Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy WD 1 terás külső USB 3.0-ás vinyóm és a gépemen is van 3.0 usb kimenet. Viszont ha másolok rá, akkor 2.0 val 22000 körüli sebességgel másol, míg a 3.0 27000 körül. (300-700 megás avikat másolok.) Miért ilyen lassú? Valamit külön telepítenem kéne, vagy mi lehet az oka hogy ilyen kevés a különbség ha a 2.0 vagy ha a 3.0 csatlakozóba dugom a winyót? Hogy tudnám felturbózni, mert azt olvastam hogy sokkal gyorsabbnak kéne lennie a 3.0 nak.

Üdv: Fishor

[ Szerkesztve ]

(#11402) eriktoth válasza Fishor (#11401) üzenetére


eriktoth
tag

Én előbb csináltam az ADATA CH11-es típusú HDD-re adatmentést, minden létező fájltípus volt benne, mp3,ISO,avi .... stb.. Én úgy vettem észre hogy nagyobb fájloknál olyan 70MB/s-re ment fel, viszont átlag 50 körül volt, 130GB-t 40 perc alatt másolt át én is jobbra számítottam, csináltam egy tesztet, ez mar kicsivel szebb eredményt mutatott:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11403) norbi964


norbi964
csendes tag

Van egy WD my book essential 1tb hdd-m és az usb 3.0 pci kártyára ha csatlakoztatva van nem ismeri fel a gép de ha a 2.0 portban van akkor igen. a kis 2,5"-os 500gb-s hdd-et felismeri a pci kártyán de a nagyot nem hiába pörög... a kisebb hdd-t viszont ha esatára van csatlakoztatva akkor be se kapcsol és az is 2.0-ra csatlakoztatva egyből működik. szerintetek miért nem ismeri fel a nagy hdd-t az usb 3.0án keresztűl, és a kisebb miért nem kapcsol be ha esatára van kapcsolva?

(#11404) Fishor válasza eriktoth (#11402) üzenetére


Fishor
senior tag

Nem lettem okosabb, de a te másolásod is 2x es sebesség az enyémhez képest. Azt nem tudom annak van-e jelentősége, hogy a winyón volt gyárilag valami telepítő cucc, lehet hogy azt fel kéne telepíteni esetleg? Pedig biztos aktiválva van a 3.0 a gépen, mert amikor a máisk csatiba dugtam jelzett hogy nagyobb sebességet érhetek el ha 3.0-ba dugom.

Üdv: Fishor

(#11405) cocus007 válasza McDog (#11392) üzenetére


cocus007
tag

Ja van rajt vmi 4 likas tápcsatlakozó, azt bedugtam,remélem elég jól. de egyébként mükszik,csak hát lassú.
Wiretek TE002 típusú és Renesas Electronics USB 3.0 Host controller néven írja az eszközkezelő, 2.1.16.0 illesztőprogi verzióval.

(#11406) McDog válasza cocus007 (#11405) üzenetére


McDog
aktív tag

A "legfrissebb" drivert itt találtam: http://www.wiretek.com.cn/downLoadMessage.aspx?id=138 Ami érdekes van benne egy firmware frissítés is. Azt is telepítetted?
Azért rágom ezt a csontot, mert az USB 2-es sebesség amit kapsz olyan, mintha nem valami nem tudna USB 3.0-át. Ha a kártyánál minden friss, akkor ki kellene próbálni a külső HDD-t máik gépen, ahol van USB 3.0, hogy ott mit produkál.

(#11407) cocus007 válasza McDog (#11406) üzenetére


cocus007
tag

Ja azt is feltelepítettem, utólag. sztem az ujabb is mint ami azon a linken voltmer a frissítő: F302808FWUP1
Én is szivesen kipróbálnám más gépen, csak senkinek nincs usb 3.0 a gépén...

(#11408) eriktoth


eriktoth
tag

Szerintem ennek ellenére keressél hozzá új drivert, mert a windows 7 alapból nem tudja kezelni az USB 3.0-át.

(#11409) cocus007 válasza eriktoth (#11408) üzenetére


cocus007
tag

keresek,csak nem találok! mer a hivatalos oldalon nincs semmi, mindenféle tipuskódot ami van rajt azt is beirom,de nem sok hasznosat dob ki.

