Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) denes242 válasza Sonny C. (#19349) üzenetére


denes242
aktív tag

mondjuk szerintem a 24p az elektronika dolga, a panelnek nincs hozza koze. Tehat gondolom van az a616-ban is.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#19352) Scoobyka válasza Sonny C. (#19349) üzenetére


Scoobyka
addikt

ez így butaság!

a 37a616os 15.000es kontrasztot tud....akár csak a 37a656os ámbár valóban az 5ös széria panelját kapta tehát hiába azonos kontraszttal bír a kettő,van eltérés köztük....a 656os feketéje sokkalta jobb!

a 24p-t nem a panel határozza meg,hanem az elektronika....és elvileg a 616os is tudja a 24p-t....gyakorlatilag nem tudni mivel még senkinek nincs vele komoly tapasztalata....
felhívtam régebben a samsung magyarországi képviseletet is,de ők sem tudtak semmi biztosat mondani.....(akkoriban a 40a616ost nézegettem ,végül örülök,hogy mégsem azt választottam :D)

ha jót akarsz inkább a 37a656os veszed a 616os helyet!

(#19353) Motaba78 válasza mindbreaker (#19345) üzenetére


Motaba78
őstag

[esetleg ?]

esetleg bövebben: [panasonic honlap]

(#19354) Sonny C. válasza Scoobyka (#19352) üzenetére


Sonny C.
tag

Elnézést, csak segíteni próbáltam! (annyira nem vagyok nagy szakértő, csak ami itt a fórumon rám ragad! :) )
Én is úgy gondoltam, hogy a kettő közül a 656-os a jobb!

(#19355) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 46-47" méretű full HD-s lcd-ben pillanatnyilag mi a legjobb ár/érték arányú készülék? 300K lenne rá :U

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19356) Motaba78 válasza mindbreaker (#19345) üzenetére


Motaba78
őstag

bocsi az elözőböl kifutottam.

[kep1]
[kep2]
[kep3]

az ablak mellett és mivel matt nincs tükröződés, szerencsére.

bocs a kupiért mellette, éppen a nagyhangfalak még ott voltak:D

[ Szerkesztve ]

(#19357) Raikkönen


Raikkönen
tag

sziasztok
a segítségeteket kérném, most szeretnék venni lcd tv-t a közel jövőben olyan 120-150 ft között sajna nincs nagyobb keret rá most.
Samsung LE32A451
LG 32LG5000
LG 42LG3000
ezekről mi a véleményetek?
bármilyen márka szóba jöhet.
válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#19358) Motaba78 válasza Raikkönen (#19357) üzenetére


Motaba78
őstag

[pana 1] 149.900 huf
[pana 2] 129.900 huf

én úgy látom az LG 32LG5000 full hd
LG 42LG3000 ez sima hd

a felsorolt tv-k egy két gyártónként változó fjúcsőrrel van felszerelve, minőségileg nem igazán lehet mellé nyúlni ebben a kategóriában szvsz.
Ha tudod tekintsd meg őket élőben nyomogasd, nézegesd.
Rakd öket ársorrendbe és amelyik élőben a legjobban tetszik mind vizuálisan mind tudásilag az lesz a te tv-d.
Konkrét tv-t, hogy csak ezt vedd nem igazán mond senki sem, nehogy utánna a család emlegetése jöjjön szóba. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19359) Raikkönen


Raikkönen
tag

LG 42LG3000
ez 158 ezerért 42"-es ami árkategóriájában sztem elég jó igaz nem fullhd-s de annyira nincs rá szükségem, a pc-m azt a felbonást úgy is kevésbé bírja.
valakinek vmi tapasztalata nincs előbb említett lg-vel?

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#19360) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok ez a típusú lcd jobb mint a LG 32 lc42 ? [link] egyaltalan mi a velemenyetek errol ?

(#19361) Scoobyka válasza Raikkönen (#19359) üzenetére


Scoobyka
addikt

az lehet,hogy még most nem bírja a pc-d,de később biztos fogja...mit fogsz hamarabb cserélni pc-t vagy tvt?

csak egy kis gondolkodtató.

(#19362) nRu3 válasza Sonny C. (#19349) üzenetére


nRu3
addikt

Mi ez a "24P vs. 3:2 pulldown " ? én lusta vagyok vissza olvasni ha lehetne tömören gondolom valami kép felbontás nézet ? :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19363) Sonny C. válasza nRu3 (#19362) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!
A 24 képkockás filmek megjelenítési módja a TV-n.
Ezen az oldalon részletesen le van írva 3 oldalon keresztül, mind a két fajta megjelenítési mód!

