Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) abridabri válasza SzlobiG (#12350) üzenetére


abridabri
veterán

Neki tobb lett a kulonbseg mint 5C a legjobb levego (U12S ) vs X72 kozott :
I finally found the ULTIMATE CPU cooling solution!
A gyari NZXT Aer ventik is meglepoen jok :K

(#12352) SzlobiG válasza abridabri (#12351) üzenetére


SzlobiG
félisten

Más cpu, itt rossz a hőátadás sajna az új ryzeneknél.

(#12353) Dragon3000 válasza SzlobiG (#12352) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem rossz, hanem a kis felület miatt ez van, ha intel is végre lejjebb lép náluk is előjön az ugyanolyan fogyasztással magasabb hőmérséklet, mert kisebb felületen kell átadni.

(#12354) SzlobiG válasza Dragon3000 (#12353) üzenetére


SzlobiG
félisten

Világos, sajna ez van.

Viszont még is van javulás hőfokba mégpedig jelentős, az előbb próbáltam ki BF multiba és nem akartam hinni amit látok ezelőtt 70-80 fokos volt a cpu most meg 50-55. :Y

Rá is jöttem, miért lehetett ez a VGA volt a ludas ez a Strix hűtése a forró levegőt bent a házba keringeti a házhűtőm meg szépen átszívta a CPU hűtőmön keresztül ezzel melegítve azt ami jelentős többlet volt mert hátul forró levegő jött ki kézzel érezhető volt. Most hogy így előre raktam a radit a 3 ventivel ott jut be a friss levegő és a hátsó +felső 3db 12 centis venti szívja ki amivel így optimális szellőzés állt be. :K

Erre gondolok:

(#12355) Morris válasza SzlobiG (#12354) üzenetére


Morris
veterán

A pumpa direkt van elfordítva 90 fokkal?

(#12356) Dragon3000 válasza SzlobiG (#12354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Jól néz ki a géped :)
Nekem csak egy 2700-am van rajta egy masterliquid lite 240es aio, noctua ventilátorokkal a ház tetején. A vga meg egy 1060 6GB-os, amit hiányos hűtéssel szereztem, de olcsón hozzájutottam egy nzxt g12-hőz és van egy 120as aio-m, amin 50mm radiátor van, ezzel megoldom ezt a gondot is így minden meleg egyből kimegy majd a házból, erre is noctua ventilátor fog kerülni a ház hátuljában. Elöről két 140-es noctua fújja be a friss levegőt, meg a ház aljába is fog kerülni még egy 120-as noctua. Minden megvan hozzá már csak idő kell az átépítéshez, a legtöbbet a vga átszerelés fogja elvinni.

[ Szerkesztve ]

(#12357) SzlobiG válasza Morris (#12355) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, csak szimplán nem figyeltem rá amikor a lefogató keretet raktam rá. :D

(#12356) Dragon3000 Köszi, már egy ideje akartam egy normális házat aminek a hűtése is megfelelő meg dizájn szempontjából is ott van. Anno volt épített vizem is,de ma már biztos nemkezdenék bele megint. :) Akkor nálad is megoldott lesz a szellőzés. :K

(#12358) peu407 válasza peu407 (#12307) üzenetére


peu407
senior tag

Milyen vízhűtést javasoltok akkor a 3770K procira és Cooler Master 690II házba? Pár ezer ft különbség nem érdekes, hosszabb távra tervezek, a jövőben cserélném a processzort is. 8-9-es szériában gondolkodom.

(#12359) Floyd80 válasza SzlobiG (#12354) üzenetére


Floyd80
addikt

Hát igen, ördögi kör az optimális setup, valamit mindig be kell áldozni. :) Talán a jobb szélső felső 120-ast még megnézheted kikapcsolva, mert elszívja a felső radi-venti levegőjét, mérd meg vmivel, hogy hány fokos levegőt fúj be, meg egy papírlappal, hogy egyáltalán meddig ér el az átpréselt levegő.

Nálam is kb. 55 fok a CPU játék alatt, most leszedtem az elejét az még 4-5 fok, VGA éS CPU terén is. Ha olyan asztalod van, ahol nem látszik a ház eleje, akkor érdemes leszedni, nekem egy hét alatt tiszta por a szűrő, amúgy is nehéz letépni az előlapot. Persze akkor minek ilyen design ház. :) Vagy félig nyomod be a klippeket, de akkor meg ki fog ugrani. Ilyen asztalt néztem, pont eltakarná az elejét. :) https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70214192/#/70214192

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12360) abridabri válasza Floyd80 (#12359) üzenetére


abridabri
veterán

Van olyan kiveteles eset is amikor nem kell bealdozni se a cpu se a VGA hofokot : Pl [Lian Li O11 Dynamic AIR ]
Elol 3 venti be / alul 3 venti be . OLdalt AIO kifele , igy minden komponens kulso/friss levegot kap.

