Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) liksoft válasza kovy79 (#11800) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R

Köszönjük, hogy megosztottad velünk. Csak a megoldást nem. Gondolom senkinek nem volt ötlete, ezért nem kaptál segítséget. Erre nem gondoltál? De ha Neked sikerült, az viszont segítség lehet másnak. Így pont Te tudnál másokon segíteni, pont olyanban, ahol másoknak sem volt ötletük. Tehát biztosra veszem, olyant találtál, ami kuriózum, így a tudás igencsak jó lenne. ;) :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11802) King Unique válasza kovy79 (#11800) üzenetére


King Unique
titán

Erre akkor kaptál választ, h ha azzal a Hita rackel (ami nem is direkt rack, hanem gyári kompakt ha jól nézem, csak szétkapható könnyen) megy (ami nem a best of azért, régi is), akkor (nevesebbek mint Sharkoon, Thermaltake stb,v gyári MyBook.) többivel is, de engem is érdekel mi a nagy megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#11803) werszomjas


werszomjas
őstag

Adott egy 2,5"-es USB 3.0-s külső vinyó, amihez sajnos elég rövid kábelt adtak.

Egy samsung TV-hez szeretném kötni, melyen van HDD USB (5V, 1A), sajnos a kábel rövidsége miatt lóg a TV mögött a HDD ezért vennem kell egy USB hosszabbító kábelt.

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy itt kell-e figyelni arra, hogy milyet veszek?

Ezt a kettőt néztem ki:

1

2

Ezek megfelelnek-e a célnak, vagy valami drága kábelt kell venni?

A lényeg ugye, hogy megfelelő legyen az adatátvitel, ne szaggasson, ne legyen áram kimaradása a vinyónak. :R

üdv

(#11804) King Unique válasza werszomjas (#11803) üzenetére


King Unique
titán

Mivel TV portja csak usb2-es, elég olyan hosszabító is, male-female kivitelben, h össze lehessen kötni (hosszabító anyjába külsü vinyó apáját beledugni :D ) , szal Igen ezek megfelelnek :K
milyen külső vinyóról van szó?

(#11805) werszomjas válasza King Unique (#11804) üzenetére


werszomjas
őstag

ADATA NH13

Köszi, akkor veszek egy ilyen kábelt, elég jó áron van 500ft-ért :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11806) pluhi


pluhi
tag

Üdv!

Két év után meghalt a wd mybook 1terás vinyom, bolt 2 hétig ült rajta, majd passportra cserélték volna.Mivel routerhez kell, nem mertem elhozni a cuccot, nehogy beszopjam az áramfelvétellel. Visszaadták a zsét.
Újat kell vennem most, usb3.0 nem kell, routerre felesleges. 1 tera elég. Kérdés, hogy érdemes-e esetleg rack-et külön venni, illetve a wd nem volt hangtalan, szal ha van a piacon valami teljesen csendes cucc, az érdekelne.

(#11807) liksoft válasza pluhi (#11806) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ami teljesen halk, az az SSD.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11808) TeeJay válasza pluhi (#11806) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig már USB2-es cuccot nem nagyon lehet kapni és nem is érdemes azt venni...
egy routernek el kellene bírnia egy normális 2,5" vinyót szerintem bőven ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11809) King Unique válasza pluhi (#11806) üzenetére


King Unique
titán

Ja SSD az tényleg, csak sajna nagyobbak elég drágák még.
2,5"-ok szinte hangtalanok (áramfelvét nem gond különösebben Passportba lévő wd vinyók áramfelvétele a legkevesebb), 3,5"-be szakik mobilrack+hdd megoldást javasolnak, alu ház hőelvezetése miatt is, illetve strapabíróbb szériák is akadnak Green-nél, pl. RED (de az drágább) , kis hangja mindnek van terhelés alatt, de nem különösebben zavaró (nekem...)
igen +usb2-eset már nem érdemes venni, usb3-al egy áron áron szinte.

[ Szerkesztve ]

(#11810) vmaxter válasza werszomjas (#11803) üzenetére


vmaxter
tag

Hasonló cipőben járok, bár én még csak tervezem a külső HDD vásárlását TV-hez.

Én erre a megoldásra gondoltam.

Igaz ez drágább megoldás. Nem is igazán értem egyébként ezeket a 15-20 cm-es kábeleket. Nekem pl. nem csak a TV-hez, de a számítógép csatijához sem érne el. Sem úgy ha az asztalon, sem úgy ha a gép tetején van.

