Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Walter_White válasza Le Klein (#12150) üzenetére


Walter_White
senior tag

Persze. a hűtéseknél én mindig azt mondom, hogy a Maximális hőfok a mérvadó. Nekem 2x360-as 60mm-es radim van, épített víz. De nekem 3600-as proci is 30 fokrol hirtelen megugrik 45-55-re is akár, viszont a Max hőfok 65 tartós terhelés mellett 100%-on. Játéknál 50.
A Prociban van a hőszenzor, nem tudja a hűtő átvenni hirtelen azt a hőt és elszállítani a víz, ami a proci belsejében keletkezik, azt átadja a kupaknak majd a paszta hatékonyabban továbbirja a blokk fele - a blokkból a víz meg a radi fele, és cserélődik a pumpa hatására. Ugyhogy normális jelenség.

(#12152) Floyd80 válasza Walter_White (#12151) üzenetére


Floyd80
addikt

Most mértem 92 fokot ezzel a X62 - 3600 párossal az AIDA ray tracingban, ennyivel jobb az épített? :) A proci radi most felül van, a VGA X62-őt visszatettem előlre, hogy az maradjon 45 fok körül, meg a cső is hülyén volt elvezetve, de úgy látszik ez a Ryzen "menthetetlen" felül.

Játéknál 65 és alulfeszelve se jobb a helyzet, melegszik ugyanúgy 1.3-on is, a radi meg nem is meleg, a folyadék is 40 fok alatt. Minden venti, pumpa alapon megy, de ebből nem akarok engedni.

Pasztára gondoltam még, középre tettem csak egy kicsit, de ha a chip inkább a szélén van, akkor az se jó így sztem. Hátsó venti befúj, de kb. semmit nem jelent, próbáltam ventiket felül intake-en, az talán pár fokkal jobb volt tegnap, mint a mostani kifújó setup, meg úgy nem melegedett a ház teteje. Most visszaraktam kifújóra, így jön ki a meleg (bár a radi nem meleg :) ), de szarok az eredmények ugyanúgy.

Szóval lehet jobb lett volna megtartani a toronyhűtőt, de hát kigondolta, hogy ilyet csinál az AMD.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12153) Walter_White válasza Floyd80 (#12152) üzenetére


Walter_White
senior tag

Egy borsószemnyi paszta elég a proci és a blokk közé az majd szépen szétnyomja lefogatásnál, MX4-et használnék. Ha szabályozható a pumpa engedj rá, nekem D5 van 3000rpm-el, semmi hangja.

(#12154) Pro!Petya válasza Floyd80 (#12152) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ott valami nem kóser még aio-val sem.
3x futtatás után is 76 a max peak nálam , 3600X kitolt PBO -val. (aida raytrace)
De kb mindegy is mert mire a teszt lefut akkor kezd csak felpörögni a pumpa és a ventik :DDD
A víz ha egész napos csapatás is van akkor sem megy 30 fölé. (igaz custom loop)
Játék alatt 52-56 fok de bőven 1,4V felett kap.
Lehet érdemes lenne ujrapasztázni vagy megnézni felfekszik e rendesen. (Nálam a Kryonaut nagyon bevállt évek óta mind cpu/gpu-ra.)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12155) Floyd80 válasza Pro!Petya (#12154) üzenetére


Floyd80
addikt

@Walter_White Borsószem és MX4 pipa.

Van itthon Kryo, de nem jött be, már elhasználtam az egészet. :) Mások is panaszkodtak, hogy a kicsi kiszerelésben lehet gyenge minőségű. Múltkor próbáltam, pár napot volt fenn és kaparni lehetett úgy megszáradt, eredmény se volt jobb, az MX4 rugalmasabb.

Leszedtem az oldalát, a teszteket elindítva a hőmérséklet nem változott, legyen 2-3 fok VGA-nál, proci maradt 60 fölött játéknál, tehát a ház szellőzése akkor nem rossz.

