Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Litván Zongora válasza Coolmat (#11250) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Köszönöm! :R Megnézem majd otthon a linket.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#11252) saiyajin


saiyajin
senior tag

Hello!

Van egy régi (4-5 éves) külső 2,5-es, 100GB-os winchesterem, aminek olyan problémája van, hogy ha rámásolok valamit elkezdi normális, elfogadható sebességgel, majd pár másodperc mulva lelassul akár néhány byte/s-os sebebességre. Ez eltart fél percig, egy percig vagy néha több, majd megint begyorsul, aztán kezdődik előlről.
Tapasztalt már valaki ilyet, mi lehet a baja?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#11253) zolij


zolij
tag

Sziasztok,

külső hdd-t keresek (1 tera körül), nagy méretű nyers fényképek tárolásához. Alapvetően archív célokra lenne, szóval nem lenne minden nap hurcolászva. Milyet ajánlotok? 2,5 vagy 3,5 a jobb? Egybeépített vagy keret + hdd megoldás?

Ui.: a gépek amivel használva lennének usb2-t tudnak max, szóval nem létszükséglet az usb3 támogatás

[ Szerkesztve ]

(#11254) King Unique válasza saiyajin (#11252) üzenetére


King Unique
titán

Lehet usb aljzat kilazult nem érintkezik rendesen,v kábel tört meg, apró fileok másolásakor nyilván belassul,ha be van kapcsolva gyorsítótárazás,akkor másoláskor először cache-be másolva gyorsabb,aztán visszaesik, de azért nem ennyire,vírusírtó is foghatja stb.. Vinyó milyen állapotú benne,erre alkalmas progi - pl.HD Sentinel - milyennek látja állapotát?

(#11253) zolij: ebben a hsz-ban találsz infót mind2-re - méretét te döntsd el,ha fontos a mobilitás,hurcolásznád,nyilván akkor 2,5", ha kellenek gyártó által kínált szoftveres+ egyéb (2,5" ütésállóság stb.),akkor egybeépített kompakt megoldás jobb lehet,ha nem kell,akkor egyértelműen mobilrack, fém - jó hővezető - ház,vmint variálhatóság,konkrét bele való vinyó kiválasztásának lehetősége miatt is. :K

(#11255) Reaper


Reaper
őstag

Üdv,
hugomnak kéne karácsonyra egy 500gigás külső vinyó. Mit ajánlanátok, ha jól láttam 15-20 között vannak, de 20 a plafon lenne kb.
Nem igazán vigyáz az ilyen dolgokra, tehát mindenképpen valami strapabíró darab kéne, szóval egy mobilrackes megoldás nem járható út.

(#11256) King Unique válasza Reaper (#11255) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit vissza is olvashatnál...hsz
Ha jól veszem ki szavaidból 2,5" méretű kell, srapabíróak a fémházasak - jellmezően mobilrack - ,de gondolom ütés,vízállóságra gondoltál,abban tényleg szélesebb a gyári kompakt kínálat,de akad ütésálló rack is azért,pl. Kifejezetten ilyenekre 2 korábbi hsz-om most is aktuális : hsz1, hsz2, kiegészítve Adata HD710, Verba Traveler modelekkel, illetve ASUS csini kis divatcuccai :D ,azok között is akad ütésálló

Nemtom neki melyik tetszene,majd kiválasztod/válassszátok :)) ,zömében 1 TB-osok vannak betéve,ill sok gyártó erre v 750-es méretkategóriára koncentrál,de 500-as is van,nyilván annyival olcsóbban,rákeresel... Amúgy ezek véletlenszerű leejtés ellen védenek,nem azt jelenti kedvedre dobálgathatod,de egy alap modellt is beteszel hdd tokba (pl) ,az is védi hurcolászás közben,mint pl. a WD.ket a Nomad tok, illetve mobilrackekhez is adnak ált. kis hordtasit.

[ Szerkesztve ]

(#11257) McDog


McDog
aktív tag

A Platinum "márkájú" külső HDD-ről mi a véleményetek? Valaki tudja mi van benne?
3 év gari van rá, és igazán csak egy router mögött menne 24 órában, így nem a hordozás okozná a vesztét.
Válaszotok előre is köszi.

