Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18751) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#18662) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

még mindig aktuális:U Megnéztem azóta a TV-ket az MM-ben (kivéve a 7603-mat, az nem volt), hát nem ájultam el egyiktől sem. A 7403-mas Philips egész jó volt, bár a sajtófotókon láthatónál sokkal-sokkal sötétebb a TV, szinte fekete, egyáltalán nincs üveg hatása:F A Samsungoknak olyan tipikus Samsungos képük volt, egyedül az A656-os tetszett, de annyit soha nem adnék egy 32"-os TV-ért (egyszer adtam, de az 2 éve volt ugye). Ötlet?

(#18752) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#18662) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

sorry, dupláztam:B:F

[ Szerkesztve ]

(#18753) wassermann válasza uhu20 (#18750) üzenetére


wassermann
addikt

A notinak van szuper, digitális SPDIF Out-ja is a hanghoz amit házimozi erősítőre lehetne vinni. A TV-nél nem látok ilyen bemenetet, nincs vagy csak kimaradt a doksiból?

[ Szerkesztve ]

(#18754) uhu20 válasza wassermann (#18753) üzenetére


uhu20
tag

Nem értelek...spdif out...mi az? Csatlakozó?

...

Megnéztem. Nincs ilyen felirat a tv hátán.

(#18755) uhu20 válasza uhu20 (#18754) üzenetére


uhu20
tag

Meg hát én eddig azt hittem, hogy a hdmi mindent visz. :S

A tv könyve szerint van pl. olyan, hogy:
-analóg rgb/audio
-rgb
-output (audio)

csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#18756) bigdigit válasza uhu20 (#18754) üzenetére


bigdigit
addikt

nézz be te is 4870x2 mint hangkártya logout topikba,illetve olvasd el a hozzá tartozó írást.

(#18757) Capella válasza foppa (#18728) üzenetére


Capella
senior tag

"Sony KDL-40W4500
Philips 37PFL9603D?
Van valami lényeges különbség tudásban köztük?"

Philipsben bigdigit a guru. Ha tévedek, majd javít vagy kiegészít.
Tudáskülönbség legfeltűnőbben a Philipsnél az mpeg4 hiánya. Ha ez neked nem gond, akkor rendben.
Ha kell az mpeg4, akkor a 37PFL9603H típust kell megcélozni, illetve lehet a nagyobb 42" képátló is, ha bírod anyagiakkal.
A Philipseknek a műszaki adatokban van némi fölénye a mezőny többi tagjához, átlagához képest. Hogy ez mennyire jön ki a képminőségben, meg milyen az összkép a használat során, azt egészen konkrétan nem tudom, de a tesztekben az szokott lenni a konklúzió, hogy a 9-es sorozatnak igen jó képe van, az SD adás is szinte a legjobb a többihez képest. A kérdés csak az, hogy a bolti ár nagysága megéri-e ezt a többletet.
A Sonynak sem rossz az SD adásminősége, de egy tesztben "csak" a szokásosnál vagy átlagosnál jobbnak említették, nem kiemelkedőnek.
Tapasztalatom szerint mégis igen jó az SD adás 40W4500-on. 2,5-3 m-ről, jobb, mint a CRT, bár sok függ természetesen az adásminőségtől. TV2 és RTL Klub szinte kiváló néha, ezt csak az M1 HD veri természetesen.
A Philipsnek 17 bites panelja van 2250 billió színnel, bár lehet hogy magyarul ez "csak" milliárd lenne.
A Sony 10 bites. A Philipsben állítólag S-IPS panel van 2 msec válaszidővel, ezt hivatalosan leírva ugyan nemigen láttam, de mi más lenne?
A Sony 6 msec-es S-PVA, és a fáma szerint az S-IPS képminősége jobb.
Olvastam olyat fórumban, hogy az előző Sonynak, a 40W4000-nek állítólag nulla az input lagja. Ez játékosoknak szempont és jó lehet. A Philipsről nem tudom.
Mindkét képernyő tükröződésmentes, de ha a boltban jól láttam, a Philipsé még kevésbé tükröződik. Ez nemcsak műsor alatt, de még kikapcsolt állapotban is szempont lehet, hogy van-e egy feleslegeges tükör a szobában. Én semmiképpen nem vennék tükröződő TV-t.
Csicsa még az Ambilight a Philipsnél. Egyesek esküsznek rá, hogy milyen jó így tévézni. Nekem nem kellene, jól elvagyok, vagy még jobban is a hagyományos módon.
A Sonynak néhány gombbal, közvetlen funkcióval több van a távirányítóján. Ambilight persze nincs. ;)
A Sonynak nagyobb a dinamikus kontrasztja, de erre nem érdemes alapozni, inkább jobb eleve kikapcsolni.
A Philipsnek 2x15 W kimenő teljesítményű hangja van, a Sony csak 2x10 W. Erősítőről használva tökmindegy.
A Philips kezeli USB-n az NTFS-t fájlrendszert is, a Sony csak FAT32-ig, és ékezetes mappák, fájlnevek nem lehetnek a lejátszáshoz.
A DLNA-t parasztvakításnak tartom egyelőre. A Sony csak .jpeg és .mp3 fájlokat tud így lejátszani, a Philips talán mpeg2-t is.
A Philipsben eggyel több HDMI csatlakozó van és koaxiális hangkimenete van, míg a Sonynak optikai. Akinek fontos az 5.1, a koax jobb választás.
Ezek a műszaki különbségek nagy vonalakban. A képjavító technikák eltérő fantázianéven kb. ugyanazt tudják, de a minőségi különbséghez valami A-B összehasonlító teszt kellene. :D
Van még a dizájn, ami kinek hogy. Nekem a Sony jobban bejön.

