Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Grózi válasza Puma K (#11050) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem kevés...Mondjuk itt talán 2 ember jelezte,hogy hasonlóan járt mint te.Én kb. 30 darabot biztos szereltem be különböző gépekbe,azokkal nem volt gond-1 jött vissza,mert a tulaj procit cserélt és túlhúzta a csavarokat(és sikerült az alaplapi tüskéket is elhajlítania az 1150-s lapon-szóval igazi spíler volt),de az azóta is működik.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11052) Puma K válasza Grózi (#11051) üzenetére


Puma K
veterán

Nagyon sajnálom azt a hűtőt :( , mert maximálisan megvoltam vele elégedve :K
A mostani 4790K-t tudta hűteni 1,25v mellett 4700MHz-en.

A mostani 1kg-os torony meg lepke köhögés az AF240-ehz képest hűtés szempontjából még úgy is hogy a tornyon szendvicsben 2db Noiseblocker NB-eLoop B14-PS Black van, a házat meg 7db ugyan ilyen NB-eLoop szellőzteti... vissza kellett mennem 4,4GHz@1.115v-ra, de most nézegetem mi az ami még oké órajel-fesz szempontjából és 75°C alatt van...

Az AF240-re elég volt 2db be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM és szépen tette a dolgát...

Ez a batár tornyos hűtés 4 év AIO után (Corsair H75 majd AF240) roppantmód primitív megoldásnak ítélem meg... rendesen szerelni sem lehet a CPU környékét...

Csak most nem tudom hogy hova tovább... épített víz vagy AIO...? Esetleg ez az irány (ITX + batár borda a CPU-ra és a VGA-ra persze VGA-ra való bordával...?):

CPU cooler on GPU - superb performance! - videó

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11053) Grózi válasza Puma K (#11052) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a cga-t is hűtenéd,akkor mindenképp épített víz.Egy jól megtervezett és összerakott rendszer nem olcsó,de olyan hőfokokat semmi se tud olyan halkan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11054) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Egy FractalDesign Node 804 házba készülök összerakni egy konfigot.
Egy Gigabyte B450 Aorus M alaplapba raknék egy ryzen 5 2600-at, és mellé egy RX570 menne még.
Ezek az alkatrészek a hőképzők. (Esetleg még a samsung evo970 m.2 ssd csinálhat hőt.)
Egy alapvetően csendes, halk konfigot raknék össze 4K filmezésre és netezésre.

Milyen AIO hűtést ajánlanátok, és a tanácsolt radira milyen ventiket érdemes venni a gyáriak helyett.

(Szívesen megmenteném a jelenlegi Lepa Aquacharger 240-em, de égen földön nem találok hozzá AM4 felfogatást.)

És ha valakinek van tapasztalata rendszerventikkel kapcsolatban, azt is elfogadnám, ha már a jól kiszellőztetett csendes konfigról van szó. :D

(#11055) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Ryzen topicban már második napja tart a kálváriám, de nem szemetelném szét hűtésre vonatkozó kérdésekkel.

Komplett gépet vásároltam, amiben egy Ryzen 1700 található és rajta egy H100i V2.

Röviden a lényeg, első játékteszt, extrém laggolás, fps drop stb.
Gyorsan kiléptem, CoreTemp 99 foknál kiakadt... ez mind gyári BIOS beállításokkal, semmi tuning.

Azóta volt már mindenféle beállítás, procit is fix 1,275-re tettem 3700-on, mert boostolta 1.4v-al is, ventik tekernek 2400-on (nem is gyári, hanem a gyárinál jobb Corsair), pumpa elvileg már megy 2040-2070 között, de Prime-ot 82 fokná így isl én kapcsolom le.
Játék alatt 72 fok (BF1 multi, Fortnite).

Ma már ventiket átszereltem (eddig kintről szívtak), újrapasztáztam a procit és így sikerült a 99-ről 82-re lemenni.