Ehhez kapcsolódóan lenne még egy kérdésem a többiekhez, mégpedig: a TV-n található USB2 elég áramot biztosít-e egy USB3-as külső vinyónak? Nem sok mindent találtam ezzel kapcsolatban.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11811) werszomjas válasza vmaxter (#11810) üzenetére


werszomjas
őstag

Ezek a kábelek nagyon drágák, annyit nem adok értük, több ezer ft, főleg, ha egy 500ft-os hosszabbító kábel is megoldhatja a gondomat.

Nálam semmi gond a TV-vel, elég áramot biztosító a vinyónak.

üdv

(#11812) vmaxter válasza werszomjas (#11811) üzenetére


vmaxter
tag

Amit linkeltem, csak 800 Ft. Végül úgyis az lesz, hogy azt veszek ami boltban kapható, ahol a HDD-t veszem.

A másik kérdésben köszi a felvilágosítást.

(#11813) King Unique válasza vmaxter (#11810) üzenetére


King Unique
titán

3.0 hosszabító kábelt akkor igazán célszerű venni, hozzá, ha Pc-n usb3 portba használod, de mivel TV csak 2.0, ezért elég olyan is. bár vékonyabb kábelnek nagyobb az ellenállása, vastagabb vezeték - mint usb3-é - vsz jobb ilyen téren, ill lehet jobb minőségű is és ha csak 800 HUF, akár... :K
Az ált. 30-40 cm szokott lenni, pont azért mert túl hosszú kábelnél----ellenállás nő----áramerősség csökken----akadozik vinyó felpörgése, ezért a minél stabilabb működés miatt nem adnak túl hosszút gyárilag.
Hosszabítót lehet használni TV-n is :K ,csak figyelni kell ne nagyon legyen 1,5-2 m-nél hosszabb, ill függ a dolog TV usb portjának áramleadó képességeitől (jobbakon direkt 1A-es "küldő vinyó portok" vannak), vmint hdd áramfelvételétől, miben 2,5" WD-k a legjobbak, mert pont 05-06A-re van belőve, amit usb2 port is lead (jó esetben).
De ha elsősorban TV-s célokra kell,mért nem veszel saját tápos 3,5"-est, ott simán hosszabb usb kábel is használható, ill gyárilag is hosszabbat adnak hozzá. :F

[ Szerkesztve ]

(#11814) vmaxter válasza King Unique (#11813) üzenetére


vmaxter
tag

Nekem a 80 cm-es kábel bőven elég és természetesen a PC-n is használnám, nyilván innen kerülnek majd a fájlok a HDD-re. Nem szeretnék saját tápos megoldást, mert az macera. Hordozni egyik helyiségből a másikba, dugdosni ki-be, ráadásul, ha utazom vinném magammal.

Nem mellesleg már régóta tele van a tököm az ilyen "két konnektornyi helyet elfoglaló adapterekből". Nem egy olyan elosztóm van, amit nem tudok ezek miatt teljes mellszéllességben kihasználni.

(#11815) werszomjas válasza vmaxter (#11812) üzenetére


werszomjas
őstag

Ezer köszönet a tippet :R :R

Én is nézegettem ezeket a kábeleket, de mindenhol ilyen több ezer ft-os tételekbe botlottam.

Közben rákerestem én is, és megtaláltam ezt. Nem tudom hogy kerülte el eddig a figyelmem, szerencsére itt lakok a bolttól 2 percre, úgyhogy már meg is vettem :C

Tökéletesen működik az ADATA NH13-al.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11816) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek a Transcend StoreJet 1TB 3.0 2,5' megéri, vagy van nála jobb választás is? Nagyon efelé tendálok.
Az Adata Classic ch11-ről van valami infó? Csak 500 giga viszont csupán 16 ezer foncsó..