Ha a pumpát a CPU-ra állítom a Liquid helyett, akkor jobbak az értékek, mert a pumpát magától maxra teszi, így csak a 80 fok a ray tracing teszt, játék is csökken 55 körülire. Úgy látszik akkor nem úszom meg a pumpa sebességnövelést, 2800 a max. amin fut, nem mondanám túl csendesnek, de lehet hozzá kell szoknom.

Így néz ki most a setup, a vízzel a VGA melegedése megszűnt, a hátlapról nem áramlik fel durva meleg, max langyos levegő, a szobahőmérséklet 23 fok, VGA felett most 27-28 körül. A proci környékén szintén ennyi a levegő, a radi langyos, de meleg jön ki, tehát a ventik szépen lehúzzák a meleget. Ha visszateszem az üveget, ha hozzátesszük, hogy az szépen tud szigetelni, akkor legyen 30 fok körüli, valahogy bedugom oda is a hőmérőt. A folyadékok mindkét AIO-nál kb. 39 fokon vannak terhelésnél.

Még azon gondolkodom, hogy a front radit is exhaustra teszem, mert eleve minimális levegő megy át rajta a házba, bár ami alul maradt push-pull-ból venit, az végülis elég hűvös levegőt fúj, de így nem kellene portalanítom és leszednem a ház elejét hetente.

Szóval összefoglalva:
VGA fenn exhaust (53-54 fok), CPU elől intake push-pull (52-54 fok, ha fel is ment ezekre a 60 fokokra, visszament 55 alá. Minden venti, pumpa alapon.

CPU fenn exhaust (60+, nem is megy lejjebb). Ha CPU pumpa max, akkor lemegy 55 környékére. VGA elől intake 45.

A VGA értékek amik pontosak, a CPU-é csak hellyel-közel a sok ugrálás miatt.

Minden radi exhauston van értelme? Ha pl. visszarakom a vga-t felülre, mivel a ryzen jobban melegszik és front intake-n több meleget is küld be a házba és akkor végülis a vga-t és magát is melegíti. Ördögi kör ez. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12156) Erdei88 válasza Speed® (#12148) üzenetére


Erdei88
veterán

A Cryorig esetén hasznos volt a plus venti a vrmnek. Jelen esetben majd kiderül, hogy volt-e értelme

szerk:
Arctic Liquid Freezer II 280 AIO Cooler Review: Unique, Affordable Performance

Arctic Liquid Freezer II all-in-one CPU Cooler Review

[ Szerkesztve ]

(#12157) Pro!Petya válasza Floyd80 (#12155) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Azt sok AER-F/P ventit kéne cserélni szerintem első körben.
Anno másik topikba írtad hogy max ~500 vagy ~1000rpm-en hajtod mert afelett már hangos, ami igaz is mivel nekem is fekszik itthon a dobozaiban vagy 4 db P + 1-2 F venti mert eszméletlen hangosak maxon de csak ott érnek valamit..... így hogy harmadára vagy felére vannak fojtva kb csoda hogy bejut a házba némi levegő.
Az a front panel + ezek a leszabályzott ventik nem jó kombó. Viszont így már érthető a 40 fokos víz.
Ezt a hármat nézd meg esetleg:
-Noiseblocker eLoop B14-PS
-Noctua NF-A14
-BQ Silent Wings 3

Ezek maxon járatva halkabbak mint az nzxt-es ~900-1000rpm-en. :K Jah és teljesítményben is verik minden szinten.

Ha maradnak a mostani ventijeid sztem akkor mindegy hogy vannak pakolva a radik a házba.
(toppon meg pushba raknám , de ahhoz kéne jó intake elől)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12158) Floyd80 válasza Pro!Petya (#12157) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi, megnézem ezeket.

