Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok jelenleg milyen vízhűtést ajánlanátok egy i7 7700k alá, amivel jobb teljesítményt érnék el mint egy dark rocks 4 el! :R

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#11352) Speed® válasza Thermy (#11351) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmilyet..relid után még a DR4 is kisebbre cserélhető akár vagy elegendő a kimaxolt OChoz..nem a wattok miatt melegszik, hanem a TIM/IHS okán.

(#11353) Thermy válasza Speed® (#11352) üzenetére


Thermy
tag

Delidelve van! De még így is felkúszik egy ac közben 77 fokra ha 100%-on hajtom, és az elvárt teljesítményhez sajnos annyin megy!

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#11354) Speed® válasza Thermy (#11353) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mi van az IHS alatt, paszta vagy LM? Utóbbi esetben, ha nem extrém tartományban jár a fesz/órajel, picit magas érték, de nem veszélyes. Egy AIO sem fog érdemben változtatni ezen..

(#11355) Thermy válasza Speed® (#11354) üzenetére


Thermy
tag

Jókérdés itt egy hp-s kolega (Cink_Elek) csinálta! tetején mx4 van az biztos és alap órajelen megy a proci

[ Szerkesztve ]

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#11356) Speed® válasza Thermy (#11355) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor ott valami nem kerek..alapon LM kencével az sok..IHS fixálva?

(#11357) Thermy válasza Speed® (#11356) üzenetére


Thermy
tag

Ne haragudj de az a baj hogy ennek a felét nem értem, nem nagyon vagyok otthon a témában, csak azt tudom hogy nagyon meleg! LM, IHS mit takar pontosan?

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#11358) Pro!Petya válasza Thermy (#11357) üzenetére


Pro!Petya
addikt

LM : liquid metal , IHS : hőterítő kupak

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11359) Puma K válasza Pro!Petya (#11358) üzenetére


Puma K
veterán

LM : liquid metal : cseppfolyós fém, amit a CPU tetejére és a CPU hűtő közé is szoktak tenni a hagyományos hővezetőpaszta helyett

IHS : hőterítő kupak : ami a CPU teteje, ami a CPU hűtővel érintkezik, ami magával a CPU-val avagy a szilikonnal érintkezik és eloszlatja a hőt

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11360) Pro!Petya válasza Puma K (#11359) üzenetére


Pro!Petya
addikt

De ezt írtam én is csak nem ilyen részletesen :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11361) Puma K válasza Pro!Petya (#11360) üzenetére


Puma K
veterán

Emberünk írásait olvasva az jön át, hogy még az sem lett volna meg neki amit te írtál. Ezért egészítettem ki :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11362) Thermy válasza Puma K (#11361) üzenetére


Thermy
tag

Hát tényleg nem nagyon értek ehez, csak az a zavaró, hogy elvileg minden jó, de a hőmérséklet nem akar lemenni ilyen 60-65 fokra amit el szeretnék érni, ezért vettem fontolóra a vízhűtést, hátha azzal kapnék normális értéket!

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#11363) Puma K válasza Thermy (#11362) üzenetére


Puma K
veterán

Ezért részleteztük neked, hogy mi micsoda.

Ha a hőmérsékleti értékek a lényegek akkor a kompakt vízhűtéstől az épített vízhűtés a még jobb-hatékonyabb opció, de az már ráfizetős eléggé. Plusz az épített víz nem meglepő módon karbantartást is igényel adott időközönként.

Korábban említették neked, hogy valami ott nem kerek annál a delid-nél.

Vedd fel azzal a kapcsolatot aki csinálta, hogy ilyen helyzettel találtad szembe magad és adjon rá megoldást, mert ez így neked nem jó.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11364) deadwing válasza Thermy (#11362) üzenetére


deadwing
addikt

Nézd meg azt a hűtőt jobban.
Mi kaptunk a céghez vagy 15 db dark rock 4-et, és nagyon sok belőlük púpos és nem kicsit.
Az egyiknél, tolómérőt rátéve 1 milliméteres dudor volt a közepén széleihez képest, úgy billegett rajta a proci, hogy alig akartuk elhinni. Ennek eredményeképp a paszta 2-3 hét renderelés után elkezdett szépen lefolyni a széleken, ott szépen kiszáradt, a hőfokok meg elszálltak az égbe. Ilyen ordenáré gyártási minőséget régen láttam...
Mivel gariztatni nem akartuk, síkba csiszoltam a tönköt amennyire lehetett, egyből 25 fok javulást értem el.

