Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) Dragon3000 válasza Land (#12450) üzenetére


Dragon3000
veterán

Előtte vedd lejjebb a soc feszt 1V-ra, ha úgy stabil a gép és nézd meg úgyis, mennyire melegszik.

(#12452) Land válasza Dragon3000 (#12451) üzenetére


Land
veterán

Már 0.95 V néhány teszt óta. Így tartok 77 foknál ahogy fentebb írtam.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12453) Dragon3000 válasza Land (#12452) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor meg mi a gond, ha azt nézem nála alapból is hűvösebb a cpu, így kérdés a szobahőmérséklet is, lehet nála az is alacsonyabb pár fokkal, amitől lehet ilyen eltérés. Meg ez egy tesztelő, nem hiszem, hogy ezzel játszanál egész nap, na meg a 77 fok már nem olyan vészes, 240-es aio-val 1,375V-tal és 4GHz-en nekem is felmegy 70 fok főlé, igaz 1,1V soc-cal, na meg a ventik és a pumpa is vissza van véve.

[ Szerkesztve ]

(#12454) Kolbi_30 válasza Land (#12445) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ha nálad melegebb mind, akkor valamit te csinálsz rosszul. Sok paszta, nem húzod rá eléggé a hűtőt, stb..nem a proci szar user error.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12455) Land válasza Kolbi_30 (#12454) üzenetére


Land
veterán

Nem kizárt, hogy béna vagyok. Holnap kiderül az új hűtővel.
Pár évig egy ősrégi i7 2600k-t használtan Brocken 2-vel. Nulla tudással ráírtam egy srácra, hogy segítsen az OC-ban. Leírt pár dolgot. Pár óra alatt megvoltam (nyílván lehetett volna még vele szórakozni megfelelő tudással). 4.4 Ghz-en max 76 fokig ment fel. 2 évig használtam úgy.
Ezt meg 3 hete bütykölöm. :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12456) M@no válasza Land (#12441) üzenetére


M@no
tag

"Elől 2 db Arctic P14 BE, hátul 1 db 12 cm Fractal Design Ki és felül 1 db 12 cm Fractal Design BE (utóbbi késöbb került oda, nem sok vizet zavar)."

Én azért a helyedben megpróbálnám azt is, hogy a ház tetejében lévő ventit megfordítsam, kifele fújja a levegőt, hátha segít.

(#12457) Skynet258


Skynet258
veterán

Új NZXT CAM szoftver jött tegnap megújult dizájnnal. Egyelőre nincs vele gond.

https://geekpulse.hu

(#12458) alázógyík válasza Land (#12455) üzenetére


alázógyík
őstag

Fólia darabka nem maradhatott a hűtő alján?

(#12459) Sztyepadzso válasza M@no (#12456) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Igen, felül inkább kivenni kéne, nem betolni.

[ Szerkesztve ]

(#12460) duke90


duke90
csendes tag

Sziasztok, abban tudna valaki segíteni, hogy egy szimpla ventis 120-as komakt vízhűtő, pl. Arctic Liquid Freezer jó választás-e egy AMD FX 4170-re, tekintettel arra, hogy sajnos nagyobb borda nem fér be a házba, és a jövőben lehet, hogy cserélem a procit valami 8 magosra.
Illetve mennyire rizikós egy használt aio hűtő, pl. a szivattyú tekintetében? Köszi :)

(#12461) szasanyi válasza duke90 (#12460) üzenetére


szasanyi
félisten

Eszerint nem kompatibilis az AM3+ foglalattal vagy nem tudod rászerelni. Ez alényeg a választáskor, erre figyelj (meg arra, hogy 125W TDP CPU-ra akármilyen játékvín nem lesz elég).

(#12462) duke90 válasza szasanyi (#12461) üzenetére


duke90
csendes tag

Szia, köszi! Egy korábbi PH-s cikk szerint (még a LF 1-es verzióról szól) a kisebbik is elbír 250W TDP-vel. Ebbe szerintem elég sok CPU belefér, nem? Ill. az LF 1 rámegy az AM3-as foglalatra is. Ha esetleg használtan találok ilyen hűtőt, szerinted jó lehet? Vagy idővel hajlamosak ezek elromlani, csöpögni, ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#12463) szasanyi válasza duke90 (#12462) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez a használt vásárlás szubjetív - én ált. nem preferálom- egy ilyen eszköznél egészen biztosan mellőzném. A gyári adaat szerint a Ryzen 5 3600-at is jól hűti egy rakás típus azt mégsem. Nem jellemző hiba a szivárgás (sőt, elenyésző az AIO esetében) de a szivattyű hangoskodása, meghibásodása viszont igen.
Az újjal nem nyúlhatsz mellé és az ARCTIC Liquid Freezer II 240 10 év (!) garival kuponozva jó áron megvehető HA megoldható a lefogatása (ellenkező esetben AM3+ kompatibilis szükséges).

