Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Lendova válasza Daffchy (#11099) üzenetére


Lendova
őstag

Na az úgy már faja hőfok. Mennyibe fájt? Egyszer szerválhatsz rá jobb ventiket is, ha feljebb mennél OC-ban, vannak egész jó budget megoldások is.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#11102) Daffchy válasza Lendova (#11101) üzenetére


Daffchy
őstag

28k volt, dobozos, fóliás, minden vacakkal. :R

[ Szerkesztve ]

(#11103) Pro!Petya válasza Daffchy (#11099) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Teljesen jó, már csak két normális venti kell rá ;)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11104) sagit válasza Pro!Petya (#11103) üzenetére


sagit
addikt

nekem is ez a kraken van , de igazából én nem terveztem a ventiket cserélni

idle 450 rmp körül nem hallom őket, játék közben meg 850-ig hagyom, úgy kb azonos a hangszíne mint a vga radin lévő 2 Noisblockernek (eLoop B12-P) Így játék közben 55-60 fok körül mocorog az 1700x 4 GHZ-en

Utána viszont tényleg borzalmasan hangos lesz.

Mit ajánlotok rá ami több levegőt tol a házba halkabban? Mert csak a krakenen keresztül jut levegő a gépházamba. eLoop-ból néztem a nagyokat, mert a kicsikkel maximálisan elégedett vagyok. :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11105) Pro!Petya válasza sagit (#11104) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nekem amik a házba tolják a levegőt az 2db TY147A , A vga blackplate-ről 2 db Viper viszi ki , és felül a radin 2db NF-A14 van lent meg ami az M2-es ssd-t és a PCH-t hűti arra egy ML140Pro van irányítva fixen leszabályozva.
64-es multik alatt ez cpu 40-45 fok,és gpu 52-58fokot jelent. 1600X@4,1GHz 1,44V

Nincs esetleg lehetőséged a tetejére rakni a radit? Az lenne a legoptimálisabb.
Az a baj hogy terhelés alatt így is gyanítom olyan 30-35 fokos lehet a vized és azt a meleget tolod most be a házba szval jobb lenne ha friss ~20 fokos szobahömérséleti levegő direktbe jutna be.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11106) sagit válasza Pro!Petya (#11105) üzenetére


sagit
addikt

nincs lehetőség, mindenképpen elöl kell maradjon, de amúgy a vga hőmérséklet is rendben van, 60-65 fokos a 1080 2100 Mhz-en

csak ha van valami ami hasonló hangrővel mitn ezek az nzxt ventik több levegőt tolnak be, akkor azokra lehet rápróbálok

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11107) Pro!Petya válasza sagit (#11106) üzenetére


Pro!Petya
addikt

derék hogy nálad 60-65 fokon tudja tartani a 2100-at , nálam 1V -ra limitálva 2063 és azok a hőfokok amiket írtam.

Vannak azoknál jobbak és halkabbak : Noctua NF-A14 , NB-eLoop B14-PS , Akasa Viper - Apache most fejből ennyi ami beugrik de Grózi vagy a többiek majd ugy is jönnek és mondanak még.
Bár hangerőt nem tudom mire érted hogy hasonló. :F A gyárira leszabályozva ?

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11108) sagit válasza Pro!Petya (#11107) üzenetére


sagit
addikt

pontos hangerőt nem tudok mondani mivel az nzxt ventiknél nem találtam grafikont csak max hangerőt, így azt se tudom mennyi a légnyomásuk és a légszállításuk 850 rpm körül. Ez az a hangerő ami nekem terhelve elfogadható, így pontos adatok nélkül nehéz lesz másik ventit találni :D De a noiseblockerek szimpik, abból is a pwm 14-es.

A vga be-be droppol 2080 körül, vagy akár 2063-ra is ha úgy van kedve, 2 venti van rajta szendvicsben 1000-1100 rpm körül. HA a hang nem zavarna 50 köré siman le tudnám vinni

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11109) juliensorel válasza Pro!Petya (#11107) üzenetére


juliensorel
senior tag

Neki nem strix kártyája van, hanem msi seahawk, amin ugyebár kompakt víz van.

(#11110) Grózi válasza sagit (#11108) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az eLoop mellett még a BQ Silent Wings 3 ami nagyon jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11111) s0rT3d


s0rT3d
tag

Sziasztok!
Tegnap lett beszerelve egy Kraken X52. Elméletileg minden helyesen van bekötve, amikor elsőre bootolt a gép, akkor még világított a pumpa, de azóta teljesen sötét. Maga a pumpa megy, illetve tudom szabályozni a CAM programon keresztül, de a világítást nem tudom bekapcsolni. Néha random elkezd piros-kék-sárga kombóba világítani a gyűrű, vagy néha a logó villog sárgán pár másodpercig és ennyi.

