Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28451) tothl válasza Dashes (#28449) üzenetére


tothl
addikt

Egyertelmu kabelhiba.

Amugy nem kell a kacsa-t szidni. En toluk vettem 12 m -s komponens es vga kabelt is anno........egyik sem szellemkepes kivalo minosegu. Szerintem a mediaban arult vackok rosszabbak es dragabbak. Egyeni meretet meg nem tudsz ott venn. D-subot meg forrasztgasson otthon akinek ket anyja van.

(#28452) dabadab válasza tothl (#28451) üzenetére


dabadab
titán

"Amugy nem kell a kacsa-t szidni."

De, kell. Az egy dolog, hogy ha az ember tudja, hogy mit akar, akkor akar normalis cuccokat is tud venni naluk, de emellet arulnak egy rakat tularazott bovlit is es erosen hajtanak mindenfele idiota babonak eletbentartasara. Mar az aranyozott optikai kabeluk is erosen kiverte a biztositekot, de az, amikor atbasznak gyanutlan vasarlokat a tizenezerforintos HDMI kabeleikkel, amik annyit nem tudnak, mint egy sima tescos kabel, akkor azert szerintem el lehet mondani, hogy rohadt, lehuzos banda.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28453) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.
A véleményeteket szeretném kérni. Monitor vásárlásán gondolkodom. DE. Arra lennék kíváncsi, h ez [LG 32LG5700], mennyire felelne meg a célnak? Próbálta már ezt valaki monitorként? Játékra, filmnézésre, képszerkesztésre használnám.
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28454) Baluman


Baluman
csendes tag

Nemtudom, hogy mindenki tudja-e és csak nekem újdonság, azért leírom hátha szüksége van valakinek. Catalystban be lehet állítani, hogy a videókártya beállított felbontásra a képet felkonvertálja, és azt is hogy megtartsa-e a megfelelő képarányt vagy a képre illessze.
A kép természetesen jobb minőségü nem lesz, ez akkor kell ha valamelyik játék nem támogatja a megfelelő felbontást (főleg régebbiek), vagy esetleg a teljesítmény érdekében kell lejjebb venni (meg így megtartja a helyes képarányt, fekete csíkkal ha kell). Mert nálam pl. sem az 1280x720 -at, sem a fullhd felbontást nem támogatja (hd ready tv), legalábbis így gépről.

(#28455) Sub-S válasza Dashes (#28449) üzenetére


Sub-S
senior tag

"ráadásul ami még furcsább, a kép KISEBB (!!!), mint a panel mérete"

Erre megoldást jelenthet a #28373-as hozzászólásban leírt beállítás.

(#28456) sb válasza Baluman (#28454) üzenetére


sb
veterán

Négyoldali fekete kerettel is megy? :Phink:

Nálam csak bizonyos felbontásokat tart meg. Azokat, amiknél a szélesség ugyanaz, mint a natív, a magasság más: ilyenkor berakja alul-felül a fekete csíkokat. Viszont ha szélességében és magasságában is kisebb felbontást adok meg, akkor átskálázza fullscreenre újra.

Én eddig azt hittem a catalyst a szar ilyen szempontból, de lehet, hogy mégsem? Hanem a TV-m ismerné és tüntetné el a fekete keretet? (fix 1:1 pixell mapping nicns benne) :Phink:
(Mondjuk valószínűbbnek tartom a catalyst hibát, mert a korábbiakban az alsó-felső fekete keretes mód sem ment.)

(#28457) Digitalis válasza szucsinka (#28407) üzenetére


Digitalis
senior tag

Philips megvalósítása 24p-re a hdnm+100Hz. Végeredmény általában még folyamatosabb és tetszetősebb is mint más egyéb 24p.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#28458) sb válasza hoffman_ (#28410) üzenetére


sb
veterán

Mert gondolom nem 1:1 pixel mappingel megy, hanem átméretezéssel.
Úgy pedig a méretezésnél jobb a nagyobb felbontású bemenő jel.

(#28459) dabadab válasza Digitalis (#28457) üzenetére


dabadab
titán

"Philips megvalósítása 24p-re a hdnm+100Hz."

Jajj, mar megint a kodosites.

Egyebkent tuti az, hogy a Philipsek nem tudnak rendes 24p-t?

DRM is theft

(#28460) Scoobyka válasza Zoli1222 (#28453) üzenetére


Scoobyka
addikt

már egyszer leírtam neked oda is,de itt is mondom,hogy inkább a samu 32a656osát vedd,mert az S-pva panellal van szerelve!....ha meg szép színeket szeretnél akkor philips 7403-as v. 7603as egy jó s-ips panellel vagy AUO panellel...