(#19364) Vikus válasza Scoobyka (#19350) üzenetére


Vikus
tag

Szia! Igazából én is mindenképp "csak" a 37-es mellett döntenék, bármi van, mert "sajnos" csak ez fér el maximum.. legelőször csak a 32-esre gondoltam, de aztán próbálom kihasználni a maximális helyet.... meghát nagyobb-jobb... :D A tükröződés ez esetben... ahogy látom a képeket tényleg necces... nekünk otthon egy sony van, ami mondjuk jóval nagyobb, mint 40, az matt... az fénnyel szemben van és semmi... nagyon jó.. ezekszerint ez "durván" tükrös... notim is hasonló, de ennyire nem "vészes"... remélem akkor, hogy 37-es nem "matt"-abb... mindenképp csak 37-es jöhet szóba...

(#19365) Alex91 válasza salieri. (#19360) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Itt is vannak a 100k-s TV-k. Az LG kivetelevel (ami tavalyi, bar tan nem belepo modell volt anno, de itt tobbeknek gondja volt vele), mind ide modell, barmelyik megteszi. Akar az is, amit te linkeltel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19366) fetterr válasza dolbyman (#19347) üzenetére


fetterr
csendes tag

Üdv!
No ez engem is érdekelne, mivel épp ma néztem a Tesco-ban!!

Úgyhogy ha valaki aki már használt ilyen: Samsung LE32-A330 J1-es LCD-t, az írjon véleményt róla, hogy milyen!
Köszönöm!

(#19367) bigdigit válasza Sonny C. (#19363) üzenetére


bigdigit
addikt

köszi a linket:)végre megerősítette,hogy az amerikaik mindig is 3:2 pulldownt néztek:)

A 24-ből 60-at viszont csak egy periodikusan ismétlődő eljárással lehet előállítani, amit az észak-amerikai TV rendszerben használnak a filmek videojellé alakítására.Az eredeti képkockák közül az elsőből 2, a másodikból 3, a harmadikból megint 2, a negyedikből megint 3 másolat készül, és így tovább, ahogy az alábbi ábra mutatja. Ezt az eljárást hívják „2-3 pull-down” képlebontásnak.Akármi is legyen az ok, akár az 50, akár a „2-3 pull-down” képlebontással 60 képre átalakított 24p jel alapvetően megváltoztatja az eredeti film képtartalmát. Főleg a nem elég kifinomult algoritmussal végrehajtott „2-3 pull-down” képlebontás érzékelhető a gyakorlott szem számára, mely a lassú mozgást ábrázoló képsorok egyenetlen lejátszásában érhető tetten. Az egyes képkockák eltérő periódusidejű megjelenítése miatt a mozgás „gyorsabbnak-lassabbnak, gyorsabbnak-lassabbnak, gyorsabbnak-lassabbnak” - és így tovább - látszik, vagyis egykicsit rángatózik.

szóval várom az olyan philips tulajok jelentkezését akiknek nem elég kifinomult algoritmussal rendelkezik a készülékük.)
ők vegyenek agyon hájpolt szum...szum...szumt :P

(#19368) fetterr válasza fetterr (#19366) üzenetére


fetterr
csendes tag

Plusz még ezekről kellene vélemény:
Samsung LE32 S81 BX
LE37 A330J 1XXC
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19369) DigitEfendi válasza #92888064 (#17480) üzenetére


DigitEfendi
csendes tag

A kékes háttérszín az S-IPS panel miatt van, nem lehet megszüntetni.

http://philips-blog.hu

(#19370) Tacsika válasza Motaba78 (#19358) üzenetére


Tacsika
aktív tag

én úgy látom az LG 32LG5000 full hd

Nem jól látod, néhány helyen tévesen írják.

(#19371) Tacsika válasza Raikkönen (#19357) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Inkább vegyél LG5500-ast, 150k br. és DT-4-es tunerje van +2év gyári garancia. Sajnálom hogy nem ezt vettem

(#19372) Alex91 válasza Tacsika (#19371) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, gond van a keszulekeddel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19373) Tacsika válasza Alex91 (#19372) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Nincs gondom vele, sőt most sem tudnék 130k-ért jobbat választani, bár az usb-ét, "nagyobb" hangszórókat azért hiányolom. A képminőséggel viszont absolute meg vagyok elégedve, csak ajánlani tudom mindenkinek ezér' a pénzér'. Van némi összehasonlítási alapom; az ötödik lcd kijelzőm...