Top: push befele vagy kifújni? Most a tetején van a venti kifújásra, úgy gondoltam így könnyebb takarítani majd.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12159) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Toppon ha push akkor, bentről kifújás mindenképp. Nálad most pull-ba van azaz szívja ki.
Fentről semmi esetre se toljuk lefele a meleget.
De jó intake nélkül nem hiszem hogy változnak majd a dolgok. pár fokot talán.
Az a baj hogy bent nálad van a házban 2db radi amiben ~40fokos viz + vga ~55 / ramok~40
/ pch ~50 , / vrm ~50-80 fok -> ezt mind kikéne vinni onnan.... Ha nincs jó intake akkor csak megreked.
Még esetleg az exhaust hátsót ha tudod told minnél lejjebb (ha csúszkás) a vga-ra.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12160) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

[link] Ez a x62 miért olcsóbb? 50k körül vannak és ennél szerepel hogy AM4. Ez csak arra lenne jó? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#12161) Pro!Petya válasza AsakuraDave (#12160) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Otthon ennyiért mennek most. Legalább is én 40-44 körül látom.
Nem , az összes többi lefogató is benne van alapból csak mivel később jött az AM4 még a legelején nem volt benne , így jelzik hogy ezekben már benne van ez is.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12162) AsakuraDave válasza Pro!Petya (#12161) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Oh értem köszi :R
NZXT H510 lesz a ház vagy az Elite verzió bár azt drágállom :DDD Vagy is még van ez a Phanteks P350X de a P360X jobban tetszik de még sehol se látom. Ezekbe elvileg előre állítva befér a kraken.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#12163) L4mie válasza Pro!Petya (#12161) üzenetére


L4mie
veterán

Na, pont ezért vettem olyan házat ahova befér 3x140 es venti előre,
x62 + 140 es venti elől tolja be a "frisslevegőt",
X61 felül, 140 es venti meg hátrafelé a kidobás.
mondjuk majd remélem kipróbálom ryzennel is a kombit.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12164) Pro!Petya válasza AsakuraDave (#12162) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nagyon szépek ezek a frontpaneles házak de hűtés szempontjából hát izééé..... :U

~20 fokkal jobb ha nincs fent. :DDD

Sztem a későbbi szívást elkerülvén javaslom a nyitott frontosokat és olyat hogy a radi kényelmesen mehessen felülre. ;)

(#12163) L4mie

Pfhuu anno én is mit szoptam a rossz házak miatt :((( , akkor megfogadtam hogy soha többet! Legyen kevésbé csicsa de hűtés szempontjából feleljen meg.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12165) AsakuraDave válasza Pro!Petya (#12164) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Igen de nem nagyon találok szellősebb frontal házat ebben a méretben ami tetszene. Corsair 220t még elmegy de tesztek alapján azok a lyukak se segítenek sokat hasonlo mint egy H500as zártan. Illetve eszterga/maros múlttal és ismeretséggel lehet megformaznam azt a plexit rajta de mint irtam a corsairen nem érződik hogy az segit a hőfokon.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#12166) abridabri válasza Pro!Petya (#12159) üzenetére


abridabri
veterán

"Fentről semmi esetre se toljuk lefele a meleget"
Ez nem igaz, ha leheto legalacsonyabb hofok a lenyeg, akkor minden radi befele ,vagy kifele dolgozzon . (mind kifele nyilvan akkor ,ha van eleg intake ami kiszolgalja a radiventiket )
Nalam a front intake / top intake valt be legjobban :
[sajat teszt]

(#12167) Pro!Petya válasza abridabri (#12166) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen, láttam a vizes topikban, viszont pont ez a probléma amit te is írtál.
"( felteve ,ha tudunk a radiventiknek elegendo friss levegot bepumpalni valahol,tehat ez kiesik a legtobbunknel )"
Ha enélkül elkezdi visszajátszani fentről a meleget szerintem csak még jobban megnő nála a hőfok.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12168) abridabri válasza Pro!Petya (#12167) üzenetére


abridabri
veterán

Neki 2x 2db 14cm venti van a radikon . Ha nalam az 1db 14es hatso exhaust venti ki tudja tolni a 3x14 +3x18cm venti altal befujt levegot, akkor nala is. Egy probat megerne szerintem.

