Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) Speed® válasza sheep (#11250) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem lehet I/O felett a VRM borda, arra meg figyel a gyártó, hogy elférjen hátul.

(#11252) sheep válasza Speed® (#11251) üzenetére


sheep
addikt

Jólvan, kipróbálok egy Macho 120 sbm-et először, remélem nem lesz gond a mérettel.
Aztán ha nagyon nem lesz jó vmi még mindig lehet vizezni.
Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#11253) llacee válasza juliensorel (#11238) üzenetére


llacee
őstag

Na beszereltem a H55-öt a 1080GTX-re, a radiátort a házból kivezető ventihez raktam
1óra frek emelt bencsmárkozás után max. 57fokos volt a GPU :) hangja egyáltalán nincs.

Viszont az AIO header-re nem ér el a pumpa kábele csak egy házhűtőhöz, van valami max rpm, amit már esetleg nem bír? A leírásában nincs erre utalás. Most 1100-on van a radiátor és a pumpa is.

(#11254) juliensorel válasza Attila1007 (#11248) üzenetére


juliensorel
senior tag

Flow controlt torold a faszba, hulladek, teves adatok.
“Aio pump” aljzatokhoz sose lehet beallitani gorbet, auto jelleggel mennek, en DC kepes cha fan-ra szoktam dugni a pumpat es ott beallitom fixrpm-re, ahol mar halk, clc 240 esetben fix ~950 Rpm-en jaratom.
A ventik jok ugy T osztoval.
Usb-t en ia haszbalom, led control miatt mertt a vga-m is evga.

(#11255) Attila1007 válasza juliensorel (#11254) üzenetére


Attila1007
csendes tag

Rendben köszi, és a ledeket mivel állítgatod?

(#11256) juliensorel válasza Attila1007 (#11255) üzenetére


juliensorel
senior tag

Evga led sync. Neha az is eldobta a megjegyzett szint, de altalanossagban jol mukodik, igazabol egyszer beallitottam azota csak fut a hatterben, a rendszerrel indul.

(#11257) juliensorel válasza llacee (#11253) üzenetére


juliensorel
senior tag

Az a lenyeg, h DC modban legyen az az aljzat amire a pumpat dugtad, de nem pontosan ertem amit irtal, kicsit zavaros. Mi nem ert el hova es mi megy 1100-on?

(#11258) Kolbi_30 válasza juliensorel (#11257) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nem a dedikalt pumpa aljzatba dugta a pumpat, mert rövid volt neki a kabel hozza.es 1100 fordulaton megy neki a venti dugaljbol.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#11259) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok! 240-es Aiora best ventik? Esetleg érdemes fölédobni 14 centiseket? Bár most úgy vannak a ventik hogy alulrol fujja kifelé gondolom így jobb a hatásfok mintha szívná.
Raiijintek Orcus 240 RGB gyári hűtőkkel megy jelenleg. A lapom nem csak pwm es ventiket tud vezérelni bár gondolom a legjobb úgy is olyan (:.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11260) juliensorel válasza Bossp (#11259) üzenetére


juliensorel
senior tag

Eloop B12 széria

(#11261) Bossp válasza juliensorel (#11260) üzenetére


Bossp
addikt

Ez jobb mint a Silent wing 3? 🤔

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11262) Bossp válasza juliensorel (#11260) üzenetére


Bossp
addikt

Melyiket ajánlod belőle? PWM-es vagy a 4-es ami nagyobb maxot tud leadni? Mennyire hangos az? 34 dBA-t írnak de minőségi hűtőnél talán az sem olyan sok.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11263) Bossp


Bossp
addikt

A Silent Wing 3-nak jobb az Air oressure tulajdinsága a másiknak az airflow. De úgy tudom az aur oressure kell jobban a radiknak a másik inkább ház hűtésben lenne jobb.
Másik ha előre szerelném és kintről tolna befelé a levegőt nem járnék jobban a procihővel? Gpu-m-al nincs gond nem fajna neki gyari beallitasokkal 66 C fole nem megy a 1080 Ti-om.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11264) Grózi válasza Bossp (#11263) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Összefoglalóban fel vannak sorolva az ajánlott ventik és van külön ventis topic is...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11265) Bossp válasza Grózi (#11264) üzenetére


