Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) szasanyi válasza cyber86 (#21000) üzenetére


szasanyi
félisten

A hátsó szívó venti és az AIO utolsó ventije pontosan egymás ellen dolgozik, tehát a hatásfoka mind2nek rossz (egymás elől szívják el a levegőt).

(#21002) NY_A válasza szasanyi (#20989) üzenetére


NY_A
őstag

Köszönöm az ediggi segítségedet.
Nos végül mégis egy rgb-s (bár nélküle használom) Liquid Freezer II 280-at vettem. Szerintem nagyon jó áron hozzájutottam, így az itt és máshol olvasott tapasztalatok alapján emellett döntöttem.

Akit érdekel.

Egy 13700KF-t hűtöttem egy BQ Pure Base 500DX házban egy Noctua Chromax NH-D15-el. A procit alulfeszelve használtam mert nélküle játékok alatt (Far Cry 5, ez nálam a referencia) is 80 fok fölé ment, AIDA stress teszten pedig belefutott a 100 fokba. Alulfeszelve AIDA-ban 100 fok alatt marad, 97 fokon megállt, játék alatt pedig átlag 65 fok körül marad
Az Arctic-al ugyan azzal a CPU UV-al az AIDA alatt 97 fokból 77 lett, játék alatt az átlag 65 pedig 51. Ezt mondhatjuk jelentősnek.
Az volt a terv, hogy felülre szerelem be mert papíron befért volna, de gyakorklatban nem. Így elölre került. Ami itt kis bonyodalmat okozott, hogy egy Gainward 4080 Phantom-ot használok. Miután beépítettem a hűtést gondoltam mielőtt pasztázok bepróbálom a kártyát. Hát jól tettem. Nem fért be. Ki kellett vennem a radiátort, be a 4080-at, aztán elé forgatni a radiátort. Miliméterekről beszélünk de elég, hogy bosszúságot okozzon.
Viszont mivel a ház elejébe van szerelve így a 4080-ról elvettem a friss levegőt. Ez kissé aggasztott, de nem lett jelentős változás. Nagyságrendileg 2-3 fokkal kapok nagyobb értékeket a GPU-tól, nem nagyon vette zokon a dolgot. Szerencsére kellően túlméretes a hűtése.
Tehát a verdikt annak aki egy D15-öt használ és gondoklodik a vízen igen, jelentőset lehet lépni a megfelelő hűtés kiválasztásával. Én régóta agyaltam ezen, de nem léptem meg mert nagyon elégedett voltam a Noctuával, és néhány fokért nem is akartam váltani. De ez több mint néhány fok. (fok=celsius) :DDD
Az Arctic első körben meglepően nagy, és élőben nem is annyira ronda mint képen. A pumpát nem is hallom, de a gyári venik elég hangosak. Ezek cseréjét még meglátom. Mindent összevetve nagyon elégedett vagyok a kapott eredményekkel. :C
Ugyan itt Noctua Chromax NH-D15 eladó! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21003) szasanyi válasza NY_A (#21002) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az LF II 280 az egyik legjobb AIO, csak a kialakítása és az esztétikája miatt nem mindenki szereti. De mint a példád is mutatja hűtésben remek.
Ha komolyan fontolgatod a venti cserét akkor ezt ajánlom figyelmedbe (ha még nem ismernéd).

(#21004) cyber86


cyber86
őstag

Az Artic LF II rev 7-nél tart jól tudom?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#21005) RVR400 válasza NY_A (#21002) üzenetére


RVR400
veterán

Szabályozd le a ventiket, nagy fordulaton bármelyik hangos lesz. Mondjuk akkor nem lesz annyira hűvös, de ki kell tesztelni.

(#21006) BioNiCMaN válasza cyber86 (#21004) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Augusztusban azt kaptam az ipon-tól.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21007) RazoR


RazoR
veterán

Ha függőlegesen tudom elhelyezni a radit akkor mi a legoptimálisabb verzió, ha alul vagy ha felül vannak a csövek a radinál? A blokk mindkét esetben alacsonyabban van mint a radi legfelső pontja.

