Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) AMD1975 válasza koko52 (#12549) üzenetére


AMD1975
tag

Valóban 3 pines, benéztem, a ventik csatija 4 pines.

(#12552) huby80 válasza Dragon3000 (#12547) üzenetére


huby80
senior tag

És a pumpának nem lessz baja ha alacsonyabb fordulaton van járatva?

(#12553) Dragon3000 válasza huby80 (#12552) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért lenne baja? Itt is azt ajánlották, hogy addig lehet visszavenni, amíg a hatásfoka nem romlik. Több évig használtam egy 120as aio-t leszabályozva, még most is működik és semmi hangja nincs, csak max fordulaton, de az régen is megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#12554) huby80 válasza Dragon3000 (#12553) üzenetére


huby80
senior tag

mert a régi corsair h100 on nem lehetett szabályozni igy felmerült bennem ...akkor lehet kiprobálom bár igy sincs hangja 2250 rpm megy most(deepcool castle 240)

[ Szerkesztve ]

(#12555) Dragon3000 válasza huby80 (#12554) üzenetére


Dragon3000
veterán

Biosban vagy az alaplaphoz tartozó programokkal mindegyiket lehet szabályozni, ha nincs benne olyan védelem, hogy kisebb feszültség esetén el se induljon.

(#12556) huby80 válasza Dragon3000 (#12555) üzenetére


huby80
senior tag

ja értem..köszönöm :R

(#12557) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy NZXT Kraken X62-es kompaktot amit most üzemeltem be. Minden faja, eltekintve attól hogy olyan mintha egy kis patak mellett ülnék. Lehet hogy levegős példányt fogtam ki vagy én rontottam el valamit?

Kép a gép belsejéről: KÉP

Köszi. :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12558) watador600 válasza watador600 (#12557) üzenetére


watador600
senior tag

Térgytalan. CAM programot felraktam, csinált egy fura hangot, azóta csendben van. :DDD

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12559) Pro!Petya válasza watador600 (#12558) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Igen mert az új 3. szériának Cam-en belül frissíteni kell a Firmware-t !
A régebbiekkel nem csinálja csak az újakkal. Amíg nincs lefrissítve addig a rpm is összevissza ugrál a monitorozokban mind a pumpa és a venti is.

[link]

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12560) abridabri


abridabri
veterán

(#12561) watador600 válasza Pro!Petya (#12559) üzenetére


watador600
senior tag

Nem tudtam, köszi az infókat meg a linket is! :R
Egyébként nagyon szuper, jó barátok leszünk úgy érzem. :K

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12562) Pro!Petya válasza watador600 (#12561) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Az egyik legmutatósabb és legjobb teljesítményű az X62.
Teljesen megvagyok vele elégedve már a másodikat használom belőle.
(A régi nem ment tönkre csak fa$z meg türelmetlen voltam :DDD )

Ezt a vizes topikba írtam még nemrég:
"Az Aio a vga-n meg tuti marad mert hétfőn kapok újat az Nzxt jóvoltából :C
(miután átszereltem a rendszert a pumpából kerregést hallottam így egyből írtam a support-nak és már küldik az újat..... azóta átmozgattam a rendszert és abba hagyta... , valszeg buborékot kapott de már visszajátszottam a radiba szval mindegy :DDD )
Az a baj h a réginek el kell vágjam a csöveit csak így megy a deal
Viszont 10nap alatt megjött Los Angeles-ből ide németbe ajtóig." :Y

A csővei meg valami iszonyat masszívak, két ollóval nem tudtam mit kezdeni vele épp hogy csak a harisnyát felsértettem , egyedül a nagy konyhai késsel tudtam nem kevés erőkifejtéssel szét vágni. Ha valaki kíváncsi rá akkor mutathatok képet róla.

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12563) Grózi


Grózi
Topikgazda

Minden kedves Fórúmtársnak boldog Karácsonyt!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12564) koko52 válasza Grózi (#12563) üzenetére


koko52
veterán

Köszönöm viszont kívánom!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12565) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Boldog Karácsonyt!

