Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) DeathAdder válasza King Unique (#12050) üzenetére


DeathAdder
veterán

Viszont ha egy ilyen belső HDD-m lenne, akkor megérné a gyorsabb USB 3-as külső, igaz? :)
Azon is megfordult a fejemben, hogy lehet eladom a régi hdd-ket és veszek egy ilyesmit a gépembe. Ezen kívül egy USB 3-as külső házat, amibe egy 60/120-as SSD-t, és ott már lenne értelme a dolognak, mert másolhatna 500mb/s körül.
Jó ez az elméket, vagy tévhitben élek? :DDD

(#12052) King Unique válasza DeathAdder (#12051) üzenetére


King Unique
titán

Ja az a Seagte elég gyors, új 1 TB-os tányérokkal :K
SSD-t inkább még csak rendszer alá érdemes venni, ill vmint olvasás igazán erősségük, írásban lassabak, illetve hdd-ről másolva rá, vinyó korlátozná sebessége, de kivitelezhető.

(#12053) D5


D5
aktív tag

Csak nekem lettek kisebb méretűek az encrypted cuccaim??
Viszont ha decryptelem, akkor sem nyerik vissza eredeti méretüket. Ez normális?

(#12054) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Toshiba Stor.e Canvio 2TB-os külső vinyót. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e ezt az egyébként USB 3.0-s cuccot 2.0-n használni és ha igen, akkor kap-e vajon elég áramot a gond nélküli működéshez, mivel, ha jól látom, nincs hozzá külön táp, hogy hálózatról üzemeljen. /Sajna, nincs az alaplapon USB 3.0-s port, ezért érdekel, hogy 2.0-n lehet-e használni egy ilyen vinyót? /

Köszi a válaszokat!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#12055) D5 válasza Maksifül (#12054) üzenetére


D5
aktív tag

USB 3.0 működni fog 2.0-án.
Olvastam itt korábban, hogy nem árt, ha megfelelő áramot kapjon a cucc, ezért több helyen is Y-csatlakozót javasoltak 2.0-ás gép esetén.

(#12056) King Unique válasza Maksifül (#12054) üzenetére


King Unique
titán

usb3 vezérlő visszafelé kompatibilis, megy simán 2.0-án, de ez alap (nagyon)...illetve ez 3,5" méretű saját külső táppal ahogy nézem (nem usb-ről kapja), tehát azzal se lest gond. :N

(#12057) Maksifül válasza King Unique (#12056) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm Mindkettőtöknek!
Gyanús is volt, hogy azt írják, nincs tápja, mikor máshol a képeken ott van a csatlakozó hozzá. :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#12058) Kope91


Kope91
csendes tag

üdv!

külső merevlemez vásárlását tervezem, főleg tv-re lenne rákötve filmnézés céljából
2TB körülire gondoltam, és max 40e forint értékben
többet is kinéztem csak nem tudok választani

Western Digital Elements Desktop 2 TB WDBAAU0020
WD Elements Desktop 2Tb (WDBAAU0020HBK)

ezekről mit gondoltok, esetlegesen mennyire futhatok bele egy hamari meghibásodásba..??
esetleg, ha vki tud még ilyen és hasonló paraméterekkel bíró hdd.ket az ajánlatokat szívesen várom

esetleg ha tényleg sok baj lenne a WD-vel akkor tényleg kénének másik márkák és annak típusai
Esetleg Seagate-k mennyire jók?

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#12059) Wizardus86 válasza ruti (#5090) üzenetére


Wizardus86
csendes tag

Ugyanez történt velem, azóta nem ismeri fel semmi a vinyót, csatlakozáskor csak kattog, mint egy 56k-s modem. sürgős megoldás kéne.

nem akarok 800 giga körüli adatot elveszteni, nagyon fontos lenne, hogy ne vesszen el semmi.
segítsetek, mert mentem meg fogok őrülni.... :W

(#12060) King Unique válasza Kope91 (#12058) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 2 uaz...Elements, v akiknél bevált, de talán több volt rá a panasz, meghibásodás, 3,5" külső WD-be MyBook megbízhatóbb :K , nemrég vettek páran új usb3-as "tégla" Seagate Expansion, TV-s célokra jó volt az is és ára is kedvező. Másik megoldás - ami talán jobb is 3,5"-be - alu usb3-as mobilrack+ bele vinyó (#11567, #12001)

(#12059) Wizardus86 na hallod jó régi hsz-ra sikerült válaszolnod, de ha leírod vinyó pontos típusát, korábbi Sentinel állapotáról képet tettél volna be (ha van) az jobb lett volna, ill hdd probléma, adatmentés topicokba még inkább...

