Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19801) elmerfudd válasza lord40 (#19787) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Csak parasztvakítás. :D

(#19802) elmerfudd válasza BITBOYS (#19795) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Ha szép feketét akarsz látni akkor Plazma tv-t vegyél.
A két típus közül pedig amelyik jobban tetszik.
Nagy difi nincs köztük.

(#19803) elmerfudd válasza sipi700 (#19777) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Gratulálok az új géphez!

(#19804) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok ismét! remélem tudtok segíteni a gondomban... vettem egy Samu LE32A330J1 tv-t. nagyon meg vagyok vele elégedve minden szempontból, sztem remek a képe, színe, ~100e-ért meg főleg jó választás... eddig a 6600GT kártyámra kötöttem rá DVI>HDMI kábellel, és tűéles képe volt, az 1 pixel valóban 1 pixel volt 1360x768-as felbontásnál. aztán jött az első meglepetés, amikor ideiglenesen bedugtuk a rendszerbe egy ismerős HD3650-ét: a sárga DVI csatin van HDMI audio, és undorító mosott a kép :Y - ez tuti nem hiba, extra fícsörnek szánják, de sztem ocsmány :((( . átdugtuk a fehér DVI-re, eltűnt a hangeszköz, de vele együtt tűéles lett a kép, mint a 6600GT bármely csatlakozóján... most jött hozzám kölcsönbe egy 9500GT, mindkét csatija egyforma fehér, viszont ez ugyanazt az ocsmány mosást műveli mindkettőn, mint a 3650 csak a sárgán... :Y mi a franc ez? sehol nem találok ilyen opciót a driverekben, meg lehet tőle szabadulni? ha ilyen mosott fost akarok akkor majd teszkó gazdaságos VGA kábellel kötöm be a TV-t, de DVI>HDMI-n legyen már tűéles pixeles a képem, azért kerestem pont ezt a típust mert ez tudja legolcsóbban az 1:1 PM-et :W vagy mostantól felejtsem el egy életre az nVidia-t, és reménykedjek benne, hogy az ATi kártyákon az idők végezetéig az egyik most, a másik jó? :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19805) kariad válasza Hedgehanter (#19799) üzenetére


kariad
senior tag

No ezt könnyen letudtad! :))

DVI-DVI Kontra DVI-HDMI ??? :D

No most olvasgatok de minnél többet annál zavarodott leszek!
Így nem sikerül ennek ez a baja stb.

SHARP LC26SB25E
Ezek a tulajdonságai:
képarány: 16: 9,
HD ready (1366x768),
analóg és digitális tuner,
DVB-T tuner,
kontrasztarány: 4000: 1,
fényerő: 500 cd/m2,
válaszidő: 8 ms,
teletext,
1000 oldalas memória,
NICAM/A2
sztereó hang,
teljesítmény: 2x5 W,
100 programhely,
csatlakozók: 2 db HDMI,
2 db Scart,
komponens,
PC bemenet,
távirányító

Ő van nekem Mivel kössem össze, hogy tuti legyen a dolog!!! 8800GTS 320MB vga-m van most!

[ Szerkesztve ]

(#19806) Digitalis válasza BITBOYS (#19795) üzenetére


Digitalis
senior tag

Kettő közül, én a Nagyobbat venném. + az LG6000 egy generációval fejlettebb.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19807) Ch4os válasza kariad (#19805) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ha van DVI kimenet a kártyán, ami szerintem 100%. Akkor veszel egy DVI-HDMI átalakítót, és egy x méteres HDMI-HDMI kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#19808) kariad válasza Ch4os (#19807) üzenetére


kariad
senior tag

Most Épp ajánlottak egy HDMI - DVI kábel 10M

(#19809) Peter789 válasza kariad (#19808) üzenetére


Peter789
senior tag

hqvideo.hu 4e pénz, tökéletes vele a kép, ha nem mossa maga a vidkártya - mint pár hsz-al korábban panaszkodtam... :U

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19810) béci_bá válasza uhu20 (#19800) üzenetére


béci_bá
csendes tag

Nem kellett semmit állítani.

