Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) f4cg80 válasza King Unique (#11550) üzenetére


f4cg80
tag

kb.1,5 hónapja vettem,összes működési idő Sentinel szerint 12 nap.összes indulás/leállás 230.
Csak ezért csodálkoztam,hogy egy ilyen magas szám van a fejparkolási értéknél.
Elolvastam első hsz-t,mégse jutottam végleges konklúzióra,hogy akkor most érdemes-e pl. minden indításkor HDsentinellel kezdenem,és beállítani a fejlett energiagazdálkodást, letiltani az energiagazdálkodását,vagy mire állítsam(jelenleg középen,128-on áll). Amúgy igen,új,Travelstar5K1000-es.

(#11552) King Unique válasza f4cg80 (#11551) üzenetére


King Unique
titán

Új Passportomba van 23k körül,pedig közel 2 éves (igaz mostanában kevésbé használom), Iomega Toshiba vinyóval aszem 18-19k körül,pedig több mint fél éves,ezek szerint Hita még jobban csapkodja...de amíg ez állapotán nem látszik (SMART),nem kell annyira túllihegni szerintem...de biztos,mi biztos alapon maxra húzod,akkor elvileg nem parkolja a fejet,bepipálod.h köv. indításnál is alkalmazza és akkor meg van oldva. :K

(#11553) f4cg80 válasza King Unique (#11552) üzenetére


f4cg80
tag

Rendben,köszönöm a tanácsod.

(#11554) Dorian válasza King Unique (#11550) üzenetére


Dorian
félisten

Házimozi, médialejátszó témában eléggé otthon vagyok, többnyire ezekben a topikokban is mozgok itt a PH-n. (nameg hifiben :) ) De sem én nem tapasztaltam akadozást sem-nem hallottam a topiktársaktól ilyesmit. Nálam is vannak komoly bitrátájú filmek (nem egy, nem kettő) USB-s vinyón, pl. 2db BD50-re férő film 45mb/s bitsebességgel, de ezek sem akadnak.

Ezt írtad:

"Nagyobb áramfelvétű (hitachi,toshiba) vinyó,normál,névlegesnél is karcsúbb áramot tudó usb portnál (pl TV) lehet cumi"

"másrészt meg elsődlegesen adathordozásra,tárolásra valók külső vinyók pc,noti,mac stb. közt,nem pedig médiaeszközökhöz,az abból adódó inkompatibilitás,nem kielégítő működés nem is annyira róható fel hibának,mert nem is arra valók..."

Ha lehet cumi akkor miért hagyjuk meg a hibalehetőséget? Júzer vinyót megvesz, hazavisz, pont nagyobb áramfelvételű vinyója, vagy karcsúbb áramot tudó eszköze van és megszopja. Én mérges lennék. Ki kell zárni az ilyet.

Az, hogy elsődlegesen adattárolásra valók nem releváns, mert ha az ember médialejátszáshoz veszi, akkor azoknak a követelményeknek kell megfelelniük a vinyóknak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11555) Alex91 válasza King Unique (#11550) üzenetére


Alex91
félisten

Eddig nem ertettem, hogy miert nehezen olvasom a hozzaszolasaidat, de most megvilagosodtam :)! A vesszo utan nem teszel szokozt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11556) Tejes Pite válasza Alex91 (#11555) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

:DDD

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#11557) King Unique válasza Dorian (#11554) üzenetére


King Unique
titán

Pedig nekem ott javasolták többen is,de akkor lehet egyedi esetek, tapasztalatok voltak náluk...amúgy nyilván világos, h elméletileg usb 20-30 MB/s sávszél elég, ki lett vesézve már...
Elsődlegesen arra valók,ahhoz garantáltabb a jó működés, kompatibilitás, médialejátszás más eset, bár szeretik sokan költséghatékonyan egybe letudni, viszont akkor ne lepődjenek meg, ha nem minden klappol...,de szerencsés a dolog,mert esetek többségében ott se szokott nagy gond lenni, legtöbb forgalomban lévő megfelel a célnak. :) Nagyon noname-ekkel szokott gond lenni, de annál is - pl.Aldis Tevion 2,5" - vézérlője nem volt TV-ével kompatibilis, azért nem ment,nem ismerte fel.
Áramfelvétel, megfelelő tápellátás 2,5"-nél se kiritikus azért annyira, mert névlegesnél kisebb árammal is elindulnak, 09-1A-es Toshiba vinyó is elmegy 1 db usb2 portba, TV-n is ki lett próbálva, gond ált.hosszabítós használattal szokott lenni,v ha kiszolgáló eszköz portja nagyon gyatra áramleadás terén. Stabil tápolás főleg élettartam miatt is fontos.
Akinek meg kifejezetten ilyen célra kell, vegyen beépített hdd-s media playert,v külső vinyót gyártók kínálatában is akadnak ilyenek,ezeket külön is kategorizálják ilyen, multimédia felhasználásra, amik másodlagosan persze "sima külső hdd-ként" is használhatóak.

