Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Dragon3000 válasza Lordus (#12950) üzenetére


Dragon3000
veterán

Előbb volt a hűtés, mint az am4, a boltok meg lusták frissíteni a leírást, ezért kell ilyen esetben a gyártó oldalán megnézni és ott szerepel, hogy am4 support.

[ Szerkesztve ]

(#12952) Lordus válasza Dragon3000 (#12951) üzenetére


Lordus
senior tag

es tenyleg. koszi! :C
akkor remelem, nem fogok ki egy 2017bol beragadt darabot :N

egyebkent szted ez felel meg legjobban az elkepzeleseimnek/gepemnek? mert meg senki sem valaszolt :(

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12953) Speed® válasza Lordus (#12952) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ettől függetlenül az LFII jobb. Viszont nem ártana megnézni elfér-e felül rendesen a radi+ventik, mert ha nincs eltolva a tetőn a 2x120 rögzítés a laphoz képest, lehet konfrontáció a RAMokkal pl.

(#12954) Lordus válasza Speed® (#12953) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi! akkor megnézem azt is!
ahogy írtam, zalman 29 neo plus házról beszélünk, a gyártó oldalán is írják, hogy akár felülre, akár előlre beszerelhető 240-es vízhűtés.
persze nem tudom... de képek alapján el kellene férnie!
csak nagyvonalakban: miben jobb? halkabb? jobban hűt? halkabb a motor? vagy... miben?
köszönöm szépen a javaslatot! :R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12955) Speed® válasza Lordus (#12954) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vastagabb radi, jobb ventik, szóval halkabban/jobban hűt. Mellette ott a VRM venti, ami hasznos lehet.

(#12956) Lordus válasza Speed® (#12955) üzenetére


Lordus
senior tag

hopsz és tényleg... nem is kicsit vastagab a radiátor...
a légszállítás is tényleg jobb.
na akkor most meg vagyok lőve, mert az enermax tuti elfért volna, de ez 11mm-rel vastagabb. szintén úgy néz ki, elfér, de ezt senki sem garantálja... én úgy mértem photoshopban, hogy a lap teteje és a beépített ventik alja között 5 cm van. tehát elvileg ez is odafér, de...

másik: a ventik gondolom bármelyik oldalra felrakhatóak? tehát szívja a levegőt a hűtőről, vagy fújja át rajta.

harmadik: a cpu-nál engem kifejezetten zavar az a kis mitugrász venti. félek, hogy az ha eléri a 3000-res fordulatot, mindent túlsikít. vagy tévedek?
egyébként tényleg jobbnak tűnik, kár, hogy nem szabályozható a venti max fordulata...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12957) Speed® válasza Lordus (#12956) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt kell lemérni (a valóságban, nem PSban..), hogy ha felülre szerelsz egy 120as ventit és levetíted a hátsó síkját, 40mmel lejjebb ütközik-e bármibe. Rátakarhat a lap szélére/RAMokra is akár, de ha felettük van, nincs gond.

Felülre szerelt radinál érdemes alulról fújatni, szívó állásban kevésbé effektívek.

Tévedsz, amíg nem csapágyas, nem zavaró egyáltalán.
Persze ha megdöglik, offolható, ill. arra van a garancia.

Hogyne lenne szabályozható..? A lapról vezérled őket..

(#12958) Lordus válasza Speed® (#12957) üzenetére


Lordus
senior tag

4 cm van, az tuti! inkább 5... még nem tudom lemérni, nincs meg az új konfigom...

az a kérdés, hogy ugyan a zalman honlapján írják, hogy vízhűtés kompatibilis, de ki tudja, hogy mekkora méretig. ugye az egy dolog, hogy 120x240-es, gyakorlatilag nagyobb a mérete és változó, melyik gyártó mekkorát készít. emiatt kérdéses, hogy befér-e a jelenleg ott levő ventik helyére a hűtő és alá a ventik, vagy fordítva...
mindenképp úgy szeretném, hogy a hűtő legyen legfelül és alóla fújjon át rajtuk kifelé a 2 venti, de ha nem fér el így, akkor a szívás sem utolsó - majd megoldom terelőlapokkal, hogy minimális legyen a veszteség...

a lapom szabályozza, az okés, de az enermaxnál baromira tetszett a 3 állású kapcsoló, amivel szabályozhatom én külön - a lapon felül -, hogy mi az a max rpm, amit engedek neki.
ergo lehet, hogy terhelésen, 55 fokos procinál a lap már 100%-ot adna neki, de én lekapcsolom középállásra, és 1600-as fordulaton nem 55 fokos lesz, hanem 58... na bumm...

mondjuk ezt egy akármilyen potméterrel is megoldom utólag...