(#18758) kariad


kariad
senior tag

Hy!

Szertnék egy LCD-TV-t 66CM és 82CM Között mik a lehetőségek!
Melyik a jobb márka STb stb.

Előre is köszi! :R

(#18759) kariad válasza kariad (#18758) üzenetére


kariad
senior tag

Jah olyat amivel lehetséges lesz összekötni a PC-met is!

(#18760) uhu20 válasza bigdigit (#18756) üzenetére


uhu20
tag

Kösz az infót.

Sajnos nem lettem tőle igazából okosabb, de majd megmutatom a cikket egy hozzáértőbb ismerősömnek.

(Egyébként úgy sikerült "megoldani" a dolgot, hogy a hdmi.t tv-nak abba a csatijába dugtam be, amibe a dvi-hdmi kábel hdmi végét kell dugni, majd az audioformátumot a tévén átállítottam analógra és a jackkábelen így megy a hang. De azért tovább próbálkozom...)

(#18761) wassermann válasza kariad (#18758) üzenetére


wassermann
addikt

KARIAD,
Millió féle LCD TV van, emiatt a kérdésed kb. olyan konkrét, mintha azt kérdeznéd:
- Hova utazzak a nyáron?

Szerintem olvass vissza legalább 5 oldalt, hogy valami alapot összeszedj!

[ Szerkesztve ]

(#18762) bigdigit válasza Capella (#18757) üzenetére


bigdigit
addikt

szép összefoglalás :C
az éves betű mennyiségem leírtad egy hsz-ben:)

(#18763) Symbio válasza Capella (#18757) üzenetére


Symbio
senior tag

Ha lenne kalapom... :C

(#18764) Capella


Capella
senior tag

Kösz. :)
Annyiban könnyű volt, hogy ezek között vacilláltam.

És akkor még nem említettem, hogy a Philipseken kifejezetten támogatott a szoftverfrissítés, egyes Sonykon is volt rá eset, de jobban titkolják hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#18765) foppa


foppa
tag

A philips 9703-as modelljéről tud valaki valamit? A tesztek szerint az egyik, ha nem a legjobb LCD Tv!

