Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) King Unique válasza dunc (#11100) üzenetére


King Unique
titán

Asus csak 2,5"-est gyárt,rövid hozzá,ja...elvileg állva is lehet használni,több gyártónál látni ilyen megoldást 3,5"-ben is,de fektetve stabilabb,ill mivel csak rövid kábelhossz miatt (így ér el gépig) használod így,célszerű hozzá usb2 v 3 (tied milyen,vinyó típusa?) hosszabító,toldó stb. kábelt venni.

(#11102) dunc válasza King Unique (#11101) üzenetére


dunc
nagyúr

usb 3 y spéci a csatija (nem sima mini usb)

(#11103) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Szeretnék adattárolásra egy külső vinyót. keveset cipelném, ezért "nagy"-ra gondoltam. Laptopra (usb3 is van rajta) és TV-re is kötném (Samsung D6500). 1,5 vagy 2 tb-re gondoltam. Jó lenne USB3-s.Milyet tudnátok ajánlani? Van egy régebbi Samsung Story Station plus-m ami 1,5 tb, azzal meg vagyok elégedve...

(#11104) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Korábban írtam, hogy a második maxellem ment tönkre a Tank szériából. Sikerült az adatokat lementenem és visszavittem a Mediamarktba. Sajnos a 20 ezres kategóriában csak a Maxell tank P-series volt, és még ezzel is szerencsém volt, mert másnaptól 25 rugóra ment az ára! :C
Véleményetek az eszközről? Csak egyetlen csatlakozó van benne, ami nem y, csak egy sima USB 2.0. Viszont fém a ház! Az előző Tank vmi rugalmas műanyag, vagy gumi lehetett! Az elég gyengének tűnt!

Más: lehet csináltam egy butaságot. Volt egy régi laptopom, ami tönkre ment. Kivettem a vinyóját és vettem hozzá látatlanban egy tokot 2000 ft-ért. M-tech a márkája MT-2536-os. Mikor kibontottam, elég szomorúan láttam, hogy nem túl stabil a cucc! Egy vékony lemez az egész. Benne egy műanyag kerettel, amibe bepattintom a vinyót. Az egész kivitel csavarok nélkül van megoldva. Benyomok egy gombot, és szétszedhető az egész. Szerintetek merjem használni ebben? Vagy illene egy komolyabb tokba beruházni? Nem tudom, hogy kell-e az ilyenekben lenni vmi rázkódás-védelemnek! Vmi belső csillapító szivacsnak, vagy ilyesminek, ami ha netalán megmozdulna, kicsit tompítja a rezgést. Ha asztalon van, szerintem mintha gond nélkül használható lenne, de amint hozzáérek a tokhoz, a borítása mozog. :( Okosabbak véleményét megköszönném!

(#11105) King Unique válasza dunc (#11102) üzenetére


King Unique
titán

Tehát usb3-as,nyilván A-microB csatis Asus (AN..,Leather esetleg Lamborghini?), veszel hozzá sima usb2 hosszabítót (A-A male-female),v usb3-asat,ha van gépeden. :K

(#11103) dudi6: 1 kérdés maradt.kompakt kell (pl. WD MyBook stb.),v 3,5" mobilrack+hdd megoldás (pl.Sharkoon Rapidcase+ ajánlott vinyók , de ott 3,5" rack+ vinyó topic is,ha emelett döntesz) + visszaolvasol,találsz infót,korábbi hsz

(#11104) nagypasztor: szarok ezek a Maxell-ek,rack ennyire? ,v vmi xar Toshiba vinyóval tolták... :D ,jó hogy nem vettem anno én is,gari nélkül közvetlenül itthoni gyárból akarták rámtukmálni....a P-ben nem Hitachi vinyó van már?
M-tech olcsó kínai xar...,ha notivinyón fontosabb adatokat akrsz tárolni,racken nem érdemes spórolni :N ,egy jobb Raidsonic (pl.IB-231StU3-G,IB-250StU3-BH, IB-226StU3-B/Wh,) Thermaltake,v inkább Revolvtec (ez v ez jó) rack 3-4k-tól már van,nem feltétlen jók ezek a bepattintós cuccok,stabilabb a csavarozós. Delock se rossz,sőt.
Ezekben stabilan rögzítve van a vinyó,rázkódásvédelem kevésbé gyakori,ütésállóhoz hasonló kivitel mobilrackeknél kevésbé van (bár a siliconos Raidsinic ilyesféle),inkább kompakt külsőknél. Illetve ebben a Thermaltake-ben van,nagyon jó cucc,de sajna csak usb2-es...

