Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretnék egy küldő hdd-t magamnak, "adat hordozás" céljából. A lényeg, hogy nem akarom állandóan haza-Bp-re cipelni a laptopomat, hanem csak egy külső hdd-n vinném a cuccaimat (előző félévek anyagai, könyvek, meg persze aktuális sorozatok, filmek.)

A méret terén nekem elég 500 GB bőven, igazából nem is az kérdésem, hanem a csatlakozás. A laptopomon van eSATA, ezért olyan hdd lenne jó, amin van ilyen, mert ez ugye gyorsabb mint az USB2, viszont kellene az USB is a hdd-re, mert az otthoni gépen nincs eSATA. A másik, hogy valami jó minőségű legyen a háza (nem kell csúcs) de bírja az utaztatást. És a végső, a húzósabb rész, az ár. kb 20.25k-t szánék erre. Ha mindez lehetséges, persze kompromisszumok mellett.

Már nézegettem igazából a típusokat, csak az a gondom, hogy kb. fogalmam sincs, hogy melyik jó, melyik nem. Az asztali gépbe meg laptopomban is WD van, az tuti jó. De ezen kívül van sok más is, remélhetőleg hasonlóan jó, vagy elfogadható minőségben.

Hm. kicsit hosszú lett :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#11152) egykori


egykori
őstag

Van egy néhány éves 250GB WD külső HDD-m FAT32-re formázva (gyárilag), és vettem egy ugyancsak WD külső HDD-t, 320GB-ost, ami NTFS alapból.
A problémám az, hogy filmezéshez (AVI) vettem ez utóbbit, és a DVD lejátszóm csak FAT32-es merevlemezeket ismer fel, de az új HDD-t nem tudom FAT32-re formázni teljes egészében, csak 32GB-ot enged a rendszer (XPSP3-mal és W7-tel is próbáltam).
Nem tudjátok, mit lehetne tenni, hogy teljes egészében FAT32-re tudjam formázni az új winchestert?

[ Szerkesztve ]

(#11153) egykori válasza egykori (#11152) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, megoldottam a problémát.

(#11154) maxika2004 válasza King Unique (#11142) üzenetére


maxika2004
őstag

Egy ilyenem van :
[link]

és egy ennél egyel régebbi, usb 2.0 - ás, és 500gb-os

(#11155) King Unique válasza szimcsi (#11149) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung strory is 3,5" mobilrack+hdd megoldás,csak az gyári kompakt előre szerelt változat,de uaz,ha külön veszel usb-s külső racket+bele a vinyót,egyesek szerint 3,5"-be ez jobb megoldás.

(#11151) garga01: korábbi hsz-okbe találsz 2,5" alternatívákat,pl. ebbe. :K Ezek nagyja usb3-as,ha esata kell,akkor érdemesebb külön esata külső mobilrack+hdd megoldást választani. van "allinone" usb3+esata+esatap rack is,de az drága , viszont minőségi cucc. + még ehhez egy 500-as notivinyó pl új 1 tányéros WD,akár Toshiba stb. pont bele is férne keretbe. :C ,ha feltétlen kell mind2 csati. Illetve laptopokon ált. tápolt esatap szokott lenni újabban lenni,ami egybe adata+táp,mert a simánál táp külön kell,tehát külső vinyónál + 1 usb tápkábel,de Delock tudja mind2-t.

(#11154) maxika2004 : Nekem usb3-as 1 TB,de lényegében szinte uaz,Smartware tiedéhez is járt,abban tálca értesítési területén le tudod frankón választani,v kár linkelt registry buharát is kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#11156) maxika2004 válasza King Unique (#11155) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi, majd megsasolom !

(#11157) garga01 válasza King Unique (#11155) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi a választ, ez a ház pont optimális lesz, mert egy külső táppal a műholdvevőre is rá tudom kötni.
Viszont akkor ezek alapján jól feltételezem, hogy két féle eSATA kábel is van? Egyik csak adatot visz, a másik adat+áram is egyben?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#11158) maxika2004


maxika2004
őstag

De jó hogy idetévedtem :

Van egy A-Data 500GB ACH94 - külső vinyóm....
aminek a vezetéke " véletlenül " kitépődött :W
(gyerekek segitettek neki )

szóval ehez keresnék kábelt.... probáltam többet is, de valahogy nem mehet át rajt elég áram, mert kattog és nem pörög fel !..... Y os usb vel müxik, csak mindenképp kellene 1-es vezeték !
( jólenne egy link ahonnan tudnék rendelni)
--------------

Egy ilyen vételét tervezem :
http://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/samsung/s2-portable-320gb-8mb-5400rpm-usb-hxmu032da-p35823375/termek-leiras.html#properties

mi a véleményetek róla ?