(#28461) Digitalis válasza dabadab (#28459) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nézőpont kérdése mi a "rendes" 24p. Ha az az 5*24, azt tudná és tudja is a scaler 100éve. Direkt ehhez a megoldáshoz, elnevezéshez fordultak a philipsnél. De aztán az is lehet hogy 100hz+hdnm az valójában 24p. Nem tudom. Mindenesetre ezért látatlanban, városi legendákra alapozva kilőni egy philipset butaság...Meg kell nézni.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#28462) tothl válasza sb (#28456) üzenetére


tothl
addikt

Latom mas mar leirta... :)

[ Szerkesztve ]

(#28463) sb válasza tothl (#28462) üzenetére


sb
veterán

Őőő.. az én kérdésemre a választ?

(#28464) Dashes


Dashes
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#28465) denes242 válasza Digitalis (#28461) üzenetére


denes242
aktív tag

Igen az 5:5 pulldown az rendes 24p. Viszont ilyet a philips a specifikacio szerint nem tud, csak 3:2 pulldown-t (24->60Hz), meg 2:2 pulldown-t (ez utobbi nyilvan a 30Hz->60Hz-hez van). A hd natural motion+100Hz az teljesen mas erzetet kolcsonoz a filmnek mint az eredeti (vagy 5:5 pulldown-nal), ezert sokan nem szeretik (nekem tetszik, a samsungomon be is van kapcsolva, mert ilyesmit mindegyik 100Hz-es tv tud).

Mibol gondolod ,hogy tud 5:5 pulldown-t (mikepp az internet szerint nem tud), kiprobaltad?

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#28466) Digitalis válasza denes242 (#28465) üzenetére


Digitalis
senior tag

Próbálni nem próbáltam de a philips a PNX5100 / pnx 85xx alaplapokat használja. Az adatlapja szerint simán működik a dolog. [Itt egy régi alpha teszt is róla]Egyébként ezeket a Philips alaplapokat teszik jobbára a löewe lcd-k be is...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#28467) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Akinek Samu le37a656-os Tv-je van az mitől lehet, hogy csak a számokkal lehet bekapcsolni a Tv-t a power gombal meg nem? Ez csak azért idegesítő mert a hdmi-n keresztül nézem az sd adást is és ilyenkor mindég átkell kapcsolgatnom oda. A másik meg, hogy ilyen idegesítő sípoló-cicergő hangot hallat magából a tv ami nagyon idegesítő mert eléggé hangos. Nem mindég, de az esetek 80%-ba hallani. Más nem tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#28468) chab7 válasza woodoo1000 (#28427) üzenetére


chab7
addikt

a d77-es az újabb, mindenképp azt vedd

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#28469) sb válasza SzlobiG (#28467) üzenetére


sb
veterán

Source gombbal nem tudod bekapcsolni úgy, hogy a HDMI-n maradjon?
(Mondjuk az igazi a bekapcsoló gomb lenne :) )

(#28470) denes242 válasza Digitalis (#28466) üzenetére


denes242
aktív tag

ja, a hardver nyilvan kepes lenne ra, gondolom a panel is, ha nem kepes ra a TV az a szoftver hianyossaga szerintem is.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#28471) Zoli1222 válasza Scoobyka (#28460) üzenetére


Zoli1222
őstag

Bocsi. Van úgy, h elfelejtek dolgokat. :B Köszi.

(#28472) Kaics


Kaics
tag

Mivel tisztítjátok a készüléketeket?

Nem akarok vagyonokat költeni különféle speciális szerekre, de azért nem akarom akármilyen ronggyal megoldani.

(#28473) SzlobiG válasza sb (#28469) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, már próbáltam.:((

(#28474) Rick4 válasza Kaics (#28472) üzenetére


Rick4
félisten

victoria tisztítókendő. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28475) Kaics válasza Rick4 (#28474) üzenetére


Kaics
tag

Ez nem karcol? A kávára vagy csak a képernyőre, esetleg mindkettőre?

(#28476) justaview válasza Scoobyka (#28438) üzenetére


justaview
őstag

Több külföldi oldal állítja, hogy a SONY W5500-es sorozat 37"-os változatába ASV panel került (a SHARP-tól), ellentétben a 32 és a 40+ változatokkal, amelyekbe S-PVA (az S-LCD-től, amely a Sony és a Samsung közös panel gyártó cége).

Tudtok valamit a két panel közötti lényeges különbségekről?

