Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Devid_81 válasza HoReSz1975 (#11849) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mennyi fesz kell neki ezekhez az orajelekhez?
Kb 1.3Voltig egy 360mm AIO elbir vele ha nem ferde/domboru a proci kupakja. (Tapasztalatbol mondom)
E felett mar inkabb epitett viz kellene mert csucsokban belenyal a 200Wattba is.

[ Szerkesztve ]

...

(#11852) #65537792 válasza Tibiajax (#11850) üzenetére


#65537792
törölt tag

Igen. A corsair honlapján van egy progi. De ehhez össze kell kötni a hűtőt a corsair link-el.

(#11853) Tibiajax válasza #65537792 (#11852) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszönöm. a link-et ill. az icue-t leszedtem, egyik sem látja a H60-at. borzasztó erős fehét fénye van, ha ezt nem tudom se kikapcsolni, se szabályozni, elég nagy bajban leszek.. nem hiszem el, hogy ma, amikor minden világít meg rgb-s, van amelyiket ne lehetne szabályozni utilityvel. visszaviszem a francba akkor
a link-kel hogyan kellene összekötni?

(#11854) jaffa 2843 válasza Tibiajax (#11853) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nincs USB kábel amit rádughatnál az alaplapra, szóval nem fogja látni semmilyen program. Szerintem nem lehet kapcsolni a LED-et.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#11855) Morris válasza Tibiajax (#11853) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem nem fogod tudni kikapcsolni. Ahogy nézegettem két vezeték van. Az egyik a ventinek, a másik a pumpának.
Gondolom ha a pumpát bekötöd akkor a led is kap a feszültségből.

(#11856) Tibiajax válasza Morris (#11855) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, közben találtam a gyártói forumon én is egy választ corsair-es embertől, ő is ezt írta. sata-ról kapja a powert, végig világítani fog.
de ez elképesztő azért.. és erre rohadtul elfelejtik felhívni a figyelmet, minden más szrt odaírnak persze, hogy ilyen meg olyan jó, de a legfontosabbról elfelejtkeznek, hogy nem kell mindenkinek egy zseblámpa a pc-jébe..

mit csináljak most?.. maga a hűtő amúgy tetszik, tegnap hoztam el/szereltem be, ez az első aio vízhűtésem, nincs hangja a pumpának, a hűtőteljesítmény is jópofa. de így gyakorlatliag bevilágítja a fél szobát sötétbe

veszek akkor egy evga-t.. úgyis mindenem evga

[ Szerkesztve ]

(#11857) Morris válasza Tibiajax (#11856) üzenetére


Morris
veterán

Ragassz rá valami átlátszó színes öntapadós fóliát vagy ilyesmit.
Én ugyanezt csináltam az éjjeli fényes kapcsolónkkal.

[ Szerkesztve ]

(#11858) EncinoMan válasza Speed® (#11824) üzenetére


EncinoMan
csendes újonc

köszi az infót :)

Az újrapasztázás is esedékes (Kryonaut)., gondoltam megejtem együtt a kettőt.mert tényleg nem az igazi a hőfok...amikor dolgozik a proci felugrik majd vissza (pár másodpercre), illetve alapjáraton sem olyan hűvös mint friss korában (I7 8700K 4500Mhz-n)

Látványos jelét nem láttam szivárgásnak a tritonos hszk olvasása után még jobban figyeltem de folyásnak csöpögésnek nyomát sem láttam... (ezért is furcsállottam a fogyást) némi fehéres kiválás a hűtőbordánál lévő csatlakozásnál az mondjuk furcsa volt... illetve a vízcsövön de az meg akár por is lehetett
Szétszedéskor tüzetesen át tudom vizsgálni.

