Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) sinya85 válasza canadaa (#21998) üzenetére


sinya85
senior tag

lecseréltem a ventiket és idáig jutottam :D
de nincs is rá szükség, teljesen rendben vannak a hőfokok.

ஜ۩۞۩ஜ

(#22002) olisadebe


olisadebe
tag

Első alkalom ,hogy beszerzek egy AIO hűtést .A Noctua NH-D15 kevésnek bizonyul (14900K) .. Most akciós az asus Ryujin III 360-as ...Ez jó hűtő a konkurensekkel szemben !? Csak azért tetszik mert a (pumpa) a körülötte lévő VRM-ket is hűti a szerény ventillátora . Ki mivel hűti és mennyi a cpu hőmérséklete ..

(#22003) Biga123 válasza olisadebe (#22002) üzenetére


Biga123
addikt

A vrm hűtést az ARCTIC Liquid Freezer II is tudja harmad áron.
És az ár érték arányban verhetetlen.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22004) makszutov.hu válasza Biga123 (#22003) üzenetére


makszutov.hu
tag

Valamint a 6 éves garancia sem semmi! :) ARCTIC Liquid Freezer II 420-asokat használok, teljes megelégedettséggel!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#22005) MaddeNNNN válasza olisadebe (#22002) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ha szimplán a hűtési teljesítmény érdekel akkor Phanteks Glacier T30 360 vagy EK Nucleus 360. Phanteks kicsivel olcsóbb mint a Ryujin, az EK kb fele annyiba kerül.
Ha fontos az ár/érték akkor még mindig az Arctif LFII verhetetlen. Hármat tudsz venni a ROG árából.

Persze ha kell a blingbling és a márkahűség akkor ott a Ryujin. Teljesítménye nem rossz, csak ugye egy ilyen kazán processzornál minden fok számít.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#22006) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
LF II 360 és 420 között mi a különbség? Csak a radiátor és a ventilátor méretek?

(#22007) Angie™ válasza Norbi46 (#22006) üzenetére


Angie™
addikt

Igen

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22008) Norbi46 válasza Angie™ (#22007) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszönöm!

(#22009) boogie84 válasza Angie™ (#22007) üzenetére


boogie84
veterán

Ha nem jobb meg a teljesitmenye sem akk tok felesleges a 420. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#22010) Angie™ válasza boogie84 (#22009) üzenetére


Angie™
addikt

Nyílván jobb a teljesítménye :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22011) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok,

NZXT bracket végre úton van az LGA1700-hoz. :)

Viszont lenne még egy kérdés. :) 14700KF és NZXT Kraken X73 közé mit lenne érdemes kenni? :) Titan nano grease van itthon 3 éve bontottam és maradt belőle. Ha ennél van sokkal jobb vagy ez már "romlott" akkor vennék mást persze. :))

[ Szerkesztve ]

(#22012) sittes79 válasza MaddeNNNN (#21938) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi, rendeltem is egy dark 360at, 132 eur lett a vége. :R szinte ajándék...

(#22013) Találtgyerek válasza Bálint306 (#22011) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Én Arctic MX4-et használok és elégedett vagyok vele.
A Titan Nano-t nem használtam még. Ha nincs kiszáradva, csomósodva, akkor mehet szerintem. Ha biztosra akarsz menni, akkor veszel egy újat.

06-3o/9759I39

(#22014) Bálint306 válasza Találtgyerek (#22013) üzenetére


Bálint306
tag

Köszi! Akkor biztosra megyek, annyi helyen hallottam az MX-4, akkor az lesz a befutó. :) :DDD

(#22015) sittes79 válasza sittes79 (#22012) üzenetére


sittes79
addikt

EK CR360 Dark, ráfűzve erre a hűtőre, érdemes a rá applikált pasztával használni vagy inkább lekaparni és rádobni valami "jobbat"?

(#22016) Találtgyerek válasza sittes79 (#22015) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Jó a gyári paszta is rajt. Először én is azzal használtam, amíg nem lett processzor csere.

06-3o/9759I39

(#22017) MaddeNNNN válasza sittes79 (#22012) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Használd örömmel! :)

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#22018) Donqatto


Donqatto
csendes tag

Sziasztok!!

