Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Signum04 válasza Coolmat (#11050) üzenetére


Signum04
tag

Köszi szépen, most már tökéletesen működik. Ez a fránya 5.0-as Nod jól elbánt velem. Mégegyszer kössz

(#11052) Ferlito


Ferlito
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Nem csak adattárolásra lenne, filmnézés, másolás, tehát elég sokat használnám.
Toshiba 500GB STOR.E BASICS (HDTB105EK3AA)

Ronald Reagan

(#11053) Ferlito


Ferlito
tag

Vagy esetleg ez?

http://www.geeks.com/details.asp?invtid=NU-554-003-0002

Ronald Reagan

(#11054) pomk válasza King Unique (#11048) üzenetére


pomk
őstag

Háát...elülső felülete szép, de nekem egy kicsit gyengécskének tűnik az egész felépítése. Műanyag ház körben, csak az elülső lapja alu. Kicsit hajlékony, nem túl robosztus. De attól célnak megfelel. És a 3 év gari is előnyös...
(Mondjuk viszonyítási alapom nincs, mert ez az első külső HDD-m)

[ Szerkesztve ]

(#11055) King Unique válasza Ferlito (#11052) üzenetére


King Unique
titán

Lapozz vissza,sok infó van elhintve... :)
Nemrég válaszoltam vkinek hasonlóra,de 2.,ADATA is jó,v más korábban ajánlott,akár mobilrackes megoldás is.

(#11054) pomk: akkor csak képeken,gyártói oldalon csillogott annyira... :D ,nem rossza az SP-k,de nem is minden téren a legjobb,viszont a célnak bőven megfelel. Kicsit elkapkodtad szerintem vételt,ha meg annyira ütésálló kellett volna,ott a Transcendek,v robusztusnak veszel egy alu mobilracket.
Nem túl vastag ez a modell,1 TB-ba új samu M8 (v toshiba) vinyó lehet benne,az :F

(#11056) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok.A külső merevlemezeknél mit takar pontossan a gyári garancia?Ha használhatatlanná válik kicserélik díjtalanul?A WD My passportra 2 év gyári gari van a Samsung M3 Portablera 3 év gyári gari van.Érdemesebb a Samut választani a +1-év gari miatt? kb. egy árban vannak

[ Szerkesztve ]

(#11057) King Unique válasza Misi1980 (#11056) üzenetére


King Unique
titán

Ki :K ,ált. egy zsír újra,amennyiben nem te okoztál benne kárt,ill nem vis maior kárról van szó (pl. árvíz stb.),hanem rendeltetésszerű használat mellett ment tönkre. Ált. nem szoktak annyira vizsgálgatni,de ne megtörve,lezúzva stb vidd oda,ha esetleg arra kerül sor,mert akkor nem hiszik el :D
Érdemes vmi progival - pl.HD Sentinel - nyomon követni állapotát,elvileg 0% kondició a garis csere,de azt nem érdemes megvárni,mert akkor már kuka...ha komolyabb gondod van vele,simán cserélni szokták,jobb helyeken.
Passportok jók, megbízhatóak (nekem is van) :K , Samu is jó,de néha akad vele ez+az,ráadásul Seagate vette át,gariba is max azt kapsz. Hol néztél te Samsungot,mert elvileg forgalmazásuk már megszűnt (és 2,5" M2 portable) :F Amúgy,ha annyira 3 év garis kell, Adata,Silicon Power cuccaira is annyi jár,meg gyárilag Transcendekre is,azok se rosszak,sőt... ;)

(#11058) pomk válasza King Unique (#11055) üzenetére


pomk
őstag

Lehet, hogy elkapkodtam. A szempontok, mi alapján döntöttem:
- Egyéb okok miatt másnapra kellett a külső HDD.(Kölcsön kérni nem tudtam.)
- 20.000 körül szerettem volna megúszni mindenestől.
- 500 Gb bőven elég.
- Utólag átgondoltam, és az ütésállóság nem lett szempont.