Tényleg azt javaslom, hogy vedd ki a procit, takarítsd meg a felületeket, majd nézd meg, nem-e billeg a proci a hűtőn.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#11365) Whysperer válasza deadwing (#11364) üzenetére


Whysperer
addikt

Na ne mar pedig pont msot kezdtem el agyalni dark rock PRO 4 -en :(

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#11366) deadwing válasza Whysperer (#11365) üzenetére


deadwing
addikt

Inkább vegyél valami kompaktot, itteni ajánlás alapján :)
Takarítani is könnyebb mint a dark rock középen levő ventije környékét.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#11367) Whysperer válasza deadwing (#11366) üzenetére


Whysperer
addikt

okes csak lattam 17-19-ert apron bodoz minden szepeket,de akkor nem megy a Delid ,ha hazaertem es akkro akartam ,de akkor majd atgondolom ...... 8))

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#11368) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy ez a pumpa lesz? [link]

(#11369) #65537792 válasza #65537792 (#11368) üzenetére


#65537792
törölt tag

Viszont AIDA alatt (jó csak 3 percet ment), de 47 fok fölé nem ment. Akkor ez az annak a jele, hogy egyszer csak megáll azt kész?

(#11370) Puma K válasza #65537792 (#11368) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem nem indul el a videó, csak tölt és tölt de semmi egyéb nem történik.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11371) #65537792 válasza Puma K (#11370) üzenetére


#65537792
törölt tag

Valóban. Lehet corrupted lett feltötés közben vagy valami. Most jó lesz. :R [link]

(#11372) Grózi válasza #65537792 (#11369) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát nem normális a hangja az biztos-ebből csere lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11373) #65537792 válasza Grózi (#11372) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nincs gari sajnos. Vissza tettem a gyárit.

Nem értékesítési felület.

[ Módosította: Speed® ]

(#11374) snecy20 válasza #65537792 (#11373) üzenetére


snecy20
veterán

Ha esetleg ez itt Off, akkor előre is sorry; Arctic Liquid Freezer 360-as AIO-n a gyári 6db ventilátort milyen más ventilátorra érdemes lecserélni, ami jelentős előrelépés légszállítás terén?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11375) Speed® válasza snecy20 (#11374) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem off, de az összefoglalón kívül kb. oldalanként is felmerül a téma :)
Akasa Apache Black vagy Alpenföhn WingBoost 2 Plus részemről a tipp.
Mondjuk elsősorban nem légszállításban, hanem statikus nyomásra jók,
és erre is van szükség a radiknál. Ha kell -25mm és a csend, ajánlottak.

(#11376) snecy20 válasza Speed® (#11375) üzenetére


snecy20
veterán

Thx. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11377) TiberiusX


TiberiusX
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a vízhűtésről?
Egy R7 2700X-et hűtene.

COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L RGB
https://www.pcx.hu/cooler-master-masterliquid-ml240l-rgb-mlw-d24m-a20pc-r1-vizhutes-744748

Üdv. :)

(#11378) Speed® válasza TiberiusX (#11377) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A pumla leszabályozva ~néma, a csövezés merev, érdemes ezt figyelembe venni, ha kis ház vagy kanyargós beépítés a terv, a ventik meg csillámpónis ívet húznak a kukáig, ha csendet akarsz, instant cserések valami radira ajánlott darabra.

(#11379) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok!
Asus Z170i pro Gaming lap esetében melyik csatlakozóra tegyem a vízpumpát?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#11380) Grózi válasza palfitom (#11379) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bármelyikre teheted-a cpu_fan hybrid(fesz. és pwm alapon is szabályoz) és a cha_fan-k feszültségalapon szabályoznak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11381) palfitom válasza Grózi (#11380) üzenetére


palfitom
félisten

Köszönöm szépen! :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#11382) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy itt az összefoglalóban is ajánlott Enermax Liqmax II 240 kompakt hűtő
Az előéletét nem ismerem, csak annyit, hogy jól működött.
Az egyik csatlakozásnál találtam némi folyadékot. Letöröltem és kb. 1 órája megy a pumpa a levegőben, egyelőre nem spriccel :C
Kell emiatt aggódni? (nem volt még dolgom vízhűtéssel, nekem ez új)
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#11383) TiberiusX válasza Speed® (#11378) üzenetére


TiberiusX
tag

Tudsz ajánlani a gyári ventik helyére valami halkabb, de rgb vezérlős ventillátor?

