Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47101) simi12345 válasza Tutu7030 (#47098) üzenetére


simi12345
tag

az ügyfélszolgálatukon meg mégtöbbet

csak ott mondjàk

[ Szerkesztve ]

(#47102) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Sziasztok, tudnátok ajánlani egy 32"-os 1920x1080-as lcd tv-t? Samsung 244T helyére jönne, monitorként is használva lenne. Képminőségben nem szeretnék a 244T alá menni, főleg filmnézésre, szövegszerkesztésre, netezésre, olvasásra, fotók nézegetésére lenne használva, esetleg némi WoW. Külső alapján nagyon megfogott a Philips 5000-es szériája.

(#47103) CHIPman válasza Tutu7030 (#47098) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez esetleg kezeli a külső winyókat is?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47104) simi12345 válasza CHIPman (#47103) üzenetére


simi12345
tag

igen kezeli

(#47105) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Milyen típusok vannak még ilyen LE32B550 szinten és áron?
Ezek PiP-et tudnak?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47106) Luissimo válasza CHIPman (#47097) üzenetére


Luissimo
veterán

HOLNEM LÁTSZ TE ITT USB-t ???
:Y :Y :Y :Y
Illetve hol látsz te itt nemUSB-t ??
azért ha már a hivatalos oldalba sem bízhatna az emberfia, akkor bajlenne...

32b550 SAMSUNG hivatalos oldal.

Ára is van , nem is rossz:
Digitalko

[ Szerkesztve ]

(#47107) zack


zack
nagyúr

Voltam a Duna Plaza-ban levő Saturn-ban. A srácok a tv osztályon félelmetesen segítőkészek voltak, le a kalappal, minden tiszteletem az övék! :C :C
Szereztek "házon belül" laptop-ot, HDMI kábelt, és hozzá egy FEAR játékot is...és elkezdtük megnézegetni melyik milyen, van e érezhető input lag. Ők is kiváncsiak voltak erre, tehát kapóra jött nekik is ez a nem túl szokványos kérés.
Sony V5500 volt az első...tök jó tv, szép szinekkel, és igazi feketével. Elégedett voltam a Desktop képi megjelenítésével is, ill. azzal is ahogy a FEAR futott. Lag-ot nem éreztünk. A második az LG SL8000 volt...igazából azért mentem be a Saturn-ba mert ezt akartam elsődlegesen megvenni jövő héten. Mit mondjak. Már akkor sem kellene, ha fél áron kínálnák. Életben még csak nem is szép, iszonyatosan tükröződik ami nagyon zavaró, és ez itthon is látszani fog lámpafénynél. Nem szépek a szinei, átmeneteknél sávosodott nem is kicsit. Amit produkált feketében, az meg kritikán aluli. Tényleg szürke a fekete, és zavaróan szürke ez a szürke, pedig nagy fényben néztem, ahol elvileg nem is kellett volna ennyire szembetűnőnek lennie. Az egyik kiállított SL8000 darabnál az üveglap mögötti rész csúnyán be volt porosodva ami szintén brutál ronda és zavaró is volt. Persze leszedni az üveglapot nem lehet házilag, max. ha elviszed szervízbe. Konklúzióként pedig azt a következtetést vontam le, hogy köszönöm szépen, de tv-be LG-t soha, mert minden porcikájából az igénytelenséget sugallta számomra. Lag-ot itt sem éreztünk egyébként.
A következő a Samsung B650 volt. A panel fényes felülete itt is zavaró volt, de az LG-nél azért mindenképpen egy fokkal jobb. A feketéje nagyon tetszett, de más úgy igazából nem fogott meg benne. Nem éreztem természetesnek a szineit, de ugye ez erősen szubjektív. Lag-ot itt sem éreztünk érdekes módon, ami azért meglepett a neten keringő tesztek olvasása után. Összességében nem keltett rossz benyomást, de a tükröződő panel itt is zavart, és ergonómiailag sem volt az igazi.
Majd jött a Philips 7404...miután ezt megláttam, eldöntöttem, nekem ez fog kelleni. Szép és természetes szinek, mély fekete, Sharp panel dohog benne, PC-vel összekötve ez tünt a legszebbnek már a desktop használat alatt is. A FEAR itt is jó volt, input lag-ot nem tapasztaltunk. A kép minősége a Sony-val vetekedett, de a desktop láthatóan szebb. Ergonómiailag nekem ez tetszett a legjobban, és képminőségben is ez lett a befutó nálam.
Megnéztük még a LE600E LED-es Sharp-ot is aminek iszonyat szar betekintési szögei voltak, és elég rondán kékesedett a feketéje. Itt elektronikai gondok voltak, mert a laptop (Win7) nem tudta felismerni a tv tipusát. Ahhoz képest hogy LED-es volt, jól és lag mentesen ment a FEAR de 170k-t nem adnék érte, mert ez a betekintési szög nagyon karcsú. DH77E is néztük, itt sem volt semmi gond, vagy zavaró tényező, persze lagot se tapasztaltunk, de az eddigi etalon Philips-hez képest túlárazott és fapados, és a desktop képminősége is pocsék, gondolom az elektronikája nem kezelte túl jól a PC-s használatot.

