Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18051) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Bekötöttem egy t-home kábeltv stb-t. (scart/coax/kompozit)
Nem HD.
Scart-Scart-tal CRT (70cm). Nagy külömbség a sima kábelhez képest, +több csatorna.

Namost szeretnék venni Lg 32LG3000 vagy 5000-est.
A neten találtam a következő megoldást:

Product Description
This device converts the signal from any analogue scart to HDMI - great for simplifying all your connections The scart signal (RGB or composite) is automatically converted to HDMI at a fixed 720p.Automatically recognizes input source system. Suitable for worldwide video system of NTSC3.58, NTSC4.43, PL, PAL-M, PAL-N and SECAM. Supports composite and RGB via Scart. Combines your analog video and audio inputs and converts it to HDMI. The output resolution is a digital HDMI 720p. Power-down mode. Simple plug and play unit. Features1. Scales up SCART RGB or Composite video to HDTV 720p format.2. Automatic lipsync(audio delay) ensures audio video synchronization.3. 720p HDMI output at 50Hz or 60Hz vertical rate following input vertical rate.4. SCART audio is incorporated into HDMI out as well as passthrough to jack output.5. Input video systems - NTSC3.58 / PAL / RGB 50Hz / RGB 60Hz auto-detection.6. DVI compatible by using HDMI to DVI adaptor.Specifications:1. INPUT SYSTEMS:Video System: NTSC3.58 video/PAL video/RGB50Hz/RGB60Hz auto-detection.SCART RGB-Control pin(pin16) auto-detection for RGB/CVBS switching.Audio System: Analog (L/R) AudioAnalog audio lipsync(audio delay) to video.Audio delay time is 112ms for 48kHz sampling rate2. INPUT CONNECTOR:RGB SCART: RGB 0.7vpp 75 ohm, composite video 1vpp 75ohm.3. OUTPUT SYSTEMS:When inputs are NTSC3.58/RGB60Hz, the output is 720p 60Hz.When inputs are PAL/RGB50Hz, the output is 720p 50Hz.SCART audio input passthrough phone-jack output4. OUTPUT CONNECTORS:HDMI TYPE-A x1Audio jack x15. POWER:DC 5V/2.6A, UK adaptor supplied6. DIMENSION: 76.7(W)x151(D)x30(H)mm7. WEIGHT: 0.6kgs

Érdemes beruházni rá?

[ Szerkesztve ]

(#18052) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Tehát ugye scart-hdmi konverter kütyüről van szó.

(#18053) bigdigit válasza Tacsika (#18051) üzenetére


bigdigit
addikt

fingot se értek belőle de ez az én bajom :K
szerintem nem lesz minőségbeli eredménye.

(#18054) Tacsika válasza bigdigit (#18053) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Azért vagyok kíváncsi erre a kütyüre, mert hogy a tv-n más dolgokat lehet használni scart ill. hdmi inputnál.

(#18055) jules999


jules999
csendes tag

Sziasztok,
Nemsokara tervezzuk mi is valami lcd tvnek a vasarlasat. A jelenlegi eselyesek a samsung le40a656a1f illetve a sony kdl40w4000.
24p lejatszassal kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak veluk kapcsolatban? Illetve ki melyiket javasolna?
Koszi szepen.

(#18056) Ombi5 válasza jules999 (#18055) üzenetére


Ombi5
őstag

En is ezt tervezem,de ha mar vartam eddig ,akkor megvarom kari elotti keresletet ,addig esnek az arak uj tv-k miatt es meg novemberben remelem lehet is kapni! Decemberben mar kizart szerintem! :DD

(#18057) Tacsika válasza Ombi5 (#18056) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Na ja csak a forint is esik...

(#18058) ziko_7


ziko_7
csendes tag

Sziasztok!

LCD-tv vasarlas elott allok, es az LG 37LG3000-et neztem ki magamnak.. 4meteres tavolsagbol fogom nezni, analog adas erkezik... meg dvd-divX filmek nezesere fogom hasznalni. 150 ezerbe kerul.. Szerintetek jo valasztas? Koszonom a segitsegeteket, zimo.