Próbáltam máshova dugni az usb-t, külső usb kábellel is probálkoztam, illetve ubuntu-val is megpróbáltam egy parancssoros csomaggal, de csak a pumpa és a ventilátorokat tudom szabályozni, a világításra mintha nem is reagálna.

Esetleg én nem látom a fától az erdőt vagy kuka a rgb része? :)

Előre is köszi.

(#11112) sagit válasza Grózi (#11110) üzenetére


sagit
addikt

Kettő B14-PS rendelve :R
VGA-n nekem nagyon bejött a kisebb széria, azt is te javasoltad ha jól emlékszem

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11113) Pro!Petya válasza juliensorel (#11109) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Na jah ugy érthető , pedig csak egy klikk lett volna az adatlapja :DDD

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#11114) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Egy Evolv Shift X házba fogok összerakni egy konfigot.
A ház méretéből adódóan vízhűtés (a procira) jöhet szóba.
Húzni a procit nem fogom, de renderelni fogok veke többször.
Egy jó kompakt 240-es kellene nekem.
Tudtok ajànlani valami jó cuccot 20-30 között?
Előre is köszi a válsszokat

(#11115) zveli


zveli
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy csendes konfigot összerakni ezért gondoltam vízhűtésre.
Ehhez a témához viszont elég hülye vagyok.
Elképzelésem a következő lenne:

Ház: Deepcool dukase v2 white ház
Kari: KFA GTX 1070 Ti EX-SNPR WHITE
Proc: i7 7700
Alaplap: MSI B250M MORTAR ARCTIC LGA1151
Memória: Kingston Hyper X Fury White 16GB DDR4-2400 CL15 kit
ssd, hdd
Tehát a fehér szín játszana minden összetevőben.

Mi kellene még a gépbe a vízhűtéshez?
Erre gondoltam:
DeepCool CPU Liquid Cooler (Captain 240 EX White)

Köszi mindenkinek. :R

(#11116) Speed® válasza zveli (#11115) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na jó, mi a péknek 65W TDPs procira víz,,? Egy normális hűtőbordával akár passzívan is hűthető, szóval indoknak max. a dizájnt hozd fel. Ha pedig az felülír mindent, hiába is írnék bármit ugye :)

(#11117) zveli válasza Speed® (#11116) üzenetére


zveli
csendes tag

Köszi.
A ház hűtését mivel tudnám megoldani a leghalkabb módon szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#11118) Speed® válasza zveli (#11117) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jó ventikkel..ventis topikban kerettől függően kapsz ajánlást.

(#11119) juliensorel válasza zveli (#11117) üzenetére


juliensorel
senior tag

Tudom, hogy ez azért más tészta, de én a feleségem office-os/netezős gépébe ilyet raktam, csak a tápban van ventilátor, majdnem passzív az egész ház :D
Pentium E6600 3.06GHz (65W) max 39 fokos ilyen körülmények mellett.

(#11120) rakloo


rakloo
aktív tag

Sziasztok!

CM Nepton 120XL-hez szeretnék lefogatót. Az enyémet sajnos elhagytam, tudnátok egy helyet, ahol ezt a két kis lemezkét megvehetném? A vizesblokkra szeretném, tehát a felső lefogatót keresem!

Segítségetek előre ios köszönöm! :)

555-SHOE

(#11121) Grózi válasza juliensorel (#11119) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tipikus ágyúval verébre!! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11122) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Sziasztok
Berendeltem egy nzxt kraken m22 még hozzá egy nzxt 500 házat. Elviszi ez a hűtő tuningal az R5 1600? Vannak tapasztalatok vele?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#11123) juliensorel válasza Grózi (#11121) üzenetére


juliensorel
senior tag

Biztosra akartam menni, hogy ne kelljen rá venti semmiképp :D

[ Szerkesztve ]

(#11124) Cirkaloo válasza Kolbi_30 (#11122) üzenetére


Cirkaloo
tag

65 Wattos CPU, nekem az i7-3930k-t bírja 3.2-ről 4.6-ra húzva az M22, nem hinném, hogy Ryzen 5 1600 megfingatná. :)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#11125) Julot válasza juliensorel (#11089) üzenetére


Julot
aktív tag

Egy hirtelen jött kihagyhatatlan lehetőség miatt cseréltem alaplapot, és egy kis problémám adódott:

Szerintetek probléma lehet, hogy a pumpa csonkjai ilyen közel vannak a memóriákhoz? Nem árthat? Éppen hogy nem ér hozzá, de szerintem még 1 mm sincs a távolság... Mi a véleményetek?

