Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) ericdrawen74 válasza Speed® (#12099) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Hidd el, nálam nagyobb ATI fan nem létezett a világon :) DE! Amikor új ATI kártyát vettem, előtte már azt kerestem, melyik Arctic Accelero Xtreme hűtő jó hozzá és cseréltem a gyárit, ahogy megvettem. És igen, ATI Flash Tool és mindent kipróbáltam és használtam is. És igen, sok ATI kártya megfordult a kezem alatt a barátaim által is, mert melegedtek. Sajnálom, de az ATI hűtésben és teljesítményben mindig az Nvidia mögött van, volt. A fanságból pedig már rég kinőttem, öreg is vagyok hozzá + megfontolom, mire adom ki a pénzem.

Részemről ezt a témát lezártam, ha esetleg valakit megsértettem volna a kijelentéseimmel, attól bocsánatot kérek!

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#12102) Speed® válasza ericdrawen74 (#12101) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És tudja fokozni :S Régen is voltak jók, max. rossz típust választottál..

(#12103) Dragon3000 válasza ericdrawen74 (#12101) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valahogy az msi gaming x 480 oc-m használat közben is csendes és hűvös volt, régebbi játékokat elvitt passzívan is, igaz jó a ház hűtés is. Amúgy az nv 400-as széria valahogy nem a hűvös megoldásról volt híres, így bukik a mindig állításod. Amúgy a melegedés inkább a partnerek sara, kivéve a ref megoldást, mert arra az amd/nv gyártatja a hűtést. Inkább úgy lenne igaz, hogy jó ideje azonos teljesítmény mellett nagyobb az amd fogyasztása és nincs válasza a csúcs ellen.

[ Szerkesztve ]

(#12104) Whysperer válasza 용 Bob (#12095) üzenetére


Whysperer
addikt

Pár napja volt egy link. Gai ward 1080 garival 100.000 ft [link] igaz elkelt de ez 1 év garival volt 100 és az egyik legjobb GTX 1080 szóval ilyet simán találsz

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#12105) Floyd80 válasza 용 Bob (#12100) üzenetére


Floyd80
addikt

Vagy ha nem akarsz nagyon váltani, fentebb is szóba került, hogy az Accelero IV Extreme olcsóbb, mint egy víz és VGA keret és "kb." ugyanazt hozza. 18-20 eFt, csak a felrakáshoz kell egy kis idő meg ormótlan és több helyet foglal. Xtreme III-as még olcsóbb, de az 580 nincs a listáján, bár meg kell nézni a furatot.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12106) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!Megerkezett az x52 a videokartyara, sikerult felaplikalni es beszerelni.
Feltettem a Cam programot, de valamiert csak full sebessegen porognek a ventillatorai a programban nincs opcio valtoztatni csak monitoring.A sata csatlakozo fan aganak 4pinese megy az egyikre a tobbirol egy a masikra.Az usb a pumparol az alaplapra dugva.Windows 10 1903.Mit rontok el? Igy azert egy kicsit hangos :)

(#12107) ericdrawen74 válasza llacee (#12106) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Milyen alaplapod van?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#12108) L4mie válasza llacee (#12106) üzenetére


L4mie
veterán

Én alaplapról vezérlem a VGA ventiket is.;)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#12109) Floyd80 válasza llacee (#12106) üzenetére


Floyd80
addikt

Nem kér fw updatet-t a CAM?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12110) TiberiusX


TiberiusX
tag

Sziasztok!

Haverom vett egy aurus b450 micro atx lapot. Nincs rajta AIO pump pin. Hova tudjuk dugni még?

[ Szerkesztve ]

(#12111) Floyd80 válasza TiberiusX (#12110) üzenetére


Floyd80
addikt

Bámelyikre rá lehet tenni, BIOS-ban, a smart fanban látszik, hogy működik vagy nem, voltage-re kell tenni és disabledre, hogy ne kapcsoljon ki.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12112) llacee válasza ericdrawen74 (#12107) üzenetére


llacee
őstag

Alaplap Asus z390M-Plus
Nem kért FW update-et.

(#12113) Floyd80 válasza llacee (#12112) üzenetére


Floyd80
addikt

Nálam ez vann fenn, mikor elhoztam nemrég a 2. X62-őt, azon régi FW volt és nem is ment együtt. A procin is Kraken van?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12114) Gheldin


Gheldin
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy COOLERMASTER MasterLiquid 120 Lite vízhűtő ami elkezdett folyamatosan "szürcsögni", próbáltam sokféle technikával hogy kijöjjön belőle a buborék (valszeg az került a pumpába, gondolom én).