(#18059) Ombi5 válasza Tacsika (#18057) üzenetére


Ombi5
őstag

Mivel jonnek az uj ledesek,igy aki most vesz masfel honapot csak bir varni! :C

(#18060) GalloG válasza Tacsika (#18051) üzenetére


GalloG
tag

Én nem tudom elképzelni, hogy egy digitális jelet analóggá alakítva (IPTV->Scart), majd azt vissza digitálissá alakítva (Scart-HDMI) jobb lesz a TV-n a kép (mármint ha a Scart helyett ilyen digitálisra visszalakítot HDMI-t dugsz a TV-be).

Én inkább azirányba mozdulnék, ha ilyenre pénzkölthetnékem lenne, hogy van-e a T-Home TV-hez használható gyárilag HDMI kimenetes STB cucc. Akkor a digitális IPTV adás kapásból digitálisan jön át a TV-be. Így esetleg lehet értelme a képet javítgatni még a TV-vel (amennyit HDMI bemeneten tud).

Szerintem a digitálisról analógra konvertálásnál esetlegesen elszenvedett minőségromlást már nem fogja visszahozni, ha visszalakítod ismét digitálisra és trükközöl vele a TV-n.

Más kérdés, hogy az IPTV-n kapott adás javarészt analógból lesz digitális egyenlőre... A javuló minőség lehet csupán azért is, mert az eddigi analóg kábelTV-d koax kábelezése gagyi volt (nem feltétlen a lakásban, lehet azon kívül is akárhol rossz), és szedett össze zajokat, amik rontották a képminőséget...

(#18061) wassermann válasza Tacsika (#18051) üzenetére


wassermann
addikt

Minek ilyet venni? Ez "parasztvakítás"!!! - az LCD-TV elektronikája ugyanúgy elvégzi a panel méretére történő felnagyítást (minden TV-ben benne van). Attól, hogy külső cucc csinálja, a kép nem lesz jobb: nem lesz több nem látszó apró részlet ... ilyen csak olyanhoz kellhet aminek CSAK HDMI-bemenete van.

[ Szerkesztve ]

(#18062) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Gyerekek! Köszönöm, hogy egyáltalán reagáltatok (téhomosok nem is válaszolnak semmire itt sem, bezzeg ha nem érkezik meg a csekk akkor van ember)

Nem iptv hanem koaxról kapom az stb. (a netet is, az jó)
Így most családi digit. tv csomag+stb 1 év hűbér 5300cr. Ezen az stb-n a legjobb out a scart.
Ha rendelnék hd csomagot az (minimum) +4k valamennyi lenne, ami már nem férne bele a havi rezsibe. Abban lenne hdmi(1.3?)

A kinézett tipusaim természetesen tudják ezeket.

Most már sejthetitek miért vetettem fel esetleges megoldásként.

(#18063) Tacsika válasza wassermann (#18061) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Lehet hogy igazad van...

(#18064) wassermann


wassermann
addikt

Idessetek!:

"... már 2008 decemberében, a digitális földfelszíni televíziós (DFT) szolgáltatás elindulásakor a DVB-T hálózat lefedettsége megközelíti a 60%-ot, a csatornák DVB-T MPEG-4 set-top-box-szal vagy DVB-T MPEG-4 tunerrel felszerelt integrált televíziókészülékkel lesznek vehetők..."

A teljes közlemény itt: KATTINTS REÁM!

[ Szerkesztve ]

(#18065) Tacsika válasza wassermann (#18064) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Most sírjak vagy nevessek téhomos rabként?

(#18066) bigdigit válasza wassermann (#18064) üzenetére


bigdigit
addikt

végre valami jó hír:)még úgyse tudtem kipróbálni az mpeg4-es tv-ém.mire meglett megszünt az mpeg4-es sugárzás.

