Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15751) #41635072 válasza sakal83 (#15749) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ugy hogy jelen pillanatban nem realitás 80nm-es BP-i sorházzal indulni. Ha ezt képes felfogni valaki, akkor lehet még boldog...
De nem is tudom mikor számított ez induló kéglinek..
létezik lakás is, meg lehet picit kijjebb is menni, ott is élnek emberek. Mindjárt megnyílnak a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#15752) Oppenheimer válasza attiati (#15747) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Igen, ez nagyon fontos.

Más, szerintem az Airbnb nem lesz szigorúan szabályozva Budapesten, mert sok NER-es érdekelt benne. Bár ez változhat ha a fő NER-esek elmennek a hotelek irányába.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#15753) Ezekiell válasza Oppenheimer (#15752) üzenetére


Ezekiell
veterán

Már elmentek...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15754) sakal83 válasza #41635072 (#15751) üzenetére


sakal83
addikt

Ertem hogy indulo lakas stb. De ez a regmult. Az indulo kegli is brutal es a kulonbseg meg nagyobb. Jelenleg egy indulo 2 szobas panel 25m. Onnan pedig egy sorhaz plusz 50m. Igy is ugy is ki kell fizetni. 2 gyereket meg panelba nem lehet tenni. Nevetseges. Es sajnalom akiknek nincsen ingatlanja. Ahogy latom pozibol beszelsz. Jelzem en is. Onnan azert mas a nezopont... sokaknak fejebe szallt a dicsoseg mert veletlenul idoben vettek es osztjak az eszt. Pedig nem volt nalunk a bolcsek kove csak makker.

Ne vedd sertesnek a fentieket de egyre tobb ilyen hozzaallassal talalkozok. Kozben a sok bolcset ugy mentettek ki a chf hitelbol azok penzebol is akiket leneznek. Csak konnyen felejt ez a reteg. Ugy dobalozik 30-40mval mintha latott volna mar annyit. Kozben 5mval nott meg a tartozasa es forradalmat akart :DDD

(#15755) concret_hp válasza Oppenheimer (#15752) üzenetére


concret_hp
addikt

pont ezaz, hogy elmennek a hotelek irányába, aztán amikor már elég nagy a kitettség, akkor kinyírni a konkurenciát...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15756) #41635072 válasza sakal83 (#15754) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem, nem pozibol beszelek, vegigszoptam az egeszet, 6m-t hagytam ott az elmult 4 evben a “foberlom” zsebeben, es most vettem ingatlant. Es jelentem, lehet egyrol a kettore jutni, csak nyilvan kemenyen kell dolgozni mellette. Nem csak panel van es nem csak budapest. El lehet azert indulni. Igaz 2 gyerekkel pont rossz. Mi maximum egyet tervezunk, 3 szobas lakasokat lehet talalni amit ki lehet gazdálkodni egy diplomas parnak. 2 gyerekkel necces, haromra meg ott van ugye a vegtelen penz ha valaki erre vagyik....
Es hidd el, en is tisztaban vagyok vele, hogy valojaban az osszes poziban levo nagyszaju milyen csoro. Akarmilyen lakast neztunk, kivetel nelkul mindegyik naccsalados, pocakos, csokos volt, ugy hogy az elmult 10 evben kb semmit nem fizettek ki a hitelukbol. Ezt most en fizetem nekik kpval..... Pedig 30 alatt vagyok. Mindenhol azt kerdeztek hogx na es csok, babavaro? Mondtuk egyik sem... Leesett allal bamultak rank mint az ufokra.... Szoval tudom mirol beszelsz, de lehetseges ha nagyon akarja az ember es kuzd erte. Persze ez nem normalis, de most ez van. Probalok elore tekinteni....

(#15757) Oppenheimer válasza concret_hp (#15755) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát ha így van akkor Airbnb kuka és utána olcsó lesz a lakás bp-n

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#15758) denko válasza #41635072 (#15756) üzenetére


denko
senior tag

A csókot megértem hogy nem válloltatok erről megvan a magam véleménye, és nem pozitív. De a babavàróval mi a gond? Ha jól tudom nem kell hozzá 10 gyereket csinálni, illetve lakásba is lehet beleforgatni, nem sok % ot kell pluszba perkàlni, igaz 20 év, vagy mennyi..