(#12361) SzlobiG válasza Floyd80 (#12359) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most én teljesen elégedett vagyok így az előző házamhoz képest a vga is jóval csendesebb mint abban volt, pedig ugye a Vega igencsak tud hőt termelni.

Nálam látszódik a gép, szóval tuti marad az eleje, így néz ki jól. :))

(#12362) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy buta kérdés lesz, ez esetben elnézést kérek Mindenkitől!
Adott egy [EX-RX 570 OC] videó kártya. Van rá mód szerintetek, hogy egy kompakt vízhűtést rátegyek? Ha igen, akkor melyik modelleket érdemes nézni?

Előre is köszönöm! :R

(#12363) Kolbi_30 válasza Oposzumtoszó (#12362) üzenetére


Kolbi_30
őstag

NZXT rendelkezik átalakítóval, lehet van más opció is.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12364) koko52 válasza Oposzumtoszó (#12362) üzenetére


koko52
veterán

Egy ~45k-s alsó-közép kategóriás kártyára aminek jó a hűtése és halk, miért teszel drága vízhűtést? Nem kötekedésből kérdem csak kíváncsiságból.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12365) Oposzumtoszó válasza koko52 (#12364) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Halknak nem nevezném, főleg terhelés alatt. Sajnos süvít, mint a fene, ezért gondoltam, hogy egy 15-20 ezer forintos ráfordítást megér. Legalább is nekem.

(#12366) Gyuri27 válasza Oposzumtoszó (#12365) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen annak legendásan rossz a hűtése erősen nem ajánlott kategória. [link] egyébként vedd ezt. Gond letudva.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12367) koko52 válasza Gyuri27 (#12366) üzenetére


koko52
veterán

Hm, nem ismertem, csak a honlapja pont a hűtését emeli ki. 0db, extrém terhelés 144 órán át és társai. Akkor nagy kammer volt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12368) Gyuri27 válasza koko52 (#12367) üzenetére


Gyuri27
félisten

570 topokban olvass. Ja és idő előtt megdöglik. Mondjuk addig is helikopter. Így az hogy megdöglik nem bánat hanem öröm. :DDD
Amúgy az ac cooler nem pénzkidobás. Hanem befektetés. Mert utána is jó az sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12369) Oposzumtoszó válasza Gyuri27 (#12366) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm szépen! Meg is rendeltem! :R

Próbáltam egy kicsit javítani rajta, spéci pasztával. Ha nem játszok nem kapcsol be a hűtés, így akkor tényleg halk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12370) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Van valakinek személyes tapasztalata a Phanteks P300-al és ARCTIC COOLING Liquid Freezer 240 összeállítással?
Lehet figyelmetlen voltam a ház rendeléssel és nem is fog belemenni? Természetesen nem a 4 darab gyári venti van a radin.

(#12371) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok! AIO beszerzését tervezem, de nem tudok dönteni ezért - elsősorban tapasztalaton alapuló - segítséget kérek tőletek! Fontos körülmények:
- Ryzen7 3700X -et kellene hűtenie (de nem hangosan)
- Phanteks P350X házban
- a keret 40k
Két kiszemeltem az 5 év garis Corsair: egyik a még elfogadható árú Corsair H100i PRO RGB bár ez csak előre férne be. Jobbnak tartom a felső elhelyezést, és nem tudom elől szívőként (és a hátsó venti befelé fordítva) jó lenne-e (így nem a radiátoron keresztűl áramlik be meleg levegő). Illtve kicsi aggaszt, hogy a tesztek szerint ha jól hűt akkor zajos is. A másik a Corsair H80i V2 ami Ideális lenne hátra, a szívó venti helyére, csak nem tudom ez elég lenne-e, illetve azt sem ez kevésbé zajos-e.
Vélemény(eke)t és/vagy megfelelő típusra javaslato(ka)t várok. :R

(#12372) MILON12 válasza szasanyi (#12371) üzenetére


MILON12
tag

Én 2 hete használom a H100i PRO RGB teljesen jó 3 fokozaton is lehet állítani a pumpa sebességet de a ventilátorokat kise bontottam noctuát raktam rá

(#12373) Morris válasza szasanyi (#12371) üzenetére


Morris
veterán

Nekem H115i rgb platinum van. Szintén 3 fokzatú pumpa sebesség és én a gyári ventikkel használom. Teljesen jó!

(#12374) szasanyi válasza MILON12 (#12372) üzenetére


szasanyi
félisten

Éretem. Azt jó lenne tudni, hogy mit hűtesz vele és milyen hatékonysággal (a 3 fokozatban).

Morris: nemtom miben különböz(het)nek de az egy más (ár)kategória, nálam már kiesik.

