Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) BonFire válasza TeeJay (#12400) üzenetére


BonFire
veterán

Mas nem volt, csak a w jelű, azt letoltottem, de nem ismerte fel a tv.

Az manualban le sincs irva a frissites menete, jollehet talaltam a youtube-on videot rola, azert nem lett volna baj, ha leirjak.

Na, majd megnezem azt a hatlapi azonositot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12402) TeeJay válasza BonFire (#12401) üzenetére


TeeJay
félisten

kitömörítetted és a mappát pendrive-ra másoltad ugye?
mivel más ilyen típus nincs ennek kellene lennie persze

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12403) BonFire válasza TeeJay (#12402) üzenetére


BonFire
veterán

LOL! Nem tömörítettem ki (pedig a videóban mondták!), mert egy EXE fájl volt az egész, és azt hittem, ezt nem kell. :D Most megcsinálta a frissítést, szépen végigment, működik is minden.

De a HDD ugyanolyan lassú.

Közben találtam az e-manualban egy ilyen mondatot: „Az USB-hez csatlakoztatott merevlemez-meghajtó nem támogatott.” – ennek ellenére mégis megy, csak lassan.

Ennek homlokegyenest ellentmond ez a kitétel:

„Előfordulhat, hogy a tv-készülékhez csatlakoztatva egyes külső merevlemez-meghajtók automatikusan kilépnek az energiatakarékos módból.” – na, most akkor támogatott a merevlemez, vagy sem? Úgy néz ki, hogy működik, csak kissé fogyatékosan. Szerintem többet nem tehetek érte. Jól van az! Lényeg, hogy nem a HDD hibája.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12404) TeeJay válasza BonFire (#12403) üzenetére


TeeJay
félisten

gondolom a vinyó NFTS-re van formázva, és hátul abba az USB-be dugod amire az van írva HDD
mert az való neki
mást én sem tudok egyebet, én a helyedben lazán leformáznám a WD-t hogy semmi se maradjon rajta és NTFS fájlrendszerrel kipróbálnám.
lakótársamnak van egy 37"-os alap Samsung TV-je én ha rávágom az ADATA vinyómat pillanatok alatt lát mindent rajta

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12405) BonFire válasza TeeJay (#12404) üzenetére


BonFire
veterán

Gyárilag NTFS-re van formázva! 1 TB-os HDD milyen lenne? Én most biztosan nem fogom leformázni, miután már rátoltam 200 Giga adatot. :O Az, hogy egy teljesen más típusú tévén egy teljesen más típusú HDD hogyan teljesít, teljesen nem mérvadó.

De mint mondtam, nem akarom ezt a topicot itt szétoffolni. Majd ha nagyon zavar, akkor belesek valamelyik tévés, multimédiás topicba.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12406) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy usb-n keresztül szeretnék filmeket nézni egy Full HD LCD-n.
Anno azt javasolták, hogy mindenképpen 3,5"-os külső táposat vegyek, mert a tv nem biztos, hogy szereti, vagy nem tudja megfelelően ellátni árammal. Ez marhaság? Most szeretnék venni egyet a nappaliban lévő LCD-hez is, csak elég ritka a külső tápos, ráadásul drágább is.
Köszi előre is!

(#12407) dh66e válasza Petyus87 (#12406) üzenetére


dh66e
veterán

Normál esetben akár -egy passziv hub segítségével- két külső 2.5"vinyót is megtáplál nálam néha így lóg fent egy 1 terrás és egy 640gb-os 2.5" wd..
Egy 2.5"-t megtáplálni szerintem minden tévének tudnia kell manapság.

[ Szerkesztve ]

(#12408) King Unique válasza Petyus87 (#12406) üzenetére


King Unique
titán

így van, amit kolléga is ír, ellátja elég árammal :K , sőt több TV-n már manapság megnövelt áramerősségű (500 helyett 1000mA) usb port is található. Olyan, h nem pörög fel, mert kevés áramot kap, inkább túl hosszú usb hosszabító kábel miatt (gyári elég rövid 2,5"-nél), v ha vinyó áramfelvétele túl nagy, de 2,5" 5400-asoké ok szokott lenni, 7200-as lehet problémás.
Külső tápos=3,5" mért lenne ritka... :F , akad bőven kompakt , illetve külön mobilrack+hdd kivitelben is, de divatból valóban több a 2,5", viszont 3,5" olcsóbb, 2,5" 1 TB áráért ezekből már kijön 1,5- 2 TB
Alternatívák meg visszaolvasol, linkeket megézed, bőven akadnak.