(#12464) duke90 válasza szasanyi (#12463) üzenetére


duke90
csendes tag

Köszi, gondolkodom még. Most a gyári hűtővel megyek, ami elég hangos. Viszont ahogy nézegettem, egy minőségi levegős hűtő is nagyjából ~15e használtan (régebbi konfig, limitált ktsgvetés, az AM3 platfom marad még egy jó ideig), és talán a vizes hűtő halkabb tudna lenni, ezért jutott eszembe (meg még sosem volt vizes hűtőm...)

(#12465) Land


Land
veterán

Ha már Arctic Liquid Freezer II 240. Ma megvettem és fel is raktuk. Azért nem egyszerű a történet, pl ramot ki sem tudom venni vagy a cpu tápkábelt a hűtőtábla leszerelése nélkül. Persze ha nem kell hozzájuk nyúlni, akkor mindegy.
Ugye én rívok itt az Alpenföhn Brocken 3 miatt.
Különbségek:

4 GHz, LLC3, offset - 0.0625 V, 0.95 V Soc voltage, ram 3200 mhz és 1.35 V. Stb, tehát minden azonos a 2 hűtő tesztelésekor.
Első a max CPU, második a max VR MOS.

Brocken 3:
C20 CPU: 76 fok, 64 fok
Aida CPU 4 perc: 60.1 fok, 55 fok
Aida FPU 2 perc: 97,4 fok, 71 fok

Arctic Liquid II 240:
C20 CPU: 64.8 fok, 58 fok-> -11 fok, -6 fok
Aida CPU 4 perc: 47.5 fok, 52 fok-> -12 fok, -8 fok
Aida FPU 2 perc: 86.6 fok, 66 fok-> -9 fok, -5 fok

Az előző Ryzen 2700-am legjobb beállítása:
4 Ghz, LLC8, offset - 0.0875 V, 1.0125 V, ram 3200 Mhz és 1.35 V stb

Brocken 3:
C20: 72.9 fok, 70 fok
Aida CPU 4 perc: 56 fok, 63 fok
Aida FPU 4 perc: 85.3 fok, 73 fok
Intel Burn Test Standard: 78.9 fok, 72 fok

Arctic Liquid II 240:
C20: 59 fok, 62 fok-> -14 fok, -8 fok
Aida CPU 4 perc: 44.8 fok, 54 fok-> -11 fok, -9 fok
Aida FPU 4 perc: 71 fok, 65 fok-> - 14 fok, -8 fok
Intel Burn Test Standard: 61.5 fok, 70 fok-> -17 fok, -2 fok

Az Arctic marad, Brocken 3 megy. :)
És tesztelem tovább mit lehet kihozni vele a 2700-ból.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12466) szasanyi válasza Land (#12465) üzenetére


szasanyi
félisten

Remek ez, és évekig ki fog szolgálni! :) Zajszitet milyennek ítéled?

(#12467) Speed® válasza Land (#12465) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pumpa/venti fordulatszám? A kis VRM blower szabályozható vagy fixen sereg?

(#12468) Pro!Petya válasza Skynet258 (#12457) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Megtudnád nézni hogy az új CAM bezárása után is megtartja-e a fordulatokat a pumpa és a ventik? Van pár fix profilom és ezeket szeretném használni de az újabb verziókkal ahogy bezárom a programot, vissza is állnak alapra a fordulatok. Többek között ezért is használom a 3.7.8 -as verziót mert ennél ez még működik.
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12469) Land válasza szasanyi (#12466) üzenetére


Land
veterán

Nem érzem vészesnek, sem tolakodónak. Alapból csak közel hajolva hallom úgy, hogy egy széken van az oldalára fordítva a gép levett oldallal.
Terhelés alatt természetesen hangosabb, de nem durva.