(#11059) King Unique válasza pomk (#11058) üzenetére


King Unique
titán

Há' most....jó az,nem kell itt izélni :K ,régi SP-kel,pl.A80-al volt gond Jmicron vezérlő miatt,de D05-ben már más van. Max meg veszel neki vmi hdd tokot,van csomó,pár ezerért,ha hordozni akarod,v félted leejtéstől.
Amit múltkor kérdeztem vinyó,milyen van benne (bár ha csak 500-as annyira nem is érdekel,1 TB-osra lettem volna kíváncsi inkább) ?

(#11060) pomk válasza King Unique (#11059) üzenetére


pomk
őstag

Nem izéltem, félre ne értsd!
Köszönöm az észrevételeidet és a tanácsaidat!
Tudnál esetleg ajánlani egy olyan tokot, ami ütés állóvá varázsolja?

(#11061) gulyasa válasza King Unique (#11057) üzenetére


gulyasa
őstag

Az M2-őt tényleg nem lehet már kapni, de már több helyen is kapható az M3 - misi1980 ez utóbbiról beszélt.

Én is a Samsung M3 és a WD My Passport USB3.0-ás 1TB-osai között ingadoztam, végül a WD-t választottam. Ha minden igaz, akkor már holnap átvehetem.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11062) King Unique válasza gulyasa (#11061) üzenetére


King Unique
titán

+neked is:(#11056) Misi1980 Látom már (link)...,csak azért furcsállottam,mert samu 2,5"-be G2,S2,M2 volt,az M3 elvileg a 3,5" asztali volt.(link) Nemtom ezt mért adták ki,vsz ugyanaz,mint az M2, küllemre is,vsz egy kis marketing... :D ,belseje is samsung (M8) lehet,v már Seagate,v inkább azzá átcímkézett samu...
Ennek is NYÁK-ra integrált usb csatija van,mint WD My Passportoknak,háza műanyag stb,de WD már bizonyított,szoftveres körítése,kiegészítők (pl. gyári tok), supportja is jobb,én azt venném,hiába -1 garis :K ...bár mind2 elég hasonló,akár M3 is mehet.
én is tanultam ma vmi újat :DDD

(#11060) pomk : ehhez normál,pl. Case Logic tok jó,hordozásra való,kábel elfér benne stb.,ez nincs ütésállóságra hitelesítve,de nyilván kibír x méteres leejtést benne vinyó,a WD Passportjaihoz gyárt Nomad tokot,az 2,1 m-t kibír és ki sem kell venni belőle.
Illetve pl. a Delock gyárt külső vinyókhoz spec silicon védőburkolatot (ipon),amibe belebújtava,elvileg ellenállóbb lesz (Iomega Ego-mhoz is hasonlót adtak),de azért ez nem uaz a védelem,mint mondjuk a Transcend 25M3.

[ Szerkesztve ]

(#11063) Misi1980 válasza King Unique (#11062) üzenetére


Misi1980
senior tag

Szia!Az Ipon .hu-n néztem a Samsung M3-at.Azt mondják hogy Ők megbizhatóak.Még nem döntöttem el de kettőjük között fogok választani.Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#11064) King Unique válasza Misi1980 (#11063) üzenetére


King Unique
titán

Ipon az jó,ja :K ,de M3 lényegében uaz,mint M2...fenti paramétereket figyelembe véve,új Passportok is vannak olyan jók,v még jobbak is,azok felülete se kényes már,mint a régieké. ;)

(#11065) pomk válasza King Unique (#11062) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!
Már készül a DIY HDD tok. :C Majd küldök egy fotót, ha kész lesz.

