Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18901) Dassler válasza headhunter (#18896) üzenetére


Dassler
őstag

Nekem az előbbi "kistesója" (52) van. Teljesen rendben van. Utóbbi nem tudom, miben különbözik, Samu honlap szerint u.a.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18902) roPHka


roPHka
senior tag

Sziasztok!

Adott egy pár napja vásárolt LG-32LG3000 típusú LCD TV, amivel így kezdésként máris adódott egy kis gond, mégpedig, hogy nem akarja "megőrizni" a beállításokat.
Értem ezalatt: alapból 16:9-es képernyőmódban van, ha netalántán én ezt átállítom 4:3-as képarányra, vagy bármi másra, illetve a "színmódot" is megváltoztatom az alap "kikapcsolt" állapot helyett, mondjuk mozi módba, vagy élénk módba, vagy bármibe, a lényeg, hogy egy kis idő elteltével, úgy hiszem nem fix időközönként, hanem 5-15 perc között valahogy, visszavált magától a gyári beállításokra (16:9-es képarány, és "kikapcsolt" állapotú színmódba).
Vajon ez miért lehet? Van rá valakinek valami ötlete? Csak mert nekem jelenleg nincs. Hibás lenne a készülék vagy a szoftvere?

(#18903) Alex91 válasza roPHka (#18902) üzenetére


Alex91
félisten

Mert shoping modban van, valoszinuleg....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18904) Alex91 válasza GalloG (#18533) üzenetére


Alex91
félisten

Alex91: Igen ám, de annyiból már vehet egy új, tök jó Inteles gépet is, és az azért hangyányit többrétűen használható...

Azert egy normalisabb HTPC haz kerul majd ennyibe... Aztan meg kerdeses, hogy az otthon osszerakott gep mennyire lesz halk, energiatakarekos.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18905) roPHka válasza Alex91 (#18903) üzenetére


roPHka
senior tag

Utánanézek, hogy ez pontosan mit is jelent :)

(#18906) -=balázs=- válasza roPHka (#18905) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

ELső bekapcsolásnál ki lehet választani hogy otthon, vagy üzletben szeretnéd használni.

Az üzleti lett kiválasztva, azért csinálja. Kezd előlről a beállításokat, és az otthonit válaszd ki, utána jó lesz.

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#18907) roPHka válasza -=balázs=- (#18906) üzenetére


roPHka
senior tag

Megtörtént egy "reset", aztán az azt követő "első" bekapcsolásnál újra be kellett állítani mindent, és valóban ott volt az üzemmód is, amit most Otthonira lett átállítva.
Később meglátjuk, valóban csak ennyi volt e a gond.

Köszönöm a segítséget!

(#18908) bigdigit


bigdigit
addikt

üzenem az összes tőlem vásárolt 9603,9703 tulajnak új szoftver jelent meg:)

frimware

(#18909) ThAnK


ThAnK
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis helpre lenne szükségem... Most vettem egy Samsung LCD tévét és rá is kötöttem a laptopomat hdmi kábellel. Az a gondom, hogy akad a kép, eléggé rendszertelenül. A laptop tökéletesen lejátszik bármit (1080p-t is). Egy csomó lejátszót kipróbáltam már, vmelyik jobb vmelyik rosszabb. Az egyiknél csíkok jelennek meg a tévé közepén, ami eltorzítja a képet, míg más lejátszónál belassul, hogy aztán újra felgyorsuljon és így tovább. Elég zavaró az egész, ezért remélem valaki tud rá megoldást.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#18910) -=balázs=- válasza ThAnK (#18909) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

Nem Samsungot kellett volna venni.

Valami hihetetlen jó marketingesük lehet, még egy darab szart is képes lenne megvenni tőlük a sok hitetlen. :C

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#18911) wassermann válasza -=balázs=- (#18910) üzenetére


wassermann
addikt

Ha nem támasztod alá tényekkel, csak azért hogy nőjön a hozzászólásaid száma ilyesmiket légyszíves ne írogass!

(#18912) denes242 válasza -=balázs=- (#18910) üzenetére


denes242
aktív tag

mert a leirt problemak mennyiben a tv hibai (tearing, akadas) es nem a lejatszo program/videokartya drivere?
komolyan ezzel a hozzaszolassal tetted nyilvanvalova, hogy eddigi kirohanasaid a samsung ellen mindenfele szakmai alapot nelkuloznek :D

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#18913) wassermann válasza ThAnK (#18909) üzenetére


wassermann
addikt

A noti képernyője felbontásban valószínűleg jóval kisebb, mint az LCD TV, így akármit játszol le rajta jóval kevesebb képpontra kellett a videókártyának dolgoznia, mint a rákötött LCDTV esetén. Ezért az akadás.