[ Szerkesztve ]

(#11106) nagypasztor válasza King Unique (#11105) üzenetére


nagypasztor
tag

A régiben toshiba vinyó volt. De úgy látom, hogy ebben is az van! :(

Az új racknél úgy látom, hogy kicsit gondot okoz valami. A képeket próbálom nézni, és becsíkozódik némelyik, meg elmosódik, zöldes lesz, stb... Ez tönkre teheti a vinyót? Vagy csak rossz az érintkezés a rack-ben?

(#11107) ruti


ruti
Közösségépítő

King Unique:
rég jártam ám erre :B ...most találkoztam ezzel a nick-el, és eszembe jutottál, csak csekkoltam, megvagy-e a szokott helyen, és IGEN (de akkor minek a dupla reg? ;] )

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#11108) balu29


balu29
csendes tag

Sziasztok! Egy My Book Live-nek milyen hangja van? Hálószobában lenne és ha estére indítanék néhány torrentet, az mennyi zajjal járna?

(#11109) dunc válasza balu29 (#11108) üzenetére


dunc
nagyúr

Lehet hallani ha csend van !

(#11110) King Unique válasza ruti (#11107) üzenetére


King Unique
titán

Az nem az enyém :N ja megvagyok,de mégiscsak te vagy a rack szakértő válaszolhatsz a kollégának.
Jó az avatarod. ;)

(#11111) ruti válasza King Unique (#11110) üzenetére


ruti
Közösségépítő

kérésed számomra parancs :D
nagypasztor kollégára gondoltál? ha igen:

tipikus hibajelenség a csíkos/hibás/félig betöltődő kép/színekben úszó kép
igen, csak adatátviteli probléma, a képek sértetlenek a vinyón
hátfali (alaplapi) USB-re kell csatlakozni, minél rövidebb USB kábelen, és nem fog jelentkezni a hiba

közbenső USB Hub-okat, ház előlapi USB csatikat el kell felejteni

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#11112) robika88


robika88
tag

sziasztok

Western Digital Elements 2TB USB WDBAAU0020HBK ajánlott kategória? tv-hez kellene háttértárnak

vagy esetleg ez?
Seagate Expansion 2TB USB 3.0 STBV2000200

[ Szerkesztve ]

(#11113) nagypasztor válasza ruti (#11111) üzenetére


nagypasztor
tag

Laptopon használtam elosztó nélkül, és úgy jelentkezett. Viszont az y-nak csak az egyik végét csatlakoztattam. Tehát ez nem igazán károsíthatja, ugye? Vagy hibás a rack?

(#11114) ruti válasza nagypasztor (#11113) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ja, most olvasok vissza, nem néztem az előzményeket...ha ez 2,5"-es külső HDD, akkor mindenképpen az Y kell

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#11115) ruti válasza ruti (#11114) üzenetére


ruti
Közösségépítő

meg persze 2,5"-es belső HDD + rack kombónál ugyanez igaz,
tehát ahol nincs külső táp.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#11116) nagypasztor válasza ruti (#11115) üzenetére


nagypasztor
tag

Magyarán akkor akár felpörget egy y-véggel, akár nem, mindkettőt csatlakoztatni kell, hogy normális energiaellátás legyen?
Létezik, hogy a két Maxell vinyóm ezért ment tönkre, mert csak egyet használtam?

(#11117) balu29 válasza dunc (#11109) üzenetére


balu29
csendes tag

Köszi!

