Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy Matrox topic

Hozzászólások

(#1) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Nem hiszem, hogy olyan népszerűségnek fog örvendeni az a topic, mint a többi ''nagy'' topicok, de én elindítom.

Rögtön az elején kérdésekkel.
Ha nekem van egy DH-es g400-asom, aminek az egyik kimenetét a TV-re akarom kötni, akkor hallottam valami köósza meséket, hogy ügyelni kell dolgokra... Mikre?
Ilyesféléket hallottam, hogy figyelni kell a bedugások sorrendjére (hogy pl. a kártyába vagy a TV-be kell-e előbb bedugni), meg hogy a TV-t előbb kell bekapcsolni, mint hogy bedugná az ember, meg hogy a TV kinyírhatja a kártyát (valami feszültségkülönbség...), meg ilyenek. Erről tudtok valamit? Még nincs átalakító kábelem, de tervezem a vételét...

(#2) redsultan válasza taltos (#1) üzenetére


redsultan
tag

hüppppp....pont most gondoltam én is a nagy matrox topic megnyitására...

nekem 550-esem van, én nem csinálok semmilyen sorrendet.
bár én eccerre nem is használok monitort meg TV-t, csak külön-külön

HAHÓ MATROX ÚZÖRZ, KÁM HIÖR!

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#3) Loha válasza taltos (#1) üzenetére


Loha
veterán

ugyan úgy kell rádugni mint minden más kareszra.
A második VGA kimenetre rádugod az átalakítót, az átalakítóba egy S-video, vagy composite kábel TV bekapcs aztánb beröffented a gépet is.

(#4) napos2600 válasza taltos (#1) üzenetére


napos2600
tag

szerintem kicsi a valoszinusege, hogy kinyirja a kartyat a tv, de ezt valami szakember megmondja ha teve erre olyan :)
a tv-t azert erdemes (kell) bekapcsolni mert ugy a kartya felismeri es nem kell jaccadozni, csak megondani neki monitor+tv...

(#5) taltos


taltos
senior tag

Az az igazság, hogy arra gondoltam, hogy gyűjtenem kellene a matrox kártyákat. (no nem a 3 fejes perh-t :) ). Pl. beszerezni mondjuk G100-as PCI-os kártyákat, meg ilyenek. Sajna pénzhiány miatt ez nem lesz megoldható, de felveszem a terveim közé... :) Szerintetek jó ötlet??? (még szép hogy jó... :) )

u.i.: Hátha! :) Ha lenne valaki, akinek nem kellene valamilyen csodálatos matrox kártya, mert csak porosodik otthon, lehet bármilyen régi, én szívesen őrizgetném. Sajna fizetni nem tudok érte, de áhitattal gondoznám a kicsikét... :) vagy inkább a nagy öreget... :)

mail: mg0042@stud.unideb.hu

[Szerkesztve]

(#6) stupid user


stupid user
tag

valamit biztos nem jól csinálok, mert hiába dugom össze a kártyát a videóval csak valami csíkos hülyeség jelenik meg a TV-n, és nem is ismeri fel a TV-t hanem monitorként kezeli :(

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#7) vfo7 válasza stupid user (#6) üzenetére


vfo7
senior tag

A drivert rendesen installáltad és a TV-kimeneten beállítottad a TV-jellemzőket? (DVD-max, clone mód, stb)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#8) stupid user válasza vfo7 (#7) üzenetére


stupid user
tag

a drivert a matrox. com-ról vettem le és szerintem jól ment fel, mert változott kicsit az options ablak, de TV kimenetet biztosan nem állítottam be, mert nem is tudom hol lehetne

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#9) stupid user


stupid user
tag

valamiféle jel megjelenik a TV-n, mert ha változtatom a felbontást változnak a fekete csíkok.
Az lehet a baj, hogy a TV csak PAL jelet bír kezelni és nem tudom hol lehetne beállítani, hogy ne NTSC jelet adjon ki a kártya

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#10) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Sajna nem tudok angolul... Ez micsoda, és milyen videókártyákkal, hogy használható???
Bővebben: link

(#11) bitfarkas válasza stupid user (#6) üzenetére


bitfarkas
őstag

Elárulnád, hogy milyen videokártya az, amivel nem bírsz?:))

(#12) redsultan


redsultan
tag

hát gondolom matrox:DDD

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#13) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

A G400MAX nak aktív hűtése van? (mármint gyárilag... :) )

(#14) redsultan válasza taltos (#13) üzenetére


redsultan
tag

szerintem nem, bár nem vagyok hozzáértő.
nekem G550 van, ami ugye újabb, és azon is passzív hűtés van.