Szóval részemről egyértelműen a Philips 7404 vagy a 8404 a befutó, de mivel mind a kettőben u.a. panel van, és csak az internet tv + ambilight-ban különböznek, mindezt 30k-val többért, így lehet lemondok az extra világításról, és a 7404-et veszem 144k-ért.

Remélem másoknak is segítettem, akik PC-s használathoz szeretnének LCD tv-t választani. Persze ez egy szubjektív vélemény, de mindenképpen ad némi támpontot a választáshoz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47108) CHIPman válasza Luissimo (#47106) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az általad linkelt az az A5W, én pedig a P7W-t néztem véletlenül.
Annál pedig nincs.
Az ára meg már 111k felett van valamennyivel, nem 112.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47109) SpeedR válasza CHIPman (#47105) üzenetére


SpeedR
őstag

Alapból nem tud PIP-et, de ha szervizmenüben átállítod B650-re, akkor bekapcsolhatóvá válik.

zack
Köszi a beszámolót. Nekem ebből az jött le, hogy game és pc használatra mindegyik jó, az input lag egyik modellnél sem reális probléma. A színeket pedig ízlés szerint lehet variálni, a gyári beállítás nem mérvadó.

(#47110) PLaci58 válasza Luissimo (#47090) üzenetére


PLaci58
őstag

Miért nem kérdeztél mielőtt TV-t vettél?
Nem a méret a lényeg. Vagy mégis?
Mit vettél? Azt látom,hogy LCD-t.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47111) zack válasza SpeedR (#47109) üzenetére


zack
nagyúr

Végülis igen. Input lag szempontból tök mindegy melyiket veszed, csak azt nem tudom ezt miért drámázzák el így a tesztekben, mert tök megtévesztő. :U
Ami viszont fontos! A desktop képi megjelenítése nagyon eltérő volt a tesztelt modelleknél, pedig az asztal felbontását minden esetben 1920x1080-ra raktuk. Szóval aki tv-t akar monitornak, nézze meg hogy az általa kiválasztott tv-k milyen minőségben jelenítik meg a desktop-ot. A Sony volt ebben a 2. legszebb, de ott is recésnek és kicsit furinak láttuk az ikonokat, és betüket.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47112) Luissimo válasza CHIPman (#47108) üzenetére


Luissimo
veterán

p7W-ben csak 530-as van fent, nemlehet hogy aztnézted? :F
tedd már ide azt a linket , légyszíves, nem találom
mert abban valoban nemvan olyan ...

[ Szerkesztve ]

(#47113) Luissimo válasza PLaci58 (#47110) üzenetére


Luissimo
veterán

dehogynem
nagyon jó kis tévét vettem, ami nem is kicsi. és tévé, nem fűtőtest :C :))
de a szemem romlik folyamatosan, tudóóód ?? :F

[ Szerkesztve ]

(#47114) CHIPman válasza Luissimo (#47112) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tényleg. :W Pedig az ilyeneket észre szoktam venni. :R
Amúgy az 50Hz képfrissítés nem túl rossz? Láttam már LCD-t villogni 60Hz-en.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47115) PLaci58 válasza Luissimo (#47113) üzenetére


PLaci58
őstag

és tévé, nem fűtőtest
Ezek a csúnya előítéletek :D
Most néztem a fogyasztásmérőt : 1485 óra 150 KWh
Szerintem nem sok a 42"-hoz :DD
Samsung 530-at vettél?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47116) Luissimo válasza PLaci58 (#47110) üzenetére


Luissimo
veterán

kérdezősködtem mielőtt tévét vettem, körbejártam alaposan.
nem a méret a lényeg, hanem a tudás az elsődleges lényeg.
már mondottam neked hogy milyet vettem !
Olvasgassál ítv reklám közben kicsit N800-as topicot, mert hiányzik még onnan egy-két ötlet az n800 okosítására, mit javasolt még belevarrni ...