(#12375) snecy20 válasza szasanyi (#12371) üzenetére


snecy20
veterán

Én ennek - https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/arctic/liquid-freezer-280-ii-aio-acfre00066a-p510193539/# - a nagyobbik testvérét, a 360-ast használom a 3700X-szel, de ez a 280-as is több mint jó két erős ventivel (a gyáriak se rosszak, de érdemes jobbakat nézni), alza-n megkuponozva kihozható kb. ~26.000-ből.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12376) szasanyi válasza snecy20 (#12375) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, néztem azt is (pontosabban a 240-est és a 120-as, bár utóbbi aligha elég) de még nagyon új típus, nincs tapasztalat vele. Illetve a fronba szereléssel az a gondom amit leírtam. Nem találtam érdemi infót arról, hogy megfelelő-e ha a levegő áramlási iránya fordított (hátsó 120mm be, első 2 (a radiátoron keresztül ugye) ki...

(#12377) Morris válasza szasanyi (#12374) üzenetére


Morris
veterán

40k volt 5év gar, vadi új!

(#12378) MILON12 válasza szasanyi (#12374) üzenetére


MILON12
tag

Ryzen 2700 O.C. és csak 1100 as fordulaton hasznàlom a pumpát a ventik 1200 rpm. terhelés alatt 54 fok max

(#12379) szasanyi válasza Morris (#12377) üzenetére


szasanyi
félisten

Az határeset, de én csak ~50k-s árakat látok.

MILON12: ez elsőre nem hangzik, rosszul de nincs összehasonlítási alapom. Ez a három fokozatból melyiket jelenti?

(#12380) Morris válasza szasanyi (#12379) üzenetére


Morris
veterán

Lekuponoztam az alzán.

(#12381) MILON12 válasza szasanyi (#12379) üzenetére


MILON12
tag

Extreme 2850 rpm. Balanced 2100 rpm. Quiet 1140 rpm. A ventilátor meg saját görbe alapjàn használom. a pumpának extremen van igazán hangja csak a többin semmi de O.C. nélkül nem érte el még az 50 fokot se, pasztának meg thermal grizzly conductonaut használtam

[ Szerkesztve ]

(#12382) szasanyi válasza MILON12 (#12381) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, és köszi!

Morris: és hogy csináltad? Gondolom nem csak ezt vettem, mert 50k alatti vásárláskor kb. 4k kuponkedvezmény aktiválható. Már 2x vásároltam kuponos kedvezménnyel, de sajnos a vásárlási érték alapvetően befolyásolja mennyi kedvezményt ad a rendszer.

(#12383) Cobrusz válasza snecy20 (#12375) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Na hogy teljesít?
Van pumpa hang?
Csinálhatnál 1-2képet , néztem youtube videókat, de az nem az igazi....
Lassan én is megveszem :B

(#12384) Morris válasza szasanyi (#12382) üzenetére


Morris
veterán

(#12385) snecy20 válasza Cobrusz (#12383) üzenetére


snecy20
veterán

Elégedett vagyok vele teljesen. A pumpának van egy kis hangja, de semmi különös, 30%-os fordulaton pörgő házventiknél nem hangosabb. Egyébként volt itthon 3db akasa viper, meg vettem még 3db ML120 Pro-t így ezzel a felállással nagyon szépen teszi a dolgát a LF II 360, minimál pumpával és minimál ventifordulattal is szépen ott tartja a 3700X-et (1.3V@4350Mhz) stressz-teszt alatt 65-70, játékok alatt 45-48 fok körül.

Kis negatívum, hogy gyárilag a pumpa és a ventik áramellátása is egy csatiról lenne megoldva, de ezt jobb külön kezelni. Nekem az volt az első, hogy külön pwm-re kötöttem a ventiket.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12386) szasanyi válasza Morris (#12384) üzenetére


szasanyi
félisten

És tényleg, köszi! Valami rémlik korábbról, hogy a Corsair visszahívott problémás Platinum vízhűtó(ke)t... ez nem olyan típus?

(#12387) Morris válasza szasanyi (#12386) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom. Miért hívták vissza?

Jah, utána néztem.
Folyás volt a h100i platinum SE (fehér) verzióknál. De nem mindegyiknél.

Nekem a H115i van feketében.

[ Szerkesztve ]

(#12388) szasanyi válasza Morris (#12387) üzenetére


szasanyi
félisten

Vamire emlékeztem én, de köszi a pontosítást. Viszont a H115i mert ez is hangoskodik mint a H100i Pro (nyilván uo.ML ventik azonos tulajdonságokkal) és még teljesítményben sem jobb... sőt.
Egyre szinmpibb nekem ez, mert jó és olcsó. Még nem döntöttem, mert mindegyiknek van előnye és hátránya is.