Fekete szint, kontraszt, szín visszaadás, reakció-idő, stb.

(#28477) Rick4 válasza Kaics (#28475) üzenetére


Rick4
félisten

Én mindkettőre használom, természtesen nem egy darabbal törlök, ill a port igyekszem lefújni nagyjából. De nem karcol, pedig törlöm már vagy 1.5 éve a tévét vele... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28478) Kaics válasza Rick4 (#28477) üzenetére


Kaics
tag

Akkor ezzel megpróbálkozom.

Köszi! :R

(#28479) sb


sb
veterán

Ha az ártól és az alapvető eltérésektől (pl. mpeg4 vs mpeg2 tuner) eltekintünk akkor Sony 40W4500 vagy Samsung 40A656 a jobb választás?

Főleg a Sony deinterlacing problémával nem tudok kibékülni.

(#28480) Baluman válasza sb (#28456) üzenetére


Baluman
csendes tag

Nemtudom, hogy másnak hogyan kezeli a tv-je a különböző felbontásokat, azt tudom hogy az enyém néhányon kívül a többit nagyon rosszul. Tehát nálam 1280x720p -ben mintha 3 tükrön keresztül nézném eltorzult szinekke, és ez igaz mondjuk bármilyen a nem támogatott felbontásra rakom, most rájöttem mondjuk hogy 1920x1080-ban végülis nem torzulnak a szinek csak a betüket nem lehet elolvasni, de filmnézéshez jó és működik a dinamikus kontrasztarány is :D

Szóval ha beállítom ezt a scallinget, akkor az 1360x768 alatti felbontásokat átalakítja 1360x768 -ra, és a TV-n így 1:1 -ben jelenik meg. A catalystban lehet bepipálni, hogy megtartsa az arányt (de legalább az egyik széle a szélén legyen), teljesen kinyújtsa, vagy középen helyezze el akkorában amekkora a felbontása, tehát körben fekete csík lesz.
Nálam hasznos, mert van játék ami csak 1280x720 -at ismer, ami nálam játszhatatlan ez a felkonvertálás nélkül. Gondolom ez akinek full hd-s tv-je van, ez kiterjed az összes 1920 alatti felbontásokra, így a többi szélesvásznu felbontást is normálisan megtudja jeleníteni (ha egyáltalán más tv is ilyen hülyeségeket csinál a nem támogatott felbontásokon).

(#28481) DigitXT válasza Baluman (#28480) üzenetére


DigitXT
félisten

Milyen TV is ez? Azért egy szabvány HDTV felbontást ugyanmár támogathatna.
Nem lehet, hogy nálad inkább a driver beállításokkal van némi bibi? Amúgy ha
HD Ready, akkor tök felesleges Full HD-ba kapcsolni, csak jobban terheled a
VGA-t, szebb nem lesz a kép.;) Amíg ATI karim volt, a 720p-t pixelhelyesen
láttam, csak körülötte volt a maradék pixelek miatti keret. nVidián ezt alapból
durván túlnyújtja, trükközni kell vele, hogy normálisan megjelenítse. (Viszont
képes rá, sőt, képes "átverni" a TV-t, és akár az összes nem támogatott, stb.
felbontást átkonvertálni 1360x768-ra - sőt, 1366x768-ra is! -, ilyenkor mindig
rendesen ki lesz töltve a kép, a TV meg nem is veszi észre a felbontásváltást.
Szóval ez tök hasznos, csak macerás végigzongorázni drivercsere után, így
jelenleg maradtam az 1360x768-nál. Bár, ha valahogy elmenteném profilba...)

(#28482) roland02 válasza Rekro (#28228) üzenetére


roland02
csendes tag

Szia.

Melyiket választottad ? És mi segített dönteni ?

Köszi.

(#28483) justaview válasza justaview (#28476) üzenetére


justaview
őstag

Meg tudná valaki mondani, milyen lényeges paraméterekben és mennyire tér el egymástól a SHARP által gyártott ASV, és az S-LCD (amely a Sony és a Samsung közös panel gyártó cége). által gyártott S-PVA panel?

...fekete szint, kontraszt, szín visszaadás, reakció-idő, stb...

(#28484) radi8tor válasza sb (#28479) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem SONY

⭐ Stella

(#28485) sb válasza Baluman (#28480) üzenetére


sb
veterán

Szóval ha beállítom ezt a scallinget, akkor az 1360x768 alatti felbontásokat átalakítja 1360x768 -ra, és a TV-n így 1:1 -ben jelenik meg. A catalystban lehet bepipálni, hogy megtartsa az arányt (de legalább az egyik széle a szélén legyen), teljesen kinyújtsa, vagy középen helyezze el akkorában amekkora a felbontása, tehát körben fekete csík lesz.