Tudom, hogy ez a topic nem pont erről szól, de lenne egy kérésem felétek, hátha tud valaki segíteni.
A képen látható csavarra lenne szükségem, sajnos 4 darabra, ha lehet nem 8000 forintért egy CORSAIR Hydro Series H100i Extreme Performance vízhűtőhöz :( Hátha valakinek ott hánykolódik a fiókban vagy egyéb zegzugakban :)
Vagy egyéb ötleteket meghallgatok, hogy mi lehetne a helyettesítője...végső esetben egy anya, mármint 4

Köszi előre is

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#22019) s.bala31 válasza Donqatto (#22018) üzenetére


s.bala31
őstag

(#22020) Donqatto válasza s.bala31 (#22019) üzenetére


Donqatto
csendes tag

Hmm...köszi, ezek jónak tűnnek

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#22021) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Adott egy TUF GAMING B760M-PLUS WIFI lap, benne egy 13500 proci amit egy Deepcool LT520 hűt. most a pumpa az aio pump csatira van téve max fordulaton. Ha szabályozni szeretném akkor elég ha átrakom egy vezérelhető csatira? van egyáltalán értelme? Valahol olvastam hogy minél gyorsabban tekeri a folyadékot a pumpa annál gyorsabban megy át a radiátoron így a hatékonyság lehet hogy nem a legoptimálisabb. Meg persze élettartam szempontjából is lehet többet bírna nem max fordulaton. Az előző konfignál (őskorszaki 4690k-val) egy lepa 240 volt, ott bevált hogy nem maxon ment a pumpa hanem vezérelve, pár fokot hozott miután beállítottam.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#22022) szasanyi válasza hyperst (#22021) üzenetére


szasanyi
félisten

Laptól függően a PUMP PWM csati is szabályozható. Azok az AIO pumpák ahol 3PIN csatival vannak szerelve alapvetően max. fordulatra vannak tervezve. Az attól eltérés idő előtti meghibásodáshoz vezethet, de ezt a gyártók nem emelik ki [link]
Ugyanezt erősítettem meg a mailben a AKASA support a SOHO 240/360 pumpával kapcsolatos kérdésemre. Nem tudom, hogy a Deepcool vagy más gyártó termékeire ez mennyire igaz.

(#22023) hyperst válasza szasanyi (#22022) üzenetére


hyperst
tag

Akkor ezt "buktam". A pumpa csati 3pines most néztem meg mert nem is figyeltem. Az aio a lapon 4. És full sebességet ír rá

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#22024) Biga123 válasza hyperst (#22023) üzenetére


Biga123
addikt

És ha átállítod a CPU_FAN vagy a CPU_OPT csatit DC módra (már ha lehet) és arra dugod rá ? Akkor már lehetne szabályozni.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22025) szasanyi válasza hyperst (#22023) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet szabályozni attól függetlenül, csak azt mondtam nem biztos, hogy használ neki hosszabb távon. Esetleg kérdezz rá a supportnál erre, egyiket vagy másikat biztosan megerősítik.Az a biztos, úgy tudod igazán mire számíthatsz.
Bár most nincs, csak 18-tól lesznek: Our support team will respond to each and every inquiry when we return on 18th Feb. We apologize for any inconvenience this may cause you, and thank you for your patience!

(#22026) sinya85 válasza hyperst (#22023) üzenetére


sinya85
senior tag

Aio csatit Biosban állitsd át dc re és már mehet is az állítgatás.

ஜ۩۞۩ஜ

(#22027) Grózi válasza sinya85 (#22026) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Feltéve,hogy hybrid az aljzat-csekkolni kell a lábkiosztást a manualban.
Segítségnek ott az Összefoglalóban a lábkiosztások.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#22028) jokeph válasza szasanyi (#22025) üzenetére


jokeph
nagyúr

CM Nepton 140XL AIO-m 9+ éves, 4. éve nyaggtatom, 50%-os pumpa sebességgel. :D
Természetesen DC csatis, DC alapon kiválóan szabályozható (vagy 10 féle lapban próbáltam, még s775-ösben is).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#22029) szasanyi válasza jokeph (#22028) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom, hogy a Deepcool vagy más gyártó termékeire ez mennyire igaz. - ez mag van, ugye? ;)

