Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Hege_89 válasza Kezdő vagyok (#11750) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Kösz szépen választ! CSak az gondom, hogy ugyan fel van telepítve a program, de azt írja ki, hogy nincs meghajtó csatlakoztatva, pedig bent van a vinyó. Ezt írja a WD Drive Utilities és WD Smart Security is. Kell neki esetleg valami driver vagy mi?

(#11752) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11751) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Magyarán szólva,nem látja a Windows,amit rácsatlakoztattál?
Vagy csak a WD progija nem látja?
Helyedben én levenném a Smartware programot,és újra feltenném(feltéve,ha valahol megvan a telepítője).
Én azt a lehetőséget választottam,hogy mindent rakjon fel,amit csak lehet(legfelső opció),majd frissítettem a programot a WD oldalán levő legfrissebb telepítővel.

[link]
Ezt az oldalt dobta fel nekem,hogy van frissítés.
XP-d vagy 7-esed van?

Egyébként nem vagyok én itt egy nagy ász,majd a többiek megmondják a tutit!

A Smartware a drivert is felpakolja.
USB 3-on használnád?

[ Szerkesztve ]

(#11753) Hege_89 válasza Kezdő vagyok (#11752) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Win 7-sem van, de a windows látja, csak a progi nem. Egyébként én is frissítettem a legújabbra, amit felajánlt. USB 3.0-án használom.

[ Szerkesztve ]

(#11754) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11753) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Tehát ha a tálcán levő ikonra jobb egérrel kattintasz,azt írja ki,hogy nincs rajta semmi sem?

Nálam meg USB 3-on meg a Win 7 nem látja,de ha felteszem az USB 3-as driverét az alaplapnak,akkor a következő újraindításig(!!!)látja a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#11755) Hege_89 válasza Kezdő vagyok (#11754) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Ha arra az ikonra gondolsz, ahol el lehet távolítani a hardvert, ott látja. Csak maga program nem ismeri fel.
Hm, érdekes, most látja.:) Pedig nem csináltam semmit legutóbbi indítás óta.:)

És hol lehet beállítani, hogy kikapcsoljon rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#11756) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11755) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

USB 2-n próbáltad már?

(#11757) Hege_89 válasza Kezdő vagyok (#11756) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Na most jó lett, hol tudom beállítani, hogy rendesen leálljon?

(#11758) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11757) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az "emberi fej"ikonra jobb egérrel kattintva jön be a lehetőség.

(#11759) Hege_89 válasza Kezdő vagyok (#11758) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Mármint bent a programban? A bal felső sarokban egy emberi fej ikon, de ott nincs ilyen választási lehetőség?

(#11760) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11759) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Arra gondoltam,ami a tálcán megjelenik fej,arra kattints jobb egérrel,és ott is vagy.

(#11761) Hege_89 válasza Kezdő vagyok (#11760) üzenetére


Hege_89
csendes tag

Ott annyi van, hogy WD SmartWare, a program rögzítése a tálcán és ablak bezárása.

(#11762) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11761) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nem ez jelenik meg?

Ha a WD Smartware-ra kattintasz jobb egérrel,akkor leválasztási lehetőség jön fel.
Nálam most nem,mert nincs csatlakoztatva rá a külső HDD.

[ Szerkesztve ]

(#11763) Hege_89 válasza Kezdő vagyok (#11762) üzenetére


Hege_89
csendes tag

De csak eddig a programon belül nem jelent meg külön a my passport lehetőség a PC mellett, csak ott lehetett rámenni, ahol ki lehet választani a meghajtókat. De most valamitől jó lett és meg tudtam csinálni. Kösz a sok segítséget!:)

(#11764) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11763) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szívesen,nincs mit!
Vajon mitől javulhatott meg?
Újraindítottad esetleg?
El is köszöntem mára,jó éjt!

Van PDF-ben a HDD-n használati utasítás,majd olvasd el!

[ Szerkesztve ]

(#11765) Kezdő vagyok válasza TeeJay (#11735) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Pontos linkeket tudnál kiírni,hogy milyenre gondoltál?

Mármint mindegyikre.