Valami ötlet, tapasztalat?

Köszönöm!

(#12115) Floyd80 válasza Gheldin (#12114) üzenetére


Floyd80
addikt

Gondolom ezek megvoltak: [link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12116) Gheldin válasza Floyd80 (#12115) üzenetére


Gheldin
csendes tag

Az a része nem, amikor le van szedve a prociról. :D

De úgy látom ezt a technikát a gépet elfektetve is meglehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#12117) llacee válasza Floyd80 (#12113) üzenetére


llacee
őstag

Na, tobbszori probalkozas utan szet es osszeszereles.Most felismerte es hagyta a fw frissitest is.Valamit elbenaztam.... cpu-n H55 van egyebkent i7 8700nonK 65W hoz elvileg eleg.

(#12118) Erdei88


Erdei88
veterán

Legnagyobb fájdalommal jelentem, hogy elhalálozott a Cryorig A40 Ultimate-em.

3 hete visszaküldtem Merlinnek, mert zajos volt a pumpa és szörcsögött.
Tegnap visszaérkezett, állításuk szerint a gyártó javította, és... a pumpa teljesen halott... :W

(#12119) Devid_81 válasza Erdei88 (#12118) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor a pumpa nem zajos most mar, ugye? ;] :DDD
Vegulis ez is egy 'javitas'...a fele gondot megszuntettek a halott pumpaval :DDD

...

(#12120) Grózi válasza Erdei88 (#12118) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az úgy aranyos...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12121) Erdei88 válasza Grózi (#12120) üzenetére


Erdei88
veterán

Közben felvettem a kapcsolatot a Cryoriggel is, elég érdekes fordulatot vett a történet :W

Ha vége lesz ennek a procedúrának, majd megosztom

(#12122) Gyuri27 válasza Erdei88 (#12121) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kisker, nagyker kamuzott?

Amd - Radeon - Ryzen

(#12123) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.
Most építek új gépet.
Csendes gépet szeretnék.
A proci 9700K lenne.
Milyen kompakt vízhűtést ajánlatok hozzá?
Olvasatok alapaján eddig ezt néztem ki:
CORSAIR HYDRO H100I PRO vagy CORSAIR HYDRO SERIES H100I RGB PLATINUM 240MM(gondolom csak RGB a különbbség)
Nzxt kraken x62

Esetleg más ha van jobb amit tudok ajánlani.
Melyiket ajánlatok hangba van különbbség?
Terhelés nélkül mennek ventik NZXT-nél ?
Ha jól tudom H100i-nél nem.

Esetleg milyen házat ajánlatok?
Tudom nem az topik de hűtés hang szempotból az fontos gondolom.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#12124) Grózi válasza Erdei88 (#12121) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Van egy sejtésem,de érdeklődve várom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12125) MILON12


MILON12
tag

Hello volt már olyan valakinek hogy a corsair h100i folyamatosan újra indul Windowsban 10 mp ként? ventik ilyenkor felpörögnek de a pumpa 2100 pörög mindig mit lehet ezzel csinálni ? Meghalt a pumpa?

(#12126) #65537792 válasza Grózi (#12124) üzenetére


#65537792
törölt tag

Mondjuk ki. A Merlin kamuzott. :DDD

(#12127) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv! Mi a külöbség az [MASTERLIQUID ML240L RGB] és a MASTERLIQUID ML240R RGB tehát a lite és a pro verzió között? A specifikációban a radiátor azonos paraméterekkel rendelkezik. Mindkét cpu blockra azt írják duplakamrás, de csak a pro-nál van az az ábra a spéci vízút diagrammal.
Van valahol robbantott kép a lite blockjáról? Mint ez a pro-ról: [link]
Vagy konkrét adatok a szivatyúkról?
-
Ok, más az RGB stílus, de ez nem indokolná az árkülönbséget 21K vas 31K
(ML240L-t vennék)

[ Szerkesztve ]

(#12128) Speed® válasza szazbolha (#12127) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Lite széria gagyi merev csövekkel szerelt, tekervényes elrendezésű rendszerben nem öröm vele az élet.