[ Szerkesztve ]

(#12061) Wizardus86 válasza King Unique (#12060) üzenetére


Wizardus86
csendes tag

google keresésben találtam a HSZ-t, bocs ez a vinyó két évig makulátlanul ment :F

ez egy WD My Passport 1TB
WDBACX0010BSL-00

(#12062) Lenry


Lenry
félisten

vettem egy 2.5"-os USB-s házat, tettem bele egy vinyót. az egészet a routeremre akarom kötni, kisfogyasztású töltögetős szerver lesz belőle.
a problémám, hogy két aljzatot kér a vinyó, a routeren meg csak egy van, és egyébként sem igazán arra tervezték, hogy egy vinyót lásson el árammal.

elborult ötlet, ha egy USB-s telefontöltővel rásegítek?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12063) Tejes Pite válasza Lenry (#12062) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

igen, de úgyis megcsinálod :DDD

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#12064) Lenry válasza Tejes Pite (#12063) üzenetére


Lenry
félisten

:DDD

oké, de baja nem lesz a vinyónak, ugye?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12065) King Unique válasza Wizardus86 (#12061) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is ilyen van feketében és kb. több mint 2 éve, enyém, koop-kopp... :)
Ha kattog és nem ismeri fel a rendszer, akkor azért mert vmi tönkrement benne, jobbik esetben esetben elégtelen usb tápellátás miatt, akár alaplap hibája is lehet, belefutottam már. Tehát meg kéne próbálni másik usb portban (mindig hátlapiba legyen dugva) , esetleg más gépében. De mivel semmi konkrét adat, Sentinel SMART stb. gy hirtelen mást nem tudok monrált usb vandani :N , ráadásul ezeken gyárilag NYÁK-ra integrált usb csati van, így nem lehet átteni másik rackbe, illl hw-es titkosítása miatt sem.
De mképp próbálkozz nemrég ajánlott topikokban is! :K

(#12062) Lenry: mi az, h 2 usb aljzatot kér, azt tapasztaltad 1-el nem pörög fel, v Y kábelt adtak hozzá, pontosan milyen vinyó van benne (legtöbb 5400-as elmegy 1 portról is, de ha routerének áramleadási képességei gyatrábbak, akkor...) és rack :F
Telótöltővel...hát életemben nem próbáltam, de Y esetén + kiegészítő táp vonal talán beledugható is, ki kell próbálni (mennyit tud töltő, mert 5V 500mA kéne neki),ill ezekben DC motor van). Jobb megoldás lenne egy aktív tápos usb hub, v usb switch, de az + kiadás ugye.
Baja hosszútávon elégtelen táp miatt lehet, v nem megfelelő, nem megfelelő paramétereket tudó való tápra csatlakoztatásor lehet, ezért is kérdeztem. De ezek szerint 1 portról meg sem nyikkan?

[ Szerkesztve ]

(#12066) Lenry válasza King Unique (#12065) üzenetére


Lenry
félisten

Y kábelt adtak hozzá.
egy 320-as WD van benne, felpörög egy kábelen is, működik, de gondoltam nem véletlenül adtak hozzá kettőt, plusz a routert tényleg nem erre tervezték (azt hiszem eredetileg nyomtatót lehet oda dugni, a gyári firmware-je nem is kezel vinyót)

elég lassú az írás/olvasás, de ez megint a routerre fogható (400MHz-es MIPS proci van benne, meg 32M RAM)

a Nokia N9-em töltőjére DC 5V / 1 amper van írva.

az egész elég kísérleti dolog, de úgy vagyok vele, hogy technikailag megtehetem, akkor kipróbálom, eddig csak az USB-s házért fizettem 3ezret, a többi volt itthon :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12067) King Unique válasza Lenry (#12066) üzenetére


King Unique
titán

Y-ont ált "biztos, ami biztos" alapon adnak, de pont WD-k felpörgési-írási-olvasási áramfelvételei alacsonyak, nálam az 1 TB-os Passport 3 tányérral simán elmegy 1 db usb2 portba (igaz PC-n, notin próbálva), Sentinel is 500mA-t (pont usb2) ír felpörgési áramfelvételére, 320-asé vsz 1 tányérral se több nyilván.
A kérdés router mennyit tud... :F , ki kell próbálni, ha hamar felpörög, "vibrál" rendesen, látható lesz, akkor jó, ha nem, akkor nem érdemes erőltetni, kéne neki vmi kiegészítő táp, v switches megoldás jó lenne még.