Bossp
addikt

Egyik kérdésemre sem találok ott választ. Sem hogy melyik jobb sem hogy Hova érdemesebb rakni a radit :D. a ventis topic meg féléve halott. Azért köszi! :R :R :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11266) Grózi válasza Bossp (#11265) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem halott az,nem tudom mit néztél...[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11267) Bossp válasza Grózi (#11266) üzenetére


Bossp
addikt

Hát féléve nincs egy komment sem.

Végül 2db Noctua NF-f12 Industiral 3000 mellett döntöttem alzán volt (ajándék áron 7k-ért). Viszont előre szeretném bekötni a radit, Egy Raijintek Orcusom van, azt szeretném kérdezni hogy itt kívül van a pumpa és mintha valahol azt olvastam volna hogy annak mindenképp lefelé kell lógnia ez menyire valós? mert lehet az ház elejéne az alsó részébe tudom csak bekötni a 240-es radit és az max egy szintben lenne a fejjel vagy picit lentebb.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11268) koko52


koko52
veterán

Üdv!
A mobon csak 1 cpu fan csati van a többi a házé. Előző lapomon 2 volt (op feliratú volt a másik a vízpumpának). Most a vízpumpa a cpu fan-on van a hűtő ventik pesig a Cha 1-en. Jó így? Manual szerint automatikusan érzékeli a lap, hogy mi van rákötve és szabályozza. (Hybrid system) Ez hihető? Vagy vegyek elosztót és kössem őket egybe?
Aorus B450 M

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11269) Bossp válasza koko52 (#11268) üzenetére


Bossp
addikt

Tok mindegy hova kotod ha szabalyozhato ha nem akkor meg ugy is maxon megy 🤷‍♂️

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11270) koko52 válasza Bossp (#11269) üzenetére


koko52
veterán

Igen, csak eddig ahogy a pumpa ha emelkedett akkor a ventik is. Honnan tudja, hogy több meleg érkezik a radiátorba. A chassis csati gondolom a ház hőjével gondolkodik. Szabályozható az összes. (5 tűs)
Szabad fordításban: Hibrid ventilátor-csatlakozók

Vedd át a teljhatalmat a folyadékhűtésed ellenőrzése felett! A Smart Fan 5 egyenesen a hibrid ventilátor-tüskefejekről kapja a másodpercenkénti információkat a hűtési teljesítményről, ezáltal abszolút kontrollt biztosít a teljes számítógéphűtés felett.
Minden hibrid ventilátor-csatlakozó automatikusan felismeri a rákapcsolt eszközt, sőt, azt is, hogy az éppen egy pumpa, egy normál vagy egy PWM ventilátor.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11271) Bossp válasza koko52 (#11270) üzenetére


Bossp
addikt

Nem tudom mennyire komoly a lapod. De ha nincs kulon szenzi akkor minden a cpu hő szerint emelkedik. Nalam kulon be lehet allitani mind a 8bcsatit hogy melyik hit nezze es kulon hoprofilt kapnak. Ha csak egy szamszerusitett target tempet tudsz allitani az proci lesz minden fanhoz.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11272) koko52 válasza Bossp (#11271) üzenetére


koko52
veterán

5 zóna (5 szenzor) +1 a cpu

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11273) Grózi válasza Bossp (#11267) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak tegnap volt több mint 10 hsz.-nem tudom mit néztél...
A pumpának azért célszerű lejjebb lennie,hogy nehogy bent ragadjon egy légbubi.
És légyszí szabályozás ügyben ne adj tanácsot ha nem értesz hozzá-pumpát feszültségalapú aljzatról lehet szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11274) Grózi válasza koko52 (#11270) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindegyik aljzat a beállított profil alapján szabályoz a cpu hőfok függvényében.Ha valóban hybrid aljzataid vannak(ellenörizd a Manualban-lásd Összefoglaló ) akkor tud feszültségalapon is szabályozni.
Rákötöd valamelyik sys/cha fan aljzatra a pumpát és beállítasz egy görbét a cpu hőfok függvényében.
A pumpát nem célszerű porig levinni,tehát alap hőfokon is legyen egy 60%-s fordulat és onnan ízlés/fül/hőfok alapján szabályozod felfelé.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11275) koko52 válasza Grózi (#11274) üzenetére


