Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28601) Versus82 válasza Scoobyka (#28594) üzenetére


Versus82
aktív tag

.srt v. .sub ot tud kezelni? mert azt nem látom a táblázatban... ha nem akkor nekem pl kiesett ez a funkció is.

ezt az input lag ot hogy lehet lemérni egy tv n? az A656-nál is van?

[ Szerkesztve ]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28602) Scoobyka válasza Versus82 (#28601) üzenetére


Scoobyka
addikt

srt-t és subot nem tudom,hogy tud-e kezelni.....de szerintem alapból nem fog tudni(ismétlem ebben nem vagyok biztos).....frissitéssel talán ez a funkció is elérhető lesz majd.....vagy egyszerűen "ráégeted" a feliratot a filmre ami sec-perc alatt megvan...szóval ez nem olyan nagy probléma szerintem.

input lagot egy jobb erősítővel is meg lehet nézni.....igazból csak konzoloknál vagy pc-n történő játéknál lehet zavaró.

a 656osnak is volt eleinte input lagja....aztán jött a 20as frissités és megszünt....mostmár elég jók ilyen téren is a 656osok is.

[ Szerkesztve ]

(#28603) Versus82 válasza Scoobyka (#28602) üzenetére


Versus82
aktív tag

"input lagot egy jobb erősítővel is meg lehet nézni.....igazból csak konzoloknál vagy pc-n történő játéknál lehet zavaró." hogyan? mivel ps3 ra is használom majd ez elég fontos nekem.

"a 656osnak is volt eleinte input lagja....aztán jött a 20as frissités és megszünt....mostmár elég jók ilyen téren is a 656osok is."- mi az a 20-as frissítés?:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28604) Scoobyka válasza Versus82 (#28603) üzenetére


Scoobyka
addikt

ps3nál ez úgy mutatkozhat meg,hogy mondjuk játszól egy fps gémet...megnyomod a kontrolleren az x-et,hogy lelöd a csúnya zombit,náci katonát vagy mitttom én....és a golyó nem találtja el,mert késik a kép...tehát már rég a hátad mögött van és megölt....

na ez nagyon béna hasonlat,de kábé ilyen. ez az input lag....vagy mondjuk mászkálós gémnél ahol ugrabugrálni kell lassan reagál a kép és mellé ugrasz.

30ms még simán türhető kategória lödözös fpsnél( a tft monitorok 10-30ms közöttiek)
a 80ms viszont már marha cinkes....az már olyna késés,hogy akatona megölt téged jól kinevetett és még rá is gyújtott egy szál cigire.....

a 20as frissités a tv frimjének elnevezése....az újakon már mind amb 20as vagy annak magasabb verziója van. (656) így 20-30ms közötti az input lagjuk.

ha megfogadsz egy tanácsot megvárod a w5500as tesztjét is....azok a legjobbak konzolra,mert nagyon alacsony az input lagje.

(#28605) Scoobyka


Scoobyka
addikt

de remélem ez nem kerülte el senki figyelmét:17-33ms in [Game Mode] or over VGA....tehát azért nem olyan vészes a helyzet.....játék modban és vgan korrekt a készülék....csak más módban magas.

(#28606) Versus82 válasza Scoobyka (#28604) üzenetére


Versus82
aktív tag

azt tudom hogy mi az input lag, azt kérdeztem hogy hogyan tudom mérni a tv men hogy mekkora?:)

érdekes, mert egy régebbi samsungon játszom most, a haverom pedig egy sony v3000-en, és mindig az az érzésem van amikor vele fps ezek hogy ő hamarabb meglát engem mint én őt:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28607) dabadab válasza Versus82 (#28606) üzenetére


dabadab
titán

"hogyan tudom mérni a tv men hogy mekkora?"

1. Veszel egy dual head videokartyat.
2. Mindkettore rakotsz egy-egy CRT-t (ezeknel nincs input lag) vagy ismert input laggal rendelkezo monitort.
3. A szamitogepen futtatsz egy programot, ami pl. frame-enkent kulonbozo szamot ir ki.
4. Rovid zaridovel nehanyszor lefenykepezed a monitorokat.
5. A fenykepek alapjan megallapitod, hogy hogy allank lagugyileg egymassal a headek.
6. Az egyik monitor helyere bekotod a TV-t.
7. Megint fenykepezel.
8. A fenykepek alapjan kiszamolod a lagot, azt kompenzalod a videokartya lagjaval es megkapod a TV input lagjat.