(#11258) NorbixD


NorbixD
tag

Az ADATA HV610ról mi a véleményetek?

(#11259) King Unique válasza McDog (#11257) üzenetére


King Unique
titán

Passz... :F noname gyártó,manapság akkora divat lett a 2,5" külső hdd,h sokan előrukkolnak egyel...a 750-esben Toshiba van,jók azok a 750-es toshi notivinyók :K ,a 320-as v WD,v Toshi, konkrétan e szerint az is Toshiba (link)
Nem a hordozás,max a túlmelegedés,ha 24/7-ben hajtanád... :D ,bár ha hajtod annyira kibírja,elmegy ez is. ha igen,illetve fontosabb adatokat tárolnál rajta,akkor fenti hsz-ban ajánlottak közül válassz,esetleg,vmi alu házas mobilrackes megoldást,a jó hőelvezetés miatt.

(#11258) NorbixD: pofás kis db,de leginkább szerintem csak marketingfogás,köszönhetően spec, design.nak :DD Kábelelrendezése,vsz belsejében vinyó (Toshiba MQ01ABD100) is eléggé hajz HD710-re,de az még ütés és vízálló is,tehát inkább azt,v fenti hsz-omban ajánlottakból válogass. :K Nekem amúgy HE720-as tetszik nagyon,de kár ,h csak 500-asban van... :(

[ Szerkesztve ]

(#11260) CoolBoy323 válasza King Unique (#11259) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hú az de szép :Y

ki cseréli el a HD710emet egy ilyenre??? :))

(#11261) King Unique válasza CoolBoy323 (#11260) üzenetére


King Unique
titán

A 720-as?,az az :K , 2 tányéros 1 TB 9,5 mm-es vinyóval lenne az igazi,kit érdekel,h pár mm-el vastagabb lenne,akkor is penge volna,bejövős a kicsike nagyon,egyik legcsinibb amit láttam eddig ;)

(#11262) CoolBoy323 válasza King Unique (#11261) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem érdekel engem mi van benne, kívülről nagyon menő :D

nem mintha pl a HD710 csúnya lenne... meg mintha érdekelne hogy néz ki, rá van dugva a TVre és teszi a dolgát :)

de ez akkor is olyan széééép :B

[ Szerkesztve ]

(#11263) Reaper válasza King Unique (#11256) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, ahogy nézem az A-Data jó is lesz, jól is néz ki, masszívnak tűnik, és az árban is benne van.
:R

(#11264) ujgergő


ujgergő
csendes tag

hellosztok!lenne egy olyan problémám hogy kaptam németből egy uj verbatim 53029 500gb hdd-ét és nem ismeri fel a gépem usb 2.0 án csak 3.0 án!nem tudom mi lehet a probléma más géppel is próbálkoztam tv is de semmi!windows 7 64 bit-es van a gépen elég komoly gép!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#11265) saiyajin válasza King Unique (#11254) üzenetére


saiyajin
senior tag

Na megnéztem végre Sentinellel és nem éppen bíztató!

Teljesítmény: 90%
Kondició: 0% Meghibásodás várható

Meghibásodás várható - Attribútum: 5 Reallocated Sectors Count, Tartalék területre áthelyezett szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 35320 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 58 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 7 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 520 alkalommal. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Lehet ezzel kezdeni még valamit?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#11266) fesii válasza saiyajin (#11265) üzenetére


fesii
aktív tag

Szerintem a kukába kidobni... Ezen adatot tárolni már kész öngyilkosság.

(#11267) saiyajin válasza fesii (#11266) üzenetére


saiyajin
senior tag

Eddig is úgy tekintettem rá mint kuka, már nagyon régóta nem használom.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#11268) CoolBoy323 válasza saiyajin (#11267) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kuka helyett add nekem, olyan szívesen szétkapnám :B

(#11269) EczkE


EczkE
addikt

Üdv!

1 terrás külső vinyót keresek. Mi a mostani best buy? :)

:R

Asszem mindenféleképpen!