(#47117) SpeedR válasza zack (#47111) üzenetére


SpeedR
őstag

Biztos, hogy minden tv-t pc módban próbáltatok? Ezek a hibák amit leírtál ("recésnek és kicsit furinak láttuk az ikonokat, és betüket") tipikusan akkor jelentkeznek, ha nincs pc módra állítva.

CHIPman
LCD-nél nincs villogás 50hz-en (pc-vel összekötve 60hz-en), de még ennél jóval kisebb hz-en sem. Ez nem CRT. Nem villogtatja folyamatosan a képet. Csak akkor frissül, ha változás van rajta.

(#47118) PLaci58 válasza Luissimo (#47116) üzenetére


PLaci58
őstag

Biztos nem figyeltem, bocsi.
Voltak gondjaim, megugye a téli olimpia...
Brutál még az m1 DVB-t-n is. Már nem azon csodálkozom, hogy hogyan tudja ezeket a TV megkeleníteni, hanem, hogy mivel veszik fel.
Lehidaltam már a megnyitón.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47119) adriankoooo válasza Luissimo (#47116) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Minden tiszteletem a tied, de azert, ha mar masnal nem is azert a tevenel a meret a lenyeg :R

(#47120) Luissimo válasza PLaci58 (#47115) üzenetére


Luissimo
veterán

SAMSUNG 40b650
de ezt már linkeltem Neked... :Y

(#47121) Luissimo válasza adriankoooo (#47119) üzenetére


Luissimo
veterán

persze, minél nagyobb an(n)ál jobb, mint azt a nőink is tudják.

De akkor se kéne 50"-os 530 as, mert az elsődleges lényeg a tudás, csak utána a méret.
tehát a jelenlegi 40"-os 650-es teljesen jó, de nagyobb mégjobb, ez tuti :K :K :K :DD

Ezt próbáltam exponálni, de lehet hogy nem kellő sikerrel...

(#47122) #09634560


#09634560
törölt tag

Valaki be tudná inkelni az új Samu-modelleket bemutató oldalt? Sajna nem találtam. Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#47123) Hold


Hold
őstag

Erről mi a vélemény ?

Benq MK2442

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#47124) Luissimo válasza PLaci58 (#47118) üzenetére


Luissimo
veterán

mivel veszik fel?
Nyilván olyan kamerával, amivel a HD-s BR filmeket, hihetetlen hogy a bőr pórusai vagy a szőrszálak is milyen élesek.
Nem is értem hogytudtam elviselni a divx avi tömörítést a dvd filmről eddig.

Egy teljesen uj világ.Amikor a hajszálak szinte megszámlálhatók az emberek fején, az azért nemsemmi... :C :C :C

(#47125) zack válasza SpeedR (#47117) üzenetére


zack
nagyúr

Igen.
A Sony autómatán átállt pl. és az se volt tökéletes.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47126) Luissimo válasza #09634560 (#47122) üzenetére


Luissimo
veterán

ebben a posztban megtalálod szerintem a 2010 es SAMSUNG modelleket:
http://prohardver.hu/tema/lcd_tv_tapasztalatok_tanacsok/hsz_44834-44834.html

(#47127) dh66e válasza Luissimo (#47124) üzenetére


dh66e
veterán

.....és lehet látni a korongot hoki meccsen. Az analógnál csak az álló korongot(na jó a lassan csúszót is).

(#47128) PLaci58 válasza Luissimo (#47124) üzenetére


PLaci58
őstag

HD, BD értem én , de a lassított képek is élesek.
Ráadásul olyan képeket vetítettek a színpadra a megnyitón, hogy leesett az állam.

(Olyan nincs, hogy BR! Nekem nemrég magyarázták el, hogy csak BD van :D )

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47129) SpeedR válasza PLaci58 (#47128) üzenetére


SpeedR
őstag

Így simán, hogy BR valóban nincs, viszont a BDRip és a BRRip valós, és különböző fogalmak.