(#11555) Alex91: tiedét meg messze földön a legkönnyebb... :)

[ Szerkesztve ]

(#11558) Dorian válasza King Unique (#11557) üzenetére


Dorian
félisten

Ebben egyetértünk: Ott lehet probléma, akik gagyi lejátszókat használnak, amik esetleg az USB sebességének töredékét sem tudják, és/vagy nem egyenletesen.
Az én Dune-mel nincs ilyen gond. :D De előtte a Venice-szel sem, meg a médialejátszós topikban sem hallottam ilyenről.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11559) f4cg80 válasza King Unique (#11557) üzenetére


f4cg80
tag

Döntögeti a rekordokat a kis Hitachi :)

1 nap alatt gondolom nem normális,hogy 1500-at felmegy a fejparkolásszámláló. Ma végül beállítottam Sentinelben max.ra a fejlett energiagazdálkodást.

(#11560) f4cg80


f4cg80
tag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni,hogy usb 3.0-ás Y-kábelt hol lehet kapni?
Ilyenre gondolok: [link]
[link]
Köszi előre is!

(#11561) bigdady


bigdady
nagyúr

sziasztok

Tudnatok ajanlani egy olcso de jo minosegu usb 3-as kulso hdd t 320 ill 500 gb ost?
lehet 2,5 vagy 3,5 is. htpc be kene.

[ Szerkesztve ]

(#11562) CoolBoy323 válasza f4cg80 (#11559) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hogy tud ez a szám csökkenni? na ez az érdekes inkább :DD

(#11563) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

A-DATA HD710 1TB (Toshiba MQ01ABD100)

Teljesítmény/kondíció: 100/100
Működési idő: 36 nap, 1 óra
Összes indulás/leállás: 503

Load/Unload Cycle Count: 27635

(#11564) King Unique válasza f4cg80 (#11559) üzenetére


King Unique
titán

Az sok 1 nap alatt... :Y ,az én toshiban parkol 2-300-at pár óra használat alatt,úgy látszik Hita még rosszabb ilyen téren,bár amíg állapot nem romlik nincs ok aggodalomra (évek kellenének neki), Sentinelben tiltottad is,így már jó lesz.
Usb3 A-MicroB kábelt itthon nehezebb beszerezni,netről célszerű rendelni,v számtechboltban,jobbakban csak tudnak.

(#11565) bigdady válasza bigdady (#11561) üzenetére


bigdady
nagyúr

Senki?

(#11566) spiky03


spiky03
veterán

Tudtok ajánlani 1-2 külső winyót.
Filmek tárolásához lenne, rákötve egy LG BD570-re, később lehet, hogy egy Pioneer BDP-150-re, valamint ha valahogy megtudnám heckelni a routeremet, hogy a rádugott külső winyóra lehessen tölteni filmeket, meg tudja a külső feliratokat is, akkor arra lenen rádugva. A routerem TP-LINK TL-WR842ND
Első körben külső táposban gondolkodom a fentebb leírtak alapján, és elég az 1 terrás.

Thx előre is a segítséget. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11567) King Unique válasza bigdady (#11565) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak az elmúlt 2-3 oldalt végigpörgeted csomót találsz, tudom, h sokan nem szeretnek visszaolvasni,de azért nem kéne sokat...pl. néhány hsz mások és én általam : # 11332, # 11451, # 11348 - amúgy 500 GB alatt nem érdemes manapság, Htpc célra szinte mind jó,de ha fixen otthonra,nem akarod hordozni, akkor megfelel 3,5" is, ill legolcsóbb ha veszel gépbe +1 vinyót.