(#18766) wassermann válasza foppa (#18765) üzenetére


wassermann
addikt

Jelen pillanatban én is 32PFL9703H-ra vágyom.

(#18767) Beka88


Beka88
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy mit tudtok az lg 32lg5700-as tvtől?van valakinek tapasztalata?
Vagy hogy menyire jó vagy rossz?esetleg összehasonlítva a samu 32a656tal?meik a jobb?
Köszi

(#18768) #92888064 válasza foppa (#18765) üzenetére


#92888064
törölt tag

gyakorlatilag 9603 csak fent is van ambilight. sw-ben és hátlapban különbözik összevissza.

(#18769) GalloG


GalloG
tag

Kérdésem van: néztem a Samsung hivatalos magyar oldalát, és simán letölthető valami nem túl régi dátumú firmware, és magyar nyelven le van írva, hogyan kell frissíteni a készüléken.
Természetesen nem az a kérdés, hogyan kell kivitelezni a frissítést, azt megoldanám valahogy :D , hanem, hogy van-e értelme? Sajnos arra vonatkozó információt semmilyen formában és helyen nem sikerült találnom, hogy milyen javítások, újítások vannak benne...
Csak azért pedig nem töltöm fel, mert van. Igazából nem lehet semmi infót szerezni arról, hogy megy a frissítés technikailag (a boot rész is felülíródik, vagy lehet többször nekifutni, ilyesmi), így nem bízok benne annyira elsőre.

(#18771) kariad válasza wassermann (#18761) üzenetére


kariad
senior tag

Pedig azt hittem ezzel leszűkítettem a kört! Legalább 10 félére ;)

No ha lesz egy kis időm átnyálazom.... :B

(#18772) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Kinéztem az EW-nél ezt a tv-t, mi a különbség a 42LG5010 és a 42LG5000 között? Pc monitornak és TV-nek is használnám, érdemes belevágni?

(#18773) Kobor válasza GalloG (#18769) üzenetére


Kobor
aktív tag

Én felraktam a 1015-öst elötte azt hiszem 1013 -volt annyi külömbséget vettem észre, hogy a menüben van az energiatakarékos mód AUTO és KI között semmi külömbséget nem láttam. Az új firmware-nél már van változás, AUTO-n sötét résznél sokkal lejebb veszi a háttér világítást. Viszont ha KI modban van akkor is picit lejebb veszi sötétebb jelenetnél de nem olyan drasztikusan. A réginél nem variált ezzel egyáltalán, elsőre nekem kicsit fura. Remélem segít valamit.

(#18774) Hedgehanter válasza headhunter (#18770) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En is nezegetem a Phillips-et de az 9000 szeria nagyon draga, ha lemegyek a 7000 re egy sokkal nagyobbat vehetek.... :(

Capella irtad hogy a 9000-nel kisebbek nem tudjak az mpeg4-et, hogy-hogy nem tudjak? Nalam az mpeg4 az egy formatum amit ha a pc tovabbit akkor mindegy mibe megy (kijelzo) kep lesz belole... :F

(#18775) wassermann válasza Hedgehanter (#18774) üzenetére


wassermann
addikt

Hedgehenter,
talán olvastad már, hogy a hazai hagyományos TV-sugárzás 2011-ben teljesen leáll. Ehelyett digitális DVB-T sugárzás lesz, melynek tömörítése MPEG4. A teszt adást már néhány helyen most is fogni lehet. Innen az MPEG4... :)) Ez az antennán jön, semmi köze ahhoz, hogy a PC-d mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#18776) GalloG válasza Kobor (#18773) üzenetére


GalloG
tag

Köszi az infót. Nem tudom most milyen van rajta, de asszem nem cserélem le csak ezért. Új fícsör úgyse lesz, rendellenességet meg eddig nem tapasztaltam.

(#18777) szabessz


szabessz
tag

Hi
A Samsung 37A659 MPEG4 DVB-T tunner van?