(#11159) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok,

találtam egy eddig hibátlanul telesítő programot beragadt USB lemezek eltávolítására. Lecseréli az óra melletti jobb gombos eltávolítás menüt, és ha a Win fogja, kilistázza, és ha kell, bezárja azt, amit kell. (Tényleg kilistázza és be is zárja, nem csak ígéri. Akár a futó zenelejátszót, akár a "systemet".)
USB Safely Remove

maxika2004: [link]

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11160) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!

Külső merevlemez vásárlása van tervben...Segítségeteket kérném.
Amire használva lenne:
HD és 3D filmek nézése, 3D-s TV-n.
KB 20ezret szánnék rá!
Esetleg USB 3.0, a gyors adatátvitelért...
Van valami "best buy" amit ajánlani tudnátok??

Válaszaitokat előre is megköszönöm!
:R :R :R
Üdv: Peti

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11161) CoolBoy323 válasza pepe_g (#11160) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

[link]

mai napi akció edigitálnál... bár mondjuk csak usb2, meg annyira nem jó ár...

rendes 3Ds filmhatásért külső lejátszót vegyél, az az igazi, ezek az SBS-es cuccok nem adják... samsung tv topikban pl sok okosság van ezzel kapcsolatban

(#11162) f4cg80 válasza CoolBoy323 (#11161) üzenetére


f4cg80
tag

24-ért vettem 1TB usb 3.0 Hitachit,így abszolút nem vonzó ajánlat ez.

Amúgy nekem maxellel volt már gondom is,bár őszintén nem tudom,hogy mi lett vele,egyik bekapcsolásról a másikra(tehát közben semmi nem történt,nem esett le,nem ment el az áram),nem vette észre a gép,formatálni nem lehetett,hdsentinel fejpozicionálási időre írt ki végtelent,és lett rajta kb.10000 hibás szektor.

(#11163) f4cg80 válasza pepe_g (#11160) üzenetére


f4cg80
tag

Szerintem nagyon jó ajánlat:
[link]
Ez 500-as,de van belőle 1Tb-s is,az 24,azért nem azt linkeltem(bár terásak közül számomra az számít jelenleg bestbuynak).
Hitachik nagyon megbízhatóak,én most vettem 1Tb-set,gyors,minőségi,semmi negatívum.

(#11164) McDog válasza pepe_g (#11160) üzenetére


McDog
aktív tag

Ez egy kicsit drágább Transcend 750GB TS750GSJ25M3, viszont USB 3.0-ás megbízható 3 év garis, ha éppen 20 a keret, akkor az 500 GB-os válzozata.

(#11165) King Unique válasza garga01 (#11157) üzenetére


King Unique
titán

Akkor Delock Multiport lesz?
A hagyományos esata csak adat+külön táp kell neki (3,5" külső vinyóknál gyakori) ,amit sokan ismernek,használnak,de notiknál terjedt el a tápolt,v usb-vel egybeni megoldása,h 1 kábellel megoldható legyen a dolog.(link)

(#11158) maxika2004: Hogy szakadt ki,aljzatba beleszakadt,v kábel szakadt el,aljzatba tehát dugható más kábel,ha kipróbáltad :F haveromnak van ilyen 750-esbe,Toshiba belsős,500-as is vsz az,toshi felpörgési áramfelvéte magas,CH94 sima usb2 miniB lehet,az meg filléres tétel,szakik amúgy is Y-ont ajánlanak. Ez is 1 kábel,csak 2 vég,azért az nem akkora nyűg,jobb mint az usb adat+táp+ még 1 tápkábel megoldás. Ha szimpla kábel kell,akkor vmi rövidet,vsz vinyó nagy áramfelvétele miatt nem ment azzal,v kábel volt túl hosszú neki. Bemész, bármely számtechboltba kapsz ilyen kábeleket. :K
Amúgy xar széria ezen ADATA.... :D
Samsung S2 nem rossz,de mivel már kifutó/kifutott cucc,support megszűnt és csak usb2,szerintem nem érdemes vele szórakozni,bár ha céljaidra elég,akkor vedd felőlem,de akadna más,jobb alternatíva is (link, kisebbe is van nyilván)

(#11159) szaszlaci: és eltávolítás után 2,5" külső vinyót full le is állítja,nem pörög tovább,mert ez itt a kérdés :F Futó,eltávolítást akadályozó folyamatok kilövésére Unlocker progi is jó.

