Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12652) eszakas válasza BioNiCMaN (#12649) üzenetére


eszakas
senior tag

A H100i több verzióban készült, a kitt a kockapumpás szériához készült. Az első széria hengeres pumparésszel készült.

Dragon3000: A furat távolság nem egyforma azt hiszem, de ha sikerült valakinek örömmel hallgatnám meg :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12653) Grózi válasza BioNiCMaN (#12647) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nagy túlélő lehet-amilyen aránnyal haláloztak el...
Nincs morgó hangja a pumpájának?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12654) Dragon3000 válasza eszakas (#12652) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mint írtam a beakasztós rész azonos, amit csavarral kell rögzíteni, annál kell másik lefogató. Ha a négyzetes megoldása van, ahhoz a beakasztós megoldás van amd-hez, ha a kör alakú, ahhoz meg kell vennie az am4 lefogatót.

(#12655) BioNiCMaN válasza Grózi (#12653) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Semmi. :N Anno írtam róla, eddig bírtam azzal a kombóval és mivel nem akadt problémám a H100-zal, így szerettem volna, ha továbbra is a gépemben maradhatott volna.

#12654 Dragon3000
Négyzetes a H100, de a Corsair oldalán csak kerekhez valót találtam. :F

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12656) Dragon3000 válasza BioNiCMaN (#12655) üzenetére


Dragon3000
veterán

A tiedhez nem volt am3 rögzítő? Ha volt, akkor azzal fel megy az am4-re is, mert az a része ugyanaz a két foglalatnál. Erről beszélek, ilyennek kellene lennie a h100-hoz is, gondolom ez is jó hozzá Így nézne ki..

(#12657) BioNiCMaN válasza Dragon3000 (#12656) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Van hozzá. Ezek szerint kompatibilis... :F

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12658) Dragon3000 válasza BioNiCMaN (#12657) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az összes ilyen akasztós megoldás am4 kompatibilis, azokkal van gond, ahol a gyári műanyagot le kell szedni a lapról és saját megoldással kell rögzíteni, mert az alaplapon lévő furatok helye változott.

(#12659) BioNiCMaN válasza Dragon3000 (#12658) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! :R (szomnak szereltem ki a H100-at a házból... :W )

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12660) BioNiCMaN válasza Dragon3000 (#12658) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Na, újabb problémába ütköztm... :W 9 év alatt sikeresen elkevertem a kis akasztós csavarokat... (A képen középen látható) Honnan tudnám pótolni? :U :B

Képtalálatok a következőre: h100 mount amd"

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12661) Dragon3000 válasza BioNiCMaN (#12660) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jól értem az akasztó megvan, csak a rögzítő csavarja hiányzik? Esetleg a corsairnek kellene írni, hátha segítenek vagy egy csavar boltba elvinni az akasztót és ott kérni rá anyacsavart. Ha magát az akasztós részt, akkor mindenképp először a corsairnél próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#12662) BioNiCMaN válasza Dragon3000 (#12661) üzenetére


BioNiCMaN
addikt


Erről beszélgetünk. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12663) BioNiCMaN válasza Dragon3000 (#12661) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Lehet, hogy fogom magam és megoldom két gyorskötözővel. :)) :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12664) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Most rendeltem NZXT Kraken X52 V2 hűtőt i7 9700k mellé, de azt hallottam, hogy nagyon hangosak a gyári ventik, ha veszek rá két [ilyet] az jó lehet rá, átmozgat rajta elég levegőt szerintetek?

(#12665) Grózi válasza kircsi28 (#12664) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A PW2-t felejtsd el radira,csak házhűtésre való-minimális a statikus nyomása.Az Összefoglalóban találsz pár ajánlott ventit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12666) Dragon3000 válasza BioNiCMaN (#12663) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem a vga-nál a ventilátorok azzal vannak rögzítve :DD

(#12667) kircsi28 válasza Grózi (#12665) üzenetére


kircsi28
aktív tag

köszi, le is adtam a megrendelést 2 db [ilyenre] remlem ezek jók lesznek a gyáriak helyett, bár azokról nem találtam adatot mennyit tudnak

(#12668) Grózi válasza kircsi28 (#12667) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagy a különbség,jó választás kompaktra az Apache.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12669) BioNiCMaN válasza Dragon3000 (#12666) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Írtam a Corsair Magyarország és Corsair fb oldalának... Meg a biztonság kedvéért, még a supportnak is... :U Remélem, hogy 3 pár ilyen szarom lesz a végére. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12670) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Gondolkozok kompakt vízhűtésben. A 120 és a 240-es radik között mekkora különbség szokott lenni teljesítményben?