Hajra! :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28608) sb válasza Scoobyka (#28600) üzenetére


sb
veterán

A lejátszó képesség az ami igazán üt. Maximum emiatt venném meg.
De mondjuk ez meg nem Samsung specifikus, valszeg minden új modell tudni fogja
Szóval ez meg inkább azt dönti el, hogy új vagy régi típust vegyen az ember, nem a gyártót.

(#28609) tothl válasza ZewaDeluxe (#28584) üzenetére


tothl
addikt

Azert a HTPC flexibilisseget es sebesseget ezek nem tudjak. Egy 1080p -s mkv lejatszasara pendriverol vagy mas USB-s eszkozrol azert nagyon kivancsi lennek.
Vagy csak kimaradtam valamibol, es 1 ev alatt lelepte az agyamat a teknika... :)

(#28610) Versus82 válasza dabadab (#28607) üzenetére


Versus82
aktív tag

köszönöm:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28611) dabadab válasza tothl (#28609) üzenetére


dabadab
titán

Egyreszt az mkv-kban is ugyanaz a h.264 stream van, mint ami a DVB tuneren is jon, masreszt a mindenfele HD lejatszok alapjat ado mediachipek is olcsoert vannak, szoval ez a resze nem igazan hihetetlen.
Az mar mas kerdes, hogy a "felhasznaloi elmeny" nyilvan a nyomaba se er egy rendes HTPC-nek.

DRM is theft

(#28612) Versus82 válasza Scoobyka (#28605) üzenetére


Versus82
aktív tag

uhh, kössz hogy felhívtad a figyelmemet az inpu lagra. nálam ki is esett a samsung.... hdtvtest en a 656-osra 30ms körülit írnak game módban, a sony w4500-ra meg 0-10ms...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28613) einstein válasza Versus82 (#28610) üzenetére


einstein
senior tag

Ne felejtsd el felcserélni a kimeneteket is, és mindkétféleképpen lemérni a lagot, ugyanis a csatlakozók között is van különbség.

Szerk: De ezt nem is kellett volna írnom, mert dabadab is említette....

[ Szerkesztve ]

(#28614) Scoobyka válasza Versus82 (#28612) üzenetére


Scoobyka
addikt

de írtam azt is,hogy volt frissités és javult az input lag....szóval 656os és w4500asnál egyiknél sem kell adogni az input lag miatt.....bár a tény tény amrad a sony ilyen téren jobb.

(#28615) dabadab válasza einstein (#28613) üzenetére


dabadab
titán

A fent leirt modszer 4. es 5. pontjai pont errol szolnak (igaz, mas megkozelitesben).

DRM is theft

(#28616) einstein válasza dabadab (#28615) üzenetére


einstein
senior tag

Igen, elolvastam még egyszer. :)

(#28617) Versus82 válasza Scoobyka (#28614) üzenetére


Versus82
aktív tag

"bár a tény tény amrad a sony ilyen téren jobb."- ennyi. nem fogok azon rágódni cod v. kz2 közben hogy most az input lag miatt lőttek le vagy sok volt a cigi:DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28618) tothl válasza dabadab (#28611) üzenetére


tothl
addikt

Errol beszeltem, hogy tudja-e az usb-n keresztul megfelelo sebesseggel, rendes felirattal, valtoztathato hangsav, felirat, beletekeres, stb. :)
Az eleg keves, ha fel ora alatt ki tudod valasztani a filmet, utana pedig epphogy lejatssza.
A dedikalt mediachipek sem szpidkiralyok eppenseggel, de ketlem, hogy a tv-kbe ilyen komoly cuccot epitenenek a gyartok. Mondjuk nem rossz dolog el kell ismerni nem lenne nagy gaz, ha ebbe az iranyba mennenek el a berendezesek ! :)

(#28619) tothl válasza Versus82 (#28612) üzenetére


tothl
addikt

a hdtvtest meg ezer eves, nezd meg az avforumot, ott azt irjak az ujabb firmwarekkel semmi problema. En nem vettem eszre semmi gondot x360nnal...