[ Szerkesztve ]

(#12409) BonFire


BonFire
veterán

Azért a tévé manualjában utána kell nézni, mit támogat és pontosan hogyan. Az enyém pl azt írja, hogy az USB hubot nem támogatja. Az is le van írva, hány Voltot, illetve Ampert ad le, a HDD speckóiban pedig le van írva az áramfelvétele. De a mai tévéket már úgy gyártják, hogy külső vinyót meg bírjon hajtani.

Azért nem árt tényleg utána nézni, mert ha nem muszáj, minek egy külön tápot is kapcsolgatni pluszban?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12410) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésben kérem a tanácsotokat, hogy Samsung UE40ES6710S készülékhez milyen USB-s HDD-t javasoltok? Külön csatlakozó van neki 5V 1A.
USB 3.0-as amiben gondolkodom, mert a notin van ilyen csatlakozó és a másoláskor gyorsabb lenne.

(#12411) King Unique válasza #32577792 (#12410) üzenetére


King Unique
titán

Mekkora kéne fizikális méretet, no meg tárhelyet tekintve, mert áramellátási szempontból mind notid, mind TV-d megfelelne 2,5"-nak (altenatívák: ez [link], ez hsz), v van "nagy" 3,5" külön 230/12V tápadapterrel ( hsz itt, itt) :F
Vmint nem árt TV manuáljában utánanézni usb meghajtó kezelésének, amit előtted is írtak, mert némelyiknél külső vinyó kcsit akadozva működött (#12387), de általánosságban nem szokott gond lenni kezelésével.

[ Szerkesztve ]

(#12412) #32577792 válasza King Unique (#12411) üzenetére


#32577792
törölt tag

Max. 1TB-ig
A leírás legalább 5400rpm HDD-t ír, max. 2TB-ig.

(#12413) dh66e válasza #32577792 (#12412) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor nyugodtan vehetsz bármilyen 1 terrás 2.5" külsőt.
WD(my passport/elements nekem nagyon bevált,de szerintem majdhogynem mindegy ha az ár a legfőbb tényező.
Samu lcd topicban kérdezd meg hogy a tiédhez(széria) ki mit használ hogy tutira menj.

[ Szerkesztve ]

(#12414) #32577792 válasza dh66e (#12413) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi, rákérdezek ott is

(#12415) donatel


donatel
tag

Sziasztok

2,5"-os külső merevlemezt szeretnék venni adattárolásra, 500GB-os méretűt. Max. 20e Ft-ot szánok rá. Olyan kellene ami azért bírja a másolgatásokat és a hordozgatást. Melyiket éri meg legjobban megvenni? Ti mit ajánlanátok?

(#12416) King Unique válasza donatel (#12415) üzenetére


King Unique
titán

Épp nemrég volt ajánló.
500-as 18-20k, de 21-25k ból már 1 TB is kijön egyik-másik típusból, azok ár-érték aránya a legjobb. :K
Olyam, h "legjobb, legtartósabb" nem igazán definiálható, de ha intenzív használat vegyél ütésállót, v mostani nyári meleg=vinyó melegedés, akkor meg aluházasat (külön usb-s rack+ bele vinyó), + vmi kis hordtok neki, linkekben találsz alternatívákat.

[ Szerkesztve ]

(#12417) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asus p5pl2 alaplappal ellátott gép amin Win7 32 bites oprendszer van.
Csatlakoztatva lett rá egy külső Verbatim 1 Tb-os merevlemez de valamiért nem működik.[link]
Ezt írja ki.[link]

Mi lehet a hiba? Működésre lehetne bírni valahogy a kettőt?
Egyébként az én gépemen működik csak havernál nem megy.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12418) Directors válasza Directors (#12417) üzenetére


Directors
senior tag

Up

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12419) Rika-chan


Rika-chan
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Külső merevlemezt szeretnék venni, de egyáltalán nem értek hozzá milyet kellene. Kiszemeltem egy 2TB Toshiba Stor.E Canvio-t. Tud valaki valamit erről, hogy milyen? Leginkább filmek tárolására kellene, és egy blu ray lejátszóhoz lenne csatlakoztatva.
Előre is köszi a segítséget.