Egy ideje nem hagy nyugodni, hogy processzorhűtőt kell vennem.
egy brocken 2-t használok, ryzen 1600 3.7g@1.256v mellé tökéletes volt. Utána rövid ideig járt nálam egy ryzen 2700, stock untig elég volt, de a 4g/1.35v stressz esetén soknak bizonyult a jó öreg brockennek. Mindenesetre váltottam ryzen 3600-ra.
Stock beállításoknál stressz alatt ez is elmegy 70-74°C fölé is, bár tudom, hogy a 3. széria melegebb a nem középen lévő chiplet, illetve a sűrűbb tranzisztorszám miatt, de roppantul zavar, hogy 70+ fokokat látok. Annyira nem teszteltem még időhiányban, de játékok alatt is 65-70 °C.
Szóval cserélném a hűtést.
Néztem jó pár tesztet, és nem igazán tudok dönteni. A kiszemeltjeim:
Arctic liquid freezer II 240/280, Noctua nh-u14s/d15/d15s.
Utóbbi 3 tudom, hogy lég, de érdekelne, hogy aki ezekről jött át kompaktra, érzett-e javulást? Tekintve, hogy az arcticok olcsóbbak, mint a noctuák, elgondolkodtatott, hogy elhagynám a léghűtést.
Illetve ha az arcticot venném, elég a 240 is, vagy akkor már legyen a 280? Vagy egyéb alternatíva?
A ryzen 3600-at pbo+auto oc üzemmódban használnám, komolyabb tuning egyelőre nem lenne, csak érzésem szerint a mostani hűtés miatt kevésbé boostol. Később esetleg megpróbálnám a 4.2/1.35 kombót, ha bírja.
A gépház egy phanteks entho pro, tele ventikkel.
Köszönöm, további jó bejglievést :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#12566) frelife válasza chopin42 (#12565) üzenetére


frelife
aktív tag

szia.

mások majd reagálnak,esetleg szakmaibban, én a saját tapasztalatom osztanám meg.
A léghütésekben nem tudok mit mondani mert nem voltak a felsoroltakbol egy sem. a ryzen 3700x gyári hütőjével voltak 65-70 fokok, mindenki azt mondta az jó eredmény, de engem is zavart. Elkezdtem keresgélni hogy veszek léghütést, Brocken 3, meg Noctua NH-D15 és Be quiet! DARK ROCK 4 ami érdekelt volna, sajna a méretei miatt nem fért be akkor egyik sem a házamba,de a brocken 3 igen,de az nem tetszett. igy megvettem a Arctic liquid freezer II 240.
azota jobb házam is van,mert kiderült hogy a radiátor a ramok miatt nem fért be, tehát ház csere lett a vége. Nagy tapasztalatom nincs, mondom, majd irnak rá neked javaslatokat, de alapjáraton 35 fok körüli értékeim vannak, játékok alatt is max 62. Max!
Én teljesen elégedett vagyok vele, mások panaszkodnak hogy a pumpán található kis venti fullon pörög és hangos lesz/lett egy idő után. Nálam hála isten még semmi, Abszolutt jól müxik,a ventik rajta halkak. Első bekapcsolásnál rotyogott egyet, a levegő miatt,átjáratta magát,azóta csend :) Szerintem egy pár évig bőven jo. Sokan a léghütésre esküsznek inkább,de szerintem nem véletlen találták ki az aio-t sem és évek alatt azért csak jobbak lesznek. Annyi hogy a csöve elég merev. Én felölre raktam a radiátort. És ajánlott nem a házba szerelni, mondjuk x570 lapom felfogatójátba nehéz rátenni és közben tartani a pumpát meg a csavarral szenvedni. De lehet ez csak az én bénaságom volt. Én ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#12567) Speed® válasza chopin42 (#12565) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha stresszteszt alatt annyi, tedd össze a kezed, jó procit fogtál ki. AIOval talán nyersz ~5°Ct.. döntsd el te, megéri-e :)

[ Szerkesztve ]

(#12568) chopin42 válasza Speed® (#12567) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm...első körben lehet, hogy cserélem a ventiket a brockenen. Illetve ha hazaérek, megnézem, hogy mennyi a max ibt alatt mondjuk egy 4.1/1.325 alatt. Ha 85 alatt maradok, akkor nem váltok. Ha nem...akkor kell az 5 fok :(

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#12569) Speed® válasza chopin42 (#12568) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kérdés, van-e értelme IBTre belőni, miközben IRL terhelés esetén a közelében sem jár.
Egy épkézláb AIO árát hozzácsapva előbb vennék erősebb procit továbbra is..hacsak egyéb szempontok miatt nem akarsz AIOt persze. Nálam pl. a VGA hőmérséklet miatt lesz nemsokára kipróbálva, de az ITX mindig is külön állatfaj volt ilyen téren, itt megy a kísérletezgetés 2-3°C miatt is.