[ Szerkesztve ]

(#11859) Pro!Petya válasza Devid_81 (#11844) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én meg pont MX4-el szívtam be anno...., pár hónap alatt cserélnem kellett mert elszálltak a hőfokok egyszer csak és akkor vettem mikor szétszedtem hogy szinte darabokban jön le! ( kiszáradt vagy wtf?!)
Ebből is van selejt mint mindenből....
Viszont évek óta használok kryot meg conductonautot teljesen megelégedve. Persze a Kryo-t évente ujra kell kenni attól függően mire megy fel.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11860) Devid_81 válasza Pro!Petya (#11859) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valoszinuleg mindegyikbol kilehet fogni rosszat ezek szerint, ami azert eleg gaz, hiszen ezeket elvileg nem egy sufni tuningos garazsban keverik ki.
Nekem az MX4 nem szaradt meg meg soha semmin, megkemenyedik picit, de soha nem jutottam el vele a torheto kemenysegure.
Illetve hofok emelkedest soha nem tapasztaltam meg, de onnan, hogy kiszarad onnan sajnos konnyen megtortenik :K

[ Szerkesztve ]

...

(#11861) HoReSz1975 válasza Devid_81 (#11851) üzenetére


HoReSz1975
őstag

i9- 9900K = 4,8GHz 1,275V adok feljebb nem megyek, 5.0GHz -nél nem tudom stabilra rakni, kék halállal kivág a WIN 10, 4.9GHz -n is használtam még valameddig, de ez sem az igazi, így maradtam a 4.8GHz -nél.

Mindenféleképpen cserélni szeretném a kompakt vízhűtést, de még nem tudtam eldőnteni mire :B :U

Corsair, EVGA és NZXT-n gondolkozom, nézelődök :K

[ Szerkesztve ]

(#11862) Speed® válasza HoReSz1975 (#11861) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a helyzet, hogy a Liqmaxodnál érdemben jobbat nehéz lesz AIOban találni emberi áron. Ha azzal elmelegszik, mással is el fog, épített víz vagy relid nélkül csak pénzkidobás jellege lesz a váltásnak.

(#11863) Devid_81 válasza HoReSz1975 (#11861) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nehany fokot hozna talan egy 360mm AIO.
Kb annyit hozna mintha a mostanit hajtanad push/pull setupban. Kb ez a max amit en rakoltenek a hutesre extraban, persze ha elfer a hazban a push/pull.
Epitett viz meg hozhat par fokot, de igazsag szerint ha ram hallgatsz nem koltessz nagyon sokat a hutesesre annak a procinak mert csalodas lesz belole.
En is oda jutottam, hogy a hutes upgrade-re elkoltottem a fel proci arat es meg mindig fing az egesz. :U
Ezeket a procikat kb 1.27-1.28v ig tudod huteni rendesen AIO-kkal.Feljebb is mehetsz, en 1.31V-en jatek alatt tudtam huteni a procit, de mar egy AIDA stressz is 95+ feltolta.
Elso korben nezz uj biost, valami most valtozott mert Asusnal is kevesebb fesz kell a procikhoz az uj biossal es egyik kollega jelezte nekem, hogy az O Giga lapjaval is kevesebb kell a procinak az uj bios-al.

...

(#11864) HoReSz1975 válasza Devid_81 (#11863) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Tegnap raktam fel a Gigabyte Z390 Ultra lapra az F8 bios-t, majd ránézek, de AIDA -t rá sem merem engedni, azonnal 95-98fok-ra ugrik, játék mellett 60fokos a CPU, akkor azt mondjátok maradjon így és kész :F

Esetleg még annyit szeretnék kérdezni, hogy a fejegységet mennyire kell ráhúzni az alaplapra, amennyit enged a csavar, vagy nem szabad fullra ráhúzni :F

(#11865) Devid_81 válasza HoReSz1975 (#11864) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem eddig az osszes nalam jart AIO-t koccig huztam.
Volt nalam es hasznaltam: Corsair H55, H105, H110, H115i PRO es most az Eisbaer-t is addig huztam amig el nem ertem a vegere a csavarnak ;)
De persze ovatosan, nem kell megcibalni vagy legkulccsal meghuzni, amikor erzed, hogy vege ott alj meg azert :)
A Te hutodhoz nem volt meg szerencsem, de valoszinuleg az sem kulonb a tobbitol es meghuzhato a csavar teljesen a vegeig es azzal meg nem szabadna seruljon semmi sem.