(#28620) Versus82 válasza tothl (#28619) üzenetére


Versus82
aktív tag

"Nagyon kis mértékű input lag mindkét esetben megfigyelhető volt( pz85 és A656), de tartok tőle, hogy ez leginkább a képjavító technológiáknak köszönhetőek. Zavarónak én nem nevezném őket, a hardcore FPS játékosokat ettől persze lehet, hogy rövid idő alatt a fallra kergetné. A tesztekre fordítható idő korlátozott, miután ugyebár az embernek a munkája és magánélete mellett kell ezeket összehozni, így olyan apróságokat nem tudunk tesztelni, hogy például megnézni mennyit számít ilyen esetben pl. a bekapcsolt 100Hz és hasonló, a filmnézés élményét növelő, de egy számítógépes játék élvezetét azért esetlegesen károsan befolyásoló tényezőket külön-külön kipróbálni". ezt írta Cifu a teszthet kapcsolódó fórumban. szóval volt input lag, de a mértékét nem tesztelték.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28621) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem egy LG "32 LG3000 tv-t (2 év garancia). Azért írok mert látom, hogy sokan hezitálnak márkák között. Tapasztalataim egész jók. Tv adásos képe elég szépnek mondható, némi beállítással (konkrétan a szem kímélőt kapcsoltam be és normal módba nézem) Van sok féle pl: felhasználói mód, sport, mozi, stb... A kategória társa, samsungból nálam kiesett, mert sokan panaszkodtak a hangszóróira. Volt még más is amiről hallottam, hogy jó, meg dícsérték, de én végül ezt választottam. Tetszett a dizájnja (maga a tv kinézete), ára is jó volt, közel volt a bolt... Én kb. 3m nézem, szerintem lehetne bőven távolabbról is, de még így is szép a képe. Egy szóval elégedett vagyok vele, ajánlom másnak is. Aki sokat gondolkodik, hogy milyet válasszon annak jó választás lehet ez a tv is. ;)

Visca el Barcelona!

(#28622) Versus82 válasza Scoobyka (#28604) üzenetére


Versus82
aktív tag

van már v5500, ugyanannyiba kerül mint a w4500... sonyéknál mi a különbség a v és w között?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28623) Scoobyka válasza Versus82 (#28622) üzenetére


Scoobyka
addikt

a w elvileg eggyel magasabb kategória,mint a sima v.

v5500asra én is kiváncsi vagyok.....így előre nem merrek semit mondani......a legkiváncsibb egy ilyenre leszek w5500 , v5500 vs 4500as.....szerintem az 5500asok jobbak lesznek,de az áruk is magasabb......

w4500 vs v5500asnál szerintem a sima v jobb lesz már csak azért is mert újabb modell és jobb elektronikát kap.....de ez nemsokára kiderül mit érdemes venni....még egy kicsit türelemmel kell lenni....

(#28624) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok!

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy az LG 37LG3000 TV-ben milyen típusú panel van?
Szerintetek melyik a jobb választás a következők közzül:
LG 37LG3000
Samsung LE-37A450
Samsung LE37A330
Philips 37PFL3403D/12

Köszi.

(#28625) Versus82 válasza Scoobyka (#28623) üzenetére


Versus82
aktív tag

igen, + a v5500 már tudja az új fícsöröket (usb media play stb)...
"még egy kicsit türelemmel kell lenni"- ez a legnehezebb:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28626) sb válasza Versus82 (#28625) üzenetére


sb
veterán

Viszont nincs Motionflow és 100Hz és 8 bites a panel. (Mondjuk ez utóbbi nem hiszem, hogy számítani fog.)
Mármint a V5500 vs W4500-at nézve.

[ Szerkesztve ]

(#28627) Versus82 válasza sb (#28626) üzenetére


Versus82
aktív tag

a 100 hz nem nagy érvágás( nem tv zek), a motionflow t nem tudom mi:) de 24p van benne, gondolom blu raynél inkább ez a fontos.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#28628) sb válasza Versus82 (#28627) üzenetére


sb
veterán

Általánosságban összehasonlítva ár/értékben azért ez nem kis különbség tudásban.
Ilyen alapon inkább a W4000-hez van közelebb szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#28629) ZewaDeluxe válasza tothl (#28609) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

A cikkben, amit linkeltem ejtenek néhány szót az USB-ről történő lejátszással kapcsolatban - konkrétan MKV esetéről:

"Based on the list, we threw an assortment of video files (including MKV) at the Samsung LE40B650, and – with the exception of DiVX AVI videos above 720p, and some 1080p Planet Earth rips in MKV format – most were played back successfully. We did notice some dropped frames when the bit-rate was very high, for example when we watched the WMV HD trailer of Alexander (incidentally we got no sound from this particular video as the LE40B650 returned an "Unsupported Audio Data" error)."

