Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) prebuds válasza prebuds (#11498) üzenetére


prebuds
aktív tag

Amúgy 1 terás külső vinyó kéne.

Tudtok ennél olcsóbbat?

Én árgépen nem találtam, de hátha ismertek olyan boltot, ahol van jobb áron, vagy más márka...

(#11502) CoolBoy323 válasza prebuds (#11501) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

[link]

azonos ár, de jobb vinyó!

(#11503) prebuds válasza CoolBoy323 (#11502) üzenetére


prebuds
aktív tag

csak boltból vennék, újonnan, áfás számlával.

(#11504) CoolBoy323 válasza prebuds (#11503) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

úgy kicsit drágább lesz...

(#11505) altair66


altair66
csendes tag

Ha külföldről veszek vinyót akkor arra a jogdíjat hogyan vetik ki?
Talán megnézik a csomagomat aminek elvileg bontatlanul kellene hozzám érkeznie?

(#11506) prebuds válasza CoolBoy323 (#11504) üzenetére


prebuds
aktív tag

mondom csak boltból veszem, számlával, okkal, mert így fizeti ki a cégem. Muszáj a végletekig a saját termékedet reklámoznod? Elsőre is megértettem, láttam, de nem jó, köszi.

(#11507) King Unique válasza Tejes Pite (#11497) üzenetére


King Unique
titán

Ha már megkerestél,akkor privátban,de amúgy mind3 jó :K ,az alapján dönts mi a fontosmkell-e vmi kis +,szoftveres körítés,bejáratott márka stb.=WD, ütésálló,új gyártmány (új vinyó,vezérlő)=A15, hasonlóan strapabíróságot leszámítva D03

(#11498) prebuds: usb2 a szűk keresztmetszet :K ,de ált.külső adattárnak élettartam,kisebb melegedés miatt 5400-as ajánlott (5200 gondolom régi-új WD10TPVT vinyós Passport). 7200-as usb2-n csak pár MB/s-el gyorsabb,usb3-on se túl sokkal,mert ált. 2x375 GB tányér van benne,ami kb. max 120-125 Mb/s,de új 2x500 v 1x500 tányéros 5400-asok is hozzák ezt.Nem írtad mekkorára gondoltál,de 2,5"-be tusb ápellátás 7200-asnál bizonytalanabb,ezért se ajánlják.

(#11499) werszomjas : oksa,akkor tökéletes lesz neki 2,5",usb tápolással se lesz gond,főleg WD-nél nem, választék nagy,csajodnak új design Passport vsz jó lenne,abból is esetleg új vékonyabb Edge modell (kicsi,vékony az ált tetszik csajoknak),v más (adata He720,v az fiús :F ),te tudod milyen az ízlése... :)

(#11508) CoolBoy323 válasza prebuds (#11506) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ki mondta h vedd meg?

Arra gondoltam, h ugy dragabb lesz BARMI, nem reklamoztam...

Nyugodtan lehiggadhatsz, nehigy agyhalal legyen a majhalal utan...

(#11509) McDog válasza prebuds (#11501) üzenetére


McDog
aktív tag

Egy kicsit még szánj rá és íme: Western Digital 1TB WDBBEP0010BRD USB 3.0-ás, most akciós és 2 év gari van rá.... hát a színe piros, de ezért akciós gondolom...

//Amúgy ugyanott van egy Hitachi Touro Mobile 1TB External Hard Drive, ami olcsóbb, de erre is csak 1 év gari van.//

[ Szerkesztve ]

(#11510) King Unique válasza McDog (#11509) üzenetére


King Unique
titán

Új Hita Touro is jók nagyon és design is rendben (+1 ajánlás to werszomjas ) :K ,de persze WD is frankó,bár vörösbe srácnak...igaz nekem is legalső Passportom olyan volt,mert olyan színben volt az adott méretben. :B

(#11511) prebuds válasza McDog (#11509) üzenetére


prebuds
aktív tag

köszi! Amit én linkeltem, annál ezt írták: "USB 2.0 vagy 3.0 csatlakozás"
tehát ha jól értem, usb 3.0-át az is tud, meg a hitachi is, amit küldtél - azt hiszem, ezt fogom venni, köszi, ez a legolcsóbb, az 1 év gari nem érdekes.