...

(#11866) HoReSz1975 válasza Devid_81 (#11865) üzenetére


HoReSz1975
őstag

, ezt végülis azért kérdeztem, mert nem -e préseli ki maga alol az összes pasztát a teljes ráhúzás miatt :F :U

(#11867) Devid_81 válasza HoReSz1975 (#11866) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pasztabol igazabol csak annyi kellene a proci es a blokk koze ami a pici egyenetlensegeket kitolti a ketto kozott.
Illetve az a kb film retegnyi ami a jo hoatadast biztositja a ketto kozott.
Egy bizonyos vastagsag utan csak romlik a hoatadas. :K

...

(#11868) szepsy válasza Devid_81 (#11865) üzenetére


szepsy
senior tag

Most rakatam össze egy nzxt kraken x62-t, azt is koccig szépen meglehetett húzni kézzel.
Felesleges csavarhúzóval (persze ha kicsi a csavarfej akkor igen, de csak óvatosan...)

(#11869) szepsy válasza Devid_81 (#11863) üzenetére


szepsy
senior tag

Én is gondolkoztam hogy cserélek x72re, mert húzás nélkül Young Blood alatt fix 60 fpsnél 60 fok körül (CAM/silent mód) ez még oké, de ha nincs fps limit akkor 80 fölé szökik.
Nem vagyok elégedett....

Mennyi különbség van x62 és x72 között?

[ Szerkesztve ]

(#11870) Devid_81 válasza szepsy (#11869) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem eri meg a penzt szerintem :(
Ha mindenkeppen szeretnel 360mm AIO-t venni, akkor most akcios tobb helyen is az Alphacool 360mm Eisbaer Modular AIO
Ebbol kesobb osszerakhatsz egy egyeni vizet is, en is azert vettem.
A radi jo, ventik meglesznek hozza, meg talan egyik masik cso is jo lehet.
De ugy ahogy van hasznalhato, nekem egyedul a ventik, amiket gyarilag adnak hozza, nem igazan jottek be. Kicsit nem artott volna olyat adni hozza amik static pressure-ben jobbak, de csereben baromi halkak es azert hut rendesen igy is. :K

Talan egy Cooler Master MasterLiquid ML360R
Annyira ez sem veszes arban.

De itt egy masik teszt egy masik hutorol, viszont kozottuk van a Corsair H150i is, ami egeszen jol szerepel.
5 ev gari is mellette szolhat akar.

Szerk: erdekessegkeppen ebben a tesztben a Corsair egeszen jol szerepel, mig a masikban meg gyalazat :D

Tulajdonkeppen ezek az AIO-k kb darab darab mind, nehany fok elteres lesz kozottuk ide oda, annyit akar egy jo / rossz pasztazassal is nyerhetsz sok esetben. :K

[ Szerkesztve ]

...

(#11871) Pro!Petya válasza szepsy (#11869) üzenetére


Pro!Petya
addikt

CAM/silent mód játékok alatt?? nem csoda hogy melegszik!!
A gyári ventik amúgy sem túl acélosak és még azokat is visszafogni nem szerencsés.
X72-nél egy minimálisan változhat a hőfok az X62-höz képest de valszeg ki se lehet majd mérni....
X72 27mm radi vs X62 30mm

(annyit nézz meg még hogy cpu hőfokra legyen állítva a ne pedig liquid hő alapján vezéreljen)

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11872) szepsy válasza Pro!Petya (#11871) üzenetére


szepsy
senior tag

Igen liquidre van állítva és a pump is...:S
Még új vagyok vízterén, mi is ez?

Léggel olyan egyszerű volt:)
(Fan Xpert4-el) Lapra rádugva a házventik, beállítva melyik hol helyzkedik el.
Kalibrálta a ventiket és játék alatt szépen növelt annyit amenyit kelett (cpu-n, ház ventin)
Terh. mentesen standardon, játék alatt turbóra állítva használtam.
CAM-ba meg van silent ami halk meg performance ami szerintem hangos.