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11817) King Unique válasza vmaxter (#11814) üzenetére


King Unique
titán

Csak akkor pontosan írjátok oda mire kell, amúgy praktikusabb 3,5" csak otthonra, TV-ni, de cipelni is kell, nyilván 2,5" a nyerő. :)

(#11816) bb0t: melyik pontosan :F Jó kütyük, szinte a legstrapabíróbb ütésállóak (25M3,25H3P), előbbi másoknál is bevált cucc, az újabb 25A3-ba 2 tányéros gyorsabb vinyó került, emiatt vékonyabb is, de ez nem olyan strapabíró, mint előbbi 2. :N Tehát strapabíróság fontos,akkor ezek jók (v még Adata HD710, SP A15,A80), ha nem akad más...
Adata CH11 régebbi széria, semmi extra, de a célnak megfelel és ára is jó. Te döntsd el mire van szükséged és az alapján válassz. :K

[ Szerkesztve ]

(#11818) bb0t válasza King Unique (#11817) üzenetére


bb0t
senior tag

A 710-et én is néztem de azt hiszem prioritásban előrébb van a gyorsaság mint a strapabíróság bár az sem hátrány. Transcendből az M3-at néztük. Az újabbat még nem néztem de ha valóban két tányéros akkor érdekel. :)

update:

Meglestem iponon jó árban van az A3, de mi a garancia, hogy két tányéros, nézni kéne egy tesztet. ;]

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11819) Sztu


Sztu
csendes tag

Sziasztok, előre szólok nem egy aktív tagja vagyok ennek a fórumnak. A problémám az, hogy van egy
1 Tb. Samsung 3.0 usb-s külső hardom és most egyik napról a másikra , nem látja egyik fájlkezelőm sem, viszont az eszközkezelőben ott van :W !!!
Nincs hozzá külön szoft amit telepíteni kell , eddig bármire rádugtam automatikusan felismerte , most viszont Win 7, vagy Win 8 rendszerű gép sem látja . Mit tehetek :F , formázni persze nagyon nem szeretném mivel fontos adatok vannak rajta.
Nagyon köszönök bármilyen segítséget.

Galaxy Note II / Galaxy S3

(#11820) TeeJay válasza Sztu (#11819) üzenetére


TeeJay
félisten

első körben próbáld ki más gépen is hogy azok se látják
ha azok sem akkor elszállt a partíciótábla róla, adatmentő szoftverrel tudod lementeni a dokumentumokat majd formáznod kell és visszamásolod róla. Samsung vinyóval jártam így 2x még ADATA SH93 vinyó esetén.
elég kellemetlen tud lenni mert az adatok ott vannak rajta csak kb. nem lát még partíciót sem a gép.
én Getdataback nevű progival le tudtam menteni mindent szerencsére :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11821) TeeJay válasza werszomjas (#11815) üzenetére


TeeJay
félisten

fura nekem ADATA NH01 van --> kép
és ahhoz még 50centis USB3 kábelt adtak tehát meg is lepődtem hogy ilyen hosszú

egy WD Passporthoz inkább már csak ilyen 25-30centi jár az már talán oké de látszik hogy vékonyabb is a vezetéke mint az enyémnek.
lehet az újabb ADATA külsőkhöz már ilyen rövid jár csak? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11822) Sztu válasza TeeJay (#11820) üzenetére


Sztu
csendes tag

Más gépen is próbáltam azért írtam hogy se Win 7 se Win 8 (persze ez lehet ugyanazon a gépen is , rosszul fogalmaztam) Igen erre a progira már én is rátaláltam , és valóban ez látja is, de sajnos nincs hova lementsem az összes dolgot . Akkor nincs más csak mentsek ami menthető, a többi meg a format áldozata? Azért írtam gondoltam ti tudtok valami más megoldást :( Köszi mindenesetre

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note II / Galaxy S3

(#11823) werszomjas válasza TeeJay (#11821) üzenetére


werszomjas
őstag

ADATA NH13-hoz 30cm-es vezeték jár, ami egyébként nekem nem is lenne gond, mert laptophoz van használva, ahhoz meg bőven elég, csak a TV-n van magasan az USB port így a vinyó lógott a levegőben, de a fentebb linkelt 800ft-ért vett 80cm-es USB 3.0-s kábel megoldotta a gondot.

üdv

(#11824) vmaxter válasza werszomjas (#11815) üzenetére


vmaxter
tag

Örülök :))

(#11825) TeeJay válasza Sztu (#11822) üzenetére


TeeJay
félisten

mentés amit csak tudsz, aztán vinni vissza garanciába hogy partíció láthatatlan lett stb...
esetleg még HD Sentinellel is nézd meg mit mutat rá és gariztatni mert amelyik vinyó eldobja a partíciókat az nem sok jóval kecsegtet a jövőre nézve...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11826) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Hali!