(#19374) nRu3 válasza Sonny C. (#19363) üzenetére


nRu3
addikt

:R ezt az oldalt nem is ismertem ,igy az oldalért is kösszi :) ha esetleg valami más oldal is lenne ahol vannak lcd tv tesztek magyarul :U :R

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19375) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Philips 47 PFL 7642 D le van most ertekelve 1500 eurorol 1000-re a haverom vett egyet es en is gondolkodba estem, ma meg holnap tart az akcio.. Vegyek egyet?

(#19376) bigdigit válasza Hedgehanter (#19375) üzenetére


bigdigit
addikt

7642 nem idei modell gondolom azért értékelték le. a xxx3 végűek az idei készülékek.

(#19377) xshoterx válasza Raikkönen (#19359) üzenetére


xshoterx
csendes tag

Én kb 1 hónapja vettem, ezért a pénzért nagyon megéri (szerintem)!
Tv adások minősége is egész elfogadható, filmnézésre (pc-ről) valamint konzolhoz is tökéletes! Csak ajánlani tudom!

(#19378) _voodoo_


_voodoo_
tag

Sziasztok!

LE40A656-tulajokhoz fordulnék egy kis segítségért, a hátsó (falra)rögzítő furatok közül a felső 2 és a tv teteje közti távolság kellene, ha vki esetleg megmérné nekem azt megköszönném...

Thx

(#19379) Hedgehanter válasza bigdigit (#19376) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ok de azert az ar vicc... Valami a nincs benne es mondjuk nem rossz ha van...?

(#19380) bwoay válasza bigdigit (#19367) üzenetére


bwoay
nagyúr

vagy még azt erősítette meg, hogy nem rendelkezel kellően gyakorlott szemmel...
amúgy attól nem lesz ám jobb a Phülöpsz,
hogy a Samkungot minden adandó alkalommal szapulod.
Viszont ez legalább megkülönböztet a Samkungot hype-oló fórumozóktól,
mert ők szerencsére nem úgy próbálják a saját TV-jük érdemeit hangsúlyozni,
hogy más gyártókat ócsárolnak alaptalanul ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19381) bigdigit válasza bwoay (#19380) üzenetére


bigdigit
addikt

a más gyártók enyhe túlzás :K csak a szum..szum...szumt szapulom.könnyen felejtesz,már említettem bármit csak ne samsungot.örülj neki ,hogy te nem tartozol még azok közé akik hetente hívják a szervizt mi van már az elromlott készülékkel:)és mielőtt megint hozzám vágod igazoljam is csak megemlítem már nem csak én mondtam ezt.

(#19382) bwoay válasza bigdigit (#19381) üzenetére


bwoay
nagyúr

jaja, OK

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#19383) bigdigit


bigdigit
addikt

hétfőn elvileg 2db 42PES001H mpeg4 tuneres ultra vékony kávás(3.8cm) philips érkezik hozzám.egynek még nincs gazdája...

42pes001

(#19384) Scoobyka válasza bigdigit (#19383) üzenetére


Scoobyka
addikt

na ez már vmi......

bár ez a 3,8cm tényleg érdekes....pont ma olvastam és néztem videot egy sony zx1esről ami 9,9mm! na az arculcsapás jópár lcd gyártónak.......

mindenesetre a 42pes0001t hova rangsorolnád 9es és 7es közé vagy 9estől ez sokkalta jobb?

ennyi infot sikerült szereznem:
[link]

(#19385) Źşë'


Źşë'
addikt

van valakinek vmiféle tapasztalata webshop téren? hol érdemes megvásárolni a kiszemelt tvt? garancia ügyintézés stb... előre is köszi!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#19386) bigdigit válasza Scoobyka (#19384) üzenetére


bigdigit
addikt

kb 9703 szint,bár a beszerzőm szerint valamivel több.csak ugye ebben nincs ambilight ami a 9703 esetén + ár.érdekesség,hogy talpon érkezik a tv de a fali konzol is a csomag része gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#19387) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok

Hogy van ez a képátalakitas?