(#19811) bigdigit válasza Peter789 (#19804) üzenetére


bigdigit
addikt

érdekes hiba az biztos.szerintem nem a vga ludas.
én először 8800gtx-el dvi-hdmi kábellel használtam a philips tv-ém.gond egy szál se volt pedig mindkét dvi--re volt kötve.
most 4870x2-ről megy és itt is mindegy melyikre kimenetre teszem.ati kártyánál egy változás volt nvidia-hoz képest,hogy overscanelni kell a teljes képernyőhöz.

(#19812) Zorro555


Zorro555
tag

Az aranyozott kábeleknek nem csak az a szerepe, hogy kevésbé oxidálódik, hanem a jelátvitel is jobb, mivel az arany az egyik legjobb félvezető.

Amúgy nekem van DVI-HDMI átalakítóm, de rövid, és nem találtam eddig hozzá HDMI-HDMI male-female kábelt, mert csak male-male-t lehet kapni. (Legalábbis ott ahol eddig néztem).

LG6000-esem van, és a feketéje annyira fekete, amennyire egy LCD-től elvárható. Az csak legenda, hogy a plazmán nem kapcsolnak be azok a pixelek, ahol fekete a kép, Öcsémnek plazmája van, és látszik a különbség a fekete, és a kikapcsolt állapotban levő fekete képernyő között.

(#19813) Peter789 válasza bigdigit (#19811) üzenetére


Peter789
senior tag

olyan mintha be lenne kapcsolva a cleartype - de nem csak a szövegeken, hanem mindenen látszik...

overscan? szóval nem natív? az nálam szóba se jöhet desktop / szövegek olvasására, kizárólag az 1:1 PM...

amikor a 6600GT-n lerakok paintben egy pontot, akkor a pont az fekete, a közvetlen környezete pedig 100% fehér... de ezekkel az újabb kártyákkal nem, körülötte kis udvar látszik... :W

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19814) bigdigit válasza Peter789 (#19813) üzenetére


bigdigit
addikt

ha az overscan nullára van húzva akkor lesz full képernyő ati-nál.ennél a fos ati-nál így működik a dolog.attól ez még 1:1pm.nem rakja ki rendesen alapból mint az nvidia.

(#19815) Peter789 válasza bigdigit (#19814) üzenetére


Peter789
senior tag

a 3650 fehér DVI-jén semmiféle ilyennel nem kellett játszani és tűéles volt a kép mint a 6600GT-n, csak beállítottam (vagy autodetect?) 1360x768-ra, és élveztem a látványt... :U a sárga DVI viszont mosta mint a cleartype, a 9500GT-nél pedig mind2 mos... DVI-DVI kábellel asztali LCD-re dugva, valamint VGA-val CRT-re semmi mosás, csak a tévét bünteti :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#19816) DjKoxi válasza Zorro555 (#19812) üzenetére


DjKoxi
senior tag

" mivel az arany az egyik legjobb félvezető. " Az egyik legjobb vezető.

Nem kötekedésből írtam.

LG 3000 32" rövid értékelés: Bizonyos hangfrekvenciákon hallható zizegés a tv-ből. Ezt már más is írta, bosszantó tipushiba. A távirányító sem a legokosabban megtervezett véleményem szerint. Sok az egyforma gomb, text gombjai kicsik és rossz helyen vannak, sokszor fordítva fogom meg sötétben. A thomson crt-m navilight táviját meg sem közelíti.

(#19817) GalloG válasza lord40 (#19787) üzenetére


GalloG
tag

lord40: A felkonvertálásnak természetesen semmi értelme, mivel a műsor 720x576 felbontású a lemezen fixen, így attól részletesebb úgysem lesz. Akkor van értelme a lejátszóval felkonvertáltatni, ha jobb minőségű lesz a kép vele, mintha a TV konvertálná fel (régebbi TV készülékeknél jön ez jól). A HDMI meg azért jó, mert csak 1 kábel megy, nem több. Persze simán a TV-be Scart is csak 1 megy, de ha erősítő is van, akkor már segít, ha nincs annyi drót.

kariad: A VGA analóg, a DVI és a HDMI digitális jel. Akár DVI, akár HDMI lesz az átvitel, mindenképp kevésbé lesz érzékeny a külső zavarokra, így a környezettől függően akár javulhat is velük a képminőség a sima VGA-hoz képest.
Egyébként számítástechnikában és híradástechnikában gyakorlatilag minden csatlakozás aranyozott, a legolcsóbb cuccokon is, csak van ahol külön kiírják, van ahol nem.