Olyan problémám van, hogy van egy hordozható HDD-m. Mikor játék iso-kat akarok rámásolni kiírja megtelt a lemez. 1 TB-os, és a BF3-at akartam rámásolni. Itt is az a szitu, hogy le kell formázni NTFS-ben mint a pendrive-okat?

KÖSZI!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#11827) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Hali!

Lehet rossz helyre írok de van egy problémám.
Amit szeretnék az egy külső táplálású USB csatlakozású merevlemez. Amim van egy 3.5-ös IDE csatlakozós HDD.

Ha jól gondolom egy 3,5" USB2.0 külső mobilracket kellene vennem hozzá, hogy külső merevlemezként használjam, illetve érdemes e vele foglalkozni vagy vegyek egy gyárit külsőt inkább.

A 2.5 merevlemezből van külső táplálású? azért lenne fontos mert nem szeretném a készülék tápját terhelni az üzemeltetésével.

[ Szerkesztve ]

(#11828) Sztu válasza TeeJay (#11825) üzenetére


Sztu
csendes tag

Köszi. Sentinel semmi problémát nem talált sajnos :N A gari meg sajnos lejárt így aszem marad az új vásárlása, tudnátok egy olyan típust ajánlani ami wifin keresztül megossza a dolgokat és torrentezni is jó, na és persze megbízhatóbb mint ez volt :-) legalább 1Tb-os, de lehet nagyobb is .Két laptoppal és androidos telókkal használnám.

Galaxy Note II / Galaxy S3

(#11829) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok.
Az Adata CH11 2,5" 1TB külső USB 3.0 fehér mennyire ajánlott vétel?
Az ED-nél lesz egy -10%-os akció 14.-én és így kb. 24k lesz az ára.
Igazából az a kérdés, hogy ez a CH11 mennyire megbízható és mikori modell lehet?
hd és fhd filmeket néznék róla média lejátszón keresztül.

(#11830) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy nagyon megtetszett transcend 25a3 viszont azt olvastam, hogy y csati van azaz két usb 3.0-val csatlakozik a megfelelő energiaellátás miatt. Olyan gépben működni fog ahol csak usb2-es csati van? Mert sokra megyek a hordozhatóságával ha csak otthon tudom használni. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11831) komzs


komzs
tag

1tb os 2,5" külső merevlemezt vennék, film és xbox hoz, usb3 van a laptopomon....
Mit ajánlanátok?

adata
adata2
platinum
hitachi
toshiba
ezeket néztem.
Nem tudom a 2 adata között mi a különbség....melyik az újabb?
melyiket a sok közül?

Segítségetek előre is köszi.

(#11832) King Unique válasza bb0t (#11818) üzenetére


King Unique
titán

A 710-es is gyors, mivel 2 tányéros (2x500) Toshiba MQ01ABD100 vinyó van benne, max kb.110-115 MB/s szekvenciális értékekkel. M3-at nem tudom :N , 20 mm vastag 3 szinte védőborítás miatt is, de pont ezért jelent meg a karcsúsított A3 :K , garancia? 15 mm vastag ( egy 3 tányéros 17-18 mm) + itt egy teszt, sebességértékekből is látszik ( 3 tánynéros max 9x MB/s körül)
Igen Y kábelt adnak hozzá, biztos, ami biztos alapon, h usb2 porton is fix menjen,mert vsz benne lévő samu M8/ v fenti Toshiba vinyó indulási áramfelvéte magasabb picit, de van Iomega Ego-m (3 tányér, régebbi Mk...toshiba vinyó, Y kábel) és az is simán megy 1 db usb portba is, ez is menni fog :K Nálam fő vonal usb3-as csak, kiegészítő táp vonal vékonyabb sima usb2-es, de ha 3.0/2.0-ba bedugod mind2-t nem hátrány :N

(#11829) Májküll: nem rossz a CH11, megvehető :K , de már régebbi modell, 3 tányéros vinyóval, különösebben semmi extra.(max felcímkézés, mint a könyvet... :) )

(#11826) Forestgreen: bővebben milyen külső vinyó, mire van formázva :F egybe 4 GB-nál nagyobb fileokhoz, igen NTFS-re kell áttolni :K , FAT.. nem támogatja. újakat már arra formázva szállítják, ha nem ez a a gond, akkor vírus, v vmi megsérült, állapota rendben van Sentinel szerint, azt nem kérdem szabad hely van- e rajta...