(#21008) BioNiCMaN válasza RazoR (#21007) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha lenyitod az összefoglalót megleled a választ. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21009) RazoR válasza BioNiCMaN (#21008) üzenetére


RazoR
veterán

:R

(#21010) NY_A válasza RVR400 (#21005) üzenetére


NY_A
őstag

Ezt rögtön az elején megtettem, de a Noctua után szerintem bármi hangos lenne. Annyira nem dráma, meg lehet szokni. Cserébe nagyon meggyőző a teljesítmény. Feleségem szerint halkabb lett a gép. De ez nem meglepő, mert 4 ventivel kevesebb van a gépben mint előtte. Most sem feltétlen a hangerő a baj, hanem inkább a frekvencia más.

szasanyi

Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#21011) Speedy007 válasza RVR400 (#21005) üzenetére


Speedy007
őstag

Nálam arctic ajánlása szerint silent módban megy az R7 7700X a nyári kánikulában se ment 70C° fölé igazán arctic liquid freezer II 360 a-rgb

(#21012) Locutus válasza NY_A (#21010) üzenetére


Locutus
veterán

Nálam 900 körül forognak csak a ventik a 360-ason. Tényleg érdemes játszani a leszabályozással, mert a venti fordulatszám sokkal kevesebbet számít nagy AIO-nál, mint léghűtésnél. Ráadásul nem kell ez a hirtelen felpörgetés sem. Még az is jó, ha mindig ennyin megy.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21013) jokeph válasza Locutus (#21012) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egyetértek. A 420-as AF II-n CPU hőfokhoz van húzva a fordulat (nincs szészedve a pumpa és a venti), 60 fok-nál megkapja a 40%-ot, elvben itt a pumpa már maxon jár.
így idle-ben (i5-13600k CPU 40 fok alatt mindig) kb. hangtalanok a ventik.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21014) MaddeNNNN válasza Locutus (#21012) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

60 fokig nálam os minden venti 30%-on megy. Pumpa az 60 fokig 80%, fölötte 98%.
Így netezés, gyengébb vagy lekorlátozott frissítésű játékoknál csend van.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#21015) NY_A válasza Locutus (#21012) üzenetére


NY_A
őstag

Jelenleg úgy van beállítva, hogy 45 fok alatt 30%, fölötte 50% ventihasználat. Így most kifejezetten jó. Hátul van egy 14-es BQ venti, az 45 fok fölött 100-at kap, de az olyankor sem forog többet 900-nál.


Így néz ki jelenleg a gép. Felül is volt 2db 14-es BQ-t azért szedtem ki, mert oda akartam rakni a radit. Csak hát amint már írtam nem fért el. De ahogy nézem az értékeket lehet nem is fogom őket visszarakni.

(#21016) Locutus válasza NY_A (#21015) üzenetére


Locutus
veterán

Hát ja, csak ha 45 fokra állitasz egy határt, akkor netezés közben sokszor fel fogja pörgetni a ventiket. A változó hang meg mindig idegesítőbb, mint az állandó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21017) NY_A válasza Locutus (#21016) üzenetére


NY_A
őstag

Azért állítottam 45 fokra mert így nem pörög fel netezés közben. Hosszú évek ventilátor profillal való szöszmötölése áll emögött a szám mögött. :D

[ Szerkesztve ]

(#21018) smallmer


smallmer
őstag

Uraim!

Ha nem nézzük a radiátoron lévő ventilátorokat, akkor melyik lehet az a kompakt vízhűtés, ami a leghalkabb. Most az artic megoldásait rakjuk félre. Korábbi hozzászólások alapján az a best buy, de annyira nem tetszik a kinézete egyelőre. A pumpa melyiknél a leghalkabb? :R

+ nincsen valami oldal, ahol meg lehet nézni, hogy mondjuk egy vízhűtéssel egy proci hány fokokat hoz utána meg egy levegővel mennyit? :) lassan itt az idő a vásárlásra :)

[ Szerkesztve ]

(#21020) Garsza válasza smallmer (#21018) üzenetére


Garsza
veterán

Helló! Az intel 9.gen topicban keress rá a hozzászólásaimra. Ott egy 9900k -val csináltam összehasonlítást lég versus lf 420.

(#21021) BioNiCMaN válasza smallmer (#21018) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Fordítsuk meg a dolgot, itt 40dBA-ra limitálva látható az eredmény.
Ízlések és pofonok, hogy nem jön be neked az AC, de a kis venti a pumpán nem csak dizájnelem, jól jön a levegő a környéken. Ráadásul máshol van a csavarok helye, attól függően, hogy AM4-re, vagy AM5-re akarod feltenni (a procik eltérő kialakítása miatt). Tovább nem győzködlek. Ha rám hallgatsz azt veszel amit akarsz. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21022) jokeph válasza BioNiCMaN (#21021) üzenetére


jokeph
nagyúr

Megtoldva még a dolgot picit:
A pici venti a pumpán egyrészt hangtalanul teszi a dolgát, másrészről ha elszáll, cserélhető könnyedén és vagy simán leválasztható/lehúzható.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21023) smallmer válasza BioNiCMaN (#21021) üzenetére


smallmer
őstag

Igazak-e az alábbi állítások?

