Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) GalloG válasza robin33 (#19097) üzenetére


GalloG
tag

Én is 2.5-3.5 méterről nézem a 40"-osat és éppenhogy elégnek érzem. Ha lenne még hely és pénz, 46-osat vettem volna.

Az LCD-plazma kérdést egy boltban el lehet dönteni, majdnem mindenhol lehet rajtuk analóg adást is nézni. Én az LCD-ről tudok nyilatkozni, nem rossz rajta (40"-on) analóg adást nézni. Sőt, a jobb minőségben kábelra tett csatornák teljesen jók, nem igazán venni észre pixelességet 1m-től távolabbról. Ahonnan nézzük, nyújt olyan élményt, mint az eddigi CRT minőségre, csak persze még nagyobb a kép (ami ugye jó dolog).

Ezen kívül a fogyasztásokat érdemes megnézni, mert a két technológia között nagy különbségek lehetnek, ami ugyan nem a legfontosabb, de azért a mai energiaárak mellett nem elhanyagolandó dolog. Az LCD-k ilyen téren előnyt élveznek.

Valamint szóltak itt többen arról, hogy a plazmák utánvilágítása és a panel LCD-nél előbbi elhasználódása még mindig létező dolog. Plusz plazmában drága az igazi fullHD, és a sima HD is "csak" 1024x768 szokott lenni (tehát téglalap pixelek vannak, nem négyzet) az LCD-k 1366x768 felbontása helyett.

(#19102) wassermann válasza robin33 (#19097) üzenetére


wassermann
addikt

Engem a plazmáktól az tart vissza, hogy állítólag beleéghet a panelba a sárga korhatár karika, meg a csatorna logók!

[ Szerkesztve ]

(#19103) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok,

tv-t szeretnék venni, és ebben kérném a segítségeteket.
Lényegében mindenre használnám, Tv, DVD nézés, játszás, képnézegetés stb stb.
Max keret 150 K.
Mit tudnátok ajánlani jó ár-érték arányban?

(#19104) wassermann válasza zsolt320i (#19103) üzenetére


wassermann
addikt

Picit többért FulHD-set kapsz, nézd csak ezeket (klikkelj a piros feliratokra):

160e Ft:
Samsung,
LG
170e Ft:
Toshiba

Azt válaszd amelyik kinézetre a legjobban tetszik, mert évekig fogod nézni!

[ Szerkesztve ]

(#19105) wassermann


wassermann
addikt

185e Ft (ebben digitális DVB-T vevő is van és maga mögé körbe világít):
Philips

[ Szerkesztve ]

(#19106) Hedgehanter válasza Symbio (#19090) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Szamitogepesre gondoltam....

(#19107) Hedgehanter válasza bigdigit (#19092) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Akkor meg minek ez a megtevesztes...? :F

Mod: tutira?

[ Szerkesztve ]

(#19108) bigdigit válasza Hedgehanter (#19107) üzenetére


bigdigit
addikt

hol látsz te itt megtévesztést?
szerintem abból indultak ki,hogy a hdmi kapcsolat nem pc kapcsolat hanem videó.
hagyományos vga kábel meg már igen rég kiment a divatból.még a 9703 sem tud hagyományos vga kábelen csak 1320x768-at.de minek is ezt manapság erőltetni?
hdmi kábel és csókolom.
egyébként nem sok olyan tipus van ahol még preferálják a hagyományos vga kapcsolatot.full hd-ben meg pláne.
manapság már nem is tudok olyan vga kártyát amelyiken nem dvi lenne.

(#19109) Symbio válasza Hedgehanter (#19106) üzenetére


Symbio
senior tag

Azt írtam le.... :K

(#19110) tropheus válasza GalloG (#19100) üzenetére


tropheus
csendes tag

Hát az az igazság egy két megoldásnak utánanéztem, és igen nagy különbségek vannak a 4:3 - 16:9 megoldásokban. Például a toshiba és a sony is azt csinálja, hogy a kép közepén, vagyis a szemünk fókuszpontjában megtartja a képarányokat és a kép szélein húzza szét a képet, ahol nem zavaró, ez csalás persze. Viszont be tudja csapni a szemet és így nem zavaró. A 656-os a samu legmagasabb szériája, én azokat nem néztem, mert nem volt rá ennyim, így nem is tudok róla véleményt mondani, nagy az esély rá, hogy ebben valóban megoldották ezt problémát jobban mint 451-ben. Én azt néztem konkrétan. Így össze sem vethető amúgy a két tévé, mert a samu a csúcskategória, a 7603 pedig egy középkategória 200k alatt. Biztos hogy ezzel nem fogtál mellé. Meg amúgyis mindenkinek más tetszik. :)

