Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) PitLee


PitLee
őstag

Előzmény itt
Az igazi az volna ha egy AMD-s embertől megvennéd az (12) Inteles lefogatót pár szotyiért, ami még kellene az a (6) számú magasítóanya pontos mérete.

Ha ez a kettő megvan a többi már nem olyan vészes elvileg.
A mostani léghűtésed hátlapja ha furatos, akkor már jó is,
kell
4db csavar,
4db anya,
a szivattyú csatija ha szabvány PWM-s akkor a lapoddal gondolom lehet vezérelni,
a hűtőre kell két venti,
vagy ha a házad olyan akkor előre beszerelni és a házeleji ventik hűtik ha elég nagy a statikus nyomásuk ha nem akkor kell venni valami fickósabbat.

Szerelésnél arra figyelj hogy a plate megvédi az alaplapot a csavar fejétől, de a proci felőli oldalon egy vékony papíralátét a magasítóanya alá kellene, nehogy az alaplapot felszántsd vele.

zöld kellene ((3)plate, hátlap elvileg nem kell a gyári, csak a lyukak stimmeljenek(4) csavar és az (5) anya helyett jó a normál horganyzott is)
piros nem kell
sárga opcionális elvileg

Vagy rákérdezhetsz boltokra is hátha
Pl az Aqua-nál lehet kapni komplett hűtőt és van am4-re rögzítőjük, kérdezz rá Intelest nem-e tudnának szerezni, van élő chat
Esetleg még az Épített vízhűtés (nem kompakt) topic tudnak tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#12702) frelife válasza Ghost89 (#12699) üzenetére


frelife
aktív tag

hát... ezt az elmult hónapokban elég sokan vettük,ill használjuk, ez már mindenre is jó :
ARCTIC Liquid Freezer II 240
[link]

én konkrétan egy 3700x-et hütők, idle 35 fokok, játék alatt max 60-62

[ Szerkesztve ]

(#12703) abridabri válasza jilian (#12695) üzenetére


abridabri
veterán

"Hát azért mert a sok kicsi pár fok ide vagy oda a házat már úgy felfűtötte, hogy nincs mivel a komponenseket hűteni. (chipset, nvme, ramok...)"

Nem akarok vitazni , de szerintem valamit felreneztel.
En a puish vs pull 1-2 fok kulonbsegerol beszeltem ,TOP exhaust radi felallast javasoltam neki ,push vagy pull mindegy . Elolrol konstans hideg levegot kap a VGA / chipset /vrm , tenyleg nem ertem milyen " felfutott hazrol beszelsz ,mi futene fel ?

(#12704) Ghost89 válasza koko52 (#12700) üzenetére


Ghost89
csendes tag

Sajna ennyit enged a keret, meg nekem a gigabyte már bizonyított sokszor. A kérdés a hűtés lenne nem az alaplap :)

(#12705) zolee0307 válasza Ghost89 (#12699) üzenetére


zolee0307
őstag

Én most vettem egy arctic freezer II 240-et. Ez az első aio vízhűtésem, előtte úgy voltam vele, hogy játékvízet soha, de gondoltam kipróbálom. Egy passzív hűtést (Silverstone Heligon HE02) váltott.

Én azt mondom, hogy az áráért egy nagyon jó hűtést kaptam. Könnyen beszerelhető, végre a proci foglaltanál a csavarokat addig lehet húzni, ameddig kell, nem tudod túl húzni. Halk, semmi hangja nincs, a kis venti (nincs hangja) a pumpán rendesen szellőzteti a vrm bordákat. A bordán lévő két arctic venti is rohadt halk. Konkréten ugyanott vagyok csendben, mintha passzívan menne a gép, de a cpu hűvösebb.

Szintén ryzen 5 3600-am van.

Idle 26-30 C között van (passzív hűtővel oldalról egy ventivel megfújatva 36-38 C volt)
Prime 95 (small fft, max) 72 C (passzív hűtővel 78,5 C volt)

Bekapcsolva a pbo-t az idle fokok nem változtak, prime 95 alatt viszont 81,5 C volt amire beállt, de ez AVX és AVX2 mellett volt. Az AVX-et és az AVX2-őt kikapcsolva prime95 alatt 72 C volt a max. Játék alatt még nem néztem.

