Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28251) tothl válasza Sankavezér (#28249) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Ha tudod, akkor a HDMI -t hasznald. Lehet kapni DVI-HDMI atalakitot, en is igy hasznalom.... En egy atalakitot, plusz egy sima hdmi-hdmi kabelt vettem, ezt javaslom neked is, mert ami olyan atalakito, hogy kabel, es az egyik vege ilyen, masik olyan, szerintem nem valami future-proof.. :)

(#28252) kerdezke


kerdezke
csendes tag

sziasztok,

egy hd ready 37-es Pana tv-n torom a fejem (TX-37LX85F), szimpatikusnak tunik az IPS panel es a 100hz, a kulseje is tetszik, konzolhoz lesz es hd ripekhez.
az szeretnem kerdezni, hogy kb. ebben az arkategoriaban (150-200k) talalhato masik tv ami veri kepminosegben/szinvisszaadasban? lehet tudni valamilyen fajo hianyossagrol?

koszi

motion blur -> pia

(#28253) Sankavezér válasza tothl (#28251) üzenetére


Sankavezér
csendes tag

Szia.köszi a gyors választ még azt szeretném megkérdezni,hogy tudom-e a monitort és az lcd tv-t egyszerre vagy külön-külön használni úgy hogy nem kell átdugni a zsinórokat.A beállításokba be kell állítani valamit vagy átírni,átnevezni ?például lcd HDMI-t átnevezni,vagy a régi monitoron átállítani valamit.köszi szia

Sanyi

(#28254) runner 125 válasza sb (#28250) üzenetére


runner 125
nagyúr

Logikailag? Szvsz ahhoz nincs köze.
Az én véleményem, én nem vennék ilyentől készüléket, ennyi.

Az előtte megnézemre;
Az egész samsung78 kereskedelméből indult.
A fickó nem véletlenül hirdeti őket úgy vateran h; "Az ár tartalmazza a házhoz szállítás költségeit!" ;)

Ez ismét pusztán az eltérő véleményünk, hangsúlyozom; samsung78-ról volt szó!
Aki elvileg ad garit, persze ki tudja h esetleges hiba esetén érvényesíthető-e, mellesleg úgy rémlik valahol (talán vateran) olvastam h miután rossz volt a házhoz szállított készülék már nem volt olyan "kedves"/segítőkész...

Az-az egyszerűsíthetem ezt a részt is; A 3év gari több mint a semmi :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28255) Beard982


Beard982
csendes tag

Üdv!
Bocs ha a lámer kérdések untatnak valakit :B de 66 cm-es lcd tv vétel elött vagyok(közelröl nézném, kb. 1,5m,). Számgépre kötném, gamekre, filmnézésre használnám. SAMSUNG-ot vennék, az 1360x768-as, és 1280x720-as felbontásokat kellene frankón megjelenítenie(asszem 1:1 mapping?), de profik tanácsa kellene.
A segítséget elölre is köszönöm.

(#28256) DigitXT válasza raczger (#28234) üzenetére


DigitXT
félisten

Nagyjából mindegyik falra szerelhető.:R

(#28257) Rekro válasza Sankavezér (#28253) üzenetére


Rekro
aktív tag

Gond nélkül lehet használni a kettőt nem kell dugdosni a kábeleket(nálam a monitor és a tv és rá van dugva 1-1dvi csatlakozásra). 8800gt -vel úgy nézett ki a dolog hogy rádugtam a tv-t a gépre az rögtön felismerte és az nvidia control panelen 1 klikkel lehet állítani hogy melyiken jelenjen meg a kép(akár mind2ön)

(#28258) Sankavezér válasza Rekro (#28257) üzenetére


Sankavezér
csendes tag

Oké.köszi a választ.

Sanyi

(#28259) kerdezke válasza kerdezke (#28252) üzenetére


kerdezke
csendes tag

ezt a tipust akartam irni, elnezest:
PANASONIC TX-37LX85P

motion blur -> pia

(#28260) sb válasza runner 125 (#28254) üzenetére


sb
veterán

Figy., egyről beszéltünk. :R

Annyi volt mindössze, hogy bedobtál pár érvet, amivel nem értettem egyet, mert azok nem voltak logikusak számomra. (Pl. most is írtál egyet: házhoz szállíthatja nekem, ha karcos vagy meg van repedve át nem veszem...)

A többi, amit előtte írtál viszont az... és én is egyetértettem velük.
Írtam, hogy én sem vennék ilyen formában TV-t. Abban is megegyeztünk már, hogy az ilyen 1év gari egyenlő a nullával...