(#12420) King Unique válasza Directors (#12417) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is volt rövid ideig ilyenem (kicseréltettem Samsung Storyra), ment gond nélkül XP-n, win7-en is, bár nem egy mai db...ha jó az állapota, vinyó 100/100, táp, usb kábel ok, akkor nem külső vinyóval van a baj, pláne nálad meg megy, hanem haverod gépén nem ok-s vmi (win7 eredeti, nem gányolt?)...vírusírtó, v más nem fogja, mert látom eltávolítani sem engedi normálisan (Unlocker progival megnézhető mi használja), másik usb portba próbálta, eszközkezelőben felkiáltókel nincs mellette stb.? Esetleg jogosultság, saját tulajdonban vétel (link), bár annál fielokat nem engedi törölni, felülírni, nem h megnyitni se...

(#12419) Rika-chan: #12416...a célnak akár toshiba is megfelel

[ Szerkesztve ]

(#12421) Directors válasza King Unique (#12420) üzenetére


Directors
senior tag

Megnézem ezeket. Köszi.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#12422) King Unique válasza Directors (#12421) üzenetére


King Unique
titán

ok, azt majd fejleményeket írd meg, mert vsz ő rendszere xar, (akkor meg win7 topic, v más).

(#12423) brunci111


brunci111
csendes tag

Üdv!
Nem vagyok a merevlemezek hozzáértője, főleg nem a külső merevlemezeké, de elhatároztam, hogy veszek egyet. Hát, arra szeretnélek megkérni titeket hogy ajánljatok légyszi párat. Úgy gondolom hogy max 1TB de ha már 500GB vagy kevesebb (100-nál több) az is jó. Csatlakozás szintjén az USB 3.0 jó lenne de ha mondjuk a notebookról kéne adatot rátenni akkor problem lenne mert asszem abban csak a régebbi USB-ből van. Van viszont egy olyan sejtésem hogy itt valamit elképesztően sz**ul tudok. :D Légyszi ebben is segítsetek ki.
Dizájn szintjén nem tartom elképesztően fontosnak hogy szuper legyen de mondjuk ez :[link] jól néz ki :D A max. ár legyen 30k de jobb ha kevesebb.

Bocsi, hogy elképesztően sok igényem van de először fogok ilyet vásárolni, tehát megköszönném ha ajánlanátok párat és segítenétek az USB kérdésben. :D

Előre is köszi!

sweet nothing...(azaz lassú, mint a szél)

(#12424) King Unique válasza brunci111 (#12423) üzenetére


King Unique
titán

Ha notidon csak usb2 van, nem baj :N , usb3 visszafelé kompatibilis, de ez már sokx lett írva nem akarom ragozni [link]...
Ahogy látom 2,5"-ben gondolkodsz, ha 30k a keret simán kijön 1 TB, azok ár-érték aránya a legjobb, 500-asnál nem sokkal drágább, elmegy az általad nézett WD Elements is, de jobb a Passport, alternítívákat találsz korábbi hsz-okban, pl. itt.

[ Szerkesztve ]

(#12425) csari


csari
csendes tag

Sziasztok!
A külső vinyók szívatnak engem. Egy Ebluetimes média lejátszóhoz vettem 2TB-os belső winyót Sharkon házzal. A médiaplayer egy ideig látta, és tudtam használni, de amikor már volt rajta kb 40%-ék, már nem ismerte fel.
Ezt nehezen megemésztve kipróbáltam egy 500 MB-os külső vinyót a médiaplayerrel, frankón működött.. Ennek hatására vettem egy 500MB-os Toshibát..de ezt se látja!!!!
Mindkettő NTFS-re van formázva.
Remélem van valami megoldás, mert felrobbanok :(( .

(#12426) dh66e válasza csari (#12425) üzenetére


dh66e
veterán

szabadulj meg attól a médialejátszótól minél hamarabb!

(#12427) King Unique válasza csari (#12425) üzenetére


King Unique
titán

hát ja, vsz lejátszó a ludas, amit kolléga is említ...lehet primitív és csak bizonyos usb chipeket ismer fel, toshibáét nem. külső vinyók meg jók gondolom, pc-n biztos, elsődlegesen arra is lettek tervezve...

(#12428) csari


csari
csendes tag

Köszönöm, akkor eladom.....:((

(#12429) dh66e válasza csari (#12428) üzenetére


dh66e
veterán

Vegyél rendes médialejátszót( akár használtan is ha nincs rá nagy keret) és nem lesz gondod többé.

(#12430) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, szerintetek milyen külső HDD-t érdemes venni?( márka; ár/érték arány; garancia)

köszönöm

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#12431) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello Skacok!