(#11270) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 500GB-s megbízható külső HDD-t ami adattárolásra-mentésre lenne használva, ár az lehetőleg 15k körül legyen, de a minőség is fontos lenne (nem kell ütésálló meg ilyenek mert nem lesz hordozva).
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#11271) XtremLor válasza @matthew@ (#11270) üzenetére


XtremLor
őstag

Hi

500-as kulso hdd erdekelne engem is.
2,5", es usb3 csatlakozos, Samsung m3 Portable-t neztem ki....vagy ti mit ajanlanatok?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11272) fesii


fesii
aktív tag

Csakhogy ne kelljen várnatok a válaszra ami ez lenne: [link]

@matthew@:15k keret egy kicsit húzós ha csak nem találsz valami akciót, de ahogy nézem inkább feljebb mentek az árak mint, hogy lementek volna...
Mivel nem lenne hurcolva így 3,5-est nézz azok általában gb/ft arányban olcsóbbak

[ Szerkesztve ]

(#11273) fesii válasza XtremLor (#11271) üzenetére


fesii
aktív tag

Nekem ez van bevált részemről.

(#11274) @matthew@ válasza fesii (#11272) üzenetére


@matthew@
őstag

Nos igen kozben nezelodtem es rajottem h a 15k kicsit keves lesz, ha 20k-ra emelnem az osszeget akkor melyik gyarto jobb: Toshiba, Verbatim vagy Seagate vagy van vmi mas ami jo markanak szami es megbizhato pl Samsung vagy LG ilyen lenne?

Matthew 24:42

(#11275) King Unique válasza saiyajin (#11265) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez tényleg kuka...ha nincs rajt semmi fontos,nem érdemes vele szórakozni :N

(#11271) XtremLor & (#11269) EczkE & (#11270) @matthew@ ami fessi hsz-ban van link ( :R ),pl azokból nézegessetek új samu M3 portable se rossz,de elég hasonló a WD My Passport is,akkor már inkább azt,v akár linkben lévők közül.
Felsoroltakból Toshiba,Verba,Seagate (+Samsung,de support stb. már zero...) is jó,de nem mindegy melyik szériája,inkább első 2-ből,v fentiek.

(#11276) XtremLor válasza fesii (#11273) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom, a teszt alapjan jo valasztas, az ara is rendben van!
Debrecenbe is lehet kapni ami elony, viszonta mobilx csak 1 ev garit ad a weboldal szerint, pl az edigital mar 2-ot :W

(#11275) King Unique: Oke rendben, neked is koszonom, merlegelem mi mennyibe kerul, es megprobalom kivalasztani azt ami legjobban megfelel :R pixmanian 17,5e jon ki a samsung ami eleg jo ar csak az a frany bolt nem szimpi ;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11277) Ch4r0n válasza King Unique (#11275) üzenetére


Ch4r0n
tag

Nekem is pont 500Gb-os külső vinyót kellene beszereznem nemsoká. Pont jó helyre jöttem ahogy nézem, mert az alapján amit leírtál nagyon megtetszett a WD 500GB My Passport WDBKXH5000ABK. Visszaolvastam a fórumban erre a típusra rákeresve és csak jó véleményeket láttam. Én a WD mellet teszem le a voksom a samsung ellenében, bár gondolom az is jó... Meg az ára is kb 20k ezt nekem találták ki, holnap szerintem meg is rendelem. Gondolom jó lesz és én sem fogok csalódni benne... Köszi King Unique!

(#11278) @matthew@ válasza King Unique (#11275) üzenetére


@matthew@
őstag

A Samu M3 portable még van 20 körül, de találtam egy ilyet: Hitachi Touro Mobile ez mennyire lenne jobb vagy ha a 2 közül választok akkor inkább Samu M3 vagy a WD lenne jobb választás? Mennyivel jobbak a másiknál?

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#11279) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki esetleg erre tudna válaszolni? [link]

(#11280) fesii válasza @matthew@ (#11278) üzenetére


fesii
aktív tag

A WD-nek ha jól tudom kisebb az áramfelvétele így nem lesz olyan problémád, hogy pl a tévé nem tudja felpörgetni hozzáteszem a samuval sincs ilyen problémám.
De samunál nincs semmi hühóó vinyó meg kábel. WD-nél ha jól tudom kapsz hozzá egy két "kacatot"
Fentebb már linkeltem a touro mobile eredményeit.