Speed(R):

Jó kérdés, hogy ez a kis VRM venti vagy a radiátoron a dupla ventik.
Valahol olvastam, hogy lejebb lehet venni a fordulatát a VRM ventinek.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12470) Skynet258 válasza Pro!Petya (#12468) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen megmarad minden nálam az ezelőtti verzióval sem volt gond szerencsére... Lehet nálad bezavar valami egyéb program ami még beleszól a vezérlésbe (akár a ház ventikhez való).

https://geekpulse.hu

(#12471) Pro!Petya válasza Skynet258 (#12470) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Köszi akkor lehet kipróbálom! :R
Sajnos nálam fix hogy a cam volt a ludas mert a régebbiekkel gond nélkül megtudtam csinálni, az újabbak meg rendre visszaállították a fordulatokat alapra amint bezártam a progit.
Többek között ezért is szoktam kilőni miután beállítottam magamnak a kívánt profilokat.

Nem normális hogy egy programnak ami csak venti/pumpa vezérlésre kell nekem ennyi processt meg memoriát emésszen fel.....
Elég sokat benchelek a géppel és konkrétan Cam elfogadhatalanul visszafogja.
Biosból megy minden egyedül, az X62 miatt vagyok csak ráfanyarodva a Cam-re , ha tehetném akkor azt is onnan szabályoznám de hát nincs rá mód.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12472) Skynet258 válasza Pro!Petya (#12471) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát az új ebből a szempontból még rosszabb ahogy látom...

https://geekpulse.hu

(#12473) frelife


frelife
aktív tag

Sziasztok :)

A gépem:
Lap:ASUS TUF X570-PLUS GAMING
Proci: Ryzen 7 3700x
Ram: 32G Corsair Vengeance Rgb pro 3200Mhz 16Clk
Vga:ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX2070S A8G
Táp: EVGA SuperNOVA 750 G+ 750 W, 80 Plus Gold
Ház:Cooler Master MasterBox TD500L
Elől 3om 120mm corsair 120LL hátul ugyan ez és felül 2db 140mm corsair HD ventik vannak, felülre tervezném berakni a vizet hogy az átszellőzés megmaradjon.

Nos,eddig gyári hűtő van benn. A max hütő 165mm amit be tehetnék, eddig noctua meg broken 3 és dark pro 4-en filóztam, de házat jelenleg nem akarok cserélni,viszont a hütésen javítanék.

olvastam Land tesztjeit és amugyis ezt nézegettem, tehát ajánlott e ez?
ARCTIC Liquid Freezer II 360 vagy a kistestvére a két ventis?
vagy mit tegyek fel ami jo lenne max 40K-ig?

köszönöm előre is.

(#12474) szasanyi válasza frelife (#12473) üzenetére


szasanyi
félisten

Annak a háznak az előlapja milyen, mesh háló vagy zárt akril/üveg?

(#12475) frelife válasza szasanyi (#12474) üzenetére


frelife
aktív tag

Oldalt a ventiknél van két oldalt rés 2cm,középen a sajnos akril.

[ Szerkesztve ]

(#12476) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Én is gondolkodom egy Arctic Liquid Freezer II vízhűtésen. Fractal Meshify C házba foglalna helyet egy forrófejű 3700x társaságában. 280 verzión gondolkodom a frontpanelre (317 mm x 138 mm x 38 mm). Beférne ebbe a házba? Vagy inkább 240 jobb lenne felülre?

(#12477) szasanyi válasza frelife (#12475) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor ne másik hűtőt keress, hanem vedd le a ház elejét! Meglátod mennyit javul, és ha igazam van akkor egy 15k-e léghűtés pont jó lesz (azt az akrill előlapot ki kell serélni vmi mesh/perforált cuccra). Én is itt tartok a P350X házammal, nálam -15 fok lett a LOAD CPU hőmérséklet a ház eleje nélkül.

(#12478) frelife válasza szasanyi (#12477) üzenetére


frelife
aktív tag

Hát erre gondoltam én is hogy veszek hálot és valahogy leszedem az akrilt és ráteszek egy mesh hàlót,de mókolni nem akarok csak ha nincs más. Most játèkok alatt a cpu 63 fok a vga 62 maximum. Tehát azt mondanám hogy nem olyan rossz az.igy csak a proci hűtésén akarok változtatni.
Vagy új házat veszek ami hálós elöl
Vagy léghűtés de amit szeretnék nem biztos hogy befér lévén 165mm a helyem
Vagy vízhűtés
Vagy mókolok az előlappal
Ha most leszedem az előlapot akkor nincs porszűrés

Tehát igy a leg egyszerűbb ha veszek egy vizet.