Nagyon szépen köszönöm, akkor ezt rendelem, ha már megjött a ház és leellenőriztem, hogy tutira bemegy.
köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12959) Speed® válasza Lordus (#12958) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mivel a radi rögzítőfuratai, ill. az arra alulra szerelt ventiké is ott lesz, ahol a házon ki van alakítva, csak az a kérdés, Zalmanék gondoltak-e erre.. legkésőbb akkor kiderül, ha lesz lehetőség a mérésre. Vagy ha feltúrod a netet felülre szerelt 240es AIOs képekért, amin látszik ez is. Ez alapján mondjuk még lehet meglepi..alig drágább egy átgondoltabb Enthoo Pro pl. :U

A szabályzást magad konfigolhatod, teljesen felesleges külön limitálhatóság is, a PWM széles tartományban enged játszani (hacsak a lap gyártója nem volt hülye hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#12960) Lordus válasza Speed® (#12959) üzenetére


Lordus
senior tag

na, ezért írtam, hogy lehet, hogy felülre mennek a ventik és alul lesz a hűtő... :DDD

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12961) Speed® válasza Lordus (#12960) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pullban fojtva felettük a ház tetőrácsával jópár °C megy a levesbe..Enthoora ránéznék a helyedben :)

(#12962) Lordus válasza Speed® (#12961) üzenetére


Lordus
senior tag

sajna 500mm felett nem jó a ház :( nem lesz helye.
de még reménykedem, hogy megoldható nem indirekt módon is a beszerelés.
A PH tesztje szerint befér oda a vízhűtő, illetve a tetején állítható (sőt, eltávolítható) a ventik feletti rész, azaz nagyobb helyen tud távozni a meleg a gépből.
Illetve a zalman.com oldalon maga a gyártó is írja, hogy oda 2 ventis 240-es folyadékhűtés berakható.
hát, csak nem csesznek át... legfeljebb kicsit alakítok rajta...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12963) Lordus válasza Lordus (#12962) üzenetére


Lordus
senior tag

nem lesz jó, csak az enermax... :(
azért sokkal nem rosszabb az sem, igaz???

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12964) Speed® válasza Lordus (#12963) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meshify C :DDD

2-3°C/dB nem a világ vége..

(#12965) Lordus válasza Speed® (#12964) üzenetére


Lordus
senior tag

sajna min. 2 db 5,25 hely kell :B igazából 3 kellene...
nem vagyok egyszerű eset :DD

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12966) Grózi válasza Lordus (#12965) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Zalman még nem adott ki jó házat...Még mielött hülyeséget csinálsz,elötte érdeklödj Házas topicban és akkor nem kell kompromisszumot kötni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12967) Lordus válasza Grózi (#12966) üzenetére


Lordus
senior tag

köszönöm a hozzászólást, de kérlek:
- Olvasd el a linken a PH tesztjét.
Idézem: "Talán az egyik legjobb, húszezer forintnál olcsóbb számítógépház járt tesztlaborunkban."
- Illetve a házas topikban is ajánlottak között van.
természetesen ezzel kezdtem, hogy megnéztem a házas topicot :K

még mindig fenntartod a véleményed? :U

komprumisszum: nem szeretnék 50E-res házat venni, 2 napig néztem a házakat, nagyon nehezen döntöttem emellett... Nem várok csodát, de nem írtak róla rosszat egy teszt alatt sem, sőt... így azért egyelőre ezért a pénzért (nem picivel, vagy 5E-rel többért) az én igényeimnek ez az, ami a leginkább megfelel. Tökéletes ház nincs, mindenkinek mások az igényei. nekem talán ez a legjobb, ahogy láttam.
de tényleg köszönöm, hogy segíteni próbálsz! ;)