King: a szín nem érdekel, az ár viszont igen :)

[ Szerkesztve ]

(#11512) moha21 válasza King Unique (#11496) üzenetére


moha21
addikt

Oké, köszi szépen!

1 TB-os verziót rendeltem meg belőle 25k-ból el is hozzák. Olvasgattam a neten is még és meggyőzött. :R

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11513) ginola


ginola
addikt

1080p-s fiml a külső táp miatt tán kevésbé szaggathat a 3,5-en, mint a 2,5-en?

(#11514) CoolBoy323 válasza ginola (#11513) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

egyáltalán nem szaggat 2,5-ön sem!

(#11515) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a barátnőm szeretne külső vinyót venni. Használatát tekintve csak filmek kerülnének rá, és a TV-n lejátszaná őket. Nem tudom hogy ebben az esetben 2.5 vagy 3.5 lenne a jobb választás, illetve kell e külső áramforrás a vinyónak? Kapacitását tekintve 1 TB -ra gondoltunk és a kinézete sem mindeggy hogy milyen. :) Két kiszemelt van jelenleg, [link] vagy [link] .Melyiket érdemesebb a kettő közül megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#11516) King Unique válasza JHONNY 79 (#11515) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ,ha csak otthoni fix használatra lesz Tv-hez,akkor 3,5" is megteszi.ezért az árért abból 1-5-2 TB is kijön,viszont neki gondolom fontos a kis méret,hordozható legyen,akár tasiba beférjen,akkor nyilván 2,5",maradhat ez. 3,5"-nek kell (adják hozzá) külső 230V/12V táp adapter, 2,5" csak usb portról kapja az áramot,max ha 2.0-án nem kap eleget,akkor 2 végű kábellel,de esetek zömében nincs rá szükség,főleg WD-nél nem.
2 közül,mivel hasonlóak is (NYÁK-ra integrált usb csati stb.),inkább WD-t vegyétek,az kiforrottabb,megbízhatóbb márka,szoftveres körítése is bőséges,hw-es titkosítást is tud - lejelszavazható - ami ki-be kapcsolható jelszó ellenében.+ sokféle gyáti tok ]link] kapható hozzá,akár ütésálló Nomad is.
Visszaolvasva is találtok még alternatívákat (Adata,Trancend,SP stb.),nemrég Hitachi Touro Mobile [link] is egész jó :K

[ Szerkesztve ]

(#11517) ginola válasza King Unique (#11516) üzenetére


ginola
addikt

Kíváncsi lennék, hogy ugyanaz a 1080p film szaggatna e 2,5-es vinyón az áramellátás miatt4

(#11518) JHONNY 79 válasza King Unique (#11516) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszi a segítséget. Ezek szerint a Samu sem olyan rossz? A hordozhatóság fontos, ezért is néztünk 2.5 méretben. Viszont a TV-re kötve valami speckó USB csatlakozó kell neki vagy működik normál USB-n is?

(#11519) f4cg80 válasza ginola (#11517) üzenetére


f4cg80
tag

Nekem Hitachi Tuoro Mobile van,2,5-es 1Tb-s,semmilyen 1080p-s sem szaggatott a Tv-n,mikor kipróbáltam. Tv: LG Fullhd,32",1 db usb porton volt rádugva.

(#11520) Hege_89


Hege_89
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 1 TB-os, 2.5"-os külső vinyót, USB 3.0-val. Legfőképp adattárolásra kellene (filmek, zenék). Tudnátok mondani nekem pár típust, amit érdemes lenne választanom. Én ezzel szemezgetek, de annyira nem értek hozzá, szóval kérném a véleményeteket: 2.5" 1 TB WD ELEMENTS SE. Előre is köszönöm a segítséget!

(#11521) Tejes Pite válasza Hege_89 (#11520) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Inkább WD 1000 GB My Passport. (2,5") Újabb széria.

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#11522) King Unique válasza ginola (#11517) üzenetére


King Unique
titán

Nem szaggatt az :N ,áramellátás felprörgés része a kritikus,akkor veszi fel a legtöbbet,utána,ha már megy,nem fog menet közben amiatt akadozni,max egy 7200-as...+ amúgy is durvább bitrátájú HD filmeknél fordul elő nagyritkán,de ott is usb2 miatt,az a szűk keresztmetszet.