(#12479) Speed® válasza frelife (#12478) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

165mm helyre tökéletes egy B3..ha a gyárival ilyen értékeid vannak, nem kell feleslegesen pénzt égetni..aprón ízlésnek megfelelően találsz jóárasítva B kategóriást is.

(#12480) frelife válasza Speed® (#12479) üzenetére


frelife
aktív tag

Ok. körbenézek ott is. Meglássuk.köszi. csak tudod ez miatt már futottam egy kört a megfelelő topicban hogy kérdés e hogy befér e,mert nem akartam méricskélni. De lehet holnap lebontom és nincs más mérek egyet.

(#12481) Land válasza Speed® (#12479) üzenetére


Land
veterán

Nem kizárt másnál jól fog szerepelni a Brocken 3.. Kiderül

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12482) Speed® válasza frelife (#12480) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igazából nincs új a nap alatt, továbbra is kényelmesen beférne.
A házad speckója 165mm, a B3 valójában pedig 163mm csak.
A standard verzió 8.5kért (B kat.) nagyjából ajándék kategória,
de ha kell a pimp, az ugyanilyen Black is simán bestbuy 11ért,
ha a 2. venti nem férne el az IO shield dizájnvackától, tartalék.

(#12483) Speed® válasza Land (#12481) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

10+ darab megfordult nálam, ill. építettem be, tökéletesek,
komolyabb fűtőértékű procikon is tökéletesen helytálltak..
Nem tudni nálad mi okozta a nagy difit, de ne általánosíts.

(#12484) szasanyi válasza frelife (#12478) üzenetére


szasanyi
félisten

Azok a hőfokok már most is jók, szvsz fölösleges a vízhűtésre áldozni (valamint a léghűtés hosszabb távon egyszerűbb és megbízhatóbb megoldás). A ház elejéből az akril betét ki, és egy mesh/perforált lemez be (mondjuk matt feketére fújva). Meg lehet szépen csinálni, csak a kivételt kell megoldani és szerválni a helyére pontos méretet (házcsere drágább és szét-, összeszereleés...).

(#12485) Land válasza Speed® (#12483) üzenetére


Land
veterán

Nem általánosítok. Következő tulajnál úgyis kiderül, hogy csak nálam nyújtott szerény teljesítményt vagy kakás darabot vettem.
Évekig használtam megelégedve a Brocken 2-t 4.3 GHz-re húzott i7 2600k-n. Pont ezért vettem meg a tesóját.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12486) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Corsair H45-el van valakinek tapasztalata? Esetleg véleménye?

Előre is köszönöm!

(#12487) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy ARCTIC COOLING Liquid Freezer 240 hűtő. 2017. Januárjában vásároltam amit múlt hónapig nagy megelégedéssel használtam. Jött egy konfig csere amihez elég rosszul választottam házat így a kompakt vízhűtést is eladtam.
Itt kezdődnek a gondok. Az új tulajdonosa összeszerelvén a gépet azt tapasztalja, hogy a pumpa valószínűleg nem indul el. Már mindenféle csatlakoztatást kipróbált, sajnos nem járt sikerrel. A CPU hőmérséklet nagyon magas, játék közben . nála így van a pumpa felszerelve:

Nálam pedig így volt:

A számlát és a garilevelet előtúrva látom, hogy sajnos csak 1 év garit adott rá az Ipon, nem tudom az Arctic nem-e 3 évet adott.... Lehet ezt amúgy javítani, ha netán a pumpának van valami baja?