(#12169) mihione válasza Pro!Petya (#12164) üzenetére


mihione
őstag

Nalam top exhauston van 240-es aio r5 2600-on,tok low budget ventikkel 1.36v 4065mhz ocval jatek alatt 50 fok a plafon,gpu leghutessel 65.Nekem a hazam pont ilyen okbol at lett alakitva,kapott egy plexi elolapot 2x140-es korkivagassal a ventiknel es fekete foliat,fent pedig +1 120-as kivagast igy felulre rakhattam a radit es elol johet be a friss levego folytas nelkul.
Sajnos szar a zart elolap barmit is vesz az ember,hiaba van oldalt lyuk rajta,a venti erolkodni fog mert nem szembol tud szivni erolkodes nelkul.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12170) Exodion válasza mihione (#12169) üzenetére


Exodion
aktív tag

Lian Li PC-O11 Dynamic :D - avagy ettől zártabb előlapod nem lesz . Videókártyám (RTX2070S-STRIX-A8G) még 65C-t nem látott +150 core CLK-val és +1000mem clk -val. A CPU-m nincs húzva 8600K -val egyelőre és "csak" egy ML240R van rajta amit cserélni akarok egy Celsius S36 -ra de 48C fölé még nem ment.
A radi, oldalt van két Prisma AL12 PWM intake ventivel, lent meg 3db noctua chromax szolgáltatja alólról a friss O2-t. Exhaust ventim 0db mert a feleségem megnyúzna ha még arra is költenék a lakáshitel mellett.

A radi ventik BIOS Silent profillal mennek, a chromaxok fix 600rpm, a videókártya Perf bios -al szintén stock fan curve. Zajszint meg most éppen 30cm -ről 24dB.

[ Szerkesztve ]

(#12171) Floyd80 válasza mihione (#12169) üzenetére


Floyd80
addikt

Köszi az észrevételeket, visszament a klasszikus setup.

Front radi: befúj két venti
Top radi. kifúj alulról, teljesen jobbra toltam, hogy a lehető legkevsebb meleg menjen rá VGA felől.
Hátsó venti: kifúj, letoltam tökig a VGA fölé.

CPU pumpa: performance-ra téve

Kingdom Come 20 perc után:

Eleinte még tartotta magát 55 környékén, aztán elszabadult a hőmérséklet, a venti profil nem számított semmit. Bedugtam ilyen hőmérő drótot, VGA fölött ilyen 34-35 fok, a ház tetejében 36 fok kb. Ilyen 32-35 fok áramlik ki felül, a ház elején kicsit hűvösebb.

És ugye a gond, amit írtatok is, hogy semmi levegő nem jön be, mert a front radit ezt a AER venti nem fújja át, hátul hiába teszem intake-re, rács van, arra meg szűrőt teszek rá, ugyanúgy nem jön be semmi érdemleges. Úgyhogy sztem visszarakom a proci radit előre, qrvaanyját az AMD-nek, semmi ilyen baj nem volt a 2600X-szel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12172) mihione válasza Exodion (#12170) üzenetére


mihione
őstag

Az egy atom jo haz,ha cserelnek mar csak arra,nem ertem a tobbi gyarto miert nem igy oldja meg a szellozest,alul vegig es felul vegig ventihely,fizika szerint is ez a legnyerobb felallas :D
A legtobb "zart" eleju haznal alul egyaltalan nincs bemenet mivel ott szoktak kette osztani a kamrakat.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12173) Pro!Petya válasza Exodion (#12170) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az egy teljesen jól szellőztethető ház a zárt előlappal is, de amikről beszéltünk azok azért más kialakításúak.

(#12172) mihione
+1

(#12171) Floyd80

Még mindig nem világos hogy miért melegedik a cpu nálad ennyire..
Alacsony usage , kevés fesz mégis elszállnak a hőfokok :F

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12174) Floyd80 válasza Pro!Petya (#12173) üzenetére


Floyd80
addikt

Sztem simán a két radival kinyírtam a ház minden jó tulajdonságát. Még olyan alternatíván gondolkodom, hogy az egyik radit valahogy lerakom a táp fölé lévő rácsra a VGA alá. Most sajnálom a régi Silencio házat, azon volt lyuk kivezetni a radit házon kívülre.