[ Szerkesztve ]

(#12068) Lenry válasza King Unique (#12067) üzenetére


Lenry
félisten

a router adapterje 1.5A-t ad le, jó lenne tudni, hogy a router ebből mennyit kér...
a vinyó a fentebb linkelt oldal szerint max 500mA-el beéri.

de most jó, felpörög, elég lassú, de működik, a router működésében eddig nincs látható változás, tehát akkor ez hosszabb távon is stabil maradhat?
mert ha igen, akkor nekifekszek a sebesség csiszolgatásának, de ha ebből még később lehet gond, akkor nem erőltetem.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12069) Kope91


Kope91
csendes tag

sokat visszaolvasva tényleg kicsit necces venni egy WD, hogy szépen egyik napról a másikra elszáll, semmi ok nélkül

ezért nézegettem seagate.ket
1
2
3

ezek között mi a különbség? mert árban kb ott van mint WD, de talán nem megy hipp hopp tönkre

(#12070) Tejes Pite válasza Kope91 (#12069) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

sokat visszaolvasva tényleg kicsit necces venni egy WD, hogy szépen egyik napról a másikra elszáll, semmi ok nélkül

Komolyan itt tartunk? 1. Írni nem tudsz. 2. A WD még mindig a világ legnagyobb merevlemez gyártója a Seagate mellett. A garancia meg hasznos dolog. Lehet hogy vannak olyan szériák, ahol gyakoribb a meghibásodás, de melyik gyártónál nincs ilyen, az egész műszaki világban. Nehogy már leírd hogy(szép szavaiddal) "necces venni egy WD", mert ez egyrészt baromság, másrészt is.

talán nem megy hipp hopp tönkre

Ez minden merevlemezre igaz, kivéve ha rálépsz.

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#12071) Kope91 válasza Tejes Pite (#12070) üzenetére


Kope91
csendes tag

hát ok akkor nem hipp hopp, de azt épp nem jo olvasni persze hogy megvetted aznap ráhuztál 500gbot és másnapra meg elszált, mert akkor viheted vissza gari tök jó, csak hát 500gb mondjuk családi dolgok oda mentek...nah de nem az a lényeg hogy most egymást üssük a szavakkal csak segítséget kértem, hogy mégis milyen legyen

melyiket ajánlanátok

link

vagy az előző három, de mivel én is ugy tudom hogy WD tényleg jo inkább ezt venném, de gondolom azért szakértőbbek vagytok mint én, ezért meghallgatnám a véleményeteket

(#12072) vlevi válasza Kope91 (#12071) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mivel nagyjából két merevlemez gyártó van (+ kisebb részben toshiba), elég sanszos, hogy ha bedöglik a vinyód, az WD lesz. Vagy Seagate. Akkor is, ha A-Data, vagy Verbatim címke van rajta.
Igen, mosta azt találtad, hogy a WD vinyók bedögléséről szólnak a fórumok. De hidd el, ha célzottan a Seagate-re keresnél rá, ugyanennyi szutykot találnál arról is. És akkor ne vinyón, hanem DVD-n tároljunk dolgokat? Inkább ne. A manapság kapható DVD-k már rég nem az öröklétig való tárolásról szólnak.

(#12073) bigdady válasza bigdady (#12048) üzenetére


bigdady
nagyúr

vki? :R

Adott egy régi 40 gb-s ide hdd, amit kizárólag usb-n kéne a routerre kötnöm.
Milyen keretet keressek? Hol?

[ Szerkesztve ]

(#12074) King Unique válasza Lenry (#12068) üzenetére


King Unique
titán

Ha stabilan elmegy, felpörög róla, akkor lehet jól lesz, bár nekem is liksoft javasolta még annno (nála is rákérdezhetsz), h külső vinyókhoz alapból ajánlott stabil usb2 port, v Ykbel, h felpörgés idő megfelelő legyen, mert kevesebb árammal is elindulnak azért, de az hosszútávon okozhat problémát. Sentinelben a "3 Spin up Time" értéket kell nézni, az legyen jó e téren, de szerintem ha már elindul, megy stabilan, akkor nem lesz vele baj.