[ Szerkesztve ]

(#11766) King Unique válasza Hege_89 (#11763) üzenetére


King Unique
titán

Csak összejött :) ,a tálcán eltávolítod, akkor egyből leáll full és lehet kihúzni. Ha normál hardv.bizt.eltáv-al és nincs olvasási-írási művelet elvileg az is elmegy, várni kell eltávolítás után kb. 15sec-t, míg fejet leparkolja és kihúzható szakik szerint, de ha már progijában normálisan megoldható, akkor érdemes azzal.

(#11765) Kezdő vagyok: vinyókból új 2 tányéros wd, toshiba , hitachi (eléggé parkol) és esetleg samsung-seagate jöhet szóba. 2,5" rackre meg topicjában vannak linkek bőven. (pl)

[ Szerkesztve ]

(#11767) kapaca76


kapaca76
tag

Sziasztok!

Min. 1TB-os külső HDD-t szeretnék venni. Milyen típust javasoltok?

Kösz!

(#11768) Kezdő vagyok válasza King Unique (#11766) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
Ezt nem is tudtam,hogy ha Windows-sal távolítom el,kell várni 15 másodpercet,ha pedig a Smartware progival,akkor nem kell várni(már ha jól értem). :F
Nézem a linkeket,köszi!

(#11769) Kezdő vagyok válasza kapaca76 (#11767) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én nekem még a WD My Passport nagyon bejött eddig,másom nem is volt.

[ Szerkesztve ]

(#11770) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#11765) üzenetére


TeeJay
félisten

20alá befér az 1TB-os Toshiba mellé meg max 4-5ezerből egy jófajta USB3-as külső rack.
árban olcsóbb és cserélheted benne a vinyót mert úgy is megmarad rá a garancia ;)
persze ha 23-24ezer körül lehetne kapni WD Passport vagy ADATA külsőket azt ajánlanám
de most olcsóbb kettőből összerakni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11771) King Unique válasza Kezdő vagyok (#11768) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is liksoft tanácsolta, de ez sem feltétlen szentírás :N , ugye win7 alatt pörög tovább x percig, de mindent bezársz,leválasztod,megvárod fej biztosan leparkol (kb. 15 sec, v több) és lekapható elvileg.

(#11770) TeeJay: 24k-ért akad HD710, SH14 még olcsóbb, Passport is akár, bár az +-3-4k.
De szerintem nem feltétlen az a pár ezer a döntő miknek,mert ha vkinek ütésálló, jól felszerelt kell, akkor egyértelmúen előbbiekből választ, ha meg nem kell csicsa, akkor mobilrack megoldás jobb, van aki szerint alapból is az a nyerőbb alú ház (jó hővezető), vinyó variálhatóság miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#11772) Kezdő vagyok válasza TeeJay (#11770) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

"jófajta USB3-as külső rack.":Egészen pontosan Te milyen márkájút vennél?
És személy szerint Te most mit használsz,és hogyan vagy vele megelégedve?
Esetleges valami pozitív vagy negatív tapasztalatod van-e?
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

King Unique :akkor ebből az jön le,hogy nagyon ajánlatos feltenni a Smartware progit Win 7 alá,nem?

Szerintetek érdemes Hong-Kongból hozatni HDD-ket?
Előny: olcsóság,hátrány:nincs garancia.

[ Szerkesztve ]

(#11773) TeeJay válasza King Unique (#11771) üzenetére


TeeJay
félisten

28az nézd csak meg... külföldi boltból nem igen rendelnék mert a garancia problémás lehet
az első kisker amelyik megadja a 3év garit bizony 28ezer felett kínálja még...

szóval a 19ezer párszázért 2év garis Toshiba meg 3-4-ért egy alu USB3-as rack jobb választásnak tűnhet
és azt büntetlenül szét lehet szedni akár ki is lehet cserélni a vinyót benne vagy másik laptopból beletenni és adatot menteni. sajnos a WD passport meg ADATA cuccoknál ugrik a garancia ha szétkapod

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11774) ladaracer


ladaracer
csendes tag

Sziasztok!

Akinek van esetleg Thermaltake ST0020E max 5G USB 3.0-as 3,5"-os külső háza, próbált már 2Tb-nál nagyobb vinyót benne?