Tény, hogy vannak itt még problémák, és igazad van abban, hogy egy HTPC azért még rugalmasabb dolog, de az mindenesetre ígéretes, hogy majd' minden videóformátummal tudott mit kezdeni a gép. Szerintem egy-két firmware-frissítés, és még meggyőzőbb lehet ez...

Az LG lh7000-es szériájáról az LG angol honlapján [link] konkrétan a köv. infók vannak:

Ezek szerint MKV, DivX, felirat is működik. Csodálkoznék, ha az új 6-ossal alábbadná a Samsung... Akárhogy is legyen, ígéretes dolgok ezek.

:K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#28630) CsigaGyilkos válasza gjohnny (#28624) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Szia!
Szoros a küzdelem... Én a helyedbe ez a kettő közül választanék:
LG 37LG3000
Samsung LE-37A450

és az LG választanám, de igazából mind a 2 jó választás ;) . A Samsungnak gyengébbek a hangszórói ebbe a kategóriába is, de talán ezek már nem recsegnek (Samsung: 2x5 W) (LG 2x10W). A kontraszt aránya is jóval magasabb az
LG-nek 15000:1, Samsung 5000:1 (bár volt aki azt mondta hogy az csak szám adat és annyira nem számít) Szerintem azért számít :)! Én ezért választanám az LG-t, de valószínűleg a Samsung se lenne rossz döntés. Áruházakba mindig össze hasonlítom a tv-ket, próbáld ki te is ez segíthet neked is végső döntést hozni. Üdv

Visca el Barcelona!

(#28631) gjohnny válasza CsigaGyilkos (#28630) üzenetére


gjohnny
tag

Szia!

Köszi a tanácsot! Én is az LG felé hajlottam, így azt fogom venni valszeg.

Neked milyen panel van az LG-ben?
Ezeknél a TV-knél adnak 3 napos pixel garanciát mint a monitoroknál, vagy meg kell nézni megvétel előtt?

(#28632) tothl válasza Versus82 (#28620) üzenetére


tothl
addikt

JA nem a magyar forumra gondoltam, az egy aprilisi teszt, meg osregi firmware-rel ellatott keszulekkel.

(#28633) CsigaGyilkos válasza gjohnny (#28631) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Szívesen.
Ha arra vagy kiváncsi, hogy mekkora a kontraszt aránya az enyémnek, akkor 15000:1.
Igen adnak 3 napos garit külön a pixel hibára. Itthon énis egyből megnéztem, hogy ha netán lenne akkor vissza viszem, de nem volt ;)

Visca el Barcelona!

(#28634) canniball válasza CsigaGyilkos (#28633) üzenetére


canniball
nagyúr

"Igen adnak 3 napos garit külön a pixel hibára."
Csak az LG vagy minden gyártó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28635) CsigaGyilkos válasza canniball (#28634) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Jó a kérdés. Én úgy tudom, mindegyikhez. De ahol tv-t veszel ott érdemes megkérdezni elötte.

Visca el Barcelona!

(#28636) Dexter M


Dexter M
csendes tag

Sziasztok!

Szakértői véleményetekre szeretnék támaszkodni LCD tv vásárlás kérdéskörben. A hely szűkössége miatt 32” (na jó, max. 37”) méretű készülék jöhet szóba, amire PS3-at kötnék, illetve házimozizásra használnám egy médialejátszó és házimozi rendszer segítségével. Kiszemeltjeim: A656, A756. (Mindkettő Samu paneles a megjelölt méretekben?) Természetesen egyéb alternatívákra is nyitott vagyok pláne, ha 100Hz-es technológia leledzik az ajánlott jószágban.

Ki mit tud AV Planet / Electro Store garancia vállalásáról a gyártó által itthon nem forgalmazott készülékek esetében?

Minden nemű segítségeteket előre is köszönöm!

(#28637) canniball válasza DigitXT (#28564) üzenetére


canniball
nagyúr

"...otthon kiderül, hogy nem jó: nem logikus, hogy azonnal vissza kell cserélniük?"
Hogy finom legyek és úrias: a logika egy dolog, az élet egy másik... :U

"Mindenesetre helyben kipróbálni, és átnézni az a biztos (csak hibátlant venni)."
No igen, csakhogy ez nem mindig megvalósítható (pl. webshop).