[ Szerkesztve ]

(#11281) @matthew@ válasza fesii (#11280) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen azt láttam én is amit linkeltél és onnan tetszett meg a Hitachi, de igazából nekem nem is lényeg a kis áramfelvétel, mert csak adatmentésre lenne használva, arra a 3 közül melyik (mennyivel) jobb?

Matthew 24:42

(#11282) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Médialejátszó (WD TV LIVE Streaming) mellé vennék külső HDD-t.
Csak filmek és FLAC zenék lejátszására-tárolására használnám.
A lényeg, hogy ne legyen hangos (tényleg fontos) és ne melegedjen (gondolom az alap, hogy a lejátszó kikapcsolásakor, lekapcsol a HDD is). Az alábbi kettő között ingadozom:
Toshiba StorE Basics 1TB
A-Data Classic CH11 1TB

A Toshiba kb 2eFT-tal drágább.

Mivel esetenként 8-10 órát is menne egyhuzamban, a melegedéstől félek egy kicsit.
Lehet emiatt érdemesebb lenne megvennem a kevésbé költséghatékony, de aluházas:
TOSHIBA Stor.E Alu 2S 2.5" 750GB -t?

Az A-data mennyivel "rosszabb" a Toshibától?
Hány tányéros HDD-k ezek?

Nézegettem egy 3,5"-os SHARKOON külső házat, egy WD10EZRX-szel, de azt gondoltam hogy a külső 2,5"-os HDD vel kevesebb a "hibalehetőség"...

(#11283) spanyoll válasza McDog (#11198) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi a helpet még egyszer, elvileg jövő hétvégére megkapom a második transcend vinyót. Majd írok tapasztalatokat, remélem jól beválik :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11284) treker42


treker42
tag

Sziasztok!
Van egy samsung G+ station-öm 2 terrás. legutóbb mikor használni akartam bedugtam a készüléket, erre villant egy et a négy kis lámpája majd se kép se hang… Elvittem egy szervizbe ahol azt mondták a táp az jó, megnézik, és ha nincs baja winyóval kicserélik a házat. Felhívtak azt mondták elszállt az USB- VEZÉRLÉS. és belerakták egy M-tech házba. Itthon bedugtam felizzik, hallom hogy felpörög power lámpa az ég, de a HDD-az nem . windows kiadja a hardvert csatlakoztattam hangot, de mikor nézem a számítógép –sajátgépben az ikonja el van szürkülve. az eszközök és nyomatóban ot van sata hordozható hdd, megfelelően működik, illesztő program frissítési gomb az meg inaktív.
Szóval nem tudok hozzáférni az adatokhoz, mit lehet tenni mivel, lehet próbálkozni?
Get data back, és aparagon drive back up sem észleli. Usb-portokat próbáltam más gépen is-ott is ugyanez történt. Hétfőn visszaviszem a szervizbe, amúgy ott kértem, hogy dugja be, ott felugrott egy ablakocska, hogy új mappa… ebből gondoltam műkszik aztán meg otthon mégse. Bocsi a kis regényért, és Köszi a Válaszokat
.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe 4+8 Ipad Air- Lenovo A1000 és egy bedöglött WayteQ xTAB-79QCI

(#11285) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok!
Nem igazán vagyok otthon a HDD és USB témában.
Azt szeretném megtudni, hogy amelyik külső vinyó tudja a 3.0 USB-t, az alapból tudja a 2.0-át is?
Köszönöm.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#11286) gulyasa válasza taylorp (#11285) üzenetére


gulyasa
őstag

Igen.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11287) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello!
TV médialejátszójához kellene nekem egy 320 vagy 500GB-os, külső hdd 15 max 20e-ig (szállítással).
Eléggé bajban vagyok, nem tudok dönteni.... Mindegy az is, hogy 2.5" vagy 3.5"-os. Utóbbit nem sokat láttam, max külön rack-el lehetne venni valamit ennyiért... Ezek igazából csak a külön tápellátás miatt szimpatikusabbak. Nem tudom a 2.5"-esek rövidebb/hosszabb usb-ről tápolva (tv vagy mediaplayer) mennyire instabilak.

