Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) TeeJay válasza HunGab82 (#11699) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung tévéken amelyiken több USB is van ott általában szokott lenni HDD feliratos USB ami tippem szerint nagyobb árammal tudja tápolni és úgy garantáltan megy egy 2,5"-os vinyó.
megjegyzem az én ADATA 750-es NH01-em a sima USB-be is ment a TV-n nem kellett neki a HDD-s ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11702) eerenczi válasza HunGab82 (#11699) üzenetére


eerenczi
csendes tag

Igen megy,általában nem szokott gond lenni.

(#11703) eerenczi válasza King Unique (#11700) üzenetére


eerenczi
csendes tag

Még nem tudom mennyire melegszik mert új.Nem használtan vettem új dobozból is én csomagoltam ki.
1év teljeskörű gari van rá.Toshiba vinyó van benne.0perces és 100/100 volt mikor kicsomagoltam.

(#11704) kovy79


kovy79
őstag

Üdv a szakiknak!
Olyan kérdésem lenne, ami párszor már lett tárgyalva (pl King Unique részéről itt: [link]), de sajna nincs időm végigolvasni több száz hozzászólást...
Adott egy IcyBox NAS és keresnék olyan külső, 3,5"-os SATA-s házat, ami leállítja a vinyót pár perc inaktivitás után.
A fentebb linkelt infó nálam nem nyerő (miszerint "Kikapcsolását adott eszköz irányítja"), mivel egy Hitachi SimpleDrive külső házzal adott funkció működik, egy "noname" házzal pedig nem.
Most lutrira nem szeretnék venni 1-2 házat, hogy esetleg használhatatlan legyen nekem.
Említett Hitachi házat -amivel tutira működik a leállítás- sajna már nem tudok venni...
Az is elég lenne, ha saját tapasztalatból írtok priviben 1-2 típust, amit még lehet kapni.
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11705) TeeJay


TeeJay
félisten

na úgy látom jönnek az 1,5TB-os 2,5"-os WD Elements vinyók is már
pdf --> 500-750-1000GB-os 19mm vastag az 1,5 TB-os 23mm tehát akkor 3 tányér 6fejjel pörög

My Passport : pdf -->
500gigás 15mm vastag (1tányéros) de gondolom ebben már a 7mm vastag 1tányéros van
750-1000GB 19mm vastag ez egyértelmű hogy 2tányéros és normál vinyó van benne
2TB 21mm vastag ami azért vicc mert ez biza 4tányéros8 fejes vinyó míg az Elementsbe ettől vastagabb házba csak 3tányéros fért be :D
ja és fura hogy My Passportba miért nincs 1,5TB-os :U :F

szerintem én legközelebb egy 1TB-os My Passportra nevezek be
jónak tűnik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11706) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ADATA Classic CH94 500Gb-os külső HDD-m. Xboxal szeretném használni, de minden beállítás után, nem látja a dolgokat a box rajta. Azt a választ kaptam a szervíztől hogy ilyenkor a mobil rack a gond. Kérdésem az lenne hogy külső merevlemezhez lehet-e egyáltalán ilyen mobil racket venni? Vagy a szétszedős megoldásra gondoltak?

Ebben a témában nem vagyok képben, elnézést az "alapvető" kérdésért. :)

[ Szerkesztve ]

(#11707) Lehiñito válasza JenciHUN (#11706) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia. A nem mókolt xbox csak 32gb-ot ismer fel. Legyen az bármekkora méretű merevlemez, ha nem gyári.

(#11708) péter28


péter28
tag

Sziasztok!2 tb külső merevlemezt szeretnék venni 25-30000 körül.Találtam is többfélét,és az érdekelne,hogy az ebbe a kategóriába tartozók igényelnek-e külső tápot,mert a leírásokban ezt nem nagyon említik.

(#11709) fesii válasza péter28 (#11708) üzenetére


fesii
aktív tag

Szia
A 2,5" kivetelüeknek nem kell külső táp. A 3,5" külső táposok.

(#11710) péter28 válasza fesii (#11709) üzenetére


péter28
tag

Köszönöm a választ!

(#11711) HunGab82 válasza King Unique (#11700) üzenetére


HunGab82
csendes tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ :) Ezek szerint nagyon nem nyúlhatok mellé a mostani külső
vinyókkal... WD néztem én is egyébként, mivel szinte csak otthoni, filmezésre használnám (és biztos
ami biztos alapon) külső tápos kell, az rpm meg ezek szerint mindegy.