(#19111) GalloG válasza tropheus (#19110) üzenetére


GalloG
tag

Hát ja. Sajna az LCD TVknél is él az a jó gyártói szokás (mint az autóknál, PC alaplapoknál, stb.), hogy a szoftver különböző funkcióinak engedélyezése-tiltása útján készül (azonos) hardverből különböző kategóriájú eladható típus. Így lehet, hogy pl. ilyen tisztán szoftveres dolgokban különbözik két típus, és érthetetlen a vevő számára, hogy ezt vagy azt miért nem tudja a készülék.

Egyébként Samsungból még van 7-es 8-as és 9-es széria is, de azt már nem nagyon tudtam kivenni, melyik miben több. Az biztos, hogy a 9-es már LED-es háttérvilágítású, és a 6 fölöttiekre még nagyobb dinamikus kontrasztot adnak meg, de nem tudom mi egyéb lehet még az extrájuk (nem kevés plusz pénzért persze).

(#19112) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Srácok ez 180000.-ért jó vétel?

[link]

Még délelőtt ha lehet.. Előnyei-Hátrányai?

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#19113) wassermann válasza Gézengúz (#19112) üzenetére


wassermann
addikt

Elvileg OK, de élőben is nézdd meg mielőtt ennyi pénzt kiadsz!

(#19114) Gézengúz válasza wassermann (#19113) üzenetére


Gézengúz
addikt

Késő... :)

Már itt automata hangol mögöttem...........
és egyelőre ok.....

Pici probléma egyelőre nincs dvi-hdmi kábelem. és csak komponensen hajtom meg ...

Veszteség?

(#19115) Digitalis válasza tropheus (#19110) üzenetére


Digitalis
senior tag

7603 vs 656 minimum egy kategória. A 7603 újabb modell, igaz nincs benne 120Hz (mert ugyebár csak így van "igazi" 24p 5:5 pulldown 100HZ--el ohne ) "csak" 3:2 ami olyan, hogy vizuálisan és a tesztek szerint is mintha 5:5 lenne. Képminősége, feketéje, szolgáltatásai és a hangja legalább olyan jó, sőt... [7603&656]
Meg ha jól tévedek 40" alatti samu 656-ok meg ráadásul gyengébbek is, és ott azt van már panel lottó...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#19116) wassermann válasza Gézengúz (#19114) üzenetére


wassermann
addikt

Nem sokat sz@roztál a vásárlással!

A HDMI digitális átvitel, míg a komponens analóg. Ezenkívül a HDMI hangot is átvihet a TV-hez, illetve visszafelé ( a TV felől) vezérlőjeleket a lejátszónak, ha van. Így elég lehet egy távirányító a kettőhöz.

(#19117) Balli


Balli
őstag

Az MTV HD kisérleti adást lehet már fogni és a Bajnokok Ligája HD-ban megy?
Elvileg október 6-tol indult ujra, de ra egy hetre ra nem tudtuk befogni egy W4000-es keszulekkel +antennalval, az Olimpiat az jol bejott meg anno HD-ban.
Azert kerdeznem mert akkor kernem vissza az antennamat ismitol az esti meccsre:)

Athens 2004

(#19118) Zorro555 válasza GalloG (#19081) üzenetére


Zorro555
tag

Milyen TV-d van? Interneten sincs semmilyen elérhető technikai adat hozzá? A magyar oldalakon sajnos néha elég kevés az info, ezért sokszor megnézem a gyártó külföldi honlapját, illetve más TV-vel foglalkozó külföldi oldalakat, így találtam pl. Toshibához is leírást. (37XV505DG) Nem olyan rossz, de pl. itt észrevettem, hogy ugyan fel tudja dolgozni az 576p és i jeleket, de megjeleníteni nem, tehát vagy felskálázza 720-ra, vagy le 480-ra.

(#19119) Zorro555 válasza wassermann (#19102) üzenetére


Zorro555
tag

Nem tudom, szerintem igen sokat kellene mennie ahhoz, hogy beégjen. A csatornák egyébként is váltogatják a helyét ezeknek,, nem véletlenül, ezenkívül a TV is trükközik, és időnként a képet észrevehetetlenül eltolja pár pixellel.
A fogyasztáson és áron kívül viszont minden a plazma mellett szól szinte, csak hát ami jó lenne, arra sajna nincs pénzem. :O

(#19120) wassermann válasza Balli (#19117) üzenetére


wassermann
addikt

Szerintem ne ebben a topikban tedd fel a kérdést, hanem inkább itt (DVB-T...) :

KLIKK IDE

Abban a topikban több DVB-T néző mozog. Én mostanában épp nem vagyok az.