Msáik: visszatérve a vízhűtésre: most látom, hogy az Enermaxnak már van III-as szériája.
Úgy tűnik, mintha inkább gyengébb lenne, mint a II-es... a gyártó oldalán is próbálom összehasonlítani őket, de ott is ezt látom, meg árban is.
Ha ez a kettő közül kell választanom, akkor a 2-es a jobbik?
köszi

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12968) Grózi válasza Lordus (#12967) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fent tartom és a Ph tesztnél is az árkategórián van a hangsúly.A korábban ajánlott Meshify C vagy Enthoo-tól nagyon messze van és az se 50K-s kategória.De árkategóriájában is van sokkal jobb-pl: SILENTIUMPC REGNUM RG4TF TG.
Havi szinten 50-70 gépet rakok össze,szóval elég jó rálátásom van-de részemről ennyi,nitt ez off és nem kötelező a disznótor.
Az Enermax 3-sal nincs tapasztalatom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12969) Lordus válasza Grózi (#12968) üzenetére


Lordus
senior tag

köszi, megnézem ezt az árkategóriában jobbat! :K
...

tetszik! :C köszi!

ebbe az aircool LFII-is belemegy?

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12970) Sixty67


Sixty67
újonc

Üdv, kedves tagok!

Adott egy Pyramid 804-es ház, jeenleg léghűtéssel, de szeretném átalakítani vízhűtésesre, és gyárilag a radiátor helye alulra van kialakítva, viszont azt olvastam, hogy a pumpának a radiátor alatt kellene elhelyezkednie, hogy ne levegősödjön be, de olvastam ennek az ellenkezőjét is itt, hogy valakinek az vált be, mennyire lehet probléma, ha a gyárilag kialakított helyre alulra tenném a radiátort?

(#12971) Grózi válasza Lordus (#12969) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,bele.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12972) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Ebbe valaki tud segíteni? :R
[(#12938)]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#12974) frelife válasza abridabri (#12973) üzenetére


frelife
aktív tag

azért az ember mit szenvedett hogy felfogassa a pumpát :D
mondjuk valoban nehéz, de nem ennyire. :R

(#12975) burriebonz


burriebonz
tag

Sziasztok! Hozzájutottam egy Kraken M22 hűtéshez, na most az a helyzet hogy alapjáraton 40-45 fok között mocorog amit én kissé sokallok, igaz ott csak 600 környékén jár a venti, ryzen 2600, phanteks p400 házba van. Ahhoz képest sokallom hogy anno az A10-5800K-n egy hasonló hűtő nagyjából 30 fok volt idle, jó tudom +2mag, viszont alacsonyabb fesz.+freki, szóval én egy kicsit soknak tartom. Na most ez egy totál normális érték, vagy valami hiba van nálam?

(#12976) Speed® válasza burriebonz (#12975) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálad van a hiba és nem a készülékben ;p Almát körtével..egyébként a terhelt értékek a lényegesek, idle ha visszavesz a pumpa/venti rpmből normális a ~25°C deltaT.

(#12977) burriebonz válasza Speed® (#12976) üzenetére


burriebonz
tag

Tudom én hogy hülye vagyok, nem kell még emlékeztetni is rá .... :U

(#12978) burriebonz válasza burriebonz (#12977) üzenetére


burriebonz
tag

Vagy rosszul mér a lap mert nem hiszen el hogy annyi...
Nem lehet...

(#12979) burriebonz


burriebonz
tag

4g-re van állítva viszont feszt nem emeltem. az alap tuninghoz képest.

(#12980) Speed® válasza burriebonz (#12978) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Épp ez az, hogy lehet..single virsliradi, alacsony statikus nyomású ventivel, egy közepes léghűtést hoz max., ne várj tőle 5°C deltaTt, főleg ne idle, ahol semmi értelme nézegetni amúgyis, terhelt értékeket írj inkább, ha gond van, ott látszik majd.

Allcore OC mellett egyébként idle nem veszi vissza a feszt, szóval lehet csak ez az ok magában..

(#12981) Lordus


Lordus
senior tag

Érdemes-e egy 240-es vízhűtést megbontani, és egy 120-as plusz radiátort/ventit még a rendszerbe beiktatni?
Mennyit javul a hatásfoka?