(#11827) Dzsolo: van egy régi 3,5" IDE vinyód is ? mert ahhoz, h külsőt csinálj belőle kell egy ezt támogató mobilrack (link)
Minden 2,5" csak usb-ről kap tápot, nem kell neki külső adapter, usb-s megoldás se terheli, h emiatt tönkremenjen (max az gáz, ha 2.0-án nem kielégítő a tápellátás, de ezért kell hátlapi usb portba dugni , ill Y kábellel használni)
De ezt mér kérded , mid is van, mit akarsz venni :F

(#11831) komzs: második NH13 (ez az újabb, CH94 régi xar széria és csaj usb2-es) és negyedik Hita Touro Mobile jó cuccok, ajánlott vétel :K , más: a fentebb említett új Transcen, más Adata (HD710), WD My Passport, esetleg mobilrackes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11833) bb0t válasza King Unique (#11832) üzenetére


bb0t
senior tag

Ezer hála a kimerítő válaszért! :R A digitalversus-os cikket már meglestem korábban, bejön eléggé a vinyó csak, azért van csak...
A transcendek között már kiigazodok viszont van egy rakat típusa az adatának is. Például a ch11 az a ch94 utóda de már mindkettő viszonylag elavult?
Látom, hogy van nekik nh13, hv610, sh14 is, -aztán ott a hd710 de azzal képben vagyok-
Gyors cuccot akarok, teljesen hétköznapi használatra -hozom viszem táskában, mindig nálam- elég-e az a3 viszonylagos belső védelme vagy az m3 három lépcsős strapabírósága elkél ezeknél? :F :B

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11834) King Unique válasza bb0t (#11833) üzenetére


King Unique
titán

A C sorozat viszonylag régi, régebbi vinyókkal,a CH94 burkolata miatt nyáron eléggé melegedik is.
Gyorsaság: usb3+ új nagy adatsűrűségű vinyó, ami 1 TB-nál 2x500 GB tányérral (új N , S, H sorozat szintén), amik fentebb említve lettek, azok olyanok , tehát ez túlárgyalva szerintem. :)
Ha gyakran hordod, lehet nem árt elgondolkodni külső védelmen, mert egy ilyet leejtve, vinyó belső mechanikus részei deformálódhatnak és akár kuka...A3 nem ütésálló, csak vmi belső rézgés csillapítása van, adnak hozzá kis hordtokot, de az inkább csak szennyeződés, karcok ellen véd, 25M3 szinte a legstrapabíróbb e téren, hivatalon katonai ejtésztesztnek is megflelel (122 cm aszem), de többet is kibír.
Másik megoldás veszel hozzá külső hdd hordtokot, amibe még kábele is belefér kényelmesen (Caselogic v más)
wd my passportokhoz széles körű gyári tok kínálat van, akár ütésálló Nomad tok is, abban tartom én is. :K

[ Szerkesztve ]

(#11835) bb0t válasza King Unique (#11834) üzenetére


bb0t
senior tag

Leszűkült, vagy a3 lesz vagy m3. Már csak azt kell kinyomoznom, hogy az m3 hány tányéros mert másik topikban valaki azt írta 3, viszont amazonon a sebességteszt 110 MB/s körüli értéket mért és azt mondtad a 3 tányérosok max 9x-et tudnak, tehát ezek szerint két tényérosnak kell lennie, de még azért utánanézek.

Ha kiderül, hogy gyors is meg a strapát is bírja akkor teszek az a3 vékonyságára. :DD

(bár valaki azt írta, hogy ráesett az m3 a lábára és tönkrement :(( )

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11836) Forestgreen válasza King Unique (#11832) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Ez egy Silicon Power A15 1 TB USB 3.0 hordozható HDD, nem néztem meg, de akkor biztosan FAT 32-ben van... csak van rajta egy warranty exe, amit nem szívesen törölnék, vagy mindegy?

Üdv

Bence

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#11837) athomi


athomi
veterán

Milyen külső HDD-t ajánlotok médialejátszóra csatlakoztatáshoz, valamint adattárolása 20.000,-Ft körül?