Csak azt akartam hangsúlyozni (építő jelleggel, nehogy megszívja valaki), hogy ha boltban veszed a TV-t, akkor is figyelni kell a felsoroltak nagy részére. Boltban is "elfelejtenek" néha Samsung garipapírt adni, esetleg sérült modell is lehet simán. Sőt, még refurbished készüléket is rádsózhatnak ugyanúgy. stb, stb...

(#28261) chab7 válasza sb (#28216) üzenetére


chab7
addikt

na ezt megnéztem, mert engem is érdekel.
a sharp szépen felismerte a rackben levő 250gigás vinyót, és ugyanugy megy róla a kép és zene mint pendrive-ról.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#28262) susuahod


susuahod
csendes tag

Hali,

HTPC-ről meghajtott FullHD-s LCD tv-t keresek 40" fölött,
cél: TV, film, web, képnézegetés, minimális játék... ;3-3,5m távolságból nézzük majd.
A keretem 300e Ft körül mozog.

Mit ajánlanátok?

Illetve ilyen(katt) elforgatható falitartón is gondolkozok, de dobtam egy hátast, amikor megláttam az árát. (80e)Nem tudd valaki hasonlót ötödennyiért?

Előre is köszi.
Süsü

(#28263) runner 125 válasza sb (#28260) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván persze.

De belelátsz a dobozba? :D

A többiben szintúgy egyet értünk. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28264) zolimaster


zolimaster
csendes tag

voltam media marktban megnézni samu a40656-t hát srácok tényleg a képe megeszi a többi versenyzőt...lg-k és philipsek voltak mellette kiállítva ugyan az a felvétel ment mind1-iken.

Hogy hívják a villamosszék kistesóját??? Elektromos kisülés :)

(#28265) fefe172 válasza runner 125 (#28245) üzenetére


fefe172
tag

Köszönöm tanácsod, esetleg 37"-s is tudnál ajánlani?

(#28266) Alex91 válasza zolimaster (#28264) üzenetére


Alex91
félisten

A samuk szinei altalaban tul vannak vezerelve. Elso ranezesre ragyognak a szinek, csak aztan rajon az ember, hogy nem igazan termeszetesek a szinei... Meg a tobbit is lehet allitgatni, ha nem tetszik amit alapban az ember lat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28267) hattorihanzo válasza tothl (#28251) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Szerintem árfüggő a dolog.
Ha 2-3 ezer forintos kábel a cél, pont leszarom, hogy " future-proof " e vagy sem.
Egy nagyobb értékűnél persze ez is lehet szempont.

(#28268) hattorihanzo válasza zolimaster (#28264) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Erre mondják, hogy ízlések és pofonok....
Jó étvágyat a Samsungnak, ügyes marketingesei vannak, nem véletlenül van alapból túlhúzva minden beállítás rajtuk.
Ez is olyan, mint a garancia, azok adtak legelőször több évet, akik nagyobb szeletre vágytak a tortából ( samu, lg ) és nem azért mert hú de jó, pont úgy, mint az autógyárak , az egyik elkezdte 3 évvel, a Nissan folytatta 5 évvel erre a Kia ad 7-et. Mondjuk egy autónál nem rossz.
De egy tv-nél kit érdekel mennyi, ha 5-10 évig semmi baja?

(#28269) canniball válasza canniball (#28213) üzenetére


canniball
nagyúr

Senki nem szereti a sört? Lehet bambi is... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28270) tothl válasza hattorihanzo (#28268) üzenetére


tothl
addikt

Persze a samsungnal direkt tulhuzzak a tv-ket, hogy jobbnak latsszon, de ez az ugyes es egyszeru marketingfogas a tobbieknek nem jutott eszebe..... :U

(#28271) mindfreak


mindfreak
őstag

Üdv!

LCD TV-t szeretnék venni és a kérdésem az lenne, hogy megéri a 100 Hz-es képfrissítés az ártöbbletet? Jelenleg a Samsung LE-40A656 lenne a befutó, elsősorban az itt olvasott jó tapasztalatok miatt, de élőben még sajnos nem láttam a különbséget, hogy mennyivel jobb, mint egy 5-ös szériás, ami azért jóval olcsóbb lenne.

Köszi!

(#28272) Symbio válasza tothl (#28270) üzenetére


Symbio
senior tag

Hála az istennek, hogy nem fényes paradicsom madár színű az összes LCD

(#28273) sb válasza tothl (#28270) üzenetére


sb
veterán

Nem. Ezért van kb. minden TV-ben shop mód... :D

A borzasztó fényerő, színtelítettség és kontraszt mindegyik kiállított TV-re jellemző. A legdurvábban szembetűnő számomra még mindig a Philips. Magántulajok nagyon dicsérik a képét (nem véletlen!) és én is láttam olyat, amitől leesett az állam, de 10-ből 8 boltban kiállított készülék úgy van belőve, hogy foltos kontrasztorgia az egész. Mintha 16 színű temperával keverés nélkül festették volna az arcbőrt meg mindent...