koko52
veterán

:R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11276) Ajzi


Ajzi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni vízhűtéssel kapcsolatban. A mostaninál kisebb házra váltok, és abban nem fér el a dark rock pro 3, valamint eleve ki akartam próbálni.

Milyen vízhűtést ajánlanátok kezdésnek 15-25 ezer forint környékén? Nem számít, hogy néz ki (bár az NZXT kraken nagyon fancy színes :D) az lenne a fontos, hogy minél halkabb legyen, illetve, hogy megbírkózzon egy i7 5820K-val, amit esetleg feljebb húznék a gyárihoz képest. (a léghűtés sajnos csak zaj árán tudta ezt kezelni még alapjáraton is)

Előre is köszi!

(#11277) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy vízhűtést Ryzen 2700X alá,rohadt hangos a gyári hűtője.

(#11278) Speed® válasza Ajzi (#11276) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ennyiért kb. a CM ML240L mozog minőségire cserélt ventikkel.

(#11279) Speed® válasza sakto (#11277) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Auto OC kikapcs, szabályzás silentre, máris halkabb lesz. Természetesen nem ez a megoldás, de nem is egy AIO, ha elsődleges a hangerő..Brocken 3 ebben nagyon jó pl., előbb ajánlanám bármelyik 240esnél, ha elfér..

(#11280) Qlux


Qlux
tag

Sziasztok! Beszereztem egy Corsair h115 pro hűtöt, de valamiért nem kapcsol ki a világítás, ha kikapcsolom a pcmet. Ráadásul olyan,mintha a pumpa is menne. Kikapcsolt állapotban halk hang hallatszik a gépházból. Ha kinyomom a tápot, akkor nem világít. Valaki tapasztalt ilyesmit?

(#11281) Speed® válasza Qlux (#11280) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

USBn elvileg nem kaphat kakaót, de tiltsd le BIOSban, ha lehet, tippre megoldja.

(#11282) Puma K


Puma K
veterán

Melyik az a 280 és a tőle nagyobb 420-as kategóriában az 1-1 legjobb ár/érték arányú kompakt?

A ventilátorok nem érdekesek, mert NB-eLoop B14-PS Black szendvicsben lennének.

Vagy a 420-as kategóriában csak az Alphacool Eisbaer 420 létezik...?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11283) Bossp válasza Puma K (#11282) üzenetére


Bossp
addikt

Raijintek Orcust tudom ajánlani van venti nélküli kiszerelés. 2 db Noctuával 50C alatt tartja a BF V-öt 4,4 Ghz-re boostolva.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11284) Grózi válasza Puma K (#11282) üzenetére


Grózi
Topikgazda

420-ba nem lesz választék,280-ban azért akad bőven.280 fölé menni csak normális pumpa esetén van értelme,az átlag aio pumpa a rendszer leggyengébb láncszeme.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11285) Puma K válasza Grózi (#11284) üzenetére


Puma K
veterán

280-asok közül, melyiknek lehet jól szabályozni akár csak simán alaplapról a pumpáját extra szoftver nélkül?

Erről mi a véleményed?

Splicing 2 Cooler Master All-In-One Liquid Coolers Into a Custom Loop | Cooler Master Nepton 240M

A Nepton 240M-et összepárosítani ezzel: [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11286) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok

Tudnátok nekem segíteni?

Kompakt vizhűtést szeretnék venni a procira.
Hely hiány miatt csak egy radiátoros verzió fér el.

Kinéztem egyet.

Ha netán az nem jó tudtok ajanláni?