A legtöbb helyen vagy úgy írják, hogy 2Tb-os is bele tehető, vagy 2 Tb-ig. Szemezek WD RED 3Tb-tal.

Jó volna tudni, hogy egyáltalán működik-e benne?

(#11775) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#11772) üzenetére


TeeJay
félisten

pl ez : ipon
korrekt az ára és 2év garancia :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11776) King Unique válasza TeeJay (#11773) üzenetére


King Unique
titán

Garit nem is néztem, de tökmindegy, pár- ezer diffi van, úgyis aszerint vesz az ember (igényesebbje) mire van szüksége (fentebb taglalt), ok igaz ár se midegy, de pár ezren nem érdemes spórolni a számunkra megfelelő külső vinyó kiválasztásákor..., kompaktot mért akarná szétszedni, cserélgetni vinyót benne :F ,nem arra való :N , ha vkinek ilyen célra kell és nem kellenek extrák mobilracket kell venni, ezt ajánlott vétel előtt átgondolni.

(#11772) Kezdő vagyok: csak annak,akinek Passportja van. Kína, Hong Kong...rizikós , elég sok mindent hamísítanak arra (lásd korábban 2,5" WD , Elements doboz,passport külső, flash memória... :D )

(#11774) ladaracer: 3,5" rack topic...Sharkoon RC-be szem az usb3-as kezeli, ill ennél fw update is segíthet rajta.

[ Szerkesztve ]

(#11777) bivaly67 válasza ladaracer (#11774) üzenetére


bivaly67
csendes tag

Szia!

Mükdödik próbálva st3000dm001-el!

(#11778) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Pár napja vettem WD My Passport 2,5" 1 TB os külső 3.USB-s HDD-t.
eddig semmi gond nem volt vele már le is szettem rá pár filmet, TV-n is használtuk stb.

Viszont, azt vettem észre tegnap este hogy csak akkor látja a HDD-t ha már rá van dugva a PC mikor bootol. Tehát ha már megy a gép és csak utána dugom rá a külső HHD-t akkor nem látom a PC-n.

anno kapásból instaláltam -lehet hiba volt?- a mellékelt WD szoftvereket (3db?), diagnosztika stb lehet nem kellett volna?

Mi lehet a hiba? (USB3.0?)

Vista op rendszeres R500-as Lenovo laptomon megy (~4 éves).
párhuzamosan rádugtam egy régebbi 350GB 2,5"os WD-t azt simán felismeri.

Mi lehet a hiba? Mi ellenőrizzek? (sajna csak este tudom megnézni, most cégesről írok)

Előre is köszönöm!

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#11779) King Unique válasza Antonio (#11778) üzenetére


King Unique
titán

Usb2-be használod gondolom, usb3 terén magában a kiszolgáló eszközön, pl.notin lévő usb3 porttal szokott pici gond lenni, ha nem a legfrisebb driver van fent, de sima usb2-nél ez nem ügy, szedj le mindent úgy próbáld. SES driver auto feltelepült, WD programjai látják? Az nem baj, ha felrakod progijait, lehet Vista-ban akadt vmi össze, azt se ártana átnézni.
Másik gépen volt próbálva, másik usb portban, lemezkezelő látja (új meghajtó betűt kell adni lehet, újra felismertetni), eszközkezelőben neve mellett sárga felkiáltójel? Ha menet közbe dugod rá gép nem fagy, nekem ilyen utoljára régi 5-ös ESET vírusírtó alatt fordult elő, h csak bootolva ismerte fel jól, gépeden mi van?
Nem szokott Passportokkal gond lenni :N , igaz csak xp, win7 alatt próbálgattam...
Másik egy régi usb2-es 2,5" 320-as Passport Essential/Elit, 350-es nincs?

[ Szerkesztve ]

(#11780) trafipax


trafipax
tag

Üdv,

Keresek, TV mellé külső adattárolót. A szokásos filmnézés, képnézegetés funkcióra. Nem igazán tudom hogy 2.5" vagy 3,5" -ba gondolkodjak. Mozgatva nem nagyon lesz, szükséges tárhely kb 1-1.5 Tb. Lustának lusta vagyok, tehát nem nagyon akarok foglalkozni, a folytonos leválasztással, vagy a tápegység áramtalanításával.

mik az ajánlott típusok, megbízható márkák?