Elsőre nagy valószínűséggel nem ment a pumpa, valószínűleg az egyik kábel szétcsúszott vagy bios beakadt, de az extrém 99 fok megszűnt.

A radi felülre van szerelve egy beQuiet Dark Base 700-as házban. Front részről 2db BeQuiet venti, hátul 1 db szív.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#11056) juliensorel válasza Puma K (#11050) üzenetére


juliensorel
senior tag

Igen ez érdekes azért... :F
Én Arctic Accelero Hybrid III-120-at használtam kb másfél évig egy 1060-on, ami tulajdonképpen egy LF120. Annak is elromlott a pumpája 1 hónap után, nekem viszont érdekes módon megjavították gariban. Aztán azóta tökéletesen működik mai napig. (vagyis nem rég eladtam, de tudtommal jól működik jelenleg is )

(#11057) mihione


mihione
őstag

Ha belegondoltok melyik eri meg jobban a boltnak anyagilag,akkor inkabb visszaadjak a kedvezo vetelarat bizva abban hogy naluk veszel ismet ujat csak dupla aron.Ugyfel szempontbol nyilvan a javitas vagy csere lenne a jobb.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11058) Grózi válasza Daffchy (#11055) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem vagyok tisztában,hogy Ryzen esetén mi számít jó hőfoknak-az Amd frontot vagy 10 éve elengedtem.Ha a jelenlegi hőfok extrém magas,akkor én első körben a lefogatást/pasztázást ellenőrizném újra,majd megtáplálnám fix 12 V-vel a pumpát.
Mondjuk az a ház nem épp ideális kompakthoz-vedd ezt is bele a képletbe.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11059) Puma K válasza Grózi (#11053) üzenetére


Puma K
veterán

CGA alatt mire gondolsz? Alaplapi VRM?

Jó lenne az épített víz, de a szivárgástól és a pumpa elhalálozástól parázok egyedül...

Bár a szivárgást meg lehet előzni. A pumpa leállást meg szoftveresen figyelni és vészforgatókönyvet csinálni, hogy leállítsa magát a gép ha valami nem kerek.

Távolról is akarom használni a gépet, de úgy hogy az aktuális CPU 100%-on dolgozik és rá-rá nézek vagy új feladatot rakok be amin pöröghet tovább maxon.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11060) Grózi válasza Puma K (#11059) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az vga akart lenni,csak elírtam a jelek szerint.Nem kell tőle félni,azért nem sűrűn fordul elő ha odafigyelsz a szivárgás és a pumpa halál is a kompaktoknál fordul elő sűrűbben.Viszont egy jó rendszernek ára van.
De ez itt már off,ha van kedved gyere Vízhűtés topicba.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11061) Daffchy


Daffchy
őstag

Ryzen topicban is közzétettem:

Vége a mai kálváriámnak is, mára feladtam...

Nagy valószínűséggel a hűtés haldoklik, pontosabban a pumpa (vagy dugulás, vagy szorulás).
Plusz hamis adatokat is ad a pumpa sebességéről.

Kipróbáltam minden beállítást amit csak lehetett. (a ház rossz szellőzése is kizárva, teljesen jó).

2x alkalommal tudtam működésre bírni az első restartig, akkor 24 fokos szoba mellett win betöltés után nyugalmi állapotban 29 fokra ment le, prime alatt 60 fok, csak restart után megint csak feladta és 55 win betöltés után nyugalmiban és én lövöm le 80 foknál... :W

Holnap rárakom a gyári hűtést és meglátjuk azzal mit tud.

A 29-60 1.25v 3700Mhz mellett, az utóbbi pedig bios restart után sem javul...

(#11062) juliensorel válasza Daffchy (#11061) üzenetére


juliensorel
senior tag

Rossz a hűtés egyértelmű, kuka/csere/gari miegymás.
Gyári hűtéssel is tuti jobb lesz.
Nálam R5 1600X 3.9GHz-en kb. 60 fok volt max egy Pure Rock Slim-el, 240es kompakt vizekkel max. 50-52 fok.