(#11566) spiky03: neked is ezt tudom kb. mondani :K ,+ 1 apróság: BD lejátszóid tudják már NTFS-t? mert ezek a külső vinyók javarészt már arra vannak tolva,igaz átformázható,particionálható FAT32-re.( nem érdemes annyira,elavult...)

(#11568) bigdady válasza King Unique (#11567) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi.
Az a kérdésem, hogy htpc-be ha külsőt akarok akkor nem árt a 2,5-esnek hogy állandóan be van dugva usb-n keresztül? Vagy inkább 3,5-es legyen?

(#11569) spiky03 válasza King Unique (#11567) üzenetére


spiky03
veterán

Thx, és bocsi.
Igen kezeli.
De úgy döntöttem, hogy nem külső winyót veszek, hanem inkább egy NAS-t, mert az jobban megéri. ;)
Ezt néztem ki, majd idővel cserélem a belső winyót, nah meg azok olcsóbbak is, mint a külsők. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11570) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!
Témám nem teljesen ide illő, XBOX360 specifikus, de tőlük nem kaptam válaszokat, és végső soron HDD-kről van szó, hol is járhatnék jobb helyen. :)

Külső (Coolink) HDD házam van, de hiába alu, mikor pörög a vinyó 54-55 fokos, ami rengeteg! Muszáj cserélnem, és most vagy ventis házat veszek (USB 2.0, külső táppal, benne 3.5"-ös 500 vagy 750GB-os WDC Green-nel), vagy új külső 2.5-öset (USB3.0, 500GB, 7200rpm; pl. Samsung M3, tehát nem külön vinyót és külön házat). Árban nagyjából ugyanott vagyok, de nem tudom melyiket preferáljam. Ugye a 2.5-ös csak USB-ről kapja az erőt, és igazából nem erre találták ki, nem folyamatos és hosszas pörgésekre, viszont könnyebb hozni-vinni, ami játékok másolásánál praktikus... Valami tipp? Géphez van egy Samsung G2-m, ami unibody házas, gyárilag egybeszerelt, de lassú a hozzáférés, és nagyon sok az indulás/leállás mutatószáma, hamarosan kiiktatásra kerül és megmarad tartaléknak. Emiatt a kissé keserű szájíz. Ugye mindkettő USB-vel csatlakozik, de valami eltérés kell legyen a chipset, vagy átalakító körül.

Megjegyzés: Az X nem indul jelenleg, ha bekapcsoláskor be van kapcsolva mellé a külső HDD, nem tudom, hogy a programok teszik vagy az energiaellátás miatt. Sajnos nem emlékszem már, mit mondtak rá, de ez "természetes", tehát szerintem a 2.5-öset mindig ki be kellene húzkodni, mert nincs rajta kapcsoló.

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11571) kutyás01


kutyás01
csendes tag

Sziasztok! Ismét kérném a segítségeteket az alábbi HDD-vel kapcsolatban.
HITACHI TOURO DESK DX3 KÜLSŐ MEREVLEMEZ - 2 TB - (HTOLDX3EB20001ABB)
Film tárolásra lenne használva. Előrre is köszönettel.

(#11572) King Unique válasza bigdady (#11568) üzenetére


King Unique
titán

Hát élettartamot tekintve, az intenzív használat=melegedés, 2,5"-eknél bizonyos márkák túlzott fejparkolása (amúgy mind csinálja, de WD-nél natúr vinyóba állítható, ill üresjáratban leáll vinyü,de fejet akkor is rakja össze-vissza,ami hosszú távon nem jó) stb.lehet kicsit rövidíti, de ha árt is neki,max évek múlva jön ki,ill azért is mondtam,ha otthoni 24/7-es használatra lesz,akkor 3,5" is megteszi,abból is alurackes (jobb hőelvezetés), meg olyan vinyó,ami nem parkolja fejet annyira,mint a WD Green (azok 1,5-2 évet bírnak kb.folyamatos üzemben pl. torrentszerverként),de annál is állítható.Tehát más márkájú 3,5",v WD-be a Red széria .Bővebb infő,fejparkolás topic + ajánlott hdd-k

(#11569) spiky03 : hát,ha elég 3,5"-be 500 GB és kell hálózati elérés,akkor vedd :K,de van NAS topic is