(#15759) Oppenheimer válasza #41635072 (#15756) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hol vettél, milyen lakást? Egyedül vagy ketten vettetétek?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#15760) sakal83 válasza #41635072 (#15756) üzenetére


sakal83
addikt

Nem akarlak kiakasztani."most vettem ingatlant. "=pozibol beszelsz.

"de lehetseges ha nagyon akarja az ember es kuzd erte" ne felejtsd el hozzatenni azt hogy eleg penzt keres.. ez a nagyon akarja es kuzdd erte lózungok kb velvet lelkiduma:) penz kell hozza es az akaratbol es kuzdesbol kizarolag nem lesz penz.:)

[ Szerkesztve ]

(#15761) sakal83 válasza sakal83 (#15760) üzenetére


sakal83
addikt

Egyébként gratula.

(#15762) DamianB válasza #41635072 (#15756) üzenetére


DamianB
őstag

Elismerésem .🤜🤛

Oppenheimer ennyit számítana az airbnb ? Mert szerintem fognak miatta csökkeni az árak de hogy "olcsók " legyenek azt nem hiszem .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15763) Ezekiell válasza DamianB (#15762) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pesten fognak csökkenni talán, de nem nagyon, szóval senki ne várjon olcsó lakásokat. Az ország többi részében meg semmi jelentősége az AirBnBnek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15764) Drizzt válasza Ezekiell (#15763) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Te ne varj, ha nem akarsz. En varok, s biztos vagyok benne, hogy lesz is. Nem csak az Airbnb szabalyozasa miatt, hanem egyeb okokbol is: tul regota volt felivelo szakasz, annak mindig vege szakad egyszer. A valsag miatt jelentosen csokkeno altalanos vasarloero. Alapveto cikkek inflacioja szinten csokkenti a vasarloerot. Turizmus sokaig messze lesz az eddigi csucsatol(, ez egyebkent rendkivul nehezen kiszamithato, fogalmam nincs milyen jellegu lefutasa lesz a keresletvaltozasnak). Befektetesi celu vasarla vajon mikor lesz ujra jelentos? Nagyon sok folyamat jatszik, s most az a durva, hogy szinte mind teljesen kiszamithatatlan. Nagyon furcsa egyuttallas eseten dragulast is el tudnek kepzelni, de en ugy gondolom, hogy a csokkenes iranyaba joval tobb tenyezo mutat.

(Elsosorban BP.-re vonatkozik amit irtam, de egyese reszei a videki arakra is hatnak.)

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#15765) Ezekiell válasza Drizzt (#15764) üzenetére


Ezekiell
veterán

Lesz is, persze, de nem az lesz az átlag szerintem. Nem tudok elképzelni most hirtelen 10+%-os áresést (és az "olcsó" eléréséhez ennél jóval több kellene). Persze attól függ, hogy hogy jövünk ki a válságból, lesz-e 2. köre a járványnak, stb...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15766) Mercutio_ válasza DamianB (#15762) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az airbbnb egy tényező, a romló gazdaság, visszaeső jövedelmek egy másik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15767) Stanlee válasza Drizzt (#15764) üzenetére


Stanlee
őstag

2017-2018 ota varom, hogy elkezdjenek csokkenni az arak, mindig van valami, ami miatt nem tud elindulni lefele. En nem merek mar semmit se mondani, hogy merre fog menni az ara a lakasoknak.

Befektetesi jelleggel nem biztos, hogy vennek. Ami miatt dontenek ugy, hogy veszek meg egy lakast Bp-en, az az, hogy kb. 10 ev alatt a mar meglevo es az uj lakas berbeadasabol ki lehetne fizetni a hitelt. A gond ezzel csak az, hogy tulzottan nagy resze lenne a megtakaritasaim kozott az ingatlannak, Bp-en, amit nem akarok. Hitelt meg amugy se kapnek :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#15768) sz.gery


sz.gery
csendes tag

Sziasztok!

Maximálisan felvehető lakáshitel összegének megsaccolásában kérném a segítségeteket.
Bár szerencsére elég jól keresek, a hivatalos bejelentett fizetésem a béka feneke alatt van, 235E BRUTTÓ. Mostanra összejött egy nagyobb megtakarítás és megfordult a fejemben esetleg albérletből saját lakásra váltás. Annyira még nem komoly a dolog, ezért sem hitelügyintézőnél érdeklődök. Inkább csak játszok a gondolattal.
Nem vagyok házas, nincs gyerekem és nincs más hitelem sem. 3 éve végeztem a tanulmányaimmal, azóta dolgozok ennél a cégnél.