(#12129) Exodion válasza Speed® (#12128) üzenetére


Exodion
aktív tag

A másik is ugyanolyan nyugodj meg. Nekem ML240R van. Marha rövidek a csövei és rohadt merevek, DE van egy nagy előnye bármi mással szemben amim eddig volt. Lentebb már írtam róla, maga a cső forgatható bizonyos keretek között. Nem a döntésre gondolok, megfogod a csövet és fordítani tudsz rajta, bár szerintem ez csak PC-O11 Dynamic gépházban lenne fontos side intake-re a 30centis csövei miatt.

(#12130) szazbolha válasza szazbolha (#12127) üzenetére


szazbolha
addikt

És egy NZXT hasonló radival (x52)miért tud többet 8-10 fokkal?
A blockban keresendő a megoldás? [link] és [link]
Egyébként ez alkalmasnak látszik "direct die" hűtésre is.

(#12131) szazbolha válasza Exodion (#12129) üzenetére


szazbolha
addikt

Az ML240R és a lite talpa nem azonos. A Lite teljesen sík a pró-n meg van egy kiugró rész. Ráadásul a blockon van egy külső átömlő vezeték: [link]

(#12132) Blackdeath12


Blackdeath12
csendes tag

Sziasztok! Annó vettem 1 Enermax Liqmax II vízhűtést a gépemhez. Nos ez a config most megbomlott és AMD-s vizekre tértem. a probléma az, hogy ez a hűtő már jó pár éves, és nincs hozzá AMD-s cuccom, értsd felfogatás. Az érdekelne, hogy valaki nem ad e el olcsó pénzért AM4 hez keretet, csavarokat, tartozékokat stb. Legjobb lenne ha valamelyik bolttól tudnék venni 1 komplett keret szettet. Erre van lehetőség valahol? bármi megfelelne csak jó lenne használni, mivel nem vagyok elégedett az AMD gyári hűtővel. (huzogatni szeretném na bevallom :D)

(#12133) Walter_White válasza Blackdeath12 (#12132) üzenetére


Walter_White
senior tag

Merlinnél körülnéznék, vagy esetleg E-Bay de talán a legtisztább ha irsz az Enermaxnak lehet tudna küldeni neked lefogatót is ingyen ha megvan a hűtőd számlja.

(#12134) Blackdeath12 válasza Walter_White (#12133) üzenetére


Blackdeath12
csendes tag

óóó én ilyenekkel nem élek. Legfeljebb a doboza lesz meg, vagy ha írok a PCX-nek akkor esetleg náluk még meglehet a számla is...
de mondom nem mai téma, ezért is nincs AM4 hez foglalatom. ez a hűtő több mint 4 éves szerintem.
Most nézem:
[link]
Ezt csak kitöltöm, és küldik az AM4 es kitet? vagy hogy megy ez?

[ Szerkesztve ]

(#12135) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali,
Kérdésem, hogy az NZXT kisebb, olcsóbb vízhűtői pl. M22, X52 is elfogadható minőségüek? Inkább a halkságra mintsem a hűtési teljesítményre van szükségem. Eddig Intelre Thermaltake Water 3.0 használtam vezérelve így mind a hangja mint a teljesítménye elég volt, pedig nem is látom ajánlgatva sehol. Ryzen 3600-ot fog hűteni, de jelenlegi 4 csöves léggel 65-70C volt.

(#12136) MILON12


MILON12
tag

Hello mivel meghalt az előző aiom szeretném kérdezni hogy vásárolt már valaki corsair h100x et?vélemények érdekelnének, vagy valami más ajánlatokat is meghallgatok corsair ből [kép]

(#12137) Floyd80 válasza Kaci84 (#12135) üzenetére


Floyd80
addikt

X52,62,72 pumpa ugyanaz, alapon 2000-es fordulaton zötyögnek, teljesen halk, nyilván ha a házhoz teszed a füled, akkor hallatszik, full sebességen (2700) már van egy kis hangja, de nem vészes, 2300 sztem elég, hogy "bármit" lehűtsön. Az M22-őn kisebb blokk van, de sztem ugyanaz lehet minőségben, bár itt azt írják, hogy oc esetén már eléggé zajos.

https://www.guru3d.com/articles_pages/nzxt_kraken_m22_review,13.html

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12138) szazbolha válasza MILON12 (#12136) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha már túl vagy a cserén, akkor jelképes összegért megvenném a rosszat.
Főleg a blokkot szeretném szétfurkálni.