(#22030) jokeph válasza szasanyi (#22029) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megvan, persze - egy próbát azért lehet vele tenni.
Azt kellene tudni, miféle pumpa van benne a kérdéses DeepCool-ban.
A CM pumpáját 2 dolgo miatt fogtam vissza: szükségtelen volt neki 7000-es fordulattal tekerni, és max fordulaton van egy jellegzetes magas hangja, amit nem állhatok sokáig.
Van egy újonnan vett példányom is belőle, max fordulaton ugyanolyan a hangja mint a 9 évesnek.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#22031) Milka 78 válasza hyperst (#22023) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tudod szabályozni. Ugyan olyan lapom van mint neked csak 660-ba és az LS720SE-t vígan szabályzom.

(#22032) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Én is itt tartok
Lecseréltem a noctua d15-öt egy arctic liquid freezer ii 420 a-rgb-re
TUF_GAMING_Z690-PLUS_WIFI_D4 alaplapban van használva
Ez a vízcsobogás ez állandó lesz mindig ?
Meg amit egyenlőre nem értek a pumpáról kijövő kábelt csatlakoztattam az alaplap aio pump csatlakozójához, de 1500-1600 rpm körül tekernek a ventik
hiába állítom silent vagy egyéni vagy pwm vagy bármire nem változik a sebesség
Irgalmatlan hangos :DDD
Legalábbis a d15 némasága után hát hogy is mondjam...
Most lógnak itt még kábelek a ventilátorokon is gondolom az ilyen világítás téma header stb az nem érdekel, csak ez hogy hogyan fog szabályozni a venti ?
Érdekes mert ugye maga a ventilátor nem is tudom hol kap áramot a vízcsőben is van valami vezeték ?
Még csak most tettem össze és elsőre még semmit nem tudok róla, szóval informálódom köszi

(#22033) BioNiCMaN válasza SkyTrancer (#22032) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem kellene vízcsobogást hallanod. Mozgasd meg előre hátra a házikót bekapcsolt állapotban. Illetve hogyan, hova van beszerelve a radiátor?

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#22034) SkyTrancer válasza BioNiCMaN (#22033) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

idő közben mondom bedugom ezt a világítást eleve nem volt csatlakoztatva a két kábel egymáshoz, had nézzem meg jó e, bár használni úgyse fogom
láss csodát most érdekes módon tudom szabályozni a ventit biosból
nem értem
Mindenesetre érdekes hogy az alaplapon lévő beállítások kb 80% os pörgetést javasolnak de még silenten is
hát én levettem 30% ra kézzel és fokozatosan pörgesse fel 40-50 foktól gondolom ez az állandó 30% ez rendben lesz ehhez az arctichoz
Most a csobogás is megszűnni "hallatszik"
kicsit neccesen tudtam összerakni nagyon határeset a cső, de hát muszáj neki így mennie

világítással nagyon csecse, megy is off :D

[ Szerkesztve ]

(#22035) BioNiCMaN válasza SkyTrancer (#22034) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nyomjál már egy képet a gépről. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#22036) sittes79 válasza SkyTrancer (#22032) üzenetére


sittes79
addikt

Vizcsobogas lehet olyan, mint az rgb, uj feature :DD

(#22037) Kobe


Kobe
veterán

Galahad II Trinity Performance 360 helyett van olyan 360as AIO ami normalis tesztekkel alatamasztva is jobban szerepel annal?
most latom hogz elerheto a regised verzio belole es elegge best performernek mondjak

(#22038) SkyTrancer válasza sittes79 (#22036) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

hát döntögettem én mindenfelé a házat, alapból nincs hangja, de ha hőmérséklet változás van, teszem azt beindulnak a ventik leállnak stb, addig mindig csobog, mintha megnyitnám a slagot
Annyira nem zavar, csak azt gondoltam hogy ez null kilométeresen még nem annyira jellemző. Mi lesz 3 év múlva ?! na mindegy

(#22039) szasanyi válasza Kobe (#22037) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem sok van, és attól is függ milyen CPU-n. Nézegesd meg, hátha lesz információ tartalma számodra: [link] [link]