(#11838) TeeJay válasza Forestgreen (#11836) üzenetére


TeeJay
félisten

lemented róla, leformázod NTFS-re majd visszamásolod
mi ebben olyan nagy gond? :D sőt általában külső vinyónál nálam az az első hogy NTFS-re formázom különben nem sok értelme van :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11839) TeeJay válasza bb0t (#11835) üzenetére


TeeJay
félisten

azt is meg lehet fontolni hogy egy 2,5"-os 1TB-os Toshiba vagy Hitachi merevlemez (utóbbi állítólag nagyon parkolja a fejet) kijön 20ezer alatt 2év garanciával, esetleg +1 ezresért már WD 1TB-os is
és mellé vesz az ember 3-4ezerért 2év garival egy jófajta USB3-as rack-et és boldogan használja
ha alu rack-et veszel még jobban is jársz mint a gyári külső vinyókkal
illetve ezt bármikor kedved szerint szétszedheted és cserélheted benne a HDD-t mivel külön külön van garancia mindkettőre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11840) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

XP SP3-am van .

Két rövid kérdés :
- külső, 3,5-ös 2 TB-os USB 2.0-s HDD menni fog vele - külső adattárolóként ? ( Vagy túl nagy neki a 2 TB ?)
- USB 2.0-s portra USB 3.0-s HDD csatlakoztatható ? ( Legfeljebb lassabb lesz ? )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#11841) liksoft válasza jasonka (#11840) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mindkettő igen. Annyi kiegészítéssel, hogy az USB driver esetleg 1TB-ig jó csak, több 2TB-ig, és csak az újabbak efölött. Ezt kell leellenőrizni. 2 fölött viszont az OS nem tud, így 99%-ban jó lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11842) King Unique válasza bb0t (#11835) üzenetére


King Unique
titán

Ha 110 MB/s, akkor az 2 tányér, de nem kell túlmisztifikálni a dolgot, jók a 3 tányérosok is :K , szekvenciális értékeknél mutatkozik meg főként a sebességkülönbség, ami = nagy fileok másolása, igaz azért ott jól jöhet az a pár 10 MB.
+ amit TeeJay javasol (#11839), én is osztom, ha ennyire sebesség-tányér dolog áll a központban, itt tutira mehetsz. :K
ezt h lábára esve tönkrement nonszensz, ki írta? :D

(#11836) Forestgreen : Ja igen SP + Transcend, Verbatim még mindig FAT32-re formázva kínálja cuccait (többszintű os kompatibilitás... :D ), de ez oldalukon, első próbánál is látható...
Ha nincs sok rajta leszeded, NTFS-re áttolod, visszarakod, v van lehetőség FAT-ről átkonvertálni, de az nem annyira ajánlott, kicsit xarul csinálja meg.

(#11843) bb0t válasza TeeJay (#11839) üzenetére


bb0t
senior tag

King Unique + TeeJay: Köszi a tippeket, de a strapabíróság is nagyon fontos lenne és ahogy nézegettem a tokokat nem nagyon van bennük ütésvédelem. Sokat lenne hurcibálva táskában odakoppanhat valahova simán.

Veszek egy külső 2,5 colost meg hozzá egy tokot szinte ugyanott vagyok mint a gyári külsőnél csak még három lépcsős ütésállásom sincs. :F Vagy átsiklottam valami felett? :Y

Amazonon írta valaki, hogy azért ad egy csillagot mert eséstől tönkrement pedig még csak nem is kőre esett hanem a lábára, én sem értem. :N

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11844) TeeJay válasza bb0t (#11843) üzenetére


TeeJay
félisten

hadd ne meséljem el a sztorit hogy az ADATA SH96 vinyót ami már gyártotta a bad szektorokat meg elveszett róla a partíció milyen könnyű volt megölni "ütésálló" külső vinyóban is...
ugye csak akkor cserélték gariban ha teljesen használhatatlan volt már úgyhogy intézkednem kellett minden külsérelmi nyom nélkül :)
vinyó 1 éjszakára a fagyasztóba, másnap kivesz rádug a gépre és párszor az élével nekivágni az asztalnak (a gumis részen), elmondanám 5perc múlva már olyan daráló hangja volt hogy tuti leszakadt benne a fej ;-)
vihettem is cserére és kaptam újat.