Szerk: Most nézem fan xperbe a cpunál ki lehet választani, hogy fan vagy water coller, kipróbálom...

[ Szerkesztve ]

(#11873) szepsy válasza szepsy (#11872) üzenetére


szepsy
senior tag

Lehet megvan a ludas...
Én XMP 1-el állítottam 3600 mhz-re a ramom (predator 3600 cl17, gyári adat), de lehet ez emel mást is?!
Aida alatt felment 93 fokra, ki is kapcsoltam...
Kinyomtam az XMP-t, így csak 2400-on megy a ram és kb 9-10 fokkal lentebb is ment.
Young Blood alatt 60nál nem nagyon ment fentebb 60fps aztán 144 fps limittel se.

Szóval manuálisan kell beállítanom a ramokat.
Időzítés, Mhz és voltot állítottam a gyári adatokra elvileg.
Időzítés nem tuti azt a xmp1ből lestem le.
De utána kérdezek ram topikban.

(#11874) Devid_81 válasza szepsy (#11873) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vccio es a vccsa-t feltolja az XMP a hegyekbe, valoszinuleg es ezert melegszik jobban a CPU.

...

(#11875) Floyd80 válasza Devid_81 (#11835) üzenetére


Floyd80
addikt

Elutaztam, így most nem tudok ránézni, de ez a hőfok nem hagy nyugodni, ugye a H55-höz nem kell semmi, csak be kell akasztani a G12-re?

Mert itt azt írják, aki szintén H55-öt dobott a G12-re, hogy:

"Add the AIO to the bracket, and fix in place with the retaining ring (had to dig in the AIO kit to find)"

"Don’t overlook the retaining ring if you’re mounting a Corsair Hydro"

Van még valami a Corsaires csomagban amit nem vettem észre?

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11876) Floyd80 válasza szepsy (#11869) üzenetére


Floyd80
addikt

Hova tetted a radit? Nekem a front 7-8 fokot hozott, hogy nem a VGA melegével "hűt".

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11877) Devid_81 válasza Floyd80 (#11875) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet alatetre gondol azokkal a ring-ekkel.
Szerintem en nem hasznaltam alatetet a csavarok alatt, csak siman meghuztam oket kozel a vegeig.
Azt tudom, hogy annyira ralehet huzni a blokkot a PCB-re, hogy meghajlik enyhen a PCB ha nem vigyazol.
Nem hiszem, hogy kell ettol tobb :N

...

(#11878) szepsy válasza Floyd80 (#11876) üzenetére


szepsy
senior tag

Fentre, nzxt h700i-be.
A gyári konzolt megfordítottam 180 fokkal, ventit alá a radiátort meg fölé raktam (konzol van középen) így több hely van felül és a meleg könnyebben megy ki kétoldalra szvsz.

Am igy hogy alapon megy a ram (2400mhz) fix 144fps limittel (efölé szvsz felesleges vinni csak melegszik a gpu) max 65-67 fokra megy fel pl.: Young blood alatt, ami már jó csak ugye a ram nem 3600mhz-n megy:S ahogy kéne.

[ Szerkesztve ]

(#11879) Pro!Petya válasza szepsy (#11872) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"Igen liquidre van állítva és a pump is...:S
Még új vagyok vízterén, mi is ez?"

Ez azért baj mivel a víz-nek lassan változik a hőmérséklete a cpu hoz képest , ezért ha liquid alapján vezérel akkor simán túl melegszik a proci. Ezért kell átállítani cpu-ra hogy a pillanatnyi terhelésre tudjon reagálni ne pedig percek után kezdjen el hűteni mikor a víz már elért egy bizonyos hőfokot. Sőt egy custom profil még jobb lenne.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11880) szepsy válasza Pro!Petya (#11879) üzenetére


szepsy
senior tag

Értem, már átállítottam :B

(#11881) Floyd80 válasza szepsy (#11878) üzenetére


Floyd80
addikt

Ugyanígy raktam be én is először, de csak forró levegőt szívott fel a VGA-ról. Szerintem próbáld ki elől, nem stressztesztelem, csak a játék hőmérséklet érdekel, alulfeszelve 1.3-ra állítva, allcore 4Ghz-en 55 fok vagy kevesebb, ha alapon hagyom a procit, akkor kap 1.35 körül és boostol 4.05-4.1-re, akkor is 60 fok volt a max. silenten van minden, tehát a radi ventik 550 RPM-en, a pumpa meg 2000-en.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11882) Floyd80 válasza szepsy (#11880) üzenetére