Tudom-tudom forgassam el, de nem szeretném, hacsak nem mondjátok, hogy muszáj, és nagyon nem jó így...

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11126) juliensorel válasza Julot (#11125) üzenetére


juliensorel
senior tag

Tökéletes így, semmi baja nem lesz semminek. :N
Milyen vagány kis lap, mi ez?
Az meg valami ram slot-ba tehető m.2 ssd foglalat hűtőbordával együtt? ez totál új nekem :Y

[ Szerkesztve ]

(#11127) Julot válasza juliensorel (#11126) üzenetére


Julot
aktív tag

Akkor jó, köszönöm a választ!

A lap pedig egy Asus Maximus IX Apex

Igen, Slotos m.2 foglalat van rajta két NVMe PCIe SSD számára. A hűtőbordákat én raktam az SSD.-kre... :) 10°-15° fok mínusz, de az új lapban még nincs tapasztalatom...

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#11128) juliensorel válasza Julot (#11127) üzenetére


juliensorel
senior tag

Az igen, durva cucc, grat :K

(#11129) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Lehe rossz topic, de tegnap összedobtam a gépet, az nzxt 500 hazhoz gyarilag jar 3 ventillatpr es a kraken m22 is 1 darabbal, de ezek csak 3 tus ventillatorok, igy mind 3000 rpmen forog fixen..hol lehet ezeket nelőni, vagy ajanlana valaki helyettuk masikat?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#11130) juliensorel válasza Kolbi_30 (#11129) üzenetére


juliensorel
senior tag

Hova vannak dugva? Ha alaplapra, akkor biosban kell atallitanod a dolgokat. DC mod az tuti mert 3 pin, de az se mindegy milyen lapod van es hova dugod oket. Nezd meg a ventialjzatok labkiosztasat a manulaban illetve ventilatorok topic osszefoglalojaban talalsz mindefele hasznos infot

(#11131) Kolbi_30 válasza juliensorel (#11130) üzenetére


Kolbi_30
őstag

MSI gaming plusz B350, csak 4 tűs ventillator helyek vannak, elvileg mindent oda dugtam ahova irta a manual.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#11132) juliensorel válasza Kolbi_30 (#11131) üzenetére


juliensorel
senior tag

A bios-ban át kell állítani PWM-ről DC-re, mint írtam, de a manual-t megnézhetted volna, le van írva minden.
Ezért tekernek maxon:
"When you plug a 3-pin (Non-PWM) fan to a fan connector in PWM mode, the fan speed
will always maintain at 100%, which might create a lot of noise. You can follow the
instruction below to adjust the fan connector to PWM or DC Mode."

(#11133) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Hosszútávon tehet rosszat kettő kompaktvíznek ha az egyik radi a másikon fújja át a meleget? Corsair Air 240 es házamban egy h80i és egy Seahawk msi kártya dolgozik, de sehogy nem tudtam megoldani a felfogatást. A meleg levegő ami a második radiból kijön már megy ki a házból szerencsére.

Másik kérdésem az hogy a h80i elég öreg, ha jól tévedek több mint 5 éves. A pumpa megy, viszont elég kerregős hangja van. Jelentheti ez azt hogy hamarosan megmurdel?

Köszi! :R

p.s.:
Ha egyébként nagyon gyökérnek néznétek az összefűzött radik miatt, tényleg működik, delidelt 3770K megáll 60 fokon, GPU-m meg 50 körül, 40p witcher 3 után :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#11134) juliensorel válasza hszilard666 (#11133) üzenetére


juliensorel
senior tag

Szerintem tök jó ötlet, semmi baj nem lehet, tulajdonképpen most van egy vastagabb radid, azt kész. Jól át kell fújni, ennyi, a hőfokok meg mint mondod tök okék.