(#18778) altntvx válasza szabessz (#18777) üzenetére


altntvx
tag

sajna nem

''A mennyországba térsz meg, vagy felfalnak a férgek.''

(#18779) Źşë' válasza altntvx (#18778) üzenetére


Źşë'
addikt

de miert sajna, hisz a jovoben potolhato a tuner resze a tvnek?!, es gondolom amennyivel dragabb egy mpeg4 tunerrel felszerelt tv annyibol ki is jon majd ha vki vesz kulon... nekem nem fontos mivel pcre akarom rakotni, ha meg fontossa valik akkor meg majd szerzek, v rosszul gondolom? :d elvegre mire mgyon foghato lesz a hd adas /kb 2012 orszagos szinten/ addigra jobb tvk lesznek es a regieket azokra cserelik tobben szvsz

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#18780) Titus válasza szabessz (#18777) üzenetére


Titus
csendes tag

Samsungnak van egyáltalán MPEG4 es tunerrel rendelkező készüléke a piacon?

Titus

[ Szerkesztve ]

Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó!

(#18781) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok!
Én is mostanában tervezek HDTV-t venni (mostanában inkább LCD felé húzok, de azért a plaznma is benne van még a képben).

50-52" full HD-t szeretnék, fontossági sorrendben PS3 (játék, blu-ray, DVD), PC (blu-ray, mkv, divx, játék), majd a későbbiekben HD adás lenne nézve rajta.

A mostani kiszemelt TV-k, a
-samsung 52A656
-sony 52A656

(plazma tipus per pillanat nincs, talán valamilyen panasonic, pioneer kuro-ra nincs pénzem)

A sony-t volt alkalmam kipróbálni blu-ray/DVD-vel, elég szép volt a HD film, csak mintha lenne utánhúzás gyors mozgásnál (8ms válaszidő, sajnos), a DVD viszont egy merő piszkosodás volt a panelon :(
bár ez, nem biztos, hogy HDMI-s lejátszóról ment, de azért valószinű, hogy mégis...
Az öszes képjavitó eljárást bekapcsolva már azért nézhető volt, de még igy is rondább volt, mint a régi CRT-n....

Fancy quote placeholder

(#18782) bigdigit válasza Hedgehanter (#18774) üzenetére


bigdigit
addikt

itt valamit benéztél:)nézd meg mire is válaszolt...
a kérdéses D-s tipusban nincs mpeg4 dvb-t....

(#18783) Dassler válasza Memora (#18781) üzenetére


Dassler
őstag

Na, tegnap még én is kérdeztem :) de eddgi "tapasztalataim" szerint, amire figyelj, hogy 24p-s legyen - a blu-ray miatt - a játék végett inkább LCD típust választanék. Árban a Samu általában jobb, emg LCD-ben elég jók is. Sony drágább - de szintén jó - képe meg melyiknek milyen...el kell játszani a beállításokkal, sztem mindegyiket be lehet egész jóra lőni..

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18784) GalloG válasza Memora (#18781) üzenetére


GalloG
tag

Te láttál már DVD-ről filmet 52"-os CRT képernyőn??? :F

Mert az egy dolog, hogy 55 vagy 72 cm-es képen jó volt a DVD képe, de ez nem feltétlen igaz 130 cm átmérőnél is, ami 4x képfelület. Technológiától függetlenül (LCD vs. plazma).
Szerintem ennyire nagy méretű megjelenítőn már csak a FullHD (esetlen sima HD TV műsor) néz ki jól, minden eddigi elterjedt média elég gyenge hozzá.

Egyébként 40"-on, sima Scart-on, képjavítók nélkül nekem teljesen jó a DVD (nem a DivX, hanem az eredeti) egy olcsó LG lejátszóval (DVX9700).