(#11570) Darko_addict: 2,5"-ek zömén nincs,üresjáratban hiába áll le x perc után, egyes típusok/belsősek intenzíven parkolják fejet közbe is (toshiba, hitachi, wd), 7200-asat ne vegyél 2,5"-be =jobban melegszik, usb táp nem mindig elég neki, 5400-ast inkább. 3,5"-be alu rack terén Sharkoon Rapidcase-t dícsérik 3,5" topicban, ill ventisbe Thermaltake ST0016..széria ilyen, ezek jó rackek,kikapcs gombbal :K , vinyóba 3,5" Green helyett inkább a fenti ajánlott listából mást, v RED-et vegyél,igaz kicsit drágább,de legalább minőségi halk,nem melegszik annyira stb.

(#11571) kutyás01: arra megfelel az is :K ,de tapasztalat nincs róla sok, vett pár ember korábban innen (nemtom már kik...), számításba jöhet még WD MyBook, v a fent javasolt mobilrackes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11573) spiky03 válasza King Unique (#11572) üzenetére


spiky03
veterán

kezdésnek elég lesz, majd idővel veszek bele nagyobbat. :)
meg ezt jobban kitudnám használni, mintha egy külső winyót dugok a routerre.
thx a linket, a saját fórumában már érdeklődtem :) de benézek oda is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#11574) kutyás01 válasza King Unique (#11572) üzenetére


kutyás01
csendes tag

Köszönöm! Esetleg ha van valakinek ezzel a típussal felhasználói vagy egyéb információja akkor azt megköszönném.

(#11575) kutyás01


kutyás01
csendes tag

Annyi lenne még a kérdésem , hogy a WD My Book -ot lehet-e fektetve üzemeltetni?

(#11576) Dorian válasza kutyás01 (#11575) üzenetére


Dorian
félisten

Igen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11577) kutyás01 válasza Dorian (#11576) üzenetére


kutyás01
csendes tag

Köszönöm!

(#11578) f4cg80


f4cg80
tag

Paranormal activities,nem értem hogy tud ez így csökkenni.

(#11579) King Unique válasza f4cg80 (#11578) üzenetére


King Unique
titán

Ez tényleg az,ilyet még nem is láttam,h csökken (elvileg nincs is), olyan lehet,amit fejparkolás topicba is írtak,h pl. WD-nél beállítva adott értékre ritkábban parkol és progi nem számolja,de h visszafelé... :Y Milyen Sentinelt használsz,legújabb,maxra van húzva energiagazdálkodás?

(#11580) f4cg80 válasza King Unique (#11579) üzenetére


f4cg80
tag

4.1,és be van állítva :) Számomra ez a rejtély már nem fontos annyira,a lényeg,hogy nem nő napi szinten 1500-al a fejparkolás.

(#11581) moha21


moha21
addikt

Sziasztok!

Ma jött meg az Transcend 25m3 1 tb-m. 2.0-ás USB-ről működik Y kábel nélkül, tehát az 500 mA elég neki.
Így a sebessége Total commander alatt 28800 kB/s körül mozog írásban. Viszont kérdés :

Megformázva kaptam egyben az 1 terrát. Úgy is akartam hagyni és elkezdtem rá áttolni a filmeket csak közben vettem észre, hogy FAT32-re van formázva. Érdemes átkonvertálnom NTFS-re vagy sem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11582) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ez szerintetek jó vétel lenne-e,ha 2,5 colosban gondolkodom,és USB 3-ban?
[link]

(#11583) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#11582) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Vagy ez?
[link]

(#11584) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#11583) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Úgy értem,hogy ajánlott vétel lenne-e?
Minőségileg?

(#11585) nova001


nova001
senior tag

hello

erről mi a vélmenyetek ?? ilyen árba keresek vinyot..

(#11586) CoolBoy323 válasza nova001 (#11585) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nagyon draga, megy privi, van jobb ajanlatom (olcsobb) ;)

(#11587) King Unique válasza f4cg80 (#11580) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is... :Y , kérdezz rá szerintem Sentinel topicban, h most progi xar, v vinyónak trükkösek a beállításai.

(#11581) moha21: azokat még arra formázzák - h több OS-el komaptibilis legyen... :D - , de érdemes áttolni NTFS-re, már csak 4 GB FAT fileméret korlát miatt is :K , v ha kell FAt is (pl. DVD lejátszóhoz), akkor meg particionáld 2 külön részre.