(#11063) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Kb 1 hónapja pont itt próbáltam megoldást találni a kompakt víz kérdésére. Nos, én nagyon pozitívat csalódtam.
Egy bitfenix prodigy m házban, sikerült olyat elérni, amit nem is reméltem. A 7700k-mat elcseréltem egy válogatott, delidelt példányra. Jelenleg 5 Ghz-n jár, 1.36v -on, egy Corsair Hydro Series H80i V2 -es hűtéssel.
Féltem, hogy rosszúl döntök, de úgy néz ki, h néha nekem is lehet szerencsém. Jelenleg játékok alatt a cpu 55-60 fokos, gpu max 55. Tény, ahogy többen írták is, a corsair nem túl halk, de engem sosem érdekelt a venti hangja, legalább tudom, hogy forrósodik :D
10 kör very high ibt után is max 70 fokos volt a cpu, hosszú játék, hosszabb bench után sem ment fölé.
Kissé átszerkesztettem a dolgokat a kompakt vízhűtésen, így a 2 ventiből egy bent van a másik viszont a házon kívül, így jobban elférnek a dolgok a házban. A képen nem látszik, de alul is van egy 14cm-s venti, ami kifelé szív, fönt 2 db 12cm. Így biztosítva a ház szellőzését.

Nos, remélem segítek ezzel pár embernek, ha épp hasonló helyzetben van.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#11064) Speed® válasza Jakuskacsa (#11063) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha feldobsz egy Apache Blacket rá, csendben ellesz és nem kell pushpull sem. Anno nekem is volt AIO bent, de 240es, totál lefojtotta a VGAt, úgyhogy elengedtem. CPUn meg az Antec 920 rosszabbul szerepelt, mint a HR-02, úgyhogy maradtam légen inkább.

(#11065) Jakuskacsa válasza Speed® (#11064) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Igen ezt beszéltük, hogy a 240 es nem jött be neked, mert a vga-t végképp elfűtötte. Ezért kerestem inkább egy fele ekkora, de minőségi hűtést, lesz ami lesz alapon. Megmondom őszintén, előtte a nem delidelt alapon járó 7700k-mat tartotta annyin, mint most ezt 5ghz-n. Ventiket majd lehet idővel kidobom, de eddig 1700rmp fölé nem is mentek, szóval annyira nem bánt a dolog.
Kis házban is lehet jót alkotni, de arra is rá kellett jönnöm, hogy ezeknél a nagyvérű i7 nél, már elengedhetetlen a delid is, ha hűteni akarjuk.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#11066) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Pont került a problémám végére.
Gyári Spire, alap BIOS beállításokkal, csak 1 perc Prime után, de utána is csak lassan emelkedett, 55 foknál meg lekapcsoltam, mert tény, hogy a H100i V2 megadta magát... :(


[ Szerkesztve ]

(#11067) Julot válasza juliensorel (#11023) üzenetére


Julot
aktív tag

Mégegyszer köszönöm a segítséget!
Ma beépítésre került a Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB kompakt rendszer. Mindent úgy kötöttem ahogy írtál, illetve a használati utasításokban is volt. A pumpa ment a SYS_FAN3_PUMP .-ra, a BIOSban voltage conrolra állítva a ventik a rendszerhez kapott "Y"-elosztóval a CPU_FAN1.-re PWM.-es vezérléssel.
Szépen működik, 28-31 fok az I5-7400 hőmérséklete alapjáraton.

Egy dolog aggaszt egy kicsit, ha a ventilátorok fordulatszámát leveszem alapra, akkor lehet hallani egy nagyon gyenge morgó, berregő hangot, ami hallhatóan változtatja a fordulatszámát időnként. Gondolom ez a pumpa hangja lehet. Ez normális? Logikusan belegondolva az, de egy kérdést megér...