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#15) taltos válasza redsultan (#14) üzenetére


taltos
senior tag

Érdekes találok ilyen, meg olyan képeket is... :)
Mellesleg nem tudsz jó matroxos háttérképeket?? :)

(#16) redsultan válasza taltos (#15) üzenetére


redsultan
tag

hol találsz ily-olyan képeket?
én még sosem kerestem matrox háttereket...

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#17) taltos válasza redsultan (#16) üzenetére


taltos
senior tag

(#18) redsultan válasza taltos (#17) üzenetére


redsultan
tag

aham...
háááát nem is t'om.

te amúgy nem debreceni vagy?

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#19) taltos válasza redsultan (#18) üzenetére


taltos
senior tag

Igen, miért? :) Te is?

(#20) redsultan válasza taltos (#19) üzenetére


redsultan
tag

igen

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#21) taltos válasza redsultan (#20) üzenetére


taltos
senior tag

OFF
A KLTE-re jársz?
Milyen szak?
ON

(#22) redsultan válasza taltos (#21) üzenetére


redsultan
tag

OFF
nem én itt lakom
egyébként ott végeztem, településmérnökként, de ammá' jó rég vót!
ON

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#23) stupid user válasza bitfarkas (#11) üzenetére


stupid user
tag

Matrox G550 dual head

legjobb tudomásom szerint mindent úgy csinálok, ahogy kell, de mégsem jelenik meg a kép a TV-n, sőt a gép sem ismeri fel, hogy TV átalakító van hozzá kapcsolva, hanem alapértelmezett monitorként látja

:(

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#24) bitfarkas válasza stupid user (#23) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nekem P650-em van, de a módszer azonos kell legyen.
A matrox panelen beállítod az egy monitor + spec szolgáltatást.
Illetve először beállíthatod a két független monitort is, mert ekkor a W. háttérkép is megjelenik a moncsin, így egyszerűbb a dolog. Az egyes monitorokra azonos felbontást és frissítést specifikálj, függetlenül attól, hogy az egyik a Tv. Azt nézd meg a leírásban, melyik kimenetre kell tenned a Tv-t. (Nekem a gép hátulja feköl nézve a jobboldalira) Ha megjön a képed, válts át az 1 mon. + spec szolgáltatásra. Így csak akkor látsz képet, ha film fut a gépen.
Ha nem működik szólj vissza, megpróbálom az össze beállítást a matrox panelről leírni.

(#25) stupid user válasza bitfarkas (#24) üzenetére


stupid user
tag

közben konzultáltam Emilen Salazol-lal és kiderült hol volt a hiba: amikor összeraktam a gépet a monitort a 2. kimenetre kötöttem, mert arra ment rá adapter nélkül.
Ezután hiába próbáltam a TV-t az 1-es kimeneten nem akart műkönni.

Most már felismeri, hogy TV átalakító kábel van rajta, de a kép átvitelt még nem tudtam kipróbálni, mert az assony Megasztárt néz.

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#26) MaUser válasza taltos (#10) üzenetére


MaUser
addikt

Nem semmi, hogy még árulják.:)
Ez amolyan v1 szerű (persze gyengébb) kiegészítő 3d kártya saját api-val. Talán még a mechw. 2 ment rajta legutoljára, amikor ilyet láttam.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) Shine válasza stupid user (#23) üzenetére


Shine
csendes tag

Ha TV-out-ot akarsz, akkor a monitort DVI-->CRT átalakítóval a DVI-be dugd, a TV-t meg CRT-->SVid átalakítóval a ''maradék'' helyre. Ez a kártya doksijában benne van.
Bye!

Shine

(#28) Shine válasza stupid user (#23) üzenetére


Shine
csendes tag

Ha TV-out-ot akarsz, akkor a monitort DVI-->CRT átalakítóval a DVI-be dugd, a TV-t meg CRT-->SVid átalakítóval a ''maradék'' helyre. Ez a kártya doksijában benne van.
Bye!

Shine

(#29) redsultan


redsultan
tag

windowsXP alatt nekem sem röffen! hahó! segítsetek!
vagy visszatérek 98-ra :D

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#30) taltos válasza bitfarkas (#24) üzenetére


taltos
senior tag

Üdv!

Milyen ez a kértya? Mennyire érdemes ilyet venni?
http://matrox.com/mga/products/mill_pseries/p650.cfm
Mondjuk 3D grafikai programozáshoz jó?

u.i.:
Mennyivel rosszabb egy p750-nél? (azaz mennyivel tud többet a p750 annyival több pénzért?)