(#11518) JHONNY 79 : az se,de eladták Seagate-nek hdd gyártást,ez az M3 is csak marketingfogás,uaz,mint korábbi M2, meg Passportra is eléggé hajaz,de azok supportja,szoftverei jobbak,ill benne lévő vinyó áramfelvétele kisebb,mint samsung-seagate-nél.,tehát TV-re kötve is stabilabban elmegy.Nem kell hozzá semmi spec kábel,amit adnak usb3-at,annak vége "A" male típusú,ami belemegy,beledugható TV usb2 "A" female portjába :D Max arra kell figyelni,h nem túl hosszú a kábel (kb.40 cm),tehát úgy helyzd el TV közelőben,lehet hosszabítóval megtoldani (usb2 A-A male-female pl) rákötni,de nem legyen túl hosszú.

(#11523) JHONNY 79 válasza King Unique (#11522) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Picit félreérthető voltam. A Tv-n n van sima USB csati, viszont ha jól tudom az újabb tévéken már valami 1.5 A -es USB csatlakozó van. Ezért kérdeztem hogy működik e a a dolog a TV-vel. Egyébként mekkora hosszúságú USB hosszabbítót lehet használni? Nekem 3.5 külső tápos Samu vinyóm van, amihez kellett hosszabbító, de csak 1.5-2 méterest kaptam. Okozhat ez problémát?

(#11524) CoolBoy323 válasza JHONNY 79 (#11523) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1,5A-nél már megsülne :D
elég annak 1 is :))

nekem van egy USB3-as 1,8m-es hosszabbítóm, de PChez használhatatlan, mert nagyon lelassul :(

(#11525) Norbi14


Norbi14
senior tag

Tudtok ajánlani 30-40ezer között egy külső 1TB-os USB3.0 merevlemezt?

(#11526) McDog válasza Norbi14 (#11525) üzenetére


McDog
aktív tag

(#11527) McDog válasza McDog (#11526) üzenetére


McDog
aktív tag

(#11528) ginola válasza King Unique (#11522) üzenetére


ginola
addikt

Ismerősömtől kértem el egy 320 és 500 GB-os 2,5 HDD-t és el sem indult rajtuk a film, valószínű ez lesz inkább, mit gondolsz?

Western Digital My Book Essential 1TB USB 3.0

(#11529) King Unique válasza JHONNY 79 (#11523) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem 1A lesz az,1,5 sok,bár elvileg ha többet is kap,csak annyit vesz fel vinyó,amennyi kell neki. Hosszabítóban 1-2, közti kapni ált.,nálam műxik PC-n,TV-n se volt gond,bár lehet amit lejjebb írtak picit lassul tőle,de azért nem drasztikusan (nálam).

(#11528) ginola: milyenek voltak azok, :F Vagy vinyók nagy áramfelvéte miatt és TV port ezt nem tudta kiszolgálni (kevésbé valószínű),v mert pl. filerendszerét nem ismerte fel (NTFS),de megy ez simán,nem szokott 2,5"-ekkel ilyen téren gond lenni. :N
Aztán az se mindegy adott video/film milyen formátumban,szerkezetben van hdd-n,mert az már TV képességeitől függ, mikkel birkózik meg,mit játszik le automatikusan, utána kell nézni manualjában,v vmi multimédiás-TV-s topicban, szerintem ez valószínűbb ok lehetett.,jártak már így páran. Szal,ha ez a gond,ugyanúgy 3,5"-es MB-nél is így lett volna,csak táp mizéria miatt nem kell elvetni 2,5"-est,egyébként jó a MyBook. :K

(#11527) McDog : jó tipp,bár WD Red-et NAS való 24/7-ben,normál módra jó egy átlagos 3,5" 5400-as is,de aki nem sajnálja rá a kb+10k felárat és sokat nyúzza,strapabíró vinyó kell neki,az bátran vegye,jó ez a széria. :K
látom megjegyeznek,"tanulnak" egyesek ezt-azt,erre jó a topic ;)

(#11530) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.

(#11531) kutyás01


kutyás01
csendes tag

Sziasztok! Várható-e a közeljövőben, hogy a Küső Hdd árai mérséklődnek?

(#11532) McDog válasza kutyás01 (#11531) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha erre valaki konkrét választ ad az akár tőzsdézhet is. :) De ha pl. Ipon árait vesszük alapul, akkor látható egy folyamatos árcsökkenés. De hogy mi lesz az az időjárástól meg a világ gazdasági helyzetének változásaitól, meg ki tudja mitől függ....