(#12488) Devid_81 válasza smiti (#12487) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet, hogy levego van a rendszerben.
Erdemes lenne az a pumpat elforgatni neki, ugy ahogy nalad volt.
De elobb en lehet kiszednem a helyeben az egeszet a gepbol, majd adnek a pumpanak alaplaprol aramot, akar ventilator hosszabbitorol, es meghallgatnam, tapogatnam, lehet e barmit erezni/hallani a pumpanal, hogy megy e.
Csak kozben rakjon valamit ideiglenesen a procira, amig a vizhutovel probalkozik ne melegedjen el a cucc.
Gyanitom, hogy a levego buborek, ami jo esetben a radiator tetejen van, az most a pumpa korul megragadt valahol es amiatt a rossz hoatadas.
Ha a pumpa egyaltalan nem menne sztem alig jutna el a windows teljes bootig, nem hogy jatek... :U
Van egy 90%-os tippem, hogy a pumpa megy.

Ezenkivul az sem tudjuk az uj tulaj rendesen pasztazott-e :U

...

(#12489) smiti válasza Devid_81 (#12488) üzenetére


smiti
addikt

Azt mondja nem nagyon veszi észre hogy menne a pumpa. Már átfordította úgy ahogy nekem volt, most is szimpla videózás közben 60 fokos a CPU. Volt már előtte neki vízhűtése, eléggé tapasztalt ezen a téren. Szerintem a pasztázást is jól csinálta meg.
Akkor még meg kellene próbálni kiszerelt állapotban is átmozgatnia?

Gariról esetleg nem tudod, hogy mennyi lehetett a gyári? Sajnos az AC oldalán már semmi sincs erről a rendszerről...

(#12490) Speed® válasza smiti (#12487) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az LF rögzítője annyira erős, hogy tökig húzva megállhat a pumpa. Lazítson picit rajta, hátha.

(#12491) eszakas


eszakas
senior tag

Szia.

Szerintem.
Nem nagyon látni a a bekötéseket, de az új lapokon van a CPU fan csatlakozó mellett egy csatlakozás a pumpának. A vevőnek van-e ilyen? Vagy a biosban teljes sebességre kell állítani a CPU fant, talán így kap elég feszültséget az elinduláshoz.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12492) snecy20


snecy20
veterán

Ha már Arctic a téma, akkor egy-két mondatot megér, hogy a LF II szériánál visszatérő jelenség lesz, hogy a miniventilátor pár nap-pár hét után el fog kezdeni csörögni, zörögni, zúgni. Elég nagy ökör volt, aki kitalálta.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12493) Land válasza snecy20 (#12492) üzenetére


Land
veterán

Neked már ugat?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12494) snecy20 válasza Land (#12493) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, határozottan van már egy kellemetlen reszelős hangja. Még gondolkodom hogy mi legyen, mert a hűtési teljesítmény az egy 33k-s AIO-hoz képest nagyon jó (LF II 360) ezt a kis "pörgettyűt" viszont ki kellene iktatni mindenképpen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12495) szasanyi válasza snecy20 (#12492) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nagyon gáz... Mert ugye cssak rosszabb lesz, és ha ennyi idő után jelentkezett akkor valszeg romlani is fog. Egyébként nem volt hülye aki kitalálta, inkább az aki spórolt a gari ventivel (csapágyazással) ami ugye "tönkrevágja" az egészet.

(#12496) frelife


frelife
aktív tag

hát, nekem egy Arctic LF 240 ma állt végleg üzembe, már futott pár napod de mára készült el az új házban minden és azt kell mondjam nem csalódtam eddig, Aida64 Streszt teszt 10 perc után stabilan tartja a CPU 57 Fokot. a GPU 62 fok.
Játék alatt NFS Heat a CPU 48!!!!!! fokos a GPU 56.
Bár ehhez kell egy jo ház is meg házhütés, de ez nem tom finomabban mondani de Basszó cucc.

Remélem hogy nem kezd el ciceregni a kisventi a pumpán, meglássuk. Az biztos hogy rendben teszi a dolgát, tökéletesen elégedett vagyok vele.

(#12497) Cobrusz válasza smiti (#12487) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Gyári gari is sajnos 2év volt :U

(#12498) szasanyi válasza frelife (#12496) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig az a FD ház a zárt eleje miatt nem épp a jó hűtéséről híres.

(#12499) frelife válasza szasanyi (#12498) üzenetére


frelife
aktív tag

Oldalt 2-3 centis beömlők de amugy Nyitható ajtó van rajta :D

[ Szerkesztve ]

(#12500) Speed® válasza Cobrusz (#12497) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5 évvel is árulták sokáig, ha nem ilyen, a gyártóval fel kell venni a kapcsolatot, hátha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.