[Szerkesztve]

(#31) karyo válasza taltos (#30) üzenetére


karyo
senior tag

A p750 3 head, a p650 meg 2. Viszont már létezik 2>3 head átalakító 650-hez is, plusz zséért.

A 650 kb 25MHZ-el mehet lassabban a 750-nél, viszont cserébe 0DB mellett, hiszen egy nagy passziv borda van rajta, mig a 750-en egy kis venti nagy fordulaton.

A 650 a legjobb választás silentpc-be. Tv-n a képe a leggyönyörűbb a matroxok között, és nekem van referenciám.

A kártyáim tipusa:

G100,G450,P650, én is gyűjtő vagyok :)

Enjoy the silence.

(#32) taltos válasza karyo (#31) üzenetére


taltos
senior tag

:) Szeretem az ilyen ''videókártya ijenc'' embereket!!!

Mennyi használtan a reális ár érte?

(#33) taltos


taltos
senior tag

UP

(#34) taltos válasza taltos (#32) üzenetére


taltos
senior tag

Ajaj! ''videókártya ínyenc''... Asszem így helyes (és teljes, azaz adekvát(vagy adegvát?))... :)

(#35) vfo7


vfo7
senior tag

Jut eszembe. Nem kell valakinek egy G 450 kábelkészlettel + 1 Leadtek S-video+composit bemenetű videodigiző kártya?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#36) AceTom


AceTom
aktív tag

Én nem vagyok Matrox júzer, de az a dolog nagyon érdekelne, hogy tényleg annyira jó-e a 2Ds képe a Matroxoknak???

(#37) vfo7 válasza AceTom (#36) üzenetére


vfo7
senior tag

Szerintem verhetetlen.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#38) AceTom válasza vfo7 (#37) üzenetére


AceTom
aktív tag

És ez miben nyilvánul meg??? SZVSZ az Ati képes élesebb és színesebb az nVidiáénál. Matrox?
Különben ezek a kanadaiak értik a dolgukat! (Ati, Matrox, Pioneer... talán, Logitech)

(#39) loszerafin válasza AceTom (#38) üzenetére


loszerafin
senior tag

Régebben azt hittem, mindegy a videokártya, mivel én nem játszom, csak programozok,
meg írogatok. MX400-zam volt. Azután vettem egy Matrox g400 SH-t, 5 e Ft-ért és
majdnem leestem a székről. Az mx400-at meg kidobtam.

Most egy g550-em van a DVI kimenet miatt, de az a G400 nagyon jó.

KL

(#40) vfo7 válasza AceTom (#38) üzenetére


vfo7
senior tag

A Matrox TV-képe az, ami a legjobbak közül való. Attól jó, hogy színhelyes és a kártya TV-kimenete szabványos illesztőimpedanciájú, minek következtében a TV AV-bemenetén nem keletkeznek reflexiók, jelszint-csökkenés, stb. Erre a videokártya-gyártók általában nem figyelnek, mert a fő szempont a számítógép-monitoron való jó képmegjelenítés, a TV-kimenet csak fícsör.
Példa: Az ATI-kártyákon egészen tavaly nyárig nem létezett olyan gyári driver, amivel ne lett volna gyászkeretes a TV-kép, ugyanis a képméretet kisebbre vették, mint a TV-é. Ez tipikusan olyan tervezői gondolkodást tükröz, ahol a TV-megjelenítés csak árbevétel-növelő tényező, nem pedig hasznos szolgáltatás.

A Matrox mindig is a professzionális igényeket igyekezett kiszolgálni: videodigitalizálókban is évek óta topon van, a monitorvezérlőit is elsősorban úgy tervezi, hogy a video-digitalizálás igényeit szolgálják ki: megfelelő minőségű 2D-s munkafelület a számítógép-monitoron és kifogástalan minőségű TV-kép a TV-kimeneten, hogy szakmai szempontból is meg lehessen ítélni a megvágott anyagot. Ezért pl. a Matrox-kártyák játékra nem igazán jók, mert az egy másik piaci szegmens.
Az ATI, az Nvidia, stb. pedig olyan számítógép-fanatikusoknak gyárt kártyákat, akik napokig képesek játszani a gép előtt, hajkurásszák a benchmarkokat és a szőröket a képen, stb. Ezek a kártyák a játékok miatt szebb monitorképet, de rosszabb TV-képet produkálnak, bár már némi változás körvonalazódni látszik. Tipikus terméke az ATI All in Wonder-sorozat: mindent tud, de semmit sem igazán, viszont jó sok pénzt el lehet kérni érte, mert sok a fícsör. Ez is egy kiszolgálandó piaci szegmens, amiből profitra lehet szert tenni. Ugyanakkor tény az is, hogy a Matrox - persze ha folytatja a jelenlegi üzlet- és tervezési politikáját - mindig is csak egy szűk területen lesz képes megjelenni, mert a számítógépesek általában nem videót digitalizálnak ipari minőségben, hanem játékprogramokat futtatnak.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#41) AceTom válasza vfo7 (#40) üzenetére


AceTom
aktív tag

Kössz az infót, ilyesmik érdekelnek engem. Az Ati TV képéről eddig mindig csak jót hallottam, aztán megtapasztaltam, és... háááát nem vagyok elájulva, pedig a színek marha szépek... túlságosan is.