(#12069) Kope91: első 2 uaz, 3. a Backup plus (korábban Goflex Desktop) komolyabb cucc, cserélhető - külön megvehető - interfaceekkel, de zárt műanyag háza miatt melegedett rendesen. Az új Expansiont itt topicba dícsérte vki, h ugyan nem nagy szám, de nála bevált és TV-s célokra tökéletesen megfelel.
WD-ből is 3,5" Elements-re érkezett több panasz, a MyBook megbízhatóbb, bevált széria, eddig felsoroltakból egyértelműen azt ajánlanám, főleg fontos anyagokhoz. :K
+ amit #12060-ba írtam, mobilrackes megoldás is megfontolandó. :K
Szemetek ahogy többiek is mondják, minden gyártónál előfordulnak, Seagate-nek is sok szériája xar, badsectorosodik stb., pl.új notimanb is most kezd behalni a pár napos 2,5" Momentus...az azért cinkes :U , 3,5"-be mostaniak nemtom mennyire megbízhatóak, de az is igaz adattárnak használva kisebb terhelést kapnak, vsz tovább bírják.

(#12073) bigdady : 2,5" ide-usb mobilrack, google :)

[ Szerkesztve ]

(#12075) bigdady válasza King Unique (#12074) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezekhez adaptert is adnak?

Enyém szerintem nem noti hdd méretű hanem nagyobb. Asztali gépbe való. Létezik? :F

[ Szerkesztve ]

(#12076) King Unique válasza bigdady (#12075) üzenetére


King Unique
titán

Ezekhez nem, mivel 2,5", csak usb-ről megy, de van 3,5"-be is [link ], v akár létezik dokkoló is [link] , ha vinyót könnyen ki-be akarod pakolni.

(#12077) Kope91


Kope91
csendes tag

néztem racket is meg 3db vinyot is, csak most nem igazán tudom eldönteni hogy a rack kompatibilis -e vinyokkat

mivel vinyok SATA3asok, a racknél meg nem irják pontosan hogy akkor, jo is lenne hozzá vagy sem
akkor hozzáértő ránézne és megmondaná nekem

rack

vinyo1

vinyo2

vinyo3

(#12078) vlevi válasza Kope91 (#12077) üzenetére


vlevi
nagyúr

sata 1,2,3 az mindegy. Egymással kompatibilisek. Igazából a SATA2-t sem tudjak kihasználni a vinyók, a SATA3-t is csak az SSD-k.
A regiebbi gepemben csak sata2 volt, de termeszetesen gond nelkul ment benne a sata3-as ssd es a sata2-es vinyo egymas mellett. Most ugyamaz az ssd es vinyo az uj gepben sata3-ra van kotve, természetesen gond nélkül megy.

Annyival egészíteném ki, amit az előbb írtam, hogy emlékeim szerint mintha a SATA szabvány kezdetekor a tápellátás máshogy lett volna megoldva, mint manapság, de ilyennel már biztos nem fogsz találkozni. Mostmár szerencsére egyforma, még a 2.5 és a 3.5" vinyók csatlakoztatása között sincs különbség, ami jó dolog, ha SSD-t tesz az ember asztali gépbe.

Viszont a 3TB vinyókkal vigyázni kell. Nem biztos, hogy a géped kezelei a 2TB-nál nagyobb meghajtókat.

[ Szerkesztve ]

(#12079) Kope91 válasza vlevi (#12078) üzenetére


Kope91
csendes tag

amugy tv mellé veszem inkább a vinyót, azért is néztem csak 2gbosat , mert régebben kérdeztem és azt mondták hogy 3at nem fogja kezelni, de akkor tök mind1 melyiket veszem mert a rack.be jo lesz ezek szerint és szépen fog müködni

(#12080) bigdady válasza King Unique (#12076) üzenetére


bigdady
nagyúr

koszi. jo dragak ezek
lehet nezek egy olcso kis eredetileg is isb s kis hdd t valahol. hathamtalalok. mar 80 GBis eleg lenne

(#12081) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a következő [link] külső HDD-ben milyen HDD van? (black, green, red) előre is köszönöm! (típusra gondolok)