(#12139) MILON12 válasza szazbolha (#12138) üzenetére


MILON12
tag

2 sörért a tied

(#12140) Gheldin válasza Floyd80 (#12115) üzenetére


Gheldin
csendes tag

Sehogy sem sikerült megoldanom, szóval visszavettem a szivattyú RPM-et a gyári 2200-ról 1100-ra. Így csendben van, de még decemberig garis, szóval valszeg visszaküldöm mert tuti a szivattyú romlott el.
Azért köszi a tippeket!

(#12141) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali!

Tervezek új hűtőt venni és úgy tűnik egy NZXT kraken x62 lesz a kiszemelt.
Néztem Gamer Nexus videókat és a chart-jai alapján hang/teljesítmény szempontjából elég faxa a cucc :) ~37dba/1050rpm ~37C cpu load(bár gondolom ez játékok alatt)
Kérdés,hogy esetleg van valakinek tapasztalata vele? Megbizható vagy esetleg van ezen az áron (~40k) jobb ami ugyan ez a méret mert házat még nem tudom pontosan de az is lehet NZXT H500-as lesz illetve ha más lenne akkor is ugyan ez a midATX méretben. :R :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#12142) Floyd80 válasza AsakuraDave (#12141) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia, nálam kettő is megy a gépben, ha nem számít az ára, 40 körül most nagyon jó vétel, mert 280-as radi ebben a kategóriában inkább 50-nél kezdődik.

A gyári ventik 1000 körül még elviselhetők, de nem igazán szükséges ez a sebesség. A 2600X-et is silenten (500 RPM) szépen lehűtötte, a 3600-nál már érdekesebb volt, mert fenti elhelyezéssel meglepően melegedett, de elől most úgy tűnik rendben van.

Designt sztem nem kell magyarázni, pumpa maxon már hallható, de nem kell azon kell járatni, levegősödést egyiknél tapasztaltam, de install előtt megrázod egy kicsit vagy 100%-on járatod pár percig és eltűnik.

A kérdés, szükséges-e ekkora radi, a H500-ba mondjuk előlre befér.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12144) AsakuraDave válasza Floyd80 (#12142) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Köszi az infót :R Még sose volt AIO-m de ami házakat kinéztem azokba csak előre állítva fog beférni. Próbáltam utána nézni de elvileg nem változtat semmit hogy fekve vagy állva van beszerelve. Levegősodés az nekem új de ha jól értem magát a pumpat is lehet allitani meg a ventiket vagy mit járatsz 100on? :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#12145) Floyd80 válasza AsakuraDave (#12144) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, a pumpa sebessége is állítható, ki nem kapcsolható, alapból is 2000-es fordulaton fog menni, a max. pedig 2800. Nálam alapon megy, de 2400-ig nincs sok hangja. De ha nagyon kényes vagy a hangokra, akkor valami jobb léghűtést is nézhetsz, mert ott nem lesz semmi, csak a szélzaj, ezeknek van egy kis elektromos zúgása, de nem zavaró, főleg ha a földön van a gép. Csendes konfig híve vagyok és minden zajra ugrom, az új táp ventijét is kicseréltem nemrég, de eddig az AIO-k zaja rendben van. És azért teljesítményben is hozott a top léghűtökön.

Front radi alapból hűvősebb, mert kvázi szobahőmérsékleten tudod hűteni, a felülre szereltet pedig a ház melege hűtené, de az általában +10 fok is lehet a szobaihoz képest vagy több.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12147) Grózi válasza Erdei88 (#12146) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Várjuk meg az itthoni árazást és a tapasztalatokat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12148) Speed® válasza Grózi (#12147) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A frankó radi + gagyi ventiket gagyi radi + jobb ventire cserélték, mellé az a 4cm venti a kegyelemdöfés..ezt miért kellett :S

(#12149) Grózi válasza Speed® (#12148) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annak a kis ventinek én se látom semmi értelmét és radi terén is egyetértek veled.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12150) Le Klein


Le Klein
tag

NZXT X62-nél Ryzen 3700X-nél CPU hőmérséklet gyorsan ingadozik 5-6másodperc alatt 34-49 fok között. Ez normális jelenség? Lap Gigabyte X570 Aorus Elite.
Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.