Felül csak 240-es helyem van, de hátra oda tennék egy plusz radiátort, ha nem lenne elég. maga a becsövezés/kiegészítés nem jelent gondot, csak kérdés, hogy nagyságrendekkel javít-e a procihűtésen.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12982) Speed® válasza Lordus (#12981) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha már ilyesmit csinálsz, csináld rendesen..AIOt bővíteni/feltölteni elég nyűgös, tartállyal már egyszerűbb, de akkor már ennyi erővel épített víz, nagyságrendekkel hatékonyabb.

(#12983) mihione válasza Lordus (#12981) üzenetére


mihione
őstag

Biztosan javit rajta,ha olcson megtudod oldani es van hozza kedved csinald meg es szamolj be rola,engem erdekelne az eredmeny.Viszont valoban idoigenyes a legtelenites ha nincs kulso tartalyod.Epitett viz nyilvan a leghatekonyabb de az nem 2-3k lesz,vagy 5k ha tartalyt is vennel.
En ugyanezt megcsinaltam 1080ti-n csak pont forditva jottek a radik :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12984) Lordus válasza mihione (#12983) üzenetére


Lordus
senior tag

:)
én is úgy gondoltam, hogy "nem nagy durranás" a szerelése.
Egy olyan cső kell hozzá, amin van légtelenítő. így már "gyerekjáték" a teljes (légmentes) feltöltése.
Ugye csak 1 db cső kell hozzá, meg 2 rögzítő, meg a hűtő. venti már van hátul.
Az a kérdés, hogy merjem-e keverni a hűtőfolyadékot, vagy inkább eresszem le az eredetit és teljesen újat tegyek bele?
Te mivel töltötted fel? :C

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12985) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Elolvastam a témaösszefoglalót, de maradtak bennem kérdések. Nézegetve a kompakt vízhűtéskét, és a komolyabb, de lapos léghűtőket, közel azonos áron lehet őket beszerezni. Ami miatt válltanék, az a fekvőház. Nekem évek óta egy SilverStone CW01 házam van, ami már több gépet is kiszolgált. Tudom, az álló házakban több a hely, de praktikus okokból maradok a fekvőnél. A ház elég zárt, kis helyen van tárolva, viszont oldalról, a gyári szellőzőkön kap friss levegőt. A belmagassága miatt max. 13cm toronyhűtő fér el benne, de kialakítástól függően vagy pici légszállítású, vagy iszonyat drága. Ezért kezdtem el nézelődni a kompakt víz hűtök felé, de szigorúan a tízezerhez közeli árkategóriában. Ebben a kategóriában 2 értelmes terméket találtam, a CoolerMaster MASTERLIQUID LITE 120, és picivel többért a 2 ventilátoros MASTERLIQUID LITE 240 változatot.
A kérdésem az, hogy ebben az árkategóriában érdemesebb-e ebben gondolkozni, vagy maradjak egy átlagos léghűtőnél?
A vásárlást nem holnapra tervezem, de a következő gépváltásnál már szeretnék egy kompakt víz, vagy egy HTPC-be szánt, komolyabb léghűtőt (bár vízért inkább kiadnék 13.000.-Ft-ot, mint léghűtőért).

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12986) mihione válasza Lordus (#12984) üzenetére


mihione
őstag

Legtelenito jo otlet de mindenkepp olyan kell amin folyadekot is tudsz potolni,en ugy csinaltam hogy ket kompakt vizem volt(240-es hibas,levegos elvileg,de be se kapcsoltan),szetszedtem oket kulon a radik meg pumpakat mind leengedtem.Egy talba kevertem be desztviz meg fagyallot pumpara radugtam az elore lemert es levagott csoveket,feltoltottem tolcserrel aztan jarattam ugy hogy a szivo oldali cso a talban volt,addig ment mig ki nem raztam az osszes legbubit,aztan radugtam a csore egy radit,azt is legtelenitettem es utana a masikat is,majd viz alatt osszedugtam az egeszet zart korre.Csovet en barkacsboltban vettem van tobbfele atmeroben nalam olyan passzentos h bilincs se kellett ra,de a biztonsag kedveert lehet ra tenni egy gyorskotozot.Nemtudom radid van-e de pumpa hibas kompaktok pont jok erre a celra es fillerekbol megvan,plane egy 120-as meretu.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12987) Speed® válasza klepto (#12985) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kérdés, ebben hova tennéd az AIOt..?
Mert normál esetben a gyári se rossz,
de 130mmbe be lehet faragni jó léget,
amivel halkan megoldható 100+W is..
Noctua C12P/C12P-SE14/C14/C14S,
esetleg Ninja Mini, ha találsz kéz alól,
hűtendő procitól függően passzív is..