(#18914) Symbio válasza -=balázs=- (#18910) üzenetére


Symbio
senior tag

De sokat segítettél, grat :W

(#18915) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Ha hülyeséget írok javítsatok ki,de mi lenne,ha levené a felbontást 1280x720ra...sztem is a gép a kevés,mert nekem is notin előforrul lassulás gyorsulás,de én nem a tvt okolom,hanem a notit...dell 1525.....nemsokára visszajön a szervízből a másik notim és azon is megnézem majd....asztalin semmi gond a lejátszással.

(#18916) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali

Szeretném a gépet összekötni az LCD TV-vel HDMI- DVI kábellal. Milyen kábel kell hozzáa a 24pin es DVI vagy a 18as?

(#18917) hcs57 válasza MEKK (#18916) üzenetére


hcs57
őstag

18-as, hisz az analóg jel nem kell.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18918) Tomika42


Tomika42
csendes tag

Urak!Tudtok valamit a Sharp LC-37D65E TV-ről??Most láttam 179900Ft-ért!!Megéri megvenni?? :( Nagyon sürgös mert már csak 1 db van belőle raktáron!Nagyon kérem adjatok tanácsoT :R

(#18919) Sonny C. válasza Tomika42 (#18918) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
Személyes tapasztalatom nincs, de a Sharp oldalán írnak róla[LC-37D65E]

(#18920) -=balázs=- válasza denes242 (#18912) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

Te már csak tudod :D

A tények egyértelműek, meg kell nézni mennyi Samsung megy tönkre a többihez képest, és milyen problémák vannak vele.

Ez elég vitathatatlan tény :C

[ Szerkesztve ]

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#18921) Tomika42 válasza Sonny C. (#18919) üzenetére


Tomika42
csendes tag

Köszi az infót! :R A leirások alapján nagyon rendben van a készülék,azt hiszem holnap megveszem(a 3 év garancia sem rossz dolog :DD )

(#18922) bwoay válasza -=balázs=- (#18920) üzenetére


bwoay
nagyúr

Persze ezt gondolom te is úgy értetted,
hogy meg kell nézni, hány Samsungot adnak el az országban a többihez képest,
és arányt kell számolni, mennyi romlik el belőle.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#18923) wassermann válasza -=balázs=- (#18920) üzenetére


wassermann
addikt

"... A tények egyértelműek, meg kell nézni mennyi Samsung megy tönkre ..."

- -=balázs=-!
Jó lenne ezt a dolgot itt tényleg befejezni!!!

(Mennyi Samsung megy tönkre? <<< Egy ilyen mondatot konkrét összehasonlításnak kell követnie, számokat vagy legalább egy linket tartalmazva ... mert így nem vitathatatlan tény) Viszont hamar kizárhatnak innen!

[ Szerkesztve ]

(#18924) Ch4os válasza wassermann (#18923) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Balázs itt egy kis segítség, evvel érvelj:
X idő alatt eladott Samuk 100db ebből elromlott 12db
X idő alatt eladott Sonyk 10db ebből elromlott 3db

Akkor tényleg szarabb a Samu? :D

A számok kitalált számok bárminemű egyezés a valósággal csak és kizárólag a véletlen műve lehet.

(#18925) Rick4 válasza -=balázs=- (#18920) üzenetére


Rick4
félisten

vitathatatlan tény az, ami olyan helyen és módon van leírva, ahol hiteles háttérrel hiteles információként van jelen, és amit ezért mindkét oldal elfogad, amit te írsz az egy tények nélküli vélemény..

Tehát még ha a mondandódnak lenne is némi igazságtartalma, addig csak vélemény marad, míg egy hivatalos linkkel, statisztikával alá nem támasztod. Tehát, ha azt írod:

meg kell nézni mennyi ..

akor dobj már egy linket erről, kíváncsi vagyok.. :U :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18926) bwoay


bwoay
nagyúr

"ide orvosi papír nem kell, a tények magukért beszélnek!" :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#18927) Lejszi válasza headhunter (#18896) üzenetére


Lejszi
senior tag

ennyire jol megy? :))

(#18928) kariad válasza kariad (#18868) üzenetére


kariad
senior tag

Senki? Reakció? :U

(#18929) Symbio válasza kariad (#18928) üzenetére


Symbio
senior tag

Annyit biztosan megér, nem rosszak a Sharp-ok. Ennyiért csak valami Funai és társait kapnál.
Vedd meg és számolj be róla :K

(#18930) kingabo


kingabo
őstag

Hali!