Nálam a cpu fanra van kötve, 50 C-ig 25 %, 65 C-ig 55 %, 75 C-tól 85 %-ra van leszabályozva a venti. Semmi hang nincs, de tényleg.

Annyi hátrány lehet, hogy nincs rajta RGB.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12706) Speed® válasza Ghost89 (#12704) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A keretbe jobb alaplap, ill. akár proci is férne, korrekt léggel. Te inkább veszel bizonyítottan gyenge VRMel szerelt lapot, mellé meg AIOt, amivel alapból problémás ennek a szellőzése..nem tudom, hogy vagy vele, de úgy tűnik, eldöntötted, hogy megszivatod magad, így a tanácsok kérése nem igazán érthető :U

Egyébként ha már ragaszkodsz hozzá, az előttem szóló jót javasolt, AC LFII. VRMre is jut némi ájer, ill. rendben van a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#12707) koko52 válasza Ghost89 (#12704) üzenetére


koko52
veterán

Itt egy táblázat, miért egy rakás xy az általad kinézett gagyibájt (nekem is van egy ilyen elrettentő célból), ha megnézed mi a különbség az általam javasolthoz képest és azt is megnézed hogy semmivel sem drágább akkor még mindig eldöntheted. De ha ez sem elég akkor itt egy elrettentő videó is: [link] Ha ezek után még mindig kell az Aorus akkor vegyed nyugodtan. Topikjában van aki imádja a színek miatt, a vrm-re meg szerkesztett direktbe egy ventit hogy :U Szép lehet...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12708) koko52


koko52
veterán

Hogy ne a levegőbe beszéljek: MSI Mortar vs Aorus A képeken a lényeg, hogy az MSI-ben 4,2 Ghz all core-on ment a 3600, míg az Aorusban 4,0-án a 2600. És így is 25C-al! hűvösebb az MSI. Minden körítés teljesen egyforma.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12709) Angie™ válasza jilian (#12692) üzenetére


Angie™
addikt

Soha nem volt még vizhűtésem így erre nem is gondoltam. Azt hittem az az alap, hogy elől a ventik befújják a levegőt a házba fent pedig a ventik kifújják. Eszembe nem jutott volna az hogy elől is kifújják a ventik.. Így összeségében nem rosszabb a hatásfok? Most egyelőre beszereltem fentre a radiátor, majd tervezek házcserét is és akkor lehet kiprobalom amit javasoltál.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#12710) koko52 válasza Angie™ (#12709) üzenetére


koko52
veterán

Nekem elől 2 be fent AIO 2 ki. Tökéletes kereszthuzat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12711) hackeeeee válasza koko52 (#12710) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ugye elől van a 240-es radi, ezen 4 venti, ezek befelé tolják, felül, hátul pedig ki.

A felsőn agyalok, hogy meg kellene fordítani, hogy befelé termeljen, és csak hátul ki.

Véleményem szubjektív...

(#12712) koko52 válasza hackeeeee (#12711) üzenetére


koko52
veterán

A leszálló port még befelé is tolja? Én mellőzném. A meleg levegő is felfelé száll, ezért is jó fent kifelé tolni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12713) jilian


jilian
addikt

Nekem két aio-m van:
cpu- radi felül 3x12cm fan kifelé
gpu- radi elől alul 2x14cm fan kifelé +elől 1x14cm szívó
A házban alul egy 12cm befelé, hátul cpu mellett 1x12cm befelé, elöl fent 1x12cm kifelé
Matrexx 70 ház

Full silent mod, 600rpm minden venti
2080ti max 50fok, 3800x max 59 fok

[ Szerkesztve ]

(#12714) hackeeeee válasza koko52 (#12712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból ezért hagytam így, de akkor így is marad, köszi! :R

Gondolkoztam, hogy megfordítom az áramlást, de a vga még ezt a levegőt is díjazza, hűvösebb tőle.

Véleményem szubjektív...

(#12715) koko52 válasza hackeeeee (#12714) üzenetére


koko52
veterán

Normál álló ház esetén a VGA hűtése ugye lefelé néz ahova csak elölről tudsz friss levegőt odatolni. A meleg jelentős része a VGA hátulján kikerül. Felülről ha tolnád, az max a backplatte felületét hűtené de rendesen bekavarna a légmozgásba.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12716) csaba1999


csaba1999
csendes tag

Sziasztok
Van egy DeepCool captain 240 vízhűtésem csak az a problémám hogy a lefogatok nincsenek meg hozzá esetleg valaki tudna ajánlani hozzá valamit hogy tudnám megoldani a lefogatást?
(i5-9400f procihoz szeretném lga1151)
Segitséget előre köszönöm.


a

(#12717) koko52 válasza csaba1999 (#12716) üzenetére


koko52
veterán

Nem irigyellek, eléggé megkavarták: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12718) ballazol


ballazol
senior tag

Helló!
A Ryzen 3800x-hez rá esett a választásom.