Ha nagyon tré lesz elől is, (bár ott volt pár napig), akkor visszatérek valami prémium légre.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12175) Kolbi_30 válasza Kaci84 (#12135) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem Kraken M22 van. Nem hallom a hangját.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12176) Floyd80 válasza Floyd80 (#12174) üzenetére


Floyd80
addikt

Update:

VGA rad fent, exhaust alulról 500 RPM. Radi teljesen jobbra tolva szemből, hogy minél kevesebb meleget kapjon a VGA felől. VGA pumpa silenten, 2000 RPM.

CPU rad elől. Push (500RPM)-pull, volt még itthon Arctic P12, azok vannak pullban (kb. 850 RPM). A radikat nem szedtem ki, csak a pumpát cseréltem fel, ezért van alul a cső, de mondjuk az Asetek szerint így is jó, meg a VGA-nál is így volt. Pumpa itt is silenten.

Hátsó exhaust venti 650 RPM, VGA venti 650 RPM. Ezek így az alapbeállítások, szoba 23, ház üveglap fenn.

Paszta: a proci pumpa levétele után ez fogadott és múltkor is így volt, hiába tettem középre egy pöttyöt, le is mértem, így elcsúszott. Sőt legutóbb szerintem a pumpa közepére tettem. Akkor így a magon és a SOC-on nem sok paszta volt. Most a delidelt 3600 alapján a magra, a SOC-ra tettem pöttyöt, meg a másik üres sarokba egy kicsit.


Eredmények:
A CPU hőmérséklet (lekopogom) megjavult, 79 volt a max AIDA RT teszt, Cinebench 70 és akkor a játék, ami számít:

CPU: Az ugrálásokat leszámítva az állandó érték 50 fok, szépen visszamegy ide alap pumpával is, tegnap a visszaállás nem ment, felmelegedett és ott is maradt 65 környékén és full pumpával. Persze majd több órás game után lesz mérvadó, de egyelőre ez így jónak tűnik. A képeket akkor lőttem amikor visszaállt 50 fokra, tehát előtte melegebb volt és a terhelés nem csökkent. A folyadék a tegnapihoz képest 41.8 és 33.4.

VGA: átvette a pofozógép szerepét, elég jól bírta percekig 50 fokon, de aztán elszállt 55ig és ott is maradt. A folyadék 46! fokos volt, a pumpa elment 2400-ig, ahogy a venti is 900-ra mikor melegedett, de az RTX chip úgy látszik nem olyan érzékeny a radi elhelyezésre. Persze 6-7 fok és kicsivel gyorsabb pumpa és + 6-7fok folyadéknál is. Érdekes a folyadék tegnap mindkettőnél kb 39-41 volt, ma első radi 33, fenti 46.

A ház tetején a rácson, középen 39 fokos levegő jön ki, balra 38 jobbra 36. Hátsó ventinél 31- Ház eleje rácsnál legfelül 30, a felső ventinél 27, lefele haladva legalul 23.

Még az a kérdés, a front pull ventiknek van-e értelme, hogy mennek a házban, valamit csak leszív a radiról, de azt meg a VGA-ra küldi be. Mondjuk a felsőnek a levegőjét rögtön be is szívja a fenti jobb szélső.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12177) Floyd80 válasza Floyd80 (#12176) üzenetére


Floyd80
addikt

A rad venti helyesen: a VGA-é ment 500-on, a proci ment fel 900-ra, a kábeleket nem cseréltem át, ezért rossz a hwinfo-ba, tehát a 46 fokos folyadékhoz volt az 500 RPM, akkor ezt majd beállítom.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12178) Kolbi_30 válasza Floyd80 (#12176) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ahogy nézem a pasztazas nem megy. Kend el a procin amikor rateszed, sokat segít..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12179) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Sziasztok! Pár napja használok R3600x procin Kraken x62-t, ezzel egyidőben felszabadult 2 Alpenföhn wingboost 2 plus (narancsbelű) ventim. A kérdésem, hogy érdemes-e az x62 gyári ventiket a wingboostokra cserélni?

