Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) King Unique válasza kircipeti (#12650) üzenetére


King Unique
titán

Pedig WD áramfelvétele kicsi...fel sem pörög, nem rezeg finoman, ha rádugja? Amúgy tápgond benne lehet a pakliban, ha csak 1 usb port, az szívás...max egy aktív tápos usb hubot tudok elképzelni mellétenni Y usb3 kábellel.
Ha visszaolvasol, láthatod rákérdeztem samsungnál, ők usb2-re garantálják teljes kompatibilitást, de szerintem mellébeszélnek, más usb3-asa ment TV-n, esetleg partíció típusa - elsődleges, v logikai - is fontos lehet, többeknél utóbbira formázva nem akadozott külső vinyó beolvasása, mappán belüli kiválasztás. Az, h fel sem ismeri, az gáz...ki kéne próbálni más TV-n is, v ismerősödén firmware-t frissíteni, utána lehet fentiekkel próbálkozni.

(#12652) BonFire válasza kircipeti (#12650) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet, hogy csak „sokáig” tart, mire beolvassa, és később jelenik meg az eszközök között. A tévé bekapcsolása után hagyni kell pár másodpercet, utána átváltasz az eszközökre. Ott, ha nincs a listában a HDD, várni kell pár másodpercet. A HDD ledje sem villog?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12653) Istuge


Istuge
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Silicon Power Stream S10 500GB 2.5" USB 3.0-as külső merevlemezt. Telepítés után azt tapasztaltam, hogy 500 Gb helyett csak 466 Gb-ot lát a gép.
Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?

Köszi előre is a válaszokat!

István

(#12654) BonFire válasza Istuge (#12653) üzenetére


BonFire
veterán

Akarsz beszélni róla? :)) Annyi az. Bitmatek. 1024 a váltószám, nem ezer.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12655) dh66e válasza BonFire (#12654) üzenetére


dh66e
veterán

:P

(#12656) Impressa válasza BonFire (#12654) üzenetére


Impressa
őstag

;] :P

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12657) Istuge válasza BonFire (#12654) üzenetére


Istuge
csendes tag

Köszi! Örülök, hogy ennyien figyelnek..... :B

(#12658) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Ilyen USB 3.0 hosszabbítókábellel mennyit veszne az átviteli sebesség? Megvehetem ezt, vagy van amire még érdemes odafigyelni?

(#12659) BonFire válasza DeathAdder (#12658) üzenetére


BonFire
veterán

„…mennyit veszne az átviteli sebesség?”

Mi és mi között?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12660) DeathAdder válasza BonFire (#12659) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha hosszabbító kábelen keresztül csatlakoztatnám usb3 portra az usb3 kompatibilis külső hdd-met, esetleg pendrive-t?

(#12661) nyurga82


nyurga82
tag

Kellene egy olyan progi amivel a pendrivét meg tudnám formázni. win kívül. köszi

(#12662) King Unique válasza DeathAdder (#12658) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel szerintem nem sokat, szinte alig esne vmit :N , 2 m az nem sok, usb2-nél is max 4-5m körül, usb3 is 3-4,v 5m az a kábelhossz, aminél még biztosítható a viszonylag megfelelő jelerősség.
Akadnak drágább kábelek, mint Belkin, de szerintem az se sokkal jobb ilyen téren, elég Delock is.
Milyen külső vinyó pontosan, pc v noti, az is szempont tempónál?

(#12661) nyurga82:... :F , van pendrive topic is. Windows-e mért nem jó, mire akarod formázni? Ami vinyókhoz - pl. Paragon, Easus, Minitool Partition Wizard - , vsz jó pendrivehoz is.

(#12663) DeathAdder válasza King Unique (#12662) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, köszi :)

PC-ről van szó (x58-as deszkában), és van egy ssd-m amit nem használok.
Ezt akarom arra használni, hogy átviszem a pc-ről tv-re a filmeket, és ehhez még akarok venni egy ilyen külső házat amibe menne majd az ssd :)

(#12664) BonFire válasza DeathAdder (#12663) üzenetére


BonFire
veterán

„…a pc-ről tv-re a filmeket”

Na, erre vonatkozott néggyel ezelőtt a kérdésem. Merthogy tévén nem biztos, hogy tanácsos a kábelt hosszabbítani. No nem az átviteli sebesség gyengülése miatt, hanem a táp miatt. Azzal már gond lehet.