Köszi előre is.

(#15769) Ezekiell válasza sz.gery (#15768) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez így nagyon képlékeny, minden banknál más és más. De a törvényileg felvehető maximum a te bejelentett jövedelmeddel az kb 17millió Ft.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15770) DamianB


DamianB
őstag

Ezekiell , Mercutio ugyan ezen a véleményen vagyok én is azért írtam amit .

Drizzt legyen igazad de itt egy [link] ami arra mutat hogy kezd vissza térni minden a kerékvágásba.

Még nem sikerült szerződést írni nem tudom mi lesz ennek a vége de ha meg van majd meg írom itt nektek .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15771) Kobe válasza DamianB (#15770) üzenetére


Kobe
veterán

Ertem, tehat ha egy ingatlanos ceg amelyik a jutalekbol el - szent es a sajat maga fele hajlo kez esete - megirja, hogy az elozo idoszak gyak 0-ra esett tranzakcioszamahoz kepest visszapattan 33% ot akkot minden olyan mint regen.... Nem mellesleg ez ugyanaz a ceg? amelyik az ugyfeleit emailben / smsben arra buzditja h most adj el mert lefele menes jon?

Az airbnb mellett 1 dolog kellene, intezmenyesen betiltani az osszes ingatlankozvetito ceget (tiltott piacbefolyasolas) es egybol nothing to see here lenne
Szerintem az emberiseg 2000 eves mert tortenelme soran meg 1 db ingatlanost nem hordott a hatan a fold akinek annyi haszna lett volna mint 2 marek arvaszunyognak :)

(#15772) Drizzt válasza DamianB (#15770) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Majd kiderul. En is elsosorban az elmaradt elozo kethavi tranzakcioszambol szamitanek arra, hogy tobb elmaradt tranzakcio most valosult meg. De ezt lehetosegkent a linkelt anyag is felveti. Masfelol tranzakcioszamban ez a tavalyival egyezik nagyjabol, a tavalyelottitol kisebb. Kivancsian varom a tovabbi adatokat is majd. Meg jo lenne mellerakniuk egy tranzakcios ar adatot is. Arra mar irtak olyan cikkeket, hogy atlag 10%-kal alacsonyabbak, bar a hirdetesi arakban nem latszik meg ugyanez. Aki el akar adni, konnyebben enged. Aki meg valoban nem akar eladni, az kitart, amig jol esik, vagy ameddig birja. Az ingatlanpiac tehetetlensege(fizikai ertelemben) igen nagy.

I am having fun staying poor.

(#15773) Ursache válasza DamianB (#15770) üzenetére


Ursache
senior tag

"ingatalnos" :K

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#15774) DamianB


DamianB
őstag

Közben találkoztam barátommal . Budafok + Érd játszik náluk és ott találták a házakat fb csoportokban 40 M ért. Még nem fontos nekik a váltás de ha jön második gyerek akkor szerintem menni fognak.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15775) dkaro válasza DamianB (#15774) üzenetére


dkaro
őstag

Érden 40misiert csak nagyon lelakott házat fogsz kapni vagy nagyon kicsit.

(#15776) DamianB válasza dkaro (#15775) üzenetére


DamianB
őstag

Amit mutatott házakat se nem volt lelakott se nem kicsi. Oké nem a top kategória ezt el ismerem de egy átlagos normális használt házak voltak kerttel .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#15777) Sztenly


Sztenly
tag

Én kontra véleményen vagyok a bp-i áresést illetően.

-Arbnb szabályozás lóf@szt se fog befolyásolni, mert vagy nem tartatják be vagy ha mégis akkor aza befektetői hozamokból vesz ki egy részt nem pedig az lesz h a piacra ömlenének ezek a lakások 'h tejóég már nincs meg a megtérülés gyorsan eladom inkább a fejős tehenet'

Másik, hogy tavaly tavasszal-nyáron egy európai összehasonlítás amit itt tárgyaltunk mutatta, h bp most zárkózik fel árakban európához. Az emelkedés mértéke irreális de a végső ár nem feltétlen.
Én ezért nem bízom benne, hogy a nominális árcédulákon kevesebb összeg lesz majd. A személyes /jó alkuk nem tartoznak a tárgykörhöz.
Én most vennék, ha eddig kivártam volna, mert a válságra még lehet hivatkozni és akkor jobb az alkupozíció. Zavaros időkben ez vevői oldalról sztem jobb.
Senki nem tudja h lesz-e második hullám, téyleg sokan kerülnek szorult helyzetbe és inkább ingatlanból fedeznék a kieső jövedelmet és nem egyéb hitelből (kivárva a piac újabb felfutását, pláne h ingatlanmániás az átlag magyar)