(#11533) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Most ment tönkre egy WD Elements 1TB-os külső merevlemezem, ehelyett akarok venni egy USB3-as, 1 TB-os, minél több garanciás külső HDD-t. A WD-t inkább kerülném, mert ez sem bírta sokáig.

Főleg filmtárolásra kellene egy média player mellé. Ahogy néztem egyre kevesebb a 3,5"-os és árban kb ugyanannyiba kerülnek, mint a 2,5"-osak. Kérdésem, hogy egy 2,5-es, USB3-as külső HDD mennyivel lassabb egy 3,5-esnél? Illetve megbízhatóság és mindennapi használat mellett melyik a jobb választás? Egy helyen lenne, nem hordozom sehova, egy 2,5-es bírja-e hosszabb távon egy mediaplayer kiszolgálását?

ati

(#11534) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Sziasztok!
A napokban vettem egy wd my passport 1 terrás winchestert (usb3) és azt vettem észre, hogy azonos időközönként (20 perc- fél óra) leáll. Épp 300gb adatot másoltam rá és 4-5 alkalommal leállt majd újracsatlakozott. Ez normális? Ha igen akkor nem lehet valahogy megszüntetni?

(#11535) ginola


ginola
addikt

Revoltec EX310-ről vannak tapasztalatok, eléggé bizalomgerjesztő!

(#11536) kutyás01 válasza McDog (#11532) üzenetére


kutyás01
csendes tag

Köszönöm válaszod.

(#11537) King Unique válasza ati888 (#11533) üzenetére


King Unique
titán

Nacsak,mi volt vele pontosan a baj,vinyó halt be,v csak usb vezérlő szállt el :F Egyébként jók a WD-k, My Passport talán megbízhatóbb,nekem is az van,de ha nem,akkor visszaolvasol akad bőven más is,pl. Silicon Power (A15,A80,D03,D05..),Adata (Sh14,HD710...),Transcend (25M3,25A3 ...),azokra 3 év gari jár.
Sebességben mostani modern 2,5"-esek (500 GB/tányér) hozzák régebbi 3,5"-esek szintjét,akár max 110-1120 MB/s,de újak azokba nyilván gyorsabbak,vinyó topicban találsz teszteket,mit tudnak azok.
Ha nem fontos mobilitás,méret,akkor 3,5" is jó, Ft/GB arány is kedvezőbbm, ill ha intenzívebben használod akár strapabíróbb vinyósa (24/7)t is választhatsz pl mobilrack+külön hdd megoldás esetén.[link]

(#11534) Lengyi) mindegyik gyárilag leáll - energiatakarék - ,ált. 5-10 percre vannak állítva,v több,de WD-nél állítható Smartware v újaknál Drive Utilitíes progiban (Sleep Timer),akár ki is kapcsolható.[link]. illetve fejparkolás maitt is leállhat,az is tiltható Fejlett enrgiagazdálkodásnál HD Sentinelben, v * jellel,de ezekért topicját nézt át.( Sentinel és kiritikus hiba - fejparkolás - topic

[ Szerkesztve ]

(#11538) Lengyi válasza King Unique (#11537) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#11539) f4cg80 válasza King Unique (#11537) üzenetére


f4cg80
tag

Szia!
Ez a HDSentineles energiagazdálkodás tiltás orvoslás lehet arra,hogy 200 leállás/indulás után a fejparkolás érték ne legyen már most 27000? Vagy ennek,hogy ilyen magas a szám,milyen következménye lehet? Hitachi Tuoro Mobile az alany.

(#11540) Dorian válasza King Unique (#11522) üzenetére


Dorian
félisten

"amúgy is durvább bitrátájú HD filmeknél fordul elő nagyritkán,de ott is usb2 miatt,az a szűk keresztmetszet"

Nem így van. A legdurvább bitrátájú filmeknek is bőven elegendő az USB2, legyen akár BD50-es film.
Ha szaggat, akadozik, akkor másban van a hiba.

A másik: Ilyen célra csak külső táppal ellátott vinyót szabad venni, mert USB-n a külső eszköztől függ, hogy vagy kap annyi tápot amennyi kell neki, vagy nem, én nem kockáztatnék.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11541) gulyasa válasza Dorian (#11540) üzenetére


gulyasa
őstag

Igen, elegendő az USB2, de csak akkor, ha nem gagyi teszkógazdaságos hulladék eszközökről van szó, amelyek meg sem közelítik az USB2 specifikációit.
Példának okádék: Maxell pendrive-ok és USB HDD-k és társaik...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11542) CoolBoy323 válasza Dorian (#11540) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Felesleges a kulso tap!!