(#11410) cocus007 válasza cocus007 (#11409) üzenetére


cocus007
tag

Na softpedia oldalon találtam kicsit ujabbat, ujraindulok azt kipróbálom

(#11411) cocus007 válasza cocus007 (#11410) üzenetére


cocus007
tag

Siker! Így gyorsabb lett,bár még mindig nem tökéletes számomra, de már 88 MB/s :) végülis az már high-speed...

(#11412) adamhun94


adamhun94
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen külső vinyóm: http://www.rufusz.hu/termek/1-tb-bestmedia-platinum-mydrive-cp-hdd-25-usb-30-fekete-3-ev-gar
A gépemben jelenleg nincs még usb 3.0 port, de gondoltam addig is jó lesz egy ilyen, majd max lassabban működik. A hozzá adott kábel tulajdonképp 1 részből áll csak, külső tápot nem igényel. De még se működik. Bedugom, a led felvillan, a lemez pörög, de semmi. Mi lehet a probléma?

(#11413) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok

Vettem egy Sharkoon usb3-as külső racket meg van egy usb3-as laptopom, másolnék 20-30 gigás filmeket, de nem vagyok megelégedve a másolási sesességgel kb. 25.000 kbyte/sec. tc szerint. Ez így jó vagy kevés? Azt hittem gyorsabb lesz jóval. A külső vinyó WD20EARX.

[ Szerkesztve ]

(#11414) hiko


hiko
csendes tag

Sziasztok!

1 TB-os külső merevlemezt szeretnék venni. Két típust néztem ki:
ADATA Durable HD710 1000GB
TRANSCEND StoreJet 25M3 1000GB

Ti melyiket ajánlanátok?
A Transcendről kevesebb infót találtam a topikban, ezért kérdeznék.
A Transcend vinyó TV-re kötve bírja a folyamatos lejátszást? Netes képeken két kivezetést láttam a hátulján. Két kábel jár hozzá a csomagban?

Előre is köszönöm!

(#11415) McDog válasza daniel2121 (#11413) üzenetére


McDog
aktív tag

Ez lassúnak tűnik. A USB 3.0-át tudó notebookod minden drivert felismert? USB 3.0 csatihoz a noti honlapján nincs frissebb?

(#11416) daniel2121 válasza McDog (#11415) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bevallom nem néztem meg, minden usb3-as csati működik, de utána nézek. Egyébként a noti egy Fujitsu Lifebook A532.

(#11417) daniel2121 válasza daniel2121 (#11416) üzenetére


daniel2121
senior tag

Feltelepítettem a legújabb illesztőprogramot, de semmi gyorsulás.

(#11418) norbi964


norbi964
csendes tag

Van egy WD My Book Essential 1TB hdd-m és egy Media Tech MT5085 usb 3.0 pci-e kártyám. A probléma az, hogy hiába van bekapcsolva a hdd nem látja a gép, de ha 2.0 portba rakom akkor igen... de viszont a 2,5"os 500gb-s hdd-met felismeri a gép ha a pci usb kártyában van. Mi lehet a megoldás? (a kártya és a hdd drivere is fent van)

(#11419) f4cg80 válasza norbi964 (#11418) üzenetére


f4cg80
tag

Kevés áramot kaphat szerintem a felpörgéshez. Próbáld meg Y-kábellel,úgy látnia kell majd. Ha be van dugva a pci-e kártyára az 1Tb-s,és úgy indítod a gépet,akkor sokkal hosszabb ideig tölt be?

(#11420) f4cg80 válasza daniel2121 (#11416) üzenetére


f4cg80
tag

Lehet,hogy hülye kérdés,de a kábel usb3-as? Ha igen,nincs más ötletem,mint driverfrissítés,esetleg valami beállítási megoldás az eszközkezelőben usb-vezérlőknél.Bár kipróbálnám a racket más gépben is,hogy ott megy-e usb3-as sebességgel.
Amúgy az A532 nem rossz cucc,majdnem én is olyat vettem :)

(#11421) norbi964 válasza f4cg80 (#11420) üzenetére


norbi964
csendes tag

Van rajta egy Molex kábel az jól van csatlakoztatva, én is amúgy az áramellátásra gyanakszom. De nem is dolgozik a hdd amikor bekapcsol a gép, de a gépen se venni észre hogy tovább töltene

[ Szerkesztve ]

(#11422) f4cg80 válasza norbi964 (#11421) üzenetére


f4cg80
tag

Kicsit belekeveredtem a 2 hozzászólásomba,bocs ha kicsit össze-vissza írtam.
HDSentinelben nézd meg,hogy mennyi a felpörgési áramfelvétele. Sajnos csak ennyi tippem van,hogy próbáld meg Y-kábellel.