(#12180) Floyd80 válasza Kolbi_30 (#12178) üzenetére


Floyd80
addikt

Inkább a pumpa felrakása nem megy. :) Mikor beakasztom és becsavarom, abban a kis időben a csövek meg a radi elhúzza kicsit oldalra.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12181) Floyd80 válasza Sz4bolcs (#12179) üzenetére


Floyd80
addikt

Fentebb volt téma, hogy érdemes lehet cserélni a gyárit, mert 900-1000 környékén már van hangja. De a gyári az radira van tervezve, nem tudom ez Wingboost mennyire lenne jó rajta, bár azt írják, hogy univerzális.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12182) Speed® válasza Kolbi_30 (#12178) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annál rosszabb..X, középen kis többlettel. Nagy IHSen ez a legjobb szvsz.
Persze ez a magok fölé csak teljes tévedés, az IHS hőelosztó szerepe bukik.

[ Szerkesztve ]

(#12183) Floyd80 válasza Speed® (#12182) üzenetére


Floyd80
addikt

Szétkenés...a Kryot nem lehet, MX4 lehet, de sztem sok kerül rá, a fehér trutyikat lehet vékonyan.

SZóval volt szétkenve is múltkor MX4 ezen a pumpán, azt szépen kitolta a szélére, lehetett ganézni az egészet, úgy látszik ez jobban ráfeszül a proci kupakra, mint a korábbi toronyhűtő.

X is volt, de az X is elcsúszik, bár ott a nagyobb része be volt fedve, csak az egyik sarok nem. A GPU-n szépen elterül, mert ott a G12 fogja a pumpát, rá tudod illeszteni függőlegesen. Itt meg beakasztom, bacsavarom és elcsúszik, pedig nem mozgatom, erőltetem. Délután megnézem, hogy néz ki a mostani a három pötty.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12184) Pro!Petya válasza Floyd80 (#12183) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"Szétkenés...a Kryot nem lehet"

Dehogynem, sőt a kryot kenni kell (vékonyan) mert ez nem az a fajta amivel X-et vagy pöttyöt raksz.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12185) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, gondolkozok, hogy talán a közeljövőben vennék kompakt vízhűtőt. Így első körben a nzxt kraken x62-őt néztem ki, van esetleg más ami jobb vagy ugyanolyan jó csak olcsóbb? Ventit nem akarok cserélni rajta és házat sem, amibe csak előre lehet beszerelni (thermaltake core g21 tg). Vagy maradjon inkább léghűtő? Cpu-t direkt nem írok, mert úgyis változni fog az is valamikor. Köszi előre is.

(#12186) alázógyík válasza Speed® (#12182) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

9900K-ra mit ajánlasz? Mostani léggel 80 fok fölé is megy.
240-es v. 360-as radiátor is beférne.

:R

(#12187) Kolbi_30 válasza Create. (#12185) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Azt nézegetem én is. Csak drága.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12188) Create. válasza Kolbi_30 (#12187) üzenetére


Create.
addikt

Annyira nem vészes 43-45eft 72hó garival (ahogy néztem van ahol csak 2évet adnak, pl ipon, igaz ott 40eft).

(#12189) bananfa válasza Create. (#12188) üzenetére


bananfa
csendes újonc

alza-ba van egy x62, felbontott csomagolásba 31ezerért

(#12190) Create. válasza bananfa (#12189) üzenetére


Create.
addikt

Nem ebben a hónapban venném, most még érdeklődő stádiumban vagyok😀 hogy egyáltalán a ház elejébe érdemes-e rakni. Meg kibontottat nem is akarnék. felülre nekem nincs hely rakni. Meg hogy van-e jobb ebben az árkategóriában vagy olcsóbban, ami vállalható teljesítményű és nem kellene cserélni rajta ventit. Mert úgy szeretném, hogy egységesek legyenek a házban a ventik, tehát ha az nzxt x62 lenne, akkor vennék még 1db 140-es és 2db 120-as nzxt ventit, ami a krakenen is van. Cpu terén kivárnám a zen2+ es abból vennék 6/12 vagy 8/16 szálast, tuningolni nem szeretném majd a cpu-t.