[ Szerkesztve ]

(#19121) bigdigit válasza Balli (#19117) üzenetére


bigdigit
addikt

megy az mtv1 hd adása csak nem ott ahol eddig:)714hz-en keresd.bár én úgy tudtam a BL-t nem az m1 sugározza.
megnéztem tényleg m1 adja de nincs a műsorban mellette a HD jel.

[ Szerkesztve ]

(#19122) Gézengúz válasza wassermann (#19116) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azt tudom, hogy analóg azon kívül?

Képminőség mennyire meghatározó?

1080-at viszi így is azt láttam.....

Tv ratyi ahogy számítottam.....

Persze a villanyszerelők is most voltak........ hehe.......óracsere....

Ja tegnapelőtt kinéztem az 551-et 177-ért aztán mondták az nincs de van 558 180-ért akkor mondom ok......

Már itt is van és még mindig tetszik az usb mp3 éjpeg nagyon korrekt......

Az a pásztázás funkció miért jó?

8600Gt-ről van meghajtva...

Thxx

[ Szerkesztve ]

(#19123) kugyu21 válasza tropheus (#19110) üzenetére


kugyu21
senior tag

"Például a toshiba és a sony is azt csinálja, hogy a kép közepén, vagyis a szemünk fókuszpontjában megtartja a képarányokat és a kép szélein húzza szét a képet, ahol nem zavaró, ez csalás persze. Viszont be tudja csapni a szemet és így nem zavaró"

Szerintem nagyon is zavaró.
Nekem Toshiba van és ezen funkció kipróbálása után hamar el is felejtettem, azóta sem használom.
Az rendben van,hogy a szemünk középre néz és ott nem torzít, viszont mozgás közben, amikor vagy a kamera vagy a képen belül valami mozog a közepe felöl a széle felé... hát az borzasztó. Komolyan beleszédül az ember, ugyanis az az objektum elkezd oldalirányban megnyúlni. Na ez, a nyújtásnak a változása ez a legrosszabb. A fix nyújtás már akkor kevésbbé zavaró.
Én egyébként úgy használom, hogy levágatok belőle ha nincs alul értékes információ (MOZI1), ha meg olyan műsor meggy ahol szeretném látni az alját is akkor visszakapcsolok a 4:3-ra.
De a Toshiba esetén akár maradhatna 4:3- ban is, mert a két szélén a csík fényerejét 3 fokozatban állíthatom éppen azért hogy ne égjen be.

(#19124) bigdigit válasza kugyu21 (#19123) üzenetére


bigdigit
addikt

ezt a philips jól oldotta meg.ott is lehet valami nyújtás ha a 4:3-at 16:9-ben nézem de eddig csak pl a hírtv alul futó csíkjában vettem észre némi torzítást a legszélén.egyébb esetben észrevehetetlen.aki szereti a két oldalsó fekete csíkot sokat nézzen HD m1-et:)én épp ezért nem nézem mert förtelem így nézni.

(#19125) Ch4os válasza kugyu21 (#19123) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Csak a plazmákra jellemző a beégés, vagy az LCD-kre is?
Mert akkor a szgéphez csatolt 17" LCD monitorba be fog égni lassan a Start menü és a lenti sáv?

(#19126) savoo válasza Ch4os (#19125) üzenetére


savoo
addikt

Csak a plazmákra, bár már azokra is kevésbé.

(#19127) heihachi válasza Ch4os (#19125) üzenetére


heihachi
addikt

Samsung 710N-es LCD monitorokba a cégnél többe is keményen be van égve a rendszerünk főmenüje :D
Fájl, Szerkesztés, Törzs, Szerződés, stb, stb... :DDD
Méghozzá brutálisan, nagyon keményen és ott már nem is hajlandó mást megjeleníteni a monitor (vagyishogy nem látszik más a beégéstől). Kb. 2 éves monitorok.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#19128) Zorro555 válasza savoo (#19126) üzenetére


Zorro555
tag

Csak annyira, amennyire egy CRT beéghet. Korábban dolgoztam fotóboltban, az igazolványképeket kiraktuk a monitorra, hogy kiválasszuk melyiket nyomtatjuk ki. Ott egész nap látszottak a képernyőn a képek, hónapok alatt alakult ki a beégés, úgy, hogy reggeltől estig ment a tv rajt a képekkel.