SZVSZ én tesómékat és bárkit aki akar most buzdítok, mert van még jó hitel és ez később már nem lesz elnézve a világtendenciákat és a makró adatainkat +amcsit meg fedet.
Szóval egy faktor tuti romlik a másik meg picit javult a válság miatt de fél év alatt is sok minden meg tud változni.
Aki a 2. hullámra voksol nem tudom mekkora zuhanást forcastol, de ilyen 15+% ami kb az értelmes (átlag 30M es ár mellett 4-5M) ingatlanvásárlásban szemmel látható összeget jelent én nem reménykedem.

Saját vélemény. Nem frusztráció. Van ingatlanom, hosszú hitelre, így a lóról is megnem is beszélek.

Elek-el kívételesen egyet értek. Na nem abban h 800k az átlag houshold income de én láttam adatokat a 2000-es évek környékéről is hogyan viszonyult az átlag nm ár az akkori átlag nettó keresetekhez.
Nem a legjobb indikátor de nagyelemzésre most nem vállalkozom.
Voltak a mostaninál rosszabb realitások is.
Ha vki mégis válallkozik a comparison-ra akkor a szóba jöhető család támogatásokat is érdemes beletenni, mert igazából ígéretre meg házastársra már 50M-is össze lehet pakolni, persze erős hitel-felvétel mellett.

Ja igen a fentiekből kimaradt a cs. támogatások erős jelenléte amit eddig még nem tárgyaltunk részletesebben..hát külön fejezet lehetne..

(#15778) Kobe válasza Sztenly (#15777) üzenetére


Kobe
veterán

A felzarkozast mint kifejezest imadom ilyen statisztikaban mindig bele lehet magyarazni, hogy csak most megyunk nyugat europa utan, es az telj3sen rendjen van hogy az arak mar nemetorszaggal vetekednek, de a beveteleket ne v3gyuk mar be a kepbe mert az nem fair :D
Sztem ha vasarloerot nezunk ny europa es idehaza kozott joval szarabb lett a helyzet felzarkoztatas cimszoval, mint ny europaban
Lehet igy is csinalni persze csak akkor a nemzethy, bajszos ostorcsujjogtatos kormanynak eleg ciki lesz kimagyarazni hogy nemleszunkgyarmat orszagban miert csak gyarmatosito kulfoldiek tudnak ingatlant venni....

(#15779) Drizzt válasza Sztenly (#15777) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azzal nem szamolsz, hogy a piacok, amiket emlitesz ugyanugy tulfutottek voltak, s lefele fognak menni? En erre szamitok. Amugy a XI. keruletre allitott szuromon azert ma nem ritka a napi tobb 3x millio Ft.-os 5x nm.-es lakas megjelenese. Ez azert eddig nem volt jellemzo erzesem szerint. De sajnos termeszetesen nem vagyok megfelelo meretu adatbazis birtokaban, hogy el tudjam donteni ez egy valodi trend-e, vagy csak siman nem figyeltem elegge eddig(XI. kerulet egeszenek az arait nem kovettem eddig, csak 1-2 magasabb arfekvesuet. Ott viszont eleve keves ingatlan van.).

I am having fun staying poor.

(#15780) axioma


axioma
Topikgazda

En azt nem ertem, miert nem lehet 2 gyerekkel panelban kezdeni. Nekunk a kisebbik 2 eves koraig az volt, jo nem volt benne pandemia. En meg tesommal vegig 50 nm-en nottem fel...
Nyilvan ha meg tudja engedni maganak, vegyen mindenki mar a gyerekek elott csaladi hazat.

Mi valoszinuleg azt amit eddig szerettunk volna, gyerekek miatt jobb tomegkozis helyen hasonlot, azt a valtast kihagyjuk. Mar beruhaztunk napelembe, zoldrendszamosokba, lanyok lassan jogsit tesznek le, innen szerintem mi majd ha vegleg kirepulnek [es nem akar egyik se ittmaradni, emeleten megoldhato lenne de nagyon valoszinutlen, nem is azert terdfalemelt]. Igaz az en modernizmus-maniam [muszaki szinvonal, nem stilus!] inkabb epitenek, de max jo helyu bontando eseten lehetne, oregkorra dokikozelben kell maradni, nem a vilag vegen...