Ezért kérdeztem, hogy mi és mi között lesz?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12665) DeathAdder válasza BonFire (#12664) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mostmár értem :B
Szóval egy TV-re kötött média lejátszóra - WD TW Live Stream - szeretném kötni USB-n keresztül a külső tárolót. Az USB 3.0 hosszabbítókábelt a PC hátuljába szánom, és előrevinni hogy mindig kéznél legyen, és ne kelljen mindig hátramászva keresni a kék usb portot, ha valamit nagyobb sebességgel akarok átvinni :)

[ Szerkesztve ]

(#12666) nyurga82 válasza King Unique (#12662) üzenetére


nyurga82
tag

Köszi szépen az Easussal sikerült végre újra 8 GB-os lett a pendrivém, mert eddig csak 1 GB-ot látott a gép :)

(#12667) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Külső HDD-t keresek. Kritériumok:
- USB3
- 7200rpm, de a felhasználási területre lehet elég az 5400 is, majd ti tudjátok
- max. 2,5"
- 500GB bőven elég
- ne legyen zajos és forró

Mit ajánlatok? Adattárolás, Fájlmozgatás és TV-re kötve filmnézés a felhasználási terület.

(#12668) BonFire válasza csƵ (#12667) üzenetére


BonFire
veterán

Milliószor elmondtuk már, hogy az 500 Gigást nem érti meg venni, mert drága. Hacsak nem vagy a saját pénzed ellensége, ne vegyél olyan kicsit. Egyébként meglepően hamar meg lehet tölteni 500 Gigát, főleg HD tartalommal, még akkor is, ha megelégszel szerényebb méretű fájlokkal és átkonvertálod őket alacsonyabb bitrátával. 100-120 film, és már meg is telt 500 Giga.

Tehát jól fontold meg. Most 2 Terásat érdemes venni, ha lett volna annyim, én sem vettem volna kisebbet.

Amúgy próbáld ki a WD HDD-ket!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12669) csƵ válasza BonFire (#12668) üzenetére


csƵ
őstag

Életemben nem használtam 200Gb-nál többet egyszerre. A laptopomban 320Gb-os vinyó van és még 100GB szabad.

(#12670) BonFire válasza csƵ (#12669) üzenetére


BonFire
veterán

Persze, ha 480-as DVDripeket tárolsz rajta 700 MB maximális méretben, akkor elég a 300 Giga, úgy elfér rajta vagy 400 film, de ha hdtv-d van, akkor azon már érdemes inkább hd tartalmat nézni, nem? Egy átlag 100 perces, beszélgetős, mászkálós, statikus képű filmet frankón össze lehet tömöríteni 2–2,25 Gigába 1080-ba. Mozgalmas, eksönmúvinak már ennek a másfélszerese kell: 3,5–4 Giga alaphangon. Én se tárolok 12–15 Gigás ripeket meg 25–50 Gigás BluRay-eket, de azért a hd az hd. Egy bizonyos méret alá nem lehet menni.

Persze, ha a YouTube-ről letöltött Hupikék törpikékről vagy a Szomszédokról van szó 240-ben, akkor nem szóltam. Felhasználásfüggő, kinek mekkora lemez kell, de biztos, hogy egy Gigára lebontva forintosítva nem jársz jól az 500 Gigással. Vesd össze az árakat.

Arra meg számíts, hogy a médiatartalmak nem állnak meg 1080-nál, máris itt kopogtat az ajtól a 4k és tsai. Pár éven belül azokat kiszolgáló készülékek kerülnek piacra, és további irdatlan méretű fájlok érkezése várható. Tehát a hely sosem elég egy vincseszteren.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12671) BonFire válasza BonFire (#12670) üzenetére


BonFire
veterán

Hogy on is legyek: ezek között keresgélj!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12672) csƵ válasza BonFire (#12670) üzenetére


csƵ
őstag

Te mit oktatsz ki, ember?
1. Fogalmad sincs, hogy milyen tartalmakat nézek.
2. Fogalmad sincs róla és közöd nincs hozzá, hogy egyszerre hány filmet tárolok a háttértáron.
3. Nem akarok videótékát csinálni a winyóból.
4. Nekem adatok tárolására kell a cucc és nem filmfelhalmozásra.