(#12988) Lordus válasza mihione (#12986) üzenetére


Lordus
senior tag

még nincs radiátor.

hát, azért én tennék rá bilincset a helyedben.
értem, hogy passzentos, de... az áram és víz együtt nem játék. a gyorskötöző sem pont erre való... tegyél rá egy megfelelő bilincset, húzd meg ésszel és akkor az a tuti...

Cső: persze, ez a legkevesebb. Víztiszta kell, akkor látható, ha mégis van benne buborék.
majd körbenézek elromlott rendszerek ügyében is, köszi a tippet.

desztvíz+fagyálló: ez igazából a kérdés, hogy nem károsítja-e... ugye mindenképp kell neki kenés, amit a fagyálló biztosítani tud, de nem tudom, a számtech boltokban többszörös áron árult folyadékoknak mi az alapja... ha a pumpa nem bírja az etilén-glikolt, akkor...
de sztem ez itt off, ez már nem kompakt vízhűtés...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12989) mihione válasza Lordus (#12988) üzenetére


mihione
őstag

Mivel viszonylag ritkan hasznalom a gepet mindig csekkolom inditas elott h nem-e konnyezik de amiota osszeraktam azota semmi,nincs tul nagy nyomas ezekben a pumpakban ugyhogy nem fogja leloni a csovet,bilincsezni nem akartam mert eleg csunya lenne.Epitett vizes rendszereknel sokan hasznaljak ezt a kombot,ha ott bevalt ide is jo sztem.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12990) Speed® válasza Lordus (#12988) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

G12 Alu fagyállót használtam anno hasonló Frankenstein rendszerhez, nem volt gond vele..lényeg, hogy a rendszerben kerüld a réz-alu vegyítést (legtöbb AIO radi alu, de van rezes is) és a szinezékhasználatot, idővel a kicsapódó részecskék elrakják a mikrobarázdákat a blokkban és rontják a hatásfokot.
Építkezést csak azért javasoltam, mert normál rendszer esetén a blokk combosabb, ill. HF kiépítésben a teljesítmény sem összevethető..egy jó pumpa/blokk a költség, a többi szerelék nem vészes, de aprón szétnézve ki lehet fogni sokmindent ;p

(#12991) Lordus válasza Speed® (#12990) üzenetére


Lordus
senior tag

ahogy mondod, egy jó pumpa, blokk ami pénz.
és erre ad az enermax 3 évet :K
ezért kell ezt továbbfejleszteni! :DDD
köszi a tippet a fagyállót illetően. Igen, gondoltam, hogy nem szabad keverni alu hűtőknél a fémeket, más mint alu nem lehet benne, összerohadnak hamar...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#12992) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Egy Zotac 1070 AMP vga-t szeretnék vízzel hűteni egy H200 itx házban. Nzxt G12 gondoltam és valamilyen 120-as kompakt vízhűtőre. Tudnátok esetleg ajánlani? Corsair H55 egy artic P12-el? Egyáltalán várható érdemi hőfok csökkenés, ilyen konfigurációval a vga stock hűtővel szemben?

+ 1:
A kábeleket (nzxt kis venti, radi venti) hova érdemes/kell kötni?

Köszi

(#12993) mihione válasza Lordus (#12991) üzenetére


mihione
őstag

Legtobb aio alu radi,rez blokkal.Gyarilag elore van keverve ugyhogy ez ilyen...

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12994) Floyd80 válasza wmarci (#12992) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia,

G12-re H55-ön kívül más 120-ast nem fogsz kapni újonnan. Ez így +30-35 eFt, a kérdés, hogy nem lenne-e érdemesebb újba fektetni ezt a pénzt. Ha emellett döntenél, akkor annyi előnye lehet, hogy egy új szériából elég megvenned a legolcsóbb kártyát (amik sokszor 20-30 ezerrel olcsóbb mint a prémiumok), amire rádobod a meglévő AIO-t, bár ez meg garivesztés.