Ha van egy ilyen tv-m : [link]

és egy ilyen dvd lejátszóm: [link]

össze kötöm HDMI kábellel a 2-t. a benne lejátszott dvd film képét átalakítja jobbá a TV-re vagy hogy van ez? :F

ha hülyeséget mondtam(kérdeztem) akkor úgy általánosságban, hogy van ez az átalakítás dolog?

(#19388) dolbyman válasza fetterr (#19366) üzenetére


dolbyman
tag

:Y

amikor az első lcd-met vettem (Panasonic) itten csak Samsungokat tárgyaltak, most szeretnék venni egy samut, és sehol semmi vélemény :))
Ilyen az én formám.
euronicsban 99990 huf, ha érdekel.
a júzermanuálban le van írva hogyan kell pc-t csatlakoztatni, gondolom akkor megbírkozik ezzel a feladattal. A kép nekem tetszet (ráadásul RTL ment benn, nem valami hokusz pokusz nagyfelbontású filmecske)

további víg napot mindenkinek.

Bandi

(#19389) Lejszi válasza bigdigit (#19386) üzenetére


Lejszi
senior tag

nagyon komoly ez a 42"-os tv amit arulsz, de sajnos nincs rá 320papírom... :O :O

(#19390) nRu3 válasza Lejszi (#19387) üzenetére


nRu3
addikt

van is ien tv-d?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19391) GalloG válasza bigdigit (#19367) üzenetére


GalloG
tag

Esetleg tudnál segíteni 1-2 kérdezőnek a szerinted sz@r Samsungok leszólásán és a saját portéka dicsérésén/ajánlgatásán kívül?

Ráadásul utóbbinak van hirdetési rovat a pH!-n, nem kellene ide minden 10. hsz.-nek beírni szerintem.

(#19392) Lejszi válasza nRu3 (#19390) üzenetére


Lejszi
senior tag

még nincs de több mint valoszinu h ilyet veszek hamarosan, mert TV vétel előtt állok. csak elotte informalodom ezekrol a dolgokrol. tudsz talan segiteni? :))

(#19393) Alex91 válasza GalloG (#19391) üzenetére


Alex91
félisten

Vigyazz, mert itt PIACGAZDASAG van, es a modik mindjart kimoderalnak, hogy rontod a tag uzletet :DD!

(Engem meg azert, mert ezt ide leirtam :DD.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19394) Gézengúz válasza Scoobyka (#19384) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hi

Káva vastagság nem egyenlő tv vastagság.......A Samumnak se sokkal lehet több 4 centinél... szerintem ez jó... bátyám már anno a 17-es moncsimnál (szintén samu volt) is megjegyezte és most is milyen jó ez a vékony káva....

(#19395) nRu3 válasza Lejszi (#19392) üzenetére


nRu3
addikt

én szerintem iet veszek majd a hét közepén, de a hétvégére már biztos a falon lesz(a fali tartó már fenn van) :DDD

még variálok 1-2model közt, de ez legalább 42" állitolag FULL HD és 3év gar és 200e .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19396) bigdigit válasza Gézengúz (#19394) üzenetére


bigdigit
addikt

igazad van.a tv vastagságáról van szó a 3.8cm.nem tudom miért kávára asszociáltam. :R

(#19397) Symbio


Symbio
senior tag

A Toshibanak van vékony kávás sorozata (XF), nagyon jól néz ki.

(#19398) bigdigit válasza GalloG (#19391) üzenetére


bigdigit
addikt

na hogy legye samsung tapasztalat is.igaz nem az én véleményem de az úgyis csak rosszabb lenne.ha már megkértek segítsek:)