(#11066) somasz


somasz
addikt

Üdv!
1,5TB-os külső vinyót keresek, USB3 vagy eSata csatlakozással, nem kell porsche dizájn, de ne is legyen gagyi. Külön érdemesebb venni egy házat és bele vinyót, vagy egybe? Ajánljatok pár típust! Pénz most annyira nem számít. :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11067) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Lehet rossz helyre írok, de szeretném megkérdezni, hogy lehet-e kapni külső tokot 1,8as vinyókhoz? Én nem találok. Köszönöm előre is.

(#11068) Psytech


Psytech
senior tag

Sziasztok,

egy olyan kérdéssel fordulnék itt a szakikhoz, hogy hozzámkerült egy külső hdd amit ismerősöm elmondása szerint rámásolás közben húztak le a gépről, azóta pedig gépre dugva formázást kér azonnal a merevlemez.
A kérdésem azt érintené, hogy működésre tudom e valahogy bírni anélkül, hogy leformáznám?

Köszi előre is :R

(#11069) Redneck


Redneck
veterán

Segítsetek ha tudtok:

USB 3mas Silicon Power D05 HDD-hez szeretnék olyan kábelt, ami USB+külön táp, mert a hulladék Sony Bravia nem ad elég kraftot neki...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11070) King Unique válasza pomk (#11065) üzenetére


King Unique
titán

DIY :F

(#11066) somasz: ha esata kell,akkor inkább mobilrack :K ,ill 3,5"-be manapság talán jobb választás is.Infok visszább a linkekben. (pl.#10964)

(#11068) Psytech: cinkes...amúgy nem sérült,Sentinel milyennek látja állapotát?

(#11069) Redneck: usb3 microB kábelt idehaza nehezebb beszerezni,netről érdemes rendelni (1 , 2) , v számtechboltban megkérdezni,hátha...v alternatív megoldásnak jó,ha veszel "Y eloszót"

(#11071) Ferlito


Ferlito
tag

Megvan az ADATA 500 GB...első ránézésre nagyon igényes darabnak tűnik, bár a toshiba meghajtót nemigazán ismerem ami benne van. Ti? Erről lenne szó egyébként

http://reviews.cnet.com/internal-hard-drives/toshiba-mq01abd050-hard-drive/4505-9998_7-35267633.html

Ronald Reagan

(#11072) pomk válasza King Unique (#11070) üzenetére


pomk
őstag

Do It Yourself
Párom varr nekem tokot hozzá. :C

(#11073) King Unique válasza Ferlito (#11071) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen Adata :F
Ezek az új szériás (MQ...ABD) vinyók,jók eléggé :K ,de indítóárama magasabb,mint többié,ill ezek is eléggé parkolják az olvasófejet,talán még jobban,mint WD,de aggodalomra semmi ok. :N

(#11072) pomk : vagy úgy :) .miből varrja (mert inkább gondolom vmi kis egyszerű hordtasi/szűtyő lesz)?
Gyári cipzáros tok,spec kemény anyagú,hdd leszoritó gumival,ami véd is vmennyire,kábelrekesszel,vagy gumi védőborítás se drága...,de akkor legalább tied egyedi lesz.
Majd tegyél be róla képet,belseje is érdekel,azt ha olyan pöpec,komolyabb,akár rendelek is egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#11074) Ferlito válasza King Unique (#11073) üzenetére


Ferlito
tag

1. ADATA 2,5" 500GB ASH93-500GU-CBK ilyen adata. USB 3.0
3 év garancia

2. Mit értesz indítóáram és mit parkoltatás alatt? :D

Ronald Reagan

(#11075) legiaap


legiaap
nagyúr

Van egy WD külső 2 Terás vinyóm. Csatlakoztatom a gépemhez minden ok, de mikor újraindítom vagy kikapcsolom a gépem, miközben rá van kötve a gépemre, akkor bekapcsolás után nem látja a gépem. Le kell csatlakoztatni azt újra rádugni, hogy felismerje.
Valakinek van ötlete mi lehet a probléma?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#11076) King Unique válasza Ferlito (#11074) üzenetére