(#11135) Grózi válasza hszilard666 (#11133) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Maximum a hátsó kicsit jobban melegszik-majd arra tedd száradni Aleska bugyiját. :D
Igen,a H80i-k pumpája a kor előrehaladtával hangosodik,de még szokták bírni egy darabig.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11136) hszilard666 válasza Grózi (#11135) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszi! :R

Látom ezt sosem fogom magamról lemosni :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#11137) Grózi válasza hszilard666 (#11136) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:N :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11138) Kolbi_30 válasza juliensorel (#11132) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Köszi. Ezen atsiklottam....minden fasza be lett állítva. A pumpa mindenképp Maxim akar menni az normális?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#11139) sagit válasza sagit (#11112) üzenetére


sagit
addikt

Ventik megjöttek, köszönöm újra a remek tippet ! :R

Másik márka ventilátoraival mostanában szerintem nem fogok próbálkozni :))

Más: Seahawkomon kerregős a pumpa, az a leghangosabb dolog a gépemben, ez lehet garanciális dolog? Érdemes ezzel tökölnöm és visszaküldeni?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11140) syIex


syIex
veterán

Sziasztok ismét!

Tavaly már írtam, csak nem nagyon jött rá válasz. Szóval;

280-as vízhűtőt szeretnék vásárolni, mert az is bemegy a gépházamba és nyilván kicsit jobb is, mint a 240-es (gondolom én). Ha nem, akkor jöhetnek azok is.:D

30-40K között szeretnék hozzá jutni és használt is lehet. Egy Ryzen 2700x-re kellene. X470F alaplapban van és In-Win 805C házban!

Előre is köszönöm a tanácsokat!

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#11141) abridabri válasza syIex (#11140) üzenetére


abridabri
veterán

Barmit teszel is abba a hazba ,sose fog normalisan huteni :U inwin 805
Raadasul kompaktot csak a frontra lehet tenni , ahol meg rosszabb a helyzet a zart elolap miatt.
Ha ragaszkodsz ahhoz a hazhoz akkor toronyhuto + alul valami bika befele fujo venti a legjobb megoldas .
Gondolom a HDD keret legalabb ki van veve lentrol , ha ugyis csak m2 SSD-t hasznalsz.

(#11142) syIex válasza abridabri (#11141) üzenetére


syIex
veterán

Van benne még 6 TB vinyó szóval nincs kivéve. Akkor ebből ház csere kell legyen... :W
Kinézetre bomba, de nem a legpraktikusabb ezek szerint.. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#11143) abridabri válasza syIex (#11142) üzenetére


abridabri
veterán

A HDD keretet ki lehet venni ,es atrakni a fronton levo 280as radi/venti tarto keretre . igy Akkor felszabadul alul a hely egy ventinek.
De igen legcelszerubb hazcsere lenne , ha jo hofok kell .Gondolom tuning is lenne ,ha mar X -es a proci meg tuninglap van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#11144) syIex válasza abridabri (#11143) üzenetére


syIex
veterán

Igen az lenne a cél, csak így nézzen ki bármilyen szépen is, elég meleg van a kuckóban... :((

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#11145) Lendova válasza syIex (#11144) üzenetére


Lendova
őstag

Kraken X62-őt sokat szokták ajánlani, de a ventillátorok nem valami jók rajta.
Nekem Corsair h115i PRO van, ezen elég jók a gyári ventik. Panaszom nincs rá, szeretem, de elég új széria, így nem tudom, hogy általánosságban mennyire vált be az embereknek.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#11146) RMZ250


RMZ250
senior tag

Srácok! Valakinek esetleg nem porosodik otthon egy tönkrement Artic LF240?
Csak a radira lenne szükségem :)

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#11147) Puma K válasza RMZ250 (#11146) üzenetére


Puma K
veterán

Igaz 1 év garanciával adják (nekem 2-vel, de úgy is mindegy volt, mert egy éven belül tönkrement :DDD ) de akinek ez idő alatt nem döglött meg annak most már "örökké" fog működni :U :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11148) RMZ250 válasza Puma K (#11147) üzenetére


RMZ250
senior tag

Az enyém lassan 2 éves de semmi baja. Dupla széles házam van arra gondoltam megbontanám és betennék mégegy radit :DDD

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#11149) syIex válasza Lendova (#11145) üzenetére


syIex
veterán

Lehet megprobalkozom én is azzal aztán, ha nem hut rendesen akkor cserelem a hazat.. :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#11150) Lendova válasza syIex (#11149) üzenetére


Lendova
őstag

Mivel az áruk elég magas, én csak úgy venném bármelyiket is, hogy van rá bőven garancia. A Corsair-en nekem 5 év bolti garancia van, a Krakent láttam több helyen 6 évvel.
Az én házam sem airflow, itt egy kép, hogyan laktam be Fractal R5.
1.4V-ot kap a Ryzen-em tuningolva, 20 fokos szobában 70 fokra állandósul stress test alatt, szóval bármilyen más felhasználás alatt ennél kevesebbet ér el.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.