(#11712) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

udv,

320-500 giga korul mit ajanlotok? usb-s legyen, es iponbol lehetoleg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11713) King Unique válasza eerenczi (#11703) üzenetére


King Unique
titán

Zsír újan 10k-ért akkor jó vétel volt :K (hol dobálják ennyiért,mert máshol ált.duplája?)

(#11711) HunGab82: így van :K , azért rpm se teljesen mindegy,de kűlső adattár vinyók zöme 5400-as, lejátszási célokra elég szokott lenni, 7200-as inkább videoszerkesztéshez, v akár combosabb olvasási-írási műveletekhez előnyösebb (ha arra használná vki), de jobban melegszik, ezért megfelelő (aktív) hűtésű aluház nem árt, inkább 3,5"-nél jöhet szóba, mert 2,5"-nél annál már gyakran előfordulnak tápgondok. + élettartama is előnyösebb 5400-asnak.

(#11704) kovy79 3,5" gyári kompaktok is leállítják ált. 5-10 perc után,pl. WD MyBook kikapcsolási ideje állítható szoftverrel, jobb mobilrackek is, ha vinyót külön veszed bele, de mondtam, panaszolták korábban egyesek, h adott eszköz néha gyári beállításba bekavart és folyamatosan készenlétben tartotta stb. Ha ezen filózol, legjobb, ha veszel egy 3,5" mobilracket, amin van kikapcs gomb, azt kész, folyamatosan rá lehet dugva, amikor meg nem használod, kinyomod, ennyi. :K (3,5" mobilrack topic) Fentebb említett MyBook kikapcs gombja, amolyan "szoftveres", nem feltétlen lövi le full.

(#11705) TeeJay elvileg a 1,5 TB-os is 4 tányéros, 4x375 GB (link)...akkor már inkább a szintén 4 tányéros 2 TB-ost célszerűbb venni, szerintem...az 500 GB-osba elvileg a slim Edge modellekben van az 1 tányéros 7 mm-es, amik vékonyabbak is, a sima Passport 15mm-ével szerintem még 2 tányéros.

(#11712) Mr.Csizmás: ezt már egyszer kérdezted,nem :F akkor kaptál választ,h 500 GB alatt nem érdemes és , ha visszaolvasol (csak kicsit), találsz bőven infót, linket. :)

[ Szerkesztve ]

(#11714) kovy79 válasza King Unique (#11713) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a választ. :R
A saját szoftveres beállítás nem igazán értem, hogy működne, mivel említettem volt, egy IcyBox NAS-ra lenne dugva. Ebből kifolyólag a manuális kikapcsolás is macerás, mivel a padláson van minden...
Az a gond, hogy te is olyan szavakat használsz, mint: általában, néha (ezt nem kekeckedésnek szánom).
Mondjuk egy konkrét típussal előrébb vagyok: WD MyBook.
Másnak mással saját tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11715) eerenczi válasza King Unique (#11713) üzenetére


eerenczi
csendes tag

Ismié volt elromlott és kicserélték garanciában,csak a garancia nem kezdődött előlről és átadta nekem.

(#11716) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Western Digital MyBook 2TB USB3-ra kötve ezek jó eredmények számitanak?

Köszi :R

(#11717) TeeJay válasza King Unique (#11713) üzenetére


TeeJay
félisten

tiszta vicc a WD :D
szeretnek sok tányérral operálni úgy látszik
simán 3tányérosra meg lehetett volna oldani és akkor vékonyabb gyorsabb meg kevésbé energiaigényes
nesze neked green széria :B

ilyenkor mindig az az érzésem hogy a mucsaröcsögei WD gyárban van 3 focipályányi 375gigás tányér és a következő 2évben is azzal fogják szerelni ha törik ha szakad...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11718) King Unique válasza kovy79 (#11714) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetűen szinte mindegyik ugyanúgy van beállítva, x perc után leáll, tehát legtöbbje szóba jöhet, ill adott eszköz ha leáll (TV-vel próbáltam), akkor külső vinyó is. Az, h padláson van és macerás felmenni lekapcsolni, hát...NAS-on nem próbáltam, ne tudom WD "megtartja-e" beállítását rádugva, de gondolom annak beállításáinal lehet konfigurálni. NAS topicba is kérdezz szerintem.