King Unique
titán

Ejj...mért ezt vetted,csak mert olcsó volt,mért nem továbbfejlesztett változatát,HD710-et,v nem azt akartad írni :F , mert SH93 régebbi usb2-es,Teejay fórumtárs olyat,vagy 2-3x gariztatott,de persze lehet ő fogott ki selejtet.
Fejparkolás: (topic, itt is, "A listával kapcsolatban:" , Sentinel kép )
Indítóáram: usb2.0 port 500mA,de pár vinyó üzemi,ill felpörgési áramfelvétele ennél magasabb (alacsonyabbal is elmennek azért,de az egészséges,ha kap elég kraftot), pl , jobb ilyen téren 3.0 port 900mA-ével,vagy usb2-be Y kábel használata.

[ Szerkesztve ]

(#11077) Ferlito válasza King Unique (#11076) üzenetére


Ferlito
tag

ez HD 710 amit vettem, arra gondoltam

Viszont a vezetéke pici, nem ér el az asztalról a tv-hez...haverom kipróbálta usb hosszabbítóval, 1,5 méteressel,de azzal meg nem ismerte fel a tv. 0,5 méteressel meg felismeri. Ez Mitől van? És honnan lehet beszerezni 40-50 cm-es usb 3.0 hosszabbító kábelt?

Lehet hogy veszít az áramerősség a hosszabb kábeleken azért volt gond?

[ Szerkesztve ]

Ronald Reagan

(#11078) King Unique válasza Ferlito (#11077) üzenetére


King Unique
titán

Akkor azt írd,ne a másikat,egyébként HD710 már jó :K Mindegyik 2,5" kábele rövid,max 60-80cm-nél hosszabbat egyikhez se adnak,de az átlag 30-40 cm. Igen,amit tippelsz,hosszabb kábel miatt van,lehet TV-d portja kicsit karcsúbban adja le azt a 450-500mA-t,megoldás,ha teszel végére vmi Y-os cuccot és 2 portba dugva használod (ha van rajta),mert láthatod fentebbi linkből,h Toshiba vinyók eszik a legtöbbet.
Ha TV-hez (nyilván sima 2.0) kell hosszabb kábel,akkor megteszi egy sima usb2 is,pl, 3.0 microB-be meg ált. 1-1,8m a szabványos legtöbb boltba,pl.
(#11075) legiaap: na 2 TB Passport,az igen :C Amúgy kérdésedre sajna passz...én pont ellenkezőjével találkoztam,volt,h menet közben nem akarta istennek se felismerni több külső 2,5" vinyómat se,és újraindítva (rajtahagyva),v alapból előre rádugva meg simán. Más oprendszer,ill gép alatt nem produkálta ezt,szerintem nálad is vmi ilyesmi gond lesz,esetleg másik usb portra dugod,hátha.
Amúgy én,ha nem használom,lehúzom,elteszem,v másik amúgy is Nomad tokba van (tied pont nem férne bele),de nem hagyom rajta éjjel-nappal,az inkább asztali 3,5"-eknél jellemzőbb. Szal nem olyan nagy gond ez,menet közbe dugot rá azt kész,v ha zavar hdd probléma topicban érdeklődj,v itt talán vki tud erre vmi okosat.
Amúgy milyen,4 tányéros vinyó nem melegszik benne hosszabban hajtva,elmegy simán 1 usb2 portról is,mert elvileg 0,75A az üzemije :F Fenti fejparkolás említve,ez mennyire csapkodja a fejet (mégiscsak Green)? Kicsit bumfordi,de legalább van ekkora méretű is. :)

[ Szerkesztve ]

(#11079) Ferlito válasza King Unique (#11078) üzenetére


Ferlito
tag

Akkor ha jól értem vagy egy rövidebb hosszabítót veszek, vagy vehetek hosszabbat de y végűt?
De a legjobb a rövid Y kábel lenne? :D
Ha nem túl nagy kérés tudnál linket adni hol találok ilyet? Mert eddig csak ezt az egyet találtam, de ez sem Y
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=973735