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11068) Speed® válasza Julot (#11067) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A pumpa vezérlését fixáld tetszőleges fordulatszámon, nem kell maxon menjen, de túlzottan alacsonyan sem (~1250rpm körül járt nálam i7-2600on csendben) és akkor nem fog fluktuálni.

[ Szerkesztve ]

(#11069) juliensorel válasza Julot (#11067) üzenetére


juliensorel
senior tag

Nincs mit, örülök, hogy jó lett.
Viszont egy valamit elrontottál ;) A pumpát én úgy raktam volna, hogy vízszintesen olvasható legyen a CM logo, és a csövek se "feszülnének" még ennyire se.
Igen, ahogy Speed(R) írja, fixáld a fordulatszámot biosban, de nekem pl az evga CLC240 is "morgott" az első két-három napjában, még nem nyúltam hozzá aztán elmúlt, auto módban megy azóta is.

(#11070) Julot válasza juliensorel (#11069) üzenetére


Julot
aktív tag

Hát, most állítottam a fordulatszámon, de eredetileg "normal" módban 1250.-en ment. Lejjebb vittem 1050.-re, de a hangja nem változott, morog ugyan úgy. De ha ez nem baj, én tudok vele élni, csak furcsa egyenlőre. Mondjuk a gép kb 1 méterre van a fülemtől, ráadásul fej magasságban a polcon, szóval szinte a fülem mellett...
Azért remélem nekem is elmúlik a morgás hamarosan... Bejáratós... ;)

Próbáltam 90 fokkal elforgatva berakni én is, de nagyon feszült, és majdnem - értsd pár mm - hozzáértek a csövek a memóriákhoz, ezért döntöttem így, bár lehet rosszul... De nem mertem abban a feszülős pózban beépíteni. Pedig nekem is jobban tetszett volna ha a logó vízszintesen olvasható...

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11071) #65537792 válasza Daffchy (#11066) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nekem is csak rossz csak tapasztalatom van corsair vízhűtéssel. Soha többet! Gari van rá?

(#11072) juliensorel válasza Julot (#11070) üzenetére


juliensorel
senior tag

Aha, a RAM belógást értem, az valóban probléma néha de az, hogy lehet, hogy úgy jobban feszült volna? Bárhogy nézem a képet illetve józan paraszti ész alapján így jobban feszíted a csöveket. :F
Jelenleg távolabb van a radiátortól a pumpa ki-bevezetése.
Vagy a ramot feszítette/tolta volna a cső, úgy érted?

[ Szerkesztve ]

(#11073) Speed® válasza Julot (#11070) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Állhat úgy is, hogy felül vannak a csonkok..akkor tisztán marad a RAMok feletti terület, ill. kisebb eséllyel szorul levegő a pumpába. Lehet azért morog most, mert van benne..vagy túl alacsony az rpm. Picit emeld meg, hátha.

(#11074) Daffchy válasza #65537792 (#11071) üzenetére


Daffchy
őstag

Nincs sajnos, ettől függetlenül regeltem és csináltam egy ticket-et a Corsair oldalán, bár nem hiszem sok történne.
Corsair-ról ahogy a hiba eljött elég sokat olvasgattam, és el is ment tőle a kedvem... :(

Az eladó akitől vettem (3 napja van nálam a gép) nagyon korrekt, szóval megegyezünk. :R

(#11075) Julot válasza juliensorel (#11072) üzenetére


Julot
aktív tag

Igen, a RAM - cső kapcsolat aggasztott, nagyon közel volt úgy. Ezért döntöttem így, de átforgatni bármikor lehet...
A morgás mintha most halkult volna - nem csináltam semmit. Bár hazajött a család, megnőtt az alapzaj is... :D

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11076) juliensorel válasza Julot (#11075) üzenetére


juliensorel
senior tag

Értem :)
De azért szerintem van abban valami amit Speed(R) mond, ha van kedved/időd forgasd felülre a csonkot inkább.