(#19129) Zorro555 válasza heihachi (#19127) üzenetére


Zorro555
tag

Ki kell kapcsolni és pár napig állni hagyni.

(#19130) -=balázs=- válasza GalloG (#19111) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

856-osról tudok nyilatkozni, Kávája a 656-osé, kicsit más a Design, magasabb kontraszt, Full HD? 100 Hz, és igen vékony a többihez képest, eddig ez a legvékonyabb LCD amivel találkoztam.

Új menürendszert kapott, a külső bemeneteket már lehet úgy választani mint a konkurenseknél, nem kell egyenként végigzongorázni rajtuk a Source gombbal. Ez már nagyon hiányzott a samsungokból.

Külsőre egyébként gyönyörű TV, a képe is elég meggyőző, bár csak BD vel tudtam tesztelni, TV-ről DVD-ről nem tudok nyilatkozni.

Ja és adnak hozzá egy pici távirányítót a normál mellég, amivel az alapfunkciókat lehet kezelni :)

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#19131) r-chee


r-chee
őstag

LCD TV-t tervezek venni a közeljövőben. 160E-nél többet nem nagyon szánok rá. Ennyiért kapok kíváló minőségű TV-t vajon? TV csatornák mellett leginkább 720p-s filmeket szeretnék rajta nézni. Hagyományos DVD-knél ugye nem lesznek oldalt fekete csíkok .2,5 méter távolságból mennnyire élvezhető a képük? Illletve utoljára: többet fogyaszt egy CRT az LCD tévénél?

üdv.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#19132) heihachi válasza Zorro555 (#19129) üzenetére


heihachi
addikt

Hidd, el próbálkoztunk már mindennel, de ezeknek már semmi sem segít. Vagyis dehogynem, rendes gyártó rendes monitorjára kell cserélni őket, így is teszünk.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#19133) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Érdekelne ennél a samunál 558 mit takar a common interface?

mi kell ide?

ahh megvan

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19134) lord40 válasza r-chee (#19131) üzenetére


lord40
tag

Hali!
Most vettem egy Sharp LC-37D65E tipusú Full HD TV-t az Euronicsban akcióban 179900FT!Nagyon tuti a gép gyönyörüek a szinek rajta,BluRay meghajtással majd besz@rtam töle!Ja és alacsony fogyasztású Eco módban sokkal jobb mint egy CRT :DD

(#19135) Ch4os válasza -=balázs=- (#19130) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Komoly, hogy a PC-ről átváltsak a TV-re, vagy az XBox-ra akkor ott kell nyomkodnom a Source gombot?
Nem adnak ki valamilyen firmvare-t, vagy valaki esetleg nem akarja átírni, hogy ez menüből, vagy valamilyen könnyebb módom állítható lehessen? Esetleg a korábban említett Logitech Harmony távirányítókat meg lehet erre tanítani, hogy egy gomb megnyomására rögtön odaugrana?

(#19136) Hedgehanter válasza bigdigit (#19108) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja, akkor vga kabelen nem tudja a nagy felbontast nemelyik tv.... Mindegy, erdekes, koszi hogy felvilagositottal hogy a HDMI kabelen mint videojel veszi az adast.. ;)

(#19137) Templomegere


Templomegere
senior tag

Sziasztok !

van nekem egy Samsung LE40S81B tv-m , 2 éves . Szerintetek mennyiért lehet ezt manapság eladni ?

Hibátlan , karcmentes .

(#19138) Flanagan7


Flanagan7
csendes tag

sziasztok!most szeretnék lcd-tvt venni max 300eft körül.Ebben az árkategóriában melyiket ajánlanátok?amiket eddig néztem lg6000 vagy 7000 (bár a 6000es jobnak tűnik,mondjuk nem értek hozzá)sony e4000,sonyw4500,samsung 656,samsung f86,samsung a759.kérlek segítsetek a választásban,hogy képi minőségben melyik ad a legjobbat.tudom,hogy az e4000es csak 60hz,de arra fele húz a szívem az mpeg 4 miatt,de ha cak ez a plussz benne akkor sokallom.tehát a kérdésem,hogy blue-rayhez és ps3hoz melyik a legjobb?

