Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19601) Scoobyka válasza elmerfudd (#19599) üzenetére


Scoobyka
addikt

,de mi volt a bajuk?

amúgy a 78x széria lehet szép képet ad,de olyan input lagja van,hogy csókolom...ps3hoz,xbox360hoz felejtős.....

(#19602) elmerfudd válasza Pettencs (#19598) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Az általad felsoroltak közül a Toshiba a legjobb vétel.
A Garancia ott 3év teljeskörű!

Grundig csak vegetál, semmi komolyabb fejlesztése sincs.
JVC még mindig deinterlacer problémákkal küzd.
Sungoo sajátmárka, azt meg azért nem. :D
LG az alapgép és a Samsung is, ez a kettő a második hely nálam. itt a gari már trükkös, érdemes elolvasni rendesen. :D

(#19603) elmerfudd válasza Scoobyka (#19601) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Amint a srác visszajelez, megírom. Elvitték a szakszervizbe. Amit hallottám már máshonnét is az egy hibáss forrasztás.

(#19604) elmerfudd válasza Ch4os (#19600) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Használd egészséggel.
Két barátomnak is olyan van, és megy hibátlanul.

(#19605) hitchins válasza elmerfudd (#19597) üzenetére


hitchins
őstag

bocs az értetlenkedésért, nem vagyok túl hozzáértő, de akadozás pontosan mit takar, vagy mikor tapasztalható. Szaggat a kép? Laikusként ezt egyáltalán észreveszi az ember.

Én inkább az utánhúzástól félek, ezért vennék egyedül 100hz-et.

pfl 5603 elvileg ugynazokkal a paraméterekkel bír mint az A551 ára is ugyanaz. 24p-t is tud.
Ha árban ugyanaz, akkor inkább philips?

(#19606) elmerfudd válasza hitchins (#19605) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Az a kérdés szükséged van-e a 24p-re. Bár tudtommal a filipsz 5603-as nem tudja, de lehet rosszul vagyok informálva.

(#19607) GalloG válasza bigdigit (#19576) üzenetére


GalloG
tag

Én kérnék egy Philips-es képet is akkor. Nem fogok a színekre semmit szólni (természetesen), csak legalább tudjuk, hogy van azon a 4:3 átalakítása.

Részemről nem tudom elképzelni, hogyen lehet látható torzítás és vágás nélkül ezt megoldni, azért lenne jó legalább 1-2 kép róla.

Meg jöhet Toshibáról is, akinek az van, mert az megint máshogy csinálja.

Egyébként ez a "Széles nagyítás" nevű mód, amikor a tetejét-alját vágja, de semennyit nem torzít a maradékon. Persze a vágás kifogásolható dolog, de néztem egy kicsit 4:3 aránnyal is, és az esetek túlnyomó többségében nincs lényegi infó azokon a részeken - számomra. A kivágás (látható rész) állítható, de nem csatornánként.

(#19608) hitchins válasza elmerfudd (#19606) üzenetére


hitchins
őstag

Egyelőre nem, mert elsősorban konzol miatt cserélek hd-re, de ha már van egy ilyen tv, valószínűleg több kedvem lesz házimozizni, mint most, így akár kellhet is a 24p. De a döntő érv nem ez lesz.

egyébként leírás szerint tudja a pfl5603:
1080p 24/25/30 Hz feldolgozás

http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl5603d_12/42pfl5603d_12_pss_hun.pdf

(#19609) GalloG válasza hitchins (#19605) üzenetére


GalloG
tag

Az LCD utánhúzása (ha ilyen egyáltalán látható még a mai modelleken), vagy annak eltűntetése köszönő viszonyban sincs a "100Hz" nevű technológiával.

Ez a 100Hz nem az, mint ami a sima képcsöves TV-ken volt 100Hz!

Egyébként én a 656-ot ismerem, nekünk az van, és nagyon jó rajta a sima TV adás is (szerintem). Gondolom a többiek arról beszélnek, hogy a nem HD adás megjelenítésében gyengébb a kisebb modell. Viszont ha így van, akkor az fontos lehet, mert az ember túlnyomó részben nem HD műsort néz rajta...

(#19610) elmerfudd válasza hitchins (#19608) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Szerintem nem tudod mi az a 24p.
Amit te ot leirsz az azt jelenti hogy az 1080p felbontást ezeken a Hz-ken tudja.
Ennek köze nincs a 24p-hez.