WD Elements-et nem sokat láttam dicsérve, de talán ilyen használatra jó lehet? :F kizárólag filmezni lenne használva.

[ Szerkesztve ]

(#11288) fesii válasza Tamoo (#11287) üzenetére


fesii
aktív tag

Ha csak filmnézésre használod ajánlott a 3,5" merevlemez így tuti nem lesznek áramellátási problémák. Hozzáteszem nekem a 2,5" samsungal sincs ilyen problémám de akadtak itt páran akiknek volt ilyen problémája.
Ezér a WD-ér én kicsit sokallom a 17e ft-ot. 53ft/gb. Míg enyém 36ft/gb ez azér elég nagy különbség.

(#11289) CoolBoy323 válasza fesii (#11288) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem sincs bajom se ADATA HD710-el, se Samsung M2-vel áramügyileg!!

szvsz az találta ki h csak a külső táposok a jók, akik árulják a tápokat :))

(#11290) fesii válasza CoolBoy323 (#11289) üzenetére


fesii
aktív tag

Igazából elfogult vagyok a 2,5-es irányba. Nekem az van illetve még suli láttam egy két szivó osztálytársat, hogy na akkor de kéne az a 220 valahonnan. Míg én fogtam kihuztam addig ők be az asztal alá egyik kábel kihúz utánna a gépből majd át másik gépre és ugyan ez előről.. Sok értelmét én sem látom a 3,5" vinyóknak.

(#11291) CoolBoy323 válasza fesii (#11290) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is :)

de ha józanul belegondolunk, sokkal jobb is :D

de nekünk a céges cuccok miatt is sokkal jobb, kollegám ezer éve 2,5-öst használ, pl gondolj bele, egy építkezésen honnan szedsz 230-at amikor még a villany sincs bevezetve, és laposról kell pl egy tervrajz v bármi?! :DDD

(#11292) egykori válasza Tamoo (#11287) üzenetére


egykori
őstag

Én tíz napja EZT vettem meg ugyanerre a célra, eddig semmi gondom nem volt vele.
De az ár/érték arányt tekintve EZ jobban megéri, ha kell ekkora.

[ Szerkesztve ]

(#11293) King Unique válasza Ch4r0n (#11277) üzenetére


King Unique
titán

Jó lesz,support,tartozékok stb. tekintetében is. :K

(#11278) @matthew@: a Hita Touro is nagyon jó,v WD,szerintem... :K
(#11282) Jimmy8: a Toshiba minőségi cuccokat gyárt,ADATA utóbbi pár évben jött fel ügyes megoldásaival,az se rossz, de tényleg intenzív használatra jobb lenne egy aluházas,pl. Alu2S :K ,ezek rendszerint 2 tányérosak, de 1 TB-osban CH11 3 tányéros régebbi vinyós, Basics-belehet már új Toshiba vinyó van,de burkolata műanyag,gumírozott stb, rossz hővezető...
Ha ilyen célra kell,nem hurcolászod,jó a 3,5" Sharkoon+WD párosítás,v más vinyóval,hibalehetőség egyforma kb.2-nél, de 2,5"-ek passzív hűtése,esetleges tápgondok +kockázati tényező lehet,v ha leejted.
(#11284) treker42: 3,5" mobilrackekhez egyik-másikhoz elvileg szoktak adni driver CD-t,azt fel kéne rakni (bár usb2-höz elvileg nem kell,de ehhez lehet). Ha meg annyira nem akar menni,cseréltest ki racket ,esetleg vmi minőségibbre.
(#25809) Vasinger!: jó kis Aldis Medion külső vinyó :D ,v kint vetted? Elvileg ugyanolyan paraméterű táppal működni fog,de megrősítésképpen mért nem 3,5" rack topicba kérded
(#11287) Tamoo: elvileg csak filmezni jó :K ,indítóárama alacsony,kábele rövid (kb. 30-40 cm),de azért elmegy.
Van belőle 3,5" is,amiből 1 TB drága ahhoz képest ,h mennyi a 2 TB ,v másik fapados,de filmezni jó Seagate
Viszont mivel usb3-on kívül semmit nem tud és 17k,akár külön veszel 1 tányéros 500-as WD notivinyót+ hozzá usb2 rack 1-2-tól már van.usb3 3-4k-tól.