Valaki esetleg tapasztalt olyat, hogy az ICUE vezérlőprogram futtatásakor a ventik egyszer csak gondolnak egyet, és felpörögnek 350-400rpm-ről 1500rpm és afölé, majd egy pillanatra az RGB világításuk megszűnik, mintha az egész hűtés megállna, majd 1mp után visszakapcsol a korábbi beállításra, és megint jópár percig nem csinál ilyet?

Mitől lehet ez?
Lehetséges, hogy ütközik az ASUS Rog Strix x570-F-es alaplap hűtővezérléssel?
Mivel, ha nem fut ez az iCUE szoftver, nem csinál ilyet...
Olvastatok már erről bármit?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#12719) csaba1999 válasza koko52 (#12717) üzenetére


csaba1999
csendes tag

És szerinted honan lehetne beszerezni hozzá?

a

(#12720) koko52 válasza csaba1999 (#12719) üzenetére


koko52
veterán

[link]
[link]
Esetleg gyártónak írhatnál.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12721) csaba1999 válasza koko52 (#12720) üzenetére


csaba1999
csendes tag

Az am4-et megtaláltam csak az nekem nem jó tudtommal mert az amd-hez való ha nem tévedek.

a

(#12722) csaba1999 válasza csaba1999 (#12721) üzenetére


csaba1999
csendes tag

Univerzális nem létezik hozzá ?

a

(#12723) koko52 válasza koko52 (#12720) üzenetére


koko52
veterán

Bocs most látom AM4 upgrade.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12724) koko52 válasza csaba1999 (#12722) üzenetére


koko52
veterán

Nagyon úgy látom, hogy eredetileg csak Intelre adták ki és utólag kapni az AM4-et, mert eredetileg nem terveztek rá. Ezért csak AM4-et látni mindenhol mert Intel ugye a dobozában volt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12725) csaba1999 válasza koko52 (#12724) üzenetére


csaba1999
csendes tag

Igen sajna

a

(#12726) hackeeeee válasza koko52 (#12715) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

MArad minden így ahogy most van. :)

Most egy slim akasa venti van felül, lehet, hogy majd egy kicsit izmosabb ventit szerzek oda. Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#12727) PitLee válasza csaba1999 (#12725) üzenetére


PitLee
őstag

Az még érdekes, hogy pl itt
https://proclockers.com/reviews/cooling/deep-cool-captain-240-ex-aio-cooler-review/page/0/4
az Intel áthidaló is tömör a gyári prosiban szereplő hajlított lemezzel ellentétben, ami amúgy nem hátrány.

(#12728) csaba1999 válasza PitLee (#12727) üzenetére


csaba1999
csendes tag

Ezt nem ertem miért lehet gyártani hozzá vagy lehet hogy van ? Vagy ha lenne műszaki rajz a lefogató etsegrll legyartatnam de így nem tudom sajna

a

(#12729) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB vagy Corsair Hydro Series H150i PRO vagy NZXT Kraken X72 :F

Melyik a jobb vétel szerintetek, tesztek alapján a CM írták olcsóbbnak és jobbnak is :F :R

[ Szerkesztve ]

(#12730) BioNiCMaN válasza csaba1999 (#12716) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én most tarháltam a 9 éves H100-hoz AM3 lefogatót, elméletileg már úton van. :D

(Írtam a Corsair Magyarországnak fb-n, nem válaszoltak...
írtam a Corsair-nek fb-n, lepattintottak, hogy felejetsem el...
írtam a Corsair supportnak, válaszoltak, kérték az adataimat a postázáshoz. :C )

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12731) Ghost89 válasza koko52 (#12708) üzenetére


Ghost89
csendes tag

S a Gigabyte x570 Aorus Elite lap?