(#11118) ruti válasza nagypasztor (#11116) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ez még asztali PC-ről is igaz, nemhogy laptopról

létezik bizony

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#11119) King Unique válasza ruti (#11111) üzenetére


King Unique
titán

Igen :R

(#11112) robika88: TV-hez akár mind2 jó,mind2 fapados,WD kompatibilitása ok-s,de Seagate is megfelel,nemrég más ilyen célra dícsérte új Expansiont,talán inkáb azt,De nemrég másnak hasonló kérdésre vélaszoltam (dudi),tehát akár akadhat más alternatíva is.

(#11116) nagypasztor: akár,de mért,ahhoz is Y-ont adtak gyárilag? Ez leginkább benne lévó vinyótól függ,mennyi optimális felpörgési áramfelvétele (Sentinel kiírja infóknál) ,aszem pont Toshibák zabálják a legtöbbek,WD kevesebbet,azok stabilabbak is usb2-ben.(link)
Elmennek azért kevesebb krafttal is,de ez lehet hosszútávon odavág neki,főleg ha előlapi 2.0 porton (hátlapi az igazi),notin stb. használod. Másik topicban szakik is Y-ont ajánlanak 2.0-ba,mert láttak már több 2,5" mobilracket emiatt tönkremenni...

[ Szerkesztve ]

(#11120) nagypasztor válasza King Unique (#11119) üzenetére


nagypasztor
tag

Mindkét előző maxell tankot y-nal adtak, de a mostani P-széria csak egy egyágúval jött. Ha van y-om, azt használjam ahhoz is notin?

(#11121) King Unique válasza nagypasztor (#11120) üzenetére


King Unique
titán

Ajánlott,főleg,ha az is Toshiba vinyós :K Láttad belinket hsz-t,azok eszik a legtöbbet,gyártói oldalon is 4,5W-ot írnak felpörgési áramfelvételre,ami kiszámolva kb.900mA-1A közti érték,1 db usb2 port meg csak 450-500mA...

(#11122) csórógyerek


csórógyerek
csendes tag

Sziasztok, csütrötökön kaptam meg az interneten megvásárolt Seagate Expansion 3.5 '' 7200 rpm, 2 tb os külső vinyómat, de már akadt is 1 sulyos próbléma, mégpedig mikor elkezdi másolni a gépemről az adatot 50 mb al másolja és 250 mb után lelassul 1-1.5 mb-ra mi az oka ennek?? Szóval az első 250 mb átrepül simán utána meg 1 csomó ideig másolja a hátralevőt. Előre is köszönöm az esetleges segitséget ;)

(#11123) f4cg80


f4cg80
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung 2,5-es 500gb-s külső merevlemezem,azonban elérkezett az idő,hogy növeljem a kapacitást,tehát szeretnék egy 1TB-s külső merevlemezt venni.
Nem vagyok képben mostanság,hogy melyek az ajánlottak,ezzel a Samsunggal semmi bajom,de Toshiba lemezes Maxell garancia lejárta után egyből meghalt nekem.

Melyikeket ajánlanátok,amelyek ár/érték arányban jók? Vagy csak szimplán nagyon akciósak most?
25ezer felett semmiképp se szánnék rá. Ha már újat veszek,legyen ugyanúgy 2,5-es,és usb3.0-ásat szeretnék.

Köszi előre is a segítségeteket!

(#11124) cocus007


cocus007
tag

Melyiket vennétek inkább a kettő közül ha ugyanannyiba kerül? (69euro)
CnMemory Core 1Tb vagy TOSHIBA STOR.E BASICS 1 TB?

cnmemory-ba nem tudjátok véletlenül milyen vinyó van?

(#11125) King Unique válasza csórógyerek (#11122) üzenetére


King Unique
titán

Ez az új usb3-as Expansion és milyen usb-re dugva másolsz,milyen fileokat,másolóprogi ?
Vírusírtó is bekavarhat másolás közben,azért is lassulhat,de vegyes fileok miatt is lehet,mert nagyokat (zene,filmek,HD stb.) gyorsabban,apróbb fileoknál belassul másolás,akár ennyire is,főleg usb2-n. Elején - ha be van állítva - lehet cache-el másolt,azért volt elsőre gyorsabb.
Rosszabb esetben vinyó xar,HD Sentinel állapotára mit mutat?