Ronald Reagan

(#11080) King Unique válasza Ferlito (#11079) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak A-A male-male hosszabító, hosszú Y kábelt nem nagyon találni,itthon ált.sima usb2-eset kapni csak, mivel HD710 usb3 A-microB csatis ilyen kábelt Y-ba külföldről lehet,ahogy nemrég írtam is másnak. Ha csak TV-hez kell,elég egy sima fentebb linkelt usb2 A-A male.female hosszabító,azt kész,v max végére egy Y biszbaszt.

(#11081) Ferlito válasza King Unique (#11080) üzenetére


Ferlito
tag

Köszönöm, megvilágosodtam!

Ronald Reagan

(#11082) pomk válasza King Unique (#11073) üzenetére


pomk
őstag

Otthon lévő anyagok felhasználásából készül: régi farmer nadrág levágott szárából készül az egész "tok". Ez lesz a külső réteg. Méretre vágva, leszűkítve. A nadrág cipőnél lévő szegése lesz a tok bejárata. A belsejébe pedig varrattam egy plüssös anyagot. Ez adja a belső puha borítást. Terv szerint passzentos lesz. Meglátjuk, menyit ér. Egyébként laptop táskámban van ilyeneknek kialakított zseb. Abban fogom tárolni. Amikor viszem valahová, akkor pedig a farmer tokban.

(#11083) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

Tudom csak reszben idevago topik, de mashol nem nagyon leltem eletet NASrol szoloan.

Szoval teljesen atszoktunk a laptop hasznalatra az elmult evekben, mivel a gepbe levo lemez eleg kicsi, ezert vettem egy samsung 1TB-s kulsot. Emiat annyira megszaporodtak a feltenivalo adatok, hogy NAS vasarlasat tervezem.
Sajnos nem nagyon mozgok otthon a temaban, ezert kernem a segitsegeteket. Amit szeretnek:

- 2db disket belerakni a raid miatt
- halozati eleres
- jo minoseg
- es ne zabalja az aramot.

Elore is koszonom a segitseget!

Udv,
M

(#11084) King Unique válasza pomk (#11082) üzenetére


King Unique
titán

Ok ez így is :K ,ha kész majd várom képet róla.

(#11083) mutyuru: Milyen NAS-t vegyek? topicba próbáld inkább. :K

(#11085) mutyuru válasza King Unique (#11084) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Kosz, atvittem oda!

(#11086) balageeee


balageeee
csendes tag

Hello mindenki!

Nekem olyan problémám lenne, hogy van egy Samsung M3 Station 2 TB-os külsőm, és a gépemen van 2db usb3-as dugó is ( a vinyó is 3-as) és ha bedugom az egyikbe hallom hogy pörög meg a gép mutatja a leválasztások között, de a sajátgépben csak egy meghajtónak mutatja ami üres, és mérettelen. Ha bedugom a másikba akkor még ennyi sincs csak pörög a vinyó.
Viszont ha usb2be dugom látom meg lehet rá pakolni is, csak kiírja h ha az USB3-ba teszem gyorsabb lesz. Mi lehet a szar gép vagy emez? Minden ötletet szívesen fogadok.