(#11292) egykori: 1 TB-osban akkor már inkább Passport

[ Szerkesztve ]

(#11294) @matthew@ válasza King Unique (#11293) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi! Akkor Hitachi lesz belőle :K

Matthew 24:42

(#11295) Jimmy8 válasza King Unique (#11293) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ :R

Azért a másik topikban is érdeklődök még a SHARKOON rack sajátosságairól :D

(#11296) Kobe


Kobe
veterán

üdv

Az SP A80 asban nem tudjátok még mindig a problémás JMicron vezérlő van ? Illetve tud valaki valami hibáról az A80 al kapcs, ami miatt nem működne rendesen egy LG tvvel ?

(#11297) reflxx válasza Kobe (#11296) üzenetére


reflxx
aktív tag

Üdv! 1 terrás külső vinyót szeretnék venni. Lehetőleg 2.5" de ha megéri akkor veszek 3.5"-eset...
Milyet ajánlotok? WD-t néztem de eléggé aggaszt hogy csak 8mb cahce és 5400 fordulat... Megéri azokat megvenni? Igazéból adataimat tárolnám rajta. SSD-n lenne windows + némi játék ezen meg minden más.
Előre is köszi!
Üdv!

(#11298) CoolBoy323 válasza reflxx (#11297) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha csak tárolni kell, nem mindegy a cache? :D

wd, adata, ezek amiket itt ajánlunk, vagy samsung!

2,5 vs 3,5 lejjebb olvasható... (nem mintha a többiről még ne esett volna szó :)) )

(#11299) mandin


mandin
senior tag

Kinéztem egy külső HDD-t, pontosan ezt: Western Digital Elements Portable Se 320GB WDBPCK3200ABK Merevlemez
Filmet szeretnék róla nézni FullHD tv-n akár. Kérdésem az lenne, hogy elég lesz hozzá? Egy pendrive-ról szaggatott a kép, ezt itt szeretném elkerülni.

(#11300) King Unique válasza Kobe (#11296) üzenetére


King Unique
titán

Szerencséd van ,mert a legújabb kiszerelésű (új dobozosban) már az új 2 tányéros (MQ01ABD100) gyors Toshiba vinyó van,ami elég jól tolja (link) és elvileg ASMedia usb3 vezérlő (link) :K ,de van más kiszerelésben is,a korábbiba elvileg még samu M8 vinyó és JMicron van....tehát figyelni kell milyen dobozost veszel.
Van már azóta A15 stb. is SP-éknél :D ,ill elsőre ajánlottan volna hasonlóan strapabíró Adata HD710-et 8aaba is uez toshi vinyó van),v Transcend 25M3-at, de így ráncfelvarrva egész jónak ígérkezik az új A80, "A" típusú aljzat is strapabíróbb,praktikus lis rövid kábel is hozzá,vmint számos netes tesztet nézve jól bírja a kiképzést. :C
TV-vel való kompatibilitásával meg nem hiszem,h gond lenne,ezeknél az újabb vezérlős külsőknél már nem jellemző :N Max arra figyelj,h látod toshi vinyó sokat eszik (1A), usb2 port meg 0,5A ,gépen vsz 1 db 2.0-ban is elmegy,de TV...abban is elvileg,v max vmi Y kütyüt teszel végére (ha van 2 port TV-n),v újabbaknál már megnövelt áramerősségű (1A) portok is vannak, LG-nél nézz utána.

(#11299) htibike: elég :K , átlag pendriveok alapban lassabbak vinyóknál,főleg usb2-abn,vsz azért szaggathatott. Ilyen célra megfelel Elements is,v visszaolvasol,akad más alternatíva esetleg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.