Ombi5: Remélem Te is meg leszel vele elégedve! Majd számolj be.

(#19818) lord40 válasza GalloG (#19817) üzenetére


lord40
tag

Ok!Ha veszek egy Bluray lejátszót és azzal játszok le DVD lemezeket azzal jobb a kép mint normál DVD-vel?Vagy csak a Bluray lemezzel jobb??

(#19819) wassermann válasza lord40 (#19818) üzenetére


wassermann
addikt

Csak a Bluray lemez lesz jobb, a DVD lemezre nem tud a lejátszó több pixelt varázsolni : ) annál amennyit ráraktak. A HDMI-n való átvitel pedig nem dob annyit a DVD-n, hogy szemmel észrevennéd.

(#19820) GalloG válasza lord40 (#19818) üzenetére


GalloG
tag

Hát, ha a sima DVD lemezt akármivel is játszod le, akkor is csak 720x576 pixeles felbontású lesz rajta a műsor...

De egyébként mi a gondod a DVD minőségével? Egyébként az nem olyan rossz. Vagy ha Neked igen, akkor valami más nem jó. De ha minden jó és ez nem elég, akkor lehet venni 80 ezerért bluray lejátszót, meg filmet bele 9 ezer per darab áron...

Mindenki igénye-pénztárcája szerint járjon el ez ügyben.

(#19821) denes242 válasza Digitalis (#19806) üzenetére


denes242
aktív tag

miert is fejletteb egy generacioval az lg6000 mint a samsung a656?

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#19822) Miszy


Miszy
csendes tag

Ha valakit érdekel egy 42 PFL 7433D-s Philips, akkor keressen.

(#19823) kariad


kariad
senior tag

No akkor tisztázzuk a dolgokat....

Hogyha azt akarom, hogy kép és hang is legyen HDMI-HDMI kabel kell mert csak az jó hozzá! Ha van DVI vgam és arra HDMI átalakitott rakok és ezzel a HDMI-HDMI kabellel összekötöm minden szuper lesz!!!

No mi ez a Male-Female???? akkor most milyen végpontu kell is?! Ez még homályos! :U

(#19824) Symbio válasza lord40 (#19818) üzenetére


Symbio
senior tag

Lord40: Vegyél nekem is, légyszi :DDD
Mint ahogy mások is írták, attól nem lesz nagyobb a DVD felbontása. :K

Miszy: Ez a hirdetési topik? :(((

[ Szerkesztve ]

(#19825) Alex91 válasza Symbio (#19824) üzenetére


Alex91
félisten

Es tegyuk hozza, hogy van olyan DVD, ami ugy ramaty ahogy van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19826) Scoobyka válasza GalloG (#19820) üzenetére


Scoobyka
addikt

van kék lemez 2,5-5k ért is magyar felirattal vagy hanggal.....,nem médiában kell venni.....és kéklemez lejátszására van már asztali lejátszó 40kért is ....ha meg sz.gépen akarod lejátszani akkor meg 25kból is kijön...

hogy lásd nem csak úgy mondom pl egy link:
[link]

lemezt meg szomszédos országokból is rendelhetsz,mivel olykor azokon is rajta van a magyar felirat vagy szinkron.