(#11166) szaszlaci válasza King Unique (#11165) üzenetére


szaszlaci
addikt

Próbáltam az Unlockert, kétszer is (egyszer W XP, egyszer 7 alatt), de nálam egy nagy nulla volt.

Elvileg ez leállítja. (Nekem egy olyan ház van most, ami nem képes erre XP alatt sem, szóval megerősíteni nem tudom.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11167) King Unique válasza szaszlaci (#11166) üzenetére


King Unique
titán

Nálam az bejött pedig,ill XP alatt "gyári" eltávolítás is frankón leállít mindent,win7-re meg a fentebb linkelt módszer full jó. Ha rendesen leállítja,nincs forgás (rezgés),az jó,majd esetleg kipróbálom. :K

(#11168) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Külső merevlemezt szeretnék venni, ezek közül 16e-ig valamelyik ajánlott vétel?

Köszi!

(#11169) f4cg80 válasza oliver7777 (#11168) üzenetére


f4cg80
tag

Ennél kicsit több infó kéne: mekkora méret az elvárás,kell-e usb 3.0?

(#11170) CoolBoy323 válasza f4cg80 (#11169) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem mintha lenne jelentős, érdemi különbség árban usb 2 és 3 között

(#11171) oliver7777 válasza f4cg80 (#11169) üzenetére


oliver7777
tag

500gigásra gondoltam, USB 3.0 nem hátrány, de nem is elvárás, mert a nootbook, amihez főként lesz használva nem tudja. Igazából 15-16e lenne a keret. argep.hu-n eddig a határig melyikek ajánlhatóak?

(#11172) King Unique válasza oliver7777 (#11171) üzenetére


King Unique
titán

Ez így nagyon tág...első oldalról Freecom,Adata jó cuccok (utánavaló Silicon Power,Transcend,Toshiba is),de ennyi erővel ezt a hsz-ost is megnézheted,ott lenne vannak írva kb. konkrét típusok és ahogy fentebb mondják usb2/usb3 árban szinte semmi különbség,szal inkább utóbbit érdemes.

(#11173) oliver7777 válasza King Unique (#11172) üzenetére


oliver7777
tag

500 gigásból A-Data SH93 500GB-ig bezárólag (ez 16.103.-) 10 db 500gigás vinyót hoz.
De úgyis kérdezhettem volna, hogy Intension, Freecom, A-Data, Transcend, Verbatim márkák közül melyiket érdemes választani. Intensiot, Freecom-ot nem ismerem, a-data-t, transcend-et csak pendrive-jairól, Verbatim-ot pedig csak Cd-iről, dvd-iről. Szóval vinyókkal kapcsolatban egyikről sincs tapasztalatom.

(#11174) CoolBoy323 válasza oliver7777 (#11173) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Egyik sem gyart HDDt!
SH93 nem ajanlott, HD710 inkabb

(#11175) glovasi


glovasi
tag

Sziasztok!

Nem vagyok járatos a témában és lenne egy kérdésem:

Van egy laptopom, meg egy sima 500Gb-os HDD-m, SATA. Létezik olyan rack megoldás, hogy a HDD-t egy USB-n keresztül hozzá tudom passzintani külső vinyóként a laptopomhoz?

Kösz előre is!

G.

(#11176) CoolBoy323 válasza glovasi (#11175) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

naná :)

keress vissza az ajánlott típusokért

(#11177) King Unique válasza oliver7777 (#11173) üzenetére


King Unique
titán

Jó,válaszoltam,ott a linkek. :K Ezekből Adata jó,Freecom,Transcend minőségi cuccokat gyárt,különösen az előbbi,Verba se rossz,de inkább új Traveler (ütésálló),v Executive szériák jók,igaz az drágább is.

(#11175) glovasi: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

(#11178) glovasi válasza King Unique (#11177) üzenetére


glovasi
tag

Köszi, közben megleltem azt is :)
:R

(#11179) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Mindenki!