(#11087) King Unique válasza balageeee (#11086) üzenetére


King Unique
titán

Samsungokra több külföldi fórumon is panaszkodnak usb3-as használatnál,lehet bizonyos alaplapi vezérlőkkel nem igazán kompatibilisek,v csak legújabb driverekkel. Próbáld meg gép usb3 alaplapi driverét frissíteni,ált.szokott javítani rajta. :K (v lehet akár BIOS-ban (v UEFI-s) is kell állítani,főleg régebbi usb3-as lapoknál,de azt legjobb topicjában megkérdezni)
Ki kéne próbálni más gépen is usb3-on (legjobb.ha más vezérlős),ha van rá lehetőség,h fenti feltételezést lehessen igazolni,ha ott is ezt produkálja,akkor passz... :F
Vettek korábban többen is ebből a szériából,de nem igazán panaszkodtak hasonlóra. :N

[ Szerkesztve ]

(#11088) balageeee válasza King Unique (#11087) üzenetére


balageeee
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Sajnos másik 3-as csati nincs a közelemben, de frissítek egyet ha van és megnézem úgy. Egy időbe működött ez, nem tudom most miért nem megy.

(#11089) bel19ve


bel19ve
tag

sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy külső HDD-ről, USB3-mal lehetne-e programokat, játékokat futtatni? SSD-t veszek a gépbe, és a gyakrabban használtakat külső vinyóra telepíteném.
Ja és tud valaki olyan USB3-s külső HDD házat amin van kikapcsoló gomb? szóval nem úgy kell kikapcsolni, hogy lehúzom. Vagy olyan progit amivel ki/be tudom kapcsolgatni? köszi a válaszokat :)

(#11090) King Unique válasza bel19ve (#11089) üzenetére


King Unique
titán

Lehet elvileg :K ,+ha még bootolni akarnál,oprendszer futtatni (az nem igazán ajánlott),az driverek miatt macerásabb,de win8-ban már benne vannak...
Ez az egész mégis kevésbé jó ötlet,mert komolyabb játékok,programok,azért tekernék vinyót,ami melegedne rendesen stb,élettartama is lehet rövidülne,bár vmi jobb alu rackben,esetleg aktív hűtéses,az kompenzálná vsz.
Azt nem mondtad mekkora kéne,mert asztali 3,5"-eken van ált. kikapcs gomb (főleg mobilrackesnél), 2,5" hordozhatókon kevésbé,ill progit pár gyári kompakthoz adnak (pl.WD,Verbatim),a többi,ill legtöbb mobilrack ált. auto 10 perc után lekapcsolja vinyót üresjáratban.

De ha asztali géped van, kicsit hülyeség ilyen célra külső vinyót venni (+adattárnak valók),mért nem veszel gépedbe +1 hdd-t,azt kész,elfér,nem, tápod csak bírná :F Notiknál is akár kikapható optikai meghajtó és helyére + vinyó tehető. SSD-k is egyre olcsóbbak,akár nagyobbat is vehetsz játékok miatt(v annak egy kisebbet),mert egy közepes méretűn is ált. oprendszer,programok biztos elférnek.

[ Szerkesztve ]

(#11091) bel19ve válasza King Unique (#11090) üzenetére


bel19ve
tag

köszi az infokat
igen laptopba lesz, és énis néztem ezt a DVD helyére dolgot, majd szeretnék olyat, de meg akartam tudni, hogy így is működne-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#11092) pomk válasza King Unique (#11084) üzenetére


pomk
őstag

Mellékletben egy kép a tok külsejéről. A belsejéről készült fotó sajnos elmosódott lett. De egy sima puha, plüss féle anyaggal van a teljes belső oldala kibélelve.

(#11093) King Unique válasza bel19ve (#11091) üzenetére


King Unique
titán

Működne,de nem kifejezetten ajánlott...ha mégis megléped,majd írd meg milyet vettél és h bírja.

(#11092) pomk: célnak végülis megfelel,kosz,karcolások ellen jó kis zsebtasi,de komolyabb védelmet,egy szabványos tok ad,mint pl a korábban említett Case Logic. Kábelnek van külön rekesz benne,v csak vinyó,ill cipzár végén?