[ Szerkesztve ]

(#19827) Zorro555 válasza kariad (#19823) üzenetére


Zorro555
tag

Valaki írta, hogy ha van DVI-HDMI kábel de nem elég hosszú, akkor meg kell toldani HDMI-HDMI csatlakozóval.
De nem mindegy milyennel. A female vagy anya csatlakozó az ami a TV-n van, vagy az alaplapon, vagy a vidkarin. A boltban általában male-male, vagyis apa-apa csatlakozót kapsz, hogy össze tudd kötni őket. De ha a DVI-HDMI csat. túl rövid, akkor annak a vége apa. Tehát vagy egy anya-apa hosszabbbító kell, vagy egy anya-anya átalakító+apa-apa kábel, hogy a hiányzó métereket áthidald.
Remélem érthetően írtam le.

(#19828) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Üdv mindenkinek

Tv vásárlása előtt állok és nem várnák vele karácsonyig de nem tudok dönteni igazán melyik a jobb. A mai nap folyamán hallottam mindegyikről jót, rosszat és ezért gondoltam hogy megkérdezlek titeket, hogy melyik az ideális választás. A rengeteg fajtata tv-t leszűkítettem 3 db-ra és érdekelnének a vélemények:
37LG6000
Philips 37PFL5603D
Samsung LE-32A656A

Annyit még kérdeznék hogy ismeri e valaki a Digitalko műszaki boltot hogy korrektek-e? meg hasonló.

A válaszokat előre is köszi mindenkinek

(#19829) bigdigit válasza sulu1701 (#19828) üzenetére


bigdigit
addikt

elolvastam unalmamban a digitalko főbb paramétereit én nekem neccesnek tűnik:)
webáruház létére nem is említi a 8 napos témát.vannak H-ás philips tv-i...ami azt jelenti külföldi forrás.kb egy szinten lehet a pixmániával.

(#19830) lord40 válasza GalloG (#19820) üzenetére


lord40
tag

Semmi gondom nincsen a DVD minöségével nagyon szép a kép :DD
Csak mint kis amatör arra gondoltam ha veszek egy FullHD tv-t és azt összekötöm egy DVD lejátszóval ami HDMI kimenetes és tudja a 1080P felkonvertálást akkor sokkal szebb képet kapok mint korábban Scarton keresztül a CRT-vel!Csak ennyi nem több!
Köszi az ajánlatot :DD a Bluray-re de most még kihagyom,majd talán jövöre már elérhetö áron is lesz majd akkor veszek egyet!Bár nagyon szivesen nézném azon a filmeket már láttam egyet és baromira szép a kép rajta,nem is hasonlitható egy sima DVD-hez!Köszönöm a választ :C

(#19831) lord40 válasza Symbio (#19824) üzenetére


lord40
tag

Ha jó leszel veszek majd neked is ;]

(#19832) lord40 válasza elmerfudd (#19801) üzenetére


lord40
tag

Most már én is annak hiszem,csak azt nem értem miért csinálja ezt minden cég kivétel nélkül?Az összes gyártó honlapján nagy betükkel reklámozzák a DVD lejátszókat ,hogy 1080P Upscaling söt a Bluray lejátszókat,hogy szebb DVD képet ad mint a "sima" lejátszó!Ez nem csalás???Ezért be lehetne öket perelni"vásárló megtévesztése cimen"? :W :W

(#19833) bigdigit válasza GalloG (#19817) üzenetére


bigdigit
addikt

ezt te honnan veszed,hogy a tv felkonvertál már ne is haragudj?
láttál te egy tv-nél is olyan technikai leírást,hogy tudna felkonvertálni?
én is direkt lecseréltem a régi dvd playert egy 1080p felkonvertálósra.míg sima scartos lejátszóm volt nem írta ki a tv dvd lejátszáskor az infó menüben,hogy 1080p most meg kiírja..
korábban valami ilyesmit írt ki wxga...
az onkyo tx sr-606-os erősítőm is tud felnyomni igaz csak 720p vagy 1080i.

most vagy én vagyok tudatlan vagy te néztél be nagyon valamit.

régebbi TV készülékeknél jön ez jól
mire gondoltál?crt-re?mert az meg úgyse tud többet megjeleníteni...

de ha logikusan végig gondolom akkor mi a pöcsnek kellene külső egységeknek ezt elvégezni ha a tv is tudja???
valami itt nem kóser.