(#11077) Julot válasza juliensorel (#11076) üzenetére


Julot
aktív tag

A Forma-1.-es kerékcsere sebességű átforgatás megtörtént. A te javaslatod szerintit alkalmaztam, úgy, hogy a radiátort teljesen hátra toltam, így a memóriáktól eltávolodott a csonk. Ha 180°.-al forgatom el, akkor viszont a csövek majdnem a ventilátorokba érnek bele, ezért maradtam a te javaslatodnál, így még a felírat is olvasható!. Bár azt nézem, lehet rosszul pasztáztam, mert most 30-35 fok közötti a magok hőmérséklete alapon. Arctic MX-4 pasztát használtam. Az előzőekben a gyárilag hozzá adottat... Nem tudom van-e jelentősége.

Így néz ki most:

Szerintetek?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11078) Speed® válasza Julot (#11077) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a paszta nincs elrontva (pötty vagy X, nem kell vakolni), esetleg kevés intake esetében a hátsó venti közelsége bekavarhat még (próbáld meg befújó állásban, legyen friss levegő a radinak), a pumpa pozíciója nem befolyásolja a teljesítményt.

(#11079) #65537792 válasza Daffchy (#11074) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ha nem marad más, mindenképp beszélj a supportal. Nekem ramokat úgy cseréltek, hogy semmi papírom nem volt. Hollandiába kellett kiküldeni. Utána jött a bontatlan, új ram. Szóval a support 5ös.

(#11080) Daffchy válasza #65537792 (#11079) üzenetére


Daffchy
őstag

Írtam nekik, várom mit reagálnak. :R

Oda-vissza postát Te fizetted?

(#11081) #65537792 válasza Daffchy (#11080) üzenetére


#65537792
törölt tag

Csak az oda. Szerencsére 2500ből megúsztam.

(#11082) Julot válasza Speed® (#11078) üzenetére


Julot
aktív tag

Rájöttem, nem a pumpának van hangja, hanem a ventilátoroknak. Azok "morognak" Kissé elszomorít, hogy a CM ezt a minőséget tudja... A többi ventim Thermaltake Riing, azok szinte hangtalanok. Lehet, le kéne cserélnem radiátor ventijeit? Érdemes?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11083) abridabri válasza Julot (#11082) üzenetére


abridabri
veterán

Most nem azert ,de 20k ba kerul a MasterLiquid ML240L RGB . Szerintem ennyi penzert ne vard el ,hogy meg minosegi ventit kapsz hozza . Persze ,hogy erdemes cserelni ;)

(#11084) Lendova válasza abridabri (#11083) üzenetére


Lendova
őstag

Mire raknak egyáltalán jó vagy elfogadható ventillátorokat?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#11085) abridabri válasza Lendova (#11084) üzenetére


abridabri
veterán

Marmint AIO nal melyik markan vannak jo ventik gyarilag? Ezeken :
Be Quiet (pw2) / Akasa (viper) / Asus ROG RYUJIN 240 (Noctua Industrial) / Thermaltake (Riing)

(#11086) Lendova válasza abridabri (#11085) üzenetére


Lendova
őstag

Igen, erre gondoltam. A legutolsóról tudtam, de a többiről nem, köszi!
A Corsair ML-t senki sem szereti?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#11087) abridabri válasza Lendova (#11086) üzenetére


abridabri
veterán

Corsair ML is fasza (de csak az ML szeria ! ) ,azt kifelejtettem ;)

(#11088) Julot válasza abridabri (#11083) üzenetére


Julot
aktív tag

Nyilván nem csúcsminőséget vártam, de ennél azért többet. Amúgy nem is nagyon tudtam mire számíthatok, lévén ez az első vizes hűtésem. Talán azért is furcsa a hangja, mert a házban ezeken kívül Thermaltake Riing 14.-ek vannak... Nyilván más kategória.