EIK!

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#11781) King Unique válasza trafipax (#11780) üzenetére


King Unique
titán

Akkor 3,5" megfelelő számodra, talán mobilrackes megoldás ajánlottabb, kapcsológomb miatt is, ebben (2. link) találsz infót.
Maradhat akár non-stop rádugva, de ha tartósan nem használod, azért érdemes kikapcsolni, elosztót áramtalanítani, ami azért nem olyan megerőltető... :)

(#11782) trafipax válasza King Unique (#11781) üzenetére


trafipax
tag

"...érdemes kikapcsolni, elosztót áramtalanítani"
azért ez még belefér :DDD

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#11783) werszomjas


werszomjas
őstag

Megjött ADATA NH13 1TB külső merevlemez.

Szép, igényes darab, bár én azt hittem, az egész alu, de csak a teteje alu, az alja műanyag, remélem nyáron nem fog nagyon melegedni.

Ja és nem toshiba vinyó van benne, hanem Seagate.

AIDA64 info:

Kép1

Kép2

Vélemények erről a vinyóról?

Bár nagyon nem aggódok, 3év garancia van rá :K

A WD MyPassport volt még a másik lehetőség mellette, de az drágább is volt és 1évvel a garancia is kevesebb.

Köszi mindenkinek a segítséget a választásban :R

üdv

(#11784) skyboi


skyboi
tag

Üdv Kollégák,
Nagy fejfájással küzdök, remélem, tudtok segíteni:
Van nekem egy Lian-Li EX50-es külső merevlemez szekrényem, tehát nem az usb3-as, a régebbi esata-s változat. Járt hozzá egy portmegosztásra képes, Jmicron gyártmányú hálókártya, mely egy pci-x slotba kerülve egyszerre hozta be a windows alá a szekrényben tartott 5 vinyót. A korábbi gépemben, melyben Giga p45-ös intel lap volt kisebb nehézségek árán felismerte a windows és onnantól fejfájásmentesen tudtam használni. Nem volt mind1, melyik pcix slotba kerül. Nem tudom, milyen logikán alapult ez, de az egyik slotban nem ismerte fel a gép, a másikban igen. Ha felismerte, a windows telepített hozzá illesztőprogramot és ment a motyó. Kezdetben IDE, később, SSD vásárlás után Achi módban is.Telepítettem az SSD miatt új windowst is, gond nélkül felismerte és működött. Windows 7 x64et használtam.

Tegnap vettem egy új belsőt: MSI Z77 MPower lapot, i5-ös procit. Windows 7 x64,achi mód, beütött a krach: nem ismerte fel. Próbáltam minden slotban, rövidben, hosszúban: semmi. Szedtem le drivert, azt írja jmicron eszköz nem található. Tönkrement volna mondom? Nosza, bele egy másik, szintén régebbi Giga-s, P35ös gépbe. Felismerte. Szintén Windows 7. IDE módban megy ez a régi gép.

Gondoltam rá, hogy veszek másik portmegosztós Esata kártyát. De tartok tőle, hogy nem működne, vagy szintén nem ismeri fel. Emiatt alaplapot nem szeretnék cserélni, pláne, hogy nincs garancia, hogy mondjuk egy Asusban menne. Mit tudnék tenni? Tanácsokat nagy örömmel fogadom! :R

True story.

(#11785) TeeJay válasza werszomjas (#11783) üzenetére


TeeJay
félisten

ez tulajdonképpen egy Samsung M8 2,5"-os vinyó csak már a Seagate név alatt fut
jókat mondtak róla pont a Samsung S2 és M2-ben volt gond nélkül megy mindenkinek.
nocsak úgy tűnik az ADATA sem csak Toshiba-val szállítja már a merevlemezeit?
3 év garancia miatt mindenképpen megéri!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11786) skyboi válasza skyboi (#11784) üzenetére


skyboi
tag

Sorry, egy hiba az előző hozzászólásban, egy Silicon Image sil3132-es satakártyáról van szó, nem jmicronról.