(#19611) hitchins válasza GalloG (#19609) üzenetére


hitchins
őstag

Akkor most már teljesen elcsúsztam.
eddig azt olvastam, a a 100 hz kiegészíti a képkockákat, és ettől folyamatosabb lesz a mozgás. Én ezt úgy értettem, hogy gyors mozgásnál, kevésbé látom homályosnak a képet.

Akkor ez pontosan mi is, miért jó, vagy nem jó nekem?

Azt, hogy crt-n miért jó a 100hz azt vágom. LCD-nél ezek szerint nem:(

SD adás az tényleg így van?

(#19612) hitchins válasza elmerfudd (#19610) üzenetére


hitchins
őstag

ez így van:)

(#19613) elmerfudd válasza hitchins (#19612) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Akkor egy kis szakirodalom, ahelyett hogy leirnám.

[link]

(#19614) szucsinka


szucsinka
őstag

hy!
vacilálok a samu le40a559 és az le40a656 között
csak a 100hz-estechnologia az eltérö ? na meg 45kval drágább megérné?

[ Szerkesztve ]

(#19615) elmerfudd válasza szucsinka (#19614) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Olvass vissza.

(#19616) GalloG válasza hitchins (#19611) üzenetére


GalloG
tag

A "100Hz" technológi a valódi képkockák közé illeszt be utólag "kitalált" kockákat a mozgás köztes állapotával. Ez a mozgás elsimítását szolgálja, mivel az LCD TV-ken nem átmenetes a kápváltás, hanem átmenet nélküli.

CRT-n a képkocka elhalványodik, majd a következő felerősödve jelenik meg. LCD-nél az egyik kocka egyszerűen eltűnik, és ezzel egyidőben megjelenik helyette a másik. Ezen hatás miatt darabosnak tűnhet a mozgás, ezért kellenek plusz kockák köztes tartalommal.

Az utánhúzás nem ez, hanem mikor a képen még látszik az előző kocka, és már megjelent a követlező. Ez a nagyon régi LCD készülékek, és a nem legújabb plazmák jellemzője. A mai LCD-ken és plazmákon már jellemzően nincs utánvilágítás (amit az emberi szem még felfogna).

Remélem mégegyszer nem kell leírnom, a következő érdeklődő majd visszaolvashatna két hetet. Kb. akkor volt téma...

(#19617) GalloG válasza szucsinka (#19614) üzenetére


GalloG
tag

Azt azért nem gondolom, hogy csak a "100Hz" technológia miatt drágább 45 ezerrel, ami máshonnan nézve plusz 25%...

(#19618) Raikkönen


Raikkönen
tag

"A DVB-T/MPEG-2 típusú tunerrel ellátott készülékek 2008 október 31-ig leszenek alkalmasak a magyarországi MPEG-2 kisérleti sugárzású, DVB-T digitális adás vételére!!!"
az lcd tv mellett amelyet venni akarok(lg 42LG3000) ilyen kiírást találtam.
valaki tudna tájékoztatni róla hogy mi ez és hogy miért?? :F

"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" - Albert Einstein

(#19619) szalai56 válasza Raikkönen (#19618) üzenetére


szalai56
senior tag

Nem vagyok szaki, de december 1-től csak mpeg4-es tuner lesz jó itthon. A tiedben mpeg2-es van, tehát nem lesz jó. Persze a kábeltv továbbra is működni fog.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#19620) Digitalis válasza bigdigit (#19576) üzenetére


Digitalis
senior tag

Engem leginkább a mozgás erős elmosódása és a homály lep meg. Elég megnézni a mozgásokat az első pár képeken pl. a kandelábereken... Nálam no 100Hz no 5:5 pull és még is éles tiszta gyors mozgás esetén is, az 5ms S-IPS LCD panel teszi a dolgát. :R Erről ennyit...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19621) bigdigit válasza Scoobyka (#19586) üzenetére


bigdigit
addikt

a philipsnél 4:3-as adásra 3 variáció van.
auto
superzoom
és a sima 4:3

az első kettő érdekes ebből a szempontból.amint lesz időm lövök pár képet csak most kicsit el vagyok havazva:)a 42pes001H sok embernek bejött és akadt dolgom bőven:)