Ajándékba szeretnénk vásárolni egy külső winchestert egy LG 42LM660-as televízióhoz. A következőt néztem ki.
[link]
Szerintetek jó lehet, ha minden igaz ez nem külső tápos.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#11180) pepe_g válasza f4cg80 (#11162) üzenetére


pepe_g
tag

Maxell? :Y :Y :Y
Van egy 8GB pendrive-om tőlük! Kár volt pénzt adni érte... KB a kisfloppy sebességével vetekszik! :W
Úgyhogy elvből kerülöm a márkát!
És ha már Hitachi, mi van azokkal a külső HDD-kel amiknek nincs tápcsatija külön???
A tévé elbírja energiával? :F :F

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11181) CoolBoy323 válasza pepe_g (#11180) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nezd meg, h hany ampert tud a tv leadni... elvben az 500mA is eleg, jobbak 1At is tudnak

(#11182) pepe_g válasza CoolBoy323 (#11181) üzenetére


pepe_g
tag

"USB-csatlakoztatású külső merevlemezek esetén ajánlott, hogy 5 V-nál
kisebb névleges feszültségű és 500 mA-nél kisebb névleges áramerősségű
eszközt használjon"

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11183) f4cg80 válasza pepe_g (#11180) üzenetére


f4cg80
tag

2,5-eseken kevesen van külön tápcsati. A TV pedig simán meg tudja oldani. Régi gépben is usb2.0-n hibátlanul megy 1 kábellel,nem kell neki y-kábel. TV is usb 2.0-t használ,így ahhoz a sebességhez elég neki 1 kábel is.

Amúgy szerinted egy neves gyártó olyan kábellel adná a termékét,amivel tv-vel használhatatlan?
Usb2-es 500-as Samsungom is évekig ment tv-ről is,hiba nélkül. 2,5-esek jellemzően nem igényelnek több áramot.

[ Szerkesztve ]

(#11184) CoolBoy323 válasza pepe_g (#11182) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez hülyeség!!

1: 5V az USB port! az alatt el sem indul a HDD!!!
2: az USB 2 tény, h 500mA-t tud elvileg, de pillanatnyilag fel tud ugrani, mert ugye a legtöbb (pl az én) USB3as cuccom is 2-esen megy, és elvileg a felpörgési áramfelvétel 8-900mA körül van...

(#11185) pepe_g válasza CoolBoy323 (#11184) üzenetére


pepe_g
tag

Oks!

Nem nagyon értettem, de akkor ezek szerint nincs semmi akadálya! :)

De közben ajánlottatok a Transcend márkát, és körülnéztem találtam egy ilyet, eléggé elfogadható áron:
[link]
USB 3.0, 750GB, 2év gari, és belefér 20ezerbe! :K
Szerintetek?? :R

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#11186) CoolBoy323 válasza pepe_g (#11185) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Semmi, felejtsd el azt a marhaságot!

Nem ismerem ezt a márkát, nem tudom milyen vinyókat raknak beléjük, attól függ, h jó vagy sem...

(#11187) betyarr


betyarr
veterán

külső hdd-t akarok venni tv-hez,műsorfelvétel (megtartás) és timeshiftre.500 vagy 1000 GB-set.mi a legajánlottabb és legolcsóbb megoldás?
nézegettem a rack-es megoldásokat is,de csak jó drágáért látok rack-eket.így akkor van értelme? (biztosan,de mi)?

(#11188) gulyasa válasza betyarr (#11187) üzenetére


gulyasa
őstag

Általában azt szokták itt ajánlani, hogy külön tápos USB HDD kell - de állítólag táp nélkülivel is működik.
Viszont DVR/TimeShift-re szerintem fölösleges olyan nagy kapacitású HDD-t venni - hacsaknem az az életcélod, hogy minden felvett műsort megőrzöl és semmit sem törölsz...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11189) betyarr válasza gulyasa (#11188) üzenetére


betyarr
veterán

mekkora az ajánlott/elegendő?

(#11190) gulyasa válasza betyarr (#11189) üzenetére


gulyasa
őstag

Az a tévétől is függ.
Konkrét márka/típust nem említettél, én LG-vel kapcsolatban (LW5500) tudok nyilatkozni.

Először is a tévének inicializálnia kell a HDD-t - gyakorlatilag valami linux-os fájlrendszerűre formázza, amit windows-al nem tudsz használni és a HDD-t teljes egészében birtokba veszi. Még arra sincs lehetőség, hogy esetleg előtte particionálnád a HDD-t és csak az egyik partíciót használnád felvételre, a másikon (többin) meg fájlokat tárolnál. Erre sajnos nincs lehetőség.

TimeShift céljára külön 20 GB-ot foglal le a HDD-n - természetesen nehéz megmondani azonnal, hogy ez órákban/percekben mennyit jelent, hiszen attól is függ, hogy az adás SD vagy HD felbontású, mekkora a bitrátája, milyen hangformátumot használ, van-e a stream-ben feliratozás, stb...
A 20GB-on felüli "maradék" használható programozott vagy kézi felvételre.