(#12673) BonFire válasza csƵ (#12672) üzenetére


BonFire
veterán

Te mit sértődsz meg, ember?
1. Fogalmad sincs, mit keresel.
2. Adtam néhány tippet, nem?
3. Le se szartad őket.
4. Azt írtad, tévére akarod kötni;
5. Most azt írod, nem filmfelhalmozásra.
7. A két állításod közül melyik nem igaz?
8. Minden más helyzetben is hazudsz?
9. Azért írtál nyílt fórumra, mert feltételezhetően tippeket akartál, de már látom, hogy csak a saját ideológiád pozitív megerősítését várod, azt meg tőlem hiába. Ha ilyen válaszokra vágysz, azt ne a fórumtársakkal beszéld meg, hanem a feleségeddel, vele nyelvelhetsz is, itt azonban nem otthon vagy! Viselkedj!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12674) csƵ válasza BonFire (#12673) üzenetére


csƵ
őstag

Én nem nevezném tanácsnak a 240p-s Hupikék törpikéket. Egyszerre 5-10 filmet szoktam tárolni e jelenlegi HDD-men. Ezen sem hiszem, hogy 100-assával fognak sorakozni a BD25-ös anyagok, mert eleve nem filmezek túl gyakran.

Az ADATA milyen winyókkal szereli a külső háttértárait?

(#12675) King Unique válasza csƵ (#12672) üzenetére


King Unique
titán

Azért ő csak segíteni akart, TV használatot megemlítetted, mondott rá néhány hasznos dolgot, az, h te nem így használnád, te dolgod, de attól még nem kell leszólni, kiokítani, másik picit visszaolvasgatni se árt néha... :U Úgy látszik érik már egy 1. hsz nagyon :)
Valóban 2,5"-be 1 TB-osok (v nagyobbak) ár-érték aránya a legjobb, de, ha 500 GB biztos elég, akkor vegyél akkorát, te tudod...5400 rpm ajánlott, 7200-as melegszik, usb-n tápgondok lehetnek vele, szinte összes 2,5" "zajtalan", csak egész közel hajolva hallani vmit, ha fontos, h ne melegedjen, főleg most nyáron, vegyél aluházasat, mert sok kompakt műanyagházas csak, de előbbibe legjobb, ha külön megveszed 2,5" külső alu mobilrack+ bele notivinyó, így árban is jobban jössz ki. visszaolvasol picit, akadnak alternatívák: itt és itt, de jó az alink, amit fórumtárs tett be, WD Passportok, Toshibák stb jó, megbízható cuccok.

Adata mostanság ált. Toshiba belsős, korábban Samsung, de mikor hogy, a tetszetős HE720-asban pl. Seagate Momentus Thin vinyó van. Erre gondoltam, ez az, stílusos acélház stb.. Tetszetős prémium db, bár kicsit megkérték az árát nemrég, de esett most vmennyit,

(#12673) BonFire: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12676) csƵ válasza King Unique (#12675) üzenetére


csƵ
őstag

Köszi a hsz-t. Ezt ajánlották még, tetszik is. Mit szólsz hozzá? Milyen HDD lehet vajon benne? Gyanítom, hogy az ADATA nem gyárt merevlemezeket.

szerk: szóval Seagate.

[ Szerkesztve ]

(#12677) King Unique válasza csƵ (#12676) üzenetére


King Unique
titán

+ ö nemrég vett ilyet itteni ajánlásra, eredmények önmagukért beszélnek, itt látszik vinyó típusa, panasza se volt rá, de akár ráí is írhatsz ez ügyben.
Ok, ha biztos elég 500 GB, ez jó választás :K

[ Szerkesztve ]

(#12678) csƵ válasza King Unique (#12677) üzenetére


csƵ
őstag

A 3 év garancia is elég baráti, azt hiszem döntöttem is.

(#12679) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Szevasztok!

3,5"-es külső HDD- t kersnék,Legalább 2T-at.Filmek tárolására használnám,tv-vel összekötve.
Ha tudnátok párat ajánlani (vagy belinkelni) azt megköszönném. :R
Üdv.