(#15781) axioma válasza Sztenly (#15777) üzenetére


axioma
Topikgazda

Meglatjuk. En azt tippelem, hogy az elmult evek tul bizakodova, optimistava tette az embereket. Lassan viszont a kenyszer felebreszti majd oket. Nem amikor a lakasbefektetes 'uzembezarasi pont'-ja van... hanem amikor azt az erteket fel akarjak elni.
A home office reszbeni fennmaradasanak hatasat nem is irtatok me'g, es akar az egyetemek tavoktatasa is szoba kerulhet...
A hitelkamatoknal meg inkabb az a kerdes, hogy infla alatti/koruli-e. Az mind1, hogy az az infla az 3 vagy 10%.

(#15782) Mauzes válasza axioma (#15780) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem sem kellene annak alapnak lennie, hogy egy 30 éves pár családalapítást tervezve már egy 80 millió házba hadd tudjon beköltözni. És akkor nem jutunk el oda se, hogy 800 nettóból (amivel kb országos top 10%-ban van egy pár) lehetetlen ingatlant venni hitellel.

(#15783) Drizzt válasza axioma (#15781) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"A home office reszbeni fennmaradasanak hatasat nem is irtatok me'g, es akar az egyetemek tavoktatasa is szoba kerulhet..."
Ez nekem is kimaradt, pedig pont pelda vagyok ra. En most otthagyom az alberletemet amikor lejar, s elkoltozok videkre legalabb fel evig(nem elsosorban anyagi indokbol, de teny, hogy hatalmas megtakaritas jon belole ossze) a csalad tobbi reszehez. A munkam kozben valtozatlanul folytathato.
Ha ez nagy mertekben folytathato lesz a jovoben is, akkor az az eros urbanizacionak is talan erezheto merteku gatja lesz. De lehet ehhez nem lesz eleg. Megintcsak nincs hozza eleg adatom.

I am having fun staying poor.

(#15784) Csabroncka válasza Mauzes (#15782) üzenetére


Csabroncka
addikt

A nagy probléma az, hogy nagyon sok fiatalnak a pénzeső mos oké, de 3 gyerek felnevelése és a családi ház fenntartása igencsak felszívja a rálocsolt pénzt.

Mert bárki bármit mond az nem úgy van ám ahol 2 elfér ott simán van hely és idő a harmadikra is!

Azon már túltettem magam, hogy jó kereset ellenére panelben élek a családdal (Grét), de nem vagyok hajlandó a fél életemet és az összes pénzem egy Budapesti ingatlanba beleölni. Egyébként én nem tudom, hogy mi a toplista mi a nem. Vidéken (Veszprém környéke a mi szempontunkból) is több mint drága, de a jelek és árak szerint van mindenre vevő (tehát "csak" nekem drága).

Korábban említettem a kiárazódás érzését, ez továbbra is változatlan, pedig zártkerti ingatlanokat nézegetek mostanában.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15785) updog válasza axioma (#15780) üzenetére


updog
senior tag

"En azt nem ertem, miert nem lehet 2 gyerekkel panelban kezdeni."

Nagyon egyetértek, mármint az értetlenségben, hogy miért nem bírnak magukkal az emberek.

szerk: áh, nem kell a litánia.. :)

Nekem is viszket a valagam itt az ötödiken, de rendben, csinálja bárki (a házvásárlást/építkezést), ha bírja, és tisztában van vele mivel jár.

De csak azt hallom minden építkező ismerőstől (mindenki vergődik, összesen egy költözött használt házba eddig), hogy már megint túlóráznom kellett, és még este megyek a telekre, nincs idő, megint összevesztünk, megint elfogyott a pénz, a bank meg nem fogadja el a kivitelező igazolását, soha ne kezdj építkezni haver.. stb.