(#12082) King Unique válasza Mexildos (#12081) üzenetére


King Unique
titán

Green :K MyBook-okba az szokott lenni, black nem nagyon, red meg NAS-ba, Live-Studio kiadásokba

[ Szerkesztve ]

(#12083) #75912448


#75912448
törölt tag

Döntésképtelen vagyok, help :) Hétfőig kéne kitalálnom, adattárolásra, jellemzően videókra. Mindhárom lehetőség árban 30k körüli, tehát inkább a megbízhatóság, ill alacsony hőmérséklet lenne szempont. 1,5TB-s Elementseket már ismerem, de az újakról sok jót nem hallottam, van egy régebbi 1T-s MyBook-om is, de az hajlamos 50 fok körül "izzani".

- Western Digital Elements Desktop 2TB
- Western Digital My Book Essential 2TB USB 3.0
- Western Digital 3,5" 2TB WD20EZRX + FANTEC DB-ALU3 3.5" SATA, USB 3.0, Aluminum

Nekem a 3. lenne a legszimpibb, de alig találok infót a házról. Van nyomós érv az egyik lehetőség mellett vagy sorsoljak? :U

(#12084) vlevi válasza #75912448 (#12083) üzenetére


vlevi
nagyúr

Arról a házról nem tudok sokat mondani, nekem Sharkoon rapid case USB3 van.
Tudja, amit kell. Másolni USB3 sebességgel másol (100 fölött, de azért csak ennyit, mert ugyebár a vinyó nem bír többet). Ha leválasztom az USB3-ból a gépről, akkor lekapcsol. Érdekes módon USB2-nél nem kapcsol le ugyanígy, csak ha ki is húzom. És van benne valami energiatakarékos limlom, 15-20 perc után megállítja a lemez forgását.
Én most egy WD20EFRX-et fogok beletenni (most egy 250-es régi samu van benne, próbálgatáshoz).
Ezért piros wd-t, mert tervem szerint egy mk808-as androidos bizbasszal elég sokat menne a háttérben a le/fel töltögetés.

(#12085) #75912448 válasza vlevi (#12084) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet, hogy nekem a Sharkoon Rapid-Case 3.5 USB 2.0 is elég lenne. Ha ilyen jól működik ez a ház, akkor talán mégis ezt kéne választanom, de kissé csúnyának tűnik képeken :) A leválasztás/lekapcsolás nálam a HTPC/MP/BD player/ kikapcsolással együtt értendő, csak azokat a külső HDD-ket szoktam bekapcsolni, amit épp használok. Tehát ha kikapcsolom pl a HTPC-t, akkor szabályosan leválaszt, majd leáll a ház+HDD?

Lehet fektetve is használni? Ha igen, akkor valószínűleg 20EZRX + Sarkoon lesz a végső döntés.

(#12086) #75912448 válasza #75912448 (#12085) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet fektetve is használni?

OK, megnéztem egy vidit, nem fix a talpa, tehát lehet. Akkor csak egy kérdésem maradt: Pl lekapcsolom a HTPC-t, ez leválasztja a vinyót-házat, gondolom ki is kapcsolja. Tehát a Sharkoon főkapcsolóját nem kell birizgálnom ugye? Egy ilyen elosztót használok, ezzel kapcsolom be a külső HDD-ket, épp annyit, amennyire szükség van. Feltételezem nem árt a háznak, ha ezzel veszem le áram alól, nem férnék hozzá a saját on/off gombjához.

(#12087) vlevi válasza #75912448 (#12086) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, lehet fektetve használni, mert a talpa lecsavarozható.
Amúgy én is fektetve használom a MyBook Essentialomat mert annak nincs szélesített talp része. Kapott négy öntapadós gumiizét a sarkaira, és azzal nagyon jól elvan.

Kikapcsolni nem tudom mennyire kapcsol ki, mert a kék LED az ilyenkor is égve marad rajta, de a vinyó az nem forog.

(#12088) #75912448 válasza vlevi (#12087) üzenetére


#75912448
törölt tag

Okés köszi, rendelem...