(#19834) dabadab válasza bigdigit (#19833) üzenetére


dabadab
titán

"ezt te honnan veszed,hogy a tv felkonvertál már ne is haragudj?
láttál te egy tv-nél is olyan technikai leírást,hogy tudna felkonvertálni?
"

Lattal mar olyan TV-t, ami ne konvertalna fel?... Nezd mar meg a kepet, mit latsz: bazi nagy pixeleket, vagy a TV pixeleire atmeretezett kepet? Persze, hogy az utobbit.

"én is direkt lecseréltem a régi dvd playert egy 1080p felkonvertálósra.míg sima scartos lejátszóm volt nem írta ki a tv dvd lejátszáskor az infó menüben,hogy 1080p most meg kiírja.."

Jesszusom.
Szoval amikor PAL jelet adtal neki, akkor nem mondta azt, hogy 1080p jelet kap?
Hat persze, hogy nem.

"most vagy én vagyok tudatlan"

Hatarozottan.

DRM is theft

(#19835) elmerfudd válasza sulu1701 (#19828) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Üdv:

Amennyiben full HD ben gondolkodsz célszerübb minimum 40-42" tv-t venni, hogy esetleg lásd is a minőséget.

Az általad felsoroltak közül a Samu az első nálam, mint minőségben mint szolgáltatásban.
Ha pedig blu-ray is van a tarsolyban akkor a másik kettő szóba sem jöhet.

(#19836) bigdigit válasza bigdigit (#19833) üzenetére


bigdigit
addikt

meg is találtam és tényleg nem én tudtam rosszul.

itt van Cifu egyik hozzászólása

szóval egy nagy lócitromot kovertál fel a tv nem képet:)

19834-re is tudatlanka:)

[ Szerkesztve ]

(#19837) dabadab válasza lord40 (#19832) üzenetére


dabadab
titán

Nem teljesen parasztvakitas, mert pl projektorokban nem szokott scaler lenni, ill. az egyes scalerek kozott is lehetnek nuasznyi kulonbsegek.

DRM is theft

(#19838) bigdigit válasza dabadab (#19834) üzenetére


bigdigit
addikt

2 külön dologról van szó ember.az,hogy nagy képernyőn látod még nem felkonvártálás.

(#19839) bigdigit válasza bigdigit (#19838) üzenetére


bigdigit
addikt

na mindegy végül találtam ellentétes véleményt is:)
de nekem végül is a hdmi volt a lényeg,hogy tudjon egymással kommunikálni automatikusan a dvd,erősítő,tv és így ne legyen hangcsúszás.

(#19840) dabadab válasza bigdigit (#19838) üzenetére


dabadab
titán

Ahhoz, hogy nagy kepernyon lasd, valamifele felkonvertalas elengedhetetlen. Ha nem konvertalna, akkor egyszeruen kirakna 1:1 pixel mappinggal vmi kis apro kepet a TV kozepere - viszont ahhoz, hogy a PAL 576 v az NTSC 480 sorat kirakjak a TV 768 vagy 1080 sorara, valamifele atmeretezesi algoritmus kell.
(Es akkor itt be is kell latnom, hogy a projektorokban is van upscaler, mert anelkul azok se boldogulnanak.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19841) bigdigit válasza dabadab (#19840) üzenetére


bigdigit
addikt

érdekes mód mikor az erősítőt vettem és még nem volt beállítva semmi a régi scartos dvd-vel meghajtva sikerült bélyeg méretű képet is látnom a képernyőn:)
a tv menüjében nincs upscaling funkció.amit ki-be lehetne kapcsolgatni és esetleg ki is kapcsoltam volna.
én ebből láttam elég egyértelműnek,hogy a tv nem konvertál fel egyrészt.
másrészt nem mindegy szerintem,hogy 1 adott pixelt(hogy kitöltse a képernyőt)széthúz vagy pedig pixelhelyesen többszörözi.
na jó kicsit elmenetem elméleti síkba. :B