A végén lesz egy hitelből épített ikerházfelük. Lelkük rajta, én inkább még kicsit várok itt az ötödiken, a gyerekeknek törődés kell és kb. másfél m2. egyelőre :D

Jó, nálam meg este fél 11-ig húzgálja a széket a felső szomszéd. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#15786) Sztenly válasza Kobe (#15778) üzenetére


Sztenly
tag

Jogos amit írsz, de az érvelésemet nem befolyásolja alias a felzárkózást, vagyis, hogy a külföldi tőke egy része jobban ide mobilizálódott, nem figyelembe véve hogy a bérek 'elfelejtettek' velük együtt mozogni. De term. jó észrevétel, hogy nem az előnyünkre válik ez összességében.
Erről is sokat ment a vita , hogy Európai átlagbéreket ottani nm árához viszonyítottunk. Az ilyen elemzéseket azért engedem el, mert az egyéni szubjektív jólétet nem lehet beleprogramozni. Ha közpolon lennénk azt a stat.-ot használnánk amelyik a mondandónkat igazolja.
(Én egy közgáz. tétel alapján nem szavazok) De ha jól tudom olyan állami családtámogatás nincs egész EU-ban mint ami itt van nálunk. Felteszem ez pro érv a külföldi működőtőke ellensúlyozására.

Es igen tudjuk h az állam perverz újraelosztó, tehát ha ezt most egy kisnyugdíjas olvassa akkor vérben forog a szeme :DDD

(#15787) Sztenly válasza Drizzt (#15779) üzenetére


Sztenly
tag

Az elképzelhetetlen, hogy pl egy kinti országban korrekció van de a hazai eddig kivárók miatt ez BP-n nem fog látszódni/realizálódni?

Nem teljesen értem a Xi. kerületi példát. Ez most csökkenés? vagy növekedés? Bocsanat nem vok jartas.

Az albérlet piac mérséklődésénél szintén nem tartom feltétlenül alternatívának a kínálat erősődését és ezzel az árak mérséklődését. Miért adná el valaki a kissebb hozamú befektetését? Nagy a trade off más bef. képest és a kiszállási pont finoman szólva sem ideális.

Azt még pluszba előzőleg nem is írtam, hogy ugye az új építésűeknél a 27%-os ÁFA visszatérése szintén zsugorítja a piacot.

Az albérlethez még annyit, hogy nem véletlen vannak benne emberek, ha lenne lényegesen jobb alternatíva akkor azt választanák. A remote working meg a pandémia után pár területet leszámítva valszeg visszaáll, de ugye a csökkenő albérlet árakat az otthonról elvágyók szintén tudják ellensúlyozni, hisz 'ha most olcsók az albérletek' cím után páran elindulnak abba az irányba, hogy itt az ideje a költözésnek a szűlői házból.

Én nem vagyok befektető -csak használó, emiatt nem érdekel (egy ideig) merre mozognak az árak, (plusz szubjm nem szeretek költözködni) de a mérséklődést üdvösnek tartanám mind a bér, mind a tulajdoni piacon félre értés ne essék csak nem fogadnék rá.

(#15788) Sztenly válasza axioma (#15781) üzenetére


Sztenly
tag

A hitelkamat esetén jobb esetben még az önerő alternatív bef. hozamát is lehetne vizsgálni, de én már elengedtem, hogy emberek excelben vezetik az életüket mert nagyon nem.

Mostmár én is átálltam a 'sötét oldalra' és nem érdekel, hogy ha befektetnék a hitelem mellett akkor 10év múlva lenne 100k val többem mintha nem.. én inkább először a legnagyobb kamatú hitelemet szeretném törleszteni és aztán az azutánít..stb
Aztán később befektetni.

Kicsit elengedtem ezt a jelenérték maximalizálás életet, mert így is egész nap számokkal dolgozom..privátban már nem szeretnék.

(#15789) Drizzt válasza Sztenly (#15787) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Az elképzelhetetlen, hogy pl egy kinti országban korrekció van de a hazai eddig kivárók miatt ez BP-n nem fog látszódni/realizálódni?Az elképzelhetetlen, hogy pl egy kinti országban korrekció van de a hazai eddig kivárók miatt ez BP-n nem fog látszódni/realizálódni?"
Elkepzelhetetlennek nem elkepzelhetetlen, de ha az egyik iranyba erv a nem csak belfoldi tenyezokon mulo piac, akkor a masik iranyba is legyen az.

"Nem teljesen értem a Xi. kerületi példát. Ez most csökkenés? vagy növekedés? Bocsanat nem vok jartas."

Nekem csokkenesnek tunik, de szinten csak erzet, s nincs historic data-m, amivel ossze tudnam vetni.