(#11123) f4cg80: visszaolvasol,találsz infót,linket...de ebbe is össze van szedve

(#11126) King Unique válasza f4cg80 (#11123) üzenetére


King Unique
titán

... Ebbe is össze van szedve. ár-érték aránya az 1 TB-osoknak a legjobb,ált. 25-30k közti árakkal,megbízhatóak-jók WD MP, Adata se rossz,Transcend stb,amik linkekben is vannak. Viszont keretedbe legjobban egy külön notivinyó: pl. WD , v Toshiba, Samsung-Seagate + egy 2,5" usb3 mobilrack,amire itt is találsz javaslatokat,meg topicjában is. :K

(#11124) cocus007: ezt a CnMemory-t nem ismerem :N ,noname német cucc (attól tán még jó is lehet),de akad jobb is náluk,pl. ami fémházas.
Toshiba Basic szintén nem nagy szám :N ,abba is Alu 2S,Steele,Edition stb. a jók 2,5"-be.
Tapasztalat vele,milyen belsős stb.,szinte semmi...bármi lehet benne,tesztet se nagyon róla,amiből kiderülne.
Azért egy kiforrott gyártó cucca,lehet okosabb lenne,így fönti linkek,mobilrack megoldás neked is hasznos lehet.
Ha mképp e 2 közül akarsz választani ,akkor inkább Toshiba (v más toshiba),azok nem rosszak. CN...ízé felülete,ha fekete,akkor ez a fényes-kényes ujjlenyomat,karcgyűjtű műanyag,ami cinkes.
v veszel egy ilyet,h kiderüljön :D

[ Szerkesztve ]

(#11127) f4cg80 válasza King Unique (#11126) üzenetére


f4cg80
tag

Köszi a választ. Gondolkodtam én is rack+belső hdd kombináción,de egyelőre ezt találtam,ami a befutó:
[link]
Igaz a boltot nem ismerem,de 2 napja ezeket a külső 2,5-eseket nézegetem,és nem igazán találtam más jót.
Hitachikról pedig sok rosszat még nem hallottam,sőt semmit :) volt nekem is pár,asztali gépekben,meg előző notimban,és 6-7 év után is 100%-osak voltak.
Te mit mondasz erre a hitachira?

(#11128) King Unique válasza f4cg80 (#11127) üzenetére


King Unique
titán

Azok jók,nemrég vett vki 500-asat aszem,elégedett volt vele,szal mehet akár. :K
24k,de ahogy mondtam vinyó (21k)+ 3-5k rack se sokkal drágább.
Alján írják Y szükséges - nyilván csak 2.0 portba - ,nemtom gyárilag azt adnak-e hozzá (vsz nem),de vehető utólag is,ill tekintsd meg 2,5" rack topicos eszmefuttatásunkat.

[ Szerkesztve ]

(#11129) f4cg80 válasza King Unique (#11128) üzenetére


f4cg80
tag

Oks,még egy kérdésem lenne hozzá: az nem gond,ha tv-re dugom,és ott (ha jól tudom)csak kevesebb feszültséget kap (mivel ott usb2.0 csatlakozó van)?

(#11130) King Unique válasza f4cg80 (#11129) üzenetére


King Unique
titán

Jó esetben nem (rövid gyári kábelével),de hita vinyók áramfelvéte is kicsit magasabb,mint pl. WD-ké és hosszabb kábellel használva - TV-nél,mert gyári kábele kb.30-50cm - lehet előfordulhatnak felpörgési gondok,de ha van 2 usb port TV-n,akkor hosszabító végére veszel egy olyan Y biszbaszt (linkekbe),azt kész.

[ Szerkesztve ]

(#11131) f4cg80 válasza King Unique (#11130) üzenetére


f4cg80
tag

tv-n csak 1 port van,de akkor gyári rövid kábellel használom,és reménykedek,hogy így nem lesz gond.

(#11132) fesii válasza f4cg80 (#11131) üzenetére


fesii
aktív tag

Én is adat tárolásra illetve filmnézésre használom nem lesz gondod vele. [link]
Általában akkor használom ha nagyobb bitrátáju hd filmeket szedek le amivel már nem birkózik meg az allshare. Áramfelvételes problémám nekem nem volt tv: samsung d550.
Előre mondom semmi hühóra ne számíts. :) A dobozban van a vinyó meg egy kábel plusz egy a4-es lap 20nyelvel teleirva.. se cd se semmi hűhóó...