Illetve probléma, h a radiátor a pumpa vonala alatt van elhelyezve?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12671) Speed® válasza zolee0307 (#12670) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagy..a 120asok a "duplák" (45+mm radi) kivételével macskát/kutyát dobálni jók, a 240esek között viszont akad olyan, ami top lég szinten tud teljesíteni, sajnos ami hangerőben is, az ritka (sőt), ill. jóval drágább is.

Igen, baj, belevegősödhet a pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#12672) zolee0307 válasza Speed® (#12671) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm! Több helyen is láttam, hogy alatta van a radi a pumpának. Ezt az arctic liquid freezer II-őt néztem. A használati utasításban nem írtak ilyet.

Egy előre feltöltÖtt zárt rendszer hogy levegősődhet be?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12673) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Van olyan kompakt rendszer, ahol a pumpa fordulatszámát lehet fesz állítás nélkül szabályozni? Mivel van az alaplapon külön a pumpának 4 pines csatlakozó, gondolom van 4 pin-csatis pumpa is. :DDD

Volt egy Corsair H45 modellem, ott állandóan full fordulaton darált a pumpa, rossz volt hallgatni szegényt.

(#12674) Zalanius


Zalanius
tag

Arctic LFII 280, kéthetes, eddig minden rendben. A kis kerregő is csendben van (még). Amiért egyáltalán írok, az egy megfigyelés, talán egyedi, talán nem. Leszedtem a közös drótról a ventiket, és a pumpát az AIO_PUMP-ra kötöttem. Ha BIOS-ban nem állítok rá egyedi szabályozást, hanem hagyom 100%-on, a kis kerregő teljesen leáll. Közben a pumpa hangja még teljesen elviselhető. Nem tudom, hogy ilyenre tervezték-e, de ha majd idővel elkezd a kis vacak hangoskodni, ahogy azt már többen írták, végül is lesz rá egy egyszerű megoldás.

Egyébként életem legcsendesebb gépe ez a mostani (a játékvízen kívül további 2 Arctic P14-es meg egy Phanteks gyári házhűtő meg egy félpasszív táp van bent), egy hordozható USB-s hdd "túlharsogja" az egészet.

--= Zalán =--

(#12675) frelife válasza Zalanius (#12674) üzenetére


frelife
aktív tag

amugy amikor én kötöttem be akkor cpu fanra lett kötve, gyári pumpa papirja is azt írta, nem tudom lenne e különbség ha aio-ra tenném? azt is tudom hogy optimal-ra se kössük.
de lehet hülyeség az egész?
mondjuk nekem semmi hangja nincs, tökéletes cucc

Oposzumtoszó

amiről épp beszélünk az 4pines, de szerintem rengeteg 4 pines van,hisz a CPU alapján PWM állítódik a pumpa és/vagy a venti a radiátoron. [link]
ARCTIC Liquid Freezer II 240/280

[ Szerkesztve ]

(#12676) C64


C64
őstag

Sziasztok. Szerintetek érdemes lecserélni a gyári ventiket egy H150i Pro hűtésről? Köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#12677) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A [Asrock B450 Fatality ITX/AC] esetén a CPU-ra is mehet waterpump? A leírás szerint csak a 2 sysfan ami az, viszont a weben ez szerepel:

This is not only a standard CPU fan header, but also supports water pumps! This header provides a maximum of 2A power for supporting the most popular water pumps. User also can adjust the voltage of water pump to get higher cooling performance with lower noise

Ez alapján viszont erre is mehet, most akkor, hogy van ez? :). Esetleg tudja valaki?

Véleményem szubjektív...

(#12678) Speed® válasza hackeeeee (#12677) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mehet, persze, egy átlag AIO pumpa ~5W, nem fog leolvadni a csati.

(#12679) hackeeeee válasza Speed® (#12678) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

X52-ről van szó. :R Csak elbizonytalanodtam, mert van ahol ezt írnak, van ahol azt, de akkor marad CPU-n. Köszi!