"Az albérlet piac mérséklődésénél szintén nem tartom feltétlenül alternatívának a kínálat erősődését és ezzel az árak mérséklődését. Miért adná el valaki a kissebb hozamú befektetését? Nagy a trade off más bef. képest és a kiszállási pont finoman szólva sem ideális."
Vagy igen. Ha arra szamit, hogy mondjuk egy evvel 10%-kal olcsobbak lesznek a lakasarak, de kozben az alberletarak is csokkennek, szerintem kimondottan vonzo ez eladasi pontnak. Nyilvan ezt mindenki maga iteli meg. Az a kerdes, hogy nagy tomeg lesz-e ilyen allasponton. Szerintem amugy tavaly ev vege volt az idealis kilepesi pont, de akkor ezt bizonyara nem lehetett latni. En olyan hirdeteseket is lattam most, ahol igencsak pislogtam, hogy mi tortenik. Hotelszobak nem csak alberletkent, de konkretan elado lakaskent is hirdetve pl. Asszem Balla ingatlanon volt, hogy a tranzakcios arak 10%-kal alacsonyabbak mar, mint nemreg voltak. Viszont a hirdetesi arakon amikor ezt a statisztikat kihoztak, azt mondtak ez nem latszott(, tehat az arcsokkenest alku folyaman lehetett ertekesiteni).

"Az albérlethez még annyit, hogy nem véletlen vannak benne emberek, ha lenne lényegesen jobb alternatíva akkor azt választanák. A remote working meg a pandémia után pár területet leszámítva valszeg visszaáll, de ugye a csökkenő albérlet árakat az otthonról elvágyók szintén tudják ellensúlyozni, hisz 'ha most olcsók az albérletek' cím után páran elindulnak abba az irányba, hogy itt az ideje a költözésnek a szűlői házból."
Persze, felteve, hogy egyaltalan az olcsobb alberlet arakat meg fogjak tudni fizetni egyaltalan. Ez megintcsak attol fugg, hogy milyen hosszu es mely lesz a valsag gazdasagi resze. Ha rovid es felszines, akkor neked lesz igazad. Ha hosszu es mely, akkor nem. Most sem alapveto jofejsegbol csokkentek az alberletarak, hanem azert, mert egyszeruen a jelenlegi arakon a berlok jelentos resze konkretan nem tudta tovabb fizetni. A helyi politikusok nagyon V-alaku valsagot szeretnenek. Vagy ugy lesz, vagy nem. Szerintem nem. Es nagyon erdekes, hogy mi lesz az egyetemekkel, nyitnak-e osszel. Es itt megint lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Erre sincsenek szamaim, de nem lennek meglepve, ha lathato szelete lenne az alberleti tortanak a diakok lakasberlese. Valoszinuleg nem veletlenul idozitenek a hatarozott ideju szerzodesek lejartaval a suli idoszak kezdete ele.

I am having fun staying poor.

(#15790) Mercutio_ válasza Csabroncka (#15784) üzenetére


Mercutio_
félisten

Veszprémre mindig is Pest szintű árak voltak jellemzőek ottani ismerős szerint.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15791) axioma válasza updog (#15785) üzenetére


axioma
Topikgazda

Mi epitkeztunk, es ne'mi vita, nehezseg volt, de mi rogton utana mondtuk hogy ahogy lejar a szocpol epitenenk a kovetkezot [jo, nalunk generalkivitelezo volt, nem mi szerveztuk es nem dolgoztunk benne, es a vegen mas festette ki, meg akkor is csak epp hasznalatba veheto lett, de en annak akkor orultem]. Csak aztan mas lett a gazdasagi kornyezet, ezert nem kezdtunk epiteni.

(#15792) Veron válasza updog (#15785) üzenetére


Veron
őstag

"Jó, nálam meg este fél 11-ig húzgálja a széket a felső szomszéd. Valamit valamiért."

Nekünk pl. ebből lett elegünk. :)
Meg abból, hogy nem lehet szellőztetni, mert valamelyik szomszéd állandóan cigizik (nem költői túlzás). Meg abból, hogy ordítva szexelnek a szomszédban hajnali 3-kor.

De nyilván mindenkinek más az ingerküszöbe, mi mindketten családi házban nőttünk fel, így biztosan a mi érzékenységünk is rátesz egy lapáttal. Emellett mindenki saját maga dönti el, hogy mekkora a nagyobb/szebb/csendesebb ingatlan hasznossága.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15793) vg válasza Veron (#15792) üzenetére


vg
addikt

Kíváncsiságból rákeresem milyen házakat lehet venni 80 millióért közel pesthez. Azért hol éltek ti, hogy egy ilyen: [link] ház lenne az alap első házikónak? Tényleg az itteni ph fórum olvasónak ez az alap, és a panel már egy putri?