Értem, akkor te fordítva használod ahhoz képest, mint amire nekem kellene. :)
Te ezek szerint fullscreenen akarod látni a képet akkor is, ha épp nem 1360x768-at használsz és mivel a TV-d rossz minőségben skáláz, így inkább a vga-val végezteted el.

Én viszont azt szeretném, ha a natívnál kisebb felbontások is skálázatlanul, de fekete kerettel, natív felbontásra kiegészítve hagynák el a vga-t. Így a TV-n 1:1-ben tűéles fekete keretes kép jelenne meg minden felbontásban.
De sajnos ez nem működik rendesen a catalystben. Kicsit javítottak rajta a 9.2-ben, mert pár felbontás működik, ami eddig nem, de még nem teljes sajnos. :(

Konkrét példát és számokat írok, hogy tiszta legyen:

1280x1024 a natív felbontás.
1280x1024-re beállítva nyilván pixelhelyes képet kapok.
Alapesetben bármilyen ennél kisebb felbontást beállítva ugyebár felskálázza és fullscreenben jeleníti meg.

Ha bekapcsolom a catalystben az aránytartó kijelzést akkor:
1280x960: pixelhelyes kép, alul-felül fekete sávval
1280x800: pixelhelyes kép, alul-felül fekete sávval
1024x768: ezzel van a gáz: fullscreenre kinagyított kép jelenik meg fekete keret nélkül. :(

(#28486) DigitXT válasza sb (#28485) üzenetére


DigitXT
félisten

Ismétcsak milyen TV ez?:DDD Az ugyanis, hogy a kapott jelet nyújtsa-e, vagy kirakja "AS IS" (Copyright by EULAs...:D), inkább a TV-n múlik: ha már eleve felskálázott képet kap a VGA-tól, azt meg a büdös életben nem tudja visszapakolni az eredeti méretére.:N A másik gyanús dolog ez az 1280x1024: az 5:4 TV-nél ritka...:F

Nekem ATI-val a 640x480 / 800x600 / 1024x768 "Normál" módban mind pixelhelyesen, középen jelentek meg (a HD Ready, 32"-os TV-men).:K nVidiával szintén beállítható ez (driverbeállításokon múlik amúgy, hogy mit csináljon az adott felbontásokkal), egyedüli különbség, hogy a bootoláskor "DOS" módban az alap 800x600 helyett a "natív" 1360x768-at küldi a TV-nek (itt értelemszerűen drivertől függetlenül). Most hogy ez bug, vagy feature, mindenki döntse el maga. (Alapból jobban látszanak a BIOS beállítások teljes képernyőn, viszont ezt ATI-val is el lehetett simán érni, csak a TV-t kellett megkérni, hogy nyújtsa ki a képet. Tehát ott választható volt, itt meg nem. Ennyi. De legalább nem kell a "Normál" és a "Teljes" mód közt kapcsolgatnom.:R)

[ Szerkesztve ]

(#28487) sb válasza DigitXT (#28486) üzenetére


sb
veterán

Mégis mit számít, hogy milyen TV?
Ha kap egy 1360x768 jelet amit kirak fullscreen, majd a vga-tól kap egy átskálázás nélküli mondjuk 800x600-at, akkor a vga kimeneten az megintcsak egy 1360x768-as kép lesz... csak k*rva nagy fekete kerettel, a közepén a 800x600-as valódi képpel.

A TV számára viszont a bejövő jel mindkét esetben ugyanolyan felbontású, tehát ugyanúgy kéne viselkednie.

ps: Mellesleg említettem, hogy most épp TFT monitoron teszteltem és nem TV-n. tökéletesen ugyanúgy viselkedik az egész, és ez a fentiek fényében nem is csoda, hisz nem TV/monitor, hanem vga függő a dolog...

szerk: Pontosítok. Lehet, hogy van olyan TV is, ami tudja. Ha beállítod az 1:1 pixel mappinget és kiküldesz neki különböző felbontásokat, akkor mindet pixelhelyesen rakja ki a szükséges fekete keretekkel együtt. Az én TV-m ezt nem tudja, emiatt én a vga-val próbálnám ezt megoldani, ami driverből szintén tud ilyet. NV-vel működött is simán, ATI-n viszont az általam jelzett módom félig működik csak. bizonyos felbontásoknál ugyanúgy belenagyít kéretlenül.

szerk2: Egyébként már feltettem kérdésként is itt 1-1 TV típusnál, hogy tudja-e a fenti módon a pixelhelyes megjelenítést a felbontásoktól függetlenül, de senki nem válaszolt. :)
Épp azért érdekelt volna, hogy ne az ATI bugos beállításaira kelljen hagyatkoznom.