(#12680) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! A-data-n és Siliconpower-n kívül van még aki ütésálló merevlemezeket készít?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12681) King Unique válasza Rocsesz79 (#12679) üzenetére


King Unique
titán

# 12411-ben találsz linket, topicot.

(#12680) ledgeri: Transcend (ajánlom figyelmedbe 25M3), Lacie, Buffalo, Verbatim , 2,5" mobilrackbe Raidsonic (1, 2, 3) is csinál ütésállót, de lehet ilyen téren strapabíróbb egy kompakt, mint pl. a 25M3 3 rétegű védelme.

(#12682) csƵ : készülget lassan... :)

[ Szerkesztve ]

(#12682) csƵ válasza King Unique (#12681) üzenetére


csƵ
őstag

Tényleg nem ártana egy 1. hsz. ;]

(#12683) ledgeri válasza King Unique (#12681) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12684) Rocsesz79 válasza King Unique (#12681) üzenetére


Rocsesz79
tag

Kösz.
Ezeket néztem ki:[link]
[link]

Már csak az lenne a kérdésem hogy mi a különbség az usb2 és az usb3 között? (csak a sebesség)
A 3-ast is hozzá tudom kötni a tv-hez?

[ Szerkesztve ]

(#12685) King Unique válasza Rocsesz79 (#12684) üzenetére


King Unique
titán

Sebesség, áramellátás, fejlettebb vezérlő=nagyobb méretű hdd kezelés 3.0 javára, de visszafelé kompatibilis, pc-re, TV kötve működik udb2 portban is, "A" csatlakozója szinte ugyanaz [link]. Manapság egyértelműen usb3-asat érdemes venni, 3,5" MyBook Essential jó választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#12686) Rocsesz79 válasza King Unique (#12685) üzenetére


Rocsesz79
tag

:R
Ok akkor azt hiszem meg is rendelem.
Még egyszer kösz.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12687) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Vettem ajándékba apukámnak egy Transcend 500-as fém házas 2.5"-os USB 3.0-ás külső vinyót. Sajnos Sony TV-je be sem kapcsol vele illetve ha rádugjuk kikapcsol. Mit lehetne tenni hogy működésre bírjuk? Laptopon tökéletesen megy!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12688) King Unique válasza Redneck (#12687) üzenetére


King Unique
titán

Mivel elsődlegesen pc-re, notira valók...milyen Transcend pontosan, fémházas van usb3-asba nem is tudtam, új 25A3 lenne az :F
Olyan előfordul, h egyeseknél akadozik róla mappák beolvasása, nem ismeri fel, mert TV usb táp kevés neki, v egyszerűen nem kompatibilis vezérlőjével, de h kikapcsol, ha rá van dugva, az nem normális... :N , milyen Sony az, kezeli, támogatja usb hdd lejátszást?

(#12689) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Haveromnak van egy Samsung M2 Portable 750GB (HX-M750UAB/G) külső vinyója, és úgy tűnik az USB kábellel van valami, ezt írta: " próbáltam egy másikkal az meg egy darabig érzékeli, aztán nem és kiírja a gép, hogy az usb eszközt nem lehet felismerni"

Lehet, hogy akkor ezek a Samsungok csak valami spéci saját USB kábellel működnek?

(#12690) Alex91 válasza S. Szabi (#12689) üzenetére


Alex91
félisten

A lenyeg, hogy jo minosegu, rovid kabel legyen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12691) King Unique válasza S. Szabi (#12689) üzenetére


King Unique
titán

Lehet tápprobléma...aztali pc-n hátlapi usb portba célszerű dugni, legtöbbje hosszabbal is elmegy ilyenkor, ha macerás gép hátuljához hozzáférés és azért használ hozzá másikat, de gyári röviddel mennie kéne, ha azzal se, 2 vonalú Y kábel javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#12692) zsolnai25


zsolnai25
tag

Üdv
Nem rég vettem egy Toshiba 750 GB HDD--t
Adatok róla
MEREVLEMEZ TÍPUSA: Notebook
CSATLAKOZÓ
A termék ezen csatlakozókkal rendelkezik
: SATA2
TÁROLÓ KAPACITÁS: 750GB
FORDULAT: 5400rpm
PUFFER: 8MB
MÉRET: 2,5"
Az lenne a kérdésem hogy egy ilyen tok megfelel hozzá ? Valamint hogy USB2 vagy USB3 ?
[link]
Előre is köszi.