Hőmérséklet: YT videók alapján 50-55 fokon tart egy 1080 TI-t is, de ez nyilván függ a házmérettől, elrendezéstől. Nekem a 2060-tal 60 fokig is felment szellős házban, de nem teljesen kompatibilis vele a G12, cserébe csendes volt (más mikor 2X kis VGA venti pörög ezren vagy egy 120-as venti 600 körül). Most 280-as radi van rajta és az is felmegy 55 fokig, de full alapon megy venti, pumpa. Szóval neked elég lehet a 120-as radi, de ebben a kicsi házban azért be fog fűteni a radiátor.

Elrendezés: Hagyományos elrendezés, elől ház ventik hátul a radi. Push-pull jó lenne a kis radi méret miatt, de ebbe a házba max kívülre tudsz még egy ventit rátenni valahogy. De hátsó radinál szerintem nem lesznek jó hőfokok.

Ha előre raknád a radit, ott lehet elérni a legjobb hőfokokat, de ahhoz meg kell a nagyobb méret, ami elviszi a hőt szépen. A 120-asnál lehet jobb lenne megfordítani szokásos légáramlatot, a házból tolnád ki a levegőt push-pull-ban, úgyse jön be sok levegő elől. És akkor hátulról meg behúzni egy szűrővel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12995) wmarci válasza Floyd80 (#12994) üzenetére


wmarci
senior tag

Szia!

Koszonom a valaszt! A cpu huto egy artic freezer esport 34 duo, igy hatra mar nem fer el semmi. Ugy gondoltam, hogy elore rakom a 120as radit a vga felett levo 140es helyre.

A vgat is most vettem olcson es mivel nincs mar rajta gari, ezert gondoltam kiprobalom, hogy milyen vizzel, huvosebb e ugy. Uj kartyat nem szednek szet a gari vesztes miatt, azert az tobbet er nekem.

(#12996) Floyd80 válasza wmarci (#12995) üzenetére


Floyd80
addikt

Ilyet találtam, de ez 140-es radi. Alsó részen jobb lenne sztem a radi, le lehetne tolni teljesen vagy ott lesz a HDD?

https://pcpartpicker.com/b/Jq29TW

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12997) wmarci válasza Floyd80 (#12996) üzenetére


wmarci
senior tag

300 mm a kartya hossza. H200 adatlapjan 325mm szabad helyet ir, ahova egy radi+venti szelesseg mar nem fer el igy sajnos szerintem. Hdd nem lesz.
Pont igy gondoltam, ahogy a linkelt kepeken van.

[ Szerkesztve ]

(#12998) mihione válasza wmarci (#12997) üzenetére


mihione
őstag

Thernaltake water 3.0 performer jo a g12-hoz es 120-as es lehet kapni es 16k ujonnan.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12999) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Hali, mennyire népszerű a csoportban a meglévő aio hűtések módosítása, pl + tartály iktatása a rendszerbe. Nekem régen elég sokat jelentett +1-2 dl víz a rendszerben. Most ismét gondolkodom, hogy az Enermam Liqui-t megbontom. Van valaknek tapasztalata ezzel a hűtővel kapcsolatban? Enermax Liqmax III 120mm
A másik, hogy NZXT gyárt Vga-ra aio lefogatót NZXT G12névvel ami sok sok kompakttal kompatibilis. Az nagy hülyeség, hogy két kompakt 1 nagy tartállyal, amin az egyik a vga-t a másik pedig a procit, két külön radi viszont 1 nagyobb tartály extra löttyel.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#13000) bot1978


bot1978
senior tag

Hali, próbált már valaki 1 pumpával két "T" csatlakozót használva létrehozni egy mellékágat? Van emelési magasság a mellékágon is, szóval lehet az ilyet légteleníteni, vagy esélytelen? Még egy pumpát nem ér...

Van itthon két olyan T csatim, ami adna egy kisebb ágat, szűkítene és a kisebb keresztmetszetű csővel menne a két alaplapi fet blokk, a CPU blokktól leágazva aztán valahol vissza, de betegnek néz ez ki.
Még csak nézegetem, de lehet az lesz, hogy inkább sorba az összes blokk és a szűkebb csatira húzok egy csövet és csőre cső bilinccsel aztán szevasz.
Ott lesz egy kis ellenállása a rendszernek ez van. Rendes szűkítőm pont nincs, csak "T"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.