(#18067) Rick4 válasza Tacsika (#18065) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem örülj neki, hogy nem 8-10, hanem 50 csatornád van, közte sok olyan prémium és tematikus csatorna, ami a DVB-T-n soha nem lesz nézhető.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18068) Tacsika válasza Rick4 (#18067) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Kösz jól van örülök

(#18069) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok ismét! a Samu 32S81 képes az 1:1 pixel mapping-re HDMI-n (esetleg mindkettőn)? a doksijában nem emlegeti az 1360*768-as felbontást, de úgy hallottam hogy a samuk általában eszik... paneljéről, képminőségéről, színeiről, sebességéről és úgy általában mi a véleményetek? 50-50% TV és számítógép üzemmódra kéne netezéshez és játékhoz...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#18070) GalloG


GalloG
tag

Samsung LE40A656 <-> PC összekötés HIDMI-HDMI módon ahogy ígértem:

Ma megjött a VGA kártya (Asus EAH3450/DI/256M/A, natív HDMI kimenettel, integrált 5.1 hanggal, 7e+FA), és nagynehezen találtam 1 boltban 2 méteres HDMI kábelt (HD-Pozitiv gyártmány - magyar, 3e bruttó).

Szóval kártya gépbe szerelés (passzív hűtéses!), driver telepítés (gyári, majd' 1 éves driver a CD-ről, Vista Ultimate alá), érdekssége, hogy az op. rendszer a HD hang részt azonnal felismerte és telepítette magától. Mikor kész lett, kikapcs, a kábelt így dugtam be (tuti ami biztos), majd indítás. TV-n kiválasztottam a bemenetet (HDMI2, de nem neveztem el PC-nek), ATI Control Center-ben kézzel felismertettem a képernyőket (alapból tiltott az automata keresés - tudnak valamit?), majd aktiváltam a 2. kijelzőt (amit felismert Samsung DTV-nek) kiterjesztett asztallal, 1080p60Hz beállítással. A kép 2 mp múlva megjelent, tűéles, gyönyörű színek, jól olvasható betűk, semmi remegés vagy hiba, stb. Media Player Classic-ot indítottam, áthúztam a TV-n lévő asztal-félre, opciók között beállítottam, hogy a hangkimenet a HDMI HD audio legyen, és elindítottam egy MKV-t (Kardhal) teljes képernyősre állítva.

A képminőség döbbenetes, kép mindenféle hibáktól mentes, hang szól rendesen. Nincs ugrálás, nem színeződik el, nincsenek anomáliák sehol. Fekete teljesen jó, fekete-kezelés és dinamikus kontraszt ki állása mellett is, normál nem besötétített helységben (és mikor beesteledett, akkor is jó maradt) 100Hz-et bekapcsolva is jó marad a képminőség (bár minőségben nem láttam már/még különbséget). 5 perc után le kellett kapcsolnom, annyira sokkolta a szemem a dolog. Sima CRT-n észre sem venni azt a sok kamera fókuszváltást, mikor hol az egyik, hol a másik szereplő látsztik élesen, meg az a lenyűgöző részletesség, az ember próbál minden apróságot megfigyelni de (elősször legalábbis) lehetetlen (szerintem).
Meg is néztem a Transformers FullHD változatát végig. Hát, szenzációs élmény. Most már csak ilyen felbontású filmeket szerzek majd.

Szóval egyenlőre keresek 3m-es kábelt, hogy a gépet visszatolhassam a helyére (meggyőződésem, hogy ennek minősége nem számít), meg a Vista Media Centert nézegetem, mert tök jó a TV-n azzal kezelni a média dolgokat (csak nem kezeli annyira rugalmasan a netről lőtt állományokat... :) )

Ha kérdés van szóljatok, vagy ha próbáljak ki valakinek valamit.

(#18071) banderasz77 válasza GalloG (#18070) üzenetére


banderasz77
addikt

A HDMI kábel minősége igen is számít. 2 méterest tudok 1900-ért és 20000-ért is. A képminőség döbbenetes a kettő között, mintha nem is ugyan azt a TV-t néztük volna. :K

www.kacsa-audio.hu

[ Szerkesztve ]

(#18072) Tacsika válasza GalloG (#18070) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Gratulálok :C ...akarom mondani irigyellek

(#18073) Spenc


Spenc
csendes tag

sziasztok!