(#47130) Luissimo válasza PLaci58 (#47128) üzenetére


Luissimo
veterán

Az a BiDé, nem?? vagy BlueDisc ??
Na egy olyan kivetítőt vegyünk óccsóér, az olimpia után biztos kiárusitják, használt , időverte, nagy, be sem férne a lakásba, viszont ha befér, akkor ki is fűti a házat :DD :DD

Ha a HD ---> High Definition, akkor a BD-----> was ??

(#47131) Luissimo válasza SpeedR (#47129) üzenetére


Luissimo
veterán

már hogynelenne, ha használom. :K
nekem van. :))
a CD analogiájára van akkor BRD ?
vagy a blueraydisc-et hogy rövidítik?? :W :F :Y

(#47132) Smoothy válasza Luissimo (#47033) üzenetére


Smoothy
tag

Hy!

Csak nem voltam netközelbe :)

Szóval, most már mennek a filmet, de hangot csak ehez az egyhez tudtam összehozni:

Surrogates.2009.1080p.BluRay.DTS.x264.Hungarian,

A többinél sajna nincs felirat, kiír valami codek hibát :(

(#47133) nightshadow válasza Luissimo (#47131) üzenetére


nightshadow
veterán

a BD az Blu-ray Disc-nek a röviditése, így lesz BD Player

[ Szerkesztve ]

(#47134) PLaci58 válasza Luissimo (#47130) üzenetére


PLaci58
őstag

De! Csak neked az a BiDé :D
Nem érdemes ezen vitatkozni, csak vicceltem.
Le mertem írni, hogy "BR film" (a BR nálam a Blu-Ray rövidítése).
Azóta láttam gyártói oldalon is "BR player" elnevezést.
Olyan ez mint magyarul a "LED dióda", "DVD lemez", "BD lemez" :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47135) Luissimo válasza nightshadow (#47133) üzenetére


Luissimo
veterán

nemmondod :DD :C
:N :(
jó, akkor legyen BRD , :C :DD

(#47136) Luissimo válasza PLaci58 (#47134) üzenetére


Luissimo
veterán

bameg énis csak vicceltem, de legalább volt gitt, amit rágtunk, ugyis olyan uborka a szezon... :C :C :C
Szerinted én mértirtam, hogy " HD-s BR film" ?

Najó, ne offoljuk szét a topicot, mert mingyákapunk a fejünkre, hogy se helyesirni nemtudunk ( tudok) rendesen és még ráadásul terjesztem a hülyeségeket a műszakilag hülye nézeteimmel.
Pedig bárki nyakát teszem rá, hogy nekem nincsenek is nézeteim... :Y :C

és akkor folytathatnánk az elrettentő felsorolást:
baconszalonna, stihl fűrész, flex vágó,

Akkor mért nem BD PLAYER a neve annak a qrvadrága csodakütyünek... ??

[ Szerkesztve ]

(#47137) PLaci58 válasza Luissimo (#47136) üzenetére


PLaci58
őstag

Oksa. :D
Ha így folyatjuk akkor BRG lesz belőle, az meg már bezárt régen :)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47138) nightshadow válasza Luissimo (#47136) üzenetére


nightshadow
veterán

Most már szerintem marad az uborkaszezon addig amíg meg nem jelennek a 2010-es modellek. A régiekről már szerintem nagyjából minden ki lett beszélve, újat már nem nagyon lehet írni róluk.

(#47139) Luissimo válasza nightshadow (#47138) üzenetére


Luissimo
veterán

akkor tegyük ki a táblát a fórumra , hogy "uborka miatt zárva" ??

Legyen inkább CD lemez, DVD lemez és BD lemez !! :C

idézet
A Blu-ray Disc, röviden BD egy nagy tárolókapacitású digitális optikai tárolóeszköz-formátum. A DVD utódjának szánják. Sokáig formátumháborúban állt a HD-DVD-vel. Ezalatt mindkét formátumnak megközelítőleg ugyanannyi támogatót sikerült gyűjtenie. A háborút végül a Warner döntötte el, amikor 2008 elején a cég feladta HD-DVD-vel kapcsolatos terveit és állást foglalt a Blu-ray Disc mellett.