True story.

(#11787) panpeter92


panpeter92
tag

Hello
Olyan kérdésem lenne, hogy külső hdd leválasztása után rögtön le is húzhatom a gépről, vagy várni kell? Azt vettem észre, hogy ha várok egy keveset, fél percet kb, akkor olyan mintha leállna/lekapcsolna a hdd. Ezt meg kellene várnom mindig? vagy nem, és rögtön lehúzhatom miután a gép kiírta, hogy most már biztonságosan el lehet távolítani a hdd-t?

(#11788) skyboi válasza skyboi (#11786) üzenetére


skyboi
tag

Úgy tűnik, ezek a kártyák egyetlen UEFI-s alaplapon sem mennek alapból. Legalábbis amerikai fórumokon láttam erre utaló jeleket: asrock-ék adtak ki egy beta biost, ami visz bizonyos darabokat.
Kérdésem: tud valaki olyan olcsó esata kártyát, mely garantáltan megy UEFI- Ivy bridge alatt és képes portmegosztásra?

üdv és köszi.

True story.

(#11789) Petty323i válasza King Unique (#11694) üzenetére


Petty323i
csendes tag

(#11694) Sajnos tévedtél,ez egy IDE csatlakozós rack! Most érkezett meg,és mondhatni elég csalódott vagyok :W

(#11790) King Unique válasza werszomjas (#11783) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy TeeJay mondta samsung M8 (ami jó), csak miután Seagate felvásárolta, átcímkézték, mert a gyári 2,5" Seagate.ek kevésbé jók. Felpörgési indítóárama mennyi, 075-08A körül?
Jó kis cucc az NH13, végülis jó vétel volt :K

(#11787) panpeter92: win7-et használsz gondolom, az nem veszi el portról leválasztás után áramot,m int XP, tehát kicsit - kb. 15 sec, v több - érdemes várni, míg fejet leparkolja, forgást leállítja, azután lehúzható.
Ha nem kakrsz várni, korábban megtárgyaltuk registrybe bele lehet nyúlni, átírni ezen beállítást, Teejay csinált hozzá auto regfile-t, nála érdeklődj (azért nekem is megvan [link] , utána restart)
Milyen külső vinyód van :K , mert pl. WD-nék gyári progiját feltéve, a tálcán azzal is leválasztható normálisan.

(#11789) Petty323i : a vinyó Samu F4 satás, ez a noname rack kisbetűs részen látszik ata/atapi , ami IDE, de SATA is rá van írva, az tévesztett meg, én is azt néztem elsőre, ezért bocsi :B , de mondtam érdeklődj 3,5" rack topicban, v akad ennél jobb, megbízhatóbb, azokat is nézd előtte meg :U
azért ezekre google-ban is rákeresel, látni melyik-melyik, + ezen akkor mért írják rá mind2-t a dobozra az is fura, 1394 meg a Firewire, v ezekkel bővíthetó, cserélhető, v mi... :F

[ Szerkesztve ]

(#11791) panpeter92 válasza King Unique (#11790) üzenetére


panpeter92
tag

Értem, köszi.
My passport-om van.
Egyébként médialejátszóra van dugva. Ahhoz kérdezném, hogy ott hogy működik? Azokon van valami leválasztás? Vagy ott cska ahogy lekapcsol a lejátszó, lekapcsolja a külsőt is? Nem találtam benne olyan beállítást hogy leválasztás vagy iylesmi

(#11792) King Unique válasza panpeter92 (#11791) üzenetére


King Unique
titán

Na, akkor nem is kell registrybe belepiszkálnod, felrakod Smartware-t és tálcán leválastva jó lesz :K
Médialejátszó más tészta (pc-s használatra vannak elsődlegesen tervezve), az vezérli leállítását, jó esetben az leáll, Passport is, ill üresjáratban x perc utáni leállás (állítható WD Sleep Timer) hogyan érvényesül, az próba kérdése.

(#11793) qwerty101


qwerty101
csendes tag

Üdvözlet!