nemrég érdeklődtem hogy használ e valamelyikőtök 32lg5000-es tv-t, de sajnos nem kaptam választ :(
ismét megkérdezném hogy van e valami tapasztalatok vele, ajánlott e megvásárolni illetve hdmi-dvi pc összekötésnél működik e rendesen? ja nekem egy ATI X600 pro kártyám van, mivel nem szoktam játszani nekem ez jó...a tv-nek is jó vajon ez a kártya? :F
előre is köszi a segítséget :R

(#18074) banderasz77 válasza GalloG (#18070) üzenetére


banderasz77
addikt

Egyébként én is most állok át az mkv-ra, döbbenet mit mutat a DVD-hez képest. Azért a lemezeimet még nem dobom ki, felkonvertálom 1080p-re. :K

(#18075) Symbio


Symbio
senior tag

Pontot tettem a keresgélés végére. Megrendeltem egy 42PFL7403D-t 255k-ért. Úgy gondoltam, hogy egy 42-es FullHD-s, 100Hz-es idei modell, magyar Philips garanciával, ennyiért nekem már jó ár. Sajnos várnom kell rá, de most már kibírom :))

[ Szerkesztve ]

(#18076) Kobor válasza GalloG (#18070) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Nekem is egy ilyen van, nincs valami ötleted, hogy a PIP miért szürke nálam a menüben.
PC HDMI nem érhető el, TV analóg nem érhető el, SCART DVD n.e., S-VIDEO DVD n.e.
:F

Köszönöm

(#18077) Myair


Myair
tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy LCD tv-t körülbelül 140k-m lenne rá. Úgy gondolom van itt olyan , aki komoly tapasztalattal rendelkezik ebben a témában. Tudnátok ajánlani valami normális készüléket ebben az árkategóriában?

Átlagos felhasználásra.

Pozitívumok/negatívumok egyaránt érdekelnek. Köszi a válaszotokat. Priviben is jöhet üzi..

Üdv.

Myair

(#18078) wassermann válasza Kobor (#18076) üzenetére


wassermann
addikt

Nincs ilyen TV-m,. de tippelek:
- Nem lehet, hogy addig szürke a menüben a bemenet, amíg nem érzékel a csatlakozón jelet?

(#18079) GalloG válasza banderasz77 (#18071) üzenetére


GalloG
tag

Én ezt Neked készséggel elhiszem. Hogy úgy láttad. Vagy hogy úgy is van.

De technikailag vagy Te vagy más elmagyarázhatná nekem, hogy ha ez valós különbség (nem csak a tudatalatti láttatja a legtöbbekkel az árkülönbözet ismeretében), akkor miért van, mi okozza?

Merthogy a HDMI kábelen digitális jel megy át (nem zavarérzékenyebb analóg), és még a leggagyibbnál is többszörösen árnyélkolva, aranyozott csatlakozásokkal. Maga a réz ilyen alkalmazásoknál nem hiszem, hogy fantasztikusan eltérő összetételű lenne, vagy hogy ekkora méretnél még több szálból sodornák. Az a kérdés, milyen frekvenciájú jel megy rajta, mert 900 MHz felett valóban hasznos a felületi ezüstözés, ami eléggé drágító tényező. De megy 900 MHz egy HDMI kábelen? Nem. A "csúcssebesség" 165 MHz körül van 1080p jeleknél. És ha ezek ellenére lennének jelentős különbségek a kábelek átviteli jellemzői között, akkor is egy nagyon "erős" (TDMS) kódolással mennek át a jelek, hogy elkerüljenek bármiféle adat-sérülést, -kiesést vagy -változást. Mindezt azért, hogy nagy távolságokra is át tudjon vinni azonos minőség mellett...

Szóval egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy mitől javulhat a kép minősége a drágább kábellel?

A másik kérdésem, hogy ha valós a különbség, akkor is van-e értelme MKV nézéshez beruházni rá, ami ugye egy (újra) tömörített valami. Mert az OK, hogy eredeti filmekkel etetett Blueray lejátszóhoz érdemes, de ehhez...

És ezt nehogy kötekedésnek vedd vagy vegye bárki is! Engem ez komolyan érdekel. És annyiszor elhangzott már itt (is) a kábelminőség.

(#18080) wassermann válasza Myair (#18077) üzenetére


wassermann
addikt

Myair
Egy kicsit kellene még hozzátenned és beleférne egy FullHD-s is! nézzddd eszt!