(#11423) norbi964 válasza f4cg80 (#11422) üzenetére


norbi964
csendes tag

Szóval akkor nézzem meg ha rávan dugva a hdd a gépre? És abban a progiban hova kattintsak hogy megtudjam h mennyi kakaó kell neki? (nem nagyon értek ahhoz a progihoz) Most is egy Y kábel van rajta

[ Szerkesztve ]

(#11424) f4cg80 válasza norbi964 (#11423) üzenetére


f4cg80
tag

Merevlemezre rákattintasz,utána információk fül,és ott legalul van,hogy felpörgési áramfelvétel.
Ha most is Y-kábel van,akkor viszont sajnos kifogytam én az ötletekből. KingUnique-t keresd meg privátban,hátha tud segíteni.

(#11425) chris0000 válasza eriktoth (#11393) üzenetére


chris0000
őstag

én is akartam venni 1 WD...vmilyen külső vinyót usb3.0át ami
usb 2.0 480Mb/s
usb 3.0 5Gb/s átviteli sebességet tud,persze mindez csak elméletben létezik.
felvilágosítottak az 1ik boltban,h usb 2.0-án 20mega/s usb 3.0-án meg 60mega/s fog tudni.
u.h. én lemondtam róla és máshogy oldom meg az adattárolást a gépemen.

(#11426) norbi964 válasza f4cg80 (#11424) üzenetére


norbi964
csendes tag

1470mA a felpörgetési áramfelvétele

(#11427) f4cg80 válasza norbi964 (#11426) üzenetére


f4cg80
tag

Az iszonyat sok!
Még a Hitachi 1Tb-s usb3-asomnak is sok a 900ma-s áramfelvétele,de ilyenről eddig nem is hallottam,hogy közel 1500ma legyen. A normál usb3-as kábelek,és portok 900ma-t tudnak szállítani,az usb2-esek pedig 500ma-t. Tehát biztos,hogy ezzel kapcsolatban van a gondod,és ezért veszi vissza a sebességet a rendszer usb2-re. Keresd meg King Unique-t(ebben a témában egészen otthon van,ha visszalapozol a topikban,biztos találsz tőle hozzászólást is),ő hátha tud valami ötletet adni.

[ Szerkesztve ]

(#11428) norbi964


norbi964
csendes tag

Hát nem tudom mer most pl a 2.0 alaplapi portra van dugva és itt simán felismeri tok másolgatni meg minden... de ha a bővítő kártyának a portjára dugom akkor meg pörög de nem dolgozik a gép bekapcsolásakor sem meg aztán nem is látja a gép...

(#11429) McDog válasza chris0000 (#11425) üzenetére


McDog
aktív tag

A WD Mybook Essential 3.0 mikor megvettem néztem és tudta, ami ebben a tesztben van
Mostanában nem néztem de ha nagyobb fájlokat másolok Total Commanderrel USB 3.0-on 80-90 MB/s mindig meg van.

(#11430) daniel2121 válasza f4cg80 (#11420) üzenetére


daniel2121
senior tag

USB3-as a kábel is amit adtak a rackhez. Valami csak van, mert ez a sebesség nagyon kevés usb3-on.

(#11431) f4cg80 válasza daniel2121 (#11430) üzenetére


f4cg80
tag

WD Green szériájával több embernek is volt már gondja. Sajnos más ötletem nincs,mint a Fujitsuval kipróbálni más usb3-as külső merevlemezt,hogy azt hogy viszi,illetve a WD-s racket egy másik usb3-as laptopon kipróbálni. Ezzel kizárható,hogy mivel van a gond. HDSentinel nem ír ki rá semmi hibát?

(#11432) daniel2121 válasza f4cg80 (#11431) üzenetére


daniel2121
senior tag

Lehet hogy a WD Greennel lesz a gond, mert kipróbáltam egy Samuval HD204UI azzal gyorsabb.