Szeretnek venni egy 2.5"-os kulso vinyot (vagy vinyot + keretet) kb. 1TB korulit.
Notebookkal es Sony TV-vel lenne hasznalva es tudjon 3.0-t. Min. 2ev garanciaval.
A vasarlas Nemetorszagban lesz, szoval ha parat emlitenetek, ami megbizhato.

Jelenleg egy 3.5"-os Samsung Story-t hasznalok, de az tul nagy, hogy hordozzam.

Kosz,M

(#12432) Alex91 válasza mutyuru (#12431) üzenetére


Alex91
félisten

Freecom Mobile Drive sq

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12433) mutyuru válasza Alex91 (#12432) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Kosz a valaszt! Egesz jokat irnak a cuccrol...
Es ha hazat vennek es kulon vinyot bele? Ugy nezem olcsobban jonnek ki.

(#12434) King Unique válasza mutyuru (#12433) üzenetére


King Unique
titán

Az is jó megoldás lehet, itt találsz néhány alternatívát. Freecom jó, minőségi cuccokat csinál, német gyártó, ez az sq TV-vel is ok, de akad más fajta is.[link]

(#12430) padi68: neked is ott van...

(#12435) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy A-DATA HD710 típusú merevlemezt. Bontatlanként hirdette az eladó, tényleg annak is tűnt, az Artisjus matrica is rajta volt, TOSHIBA MQ01ABD100 típusú merevlemez van benne, tehát nem hamisítvány.
Viszont a HD Sentinel működési időnek 6 órát ír, és az összes indulás/leállás száma 333!

Gondolom ez akkor már nem bontatlan, ugye? Vagy mennyire megbízhatóak ezek a SMART adatok? Esetleg letesztelik gyártás után?

Gondolom át**szott az eladó, esetleg megpróbálom, hátha visszaveszi a kis g***, bár nincs rá sok esély. :W Ennyit ér 325 pozitív értékelés... Semmit.

(#12436) BonFire válasza kw3v865 (#12435) üzenetére


BonFire
veterán

Nem kell ragozni. Ha bontatlan a csomagolása, akkor bontatlan. Van több csalhatatlan jele, hogy fel volt-e bontva. Az, hogy egy szoftver mit ír, teljesen irreleváns, hiszen tényleg tesztelhetik a terméket, vagy meózzák. A dobozon van matrica, címke, plomba, ami eltépése nélkül nem lehet felbontani a dobozt. Amennyiben ezek sértetlenek, te bontottad fel először.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12437) King Unique válasza kw3v865 (#12435) üzenetére


King Unique
titán

Sentinel nem nagyon szokott tévedni :N , ha 6 órát ment, akkor annyit. Más kérdés, h írásodból ítélve nem boltban vetted zsír újan, hanem másodkézből vkitől, itt PH-n esetleg? Mert ilyenkor benne van...biztos kipróbálta stb., azt elsumákolta a dolgot... :D Ilyenem nincs, de amiket külső vinyót vettem eredetibe, az mind 0 órás volt. Mennyiért adta neked, mert egy ilyen boltba kb. 25k körül van, ha sokkal olcsóbban, akkor még érthető, mért tőle (papírok, garijegy van hozzá) ?
Másodrészt ennyi működés még semmi, gondolom 100/100-as, ez az új szériás toshiba vinyó is jó, tehát ettől még működni fog ez évekig, aggodalomra nincs ok.
nála rákérdezhetsz övé mennyi volt, amikor vette boltban, de gyanítom nem ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#12438) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy WD 1TB My Passport Fekete WDBBEP0010BBK külső merevlemezt! Elsősorban adattárolásra, másodsorban HD filmeket néznék róla alkalomadtán. Ugye ez gond nélkül viszi majd a HD tartalmat, mindenféle akadás és szaggatás nélkül? :U

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#12439) dh66e válasza atika88 (#12438) üzenetére


dh66e
veterán

Természetesen.

(#12440) King Unique válasza atika88 (#12438) üzenetére


King Unique
titán

persze, de min néznéd, mert pc-n sima ügy (ált. tv-n, lejátszón is), főleg usb3-on, de HD-hez usb2 is elég, ill 5400 rpm-es vinyó, mint ami ebben is van?
sőt pc-n is inkább proci, videokari, lejátszóprogi függvénye, de ha eddig ment, erről is menni fog simán...

[ Szerkesztve ]

(#12441) atika88 válasza King Unique (#12440) üzenetére


atika88
senior tag

jogos kérdés...
pc-n is nézném (azon is van USB3) és rá van kötve egy LCDtv. Akkor megnyugodtam, rendelem is! Köszönöm!