(#11384) Grózi válasza Winzsolt (#11382) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nem normális és ráadásul a legrosszabb helyen van gond.Én biztos nem kísérleteznék vele-ha van rá gari akkor mehet vissza.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11385) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Gari nem nagyon van. Annyit még hozzátennék, hogy postán érkezett hozzám.
Lehetséges, hogy a hideg időjárás miatt egy kicsit engedett a tömítés?
Ugyan is A csatlakozások eléggé erősnek tűnnek. Este letisztítottam és még egy órát ment kb. Azóta még mindig nincs nyoma lének.
Ha szilikon tömítővel körbe kenném mind a 4 csatlakozási pontot, az mennyire szakszerű?:)

(#11386) bandika0626 válasza Winzsolt (#11385) üzenetére


bandika0626
senior tag

Lehet úgy kellene járatni, hogy egy vasalóra ráteszed, hogy kapjon némi hőterhelést is csak ne forrjon fel a víz benne.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#11387) TiberiusX


TiberiusX
tag

Sziasztok,

Most vettem pár napja egy CM 240L-t és kb óránként hallok ilyen bugyogó hangokat, ez normális?

Üdv.

(#11388) mihione válasza TiberiusX (#11387) üzenetére


mihione
őstag

Ha nem sokkal van magasabban a radi csatlakozasi pontja mint a pumpa resz akkor igen,bar nekem fent van a radi de neha meg igy is hallani h felkapja a levegot,esetleg ha lejjebb veszed a pumpa fordulatszamat az segithet,de ha igy marad akkor se lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11389) TiberiusX válasza mihione (#11388) üzenetére


TiberiusX
tag

A radiátor fent a gépház tetején nálam is.
Hol lehet szabályozni a pumpa fordulatszámát?

(#11390) Lendova válasza Winzsolt (#11385) üzenetére


Lendova
őstag

A Corsair hűtők -20 és 80 fok között bírják a szállítást. Feltételezem a többi gyártónál is hasonlóan van.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#11391) mihione válasza TiberiusX (#11389) üzenetére


mihione
őstag

Az alaplapodtol fugg,illetve hogy melyik csatira raktad,biosban fogod tudni allitani ha nem pwr fanra kototted.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11392) TiberiusX válasza mihione (#11391) üzenetére


TiberiusX
tag

AOI pump ra kötöttem, majd megnézem a biosban. Köszi

(#11393) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok

új alaplap proci került a gépembe.

Beszereltem mindent, csatikat a helyére ahogy az előző konfigban volt.
NZXT Kraken X42
Pumpa csati a pumpa foglalatba.
A radiátor ventije a összekötve a pumpával saját kábelén
USB szintén csatlakoztatva.

Gép indít.

CPU fan error.
biosnál nem enged tovább így, csak ha a hűtő csatiját nem a pumpára kötöm hanem a CPU fan alljzatra.

Viszont így windowsban nem látom a venti fordulatszámát.

Tudna esetleg valaki segíteni?

Remélem jól leírtam a szitut :D

Előre is köszönöm!

(#11394) Speed® válasza oneal1 (#11393) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kikapcsolod a CPU FAN figyelést/riasztást, simán továbbenged.
Mondjuk a lapra kötött ventik fordulatszámát látnod kellene ettől.

(#11395) oneal1 válasza Speed® (#11394) üzenetére


oneal1
senior tag

na ige, azt tudom hogy tovább enged úgy, de azért nem lenne hátrány ha látnám a hűtő fordulatszámát

(#11396) Puma K


Puma K
veterán

Csak nem hagy a gondolat, hogy kipróbáljam azt, hogy egy AIO-ra rátegyek egy 420/45-ös radiátort.

Ha pusztán a technikai részét nézem akkor elméletben a nagy átlag 70l/óra víz mozgatására képes AIO pumpa azért fogja tudni mozgatni egy ilyen radiátor mellett jelenlévő vízmennyiséget?

Vagy a gépház elejében, vagy a ház tetején lenne a radiátor.

Persze mindezt úgy, hogy kellően buborékmentesítve van a rendszer, megfelelő folyadékkal

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11397) Grózi válasza Puma K (#11396) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Engedd el,kb. sz@rnak egy pofon.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11398) koko52


koko52
veterán

Tudja valaki, hogy miért nem tükörre polírozott a Cooler Master Masterliquid lite 240 blokkja? Úgy néz ki, mintha szálcsiszolt volna. Néztem róla képet és gyárilag ilyen. Nagyobb így a hőátadó felület? Vagy a pasztának legyen hely?
Amúgy nagyon szépen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11399) Speed® válasza koko52 (#11398) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyártás folyamán az "ezeknek ennyiért?" kérdést mantrázzák, ez az oka. Ha lappolod, javul a hőátadás, a pasztának nem kell "hely", minél kevesebb felületi egyenetlenség van, annál jobb. Lényegében a levegő kiszorítása a paszta elsődleges feladata, nem a hőközlés.

(#11400) koko52 válasza Speed® (#11399) üzenetére


koko52
veterán

Szóval, ha leszedem kb 6 hónap múlva szerinted polírozzam fel?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.