(#11433) daniel2121 válasza f4cg80 (#11431) üzenetére


daniel2121
senior tag

Sentinel szerint nincs baja a Greennek.

(#11434) King Unique válasza f4cg80 (#11427) üzenetére


King Unique
titán

Már írtam neki :) ,azért annyi,mert az 3,5" saját táppal,nem 2,5" :N ,tehát áramfelvét nem ügy. Amúgy usb vezérlők terén kéne körülnéznie,v eszközkezelőben nincs-e sárga felkiáltójel stb...

#11425) chris0000: az függ benne lévő vinyótól,vezérlőtől,géptől (proci) stb.,de 60-nál azért többert is tud. Néha driverfrissítés,esetleg magán az eszközön is lök a sebességen.

#11388) Csingi mind2 jó,de ha csak pont 500 GB kell,talán Egde jobb,abban új 1 tányéros WD vinyó van (WD5000LPVT),ami gyorsabb stb.,maga burkolata is tetszetősebb stb,meg alu,v az lehet csak MAC széria. Amúgy még ajánlható Toshiba Canvio Slim,v ADATA HE720 ebben a méretkategóriában (link1, link2 )

#11401) Fishor nálad is lehet gép/v pci-e ha olyan driverét kéne frissíteni,korábban is sokaknál előfordult ilyen gond,újabb driver orvosolta zömében.

(#11412) adamhun94: lehet 2.0án nem kap elég áramot,+ táp (Y kábel kéne neki,bár azt usb3-ba nehezebb beszerezni). Milyen vinyó van benne,mennyi felpörgési árama,másik usb portba próbáltad? Mivel gyárilag particionált,formázott,gondolom az nem lehet gond,de volt akinek lemezkezelőben külön meghajtót jelet kellett adnia neki és úgy ismerte fel csak gép.
az ilyen noname cuccokkal előfordulnak furcsaságok néha...

külföldön vagyok,ritkán gépközelben,ezért voltam mostanság inaktív...

(#11435) adamhun94 válasza King Unique (#11434) üzenetére


adamhun94
tag

Egyik ismerősömnek hasonló problémája volt egy blu-ray lejátszóval. Azt mondta, hogy a 2.0 kevesebb áramot adott le, mint kellett volna, így egy 2.0-s Y kábelt vett, amit ma ki is tudok próbálni. Elvileg nekem is jó lenne egy olyan, mert 3.0-nál már működnie kéne ezzel is.

(#11436) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a hozzátok mint szakértők a témában.

1. Venni szeretnék
Western Digital 500GB Passport Essential 2,5" Külső HDD USB3.0 fekete merevlemez.

VAGY ezt

WD 500GB My Passport Fekete WDBKXH5000ABK merevlemez

- ha usb 3.0-as akkor lehet usb 2.0val is használni ugye?

- ezek a külső WD winchesterek ha routerre vannak kötve és éppen nem használom (nincs másolás, meg barangolás rajta) akkor tudnak valamilyen alvó állapotot?

2. Létezik olyan usb hosszabbító kábel akár csak 50cm hosszú is amit lehet használni külső HDD-hez?
a legtöbb ilyen kábel keresztmetszete nagyon vékony és nem müködik vele.
esetleg tudnátok konrét ilyen kábelt mutatni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :R

ESETLEG HA 500GB-os külső HDD-ből mást ajánlanátok azt is szívesen veszem!

[ Szerkesztve ]

(#11437) McDog válasza ozz (#11436) üzenetére


McDog
aktív tag

USB hosszabbító kábelből fél métereset hirtelen nem leltem, de egy 2m-es: ITT Western Digital My Book Essential-hoz használok ilyet, normális méretű, működik vele.

A WDBKXH5000ABK az újabb kiadás. Válaszd azt. USB 2.0-val is tudod használni, Persze lassabb lesz.
(Alvó állapot nem tudom, hogy van e rajta, sehol nem írják)

Másik 500 GB-os nem ajánlanék, csupán az ár miatt nem érdemes a minőséget kockáztatni ((..., de úgy látom 2 év garit adnak rá, így talán még érdemes ránézni a TRANSCEND StoreJet 25M3 750GB 2.5" , amire 3 éva gari van. és ütésálló is.))