(#11582) Kezdő vagyok::K ,de inkább az a kérdés,h feltétlen 2 TB kell-e egybe :F Akkor nyilván nincs sok alternatíva, mivel egyedül WD gyárt ekkorát 2,5"-be, tehát ha IGEN, akkor ez,v külön véve ilyen 2,5" Green vinyót + mobilrack (Delock 42492, 42477 ), amibe belefér, de így össz drágább..., amúgy ennyiért még kölön 2x 1 TB-os se jön ki, tehát árban mképp jó vétel. :K
Szín meg ízlés szerint,fekete is elegáns (kis mintázat is jó rajta), ezüst is tetszetős...
ez lesz akkor a 3. WD,enyire bejöttek ? :D

[ Szerkesztve ]

(#11588) Kezdő vagyok válasza King Unique (#11587) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,nagyon meg vagyok velük elégedve! :K
Nagyon tetszik bennük,hogy nem kell folyamatosan a gépen lenniük,hanem tárolhatom őket,és amikor szükség van rá,csak előkapom.
Tehát én az olyat szeretem,ami USB-n csatlakozik külön áramforrás nélkül,és mobil.
Erről a helyről Ti mernétek rendelni?

(#11589) 1c3t34


1c3t34
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jóféle külső winyot, adattárolás céljából? :)
500Gb-1Tb -ig...
A sebesség nem olyan lényeg, inkább a megbízhatóság és az ára. A méret és a súly is elhanyagolható szempont.

(#11590) King Unique válasza Kezdő vagyok (#11588) üzenetére


King Unique
titán

Én nem ismerem, honi,rossz csak nem lehet,de ide illő topicba érdeklődj. Én úgy tudom 2 TB-os csak feketében van (honlap is ezt erősíti meg), itt nemtom honnan vették ezüstöt,látszik a szint..., v már tényleg van és ok-s... :F
Amúgy kérdés továbbra is áll, 2 TB kell egybe 2,5"-be ? Ha igen, akkor már csak ára miatt is jó a gyári WD MP. :K
ha veszel legalább beszámolhatsz róla milyen... :)

(#11589) 1c3t34: azért még így is jó tág határok közé lőtted be, ha méret stb. elhanyagolható,akkor 3,5" , de abban főleg 1 TB és afelett ajánlatos venni. Ha visszaolvasol találsz infót bőven, pl .#11567

[ Szerkesztve ]

(#11591) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Annyira nem vagyok járatos a témában és lassan tényleg itt az ideje valami külső merevlemeznek.
Ezeket néztem,kb egy ár!Melyik a jobb?

HITACHI 1000GB Touro Mobile 5400rpm 32MB USB 3.0

TOSHIBA Stor.E Basics 2.5" 1000GB

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#11592) moha21


moha21
addikt

Lehet senkit nem érint, de közlöm, hogy csodálkozásom ellenére tökéletesen működik 20k-s tabletemről is a HDD.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11593) Söri0127


Söri0127
tag

Halihó!
Van egy kis technikai problémám.

Adott egy külső vinyó, amin volt egy "Filmek" nevű mappa.
Ezt a vinyót usb-vel csatlakoztattam egy médialejátszóként is szolgáló settop boxhoz, de nem játszotta le a videókat.

Az igazi probléma az, h miután a vinyót visszakötöttem a gépre, a "'Filmek" mappa eltűnt. Viszont a szabad terület nem lett több, szóval a helyet ugyanúgy foglalja, csak nem látszik.

Bekapcsoltam a rejtett fájlok mutatását, de így sem találtam meg.

Ötlet? :)

Oneplus Nord3 5G <-- Oneplus 6 <-- ASUS Zenfone 2

(#11594) King Unique válasza Orlin (#11591) üzenetére


King Unique
titán

Hitachi jobb :K , max a sok fejparkolás lehet kicsit aggasztó (visszaolvas..), 2,5" Toshibába is inkább Edition, Partner, v az aluházas Alu2S/ Steele modellek az igazán jók. Vagy pont előtted lévő hsz-ba kapott választ vki hasonlóra, ott hsz linkje.