(#12089) King Unique válasza #75912448 (#12083) üzenetére


King Unique
titán

Ha fontos h ne szaunázzon benne vinyó, valóban a 3. megoldás a nyerő + ehhez ajánlom figyelmedbe 3,5" rack topicot , Sharkoon RC usb3 mellett (ha még kapni 1-2 helyen..), jók és designosak Thermaltake cuccai is ( # 1018, # 1019), ill ajánlott hdd bejegyzés is hasznos, + rackeken van kikapcs gomb full áramtalanításhoz, de ha elosztóba lököd ki , úgy is jó. :K

(#12090) lecsoo4


lecsoo4
tag

Sziasztok! Vettem egy wd 1tb kulso mlemezt. "A" laptopon ment egybol shogy radugtam, tv-re dugva szintugy, "b" laptopon viszont illesztoprograomot szeretne, es mikor kivalasztom h keressen, elakad. Mindket laposon xp van. Segitsetek pks hi lehetne megoldas. Elore is koszi!

(#12091) #75912448 válasza King Unique (#12089) üzenetére


#75912448
törölt tag

Koszi neked is. Igen, a vinyok nincsenek elol, az elementseket is az elosztoval nyomom ki leallas utan, azokon amugy sincs kapcsolo. Vegul WD 20EZRX es Sharkoon RC USB 2.0-t sikerul rendelni. USB 3-as valtozatbol kifogytak ahol vasarlok, es nem is tudjak beszerezni. Asszem ezt meg tulelem :)

(#12092) vlevi válasza #75912448 (#12091) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig olyan jó dolog az az USB3, hidd el.
5x sebességgel lehet rámásolni a régi vinyóról a 980gigányi filmet :D

(#12093) #75912448 válasza vlevi (#12092) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D OK, ez nyomós érv. Többnyire hálózaton keresztül másolgatok, ezért nem volt létszükséglet, de igazatok van egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#12094) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok! Ti melyiket választanátok?

Silicon Power Diamond D03 1TB

Western Digital My Passport Essential 1TB

Ezek között vacilálok. SP-t nem nagyon ismerem, de valamivel olcsóbb, fém házas és 3 év garis. Viszont nagyobb szempont, hogy ne kelljen szervízbe mászkálni vele és mivel az SP-t nem nagyon ismerem ezért nem merem megvenni jelenleg. Mennyire megbízható a Silicon Power? Melyiket választanátok?

Választ előre is köszönöm!

(#12095) King Unique válasza #75912448 (#12091) üzenetére


King Unique
titán

Jó, ez is megteszi, bár ahogy tövviek is mondják usb3 alap manapság, nem érdemes usb2-vel vacakolni, de ha igényeidnek megfelel, akkor ok-s ( "ami elég jó, az elég jó" - Barry Schwartz) :)

(#12090) lecsoo4: pontosabban milyen 2,5" Elements, Passport, v 3,5", usb2-ben 3.0-ban :F Csak mert pl.2.0-hoz nem kell driver XP-ben se, de auto felteszi a SES drivert, viszont az működéshez nem létszükséglet, ezért ott lehet más gond lesz oprendszerrel, usb portjával stb.

(#12094) Nova91: WD My Passport bejáratottab, megbízható db, jobb szoftveres körítés, több kiegészító, sokaknál (nálam is) bevált cucc :K , viszont ha nem kell kifejezetten titkosítása stb., akkor lehet SP-vel is próbálkozni, azokban legújabb 2x500 GB tányéros=gyorsabb, vékonyabb vinyók kerülnek, ha tényleg full fém a háza ( és nem csak előlap, mint D05-nél...), az is előnyösebb lehet, WD műanyag házával szemben, +a 3 év gari.

(#12096) lecsoo4 válasza King Unique (#12095) üzenetére


lecsoo4
tag

Elements, es 2.0 a gep es a tv amin megy, es 2.0 lenne amin nem megy. De pl minden mast (eger, telo, pendrive) megeszi...:S

(#12097) King Unique válasza lecsoo4 (#12096) üzenetére


King Unique
titán

Nekem Passportokkal nem volt ilyen gondom XP-n sem, 2.0-hoz meg nem kell driver elvileg,m ert os-ben benne van, kap elég áramot, felpörög, vibrál?

(#12098) lecsoo4 válasza King Unique (#12097) üzenetére


lecsoo4
tag

az xpvel volt valami, mert win7 felismerte zokszó nélkül...

(#12099) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Tudja valaki, hogy a Hitachi Touro (3455 szériaszámú, tehát nem PRO) winyó borítása a fényes műanyag, vagy matt,érdes?

(#12100) #41635072 válasza #41635072 (#12099) üzenetére


#41635072
törölt tag

Matt műanyag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.