(#11716) Blaise jó bizony :K , korábbi méréseknél olyan 120-130 MB/s körül tudtak (667 GB tányérokkal), ebben lehet vmi újabb szériás, nagyobb adatsűrűségű vinyó lehet (új 1 TB/ Platter Green, link). Megnéznéd Sentinelben milyen?

#11717) TeeJay ez van... :U , ezért mondtam, akkor már inkább a 2 TB.osat. Biztos vmi költséghatékonysági oka lehet, egy méretre legyártják és csak tányérokat cserélgetik benne, v mittomén...Mostani 1 TB-osokban is 3 tányéros van. , mert vsz legyártottak egy rakatot NYÁK-ra integrált usb csatival, amit más célra nem tudnak értékesíteni , addig pakolják bele, amíg el nem fogy, holott rég kapható már az új 2 tányéros. De ettől eltekintve, azért jók a Passportok. :K

[ Szerkesztve ]

(#11719) TeeJay válasza King Unique (#11718) üzenetére


TeeJay
félisten

többek közt ez az ami miatt WD-t nem merek venni
1TB-os vinyót még mindig 3 tányérral te jó ég...
már 2éve is voltak 2tányérosok ami kevesebb tányér kevesebb fejet jelent
ezzel együtt ugye kevesebb a fogyasztás melegedés és kevesebb dolog tud meghibásodni benne...
pont ez lenne a lényeg a külső cuccoknál mert ott azért történik mozgatás meg hasonlók, nem hiányzik hogy pont amiatt szálljon el mert több mechanika van benne

ez a hátránya az integrált NYÁK-os USB3-nak hogy másba már nem lehet használni
ezek külön erre vannak gyártva és amíg el nem fogy nem hozzák a 2tányéros verziókat sajnos
no mindegy marad a Toshiba és Hitachi belső, adatot tárolni nem gáz a fejparkolás úgyis viszonylag ritkán van használva :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11720) werszomjas


werszomjas
őstag

Az A-DATA NH13 1000GB 2 vagy 3 tányéros? És lehet tudni milyen vinyóval szerelt? Vagy ez változó?

Az összes WD 1000GB My Passport 3 tányéros?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11721) TeeJay válasza werszomjas (#11720) üzenetére


TeeJay
félisten

ADATA Toshiba belsővel szokott lenni ott 99% hogy 2tányéros lesz mert a Toshiba csak 1,5TB-on gyárt 3 tányérral
a WD-nél meg senki sem tudja mi van benne csak mikor már megvetted, előző hozzászólásokból arra lehet következtetni hogy még mindig 3tányérral adják az 1TB-os merevlemezüket :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11722) kovy79 válasza King Unique (#11718) üzenetére


kovy79
őstag

A NAS beállításait álmomból felkelve is tudom, ott nincs ilyen.
Mint említettem, a Hitachi külső házat rádugtam (mikor kibontottam, tehát teljesen új volt) és rendesen működött a leállítás.
Ezért keresek saját tapasztalaton alapuló véleményt, hogy melyik ház tud bármiféle beállítás nélkül hasonlót.
Tehát dobozból kivesz, pc-re/NAS-ra rádug, vár, használat nélkül, pár perc múlva a vinyó leáll...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11723) werszomjas válasza TeeJay (#11721) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, akkor lehet inkább az A-data lesz, a wd helyett, ma estig akarom megrendelni egyiket az ipon-ban, csak a baj, hogy számomra az a-data nem igazán ismert, nálam wd vinyó meg még nem halt meg, de néha ki kell próbálni az újat :) Illetve a fém ház és a 3év garancia is az a-data mellett szól. (wd csak 2év gar)

Még a TRANSCEND StoreJet 25M3 1000GB jött szóba, de az meg ronda kívülről, ráadásul elég melegedősnek tűnik nekem az a ház. Ütés állóság meg nálam nem szempont.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11724) lacos001


lacos001
senior tag

Estét !