130 000Ft-ig milyen tv-t ajánlatok? Amire kéne: xbox-ozás (hdmi-n összeköve), filmnézés (dvd), esetleg normál tv adások. Késöbb lehet lenne dvb-t -s adás nézése.
Eddig én ezt találtam: Philips 32PFL3403D. Valakinek van valami tapasztalata ezzel tv-vel? Néztem még Samsungokat, de azoknak alacsonyabb volt a kontrasztja. 24000:1 és 10000:1 között mennyi az észrevehető különbség?

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#18931) ThAnK


ThAnK
csendes tag

Kipróbáltam a felbontás lejjebb vételét és működött. Ezek szerint vmivel erősebb vas kéne. Hát mind1, ha majd 1080p-t nézek akkor felnyomom a felbontást, mivel annyira nem zavaró a dolog, hogy ne érje meg tűéles filmet nézni. Egyébként meg 720p-nél meg divxnél marad a kisebb.
Köszi szépen a segítséget és remélem a Samsung nem olyan rossz és megy hamar tönkre, ahogy egyesek gondolják... Nekem eddig bejön! :)

(#18932) bwoay válasza Digitalis (#18877) üzenetére


bwoay
nagyúr

pont a (3:2, vagy bármilyen) pulldown szól arról,
hogy egy képet sokszor kirak :U
aki meg nem lát különbséget a 3:2-nél nyilván egyenletesebb 5:5 pulldownnal,
meg egy mozgásinterpolációval megfejelt (mozgó)kép között, azt nem irigylem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#18933) denes242 válasza bwoay (#18932) üzenetére


denes242
aktív tag

azt nem tudom lathato-e a kulonbseg a 3:2 pulldown es a valos 24Hz kozott,
de azt hiszem bigdigit attol tartott, hogy amikor a film megallt fel masodpercre, mert swappolt a windows, na hogy az a 3:2 pulldown miatt volt. de szerencsere ennyire azert nem rossz a helyzet a philips tv-k eseteben sem. :D

[ Szerkesztve ]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#18934) bigdigit válasza bwoay (#18932) üzenetére


bigdigit
addikt

úgy érzem a topik lassan átmegy foci topikba(fradisták és nem fradisták)csak itt samsungosok és nem samsungosok vannak......

talán azért nem tűnt fel 3:2 pulldown esetén sem semmi szaggatás mert 2008-at írunk és nem csak 5:5 pulldown jelent megoldást a 24hz problémára..

philipsnél bővebben.

(#18935) bigdigit válasza denes242 (#18933) üzenetére


bigdigit
addikt

nem erről volt szó.
ugyanaz a film meg van BD rippben és eredeti BD lemezen is.míg BD ripp esetén volt ahol beszaggatott eredeti lemez esetén szó sincs ilyenről.szóval a rippekben tapasztalható jugger
nem feltétlen a tv vagy a lejátszó program esetleg a pc gyengeségének hibája.
ide akartam kilyukadni. :K

(#18936) -=balázs=- válasza Ch4os (#18924) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

:C :DD :DD :C

Istenem mennyire naívak vagytok :DD

Marha jó ez a fórum :C

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#18937) -=balázs=- válasza kingabo (#18930) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

Hát Samsungot, mi mást?? :D

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#18938) -=balázs=- válasza ThAnK (#18931) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

"és megy hamar tönkre, ahogy egyesek gondolják... "

Így így, pontosan. :DD

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#18939) Digitalis válasza bigdigit (#18934) üzenetére


Digitalis
senior tag

:K Látom lejött, végre érti valaki az iróniát ;)
Összetákolt *.mkv még CRT-n is szaggat. Ennek ellenére van pár relase, akikben meg lehet bízni, korrekt összerakás tekintetében.