(#12442) kw3v865 válasza King Unique (#12437) üzenetére


kw3v865
senior tag

Van rajta gari, meg van a papírja is.

(#12443) King Unique válasza kw3v865 (#12442) üzenetére


King Unique
titán

de nem boltban vetted, hanem másodkézből, igaz, akkor meg nincs min csodálkozni...mennyiért ha nem titok?

(#12444) petya80


petya80
tag

Üdv,

Kérdésem a következő lenne. Adott egy belső 500GB SATA HDD, neki keresek külső eSATA/USB 2.0 csatlakozós házat, mivel NAS-on és laptopon is van eSATA csati és ugye ez másolásnál jól jön majd.
Egy Samsung EH6030 tv-re lenne kötve filmnézés céljából.

elég-e egy ilyen dokkoló :
[link]

vagy inkább egy ilyen ház
[link]

amúgy az esztétikai dolgok nem játszanak. A másik kérdés az lenne, mivel ez az egész anyósnál lesz és hogy ne kelljen neki ki-be kapcsolni ha filmet akar róla nézni az OK-e ha nincs lekapcsolva soha.

Köszi

(#12445) phDani


phDani
csendes tag

Van egy ADATA HD710 kmerevlemezem, amit ritkán veszek elő fontos adatok megőrzése céljából. A gépen csak USB2 port van, és a Toshiba merevlemezeknek 900mAh kell a felpörgésnél.(Minden kábelt ki szoktam húzni a gépből a biztonság érdekében, de a merevlemez csak akkor indul el ha az usb portba félig dugom be a kábel végét)

Ez valami hibát jelent?
Kell-e USB Y kábel, ha igen, melyik jó ehez a fajtához(link)?

(#12446) King Unique válasza petya80 (#12444) üzenetére


King Unique
titán

Anyósnak... :D
Szerintem, mivel ő vsz nem sokat fog vele babrálni, célszerűbb a mobilracket - Rapid Case - venni, egyrészt üresjáratban x perc után leállítja vinyót, energiatakarékba megy minimális fogyasztással, másrészt dokkolónál (az leállítja-e nemtom) szabadon hagyva vinyót por stb szennyeződés se jó ha ellepi, v egyéb külső behatás...harmadrészt TV-re dugva én, többség is külső vinyót/ mobilracket próbált sikeresen, dokkolót kevésbé, lehet azzal is menne, de kevés az infó róla.
Amúgy jó ez a Sharkoon rack, sokat ajánlott db :K , az, h non-stop menjen - igaz lekapcsol részlegesen - , hát..., ha már rajta lévő kikapcs gombot nem akarja használni, akkor célszerű közbeiktatni egy kapcsolható elosztót (lábbal), h ne fogyasszon non-stop.

(#12445) phDani: 900mA egyfajta névleges érték, pc-ken, ha 1 port 500mA-e nem elég neki, képes indításnál (akkor veszi fel a legtöbb áramot) átmenetileg többitől elvonni,ill névlegesnél kisebb árammal is elmennek, kérdés hosszútávon ez mennyire tesz jót neki, szakik Y-ont ajánlanak, de régi gépen én is hasonló toshiba vinyót hajtottam 1 db 2.0 portról sokx, ahhoz Y-t adtak, de nem mindig dutam be mind2-t, nem lett baja. :N . Hátlapi usb-be dugva, ami közvetlenül alaplaphoz csatlakozik vsz nem lesz gond, de usb3-hoz nehezebb is microB Y kábelt szerezni, idehaza nem nagyon láttam korábban...bár manapság már azért akad: ez , v ez (lehet hosszú, másik meg rövid...)
Félig dugod be... :F , akkor nem érintkezik rendesen, v gép aljzata lazult ki, másikban is próbáld.

[ Szerkesztve ]

(#12447) student


student
őstag

üdv

kinéztem egy 2tb my passportot. Milyen hosszú a hozzáadott kábel meg tudnám mondani valaki?

(#12448) BonFire válasza student (#12447) üzenetére


BonFire
veterán

~35 cm dugaszok nélkül.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#12449) student válasza BonFire (#12448) üzenetére


student
őstag

:R hát nem vmi hosszude talán megteszi

(#12450) BonFire válasza student (#12449) üzenetére


BonFire
veterán

Mert minek a hosszabb? Jojózni akarsz vele, vagy mi? Hosszabb kábelen nem kielégítő a tápellátás. Ehhez meg külső tápot nemigen csatolsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.