A FullHD felbontás azért fontos, mert nemsokára indul a FullHD-s földi sugárzás és ezt a kábeles- és műholdas szolgáltatók is át fogják venni. Olvasdd el csak feljebb a #18064-es hozzászólásom...

[ Szerkesztve ]

(#18081) GalloG válasza Kobor (#18076) üzenetére


GalloG
tag

A PIP menüpont csak akkor él megfigyelésem szerint, ha legalább két forráson rendelkezésre áll megjeleníthetó jel. Nekem megy TV mellett a DVD lejátszó Scart-on (bármelyik lehet kisképen), és a PC mellett is megy a TV (szintén bármelyik lehet kis képen). A hármat együtt még nem próbáltam.

Ha viszont a PC-ről és a DVD-ről sem jön jel (PC-n 2. monitor lekapcsolva, DVD lejátszó kikapcsolva), akkor szürke a PIP, hiába vannak a csatlakozók bedugva.

(#18082) wassermann válasza GalloG (#18079) üzenetére


wassermann
addikt

A HDMI kapcsolat úgy van kitalálva, hogy egy úgynevezett hibatűrő a digitális jelátvitel:
ha valamennyi információ elvész, akkor rosszabb lesz a minőség de kép lesz, ennyi.

Szerintem a HDMI kábel minősége itt szól bele, hogy mekkora jelvesztési hányaddal viszi át az információt és ez hat ki a kép minőségére

(#18083) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Mennyire igaz ez a hozzászólás?

"Tehát, ha olyan TV-t veszel melyek tudják a HDTV vételt MPEG-4 (AVC) tömörítéssel, amit a "HD TV 1080p" (Klikk rá!) megjelölés jelez (ilyenek például a Sony BRAVIA E4000-es, W4000-es, W3000-es, X3000-es, X3500-as LCD TV-i, és a Pioneer leendő PDP-LX5090H, PDP-LX6090H, KRP-500A, KRP-600A plazma készülékei), akkor nem kell majd külső set top box-ot használni. Minden más jelenlegi kapható készülékhez, még ha az tartalmaz is DVB-T vevőt, igen."

Akkro ha ezt a készüléket veszem emg akkor nem kell hozzá set top box? Mert itt ittvan az 1080P

Panasonic 42PV70P

(#18084) wassermann válasza sulep (#18083) üzenetére


wassermann
addikt

Ez csak a nem kódolt csatornákra lesz igaz, ha kódoltat is akarsz nézni, még kell hogy legyen az LCDTV-ben egy spéci kártyahely is (CI-slot), amibe az előfizetői kártya mehet bele.

Illetve nem derül ki, földi (DVB-T), műholdas (DVB-S) vagy kábeltv (DVB-C) sugárzásról van szó. A TV-k ált az elsőt támogatják.

[ Szerkesztve ]

(#18085) Symbio válasza sulep (#18083) üzenetére


Symbio
senior tag

"tudják a HDTV vételt MPEG-4 (AVC) tömörítéssel...akkor nem kell majd külső set top box-ot használni" -> ez így igaz (nem kódolt digitális földi adó esetén)
"amit a "HD TV 1080p" (Klikk rá!) megjelölés jelez ->egy így nem igaz
"Minden más jelenlegi kapható készülékhez, még ha az tartalmaz is DVB-T vevőt, igen-> igaz, hiába van benne DVB-T (digitális tuner), ha az csak az MPEG2 kódolást tudja kezelni, nem jó semmire (majdnem, mert én pl azon nézem az osztrák adót), mert Mo-n MPEG4 lesz a földi digitális sugárzás.

[ Szerkesztve ]

(#18086) GalloG válasza wassermann (#18082) üzenetére


GalloG
tag

Ez OK, de elképzelhető _akkora_ minőségbeli különbség a kábelek között, hogy _jelentős_ képminőségbeli eltérés lesz a vége azonos forrás és megjelenítő készülékek esetén?

Részemről ebben nem hiszek.Legalábbis abban az árkategóriában lévő készülékek esetén, amikről itt a fórumban szó van (pl. az én TVm).