[ Szerkesztve ]

(#11438) imotep03


imotep03
tag

Tudnátok ajánlani egy USB 3.0 1TB-os külsö vinyot? csak adattárolásra lenne és a megbizhatoság lenne a fontos hosszútávon.
köszii

(#11439) minusz9


minusz9
csendes tag

Helló!
Felvetem újra a problémát, hátha valaki tudna valamit javasolni.

A Samsung 1TB-os külső USB vinyó állandóan be van dugva a gép hátsó usb csatlakozójába és indításkor a rendszer vagy felismeri vagy nem. Kb. 70%-ban felismeri de 30%-ban megakad a bootolás a felismerés közben és az egész gép lefagy.
További információk:
- ha lefagyott a gép felismerés közben, és resetet nyomok, akkor 100% biztos, hogy nem fogja a következő indításnál sem felismerni, csak akkor van rá esély, ha kikapcsolom az egészet és újra bekapcsolom.
- az alaplap: ASUS M2N
- a biosban beállítottam, hogy 30 másodpercig várjon a vinyó felpörgésére, valamint azt is, hogy hdd-t emuláljon és legacy usb support is engedélyezve van.
- a szóban forgó vinyó: Samsung M2 portable 3 USB Device USB3 csatlakozóval
- mivel gyakorlatilag állandó használatra kellene, kiszedtem a vinyót a házából, gondoltam, SATA csatlakozóval megoldom, de nincs rajta SATA, csak egy kábelköteg megy az USB-hez.

Köszi

''Nem akarok semmit, de nagyon szép lesz, tudom jól. Nem akarok tudni a hullámról...''

(#11440) McDog válasza imotep03 (#11438) üzenetére


McDog
aktív tag

WD 1000GB My Passport Fekete WDBBEP0010BBK....vagy WD 1000GB My Book Essential 3.0

Az utóbbit még az HDD árak emelkedése előtt vettem (2TB-os kivitelben), akkor mindenki azt ajánlotta, nem bántam, hogy akkor is egy kicsit drágább volt, nem lépett fel semmilyen kompatibilitási probléma semmivel és tökéletesen működik.

(#11441) ozz válasza McDog (#11437) üzenetére


ozz
tag

köszönöm a válaszodat, akkor maradok a WD-nél.

Ha neked müködik ezzel a kábellel akkor ilyet veszek, képről nem tünt vastagabbnak mint más, de lehet az usb 3.0 miatt müködik winyóval jól is.

Igen a WD-ről sehol nem írták hogy tud alvó állapotot , de valahol forumon mintha olvastam volna róla. Pont ezért is tettem fel itt a kérdést?!

(#11442) imotep03 válasza McDog (#11440) üzenetére


imotep03
tag

Megnézem, köszii :)

(#11443) kovadika


kovadika
őstag

Hello
Most kaptam meg egy WD My Passport 500GB-os külső vinyót, és lenne két gondom/észrevételem. Az egyik az lenne, hogy usb 3.0 van rajta, viszont a másolásnál a sebessége talán még a 2.0-nál is lassabb, 20-30ezer kb/s között szokott mozogni.
A másik dolog annyi lenne, hogy volt előtte egy my book-om, 1tb-os, és ott úgy volt megoldva, hogy külön volt egy partíció az 1tb-al a cuccoknak, és külön egy másik, amin viszont csak a rendszer cuccok, utilities-ek, stb-knek. Itt viszont a my passportnál úgy van, hogy egy partíció van csak, azon vannak a wd-s cuccok, és az 460gb. Miért van ez? Lehet valahogy csinálni újat? Mert ez így zavaró hogy ott van minden egyen.

(#11444) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Úgy néz ki nem akarnak normalizálódni az árak, de muszáj vennem egy külső merevlemezt.

1 TB-ban gondolkodom, milyen márkát és abból típust ajánlotok? Fekete előny. :R

kovadika!
Ha nem tettél rá semmit akkor törölni kell a partíciót és létrehozni két külön partíciót, ajánlott egy jó particionáló program és windows-os használata!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11445) eriktoth


eriktoth
tag

Én most kaptam egy ADATA CH11-et van feketében is, enyém 1TB-s és teljesen megvagyok elégedve, ráadásul árba szerintem jobbat nem találsz.