(#12732) koko52 válasza Ghost89 (#12731) üzenetére


koko52
veterán

Azon jó a vrm.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12733) csaba1999 válasza BioNiCMaN (#12730) üzenetére


csaba1999
csendes tag

Én kinek írják szerinted ?
Segítséget előre ekoszi:)

a

(#12734) BioNiCMaN válasza csaba1999 (#12733) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A support@deepcool.com-on próbálkoznék.

(Most jött az SMS, hogy hozza a DHL 18-án. :)) )

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12735) csaba1999 válasza BioNiCMaN (#12734) üzenetére


csaba1999
csendes tag

Na az szuper !
Okés írok nekik szerinted érdemes angolul vagy lehet magyarul is írni?

a

(#12736) koko52 válasza csaba1999 (#12735) üzenetére


koko52
veterán

Magyarra jót mosolyognak, majd a kukában landol. Ha nem tudsz angolul, akkor magyarul, egyszerű szavakkal, tőmondatokban, röviden fogalmazd meg majd google fordítóval fordítsd le!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12737) csaba1999 válasza koko52 (#12736) üzenetére


csaba1999
csendes tag

Okés köszi:)

a

(#12738) BioNiCMaN válasza csaba1999 (#12735) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Még egy szavazat a gugli fordítóra. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12739) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok! Tudja-e vki, hogy - a dizájnt leszámítva -- mi a különbség az alánbbi két AIO Között?

Cooler Mater ML240R RGB vs. Cooler Master ML240R RGB PHANTOM GAMING EDITION

Érdekelne tapasztalat is - ha van - de leginkább az, hogy mi okozza a 20% árkülönbözetet.

(#12740) zalman90


zalman90
őstag

(#12718) ballazol

Üdv.

nekem H115i pro van, ugyan ezt csinálta.. aida64 fut mellette a háttérben?

Ha igen, ezt a kettőt kapcsold ki és jó lesz :K

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12741) ballazol válasza zalman90 (#12740) üzenetére


ballazol
senior tag

köszi, meg is nézem! :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#12742) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Kraken x52 esetén van ertelme a pumpa módoknak, vagy mehet fixen? Performance modban megy, de igy is 60 70 % korul van a min, 2000 rpm körül... kiprobaltam, fix 100on sincs semmi hangja.

Véleményem szubjektív...

(#12743) Speed® válasza hackeeeee (#12742) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha kímélnéd, kézzel keresd meg azt az értéket, ahol elkezd beesni a teljesítmény és fixáld arra.

(#12744) hackeeeee válasza Speed® (#12743) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor megpróbálom, hogy meddig jo, es ahol még nem forr el alatta a proci. Koszi :)

Olvasgattam 60% koruli eredményről is.

Nem hajtanám, ha nem kell. :)

Véleményem szubjektív...

(#12745) Speed® válasza hackeeeee (#12744) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pumpája válogatja. Anno AC LF így viselkedett nálam pl. (rpm/2 a valós érték, utólag kiderült, duplázva jelzi vissza).

(#12746) gamerbro


gamerbro
csendes tag

Valaki, aki Corsair hűtőt használ és nem intel 115x-es alaplappal használja, az nem adná el nekem a hűtőhöz járó lga 115x csavarszettet?

Ezeket:

(#12747) hackeeeee válasza Speed® (#12745) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah.. :) Hát próbálgattam, végülis még fix 60%-on is elbírja.. Az, h a fordulat mennyire valós, azt sajnos nem tudom.

Véleményem szubjektív...

(#12748) zalman90 válasza gamerbro (#12746) üzenetére


zalman90
őstag

ha nem találsz semmiképp, esetleg ez?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12749) BioNiCMaN válasza gamerbro (#12746) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Vagy írsz a supportnak és kb. másfél 7 alatt küldenek egy garnitúrát. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12750) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok! Úgy alakult, hogy egy beszámítós gépcsere (ház, lap, CPU, cooler, RAM) alkalmával egy Cooler Master ML360R került most hozzám egy i9-9900k-ra. Előtte egy Noctua NH-D15 volt és hozzászoktam a hangtalan működéshez, ám nagyon úgy tűnik, hogy a pumpa nem annyira a barátom.
Két kérdésem volna:
1. Előfordulhat e, hogy ennek az ML360R-nek nem lehet SW-ből (MasterPlus) állítani a paramétereit, csak a világítását?
2. A pumpa külön be van kötve egy arra alkalmas alaplapi csatlakozóra. Azt mennyire foghatom vissza?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.