- Nincs a piacon másik olyan kompakt vízhűtés, amely hűtené a VRM-et is
- Nem hangosabb egy Artic Liquiq Freezer II mint egy Noctua NH-D15
- Hűvösebb lesz a 7800x3d Artic Liquiq Freezer II-vel hűtve mint Noctua NH-D15-el.
- Az asztalon 30 centire a fülemtől a gépház, tuti, hogy nem fogom hallani a pumpa búgását az articnál

Ezekre várom már csak a választ.

(#21024) BioNiCMaN válasza smallmer (#21023) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

1. Ha jól tudom: nincs (ha hülyeséget írtam, úgyis az orrom alá dörgölik :DDD )
2&3. link
4. link

Ha ennyire nem akarsz AIO-t, ne erőltesd. ;)

Én is kérdezhetek? Te write only üzemmódban vagy? ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21025) Biga123 válasza smallmer (#21023) üzenetére


Biga123
addikt

- Hűvösebb lesz a 7800x3d Artic Liquiq Freezer II-vel hűtve mint Noctua NH-D15-el.
Nem, vagy nem sokkal . Jobb eredményt lehet elérni CO val.
A Ryzen nem intel ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#21026) smallmer válasza BioNiCMaN (#21024) üzenetére


smallmer
őstag

Úgy érzem kicsit, hogy kötekedőnek vélitek a kérdéseimet, de igazából nem kötekedem, csak mielőtt vásárolok valamit, mindig nagyon utána szoktam járni. Az alaplapos csoportban szerintem már utálnak :D, de nem baj, mert nem veszek olyan terméket ami nem megfelelő számomra.

Egyébként kezdek hajlani a Liquid Freezer II felé. Már csak azt kell eldöntenem, hogy
- Liquid Freezer II 360
- Liquid Freezer II 420
legyen.

A kérdés még az igazából, hogy mennyire kell tartanom attól, hogy a hűtőfolyadék szivároghat? Alatta egy néhány száz ezer forintos Videokártya lesz, nem szeretnék galibát :)

(#21027) Locutus válasza smallmer (#21026) üzenetére


Locutus
veterán

Semennyire. Kb senki se volt még, akinek szivárgott volna. Ráadásul 6 év gar.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21028) Dragon3000 válasza smallmer (#21026) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha befér a házba a 420as, akkor az, ha csak a 360as, akkor az. Árban csak 1-2e a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#21029) BioNiCMaN válasza smallmer (#21026) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azt akartam mondani amit Dragon. Anno 420-at akartam, de nem volt kedvem dollármilliókat házra költeni.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21030) smallmer válasza Dragon3000 (#21028) üzenetére


smallmer
őstag

+ #21029BioNiCMaN

Köszi!

Ha jól értesültem, akkor az a legjobb a hűtésnél, ha felül vízszintesen van használva.
Ez azért a 420-as verziónál szűkíti tényleg a választható házak repertoárját. Ezen még elgondolkodom, hogy mi legyen, de tuti LFII lesz így most már.

sokat számít egyébként a plusz méret a 420-nál vagy csak minimális a különbség teljesítményben.
Megint a hanggal jövök. Gondolom nem kell annyira pörögni a ventiknek, ha nagyobb a radiátor :)

(#21031) BioNiCMaN válasza smallmer (#21030) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

120, 240, 280, 360, 420

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21032) Garsza válasza smallmer (#21026) üzenetére


Garsza
veterán

Nekem 420 van. A nagyobb házkompatibilitás miatt én a 360 -at ajánlanám. Nekem nemfért el a Define 7 -ben. Ezért kívül kellett elhelyeznem. Mundjuk szerintem így jobb is.

(#21033) jokeph válasza Garsza (#21032) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nálam is 420-as. :)
Sajna, csak egyféleképpen tudtam szépen elhelyezni, front nem volt nálam opciós és a a ventik megbontása sem.

Azóta összeraktam már a burkolatokat is. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#21034) Landon


Landon
őstag

Udv Urak,

14700KF-hez szeretnek egy kis segitseget kerni AIO ugyben. Meg epuloben van a gep de sajnos mar is kisse megegettem magam Lian Li Galahad II Trinity 360 Performance-szal. Lian Li kiadott egy kozlemenyt hogy a v1-es batch gyari hibas pumpa. Szerencsere meg tudom cserelni de igy most kisse meg vagyok love milyen AIO keruljon a CPU-ra.