Bocsi,de semmit sem olvastam vissza,mivel hirtelen gondolatom támadt és reggel mennék vásárolni! :)

Irnátok nekem min. 1 TB külső vinyót/vinyókat,mit érdemes manapság vásárolni.
Zyxel NSA 310 és Dune HD TV-301 amire dugdosnám.
Van USB 3 illetve e-sata csati a cuccokon.Nem "baj" ha van rajta utp hely is,mert akkor az itthonin lógna folyamatosan,legalábbis most úgy gondolom,bár ez mellékes.
köszönöm ! ;)

(#11725) Kezdő vagyok válasza TeeJay (#11719) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Kicsit elvesztettem a fonalat,akkor hány tányéros a jó HDD?
Az 500 GB,1 TB,2 TB-os My Passportok közül akkor ha a tányérszámokat vesszük,mi számít jó vételnek?

(#11726) Blaise válasza King Unique (#11718) üzenetére


Blaise
veterán

Sentinel ezt mutatja róla:

(#11727) TeeJay válasza werszomjas (#11723) üzenetére


TeeJay
félisten

teljesen jók az ADATA-k mióta csak Toshiba van bennük szerintem nagyon ajánlható
nem hiába van 2-3év gari mindenhol rá
1TB-os méretben 2tányéros lesz ez szinte 99%-ba biztos mert Toshiba 500gigás tányérokkal gyárt
nem úgy mint a WD...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11728) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#11725) üzenetére


TeeJay
félisten

igazából úgy tudnám megfogalmazni neked
hogy jelenleg 500GB/tányérral gyártják a 2,5"-os vinyókat 1TB-os és 500gigás méretben (illetve WD 2TB de az más tészta mert 4 tányéros és 15 vagy 16mm vastag most nem emlékszem pontosan)

amiért én nem csípem a 2-től több tányéros 2,5"-os merevlemezeket az az hogy 9,5mm szabványba csak 2 tányér fér el minden ami ettől többet tartalmaz az vastagabb lesz.
több tányér több fej több mechanika másabb motor kell bele másabb fejmozgató mechanika meg szervó meg stb... többet fogyaszt hangosabb picit jobban melegszik és nagyobb az esélye is meghibásodásra

én ha csak lehet 1TB-os méretben 2tányérosat vennék és sajnos a WD-nél mivel ők a külső merevlemezekben lévő vinyókat NYÁK-ra integrált USB3 vezérlővel és csatival gyártják így azokat másra nem lehet használni és ha 1x legyártották valamilyen tányérral akkor azt úgy fogják eladni.

ADATA és a többi gyártók megveszik a sima mezei 2,5"-os HDD-t és rápattintanak egy SATA2-USB3 vezérlőt és bedobják valamilyen házikóba
a vezérlő nyilván kb. állandó mivel minden típusba felhasználható a merevlemez meg az éppen aktuális legfrissebb ami már nyilván olcsóbb.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11729) werszomjas válasza TeeJay (#11727) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, A-DATA NH13 megrendelve, remélem beválik :R

üdv

(#11730) drumman_


drumman_
csendes tag

Sziasztok!

2,5"-es USB 3.0 új külső HDD házat keresek ilyesmit:
http://href.hu/x/j7mn

Google nem segített meg bolt megtalálásában.
Tudnátok valamilyen helyet ahol kaphatok ilyen eszközt?

köszi!!

(#11731) benvolio válasza drumman_ (#11730) üzenetére


benvolio
őstag

Ezt a márkát az Aldi/Lidl (Tevion/Medion) áruházak szokták árulni ha jól tudom.

(#11732) Kezdő vagyok válasza TeeJay (#11728) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi a választ!
Akkor 2,5-ösben milyet ajánlanál,ami Windows 7 Prof 64 bit-tel teljesen kompatibilis?
Úgyszintén érdekelne a 3,5-es változat is.
Ezekhez kell külön plusz programot feltelepíteni?
Mindenféle segédprogi nélkül már a Win 7 is képes leállítani a forgó tányérokat a "hardver biztonságos eltávolításánál"?

(#11733) King Unique válasza TeeJay (#11719) üzenetére


King Unique
titán

2 v 3 tányér , azért jók, azok a My Passportok is ;) , ill 2,5"-be megveszed natúrba az új 2 tnyáros WD10JPVT-t rackbe, annnál még fejparkolást is tudod állítani, azért nem egy rossz kombináció az se.

(#11722) kovy79: ebből kiindulva, akkor nevesebb kompaktokkal, mint WD, v jobb mobilrackekkel (Sharkoon, Thermatake,InXtron stb.) is simán menni fog, mert ezekben azért azérta régi Hita nem a best of, ha az tudja, ekkor ezek is.