Hagytam standard beállításon, mert úgyis a szoftver intézi a vezérlést.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12680) Dragon3000 válasza hackeeeee (#12679) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem kell aggódni, ventilátor is 0,6-6W-ot fogyaszthat mérettől és típustól függően és azokkal se szokott gond adódni.

[ Szerkesztve ]

(#12681) hackeeeee válasza Dragon3000 (#12680) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#12682) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Pont ma vettem egy Kraken X52 hűtőt, és látom éppen ez a téma.
Alaplapom egy Asus TUF Z97 Pro Gamer, van rajta csatlakozó a pumpának és két ventinek, gondolom úgy csatlakoztassam és ne variáljak, vagy a pumpa így mindig maxon fog menni, csak a venti csatlakozón szabályozná a fordulatát?

(#12683) hackeeeee válasza kircsi28 (#12682) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A szoftvere (CAM) szabályozza.

Nekem lapon van a pumpa, és a pumpából jövő kábelre van rákötve a 4 venti.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12684) kircsi28 válasza hackeeeee (#12683) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Beépítettem a kraken x52 hűtőt, de nem tudom melyik a jobb, ha a vízhűtő csatira teszem a 3 Pines pumpa betápot és a két ventit a cpu csatlalozókra, vagy a pumpát dugom a cpu csatira és s pumpából kijövő kábelekre teszem a ventiket?

(#12685) Floyd80 válasza kircsi28 (#12684) üzenetére


Floyd80
addikt

Szerintem a legjobb ahogy az user manual javasolja. :)

Nálam proci X62 CPU fanhoz van kötve, de igazából teljesen mindegy, hogy sysfan vagy pump vagy mi van az alaplapra írva. USB-t se felejtsd el bekötni, mert anélkül nem indul.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12686) letmein válasza kircsi28 (#12684) üzenetére


letmein
csendes újonc

Én is azt mondom engedd, hogy a Kraken irányítsa a ventiket is. Ha az alaplapra teszed akkor az alaplap fogja, ami nem feltétlen baj, de a Kraken esetében a CAM-mal betudod állítani például, hogy a vízhőmérsékletnek megfelelően kezdjen felpörögni. Ha az alaplapra teszed akkor csak az alaplapi szenzorokra figyel.

Én még két másik ventit is arra a kábelre kötöttem így egyszerre 4 ventilátort irányít.

(#12687) jilian válasza letmein (#12686) üzenetére


jilian
addikt

Ez így nem teljesen igaz.
Nekem is x62 van a vga-n és a pumpa is meg a ventik is alaplapra vannak dugva, a cam teljesen jól kezeli. Mind a kettőt úgy látja, hogy fan ill. pump.

(#12688) hackeeeee válasza jilian (#12687) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem most úgy van, hogy a pumpa a CPU Fan-ról megy, a ventik pedig a punpából jövő 4 c satira van kötve. Szépen tudom szabályozni, gond nélkül. A sorrendre nem tudtam rájönni, hogy az hogy van. Elől 2 fractal venti van, hátul pedig a gyáriak.. Push-pull-ban.

Oké, hogy egyszerre mennek, de jó lenne tudni.. :)

Nekem tetszik, ahogy a szoftver kezeli, csak annyi, hogy az elején maxon megy minden. Bios-ban standardra van állítva a cpu vezérlése.

Ez X52.

Véleményem szubjektív...

(#12689) Angie™


Angie™
addikt

Segítséget kérnék, hova érdemes szerintetek szerelni a radiátort? Felülre vagy a ház elejébe? Amit eddig sikerült kiderítenem, hogy ha előre szerelem biztosan rontja a vga hőmérsékletét. De ami még jobban kérdés a fejemben, hogy a ventilátorokat a radiátor elé vagy mögé szereljem? :R Segítsetek :R

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#12690) abridabri válasza Angie™ (#12689) üzenetére


abridabri
veterán

Csakis fentre. A CPU nak tok mindegy hogy 70 vagy 80 fokon megy , elol is meg fent is 5ghz a max , nem fog +100mhzet hozni ,ha elore raknad a radit . Viszont a VGA nal minden fok szamit a VGA boost miatt. Push vagy pull szinten mindegy tedd ahogy jobban tetszik vagy konynebb takaritani.