Lian Li O11D Evo XL haz igy a meret nem szamit. 420-as is johet. Sot. Erosen hajlok a 420 fele oszinten de javitsatok ki ha hulyeseg. :) Egyelore a Corsair iCUE H170i ELITE CAPELLIX 420MM es a EKWB Nucleus 360 kozott gondolkodom. Elsoszamu szempont a teljesitmeny es a megbizhatosag. :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#21035) BioNiCMaN válasza Landon (#21034) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez az Arctic ajánló topic. :DDD Vastagabb radiátor, 6 év garancia, ½ áron. Ár/értékben best buy. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21036) miqlas válasza BioNiCMaN (#21035) üzenetére


miqlas
őstag

... hát igen! Nekem is elõször ide kellett volna jönnöm érdeklõdni, mielõt AIO-t veszek! :R
Persze én elégedett vagyok a Galahad II 240-el mind teljesítmény, mind esztétika szintjén (és mint kiderült, a supportjuk is kiváló), de a sok YT-os videó alapján komolyan képbe került az Arctic LF II is. Persze nagy PH! fan-ként mégis csak az itteni teszteket és a tesztekben található diagramokat böngészve jutottam arra a következtetésre, hogy nekem ilyet kell vennem.

Azért valószínűleg a LF II-vel ráb@sztam volna, mert ez is éppen befér felülre!

42

(#21037) Landon válasza BioNiCMaN (#21035) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm! :) Kereszt kérdés: és abban az esetben ha az LFII 420 kikerül az egyenletből? :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#21038) Garsza válasza Landon (#21037) üzenetére


Garsza
veterán

Olyan nincs. :DDD

(#21039) RVR400 válasza BioNiCMaN (#21035) üzenetére


RVR400
veterán

Én ajánlom az NZXT-t is, csak van rajta egy 1.5-es szorzó ugyanolyan hűtési teljesítmény mellett. (Arctic LFII 280 vs. NZXT Kraken 280).

[ Szerkesztve ]

(#21040) BioNiCMaN válasza Landon (#21037) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

És ha azt az 50k-t inkább másra költöd? :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#21041) Landon válasza BioNiCMaN (#21040) üzenetére


Landon
őstag

Őszinte leszek. Igyekeztem rengeteg forumot/Reddit-et atnyalazni és a LFII pumpajarol voltak negatív hangok. Tudom mindenről lehet találni negatívat / pozitívat de tartok kissé tőle illetve - és itt elnézést kell kérjek mert soha nem érdekelt a design :DDD - a LFII design-javal nem vagyok kibékülve. :(

Ha a Bang for buck részét nem vesszük a dolognak egy Nucleus 360 jóval gyengébb lenne? Hajlanék a 420-as AIO-k felé de kevesebb a felhozatal belőlük és kapni sem igen lehet őket. :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#21042) szasanyi válasza Landon (#21041) üzenetére


szasanyi
félisten

Javaslom nézd meg ezt a részletes tesztet: EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB

(#21043) Landon válasza szasanyi (#21042) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm! Atolvastam gyorsan de sok "újat / mást" a többi nucleus review-hos képest nem láttam benne. :) A többi hűtő listája amelyekhez hasonlít a teszt nem túl extenzív. Illetve a teszt végén ad egy viszonylag semleges de inkább pozitív értékelést. Vagy atsiklok valamin? :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#21044) szasanyi válasza Landon (#21043) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a teszt az átlagnál részletesebb, azért ajánlottam. És hát van más AIO típus is benne, talán az is jól jöhet.

(#21045) szasanyi válasza Landon (#21043) üzenetére


szasanyi
félisten

Esetleg ez is érdekes lehet számodra: 8-way AIO Showdown – KitGuru’s 2023 CPU Cooler Round-Up

(#21046) Landon válasza szasanyi (#21045) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm a segítséged! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#21047) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv !
Segítségre volna szükségem . Adott egy Lian Li A4-H2O x4 ház
Ebbe építeném az új gépem.
Alaplap :
ASUS ALAPLAP ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI
Proci Ryzen 5 7600
Erre kellene nekem egy 240 es AIO
Előre is köszi a segítséget

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#21048) miqlas válasza viperabácsi (#21047) üzenetére


miqlas
őstag

Arctic LF II 240 vagy a Lian Li Galahad 240 ... ha már Lian Li ház! :D

42

(#21049) viperabácsi válasza miqlas (#21048) üzenetére


viperabácsi
addikt

Arctic LF II 240 kiesik , mert nem fér el a kifelé álló csöve , szerintem.

nzxt kraken z53 esetleg vélemény ?
Még egy kérdés a pumpa jobb , ha a cpu blokkban van , nem a radiátorban , jól gondolom ?

Dragon3000 ezt nem is figyeltem ! :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#21050) Dragon3000 válasza viperabácsi (#21049) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha el is férne, de a ház tetejében 55mm hely van az lf2 meg 65mm a vastagabb radiátor miatt. A galahad esetében meg a blokk magassága a gond, pár mm miatt nem fér be a házba vagy a ház oldala nem megy fel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.