[ Szerkesztve ]

(#11133) f4cg80 válasza fesii (#11132) üzenetére


f4cg80
tag

Oks,köszi :)

(#11134) cocus007 válasza King Unique (#11126) üzenetére


cocus007
tag

Én tuti nem vettem volna meg a cn-est, de béna nővérem veszi nekem ajándékba, és elmagyarázták neki állitolag a boltba h ezek is ugyanolyan jók + eleve kb 3 vinyó gyártó van stb. ráadásul ez külsőleg nem is tetszik annyira, még ha az mellékes is, de remélem azért majd bírja a gyűrődést.pedig honlap alapján lett volna toshiba és ugyanannyiért...
De itthon akkor is drágább minden, tehát nem fogok itt venni...

Ezen kivül képest volt venni 75 euróért = 21ezer ft digitális képkeretet, tehát ennyit tesóm szakértelméről...

(#11135) #76500480


#76500480
törölt tag

Az természtes, hogy a merevlemez átmásolásnál, amikor egy fájl átment elég durván berezonál(kézzel tapintható)? Win7 miatt kábelkihúzással kapcsolom ki és eddig 3szor volt használva. HDsentinel: hibátlan smar
(1. USB2ről megy, a maradék port szabad, felpörgési áramfelvétel 900mA körül van)

[ Szerkesztve ]

(#11136) King Unique válasza cocus007 (#11134) üzenetére


King Unique
titán

Jó,én mondtam akadna más (jobb) alternatíva is,de ha mképp ez lesz,legalább majd be tudsz róla számolni milyen :)

(#11135) comegetsome1: nem feltétlen,de én még nem tapasztaltam ilyet :N ,igen nem is fogdosom közbe. Milyen külső pontosan (és milyen vinyós),mert ha 900mA-rt ír rá Sentinel,akkor lehet nem ártani neki Y kábel usb2-be?
A kábelkihúzásnál,ha minden be van zárva,hard-bizt eltáv megvolt,utána vársz kb. 15 sec-et míg fejet leparkolja és kihúzható,de visszaolvasol,megtalálod,h registryben mit kell átírni,v auto regfilet,h mint XP úgy állítsa le,elvegye portokról áramot.

(#11137) cocus007 válasza King Unique (#11136) üzenetére


cocus007
tag

oké majd karácsony után jelentkezem infókkal ;)

(#11138) Baxo89


Baxo89
tag

Hali! 2,5ös 500gbos külső winyót vennék max 20ropisat, milyet ajánlatok? USB3 legyen, setleg terás, de azok 24től kezdődnek.

(#11139) f4cg80 válasza Baxo89 (#11138) üzenetére


f4cg80
tag

1 napja vettem 24-ért USB3-as,1Tb-s Hitachi Tuoro Mobile-t,és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Az 500-as verziója 19 körül van. Minőségi érzet,új szériás,kicsi,gyors,hitachik pedig nagyon megbízhatóak (sima hdd-ben sem hallottam még tönkrement hitachiról).

(#11140) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok :

Szerintetek egy ilyenről full hd filmek nézhetőek ?
nem akad? (samu eh5000l)
[link]

Hu itt olvasgattam feljebb, tehát ha hardver bizt eltávolitás után egy ből kihuzom a usb-t,
és jó nagyot kattog a winyó, az nem olyan jó neki ? ( WD Passport)

Mit kellene állitani? vagy csak simán várjak 15mp-et ?

(#11141) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

Külső merevlemezt szeretnék vásárolni. Jelenleg van egy jól működő samsung story station 1tb-os darabom (1-1,5 éves), amivel teljesen meg vagyok elégedve.
Egy hasonlóan megbízható, tulajdonságú, jól működő külső merevlemezre volna szükségem, adattároláshoz.
A rá szánt összeg 20-25 ezer ft.
2 tb-ost szeretnék főleg, de ha az árba nem fér bele, akkor 1 vagy 1.5 tb-os is megfelel, de akkor az előbb említett árnál olcsóbb legyen.
Mindennap lenne használva, másolás stb.