[ Szerkesztve ]

(#28488) Baluman válasza sb (#28487) üzenetére


Baluman
csendes tag

De ezt írtam, hogy beállíthatod a felskálázást, és alatta van 3 opció, hogy a kép egyik széléig nyújtsa, a kép mind2 széléig húzza, vagy középre helyezze fekete csíkkal. Ha 800x600 -ra rakom, akkor ezek alapján, vagy kinagyítja, vagy kinyújtja helytelen arányokra, vagy középre helyezi és bazinagy fekete keret lesz oldalt de ilyenkor ugye natív lesz. Azt viszont nem értem, hogy mi alapján választja ki a felbontást, ha a windowst felbontást is felskálázza... :|
Ha viszont az 1360x768 -nál nagyobb felbontást állítasz be, akkor nem működik a gpu scalling (pl. 1280x1024-ben sem, 2. érték nagyobb). Vagyis ez 2 felbontáshoz jó gyakorlatilag, 1280x720-hoz és 800x600 -hoz ha azt középen szeretnéd nem nagyítva.

(#28489) DigitXT válasza sb (#28487) üzenetére


DigitXT
félisten

Tévedésben vagy: ha 800x600-as jelet rak ki a VGA, az a kábel másik végén is annyi lesz, és a megjelenítő* dönti el, hogy mit tesz vele.:K *Nem feltétlen TV: LCD monitorok menüjében is előfordul ez a választási lehetőség. (Csak most alapvetően az LCD TV topikban vagyunk.) Bővebben később, mert most mobilról vagyok.:R

(#28490) runner 125 válasza sb (#28479) üzenetére


runner 125
nagyúr

Én a Samsung -ra szavazok, az A656 nagyon jó széria! :K
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28491) hattorihanzo válasza sb (#28479) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Akkor válaszoltál is magadnak, nem?

(#28492) asadasad22 válasza sb (#28479) üzenetére


asadasad22
őstag

sztem semmilyen deinterlacing problémája nincs a sony-nak.
legalábbis fél év alatt nem vettem észre, hogy lenne :)

(#28493) justaview válasza asadasad22 (#28492) üzenetére


justaview
őstag

40W4500-asod van?

(#28494) zolimaster


zolimaster
csendes tag

Samsung LE-40A557P 158k Samsung LE-40A536 189k melyiket vegyem szerintetek, az 557-es csak a kontrasztjában jobb megér 30k-val többet?

Hogy hívják a villamosszék kistesóját??? Elektromos kisülés :)

(#28495) szucsinka válasza zolimaster (#28494) üzenetére


szucsinka
őstag

a dinamikus kontrasztok lóf@sztsem számitanak(érnek)max a ledes tv-nél

(#28496) hattorihanzo válasza szucsinka (#28495) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

de, számítanak :K

(#28497) runner 125 válasza hattorihanzo (#28496) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hmm, konkrétan? :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28498) DigitXT válasza sb (#28487) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, hogy van olyan TV is, ami tudja. Ha beállítod az 1:1 pixel mappinget és kiküldesz neki különböző felbontásokat, akkor mindet pixelhelyesen rakja ki a szükséges fekete keretekkel együtt.
Természetesen van ilyen. És ezért kérdeztem, hogy milyen TV-vel példálózól.:D

Ez a mód, amit írsz amúgy, elég faramuci: azt szeretnéd, hogy 1360x768 pixelt
toljon a VGA-d fizikailag, de az amúgy megjelenítendő kisebb felbontású képet
ebbe középre berhelje bele. Na ez viszont nem TV-s kérdés, hanem VGA/driver.
Ezesetben javaslom a VGA-d, ill. annak driverének topikjában érdeklődni.:R

(#28499) roland02


roland02
csendes tag

Sziasztok.

Lenne kát készülék ti melyiket választanátok ?

LC37DH65E Vs LG375500 ?

Köszi

(#28500) sb válasza DigitXT (#28489) üzenetére


sb
veterán

Bakker, már bocs. Azt pofázom már hsz-ek óta, hogy NEM 800x600-at ad ki a vga, hanem ugyanúgy 1360x768-at, csak fekete pixelekkel feltöltve. :W :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.