De aki olyant vesz, szíve joga, én nem gondolok/mondok róla se jót, se rosszat.

(#18087) denes242 válasza wassermann (#18082) üzenetére


denes242
aktív tag

Na most olvastam at a HDMI 1.3a specifikaciot (pdf-ben letoltheto www.hdmi.org-rol). En ugy vettem ki, hogy ha hiba van a kepadatban ami latszik, akkor az veletlen bithiba. Magyarul szemetel. Ilyen, hogy jobb a kontraszt meg elenkebbek a szinek teljesseggel ki vannak zarva.

Szerintem ez olyan dolog, hogy par idiota (bocs mindenkitol akire ez igaz :D ) megveszi a millio forintos hifi kabelt, es meg van gyozodve, hogy jobban szol mint barmelyik jobb minosegu (es megfizetheto) kabel.

szerk: most jutott eszembe, hogy az elvileg lehet, hogy a hibat detektalja a tv, es par pixelt kiinterpolal (mint a CD-nel). mondjuk a szinek akkor sem lehetnek jobbak. hat nem tudom.

[ Szerkesztve ]

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#18088) denes242 válasza denes242 (#18087) üzenetére


denes242
aktív tag

mar nem tudom szerkeszteni.
szoval viszont nem tudom, hogyan detektalna a TV a hibat, mivel nincs olyan hibajavito kod a kepadathoz mint ami van pl. a CD-n. Esetleg bizonyos esetekben eszreveheti, talan.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#18089) GalloG válasza denes242 (#18087) üzenetére


GalloG
tag

Na most megnyugodtam, hogy nem csak én gondolom jól (vagy éppen rosszul).

A (tartós, nem csak a bithiba miatti, 1-1 kockát érintő) szín, fényerő, kontraszt, stb. változás teljességgel kizártak. Maga a digitális technika zárja ki az ilyesmit, pont ezért találták ki.

Szerintem is inkább a vételár ismerete javít a kép és hang minőségén, mint maga a kábel.
Sokan beszélnek erről, de kevesen vannak tisztában a fizikai (és elektronikai) hátterével. Csak hallották valakitől, olvasták valami meggyőző helyen, vagy láttak valamit némi kommentár kíséretében.

A vakteszt mutatná meg, van-e valóban különbség, de hogy-hogynem, ilyent egyik bolt sem ajánlgat a vevőknek, és egy ilyen témájú teszt sem készül...

(#18090) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A Samsung LE-32A656 DVB-T tuneres, az világos. De MPEG-2-őt tud csak, vagy viszi az MPEG-4-et is? Köszi a választ!

(#18091) bigdigit


bigdigit
addikt

úgy látom ez a hdmi kábel kérdés is kezd lezülleni az olcsón vettem de még jobb is mint a drágább tipusú beírásoktól...
mondjuk kétségtelen van ilyen emberi gyarlóság.valahogy csak meg kell magát nyugtatni az embernek...

(#18092) denes242 válasza bigdigit (#18091) üzenetére


denes242
aktív tag

nem egeszen. annyit azert erdemes raszanni, hogy category 2-es rendes hdmi konform kabel legyen - vannak olcso kabelek amik ezeket sem teljesitik (legalabbis a wikipedia szerint :) ).

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#18093) dewfah


dewfah
tag

Srácok erről mi a véleményetek?
Samsung PS-42A411

ismerősömnek lenne, vagy egy hdready projektora, mellé kéne kiegészítésnek TV-zni, h ne kellejen mindig a projit bekapcsolni. Főleg kábeltv-re kéne neki, meg amennyire tudom PC-t rákötni...

150K körül hajigálják most!

Valakinek tapasztalat?