Nos, én felvételre - különféle okokból - nem a tévét használom, hanem ebből a szempontból egy sokkal intelligensebb set-top-box-ot (jó neki az NTFS is, ugyanazon a partíción lehetnek a DVR/TimeShift fájlok és egyéb média tartalmak (film/zene/kép) is.
És a lényeg, felvételre/timeshift-re én egy régi 2.5"-s 320GB-os laptop HDD-t használok miniUSB-s külső keretben és még ez is bőven sok.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11191) CoolBoy323 válasza gulyasa (#11188) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

dehogy kell külső táp, már százszor leírtam, h a jobb TVk elég áramot adnak, 1A-t

(#11192) gulyasa válasza CoolBoy323 (#11191) üzenetére


gulyasa
őstag

Igazat adok neked, de semmivel sem mondtam ennek ellent a hozzászólásomban. Egyáltalán nem zártam ki a táp nélküli lehetőséget.
Viszont - szerintem - nem biztos, hogy minden fajta HDD-vel ugyanúgy működik. Pl. nem egyforma az áramfelvétel, kikapcs./sleep funkciók is bezavarhatnak, stb...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11193) CoolBoy323 válasza gulyasa (#11192) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1Anél nem lesz több egyiknek sem az áramfelvétele, ez hótziher, mert az USB3 sem tud többet...

(#11194) betyarr válasza gulyasa (#11190) üzenetére


betyarr
veterán

lg47lm620 a tv,akkor valszeg nem nagyon van sok különbség.
köszi a választ,így a terás hdd kilőve.

(#11195) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok!
USB 3.0 ás külső vinyót készülök venni, 2TB kapacitással, igazából filmek, sorozatok,tárolására kéne, pár játék is erről futna.

Erről mi véleményetek?
Seagate Expansion 2TB USB 3.0 STAY2000202

Előre is köszönöm a segítséget

(#11196) OceanStorm


OceanStorm
tag

Üdv !

Adattárolásra kéne nekem megbízható archív winchester, ti mit ajánlanátok ?

Erről például mi a véleményetek ?

(#11197) spanyoll válasza spanyoll (#10623) üzenetére


spanyoll
addikt

UP, updatetel.

A vinyó kritériuma alakult arra, hogy max 25öt költenék rá, és hogy strapabíró legyen ha van ilyen árkategóriában ütésálló, vagy legalábbis strapabíró kivitel.
Továbbra is backupra kéne, fontos, hogy x idő után se haljon meg egyik napról a másikra (akármilyen kiszámíthatatlan is ez), mert fontos dolgok lennének rajta :)

VAGY költenék rá 35 körül akkor viszont 2db kicsi, és tükrözni a nagyobb biztonság érdekében.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11198) McDog válasza spanyoll (#11197) üzenetére


McDog
aktív tag

(#11199) spanyoll válasza McDog (#11198) üzenetére


spanyoll
addikt

Hümm, elég szimpatikus a második!
Köszi, utánanézek, hogy mennyiért tudnám megszerezni legolcsóbban, talán még lejön belőle valamennyi!
Később veszek hozzá még egy simát, és akkor ezt tudnám hurcolni, a sima meg szépen a fiók alján lenne mint végső biztonsági megoldás :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11200) King Unique válasza szagnes69 (#11179) üzenetére


King Unique
titán

WD jók,TV-s célra is,vmint fentebb említett elég-e neki táp kérdésekre,WD-knek biztos,mivel azoknak legkisebb áramfelvétele,pont usb2 - 500 mA - környékén.

(#11185) pepe_g : jók a Transcendek,ez még ütésálló is,adnak,hozzá + tápkábelt is :K ,v esetleg 25M3/A3 stb.v a fentebb említett,linkelt 2,5"-ek.

(#11195) rayman2006: elvileg új usb3-as Expanzion nem rossz,ára is kedvező,TV-zéshez elég akár ez is :K ,de akad más alternatíva is.#11105 , #11146

(#11196) OceanStorm: hát,ha fontos adatoknak lesz,akkor inkább ne ezt :N ,volt akinél bevált,de többen inkább panaszkodtak,akár még pont 1-el fentebb javasolt Expansion,de inkább az 2 hsz-ban ajánlottak,linkeltek közül válassz. :K

(#11199) spanyoll: ha ütésálló kell, találsz ajánlásokat: #10126 , #10123

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.