(#12570) Thanoker


Thanoker
csendes tag

Sziasztok!

Egy Phanteks Eclipse P600S házba, gey Ryzen 7 3700X-hez processzorhoz keresek kompakt vízhűtést. A radiátor a számítógépház felső részén lenne elhelyezve, ahova maximum 360mm-es radiátor elhelyezése lehetséges. A processzoron semmi komoly OC-t nem tervezek. A kompakt vízhűtésre maximum 45000 forintot szánok. Az összefoglaló átolvasása után, az ott ajánlott modellek közül, a következő két modellt szemeltem ki: NZXT Kraken X62 2x140mm, Corsair Hydro Series H110i 2x140mm. Relémmel ezzel a kettővel nem lőnék annyira mellé.

Segítségetek előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#12571) vepe


vepe
senior tag

Ha veszek egy NZXT Kraken X62 hűtést, arra szerelhetek más ventit -tehát nem a gyárilag hozzájárót-? (vezérlős enermax kerülne rá, tehát teljesen független lenne). Befolyásolja ez a vízhűtés működését, illetve a pumpát?

(#12572) jilian válasza Thanoker (#12570) üzenetére


jilian
addikt

Nekem DC Castle 360EX van. A 3800x 3 óra FH 4 után 63' on tetőzik. HWinfo szerint átlag 4350mhz van az összes mag.....

Ha már felülre 360 befér, akkor miért ne? (ha tényleg 45 a keret rá)
De a 240-esek is simán boldogulnak vele.
Egyedül a hőfok szabályzó görbét kell majd módosítanod, hogy ne pörögjön a venti "össze - vissza".

(#12573) jilian válasza vepe (#12571) üzenetére


jilian
addikt

Persze. Miért ne tehetnél? Ugyan azt a célt szolgálja.
Csak arra figyelj, hogy a venti amit ráteszel radiátorra való is legyen, általában ezt írják a terméknél.

Igen befolyásolja, ha jót teszel rá súlyos C' -fokokat nyerhetsz/veszíthetsz....

A pumpát nem igazán, mivel a venti a forgatott víz hűtésére szolgál.

(#12574) Thanoker válasza jilian (#12572) üzenetére


Thanoker
csendes tag

Jónak tűnik a Deepcool Castle 360EX, csak sajnos nem kapható jelenleg Magyarországon. Egyedül az RGB-s változatát találtam meg, ami 50k körüli áron kapható. Viszont valószínűleg január után fogok belevágni a számítógép építésbe (kivéve, ha a kinézett alkatrészek valamiért jóval kedvezőbb áron beszerezhetők).

Plusz úgy néz ki kicsit előre szaladtam a komponensek összeválogatása közben. Jelenleg előfordulhat simán olyan szenárió, hogy mondjuk az alaplap és a memóriára kevesebbet kell költenem, így több mehet a hűtésre. Szóval egyenlőre jegelem a kérdésem, amíg nem tudok pontos információkkal szolgálni.

(#12575) vepe válasza jilian (#12573) üzenetére


vepe
senior tag

köszi a választ...a Kraken x62 vagy a Thermaltake Floe Riing RGB 280 TT Premium Edition a jobb választás szerintetek?..(hatékonyság/hang)

[ Szerkesztve ]

(#12576) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni. Van egy NZXT H630 házam és egy Corsair H115i Pro vízhűtésem. A ház tetejébe szeretném beszerelni. A ventillátorok milyen irányba fújják a levegőt, hogy tegyem fel őket, melyik a legoptimálisabb helyzet? Mert a neten láttam olyat is, hogy a radiátor aljára szerelt ventik felfelé,tehát a házból kifelé fújják a levegőt, egy másik videóban meg pont ellenkezőleg,a radiátorról szívják el a levegőt a ház belseje felé. Most melyik a jobb? :F

(#12577) jilian válasza peu407 (#12576) üzenetére


jilian
addikt

Hát a logika nálam azt diktálja, hogy a meleg levegőnek kifelé kell távoznia a házból.....

(#12578) peu407 válasza jilian (#12577) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm a válaszod. Logika ide vagy oda, még olyat is láttam a neten a korábbi hozzászólásomban leírtakon kívül, hogy az egyik venti kifelé, a másik venti befelé fújta a levegőt.... Továbbá sok videóban nem raknak pasztát sem a processzor és a pumpa feje közé :Y

(#12579) frelife válasza peu407 (#12578) üzenetére


frelife
aktív tag

Valoszinü azért nincs paszta mert a fejen rajta van a gyári :R

(#12580) Grózi válasza peu407 (#12578) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezért jó az internet-minden marha tud posztolni...
A leghatékonyabb természetesen az alulról kifelé.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12581) peu407 válasza Grózi (#12580) üzenetére


peu407
senior tag

Neked is köszönöm. Ezért is kérdeztem, mielőtt vmi hülyeséget csinálok.