(#11723) werszomjas : jó az az NH13 :K , fémház se utolsó szempont, majd írd meg mik a tapasztalatok.

(#11725) Kezdő vagyok : múltkor nem azt írtad veszel/vezzél 2 TB-os Passportot, mégse :F , az árát nézve jó vételnek számít, ha extra nagy tárhely mobil változatban, de a 3 tányéros 1 TB-osokkal sincs semmi gond, megbízhatóak, max azt leszámítva , h vastagabbak, kicsit lassabbak, mint a legújabbak.
Mért kéne hozzá külön progi? Max usb3 diver. Volt már téma, 2,5"-nél win7 nem veszi el portról áramot, így nem áll le egyből forgás, várni kell vmennyit,de pont ő csinált reg file-t, kérd tőle. WD-nél , ha fel van rakva prgija (Smartware, Drive...), tálcán normálisan leválasztja, leáll win7 alatt is..

(#11726) Blaise: akkor az új 1 TB/tányér Grren, azért gyorsabb...az jóóóó :C

(#11734) Kezdő vagyok válasza King Unique (#11733) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Csak arra gondoltam,hogy már microsoftilag is kijavították a Win 7-es hibát,és már nem kell azóta ez a segéd program a leálláshoz(de úgy látszik,naiv voltam,tévedtem,és nem foglalkoznak vele.)
XP ilyen szempontból sokkal jobb,ott driver nélkül is leáll a forgása.
Én még mindig USB 2-n használom a HDD-ket...
Volt már "vendégként"a gépemen egy Transcend külső 2,5-es HDD,rádugva a Win 7-re valami "automatikus lejátszás" üzenet jelent meg sokáig,utána tért észhez,viszont mikor le akartam venni a gépről,azt írta ki,hogy valamilyen program még használja(pedig már semmi sem),nem bírtam levenni a gépről.
Úgyhogy maradt a gépkikapcsolás.
Másik Win 7-es gépen ugyanezt produkálta...

Más:Te csináltál már a My Passportodhoz firmware updatét?

[ Szerkesztve ]

(#11735) TeeJay


TeeJay
félisten

mondjuk ja egy Raidsonic USB3-as külső ház meg egy 1TB-os 2,5"-os vinyó már jó kombó lehet
Toshiba 1TB-ot kapsz 18körül egy rack-et meg 5-6körül max és van 23-24-ből 1TB-od ráadásul 2év garis a vinyó. és azt még szét is szedheted bármikor nem ugrik a garancia :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11736) woci01


woci01
tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy ezzel jó helyen járok, de ha tudtok segítsetek légyszives.
Van, egy Wintech ex-mob-86-os külső házam és bele egy WD10EZRX, mikor rádugom a gépre minden USB-s eszköz megszűnik működni, le kell huznom a gépről, gép kikapcs, és után megint minden működik. A másik amit szokott csinálni, hogy felismeri a házat a vinyóval, aztán x idő mulva kiírja, hogy kevés neki az USB-ről felvehető áram(220ra is be van dugva), és lecsatlakoztatja magát.

(#11737) McDog válasza woci01 (#11736) üzenetére


McDog
aktív tag

Végiggondolva a hiba olyan, mintha a külső házad tápegysége elromlott volna.

(#11738) woci01 válasza McDog (#11737) üzenetére


woci01
tag

Most vettem ki a dobozból.
Két gépen próbáltam, az egyiken felismerte, előszőr meghaltak az USB cuccok, de aztán 3-4. próbálkozásra felismerte, azóta rendesen fut, a másikon pedig vagy meghalnak az USB cuccok, vagy ha felismeri, akkor egy idő után ezt a hibát dobja és lecsatlakoztatja.