Floyd80
addikt

Ezt most nem vágom, ez a CAM beállítása lenne ugye, nem a BIOS-ban?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11883) Yany


Yany
addikt

Bakker, ezt nem gondoltam volna, hogy a noctua 120-asai ennyivel jobbak a többinél: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11884) szepsy válasza Floyd80 (#11882) üzenetére


szepsy
senior tag

Igen

(#11885) Huroq


Huroq
senior tag

Szisztok!

Jelenlegi procim egy Ryzen 5 2400G. Ezt egy CM MasterLiquid ML360R hűti.
Érdekelne, hogy ennek a procinak ezzel a hűtővel kb. mi lenne a normál hőfok.
Terheletlenűl a hwinfo 32 - 42 fok között ingadozik. Proci kihasználtság 2-3 %, tehát feleslegesen nem tekeri semmi. A szoba hőmérséklete 26-28 fok.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#11886) Devid_81 válasza Huroq (#11885) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Terhelve mennyire megy fel a hofok?

...

(#11887) Huroq válasza Devid_81 (#11886) üzenetére


Huroq
senior tag

10 perc stressz teszt után max. 69,1 fok, de átlagban 68 fok .
Ha már így felmerült a hőfok kérdése, amennyiben húznám a procit, akkor milyen max hőfok ami még elfogadható 0-24 -ben?

[ Szerkesztve ]

(#11888) Devid_81 válasza Huroq (#11887) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egy ekkora hutovel az eleg derek :Y De azert nem borzalmas, meg boven belefer amugy, csak huvosebbnek gondoltam volna egy 4 magos procival :K
Mennyin porognek a ventik, pumpa stb?
Nem lehetseges, hogy silent modeban megy a hutes?
A teszt alapjan pedig eleg durva teljesitmenye van ennek a hutesnek, hacsak a laood nem feszeli szet a procit alapbol... :Y

[ Szerkesztve ]

...

(#11889) Huroq válasza Devid_81 (#11888) üzenetére


Huroq
senior tag

AIDA64 ezeket az értékeket mutatja:

CPU: 590-670 RPM (3 venti ugye egy vezérlőn van)
Vízszivattyú: 2432-2440 RPM

Nem néztem rá a beállításokra, minden alapon van, de most jobban meglesem és kiderül.

(#11890) Huroq válasza Huroq (#11889) üzenetére


Huroq
senior tag

Megnéztem a BIOS -ban mi a helyzet.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Az MSI alap beállításain van minden, gondolom ezen lehetne még sokat finomhangolni. Nem tudom mit érdemes esetleg átállítani.

(#11891) HIJ válasza Huroq (#11890) üzenetére


HIJ
őstag

Szia!

Ugyenez a hűtő nálam egy 3600x -et hasonló hőfokon tart. Fullon megy minden és 70-72 fok. Szerintem nem túl acélos ez a hűtő...

(#11892) Huroq válasza HIJ (#11891) üzenetére


Huroq
senior tag

Amit Devid_81 kolléga linkelt teszt, pont az alapján vettem meg ezt a hűtőt, gondolván lesz benne tartalék esetleges húzáshot, vagy később erősebb proci vásárlásához. Elég harmatos az én véleményem szerint is. Arról már ne is beszéljek, hogy nem tudom neked milyen hangja van, de nálam 1200 rpm körül már elég kellemetlen hanggal rendelkezik a 3 venti. Ezek a CM ventik olyan hangosan búgnak elég magas frekvencián, hogy el se hittem először.