(#12582) peu407 válasza frelife (#12579) üzenetére


peu407
senior tag

Igen, közben én is rájöttem, hogy gyárilag van a fejen paszta. Akkor már csak azt kérdezném, hogy használjam így, vagy cseréljem le mx4-re? Mert vettem mx4-et is. Mit mond a sokéves tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

(#12583) VampireKain


VampireKain
csendes tag

Mivel több fórumon is írták, h nem tudják a "Cooler Master MasterLiquid ML360R rgb" AIO vízhűtés mellé adott controller-el szoftveresen vezérelni az fentik fényét, leírom a saját tapasztalataim:
Ha össze kötöttél mindent rendesen (ezt most nem részletezem) de így sem ismeri fel a program.., meg kell firewire -ni a controllert magát! Ha össze van dugva az USB-vel és kap powert a SATA-n, akkor észre kell hogy vegye a firewire program!
Amikor ez megvan letöltöd a MasterPlus+ (jelenleg v831) programot, feltelepíted és az így már fel fogja ismerni a controllert!
Ebben az a jó, hogy így most már szoftveresen is tudod vezérelni a RGB ventiket, sőt akár az alaplapi "világítás stílust" is be tudod nekik állítani, hogy minden harmonizáljon! ;)

Remélem h segítettem! ;)

(#12584) frelife válasza peu407 (#12582) üzenetére


frelife
aktív tag

Én leszedtem az enyim azonnal és feltettem mx4-et. A paszta max 2500 pénz..ennyit megér.
A mostani hűtésemen nem volt paszta rajta,mellékelte a gyártó, de az is mx4 volt.
Nem mindegyikre raknak ám. A videókban se mindig mutatják hogy pasztáznak,de hidd el mindegyikre tesznek zsírt.

[ Szerkesztve ]

(#12585) VampireKain


VampireKain
csendes tag

Ez nem is kérdés a gyári paszta mindig csak a "kötelezőt" teljesíti.., én a Noctua nt-h1 pasztát ajánlom olyan 3000Ft körül van, de tényleg több fokot is lehet vele nyerni ami nyáron majd nem lesz mindegy! :)

(#12586) peu407


peu407
senior tag

MX4 került rá, a 2019-es legújabb fejlesztés,elméletileg :) . Köszönöm!

(#12587) Agenor99


Agenor99
csendes újonc

Üdv, kedves fórum tagok, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy i7-4790k processzort kellene hűteni.
50-60C° - on tartása.
Az ár, nem lényeges, mivel ha egyszer ezt kell megvenni, akkor nincs más választás :)

Számítógép:
Alaplap: ASRock Fatal1ty Z97 Killer
Ram: 16gb Samsung 1600mhz
PSU: 750-700W-ra fogom cserélni
VGA: 1070 vagy 1070ti lesz
Ház: Aerocool Cylon

Ui. Ha esetlegesen OC-t is szeretném használni akkor is meglegyen a hűtés ereje!

De ha van jó tippetek pl. Léghűtésre is esetleg azt is meghallgatom.

Válaszokat előre is köszönöm! :) :DD

Vincz Agenor

(#12588) Speed® válasza Agenor99 (#12587) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mindig van más választás..pl. nem veszünk 5+ éves procira vödör pénzért AIOt, hanem lecseréljük a pékbe ~nullszaldóval újabb/gyorsabb procira, amíg még van olyan hülye, aki megveszi (már elnézést, de képesek 45-50kt adni érte, közben R7-2700 is van ennyiért).
De ha feltétlenül ragaszkodsz hozzá, az említett érték eléréséhez sem elsősorban AIOra van szükség, hanem relidelésre. Ha már nem guánó a TIM/IHS, utána bármelyik épkézláb hűtő megoldja a watt/°Cok kordában tartását.
A házad egyébként sem a legjobb AIO szempontból, lefojtott előlapi elhelyezéssel sok értelme nem lenne egy 240esnek sem.
155mm helyed van, oda egy Mugen 5 Rev.B. tökéletesen passzolna.