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11089) juliensorel válasza Julot (#11088) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ettol fuggetlenul jo, hogy elforgattad a pumpat, az legalabb a “helyen” van :)
A ventilatorok topicban talalsz az osszefoglaloban ajanlott ventiket radiatorra. Nekem is volt 3db 12es Riing-em, 1100 rpm korul mar megjott a hangjuk rendesen, de 900ig tenyleg csendes.
En a nanoxia deep silence-re es az eloop B12 szeriara eskuszom.

(#11090) MILON12


MILON12
tag

Valaki használ Antec kühler h2o 920v4 et?véleményt szeretnék kérni

(#11091) Grózi válasza MILON12 (#11090) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nekem volt vagy 8 éve,kazán fx-n és kellemes meglepetés volt-cserélt ventivel,csendesen hűtött egy 8350-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11092) Speed® válasza Grózi (#11091) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szintén, single setupok közt a jobbik véglet. Bár a ventik ugyanúgy cserések, mint az LF120on, cserébe a pumpa minőségibb darab.

(#11093) Julot válasza juliensorel (#11089) üzenetére


Julot
aktív tag

Akkor azt hiszem mindenképpen cserélni fogom a ventiket, mert így egy nap után nagyon zavaró, alacsony fordulaton is morog, és mostmár egyértelmű, hogy nem a pumpa. Egy baj van az itt - az összefoglalóban és általad is - felsoroltakkal: Nekem RGB Fusion kompatibilis ventik kellenek... Tudom, tudom... :B :D

Szóval kinéztem ezt: Akasa Vegas 7 RGB Erről van tapasztalata valakinek? Jó lehet ez rá?

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11094) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok!

Ezt a konfigot használom.

Procin egy NZXT M22 van, vga-n egy NZXT X61. NZXT cam szoftver egyiket sem látja. Sem a legújabb verzió, sem akármelyik régi. Túl régi az alaplapom hozzá? Mindkettő be van dugva USB2 portokba, minden kábel a helyén (kivéve a pumpa kábelek, azok sima sys_fan csatikban vannak, 100on mennek), és nem látja a szoftver őket. Ez elég zavaró, mert ez így elég hangos... Megoldásért sz*pok - nyalok - gombot varrok. :R

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#11095) Cirkaloo válasza Cirkaloo (#11094) üzenetére


Cirkaloo
tag

Jópár óra szenvedés után átdugtam az USB3.0-ból USB2.0-ba a kábelt, ahova való, és így tökéletesen működik az X61 (fotó rólam gépszerelés közben), sajnos az M22-t látja, és nem lehet venti sebességet állítani, de már így is jobban érzem magam. :U

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#11096) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Egy Evolv Shift X házba fogok összerakni egy konfigot.
A ház méretéből adódóan vízhűtés (a procira) jöhet szóba.
Húzni a procit nem fogom, de renderelni fogok veke többször.
Egy jó kompakt 240-es kellene nekem.
Tudtok ajànlani valami jó cuccot 20-30 között?
Előre is köszi a válsszokat

(#11097) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Meg is lett a hibás H100i V2 utódja, itt vadásztam aprón egy fóliás X62-est:

(#11098) Pro!Petya válasza Daffchy (#11097) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Na és a hőfokok mostmár hogy alakulnak? (venti & pumpa sebességet jelöld majd)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11099) Daffchy válasza Pro!Petya (#11098) üzenetére


Daffchy
őstag

Kérlek szépen:
1.250v 3700 Mhz 24' szobában nyugalmi 29' (most ahogy írkálok akkor 31-32'), BF1 multiban pedig 50'.
Pumpa 2010-2040 között a venti pedig 550 RPM (azt hiszem 30%).

A gyári ventik kb 35% felett hangosak, pontosabban valami fura hangjuk van, de addig hangtalanul teszik a dolgukat és le is vannak szabályozva.

[ Szerkesztve ]

(#11100) Cirkaloo válasza Daffchy (#11099) üzenetére


Cirkaloo
tag

Milyen finoman fogalmaztad meg, hogy olyanok, mint egy vadászgép... :)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.