de akkor ha már ennél a készüléknél járok egy kis beszámoló róla.
a dobozban szereld magad csomag érkezik:)
személyes megítélésem szerint ezt a tv-ét első sorban falra tervezték és igazán ot is érvényesül a legjobban vékony mint egy festmény.(fali tartó gyári tartozék de láb is van)
a hangszórókat külön kapja az ember és a tv teljes szélességében az aljára csavarozható.
meglepően jól szól.itt ugye a tv belső cuccai egy külön egységben vannak és egy 4 méteres kábel köti össze a tv-vel.2 fajta csatlakozó van rajta.1db usb szerű meg egy dvi szerű.a technikus elmondása alapján ez egy általános új szabvány lesz a philipsnél.a tv távirányítója valami csúcs minőségű full alumínium.mint egy ékszer doboz:)alig birtam lerakni:)
ha bármi csatlakozás nem stimmel piros villogással üzen a box valami nem kóser.a táv érzékelője a tv-én van nem a boxon így azt bárhová elrejthetjük.
a tv menűje egy az egyben a 9603 és 9703 klónja.a technikai tudásuk is megegyezik.kb 1 órát kerestünk laptopról pixel subpixel hibát de nem találtunk.

közeli tervek:
a philips a közeljövőben a 42pes001 sorozatot fogja fejleszteni.lesz belőle ambilight verzió is:)
illetve 2009.jan.1-től beépített BD lejátszós model is tervben van.és ha már itt tartunk a technikus elmondása alapján a 24p szoftveres dolog ami licenchez van kötve.miután megjelenik a BD lejátszós tv is ebből adódóan a licencek is meglesznek vásárolva és elvileg egyszerű szoftverfrissítéssel a régebbi tipusokban is elérhető lesz a valós 24p.
(ne engem kövezzetek meg ha baromság esetleg..ezt mondta)
röviden ennyi.ha lesz időm délután és el nem felejtem lehet lövök pár képet a 42pes001-ről is.

42pes001

[ Szerkesztve ]

(#19622) Motaba78 válasza Alex91 (#19594) üzenetére


Motaba78
őstag

nem valószínű hogy 1000 db-ból :P 3 nap alatt. :Y

(#19623) elmerfudd válasza Motaba78 (#19622) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

én örültem volna az eladott 1000db-nak! :D :D

(#19624) DigitEfendi válasza hitchins (#19611) üzenetére


DigitEfendi
csendes tag

Kedves Hitchins,

A 100 Hz valóban beilleszt képkockákat, valahogy így: 100Hz oktató videó .
Ugyanakkor a beszúrt képek előállítása több módon történhet (egyszerű ismétlés, interpolálás, stb.). Az eredmény (képminőség) jelentősen eltérhet az eljárástól függően. Ráadásul a 100Hz teljesen mást jelent ma az LCD TV-k esetében, mint mondjuk egy képcsöves vagy akár plazma készüléknél. Erről bővebb infó itt olvasható.

http://philips-blog.hu

(#19625) Digitalis


Digitalis
senior tag

Nálam digitv van hyundai beltérivel. DIGI-TV annyit ér kb. mint amennyibe kerül.

DigiTV:

[kép1]
[kép2

Két 720p-s kép egy filmből. Fényképező sokat ront rajta, de azért lehet érzékelni a különbséget.

720mkv rip:
[kép3]
[kép4]

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19626) bigdigit válasza Digitalis (#19625) üzenetére


bigdigit
addikt

miért tűnnek nekem az mkv-ék húzotnak?popcorn-ról megy?mert szerintem ott valami nem stimmel.vagy tényleg a szemem rossz:)

de a 4:3as SD adás méretaránya magáért beszél.0 torzítás és minden a képen van a philipsnél. :C

gondolom más tipusnál milyen zavaró lehet a forma1:)vagy felül a körök száma nem látszik vagy az alul futó felirat:)

[ Szerkesztve ]

(#19627) Digitalis válasza GalloG (#19607) üzenetére


Digitalis
senior tag

Az első két kép a Philips 4:3 automatice nagyítása. Szerintem profin csinálja. Mindig látható olvasható minden a kereten belül.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19628) Digitalis válasza bigdigit (#19626) üzenetére


Digitalis
senior tag

Igen jól látod, ezek a képek még nem is a média lejátszóról vannak. Régi kb. 5 hónapos linkelésem. (nVidia6800GT DVI-HDMI 2.5Ghz P4) Popi-ról direkt HDMI-ről ennél is jóval szuperebb a kép, megtartott méretaránnyal. :R