De kérdezek mást:
Kell valamire figyelni HDMI kábelnél vagy mivel úgyis digitális rajta a jel mindegy melyiket veszem? Mi a jobb nekem: a DVI->HDMI átalakító+HDMI-HDMI kábel vagy a DVI->HDMI kábel? (Gondolom a kevesebb áttét miatt utóbbi, de ti mondjátok meg!) Egyáltalán a videokártyákon milyen DVI van? (Ha jól tudom van ebből 2-3 szabvány). És ezek közöl melyik az, amit csak úgy tüntetnek fel hogy DVI?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28638) sittes79


sittes79
addikt

Jól van, jó lesz ez :)
bocsi kicsit gány munka de az info a lényeg :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28639) canniball válasza CsigaGyilkos (#28635) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, mindenképp rákérdezek majd, csak gondoltam hátha tudsz/tudtok előre valami tutit mondani. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28640) Scoobyka válasza Dexter M (#28636) üzenetére


Scoobyka
addikt

32esben van samus paneles 656os...37ben nincs...mivel asamu nem gyárt 37s panelt.

(#28641) CsigaGyilkos válasza canniball (#28639) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Figyu lehet hogy tévedek, de az élvonalbeli gyártók biztos adnak. Ezt bátran merem állítani.

Visca el Barcelona!

(#28642) sittes79 válasza ZewaDeluxe (#28629) üzenetére


sittes79
addikt

hja énis erről linkeltem be, LG új tévékről info
mármint a FILM lejátszásról

(#28643) CsigaGyilkos válasza Dexter M (#28636) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Szia!
Ahogy az ár kategóriát nézem, (főleg, hogy PS3-hoz lesz) én Sony-t vennék, nem csak azért mert jobb. Azt mondják, hogy ps3-nak azzal van a legszebb képe. Én is így gondolom... A 2. kérdésedre a válasz pedig, hogy mind a két típusú Samsung-ból van 37" !
A 3. sajnos nem tudom :B

Visca el Barcelona!

(#28644) shakedown


shakedown
csendes tag

üdv!

ilyet tervezek venni: Samsung LE-37A466 C2M

érdeklődnék mi a vélemény róla?

24p számít hd readynél vagy csak full hd-nál?

előre is kösz

(#28645) hdmi


hdmi
tag

Az avforums.com-on az egyik fórumozónak sikerült összehasonlítania a 40V5500 képminőségét a 40W4000-ével. Az ő véleménye szerint a W4000-nek sokkal jobb a képminősége:

„here some news that might attract a lot of folks :

i was just speaking to a friend on a french forum and he got a 40v5500 a few days ago. the good news is that he also has a 40w4000 (since end 2008) here is his take:

1. the v5500 looks cheap
2. the image and colours are way BELOW those of the 40w4000 (even his parents told him that the difference is BIG!!!)
3. SD is not that striking
4. blacks are as good or maybe a little better.
5. Verdict: he returned the set to his store and decided to get another 40w4000...for his parents !!!

He did say that the picture is overall GOOD....for people who havent seen the w4000 in action !!!!!!!!!!!!!

as i feared....this is all due to the 8bit panel and the lack of WCG”

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#28646) runner 125 válasza shakedown (#28644) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tegyél hozzá 20k-t és va nFull HD-d.
A551-es széria.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28647) sb válasza Dexter M (#28636) üzenetére


sb
veterán

32A656-ban nincs 100Hz.
Az elektrostore-os garancia engem is érdekelne, 1-2 napja kérdeztem itt a fórumon, mert én is 656-ost néznék és bolti 2 év garanciát mondtak rá, nem gyárit. (valami EU-s garanciapapírt emlegettek, amit a magyar Samsung nem fogad el).
Mindenesetre a 2év viszonylag biztatónak tűnik.

(#28648) canniball válasza canniball (#28637) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos vagyok benne, hogy ezekre bármelyikőtök tud válaszolni. :R
Hogy van az hogy ha megjelenek mindig kiürül a topik...? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28649) Symbio válasza CsigaGyilkos (#28643) üzenetére


Symbio
senior tag

"A 2. kérdésedre a válasz pedig..." csak nem az volt a kérdés, hogy gyárt-e a Samu abból 37"-est, hanem hogy Samu panellal szerelik-e :P

(#28650) Alex91 válasza canniball (#28648) üzenetére


Alex91
félisten

En szoptam a kozvetlen DVI-HDMI kabellel, ugyhogy DVI-HDMI atalakito+HDMI-HDMI lett a megoldas.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.