Segítségeket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

XP

(#11142) King Unique válasza maxika2004 (#11140) üzenetére


King Unique
titán

Általában usb2 sávszélessége elég full HD-hoz :K ,bár ez 4200 rpm-es,de azért hozza a szintet (link). Viszont komolyabb bitrátájú,v 3D filmek esetleg kicsit akadhatnak hosszabb lejátszás után,ha jobban melegszik vinyó.

Másikra,ha win7-et használsz itt a megoldás. Elvileg nekem is szaki mondta enélkül vársz 15 mp-et,míg normálisan leparkol,ha egyből kihúzod lehet hirtelen kényszeresen parkolt,amiatt kattant.
Pontosan milyen Passportod van :F ,mert újabbaknál Smartware progijában a tálcán leválasztva is "normálisan" lövi le,úgy mint XP-nél,elveszi portokról áramot is.

[ Szerkesztve ]

(#11143) King Unique válasza szimcsi (#11141) üzenetére


King Unique
titán

#11105 - második "dudi6" rész

(#11144) f4cg80 válasza szimcsi (#11141) üzenetére


f4cg80
tag

2 Tb-ost 20 ezerből? Mission impossible.
1Tb-set tudsz kihozni "gyári" külsőt 24 ezer körül legolcsóbban,ha egy belső merevlemezt teszek egy rackbe,akkor is 22-25 közé jön ki az 1Tb-s.
2Tb-sből Western Digital a legolcsóbb,30 ezer felett: [link]
Természetesen ha nem használtról beszélünk,akkor kerül ennyibe.
Az elmúlt években eléggé felmentek a merevlemezárak. 2 éve vettem egy Samsung 500gb-set 12ezerért,most meg legolcsóbb 500-asok 18 körül vannak.

(#11145) szimcsi válasza f4cg80 (#11144) üzenetére


szimcsi
senior tag

Igaz nem néztem utána áraknak nagyon, de mivel a jelenlegi samsung story-t több mint 1 éve vettem újonnan, huszonpárezerért, ezért gondoltam, hogy akkor most csak olcsóbb.

XP

(#11146) King Unique válasza szimcsi (#11145) üzenetére


King Unique
titán

Azóta volt árvíz stb. (link),azért mentek fel árak,de már kezd visszaállni.
Elements-et ne vegyél az xar,főleg intenzív használatra :N ,MyBokk drágább , natúr 2 TB vinyó is kb. 25k,de ha úgyis közel 24/7-ben akarod nyúzni, ajánlott hdd lista alapján egy 1,5 TB Seagate + usb3 Sharkoon mobilrack kb. belefér keretbe. Vagy előző válasz linkjeibe is akad alternatíva,nézegesd át. :K
Ha nagyon nyúzod,lehet egy 24/7 üzemre vinyó jobb lenne,alu rack adott,pl. WD RED,csak azok megint drágábbak.

(#11147) szimcsi válasza King Unique (#11146) üzenetére


szimcsi
senior tag

Köszönöm!
Ahhoz a seagate-hez az a Sharkoon mobilrack az usb3 miatt érdemes főleg? Nekem csak a vinyó kéne.

XP

(#11148) King Unique válasza szimcsi (#11147) üzenetére


King Unique
titán

3,5" rackbe elég jó,full alu,kevésbé melegszik benne vinyó,másik által sokat dícsért stb és usb3 szinte "alap" manapság, sima usb2 rack is kb. 1-2 ezerrel olcsóbb. Csak vinyó kell,mért nem külsőnek lesz,v már racket találtál :F

(#11149) szimcsi válasza King Unique (#11148) üzenetére


szimcsi
senior tag

Én nem terveztem mobil rack vásárlást is, a jelenlegi samsung story-hoz sincs rack. (mivel külső:))
Ja, értem, amit linkeltél az nem külső alapból?!

[ Szerkesztve ]

XP

(#11150) f4cg80 válasza szimcsi (#11149) üzenetére


f4cg80
tag

Pontosan. Az csak egy belső merevlemez,amit egy rackbe kell tenni,hogy külső legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.