(#12589) Agenor99 válasza Speed® (#12588) üzenetére


Agenor99
csendes újonc

Köszönöm, azaz igazság, hogy sokkal drágábban jönne ki a platform váltás Intel-ről AMD-re + akkor cserélnem kellene mindent.. Persze a későbbiekben mindenképpen váltok majd AMD-re csak egy kicsit várok még vele, mivel egyesével ruhazom be a dolgokra.. És igyekszem nagyjából jókat is venni.

Vincz Agenor

(#12590) Agenor99 válasza Agenor99 (#12589) üzenetére


Agenor99
csendes újonc

Egyébként, 1 120mm radiátoros megoldással is lehetséges lenne ennek a hűtés, másik pedig delidelni mennyire macera?

Vincz Agenor

(#12591) Speed® válasza Agenor99 (#12589) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A valóságban még akár nyereséges is lehet a váltás, de minimum nullszaldós, ha utánanézel ;p Épkézláb B450 lap + R7-2700 + 16GB DDR4 ~100k, de már R5-1600/2600al is jobb lenne a tempó, az meg -25k kapásból. A mostani lap-cpu-ram trió simán elmenne 75 körül, ezt már jópár meglépték, akik belátták, hogy halott platformra kár költeni, az OC sem segít a kevés magon már.

(#12592) Agenor99 válasza Speed® (#12591) üzenetére


Agenor99
csendes újonc

Lényegében ez is lesz a cél egy kompakt gépet majd eladni és átváltani arra, de egyenlőre ezt kellene megoldani :D

Vincz Agenor

(#12593) Speed® válasza Agenor99 (#12590) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 120as AIOk teljesítménye a vicces szinten van leginkább, hacsak nem vastag radis kivitel, de az sem váltja meg a világot, a jobb léghűtések (pl. amit írtam) simán verik, hangerőben és hőmérsékletben is.

A delid nem nehéz.. eszköz, biztos kéz és szakmai ismeret megléte mellett a relid sem az. Ezek bármelyike nélkül inkább keress rá embert, ha nem tudtalak lebeszélni ;p

(#12594) Speed® válasza Agenor99 (#12592) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tehát költeni egy vagyont rá, aztán eladni bukóval (komplett 1150 konfigot normális ember nem vesz ma már)? "Jó ötlet" :DDD

(#12595) Grózi válasza Speed® (#12594) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Engedd el,az ő döntése....

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12596) ericdrawen74 válasza Agenor99 (#12587) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

A delid sokat javít a hűtésén. Kb.: 1 hónapja csinàltam meg 20-30 fokkal is csökkent a hőmérsékletet jàték alatt. A 70-80-ból 50-60 lett 4,7ghz-en. Igaz én egy 280-as kitet hasznàlok. A proci és a kupak között rendesen szàraz volt màr a paszta.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#12597) Agenor99 válasza Speed® (#12594) üzenetére


Agenor99
csendes újonc

Ehhez vannak alap alkatrészeim, nyárig ki kell bírnia ezzel a konfiggal, mivel egyetem mellett nagyon nem tudok azzal foglalkozni, hogy egy olyan paraméterű dolgot alkossak, ami elvisz egy csomó pénzt most. Ház plexijet megemelem majd 2 centivel esztergalokra tavtartot így 175mm hűtés is bele fér majd :) és talán a szellőzése is jobbá válik

Vincz Agenor

(#12598) Attila444


Attila444
aktív tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok, videó vágásra használnám, 4K 60fps, 360°, több sáv, effektek és nagyon nagyon ritkán talán 1-1 játékot is megnéznék, de ez tényleg nagyon sokadlagos szempont.
Nagyjából már összeállt a konfig, már csak pár dolog hiányzik, pl a Proci hűtő.
Vízhűtésre gondoltam. Mit ajánlanátok, ami jó lehet a lenti konfighoz?

Lap: Gigabyte Z390 Aorus Pro
Proci: i9 9900KF
VGA: RTX 2070
SSD: 1TB Samsung 970 EVO Plus
HDD: 4TB WD
Táp: Seasonic Focus Plus Gold 750W
Ház: ?
Proci hűtő: ?
Ram: ?

(#12599) vepe


vepe
senior tag

Vettem online egy TT cpu vízhűtést. A radiátoron van több kisebb sérülés, de egy nagy is, inkább ez idegesít. Ez mennyire probléma, illetve a folyadék ezekben hol áramlik?

(#12600) Sztyepadzso válasza vepe (#12599) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

A lamellákban sehol, csak a vastag, széles csövekben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.