(#18094) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,nemsokára tervezem egy lcd tv beszerzését,sajnos fogalmam sincs a témáról.
Amik adottak: 117cm-es átmérő,egy laptop amin van hdmi kimenet és szeretnék 1080p-s filmeket nézni róla max felbontásban(igen,a gép boldogul vele),és egy max keret 270-280k.
Ezt a két tv-t néztem ki magamnak:
[link]
[link]
Összesen 10k a különbség a kettő között,meg a legnagyobb különbség amit észrevettem a kettő közül,hogy más a kontrasztarányuk.
Rákérdeztem a forgalmazónál,hogy mpeg-2 vagy mpeg-4 digitális tuner van-e benne,mert a gyártó honlapján még csak nem is találom a két tvt,de még nem kaptam választ.
Nincs kiírva a képfrissítésük(van ezeknél egyltalán ilyen még??).
És csak a másodiknak van feltüntetve a válaszideje(8ms).
Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni és miért?
Esetleg miért nem jók ezek.
Illetve mennyire gyakoriak a pixelhibák a mostani tvknél?
Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18095) dabadab válasza denes242 (#18087) üzenetére


dabadab
titán

A HDMI-ben van hibajavito kod, ami viszonylag hatekony. Ha csak egy-ket meterrol van szo, akkor kb tok mindegy, hogy az ember milyen kabelt vesz, mukodni fog. Hosszabb kabeleknel azert mar szamit a kabel minosege, de persze gagyi kabelnel sem az lesz, hogy fakulnak a szinek, meg ilyen baromsagok, hanem vagy apro kis villanasok lesznek (egy HDMI csomagban 32 pixel van, ha rossz a csomag, akkor ahelyett a TV csak egyfele szint (tipikusan feheret vagy pirosat)) rak ki helyettuk, vagy egyaltalan nem lesz kep. Vagyis ha rossz a kabel, akkor feltunoen rossz, ha meg nem az, akkor annal jobb nem lesz.

banderasz77 kolleganak meg javasolnam, hogy vegyen tolem audiofil SATA kabelt (a Tunguz-meteorbol nyert acelbol kovacsolta teliholdkor a Fudzsijama csucsan het szuz leany), amitol a 128 kbites mp3-ak is jobban szolnak, mint az eredeti (most akciosan otvenezerert megszamitom darabjat) vagy ultra-HD ethernet kabelt - ha ezen tolti le a filmeket, akkor egy sima DivX is BluRayt megszegyenito minoseget produkal (hetvenezer a masfel meteres darab). ;]

bigdigit: a multkor olvastam egy komoly tanulmanyt arrol, hogy az a placebo, amiert sokat kell fizetni, sokkal jobban hat, mint ugyanaz, ha olcsobban adjak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18096) DemonDani válasza ^Clown (#18090) üzenetére


DemonDani
addikt

MPEG2. -.-ˇˇ

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18097) GalloG válasza bigdigit (#18091) üzenetére


GalloG
tag

OK, részemről próbálok felejteni bármilyen téma kivesézést a továbbiakban. Ha jól tudom, ha nem.

Ha bármiről több mint 2 bejegyzés születik, akkor "kezd ellaposodni a téma...", és ezt már sokadszorra olvasom, nem csak Tőled.

De az nem gond, hogy minden második 10 soros hsz.- "nemsokára veszek LCD készüléket, a kettőből melyiket javasoljátok..." kezdetű, és mindben ugyan az a kb. 6 készülék szerepel. Azzel semmi gond nincs, hogy egyik új regisztráló sem olvas visszafelé 5 hsz-t sem.

Valamint én ezt tanultam sok éve, azért vagyok ilyen bátor a vitába szállásban. És szó sem volt róla, hogy az olcsóbb jobb. De arról igen, hogy a drágább sem jobb.

(#18098) GalloG válasza dabadab (#18095) üzenetére


GalloG
tag

:R

(#18099) Manitou


Manitou
addikt

Corás akciós 82cm-es Orion LCD K3235 M7E mennyire felejtős 72990-ért?
Egy próbát megérne?

(#18100) bigdigit válasza GalloG (#18097) üzenetére


bigdigit
addikt

Azzel semmi gond nincs, hogy egyik új regisztráló sem olvas visszafelé 5 hsz-t sem.

ha te ezt megtetted volna olvastad volna igenis nem egyszer számított már milyen kábelt is vesz az ember.egyébként egy szóval sem írtam,hogy ellaposodik a téma.
javaslom még számodra a hdmi 1.3 és a 4870x2 mint hangkártya topikot.ott is vannak vélemények.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.