(#18785) bigdigit válasza GalloG (#18784) üzenetére


bigdigit
addikt

nálam a 47-es philipsen szebb a 385mb-os csi.miami divx mint bármelyik SD adás:)

(#18786) Symbio válasza Memora (#18781) üzenetére


Symbio
senior tag

Ez melyik Sony-n volt? (mert a Sony 52A656 biztos nem :Y )
De esélyes, hogy a DVD lejátszóval, vagy magával a filmmel, esetleg akábellel is gond volt.

(#18787) Capella válasza #92888064 (#18768) üzenetére


Capella
senior tag

Ami lényeges különbség a Philips 9703 és 9603 között, hogy előbbinek szélesebb színterű (wide gamut) panelja van.
De nemcsak hogy van, a tesztekben le is jött a különbség. Ezért (is) tartják az egyik legjobb képű TV-nek a 9703-at.

(#18788) Hedgehanter válasza bigdigit (#18782) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Valoban elneztem, de hala neked eszrevettem.. ;) Akkor a D-s tipus nem kell nem a 7 vagy 9 ezres.... :D

(#18789) Carpio


Carpio
tag

Ha egy 19" monitort 1024*768-as felbontásban használok, az rosszabb képminőséget hoz, mintha az előírt 1280*1024-es felbontást használnám? Van valami hátránya?

Köszi

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#18790) bigdigit válasza Carpio (#18789) üzenetére


bigdigit
addikt

nem ide tartotik ugyan a kérdés de ha nem natívban hajtod ténylegesen is rosszabb lehet a minőség.nem beszélve a torzulásról.

(#18791) Hedgehanter válasza wassermann (#18775) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem olvastam, nem elek MO-n 8 eve... :DDD Ez mindenhol mpeg4 lesz vagy orszagonkent valtozo..?

(#18792) Ch4os válasza Hedgehanter (#18791) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Magyarországom mpeg4 (most vezették be), nyugatEU országokban főként mpeg2 (de ott már régebb óta megy a digitális adás). Az mpeg4 a fejlettebb, újabb, jobb ,szebb, kávétfőz... ;]

(#18793) Zorro555 válasza Memora (#18781) üzenetére


Zorro555
tag

Ha ilyen nagy képernyőt szeretnél, akkor inkább a plazma. Igaz ezt a pénztárcád is megérzi, de minőségben jobb.

(#18794) Dassler válasza Zorro555 (#18793) üzenetére


Dassler
őstag

50 felett a plazma olcsóbb u.a a méretben, mint az LCD.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#18795) Zorro555 válasza Dassler (#18794) üzenetére


Zorro555
tag

Akkor meg pláne plazma a jó választás.

(#18796) spammer


spammer
veterán

Szerintetek megér ez 70 ezret? (Nem a Logiknál, csak az info miatt linkelem) [link]

Elsősorban xbox360 és filmekhez/sorozatokhoz kellene (pc), másodsorban TV :)

Azért kérdem, mert 22"-os tuneres monitorok mennek ennyiért vagy még többért, ez meg azért 26".

Az a baj, hogy info a cseh meg lengyel oldalakon kívül semmi, az is csak leírás, se cikk, se teszt, semmi. Tudom hogy nyilván nem egy nagy cucc, nem is gondolom hogy Samsung verő :DDD , de ennyi pénzért vajon megéri e?

Köszi előre is a segítséget!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18797) Hedgehanter válasza Ch4os (#18792) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De gondolom megy a kompatibilitas Mpeg4-es TV nek nem gond a Mpeg1-2...?

(#18798) bigdigit válasza Hedgehanter (#18797) üzenetére


bigdigit
addikt

lefelé viszi az mpeg2-őt is:)

(#18799) Hedgehanter válasza bigdigit (#18798) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kiraly, most mar csak penz kellene es jonne a tv.... :)

(#18800) Ch4os válasza Hedgehanter (#18799) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Szerintem mindenki így van ezzel. ;)
Igaz nekem előtte még egy házat is venni kellene, mert a 30nm-es albiba be sem fér egy 40"-os bambulóegység.
:(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.