szóval max 1 ilyen leejtést kibírnak de többet nem igen, úgyhogy mikor már a 3. SH93 is behalt (2 Samsung 1 Toshiba belsős) akkor utána ráfizettem és kértem egy NH01-et USB3-al!
azóta annak semmi baja, vélhetően a másikba az USB2 vagy a vékony kábel miatt lehetett gond
igaz ebbe semmi védelem nincs se gumibelső se gumi külső de ha nem ejtem le menni fog simán ;)

inkább a hűtés az nagyobb ellensége ezeknek a mobil vinyóknak szóval egy Raidsonic vagy hasonló 3-4-5ezer forintos alu ház szerintem többet ér ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11845) bb0t válasza TeeJay (#11844) üzenetére


bb0t
senior tag

Értelek, de azért ezek igencsak szélsőséges körülmények. :) Mi nagyon szoktunk vigyázni a műszaki cikkekre, csak mégis van az emberben egy megnyugtató tudat, hogy _elvileg_ bírja valamennyire.

Na most a melegedés az valóban problémás a szilikon miatt, nem igazán megoldott a hőelvezetés szerintem az M3-nál ez feketepont.

Viszont ebben a tesztben igencsak brillírozik.

Kicsit elbizonytalanítottatok, erősen gondolkodom mi lenne a legjobb.

Előnyök: ütésálló (1.réteg szilikon 2. megerősített keret, 3. lebegő felfüggesztés) , jó teszteredmények, 3 év gari,
Hátrányok: melegedés (bár csak egy ember írta) , nem szétkapható, tehát a gépre nem tudom rákötni satával így nem tudom kihaszálni a maximális sebességét,

Ja és mivel nem pesti vagyok jóáron beszerezni egy tokot vinyóval nem olyan egyszerű :(

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11846) kapaca76


kapaca76
tag

Sziasztok!

2,5-es külső HDD-t szeretnék venni.
Én Western Digital 1TB-osra gondoltam, de egy ismerős inkább 500GB-os Samsung-ot, vagy Toshiba-t ajánl helyette.
Elsősorban Samsung TV-n filmnézésre és archiválásra használnám.
Ti mit javasoltok?

Kösz!

(#11847) bb0t válasza kapaca76 (#11846) üzenetére


bb0t
senior tag

Ha visszaolvasol kicsit elég jól ki van fejtve :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11848) werszomjas válasza kapaca76 (#11846) üzenetére


werszomjas
őstag

Attól az ismerőstől ne nagyon kérj legközelebb számítástechnikával kapcsolatban segítséget :DDD

Ár/érték/méret arányban az 1TB-os a jobb, ez nagyon felkapott méret, mindenki ilyet vesz/keres.

Olvass vissza 1-2 oldalt, ott lesznek az ajánlások, mit érdemes venned :K

Más:

A WD-vel kapcsolatban. Nálam egy kis hiba van az üzletpolitikájukban. A 2év garancia. Nem tudom, miért nem tudnak 3évet adni, mint a többi gyártó.

Személy szerint már rég megvettem volna egy MyPassportot, szinte kérdezés nélkül, ha 3év garanciával adták volna, de mikor megláttam, hogy pl ADATA az összes külső hdd-re 3évet ad, elgondolkoztam, és főleg emiatt, azt is választottam, az a plusz 1év azért sztem sokat számít, így ezzel 1 vásárlót tuti veszített a WD :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11849) kapaca76 válasza werszomjas (#11848) üzenetére


kapaca76
tag

Kösz!
WD My Passport 1TB jó erre a célra (filmnézés + archiválás)?

Vagy inkább 3,5-es kellene? Ha igen, akkor abban melyik típus ajánlott?

(#11850) TeeJay válasza werszomjas (#11848) üzenetére


TeeJay
félisten

és a WD még drágább is mint az ADATA ;)
sőt lehet hogy 1TB-os WD-ben 3tányér lesz még mindig míg az ADATA-ban Toshiba vagy Seagate(Samsung M8) amik 2tányérosak. de mondok még mást is, a WD-ben NYÁK-ra integrált USB3 van, így ha esetleg eltöröd a csatlakozót cumi van, az ADATA-ban saját vezérlőt használnak sima normál 2,5" HDD-re így ha eltöröd max szétkapod a házat kiveszed a vinyót ami benne van és használod laptopban vagy veszel másik USB3 rack-et hozzá.
sőt sajnos a WD mellett már a megbízhatóság sem nagyon áll mert láttam én már passportban meg asztali vinyóban is haldoklót bőven :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.