Nekem meg ugy sem volt sose laggom, h routerre volt kotve vinyo, nemhogy TVre...

Adata hd710 es samsung m2

(#11543) ginola válasza CoolBoy323 (#11542) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Néztél már 1080 p filmet médialejátszóról 2,5 és külső HDD-n?
Sztem Dorian a tápellátás hiányára gondolt.

(#11544) CoolBoy323 válasza ginola (#11543) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ááá, még csak 1000-et :D

vagyis nem médialejátszóról, hanem routerre kötött HDDről és TVre kötöttről

(#11545) Dorian válasza CoolBoy323 (#11544) üzenetére


Dorian
félisten

Az 500GB feletti vinyókat pedig nagyon sok eszköz nem képes USB-ről árammal ellátni, ezért javasolt saját táposat venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11546) CoolBoy323 válasza Dorian (#11545) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én még csak a tabletemen vettem észre, h nem képes meghajtani, de semmi egyebet!

USB-HUBbal is meg tudta a routerem hajtani...

szóval ezek csak ilyen urban-legendek, én tapasztalatból beszélek

(#11547) gulyasa válasza Dorian (#11545) üzenetére


gulyasa
őstag

Két 2.5" 1TB-os USB3-as HDD-t is használok (tévén USB2-őn, médialejátszón és PC-n USB2-őn és USB3-on is), egyikhez sem kell külön táp.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11548) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdésem lenne mert totál nem vagyok ezen a téren képben. Van egy sima 1T-s sata2-es vinyóm. Szeretnék belőle egy külső USB-s tárolót létrehozni. Lehetséges-e? És mit kell vennem hozzá?

Előre is Köszi a választ! :)

(#11549) CoolBoy323 válasza talpalavalo (#11548) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Vissza kell olvasnod ;)

(#11550) King Unique válasza Dorian (#11540) üzenetére


King Unique
titán

Esetek zömében valóban elég a 2.0,de multimédia topicokban javasoltak (tapasztalták) gyorsabb csatit - pl esata - combosabb filmekhez,mert azon nem akadt, usb-n viszont igen.Adott készüléktől is függ mennyit tud kihozni pl.usb2-ből.
2,5"-ek nagyja simán megy TV-ről,előnyösek WD-k,azok kevés árammal beérik,+ új TV-ken direkt "külső vinyós" 1A-es portok vannak,nem kell (feltétlen) külön táp :N ,de egy 3,5" nyilván stabilabb ilyen célra,kábelhossz se problémás azoknál. Nagyobb áramfelvétű (hitachi,toshiba) vinyó,normál,névlegesnél is karcsúbb áramot tudó usb portnál (pl TV) lehet cumi... :D
Működő,bejáratott dolog ez 2,5"-el is :K , másrészt meg elsődlegesen adathordozásra,tárolásra valók külső vinyók pc,noti,mac stb. közt,nem pedig médiaeszközökhöz,az abból adódó inkompatibilitás,nem kielégítő működés nem is annyira róható fel hibának,mert nem is arra valók...
(#11539) f4cg80 : olvasd el az adott topic 1. hsz-át minden benne van - egyébként élettartam csökkenés. Azért nem kell annyira túllihegni se szerintem,mert nem fél év alatt jön össze annyi (hsz),több év kell neki,régi Passportomba is van közel 100k érték és semmi baja,inkább rendszer hdd-ként kritikusabb.Illetve egyeseknél 3,5" Green is vígan ment még 800k-s értékkel,szal nem egyáltalán nem biztos,h x év múlva emiatt menne tönkre.
Mikori az a Hita Touro,h már annyi van benne :F Pont e téren szidott WD-k 2,5"-be kevésbé parkolják,mint Toshiba belsősek,de korábbi Hitákat is szidták ilyen téren,ezek szerint tiedbe lévő új Travelstar 5k1000 is szorgos...

(#11548) talpalavalo: 2,5", v 3,5" mobilrack topic,mert azt nem írtad milyen fizikai méretű...2,5" ha usb táposat akarsz,v csak csatira értetted?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.