(#11094) Sanyi46


Sanyi46
csendes tag

Szeretném megkérdezni,hogy külső merevlemezről Blu-ray struktúrát le lehet-e játszani TV-n?
Tehát be teszem egy mappába a BDMV és a CERTIFICATE mappákat. Vagy csak Blu-ray lejátszóval Blu-ray lemezre írva?
Köszi

(#11095) King Unique válasza Sanyi46 (#11094) üzenetére


King Unique
titán

Na ez jó kérdés... :F ,ezt én speciel nem próbáltam,csak mkv filokat,azzal ok :K ,ill gyári filmeket innen-onnna filmeket meg BD lemezre írom. TV használatijába kéne ezt megnézni,mit kezel,ill vmi Házimozi TV-s,lejátszós topicba kérdezz rá. :K

(#11096) werttzui


werttzui
őstag

Láma kérdés: van egy külső vinyóm katt ,úgy néz ki tönkrement,repült egyet !
kérdés,cserélhető -e a belseje azaz tudok a tokjába más vinyót beletenni?

PENTAX

(#11097) gulyasa válasza Sanyi46 (#11094) üzenetére


gulyasa
őstag

Magát a struktúrát egyik tévé sem tudja lejátszani - tehát menüket, extrákat felejtsd el.
Némelyik tévé képes az M2TS fájlok lejátszására - ez esetben magát a filmet tartalmazó M2TS fájlt betallózva a BDMV\STREAM mappából talán le tudja játszani a tévé, de figyelembe kell venni azt is, hogy legtöbbször a magas bitráta + 1080p + DTS hangsáv együtt kifog némelyik tévén.
Viszont külső médialejátszókból több is képes lejátszani a bluray mappastruktúrából a filmet - de nagyon kevés tudja hozzá a bluray menüt és abból extrák lejátszását.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11098) Sanyi46 válasza gulyasa (#11097) üzenetére


Sanyi46
csendes tag

Köszi a választ.
Erre gondoltam én is csak nem voltam biztos benne és ezért kérdeztem hozzáértőktől.
Nekem Blu-Ray lejátszóm van és a TV tudja M2TS filmek lejátszását.
Egyik rokonomat figyelmeztették egy áruházban, hogy ne vegyen Blu-ray lejátszót, mert az már "leáldozóban" van és külső merevlemezt ajánlottak neki erre a célra.

(#11099) King Unique válasza werttzui (#11096) üzenetére


King Unique
titán

Ennél elvileg lehet (gyári kompakt lévén igazából mégis mobilrack+külön hdd megoldás) :K ,mivel külön sata-usb átalakítós (link),nem közvetlen NYÁK-ra integrált usb csatis,mint pl. a WD,Samsungok. Ha más nem sérült,csak vinyó kapott egyet,akkor másikat beletéve vsz menni fog.
De amúgy is,egy 2,5" esata,v usb3 rack egyáltalán nem drága,vinyón adatok nem voltak fontosak :F

(#11098) Sanyi46 : akkor részlegesen lejátssza,de ez ugye inkább TV képességeitől függ,mint külső vinyóétól.
Melyik "észosztó" helyen mondták ezt (MM,Sat.. :D stb.),mert inkább DVD lejátszóra igaz,bár BD-t elején is temették,azt manapság egyre többen keresik lemez,író,lejátszó szinten,de az is igaz,h online streamelés kényelmesebb,ill külső vinyónál is inkább hdd-s médialejátszó,v vinyó nélkülihez (pl. Asus Oplay) kötött külső vinyó az igazi. :K ,már csak gyorsabb - esata,akár usb3 - csatik,ill sokféle filerendszer kezelése miatt is,mert TV-ken (dvd/bd lejátszókon) csak usb2 port van,amik áramleadási képessége is karcsú szokott lenni,vmint filerendszer FAT32/NTFS kezelési mizériák is.

(#11100) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok van egy külső Asus HDD m,az a problémám,hogy a gyártó adott hozzá kb 20 cm kábelt,ezért csak állitva tudom elhelyezni ! Kérdésem az ,hogy árt e neki ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.