(#11446) King Unique válasza ozz (#11441) üzenetére


King Unique
titán

Külső 2,5"-eknél,ahogy többinél is alap az alvó mód,ált.10 perc után,de WD-nél állítható több időközre a progijában (Smartware,v Drive Utilities-Sleep Timer) [link] Viszont más kérdés,ha routerre van dugva,annak beállításai hogyan befolyásolják ezt... Hosszabbítóval megint nem lesz gond,keveset eszik benne vinyó,felpörgési áramfelvéte is alacsony.

(#11439) minusz9:. ha menet közbe dugod rá,akkor is lefagy stb,másik usb portba próbáltad.? Mivel állítgattál biosban is ezt-azt,nem ott van rosszul beállítva vmi? NYÁK-ra integrált usb csatija van (mint külső 2,5" WD-knek), ezért nem dugható sata-ra.
Próbáld meg Asus lapos, v hdd probléma topicba.
(#11443) kovadika: usb3 drivert kéne frissíteni (másik topicokba másnál biost is kellett),mert nyilván gépen usb3-ba használod és ez ellenére nem gyorsul.
Azok azért annyira nem fontos rendszer cuccok :N ,opcionális progik - backup,titkosítás,hdd diagnosztika - használod,v sem, de akár le is törölheted,bár inkább 1 mappába pakold be azt kész,nyugodtan másolhatsz oda,nem zavar sok vizet.(honlapjukon is fent van,sőt komplett esetleges törlés utáni képfile is) link Particionálhatod is akár a fent ajánlott progikkal,de akkor hw-es titkosítás beállításába bekavarhat - ha kell.Az meg alap,h az 500-as 465 GB,mert nem 1024,hanem csak 1000-as alapon számolnak a hdd gyártók,de pendrive se a névleges stb.

(#11444) DJ. Ru$y: 2,5" gondoltál,gondolom :D ,sokféle,többfajta megoldás (kompakt v mobilrack+hdd) van,én ezeket szedegettem össze [link] , a fentebb elhangzott My Passportok is jók,de akad Adataba is is jóféle,benn a linkekben...v megveszed 21-22k körül magát vinyót pl + hozzá 3-4k minőségi usb3 alurack,azt kész,fém háza maitt hővezetés terén előnyösebb is.

[ Szerkesztve ]

(#11447) kovadika válasza King Unique (#11446) üzenetére


kovadika
őstag

Köszi a választ. A gépben nincs usb 3as csatlakozó, szóval csak usb 2esbe van dugva, viszont akkor sem értem, hogy miért lassabb mint előtte a by book-om, amin csak 2.0as volt.

(#11448) ozz válasza King Unique (#11446) üzenetére


ozz
tag

köszönönöm a válaszod, akkor veszek egy ilyet

[WD 500Gb my passport]

remélem routerra kötve is müködni fog az alvó állapot, jó lenne mert amikor nem használnám akkor mégsem menne éjjel-nappal.

[ Szerkesztve ]

(#11449) King Unique válasza kovadika (#11447) üzenetére


King Unique
titán

Akkor meg mit csodálkozol... :D ,+ MyBook 3,5",nagyobb - aszem 667 GB/platter - tányérokkal, 500-as Passportod,ha csak nem legújabb Edge (500 GB/tányér),akkor 2x320/250 tányérral - sebesség terén ez is,adatsűrűség is számít.

(#11448) ozz: ha mégse max kihúzod...,ha non-stop 24/7-ben akarod nyúzni,nem lenne jobb egy aluházas,v ha mobilitás nem fontos egy 3,5",akár aktív (ventis) hűtéssel - persze azért ez a WD is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#11450) DJ. Ru$y válasza King Unique (#11446) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm a választ, nem fontos a 2,5" mivel itthoni adattárnak szánom az sem lenne baj, ha 5400-es 3,5"-es lenne, csak megbízható legyen... 25-ért láttam ipon-on 3.0-ás WD-t... ennél nem nagyon van megbízhatóbb olcsóbban ugye? Illetve tudsz ajánlani valami olyan programot, ami teszteli a vinyót, ha megvenném, akkor egy 24 órára simán ráengednék valami progit, hogy ha van valami hibája akkor derüljön ki és ne az adatok felhelyezése után... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.