(#22040) MaddeNNNN válasza Kobe (#22037) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

EK, Phanteks Glacier One T30 v2 vagy Arctic.
EK intel cpu-ra jobb, az Arctic pedig AMD-re a blokk felfogatása és elhelyezése miatt. Phanteks az is-is csak mocskos drága.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#22041) Kobe válasza szasanyi (#22039) üzenetére


Kobe
veterán

A masodik link pont nem az a varians :) Az a sima galahad rgb
kimondottan a galahad 2 trinity performance ot nezem, ahhoz gyarilag is a lian li p28as performance ventik bannak, de en pushpull konfogban terveznem, 3 db TL120 as es a 3 db P28assal

(#22042) canadaa válasza sinya85 (#21996) üzenetére


canadaa
tag

Neked milyen alaplapod van?
Nekem ASUS B650E-F.
LF 360-t (rev7) így nem mertem rá felrakni, mert még a tartókat be sem csavartam teljesen, de már így is hozzáért a kondikhoz.
Kép:
Egy papír lapot próbáltam alá bedugni, hogy mennyire van közel hozzá, de nem lehet. Ha teljesen meghúzom gyakorlatilag nyomja a kondit.

(#22043) szasanyi válasza Kobe (#22041) üzenetére


szasanyi
félisten

Igaz, de gondoltam a többi AIO értékei összehasonlítási alapnak jó lehet. De tessék, ebben benne van, külön is teszteli egészen 320W-ig.

(#22044) Biga123 válasza SkyTrancer (#22038) üzenetére


Biga123
addikt

Simán lehet attól a csobogó hang h felül vannak a csőcsatlakozások a radin és az a legmagasabb pont , ergo ott gyűlik össze a levegő a rendszerben.
És a radiba belépő víz ott "csobog a levegőben".
Ez tulképp normálisnak mondható ha tényleg a radi tetejéről jön a hang .
De ha mondjuk 45 % ra állítod a minimumot, ott már 100% on megy a pumpa és nem lesz változás a folyadék áramlásban ha felpörögnek a ventik.
Lehet megszűnik a hang.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22045) sittes79 válasza canadaa (#22042) üzenetére


sittes79
addikt

Na bakker, nekem is ugyanez a kombo van alaplap+proci, huto meg uton ekwb 360 dark, ez szivas, nins valami toldas vagy alatet vagy valami :F

(#22046) Biga123 válasza canadaa (#22042) üzenetére


Biga123
addikt

Amúgy simán felrakható a blokk anélkül a lemez nélkül. csak akkor bukod az offset et.
A blokk aljára felcsavarozott tartót kell megfordítani.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22047) Angie™ válasza SkyTrancer (#22038) üzenetére


Angie™
addikt

Azért írták a többiek, hogy döntögesd meg, mert akkor a tetejéből ki tud szabadulni a buborék.
Normál helyzetben, semmilyen bugyogást nem kellene hogy hallani belőle.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22048) Biga123 válasza Angie™ (#22047) üzenetére


Biga123
addikt

Mivel az a legmagasabb pont , onnan már nem tud sehova menni a levegő :B
A lényeg , hogy a pumpában ne rekedjen meg .
A fő kérdés honnan jön a hang ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22049) Angie™ válasza Biga123 (#22048) üzenetére


Angie™
addikt

Ez oké de szállítás közben, nyilván fordul minden irányba a doboz és legelőször mikor összerakod és bekapcsolod, akkor be tud stuckolni a buborék. Ezért kell kicsit megmozgatni.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22050) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Felvettem telefonnal úgy hogy elindítottam egy cinebench r23-at és közben hallgatóztam merről jönnek zajok
Csobogás CSAK a radiátor tetején hallatszódik, a legmagasabb ponton
Viszont ha rátapasztom a pumpára a fülem akkor ott is hallok némi susogást de semmiképp nem onnan jön a csobogó hang
Most utólag megnézve ez nem is hallatszódik a videón csak a lényeg a radiátorból jövő csobogás
Ezek szerint elég lightosan lett töltve ez a darab amit kaptam
ha nem menne valamiért online a videó, letölthető
mehet fel a hangerő nem üvöltök bele a végén :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.