(#19842) Digitalis válasza denes242 (#19821) üzenetére


Digitalis
senior tag

Fogalmazzunk úgy, hogy későbbi megjelenésű az LG6000 és látható némi fejlődés is az adatait tekintve. Mert 42" és a feletti LG6000-es mind 100/120Hz-esek, és teljes (5:5 Pulldown-al) jelenítik meg a 24p-t, nem mellesleg DVB-T mpeg 4 tunerral rendelkeznek, és remek elektronikájuk mellett, minden földi jóval ellátott, és 10%-kal nagyobb képet kapunk ugyanazon az áron.
Nekem a scarlet dizájn nagyon nem jött be, ezért nem vettem anno LG6000-t, de a képe lenyűgöző volt szerintem...Az a656-os is tetszett, de inkább egy nagyobb méretű (42"-s PHilips) mellett döntöttem, ami vizuálisan szerintem legalább olyan jó mint a samu "csak" nagyobb és mpeg4 tunerrel.

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19843) GalloG válasza bigdigit (#19833) üzenetére


GalloG
tag

bigdigit: Ha nem lenne felkonvertálás, a képernyő közepén lenne egy ablakban a DVD műsor, mert hangyányit kisebb a felbontása, mint amit a FullHD panel tud.
Valamint a linkelt Cifu hozzászólásban nincs olyan, hogy nem konvertál fel a TV. Oda az van írva, hogy ha felkonvertáltatja a júzer FullHD-re, és rányomja egy simaHD készülékre, akkor az a felkonvertált műsort lekonvertálja majd a kisebb felbontásra. Ebből inkább az derül ki, hogy igenis van konvertáló cucc a TVben.
Valamint a régebbi TV alatt régebbi LCD vagy plazma készüléket értettem, butább elektronikával. Annak a skálázójától adhat szebb képet egy új DVD lejátszó skálázója.
(szerk:) Az erősítőn keresztül pedig nem lehetett az, hogy az erősítő vette az analód DVD jelet, és beállítás nélkül sima 1:1 PM-mel felrakta a saját 1080-as kimeneti digitális képére? Akkor a TV-n valóban ablakban lesz, mert a TV 1080 jelet észlel és úgy jeleníti meg (tehát nem skálázza tovább)... És az erősítőn kell felskálázást kérni, hogy ne így legyen pl.

Scoobyka: Az rendben, hogy olcsóbban is kijön, de akkor is aránytalanul nagyobb anyagi áldozatot követel, mint amennyivel nagyobb az élmény - egyenlőre. Majd ha leváltja (nagyjából) a DVD-t, és lemegy annak az árszintjére a lemez is és a lejátszó is (trükkös beszerzés nélkül), akkor lesz a jó. És nem is a lejátszó egyszeri magasabb ára a gond, mert a TV se olcsó ugye, hanem a lemezek irreális ára, amivel etetni kell a szettet. Szerintem.

lord40: Akkor jó. Csak nekem a hsz.-ekből úgy tűnt ki, hogy nagyon elégedetlen vagy a DVD minőségével, és mindenképp javítani akarsz rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#19844) dabadab válasza bigdigit (#19841) üzenetére


dabadab
titán

"másrészt nem mindegy szerintem,hogy 1 adott pixelt(hogy kitöltse a képernyőt)széthúz vagy pedig pixelhelyesen többszörözi."

Tekintve, hogy sem a 768, sem az 1080 nem egesz szamu tobbszorose sem az 576-nak sem a 480-nak, igy ez utobbi lehetoseg fel sem merul :)

DRM is theft

(#19845) bigdigit válasza dabadab (#19844) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor hogy skáláz?

(#19846) kariad válasza Zorro555 (#19827) üzenetére


kariad
senior tag

No vegyünk egy konkrét példát HDIM_HDMI kábelom van!
Adott egy 3850 videokari HDMI egyik vége a TV-be a másik nem megy ugyi a VGA DVI csatijába ezért KELL hozzá a DVI-HDMI átalakító (és nem mert rövid a kábel)!!!!

Összeköt rádug..... A hang is át fog menni???!!!

(Így van a boltba feltüntetve apa-apa anya-anya :F :)) )

(#19847) Hedgehanter válasza kariad (#19846) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem DVI bol nem megy ki a hang....