(#15794) Kobe válasza vg (#15793) üzenetére


Kobe
veterán

Azert ez minden csak nem korrekt osszehasonlitas, remelem erzed :)
Ha az volt a cel, hogy bemutasd BP-n kivul nem tul jo helyen lehet sok100nmes, regebbi hazat venni, akkor arra megfelel...
De ha mondjuk Budapesten belul maradnal, es beered egy 100nm koruli ujabb epitesuvel (ergo energiahatekomyabbal) akkor eleg hamar elfogy a 80M,sot
Ilyen alapon nem komparativ a 30-40millas panellal

(#15795) Veron válasza vg (#15793) üzenetére


Veron
őstag

Én nem állítottam ilyet. Annyit mondtam, hogy minket mi zavar a panelban és sarkallt váltásra. Árról egyébként szó sem esett, sem lokációról.
Egyébként azt ne feledd, hogy a PHn valószínűleg felülreprezentáltak a jól kereső informormatikusok.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15796) adalbert1 válasza vg (#15793) üzenetére


adalbert1
veterán

Ekkora méretű ház nem kellene (illetve talán 5 gyerekkel :) ) , Szadára nem költöznék. Az elhelyezkedés pedig nagyon be van árazva, itt pl. a telek és a ház is kisebb, mégis hasonló összegért hirdetik (igaz nem tudom, hogy mi lenne reális).
Illetve én pl a következő ingatlant (akár ház, akár lakás) úgy keresem, hogy a következő 20 évre tervezek vele, ezért pl. rengeteg olyan van, amit nem szívesen vállalnék be, mert csak ideiglenes állomás lenne, és mondjuk 4-5 év alatt nem akarok kétszer költözni, mestereket hajkurászni, velük vitázni, rengeteg dologra kétszer költeni, stb... Utána persze lehet, hogy be kell látnom, hogy mi fér bele, és mégis valahol engedni a dolgon.

(#15797) axioma válasza adalbert1 (#15796) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ez szerintem mar ott kiesik, hogy 50cm tegla jol tartja a hot... marmint a normalisnak tekintheto arazasbol.

(#15798) vg válasza adalbert1 (#15796) üzenetére


vg
addikt

Tök mindegy, hogy szadai vagy dunakeszi. Mellesleg, ez egy putri a szadaihoz képest. Te tényleg ezt választanád? :C

(#15799) Brave_86 válasza vg (#15798) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Egy ház árában a lokáció egy erős árképző tényező.
Egy ekkora telek és méretű ház Dunakeszin belül is változó ársávokban mozog attól függően, hogy melyik városrészben helyezkedik el.
(Mi is Dunakeszin nézelődünk közel 1 éve. Várjuk a megfelelő lehetőséget.)

(#15800) updog válasza Veron (#15792) üzenetére


updog
senior tag

"Nekünk pl. ebből lett elegünk. :) Meg abból, hogy..."

"Emellett mindenki saját maga dönti el, hogy mekkora a nagyobb/szebb/csendesebb ingatlan hasznossága.

Nem tudtam úgy megírni a hsz-em hogy ne úgy hangozzon, mintha irigykednék, ezért visszatöröltem, és csak a konklúziót írom le: én is ugyanúgy unom a felsorolt dolgokat, de véleményem szerint ez nem csak annak a kérdése hogy én eldöntöm: nekem / a gyereknek / az asszonynak "hasznosabb" lenne egy nagyobb szebb csendesebb ingatlan :) Mert ezt már rég eldöntöttem én is :D

Mondhatnánk persze, hogy mindenkinek a magánügye, és egyéni döntése, azon meg nem lehet vitatkozni... azon már lehetne hogy vajon nem gondolják-e ezt rosszul az emberek (mármint hogy ez főleg szubjektív kérdés - ahogy látom az ismerősi körben - khmmm és az elmúlt években "megmentett" tömegeken khmm - sajnos pont ez a baj hogy sokan az érzelmektől fűtve, a vágyaik után menve (márpedig kell a saját ház) vágnak bele ebbe).

Tisztelet a kivételnek.

szerk: Én és feleségem is családi házban nőttünk fel, sőt, szeretném hogy a (már egyébként meglévő) gyermekeim is így nőhessenek fel, de ettől még nincsenek irreális vágyaink :) - nem személyeskedésnek szánom, csak ez nem indokol semmit.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.