Akkor kovetkezzen egy "elmenybeszamolo" 1 het samsung 40a656 tv-zes utan.
Betettem a szobaba az elso par oraban azt hittem, hogy tul nagyot vettem. Aztan par ora utan mar meg is szokja az ember, par nap mulva, meg mar azon tunodik elfert volna egy nagyobb is. Szerintem ez mindenkiben lejatszodik. Tv-re nem igazan van hasznalva, de analog kabeltv valami fortelem, pedig nagyon jo a jelminoseg. A sok tv-be epitett javito elektronika szokas szerint csak ront a kepeken kar bekapcsolni barmelyiket is. Aztan par nap mulva ezt is megszokja az ember, es mar nem tunik fel a kasas kep, pontosabban arra lehetne hasonlitani, mintha megjelenitene a szep tiszta kepet, majd valami effektet rakeverne, amitol mosott pottyos elmosodott lesznek bizonyos reszek.
Volt egy 80-as evekbol szarmazo csucs kategorias tv-m, ami tudta a 100 hz-et mar akkor. Azon is volt ilyen kepjavitas funkcio 100 %-ban megegyezett a vegeredmenye azzal amit most a samsung csinal. Vak embereknek jo, masnak nem igazan celszeru bekapcsolni. A taviranyito valami fortelem 25 cm hosszu. Anno vettem 1000 Ft-ert egy univerzalisat, ami pofas, kezre esik, ha megtalalom, mar cserelem is le a gyarit. Ha az embernek nincs digitalis tv adasa, a 3x valahany gombbol, kb a harmada csak disznek van rajta, tok felesleges.
Osszekotottem pc-vel hdmi kabellal, teljesen szep szinek, bar gondoltam, mint egy dvi-s monitornal, ha radugom, egybol belovi a kepet a panel meretere, tevedtem az ati ccc segitsegevel kellett overdriveolni, hogy a panelbol nem unatkozzon kb 1-1 centi feketen a szelen, mindez 50 hz-en. Ha atvaltottam 60 hz-re teljesen elmasztak a szinek a tv-n, sot meg kisebb lett a panel hasznos terulete. A Hdmi2 csatira dugtam majd a forras pc-nek allitottam be. Majd egy hettel kesobb jottem ra, ha mondjuk bluraynak allitom a forrast, akkor 60 Hz-en se romlanak el a szintek. A filmek 24 fps-ek, ezert kell mindenkeppen a 60 hz, mert amugy masodpercenkent lehet latni egy pici ugrast a kepernyon. Ha hatvanat meg felszorzza kettovel az maris oszthato lesz 24-el, nem lesz ugribugri a filmnezes kozben. Azon az atmeneti egy heten viszont az atival belehetett allitani, hogy a frekvencia, a secondary displaynek 24 Hz legyen, igy is tokeletes ugrasmentes kepet kaptam. Mindez jol mukodik addig, amit nem akarunk megneznhi, mondjuk egy bbcrol rippelt, hdtv-s musort, mert az 25 fps, ismet jon az ugralas, ha csak az ember, nem kezdi ismet atallitani a gepen 25, vagy 50 hz-re a frissitest, mindezt 2008-ban :)
Probaltam minden uzemmodban, allitolag pc-ben a legkevesebb a latency, lag, keses, ki hogy szereti hivni a tv-n. Lehet, hogy egy nfs, vagy egy logikai jatekot meg el lehet jatszani a tv-n, de mondjuk egy Codot, mar biztosan nem. Hasrautve, olyan 20-40 ms lehet a keses, de ez valami borzasztoan zavaro. Biztosan meg lehet szokni egy ido utan, raall az ember agya, de hogy ilyen tv-n senki se lesz top listas a cod multiban az is biztos :) Aki esetleg zenel a gepen, pl zongorazik, az tudja, hogy mar 10 ms keses felett keptelenseg akar zongorazni is mert beleorul az ember. Bar az egyik hang a masik kep, de hasonlo bosszanto erzest, hasznalhatatlansagot eredmenyez mindketto. A tv-nel borzasztoan idegesito, hogí csatornavaltasok kozott var majdnem egy masodpercet, borzasztoan lassan lehet a forrasok kozott is valtogatni a kijelolt gombbal. Amire viszont nem sikerult rajonnom, hogy ki lehet-e egyaltalan kapcsolni, hogy a nem hasznalt scart 1 2 csatlakozokon ne lapozgasson, amire soha a budos eletben nem lesz semmi rakotve, szerintem az ilyen tv-t vasarloknal nem vagyok ezzel egyedul. Igy a kijelolt gombot hasznalva, tv-rol mig eljutok a hdim2-re majd 8 masodperc telik el, igen bosszanto. Menu segitsegevel 10 gomb lenyomasaval le lehet tornazni kb 6-ra :)

elnézést attól akitől loptam de nem innen van:)

(#19399) nRu3 válasza bigdigit (#19398) üzenetére


nRu3
addikt

na ezek után az ember már nem is akar 656-t venni :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19400) Lejszi válasza nRu3 (#19395) üzenetére


Lejszi
senior tag

jaja, nekem is nagyon megtetszett. ha nézted, ez a TV junius végén még 320e Ft volt.
várom majd a tapasztalatokat :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.