(#42) vfo7 válasza AceTom (#41) üzenetére


vfo7
senior tag

Persze, hogy marha szépek, csak éppen nem sok küzük van az igazi színekhez, de hát a sokD-s házimozik csecsein nevelkedett ifjúságnek ez kell és píz van belőle a gyártónak... :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#43) karyo válasza taltos (#32) üzenetére


karyo
senior tag

A P650 eléggé tartja magát. Ilyen kártyát HC gamerek nem vesznek, aki vesz, az meg vagy matrox fan, vagy gyűjtő, vagy 1xrűen igényes megoldást keres.

Én el nem adnám az enyémet, sztem használtan is simán megér 45K-t. Ujonnan kb 50 bruttó.

A TV kimenete meg jobb, mint pl a panasonic 5 lemezes nemgagyi DVD playeremnek.

Az atiról annyit, hogy kevés a 3d powa :)))

Aki sokat netezik, dolgozik, az vegyen matroxot. Amen.

Enjoy the silence.

(#44) AceTom válasza karyo (#43) üzenetére


AceTom
aktív tag

Úgy legyen! Jó lenne egy kicsit több konkurencia a ''nagyoknak'' akkor legalább ők is rákényszerülnének a minőségi dolgokhoz... Igaz én még nem láttam Matroxot, de elhiszem amit hallottam. ;)

(#45) vfo7 válasza AceTom (#44) üzenetére


vfo7
senior tag

Eladom neked a 450-esemet, kábelkészlettel, ócsóér.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#46) Adi válasza AceTom (#36) üzenetére


Adi
senior tag

Ez ugyan szubjektív, de tényleg nagyon jó. Nekem egy G450-em van, előtte egy G400-asom volt, mindkettő már viszonylag régi darab. Egyik ügyfelemnél vmi GF4-es cuccot láttam, mivel CAD-re használják (tervezőcég), ezért elég modern és izmos kártyák vannak a gépekben. Hát a GF4-nek a Matroxhoz képest hányás a képe. :DDD Különösen nagy felbontásoknál feltűnő, hogy elmosódott.

ldm start-reconf primary

(#47) Adi válasza vfo7 (#42) üzenetére


Adi
senior tag

Azért az ATi sem annyira rossz, mint az NVidia, egy low-end 7000-res Radeon és egy high-end GF4 képe között olyan különbség van, hogy zongorázni lehetne. És nem a GF4 javára. :DDD

ldm start-reconf primary

(#48) shtml


shtml
őstag

Nekem is csak Matrox kártyáim vannak a gépeimben. Egy Mystique 220 (PCI), egy G200 AGP és 5 darab G400. Utóbbiak közül 2 a fiókban, tartaléknak. Volt egy hatodik G400 is, de azt nemrég tönkretettem, véletlenül, sztatikus elektromossággal.

Egy kérdés, bár nem hiszem, hogy lesz rá válasz:

Van egy SiS P6S6AT alaplapom, benne W2k alatt sokáig ment egy G400 a rendes meghajtójával, másfél év alatt egyszer sem fagyott. Nemrég feltettem XP-t a gépre, ettől kezdve 5-10 percenként fagyott a gép - megállt az egérkurzor és annyi, csak a reset gomb segített. Természetesen legújabb driver volt fenn, de régebbiekkel is fagyott.

Pár nap szenvedés után leszedtem a Matrox drivert és helyette a Power Strippel állítom be a szememnek szükséges 120 Hz-es refresht. Azóta nem volt egyetlen fagyás sem, újra atomstabil a gépem.

Valakinek hasonló tapasztalat?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#49) vfo7 válasza Adi (#46) üzenetére


vfo7
senior tag

A 450-est én is sokáig használtam és szerettem is.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#50) karyo válasza shtml (#48) üzenetére


karyo
senior tag

Én egyik Matrox kártyámmal sem tapasztaltam hasonlóakat.

Enjoy the silence.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy Matrox topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.