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19629) Motaba78 válasza Digitalis (#19625) üzenetére


Motaba78
őstag

miért ilyen fakóak a színek a tv adásnál ?

az mkv rippnél meg mint ha szét lenne húzva függölegesen a kép. :F

[ Szerkesztve ]

(#19630) Motaba78 válasza bigdigit (#19626) üzenetére


Motaba78
őstag

"gondolom más tipusnál milyen zavaró lehet a forma1 :) vagy felül a körök száma nem látszik vagy az alul futó felirat :) "

én nem tudom milyen más típusra gondolsz, de az én panánom semmi ilyen nincs ;]

(#19631) GalloG válasza bigdigit (#19626) üzenetére


GalloG
tag

Jó lenne pár kép pont szemből az ilyen auto 4:3-as nagyításos Philips dologról.

Ami ezeken a linkelt képeken van, azt nem mondanám rossznak, de szerintem a tökéletestől is messze van. A Viasat3 logó és a korhatár jelzés ellipszis, nem kör, és a két szereplő is azért felszedett vagy 15-20 kilót. Lehet nem annyira rossz a helyzet, mint egy sima széthúzott képnél, de azt állítani, hogy torzításmentges, mikor a két képarány köszönő viszonyban sincs, szerintem túlzás.

Szóval egy-két dokumentalistább kép azért jó lenne erről a Philips fícsörről.

(#19632) bigdigit válasza Motaba78 (#19630) üzenetére


bigdigit
addikt

milyen képarány mellett nincs problémád?mert ugye 16:9-be is lehet a kép és akkor a biztos látszik minden csak laposban:D
szóval remélem értesz.megtartva a 4:3-as képarányt de kitejesztve a 16:9-es képernyőre.

(#19633) Digitalis válasza Motaba78 (#19629) üzenetére


Digitalis
senior tag

Látom nem láttál akkor még hyundai beltérit és agyontömörített mpeg2-digiTV adást 50-60% jelszinttel. :D Meg egyáltalán belekötni a színekbe egy fénykép alapján. Jól van emese. :D Valóságban sokkal szebb. Ahhoz képest nézd. ;)
Még 100Hz-s CRT-n is vízfesték az egész. Saját belső tunerjével viszont nagyon jó a PHILIPS SD adáshoz képest.
Mkv ripp készítőjének kéne feltenni ezt a kérdést. Azóta meg van a médialejátszóm és a "csillagpor" film is immár 1080p-be, ott normál a képarány, és még ennél is jóval szebb. A fekete az élesség és a színek nagyon ütnek. :C A leggyorsabb speednél sem akad nyúlik, pedig csak egy no 100hz 3:2 pull phülüpsz. :DD

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19634) bigdigit válasza GalloG (#19631) üzenetére


bigdigit
addikt

ez az auto mód volt.józan paraszt ésszel szerintem csak a korhátoros logón lehet észre venni.
mivel fentebbi samus képeken ha jól emlékszem zoomos beállítás volt teszek majd fel superzoomos philips képet is...csak most meló.

(#19635) bigdigit válasza Digitalis (#19633) üzenetére


bigdigit
addikt

azt különben nem értem ha pc-ről nyomtad miért kellett nyújtani?ott is simán megy az 1:1.

(#19636) bigdigit válasza Motaba78 (#19629) üzenetére


bigdigit
addikt

az,hogy kinek mi a fakó relatív dolog és beállítés kérdése innentől.én sem szeretem ha rikít a tv.számomra nem természetes.láttam már sok embernél sima crt esetében is annyi szín volt rajta szinte fájt.

(#19637) Motaba78 válasza bigdigit (#19632) üzenetére


Motaba78
őstag

nekem a tv automatikus megjelenítésen van, sem 16:9, sem 14:9, sem 4:3, sem kizoomolva sincs és mégis tökéletes.

(#19638) Digitalis válasza bigdigit (#19635) üzenetére


Digitalis
senior tag

Maga a relase 720p konverzió volt ilyen "gyártmány". xar-ból meg nem lehet, tudod. Egy másik csapaté már teljesen ok.
Ezek 5 hónapos fényképek, majd rakok fel normál médialejátszósat, jól elkészítettet, hogy megnyugodjál. ;) Azok bexarások.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19639) Digitalis válasza Motaba78 (#19629) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nálad éppen most néztem a képeket, hát nagyon vividek, abszolút nem természetesek...
De, gondolom a valóságban nem ilyen tré..