(#12691) Angie™ válasza abridabri (#12690) üzenetére


Angie™
addikt

Koszonom

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#12692) jilian válasza abridabri (#12690) üzenetére


jilian
addikt

Azért ez sok mindentől függ... milyen vga.... milyen a ház szellőzése... ventilátorok típusa... :U
És nem tökmindegy, a ventik helyzete sem. :U

Mushu™

Miért rontaná a vga hőmérsékletét?
Gondolom alap dolog, hogy nem a vga-ra fúvatod a levegőt (befelé a házba) hanem kifelé.
Itt jön a kérdés milyenek a ventik is, pár fok itt is össze jöhet a helyzetüktől függően. Lásd fent összefoglaló.

(#12693) abridabri válasza jilian (#12692) üzenetére


abridabri
veterán

Vettem a faradtsagot es megneztem az adatlapjat . RTX 2060 (boostol ha tud) egy panzer S airflow hazban .Es de a ventillatorok helyzete tok mindegy 1fok elteres ide vagy oda :
Testing: How much do fan configs matter? Push vs Pull vs Push/Pull

[ Szerkesztve ]

(#12694) hackeeeee válasza jilian (#12692) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nálam nem a vga-ra menne a levegő előről (pushpullban), a H200-ban, hanem elől kifelé termelnék, felforrna a vga.

Előre van rakva a radi, pushpull, befelé termelő ventikkel, hátul, felül pedig termelnek kifelé.

Én csak azért tettem így, mert í]y a vga kap több levegőt...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12695) jilian válasza abridabri (#12693) üzenetére


jilian
addikt

Hát nem tudom, szerintem számít az az 1-2 fok ide vagy oda. :U
Ha az egyik komponens ahogy fentebb írtad
"A CPU nak tok mindegy hogy 70 vagy 80 fokon megy" már eleve melegebb lesz...
Tegyük fel ha már ez ~10 fokkal melegebb akkor a többi mennyivel lesz melegebb?
Itt azért már a "sok kicsi" a végére elég szépen összejön.
1-2 óra játék után meg nem tudod miért droppol a cpu, vga miért nem boostol, miért nem mennek a tuning beállításaim... stb. Hát azért mert a sok kicsi pár fok ide vagy oda a házat már úgy felfűtötte, hogy nincs mivel a komponenseket hűteni. (chipset, nvme, ramok...)

hackeeeee

Már eleve meleg levegőt fújatsz a vga-ra?
Miért nem felülre kifelé fújóra? Akkor a vga-nak menne a friss levegő.

(#12696) hackeeeee válasza jilian (#12695) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A VRM miatt, hogy kijöjjön a meleg. Jobb lenne azt mondod? Megpróbálom.

Nem lesz sok a levegő, ha elől, be befújok, és csak hátul megy ki?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12697) jilian válasza hackeeeee (#12696) üzenetére


jilian
addikt

Hátul szedj le mindent ami nem kell a házról. Azokat a kis lemezeket ami a slotokhoz tartozik főleg.
Hátul a cpu mögött nincs venti?
Elvileg így a vga-nak jobb hőmérsékleteket kell hogy mutasson.

(#12698) hackeeeee válasza jilian (#12697) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel kicsi a ház, nincs semmi takaró, a vga van, alatta pedig a táp, a saját takarójával. NZXT H200 gépház.

Van, azért is mondtam, hogy hátul van kifelé termelő venti.

Véleményem szubjektív...

(#12699) Ghost89


Ghost89
csendes tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy egy Ryzen 5 3600-hoz milyen AIO hűtést ajánlanátok max 35k-ig? A lap egy Gigabyte Aorus Pro lesz, ramok gigabyte aorus 16gb rgb. Mert én nézelődtem de nem nagyon tudok dönteni, ráadásul egy csomó helyen adott termékre az van írva nem kompatibilis am4-el a gyártó weboldalán meg igen. A ház egy Collermaster h500 iron grey szóval hely akad neki felül 120, 140, 240mm Válaszotokat várom s előre is köszönöm.

(#12700) koko52 válasza Ghost89 (#12699) üzenetére


koko52
veterán

Én Giga Aorus b450-et mellőzném. MSI TOMA MAX vagy Mortar MAX ha normális vrm-et akarsz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.