(#12693) King Unique válasza zsolnai25 (#12692) üzenetére


King Unique
titán

Vinyó adatokhoz inkább konkrét típust írhattad volna...de 750 GB lévén, vsz 2 tányéros 9,5 mm vastagságú MK7575GSX/ MK7559GSXP, v újabb MQ01ABD075 lehet, ami jó, mert belefér a kinézett mobilrackbe. :K
Nem ismerem ezen márkát, de minőséginek néz ki, szerintem megveheted :K kelendőek RaidSonic, Revoltec, Sharkoon, Chieftec, Delock stb. is még, + van 2,5" rack topic is.
Usb 3.0 alap manapság, de pont azt nézem, h képeken mindegyiknél csati usb 2.0 miniB-nek néz ki...usb3 microB az kicsit más [link], nemtom most képet nem frissítették...gyártói oldal is hasonló [link], arra tudok gondolni, h ezeken újfajata csati, usb 3.0 miniB lehet, ha van ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#12694) zsolnai25 válasza King Unique (#12693) üzenetére


zsolnai25
tag

Rendben köszönöm a segítséget :)

(#12695) S. Szabi válasza King Unique (#12691) üzenetére


S. Szabi
őstag

Laptopja van, a gyári kábellel eddig ment, már régóta meg van. Most majd kipróbálja másik kábellel, hátha jó lesz.

(#12696) King Unique válasza zsolnai25 (#12694) üzenetére


King Unique
titán

Azért kérdezz rá mobilrack topicban, v webshopban, mert 2,5" usb3-as rackeken a linken lévő microB csati szokott lenni zömében v elvétve sima "A" csatlakozós, Fantechen lévőn eddig még nem láttam, olyan mintha lehagyták volna microB egyik felét [link]

(#12695) S. Szabi: noti az más...ha régebbi, lehet usb2 (az ?) portja gyatra, elkélhet Y kábel, v célszerű másik poroktban is végikpróbálni.
gondolom windows van totiján...nekem ilyen anno XP alatt volt, ha táp kevés volt neki, volt, h restart v másik usb portba helyezés után helyreállt, v külső vinyót gép indítás előtt rádugva ment, esetleg eszközkezelőben felkiáltójel volt, drivert eltávolítva, újrarakva működött...winfos :D, de van h win7 is ha bedugom először usb3 portjába 2.0-ként kezeli "eszközt nagysebességű usb3.0 portra csatlakoztatva gyorsabb bla bla", újból dugva meg rendesen felismeri, kezeli... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12697) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Ha adott egy USB 3.0 külső merevlemez (Samsung S3 Portable). Akkor az tud csatlakozni egy USB 2.0 csatlakozóval ellátott "okostévéhez"? Filmezni szeretne ismerősöm a tévéjén. Tudomásom szerint az USB 3.0 csatlakozója nem lesz jó az USB 2.0 csatlakozójába.

Fordítva igen.

Ti is így tudjátok?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#12698) Impressa válasza HartgeH3-2.8 (#12697) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
"Tudomásom szerint az USB 3.0 csatlakozója nem lesz jó az USB 2.0 csatlakozójába."
USB 2 és 3 csatlakozója azonos (szabvány csatlakozók), tehát rá tudja kötni. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#12699) King Unique válasza HartgeH3-2.8 (#12697) üzenetére


King Unique
titán

Alap a visszafelé kompatibilitás, csak usb3 B,MicroB része más, amit be kell dugni, az "A" az szinte ugyanaz, ahogy kolléga is helyesen mondta...[link]
Más dolog, h TV ellátja e elég táppal, ha van rajta 1A-es hdd port, akkor abba kell dugni, de korábban volt rá példa samu okosTV samu 2,5" külső vinyót nem kezelt, reméljük itt nem fordul elő... :)

[ Szerkesztve ]

(#12700) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat. PenDrive és mobiltelefon háttértárként már oké volt neki, elvileg akkor a vinyó is rendben lesz.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.