(#11893) HIJ válasza Huroq (#11892) üzenetére


HIJ
őstag

Szintén. Gondolkodom, h lecseréljem, de ha veszek 3 rgb ventit, akkor már vehetnék egy másik hűtőt is. Meglátom még, de én sem vagyok maradéktalanul boldog...

(#11894) Huroq válasza HIJ (#11893) üzenetére


Huroq
senior tag

Ezt a csodát 38k ért szereztem be. Én is néztem másmilyen RBG ventiket és nem igazán úsznám meg 20-25k alatt, ami már a hűtő 2/3 -a. Amúgy semmi bajuk nem lenne ezeknek a ventiknek, ha a ráírt max. 30 dB -t nem ezen a magas motorhangon adnák le hanem mondjuk szélzajként.

(#11895) mihione válasza Huroq (#11890) üzenetére


mihione
őstag

1.41v baromi sok gyari orajelekhez.nekem az ml240l hut jatek alatt max 55 fokig melegedo r5 2600-at 4.065 mhzen 1.35v mellett.En lecsereltem az osszes ventit ebayes rgb-re fix 1200-as fordulaton mennek halkak is de uton van egy uj vezerlo amivel le lehet majd szabalyozni oket,siri csendben hallani a szelzajt es idleben picit zavaro tud lenni.
A gyari cm ventikre teszteld ki hol a legkevesbe zavaro a hangjuk,nekem is volt motorhangjuk full leveve de picit tobb kakaoval kevesbe zavaro frekin morogtak es joval elfogadhatobb volt,illetve meg tobb levegot is toltak.
Elso korben csokkents a cpu core voltagen aztan teszteld ki hol a legtutibb szamodra zajban a venti.Egy 360-as radinak illene jobban hutenie mint egy 240-esnek.Haz szellozes es paszta is lehet problema.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11896) Devid_81 válasza Huroq (#11890) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Probald alulfeszelni, ahogy a kollega is irja, 1.41V az nagyon sok.
Azert melegszik az mint az... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#11897) Huroq válasza mihione (#11895) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Alap 3.6 Ghz -es órajelen, 1.2875 V -on lefutottak a Benchmarkok, illetve az Overwatch is elindult, de a WoW már induláskor kifagyott. 1.3 V -on semmi baja. Hőfokban bench alatt 63-64 fok a max. most. Játék alatt kb. 40 fok.
Viszont ezek a CM ventik olyan 800-900 rpm -ig (5.4V -on) elviselhetőek, ekkor még nincs ez a magas borzasztó hang. 1000-1200 rpm között ezt produkálja link (Google Drive hang file). 1200 rpm fölött szó szerint visít és a szélzaj is megjelenik.
Esetleg ezeket az eBay -es ventikről tudsz linket küldeni?

A házhűtése szerintem jónap mondható. Bár ez relatív. A 360 radi előre van felhelyezve és kívülről fújja a 3 venti rá a levegőt. A ház tetején 2 venti kifele + 1 venti hátul szintén kifele. A ház egy SilentiumPC Regnum RG4T RGB mesh kialakítással, tehát szellős a cucc. A proci paszta az Thermal Grizzly Kryonaut.

[ Szerkesztve ]

(#11898) mihione válasza Huroq (#11897) üzenetére


mihione
őstag

Akkor a paszta,szellozessel nincs gond,fesz volt a hibas nalad,igy mar hozza azt amit kell neki szvsz.aigo vagy dr 12 pro neven megtalalod oket ebayen,tobbfele verzio van de a lapat mindegyikbe ugyanaz.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11899) Huroq válasza mihione (#11898) üzenetére


Huroq
senior tag

Sajnos ez a DR12 Pro csak 5V -os (3pin) csatlakozóval működik. Sima 12V (4 pin) RGB csatival nem és az én alaplapomon csak az van. De köszönöm az ajánlást.

(#11900) mihione válasza Huroq (#11899) üzenetére


mihione
őstag

A sajat vezerlojevel tudod varialni a szineket taviranyitoval.De nyilvan nem olyan profi mint az alaplap vezerlt argb cuccok.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.