(#28274) loosht


loosht
senior tag

A 37LG5000 néhány általam mért fogyasztási adata:
Stand by: 0.5W
Intelligens szenzorral: 63W (természetesen nem egy verőfényes napsütötte szobában, hanem egy átlagos nappali fény mellett)
Élénk módban: 161W

(#28275) Lacix29 válasza mindfreak (#28271) üzenetére


Lacix29
őstag

Mozifilmek teljesen folyamatos lejátszását tudja (24p támogatás, 100Hz) a 6-os széria, amit az 5-ös széria nem.(ott olyan a lejátszás, mintha egy LCD monitoron néznéd a filmet)
Van akit ez nem zavar, de azért látható a különbség. Oldal irányú kamera pásztázás kicsit darabosabb az 5-ös szérián.

[ Szerkesztve ]

(#28276) hattorihanzo válasza tothl (#28270) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

A többinek nincs rá szüksége :DD

(#28277) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok.

Nemsokára tervezek LCD TV-t venni. Max 130 ezer lesz rá és 2-2,3 méterről fogom nézni, általában csak TV nézésre lesz használva, nagy ritkán pc-ről film nézésre, és 32-37 -es méretben gondolkozom.
A következőkben kérnék segítséget a fentiek alapján:
- Ilyen távolságról melyik méret lenne az ideális?
- Ilyen árban van jó 37-es is vagy a 32-esek jobbak?
- 32-esben egy lg 32LG6000-et néztem ki, erről mi a véleményetek?
- légyszi ajánljatok nekem ilyen árig és méretekben típusokat

Köszi előre is!

(#28278) dabadab válasza gjohnny (#28277) üzenetére


dabadab
titán

"melyik méret lenne az ideális?"

Az LCD TV olyan, hogy abbol a nagyobb mindig jobb ;) (Mondjuk a 130k elegge behatarolja a lehetosegeket.)

DRM is theft

(#28279) canniball válasza gjohnny (#28277) üzenetére


canniball
nagyúr

Épp ilyen témában szenvedek én is (és úgy látom sikerült is kifognom a topik lakóin :D ).
A méret kiválasztásához nézd meg ezt. Ha csak filmet nézel rajta PC-ről javasolnám inkább a plazmát (fújj, ilyet mondani ebben a topicban ).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28280) dabadab válasza canniball (#28279) üzenetére


dabadab
titán

"A méret kiválasztásához nézd meg ezt."

Ennek tul sok koze nincs a merethez (inkabb a "kell-e nekem fullHD"? kerdes eldontesehez), ha meg meg hozzavesszuk, hogy leginkabb SD fog rajta menni, kijon, hogy vegyen egy 17"-es darabot ;)

DRM is theft

(#28281) tothl válasza hattorihanzo (#28276) üzenetére


tothl
addikt

:U

(#28282) canniball válasza dabadab (#28280) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilvánvalóan nem szent írás, csak mankó lehet. 17"-on pedig legalább megnő a választási lehetőségek száma az árkategóriában. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28283) einstein válasza Lacix29 (#28275) üzenetére


einstein
senior tag

Azért kíváncsi lennék egy felmérésre, hogy hány embernek tűnt fel a darabos mozgás mozifilmek tévében / monitoron való nézésénél. :D

(#28284) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

(#28285) zolimaster


zolimaster
csendes tag

úgy legyen:) de ma pl samu 40a656 ára árgép szerint emelkedett...remélem hamar ideér az árcsökkenés szele:D

Hogy hívják a villamosszék kistesóját??? Elektromos kisülés :)

(#28286) runner 125 válasza fefe172 (#28265) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nm.

Árban határ 37"-ban? :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28287) Geronimou


Geronimou
csendes tag

Itt is erről ír,hogy árcsökkenés várható ;)

(#28288) runner 125 válasza Alex91 (#28266) üzenetére


runner 125
nagyúr

S ez igaz a Samu-ra is, az én tv-m színszaturációja is felvolt tolva maxra. Persze h látványos volt, de rendesen narancssárga volt az arcbőr.. :)
Utólagosan tökéletesen lehet korrigálni szinte mindegyiket.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28289) runner 125 válasza hattorihanzo (#28284) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyelőre én csak a drágulást tapasztalom szinte minden elektronikai holmi esetében. :)
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28290) Möhe válasza Geronimou (#28287) üzenetére


Möhe
addikt

Az egy dolog hogy várható árcsökkenés,de ha gyengül vagy marad 300 körül a forint ,akkor ebből idehaza nem fogunk semmit érezni.