(#47140) Luissimo válasza Smoothy (#47132) üzenetére


Luissimo
veterán

na figyu.
Letöltöd a filmet.
belerakod a toolnix-be
ott mutatja a bennelévő dolgokat.
kiválasztod a magyar AC3 hangot, azt bennehagyod (benthagyod a pipát)
és az összes többit kiveszed, csak az egyszerűség kedvéért.
és akkor minden filmednek lesz hangja a tévén.

ha nincs magyar A3 hang, akkor a popcorn nevű programmal átalakítod a DTS-t AC3-ra

(#47141) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok! A segitségetekre lenne szügségem,mivel nagyon kezdő vagyok a Tv rémában. Jelenleg van egy Samu 22"-os monitorom,amit szeretnék lecserélni egy Tv-re (full hd). Az igényeim nem nagyok. Játék,fim,netezésre hasznánám. 32"-os Lg-ket nézegettem,olyan 110 körül már hozzá lehet jutni. Szerintetek jó ötlet egy Tv monitorként? Köszi a választ előre is :R .

(#47142) dabadab válasza zack (#47107) üzenetére


dabadab
titán

Game mode-okat bekapcsoltad?

(Mondtam én, hogy túl van parázva ez az input lag :P )

zsolt1129: LCD TV monitorként - jó választás?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47143) zsolt1129 válasza dabadab (#47142) üzenetére


zsolt1129
addikt

Felteszem ott a kérdést,köszi :R

(#47144) Sk8erPeter válasza dabadab (#46672) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Köszi szépen a választ, és bocs, hogy csak most válaszolok. :R

Az IPS panelnél nem lenne jobb egy S-PVA paneles? :B
És honnan lehet tudni, hogy ez IPS-paneles? Nem látok ilyen infókat a gyártó oldalán. Ilyeneket miért nem osztanak meg? :F Van egy saját adatbázisod, ahol látod, hogy melyik milyen paneles, vagy honnan tudod? :)

Most az egyik boltban, ahol vennénk, azt mondták, hogy csak fekete kávával érkezett a boltba, és fekete lesz az a kis gömböcske is az alján.
Az a fura, hogy én egyelőre nem láttam ugyanebből feketét.
És egyben attól is parázom - hallottam már ilyen esetről monitorok esetén -, hogy esetleg leszedik a hátlapot, és ráraknak egy másikat, így gagyibb, TN paneleset kapunk, vagy valami ilyesmi...

Szerinted/-etek?

Sk8erPeter

(#47146) Sk8erPeter válasza #46372352 (#47145) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszönöm, ezek szerint rosszul emlékeztem. :R
És szerinted mennyire kéne attól tartani, hogy az említett LG 26LU5000 TV esetén, ha a boltban azt mondták, hogy más kávával érkezik, esetleg átvernek? :D Azóta parázom ettől, mióta monitorvásárlásnál felhívták a figyelmem, hogy érdemes odafigyelni, mert előfordul, hogy a kereskedők a borítást lecserélik, és másik, szarabb (TN-) panelest adnak oda... :(

Sk8erPeter

(#47147) SpeedR válasza #46372352 (#47145) üzenetére


SpeedR
őstag

Elég meredek dolog ezt így kijelenteni, hogy az ips a legjobb.

(#47148) dabadab válasza Sk8erPeter (#47144) üzenetére


dabadab
titán

"Az IPS panelnél nem lenne jobb egy S-PVA paneles?"

Ez inkább vallási kérdés :)

"És honnan lehet tudni, hogy ez IPS-paneles?"

A betekintési szögekből meg az árából látszik, hogy nem TN, az LG meg IPS paneleket gyárt.

Egyébként ha gyorsan ellenőrizni akarod, hogy milyen a panelja, akkor nézd meg a képét alulról: onnan nézve a legdurvább a TN-ek elszineződése.

DRM is theft

(#47149) Sk8erPeter válasza dabadab (#47148) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ez inkább vallási kérdés :)"
Ennyire nehéz eldönteni? :DDD Mondjuk valóban sok-sok érv szól egyik-másik panel mellett.

Köszi a tippet, majd megnézegetem mindenféle szögből. :K :R

Sk8erPeter

(#47150) SpeedR válasza Sk8erPeter (#47149) üzenetére


SpeedR
őstag

Tv-nél szvsz sokkal fontosabb a mély fekete (a filmek miatt), mint monitornál. Én ezért vettem s-pva tv-t, az s-ips monitorom mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.