(#11287) Speed® válasza robyg (#11286) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Single radival az AC LF120 vagy a hasonló vastag radisok érnek valamit csak, ezek a virsliradis olcsójánosok a tiszta szégyen kategóriában futnak.

(#11288) Grózi válasza Puma K (#11285) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a helyedben maradnék épített vízen,ott tudsz értelmes pumpát párosítani nagy radival.Ha viszont kompakt kell akkor vegyél egy Kraken X62-t vagy egy Corsair H115-t és használd ahogy van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11289) Beholder1988


Beholder1988
kezdő

A kompakt vízhűtések közül mit ajánlotok?

Én ezeket szedtem össze
Cooler Master Masterliquid ML240L
Corsair Hydro H110i 280mm
Corsair Hydro H115i

(#11290) robyg válasza Speed® (#11287) üzenetére


robyg
senior tag

:R :R :R

(#11291) syIex válasza Beholder1988 (#11289) üzenetére


syIex
veterán

Múlthéten sikerült beszerezni a Corsair H115i-t, de még csak valamelyik nap tudtam bele rakni.
Nem sok mindent próbáltam vele csak a LOL-t és annál olyan 55 fok körül volt ami azért szerintem nem kevés. Igaz a gyári ventiket lecseréltem Aerocool-ra és csak most veszem észre, hogy ezek 1200 RPM-et tudnak csak. Szerintetek vegyek másikat? Világítás miatt cseréltem az eredeti ugye nem világít.:N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#11292) Bossp válasza syIex (#11291) üzenetére


Bossp
addikt

2700x idlben is felntud ugrani 50-re a balfasz spike-ok miatt:D. Foleg ha auton nyomod. Nincs azzal gond:) de azt vedd szamitasba hogy auton annal nagyobb a boost orajeled minel huvosebb a proci:) ezert raktam a 2700xemre 2 db 3000rom es noctuat:D igy 40-50 kozott mozig BF V alatt all core 4400 Mhz körüli boostal.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11293) syIex válasza Bossp (#11292) üzenetére


syIex
veterán

Mennyiért pocsékolják azt a ventit?! :DDD

Csináltam egy Prime 95 tesztet olyan 15-20 percig ez akkor jónak tűnik:

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#11294) Grózi válasza syIex (#11293) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amd-ben nem vagyok otthon,nem tudom mi számít jónak.Az viszont biztos,hogy csak 2-5 fokot nyerhetsz maximálisan nagyobb fordulatú ventivel mint egy 1200-1500 rpm-s minőségi darabbal-pl az Apache csak 1300-t forog,de ha ipari ventit teszek a radira akkor is csak 3-4 fokot nyerek.És míg az első csendes,addig az utóbbitól megörülsz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11295) Bossp válasza syIex (#11293) üzenetére


Bossp
addikt

Yepp 1600 felett csak akkor ha fejessel gémelsz:D ott is max 2500ig utana jon Clint és a Mig 31:D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11296) Beretvás válasza syIex (#11293) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha alapon megy a proci akkor nolmális. Addig engedi a boostot még hűteni tudod. Ha sokallod bekell lőni all core oc ra.

(#11297) syIex válasza Beretvás (#11296) üzenetére


syIex
veterán

Végülis nincsen vele bajom, csak a 8700K olyan 27 fokos volt és ahhoz képest soknak tartottam.:D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#11298) robyg válasza Speed® (#11287) üzenetére


robyg
senior tag

Maradok annál a hűtőnél amit irtál néztem tesztet jó dicsérik.

Még egy kérdés összefoglalóba olvastam a hogy kell rádugni az alaplapi pines csatlakozókra de nekem nem világos.

Az alaplapom Gigabyte z-97x gaming 3 van rajta cpu meg cpu_opt csati.

Tudnátok segiteni a pumpát meg a ventiket hova dugjam?

(#11299) Grózi válasza robyg (#11298) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11300) robyg válasza Grózi (#11299) üzenetére


robyg
senior tag

Két venti és egy pumpa lenne a CPU_FAN meg a CPU_OPT-re kötve.

A pumpát lehet valahogy korlátozni 5-6voltra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.