(#11593) Söri0127: milyen külső vinyó pontosan :F Felismerte ? Ha nem , lehet olyan filerendszerre volt formázva, amit settopbox nem kezel, v talán usb vezérlőchip nem kompatibilis vele, ha 2,5" vinyó, esetleg usb-n nem kapott elég áramot..stb. Ha igen, lehet video olyan, v mappaszerkezet, amit stb nem kezel automatikusan, de mivel konkrétumokat nem írtál, majd más válaszol, v vmi multimédia, v hdd probléma topicba próbálkozz.(megvolt látom..) Partíciót próbáltad visszaállítani, v lemezkezelőben ügyködni, adatmentés topicban liksoftnak biztos van pár ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#11595) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

Mai nap vettem egy wintech ex-mob-86 külső házat egy régi 500wd winyó került bele ami utóbbi 2 évben egy szekrényben állt előtte semmi baja nem volt. Összeszereltem a dobozzal, rákötöttem a gépre, szépen felpörög, semmi kattogás, halkan teszi a dolgát de windows meg sem mukkan. Mint ha nem kötöttem volna semmit sem a gépre. Amennyiben a winyó lenne rossz, akkor azért felismerné a gép csak nem történne ugyan úgy semmi, vagy abban az esetben is elképzelhető, hogy nincs életjel? Esetleg létezik a külső ház lenne rossz hiába teljesen új? Sajnos a merevlemezt nem tudom betenni gépbe, laptopom van jelenleg és a környezetemben is mindenki laptopra állt át. Gépen 64 bites win7 van.

Vki válaszolna akkor köszönöm

(#11596) McDog válasza pergabb (#11595) üzenetére


McDog
aktív tag

Szerintem próbáld ki egy olyan ismerősöd gépén, akinek még Vista-ja, vagy XP-je van, mert lehet, hogy csak a külső ház nem kompatibilis.

(#11597) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, elég sürgősen kellene egy kis infó.

A mai kell vennem egy külső vinyót. USB-vel lenne összekötve egy PC-vel és igazából torrentes HD filmeket (10-40GB/db) lennének rajt tárolva. 2,5"-osra gondoltam és méretben kb. 1 TB-osat.

Tudnátok ilyesmit ajánlani, ami jó vétel lenne? Fontos a megbízhatóság, illetve másolási sebesség.
Egy Gigabyte EP35-ös alaplapom van, ha jól tudom ez nem még nem tudja a USB3-at és a eSATA-t sem.

Vélemény?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11598) McDog válasza Pityke78 (#11597) üzenetére


McDog
aktív tag

Habár még nincs USB 3.0-ád, de azért még lehet, ezért csak USB 2.0-ást nem is érdemes venni.
Talán a legjobb ár érték arányú amit mostanában láttam: Hitachi Touro Mobile 1TB External Hard Drive (PC) 1 év garanciával.
Pár ezerrel drágább: Transcend 1TB TS1TSJ25M3
És a legjobb talán és most akciósan az ára is versenyképes: Western Digital 1TB WDBBEP0010BBK
Mind a három megbízható és az USB 3.0-ás HDD-k ki is használják maximálisan az USB 2.0 sebességet így gyors is.

[ Szerkesztve ]

(#11599) pergabb válasza McDog (#11596) üzenetére


pergabb
senior tag

pont a linkelt oldalon van egy olyan hogy gyártó honlapja és ott EZT látni (- Kompatibel mit Windows 98/98SE/ME/2000/XP/2003/Vista/7)
Megnéztem 85-ös és 86-os között mi a különbség. Minden igaz akkor pont ez, hogy 86-os win7 alatt is megy

[ Szerkesztve ]

(#11600) leyence2


leyence2
tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne. Van egy külső 3.5"-os házam, benne egy 80Gb-os vinyó. Mikor bedugom az usb-t van mikor felismeri látom rajta az adatokat, de ha elkezdem másolni akkor eltűnik a sajátgépből és megáll a másolás. A vinyó biztos hogy jó, mert ha belül dugom rá a gépre (sata, tápegység adja az áramot) akkor tökéletes.
Van olyan is hogy egyáltalán nem ismeri fel, pedig a vinyó felpörög. Más gépen is ugyan ezt csinálja. Ja és 2A-es a táp, szal biztos ad neki elég kakaót. Nem tudjátok mi baja lehet? :)

[ Szerkesztve ]

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.