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19640) q2w3


q2w3
senior tag

Szerintetek egy Sony KDL-32L4000 a jobb 122k, vagy egy Panasonic TX-32LX80P 125k ?

(#19641) Digitalis válasza bigdigit (#19634) üzenetére


Digitalis
senior tag

Sőt ha nincs korhatáros karika, akkor tényleg nagyon jól operál a Philips. :R Egy kicsit itt is átveri az elektronikát a karika, de nem úgy mint egyes más típus esetében.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19642) FNZ válasza Motaba78 (#19630) üzenetére


FNZ
őstag

szerintem be kell állítani a tv-n, hogy látszódjon. az, hogy valaki nem állítja be rendesen, az az ő baja

(#19643) bigdigit válasza Motaba78 (#19637) üzenetére


bigdigit
addikt

a vitát keltő képek is auto beállítás mellett készültek.
attól,hogy még autora rakod a tv valószínű választani fog egy formátumot:)épp ezért auto a neve:)

(#19644) Pettencs válasza elmerfudd (#19602) üzenetére


Pettencs
csendes tag

Thx
:R

Powercolor SCS3 Radeon 3870 E6850 2Gb ddr2-1066 Gigabyte P35DS3

(#19645) Scoobyka válasza Digitalis (#19620) üzenetére


Scoobyka
addikt

U600-as telefonnal készültek a képek és mozgó tv adás volt(a zárideje az optikának nem a legjobb)....ezt rakd össze....és probálj meg kevésbé homályos képet készíteni.

vmint amit felraktál képeken ezerszer rosszabb a tv adás képe,mint a 656osnak...a 656os tunerja sokkal élvezetesebb képet produkált szerintem(szebb színek és kevésbé zajos,pedig az enyém analog a tiéd meg digitális jel)

mondjuk képek alapján nem szívesen vettem össze,de ez egyértelműen látszik,hogy a 656os győzőtt tuner ügyben....

képarány valóban nem rossz,bár én azért látom,hogy nem tökéletes,de nem is lehet 16:9re jó 4:3as adást csalni.

[ Szerkesztve ]

(#19646) Digitalis válasza Scoobyka (#19645) üzenetére


Digitalis
senior tag

Látom érvek híján, megint átmész személyeskedésbe. Nem az első eset. Mást sem tudsz.Megszoktuk...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19647) bigdigit válasza Scoobyka (#19645) üzenetére


bigdigit
addikt

hogy a 3:2 pulldownba belemész a 656 javára még meg is tudom érteni.de tunerben meg színben elég röhejes de komolyan :C
digitv egy fostalicska....a színeket meg már leírtam.egyéni ízlés kérdése.

úgy veszem észre átvetted a szerepem csak te diszkrétebben teszed.

[ Szerkesztve ]

(#19648) Scoobyka válasza Digitalis (#19646) üzenetére


Scoobyka
addikt

talán olvasd el mégegyszer a 19645hz-ásom.....átgondoltam és szubjektívat írtam utána,totál nem mentem át személyeskedésbe.....és erre még figyelmeztetned sem kellett,mivel bőven előtted szerkesztettem.

19647:
írtam is fentebb,hogy nem szívesen ítélek képek alapján,de amit látok szerintem jobb a 656osé(ráadásul neki még csak nem is full sötétben volt).....amúgy meg ne mond nekem,hogy a digitv adása roszabb,mint nekem a upc analog kétszer megtört kábelemé,mert felmászok a falra.
Amúgy a képarányt ha nem vetted volna megdicsértem finoman....:D
nem rossz,bár én a samuéval is kiegyezek....a köröket,meg forma 1nél látom ;)

[ Szerkesztve ]

(#19649) heihachi válasza bigdigit (#19626) üzenetére


heihachi
addikt

Tényleg gond van a szemeddel, ha ezen te nulla torzítást látsz :)
Persze fizikailag lehetetlen 16:9-re alakítani a 4:3-at torzítás nélkül, ilyen egyszerűen nincs.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#19650) Scoobyka


Scoobyka
addikt

eredeti méret Digitális tag philipsének tv adásáról(nekem még megvan :D ):

[link]

létrehozás dátuma: 2008.06.17 21:34

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.