Nembaj, lesz kereslet majd a 400-600Hz up LCD-re is, mert mit nekem 3:2 és 5:5 pulldown, az csalás mert a 600hz már legalább 50x12 pdw-vel rakja ki a képet! :O És akkor egyesek szerint, megint csak az lesz ám az igazi a többi "butított, hamis szinte nézhetetlen" eljáráshoz képest, de persze csak addig, míg meg nem jelenik jól az oled, és kezdődik a mókuskerék előröl. De, ennek így is kell lennie. Mindenesetre, addig is élvezem a "szaggatós polóutánhúzós" "csak" 3:2 pulldownos non 100hz TV-met, blueray-t, és hddvd-t nézve. :D

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#18940) kariad válasza Symbio (#18929) üzenetére


kariad
senior tag

No csak nem tudom Most megvegyem vagy várjam meg a "nagy karácsonyi" akciókat....
Hátha lesz jobb! :U

Amúgy egy LG tv-m döglött be persze nem LCD még a régi fajta képcsöves!
No annyira azért ne Húzd le a Funai-t mert elötte az volt és az még a mai napig működik!(Most a hugom nyuzza, az pedig eléggé) :K
Véletlen megtaláltam a garijárt hát képzeld 12Éves már! Ez a szar LG meg csak 5Évet bírt ki! :R

(#18941) Sankavezér


Sankavezér
csendes tag

Sziasztok!Nem értek a tévékhez ezért kérem a segítségeteket.Én egy SamsungLE40656 és egy LG 42 lg6000 közt vívodok.Kérem írjatok mind a kettőről jókat is rosszakat is.Én inkább az LG mellett vagyok eddig.Ha valakinek van ilyen írjon róla.Köszönöm.

Sanyi

(#18942) rankesz válasza Sankavezér (#18941) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem a samsungal sokkal jobban jársz. Cifu-nak majdnem pont ilyen model van, kérdezd meg esetleg privátban ö mért ajánlaná e samut az LG ellenében.

(#18943) bigdigit válasza Sankavezér (#18941) üzenetére


bigdigit
addikt

szerintem meg sokkal jobb az LG:)csak ne lenne olyan csúnya szegény.

(#18944) Digitalis válasza Sankavezér (#18941) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem meg az LG-vel jársz jobban, Philips-LG egy cég, így jó panel, modernebb elektronika van benne mint az alter Samsungban, és nem mellesleg 10% nagyobb is, és tudja a 120Hz-et. ;]
Samsung külleme viszont dizájnosabb de ez egyéni.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#18945) Symbio válasza kariad (#18940) üzenetére


Symbio
senior tag

Gondolod, hogy ilyen Ft mellett még ennél is lejjebb megy? Ez 19-re lapot.
Szerintem nem csak attól "jó" egy tv, hogy meddig bírja.

(#18946) bigdigit válasza Digitalis (#18944) üzenetére


bigdigit
addikt

ja tényleg dizájnosabb:)
én tegnap a képernyőjében fésülködtem meg EW-ben. :B

(#18947) wassermann válasza Sankavezér (#18941) üzenetére


wassermann
addikt

Ha már két TV-re szűkült a kör, akkor kell élőben megnézni, melyik kinézete tetszik jobban, melyik távirányítója jobb... Egyébként mindkettő nagyon jó cucc!

[ Szerkesztve ]

(#18948) Digitalis válasza bigdigit (#18934) üzenetére


Digitalis
senior tag

[philipsnél bővebben]

Tényleg nagyon jó eljárás a pixelplus3HD és a NatiralMonitonHD nálam is csak 3:2 pulldown van 24p-re, és semmi után húzás szaggatás még konténerről sem, borotvaéles kép, gyönyörű színek. Sok 5:5-ös és 100Hz-es LCD-tv is simán lepipál. Csak meg kell nézni a mértékadó teszteket, user tapasztalatokat. Legalább így nem irigyelnek, legfeljebb lesajnálnak, pedig nem is vagyok szemüveges . :D

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#18949) Sankavezér


Sankavezér
csendes tag

Sziasztok!Köszönöm a segítséget meg hogy ilyen hamar válaszoltatok.Elmegyek megnézni mind a kettőt.De ha valakinek van LG42 lg6000 kérem írjon róla bővebben,hogy milyenek a tapasztalatai és hogy van vele megelégedve.(Beüzemelésről,képről a hangjáról stb.)Előre is köszönöm mindenkinek.Sziasztok.Utóirat:ha valakinek rossz tapasztalata van vele azt is írja meg mert akkor legfeljebb az Samsung mellett döntök.Én laikus vagyok és minden véleménynek örülök.

Sanyi

(#18950) kariad válasza Symbio (#18945) üzenetére


kariad
senior tag

Hüm.... Mondjuk erre nem gondoltam.
Csak bőven van már készletük akció mindig van..... :U

Hát még mi számít .....?Bírja hiba nélkül mi kell még :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.