[ Szerkesztve ]

(#11739) King Unique válasza Kezdő vagyok (#11734) üzenetére


King Unique
titán

Win7-en se kell neki, csak regisztríbe kell belenyúlni (v auto reg file), de mivel neked WD-is vannak, azoknál saját progijában tálcán leválasztva ez nem gond, leáll, ahogy kell, win8 alatt még nem próbáltam...ha nem engedi leválasztani, ahhoz pl. Unlocker progi is használható.
Volt már update :K , a leírtak szerint csinálva nem volt semmi gond.
De mi a helyzet vásárlással, 2 TB MP már nem aktuális, mást néztél ki :F

(#11736) woci01: jó az a rack, nincs hozzá vmi gyári fw update, driver, 3,5" fix táppal elég fura mért hivatkozik tápgondokra a rendszer, tápegység jó... :F Nemrég vki ugyancsak 3,5" Wintech rackre panaszkodott win7 alatt, ill egyeseknél nyomtató, usb-s egér kavart be, v nagyon össze volt kutyulva a rendszer, esetleg régebbi ESET víruskergető is fagyaszthatja.
Ezeket nézd át, v hdd hiba topicba kérdezz, ha van rá mód vinyót másik rackben is ki kéne próbálni.
egész nap xarakodnak a szerveren, alig lehet belépni.... :W

[ Szerkesztve ]

(#11740) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Tudom jól hogy nem ide való kérdés, de már örülök hogy tudok írni valahova. A Prohardveren ezt a hibaüzenetet kapom most már minden második klikkre:
503 - Service Unavailable

Sajnos kérését pillanatnyilag nem tudjuk teljesíteni. Kérjük próbálja újra egy kicsit később.

Unfortunately your request can not be fulfilled at the moment. Please try again later.

Más honlappal nincs ilyen problémám. Segítsetek please mi lehet a hiba.

(#11741) kovy79 válasza daniel2121 (#11740) üzenetére


kovy79
őstag

A ph lapcsalád hónapok óta ilyen, hol ritkábban, hol sűrűbben.
Megoldás szintén várat magára. Szerintem hónapok kérdése...
Tehát a hiba nem nálad van.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11742) daniel2121 válasza kovy79 (#11741) üzenetére


daniel2121
senior tag

Csak az az érdekes, hogy amiről most vagyok laptopról ezen rendben van legalábbis jelenleg, pedig nem gagyi a másik sem, egy Fuji A532, de gondolom nincs is köze ahhoz. Majd este átmegyek a másik gépemre kiváncsi vagyok hogy működik majd.

(#11743) kovy79 válasza daniel2121 (#11742) üzenetére


kovy79
őstag

Semmi köze a gépeidhez.
[link]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11744) daniel2121 válasza kovy79 (#11743) üzenetére


daniel2121
senior tag

Persze tudom én is.

[ Szerkesztve ]

(#11745) kovy79 válasza daniel2121 (#11744) üzenetére


kovy79
őstag

Akkor mi is volt a kérdés? :F

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11746) daniel2121 válasza kovy79 (#11745) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát az a bizonyos 503-as hibaüzenet, de most tárgytalan mert minden oké.

(#11747) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Sziasztok!
Lehet nem ez a legmegfelelőbb topik, max majd át leszek irányítva

20k körül kellene nekem egy külső HDD. Minimum 500 GB tárhely, kicsi, stabil, megbízható. Semmi extra.

Sajnos nincs időm átnyálazni a topikot.

Előre is köszi! :R

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#11748) King Unique válasza CsiguszMaxim (#11747) üzenetére


King Unique
titán

Topic az jó :K , pontosabban is körülírhattad volna, gondolom 2,5" usb2/3 kéne, ebben a hsz-ban találsz adatot bőven.
egyébként 25-26k körül kijön az 1 TB-os is, az jobban megérné, v egy 750-es. :K

[ Szerkesztve ]

(#11749) Hege_89


Hege_89
csendes tag

Sziasztok! Van egy 1TB-os WD Passport külső vinyóm. A kérdésem az lenne, hogy ha rámegyek a "hardver biztonságos eltávolítására", mint egy pendrive-nál, akkor ugyanúgy leáll a vinyó vagy pörög tovább? Nem szeretném, ha emiatt valamivel ártanék a vinyónak. Előre is köszi a választ!

(#11750) Kezdő vagyok válasza Hege_89 (#11749) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Windows 7 esetében:
Ha nem raktad fel a WD-n levő Smartware programot,és csak a Windows-sal távolítod el az eszközt:akkor bizony pörög tovább.
Ha viszont felrakod a programot,szépen le lehet választani a programmal.
Windows XP esetében:
akár felrakod a programot,akár nem,szépen eltávolítja a HDD-t.
Tehát nem pörög tovább.

King Unique :ment privát üzenet Neked.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.