[ Szerkesztve ]

(#12191) Speed® válasza bananfa (#12189) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1 év garival a 6 helyett..10k spórolás nem jó deal ezért cserébe.

(#12192) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Vásároltam egy Corsair h150i pro aio-t beüzemeltem és miután távoztak a buborékok, feltünt hogy a gyárilag hozzácsomagolt ventik zajosak, és már most kerregnek még nagyon alacsony fordulaton is (icue sielnt mode). A pumpa se épp a leghalkabb, ha mondjuk tegyük fel visszaviszem milyenre érdemes cserélni? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#12193) jaffa 2843 válasza BogyóBP (#12192) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Noctua NH-D15 ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#12194) #16258048 válasza Speed® (#12191) üzenetére


#16258048
törölt tag

de gyártóit ugyanúgy megkapod

(#12195) Floyd80 válasza Create. (#12188) üzenetére


Floyd80
addikt

Alzát kell figyelni, mert augusztusban 38 volt az új, akkor hoztam el a másodikat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12196) Create. válasza Floyd80 (#12195) üzenetére


Create.
addikt

Black friday környékére tervezem a vásárlást. De akkor előre, ha megy az nem gond? Mert ugye akkor a házba a bordán keresztül jutna levegő.

(#12197) Exodion


Exodion
aktív tag

Celsius S36 -ról mik a vélemények? Használja valaki?
Az FD ügyfélszolgálatával beszéltem, és náluk is megvan a ha ereszt és nem te raktad tönkre akkor álljuk a kár értékét szabály mint a Corsair -nél meg az NZXT -nél. Tesztek alapján is elég minimál különbség van az X72, S36, h150i -k között (1C -s különbségek GN tesztek alapján).
Lényeg hogy nem akarok custom szoftvert hogy ne legyen rainbow-puke :DDD .

(#12198) Floyd80 válasza Create. (#12196) üzenetére


Floyd80
addikt

A CPU hőmérsékletének csak jót tesz, hogy elől van (6-8 fok), a kérdés, mennyire melegíti a VGA-t a bordáról befújt meleg és a bejövő levegő hiánya mennyire borítja meg a légáramlást, mert ezeken a bordákon sok levegő nem jut át, nálam pl. push-pullban van elől.

Nálam kettő X62 is van a házban, ezért nehéz nyilatkozni, de most úgy néz ki megvan a kompromisszum, VGA és CPU is 50-55 fokon van, elől van a CPU, fenn a VGA, fordítva meg VGA 45-48, CPU 60+. Ha elől csak venti lenne, akkor valszeg a top radi is jobb eredményt érne el.

"Mert úgy szeretném, hogy egységesek legyenek a házban a ventik, tehát ha az nzxt x62 lenne, akkor vennék még 1db 140-es és 2db 120-as nzxt ventit, ami a krakenen is van. Cpu terén kivárnám a zen2+ es abból vennék 6/12 vagy 8/16 szálast, tuningolni nem szeretném majd a cpu-t."

Két 140 van a X62-őn, de ha amúgy is ilyen ventiket vennél még, lehet kisebb NZXT házzal jobban járnál, amikhez alapból jár. :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12199) Create. válasza Floyd80 (#12198) üzenetére


Create.
addikt

De ezt a házat szeretem, meg ennek az eleje rácsos. Gondolkoztam én is rajta, de ezek az nzxt házak elől mind zártak, így levegő is alig jut a házba. Ez a tt szerintem ilyen szempontból lényegesen jobb.

(#12200) Grózi válasza BogyóBP (#12192) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Corsair venti az életben nem lesz soha halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.