Szükségem lenne egy külső merevlemezre(max.500 GB. Célom régi adatokat menteni, tárolni megőrzésre, hogy ne vesszenek el. Munkára kell.) Pc-m van(régi kb. 10 éves Xp-s, 80Gb belső tárhely)
Képeket, esetleg videókat, dokumentumokat, pdf-eket szeretnék rajta tárolni.
Max. 17-20 ezer Ft-ba kerüljön.
3,5" legyen, USB 2,0 és 3,0 csatlakozóval. Pendriveként szertném alkalmazni, nem akarom pc-re csatlakozva hagyni(azaz csak rárakom a már nem szükséges adatokat, a pc-ről kihúzom a külső tárhelyet és félrerakom. Ha valamikor megint megtelik a hely a pc-n, akkor újra elő tudjam venni és rápakolni a már nem szükséges anyagot).

Böngészgettem és három jelöltem lenne: :F
-Samsung M3 (most kb. 16e)
-Western Digital
-Adata

Mit tudtok tanácsolni, melyik a jó és mire kell otthon figyelni, ha használom a fönt leírtak alapján?

Sürgős lenne!

:R Köszönöm! :R

(#11794) King Unique válasza qwerty101 (#11793) üzenetére


King Unique
titán

3,5"-be inkább már 1-1,5-2 TB-osokat érdemes venni, v afelett, ha csak 500 GB kell, akkor érdemesebb külön usb-s 3,5" mobilracket+ bele egy vinyót venni, ebben a hsz-ban (2. link) találsz infókat :K Ha csak biztonsági mentésre kell és csak 500 GB, lehet praktikusabb egy 2,5" (abban is már 2 TB a max), én 3,5" otthon nagymennyiségű adat tárolásához, filmnézéshez használom.
Samsung M3 Station már nem nagyon kapható, max a 2,5" M3, Adata 3,5" NH03 Ninja szintén kifutó, tehát kompaktból maradna WD MyBook, de 1 TB alatt nem érdemes....akkor fentebb említett rackes megoldás inkább.

(#11795) artiny


artiny
őstag

Van egy WD500GB Green 3,5" amit kulso hdd.ne szánnék a tvhez...mire figyeljek ha kulso hdd boxot akarok venni hozzá?
Nem megy tonkre ha ugy kapcsolodik le mint egy usb? szoval ha kimegyek a menubol vagy ha lekapcsolom a tv.et es kihuzom a tvbol az usb kabelt? (hogyan kell "szabályossan" levalasztani,kikapcsolni az ilyen hdd.ket?)

(#11796) King Unique válasza artiny (#11795) üzenetére


King Unique
titán

Látom beírtad 3,5" mobilrack topicba is, ahova való :)
TV-n, ha kilépsz menüből, lejátszást leállítottad, elvileg kihúzható, de jobbak TV-vel együtt kikapcsolnak, utána racket is érdemes kilökni rajta lévő gombbal, ha nem használod.

(#11797) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Üdv

Adott egy wd pasport usb 3-as csatlakozóval szerelve és nagyon sűrűn, kb 5 percenként újracsatlakozik másolás közben! :Y Mi ehet a baja szerintetek?

(#11798) King Unique válasza Lengyi (#11797) üzenetére


King Unique
titán

Én ilyet nem tapasztaltam enyémmel :N , de páran már panaszoltak ilyesmit, másik topic alapján szerintem alaplappal, usb porttal lesz a gond...(link1, link2)
Ahhoz h ez biztosan állítható legyen, Passportot ki kéne próbálni másik gépen is,másik usb portban. Látom asus notid van 1 usb3 porttal, abba használod? Olyan még előfordul, h ha usb3 driver nem a legfrissebb, akkor lassú, eldobhatja stb, tehát update.
Tápot meg csak kap eleget - amúgy is 2,5" WD-knek kell a legkevesebb - főleg usb3,ba, de még usb2 -be is, h esetleg emiatt dobná el. Kábele stabil, nem lötyög közbe, nincs megtörve gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#11799) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ilyen kis rövid SATA kábelt szerintetek lehetne venni? Már kerestem ebay-en is, de azt se tudom, hogy hívhatják.

(#11800) kovy79 válasza kovy79 (#11704) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a "rengeteg" segítséget, tapasztalatot (1 ember), megoldottam magamnak...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.