[ Szerkesztve ]

(#19848) dabadab válasza bigdigit (#19845) üzenetére


dabadab
titán

Vmifele atmeretezo algoritmussal, van beloluk ezermillio, a teljesen primitiv linearistol a Lanczos-fele (Lanczos Kornel, magyar matematikus es fizikus a nevado) interpolacioig eleg szeles a skala, mind a vegeredmeny minoseget, mind a szamitasi igenyt tekintve.

DRM is theft

(#19849) bigdigit válasza kariad (#19846) üzenetére


bigdigit
addikt

át fog menni a hang de csak a kártyához adott speciális dvi-hdmi átalakítón keresztül.

(#19850) Jack34


Jack34
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ritkán írok ide, de minden nap elolvasom a friss dolgokat.

Szomorú tendenciát figyeltem meg: míg pár hónapja viszonylag megbízható tapasztalatokat osztott meg (többnyire) mindenki a saját készülékével kapcsolatban, az utóbbi időben nagyon sokan osztják az észt soha, vagy csak az MM - ben látott készülékekről, esetleg hallomás alapján.
Jómagam több mint 6 hónapig kerestem a megfelelő TV - t a nappaliba. Ez alatt minden fellelhető tesztet végigolvastam (magyar, angol és egyéb nyelvűt, köszi webforditas.hu :) ) rengeteg készüléket próbálhattam ki személyesen készséges üzleteknek és jóbarátoknak hála.
Aki tényleg kiad egy vagon pénzt (bár ez mindenkinek más összeget jelent :D ) egy TV - re, ha nincs módja és lehetősége személyesen megnézni vagy összehasonlítani több típust, legalább olvasson el objektívnek tűnő teszteket, és könyörgöm, olyan ember tanácsát fogadja el, akinek van olyan készüléke, nem csak hallott róla. Pl. a világon mindenhol egy kategóriával jobb készüléknek tartják a Samsung 40A656 LCD - t az LG 6000 - es szériájánál. Írtak itt meghibásodási problémákat. Lehet igaz is, de lehet egy rossz sorozatból adódó rossz tapasztalat. Erre jó a megfelelő garancia. Ilyen, azóta nem létező hiba a Sony 40-46-52W4000 deinterlace problémája, több fórumon is írták a tulajok, hogy nem tapasztalnak ilyet.

Valaki akart TV - t venni a digitalko - tól. Személyes tapasztalat: bár nem ott vettem az enyémet, nagyon készségesek voltak. A forint ingadozása mellett is vállalták, hogy akár több hétig, garantált áron biztosítják a kinézett Samsung 46A558 - as LCD - t, a garanciás kérdésemre pedig ezt a választ kaptam (idézet az e-mail - ből): "Garanciát 3 évet (1év teljeskörű + 2év ingyenes javítási költség) vállalunk rá, a szervízelés rajtunk keresztül történik, a jótállási jegy alapján." Ezzel megkerestem a Samsung Magyarország ügyfélszolgálatát, hogy ez "rendes" magyar gari?. Ott azt mondták, hogy igen, ez így működik, ez a rendes Samsung 1+1+1 év gari. Mivel a vásárlás egy jobb ajánlat miatt nem jött létre, ennyi a tapasztalatom velük, nem tudok többet.

A végére még egy: nagyon jó áron tudtam volna beszerezni Samsung 46A656 - ot. Már teljesen beleéltem magam (még bigdigit kolléga nagyon korrekt Philips ajánlatát is visszautasítottam :) ), végül nem jött össze az üzlet. Helyette lehetőség adódott egy Sony 46W4000 megvételére, ami azóta is tökéletesen kiszolgálja igényeimet legnagyobb megelégedésemre. Tökéletes mind analóg adás (sz*r tányáros digiTv), mind DVD, HD filmek megtekintésére valamint X360 játékra is.

Huh, kicsit hosszú HSZ lett, de az ember inkább ritkán írjon tartalmasat, mint percenként...

Köszi, ennyi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.