[ Szerkesztve ]

(#28291) zolimaster


zolimaster
csendes tag

http://www.mnb.hu/Engine.aspx
5 napja még 316-on ücsörgött a forint most azért javult a helyzet...

Hogy hívják a villamosszék kistesóját??? Elektromos kisülés :)

(#28292) sb válasza Geronimou (#28287) üzenetére


sb
veterán

Szerintem ez nyár vége-ősz, mire ideér.
Feltéve ha a HUF itt marad kb.

(#28293) canniball válasza zolimaster (#28291) üzenetére


canniball
nagyúr

És ki tudja újabb 5 nap múlva hol lesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28294) fefe172 válasza runner 125 (#28286) üzenetére


fefe172
tag

Üdvözölek runner 125!
Nos a határ 200.000 Ft. Azért kell a 37" után is néznem mert a 40"-es nem biztos, hogy elfér a tervezett helyre ( sajna panelban élek). Egyébként az általad ajánlott SAMSUNG LE40A656 jó ,nagyon jó l( tetszik is ) legalábbis ami a paramétereit illeti, valamint a fórumon is dicsérik.
Előre is köszönöm tanácsod 37"-ban.
fefe172

(#28295) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Érdekes témába botlottam az avforum.hu lcd topicjában, épp a Samsung tv-k meghibásodási statisztikájáról van szó.....
........hát nem túl hízelgő.

Az igazsághoz tartozik, hogy apámék 82-es "S"-es samuja immár pár éve hibátlan

egy idézet onnan:"Bármit csak Samut ne! A hibák aránya 20%"

[ Szerkesztve ]

(#28296) runner 125 válasza hattorihanzo (#28295) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hehe. :)
Ezt én is olvastam annó.

Hibás készülék-esetleg széria- minden gyártónál előfordul. Szvsz nem jelenthető h ki h több a hibás modell a Samsung palettáján.
Van itthon egy Samsung CRT is(nyilván nem lehet összehasonlítani), kb 8 éves, semmi baja nem volt. (kopp-kopp)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28297) chab7 válasza hattorihanzo (#28276) üzenetére


chab7
addikt

na azért örülök hogy mégis egyetértünk, csak ez elsőre nem látszott ;)

igen, a samu és lg cuccai shop módban durván túlhúzottak, és hát az emberek nagyon erre mennek hogy melyik virít a boltban.
de azért sikerül nem túlhúzottakat is eladni (és úgy jön vissza a tulajdonos, hogy köszöni milyen jót ajánlottunk és meg van elégedve vele)

beállítani meg valóban be lehet mindet mindenkinek saját száj(szem)íze szerint
én a sharpot pl itthon film módban - azaz bolti legfakóbban- nézem szinte mindig, kivéve ha nappal bevirít a nap mert akkor felveszem szabványosra.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#28298) hattorihanzo válasza runner 125 (#28296) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Hát, az eladók felkészültségéről általában nincs túl jó véleményem ( persze tisztelet a kivételnek ), de azt azért elhiszem nekik, hogy van némi fogalmuk a 3 napos cseregariban visszahozott készülékek kb-i arányáról., De ha tévednek is a számokat illetően, gondolom a többi márkához képest kimondottan magas az arány.

[ Szerkesztve ]

(#28299) chab7 válasza hattorihanzo (#28295) üzenetére


chab7
addikt

az jó ha jól működik.
nálunk sajna az S szériából sok visszahozott volt, a mostani A szériából már kevesebb, de azért még vezet (bár ehhez hozzátartozik hogy 3x annyi megy belőle mint a sharpból, philipsből, mondjuk ezekből meg még 0 visszahozott volt eddig)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#28300) runner 125 válasza fefe172 (#28294) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

H őszinte legyek én már többeknek ajánlottam az általam is választott; Samsung LE-A551 típusú készüléket. Szvsz nagyon jó ár/érték arányú típus.
37"-os, Full HD, 3db HDMI, PC,2 Scart,USB (!) ,stb..
Bővebben katt ide.
..amit már fentebb is írtam; egyetlen hátránya van, pocsék a hang.
Jelenleg ez a készülék 167k, a maradékért (meg egy kicsivel többért) veszel hozzá egy X-box-ot.. :))

..vagy ha mindenképpen elakarod verni a 200k-t 37"-os típusra, akkor szintúgy a 656-os modellt ajánlanám.
Előnyei az enyémmel szemben; Ultra Clear Panel, 100hz, dupla tuneres ( DVB-T ), 4 hdmi és szebb készülékház :)
Bővebben.

Ah gondolod.
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.