(#12389) Morris válasza szasanyi (#12388) üzenetére


Morris
veterán

Nem értem ezt a ventis dolgot.
Nekem az x62 AeR ventijei is halkak voltak. Ezek az ML ventik is hangtalanok.
A pumpának van egy hangja de ez mindegyiknél igy van
Különbség a dizájnban van és a méretekben.

(#12390) szasanyi válasza Morris (#12389) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig a zajszint mérhető, és mérik is - minden tesztben. De mint mondtam az is gond, hogy a nagyobb és drágább hűtés nem jobb annyival a hűtési teljesítményt tekintve. Jó az RGB de nem fontos szempont (nálam legalábbis).

(#12391) Morris válasza szasanyi (#12390) üzenetére


Morris
veterán

Félre ne érts, én nem akarom rábeszélni ezt. Csak megosztottam hogy nálam ilyen megy.
Valóban szokták mérni a zajszintet de többnyire a ventik zaját mérik.
A pumpa az pumpa. Mindnek van egy alapzaja.

(#12392) szasanyi válasza Morris (#12391) üzenetére


szasanyi
félisten

OK, de nem is úgy értettem. :N

Az elhelyezéssel kapcsolatban mi a helyzet? Ha csak előre fér be mehet a hátulról előre szellőztetés? Így kifelé fújná a meleg levegős és nem a radiátorról be a házba.

(#12393) snecy20 válasza szasanyi (#12392) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, az úgy teljesen jó elrendezés.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12394) Morris válasza szasanyi (#12392) üzenetére


Morris
veterán

Én előre raknám a radit.
Nem olyan meleg az a levegő amit a ventik nyomnak a házba.
Hátra egy 140-es mehet és megvan az airflow.
A proci hőmérséklete a lényeg vagy a vga-é?
Ha kazán a vga, akkor fentre raknám a radit, de akkor a proci is melegebb lesz.

(#12395) szasanyi válasza Morris (#12394) üzenetére


szasanyi
félisten

CPU a lényeg, ami most max. 80 fokos a FUMA alatt (amin csak 1db középen elhelyezett venti van mert a RAMoktól nem fér be előre a 2.). Házba hátra is csak 120-as fér be, a 140-es nem. Nekem az előző 2080 GPU-ján volt AIO, - abban a házban felül elhelyezett radiátorral - de az olyan meleg levegőt okádott felfelé, hogy fűteni lehett vele.

snecy20: A Gigabyte RTX2080 nem nagyon melegszik (így, hol előlről van rá friss levegő) azaz LOAD 64-67 fokos a GPU. Csak nem tudom hogyan változna, ha ez a légáram megszűnne mert ugye a hát veti által befelé fűjt levegő nem nagyon érné.

(#12396) szasanyi


szasanyi
félisten

Kipróbáltam a Corsait SP120 ventit (H100i szett része). ~1600 f/min néztem, ott jó a levegőnyomása de hangos. Sokkal hangosabb mint a házban lévő 3 venti bármelyike,. Halkra leszabályozva viszont lényegesen romlik a légszállítás is. ML ventik nemtom milyenek ehhez képest.

(#12397) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok! Jelenleg egy Alpenföhn Matterhorn Pure hűti a Ryzen 3700X-em (nagyobb léghűtő nem fér be). Az volna a kérdésem, hogy van-e értelme AIO vízhűtésre cserléni és ha igen milyenre? 2x120-as elvileg elfér a ház (Spirit of Gamer Deathmatch 8) tetején. Köszi!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#12398) szasanyi válasza Sir Riccio (#12397) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha visszaolvasol párat, akkor láthatod én is pont ua. a cipőben járok.

(#12399) Sir Riccio válasza szasanyi (#12398) üzenetére


Sir Riccio
addikt

LoL tényleg: Nekem mondjuk melegebb a CPU mint Neked, AIDA stabilitásteszt alatt -0,1V Vcore offsettel is belenyal a 85 fokba, 0,05-el még talán a 90-be is, gondolkodom rajta, hogy lenne-e értleme jobban hűteni, hátha feljebb is boostol ha nincs olyan melege (most AllCore 4,292GhZ).

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#12400) szasanyi válasza Sir Riccio (#12399) üzenetére


szasanyi
félisten

Érdekes, nekem ott nálam nem meleg [link] ellenben a Geras 5 alatt 81 fok! Brutálisan használja a CPU-t az a játék.
Korábban már beszéltünk konkrét AIO típusokról, de a legjobbnak - már ha számít a zajszint - akkor az ARTIC új AIO-ja tűnik. Jó a Corsait több típusa is, de a zajszint miatt nekem rosszabbnak tűnnek (és drágábbak is). Nemtom te mennyit terveztél beáldoni e célra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.