(#19139) Zorro555 válasza Flanagan7 (#19138) üzenetére


Zorro555
tag

Ha ennyi zsetont szánsz rá, akkor ajánlom a Pana TX-??LZD85F modelljét. A kérdőjelek helyén ahány collosat venni akarsz.

(#19140) -=balázs=- válasza Ch4os (#19135) üzenetére


-=balázs=-
csendes tag

Persze hogy komoly. Nem hinném hogy ezt megoldanák frissítéssel.

Azokat a távirányítókat nem ismerem.

[Sony KDL 40 D3500][Pioneer BDP-51FD][Sony BWU-100A Blu-ray Disc Writer in HTPC][Marantz SR 3001][Wharfedale Diamond 9.1/9.4/9.CS]

(#19141) Flanagan7 válasza Zorro555 (#19139) üzenetére


Flanagan7
csendes tag

köszönöm segítséged,de ebből a modellből max 94cm-est találtam az pedig kicsi.legalább 102es kéne

(#19142) Zorro555 válasza Flanagan7 (#19141) üzenetére


Zorro555
tag

Akkor válaszd a 42lg6000-est. Szerintem nem rossz, én is olyat fogok venni 37 collosban, úgy néz ki most már végleg eldőlt, és belenyugodtam, hogy ennyiért úgysem kapk 100%-ig olyat amilyet szeretnék, de a 42"-os jóval többet tud hozzá képest, és 250 körül megkapod.

(#19143) kugyu21 válasza bigdigit (#19124) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nem akarom (akartam) tovább folytatni a "melyik márka a tuti, míg a többi szar" vitát, már bánom, hogy megemlítettem az én tv-m márkáját.
Csak azt akartam mondani, hogy a 4:3 kép aránnyal kapcsolatban:
1. vagy nézed 4:3-ban és akkor ott van két oldalt a csík
ha a széthúzod a széléig (16:9)
2. vagy levág alul-felül
3. vagy torzít a teljes szélességében egyenletesen
4. torzít de a közepén keveset a szélén többet a különböző algoritmusok szerint.
Több változat nincs, mert az eltérő geometriával a legjobb tv gyártója sem tud mit kezdeni.
És ebből a négy változatból a sokat istenített smart megoldás SZERINTEM a leginább zavaró.
És a márka csak itt jön be..... amit mondok azért mondom, mert nekem olyan van, kipróbáltam és nem tetszik .....nagyon nem tetszik.
Kíváncsi volnék a Sony tulajdonosok hány százaléka használja ezt az üzemmódot?

[ Szerkesztve ]

(#19144) bigdigit válasza kugyu21 (#19143) üzenetére


bigdigit
addikt

szidtam én valaha is valamilyen márkát? :Y

(#19145) szemcso válasza lord40 (#19134) üzenetére


szemcso
csendes tag

Lord40!
Én is régóta nézegetem ezt a Sharpot / 37d65e /, de néztem rajta az Euronics-ben normál analóg adást és nem volt valami jó a minősége. Mellette a sima 90-110 ezres lcd-k jobb képet mutattak. Nálad sem túl jó a TV adás minősége?

[ Szerkesztve ]

(#19146) lord40 válasza szemcso (#19145) üzenetére


lord40
tag

Nálam sima kábeltv adás képe sem sokkal rosszabb mint a CRT-n volt!De van UPCdirektem is azzal tuti a kép!Szerintem"nem elfogultság",de a Sharpoknak jó a tunerjük!DVD-röl meghajtva 1080p Upscaling és HDMI kimeneten penge a kép"!Szép a feketéje, ennyiért nem kapsz szerintem, ilyen minöséget!Eredeti "Made in Japan" 3 év Garival és 37" felett már kijönnek házhoz javitani ha kell!! :C :C

(#19147) Templomegere


Templomegere
senior tag

(#19148) Zorro555 válasza lord40 (#19146) üzenetére


Zorro555
tag

Tudtommal fogyasztóvédelmi törvény szerint 15 kg felett helyszíni javítás van, akármilyen márkáról van szó.

(#19149) Flanagan7


Flanagan7
csendes tag

Tud valaki véleményt mondani a Panasonic TH-42PY85-rol?

(#19150) Ch4os válasza Templomegere (#19147) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Neten 200e körül láttam.
Szerintem 160-170e között meghirdethető, de figyelni kell az árakat és menni kell elfele, mert ha sokáig vársz úgyis zuhannak az árak és később csak még kevesebbért tudnád eladni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.