Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) koko52 válasza vepe (#12599) üzenetére


koko52
veterán

Csavarhúzóval ki lehet hajtogatni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12602) vepe válasza koko52 (#12601) üzenetére


vepe
senior tag

az ok, de folyni nem tud, vagy már most beépítés előtt is jelentkezne, ha igen?

(#12603) koko52 válasza vepe (#12602) üzenetére


koko52
veterán

A lamellában nincs víz, csak a csövekben. Azért finoman!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12604) digo00


digo00
tag

Sziasztok.I7 4790K procihoz szeretnék venni vízhűtést.Tetszenek ezek az rgb-s cuccok.Enermax LiqFusion ELC-LF240-RGB-re gondoltam.Mi erről a véleményetek?Mennyire jó a hatásfoka?
Annyi problémám van az egésszel,hogy nekem még a régi alaplapom van amin nincs rgb vezérlő.Arra gondoltam,hogy veszek egy Akasa Vegas RGB világításvezérlő kártyát.Azzal működne az rgb rajt?Előre is köszönöm a segítséget.

(#12605) #11083776 válasza frelife (#12566) üzenetére


#11083776
törölt tag

Nekem mèg jobban is melegszik, 3600 -os az rx5700xt ről nem is beszélve,a vga ram is meg a gpu ,de cseppet sem zavar ,mert halk a cpu hűtő is meg a vga hűtő,semmi hangja.Ha akarnám,akkor -10 fokot is lejebb menne a vga de nem akraom mert akkor már hallható.
Zavarja a gyártót ne engem.Stabil ès halk.3 év garancia.
ha lejár a gari eladom (most jelent meg a 64 mag 128 szál) 3 év múlva relatív olcsó lesz a 8-12-16-24 magos proci és 3x erősebb vga lesz.
Kínai meg ilyen dolgokat nem szívesen tartok meg gari útán,eladom mielőtt elfűstőlne :)
Ez csak az én magánvéleményem ,és nem ellen reagálás stb...
Az elöző gépem 7 éves múlt de az Intel,Nvidia.Szóval amd + főleg radeontól messze nem várok ennyit.Sokkal több romlik el belőlűk.Régebben kb 10 szeres volt az arány ha a pc boltosnak hinni lehet.De remélem azóta javúlt a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#12606) Dragon3000 válasza #11083776 (#12605) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amd esetében az FX korszakban tudok sok hibás darabot elképzelni, mert nagy volt a fogyasztás és szar alaplapot vettek az emberek, na ez mellé még egy kis OC és máris a halálán lehetett a vrm, és ehhez jött még a nem megfelelő hűtés a házba. Nekem eddig csak Intel alaplapom halt meg, pedig még OC se volt és még csak nem is az olcsó kategóriából, na meg a boltosok ott hazudnak, ahol tudnak, mindenhol azt fényezik, aki fizet nekik.

[ Szerkesztve ]

(#12607) frelife válasza #11083776 (#12605) üzenetére


frelife
aktív tag

Melegedne ez is csak nem hagyom, mehetne 70-75 fokon és az is tök normális lenne,de a célom a stabil,teljesítmény alatt is 60 fok.
Amugy nálam max egy évig maradnak a fő alkatrészek,addig még jol kitudok jönni belőlük,vagy eladom vagy beszámoltatom egy újabba.
Az Aiorol nincs tapasztalatom, rosszat nem hallottam nagyon LIQUID FREEZER II 240-ről. Nézegettem drágábbat is meg olcsóbbat,aztán fórumozgattam,utána teszteket néztem. Végül ez lett és bem bántam meg, nyilván nem marad meg örökre, gari lejárta elött 1 hónappal eladom,igy a vevő is jol jár. Csendes,szépen és jol hűt, elégedett vagyok és mivel nálam stabil,igy ajánlani is merem.
Persze ahány ház...de pl kompatibilitás problémákkal már nem nagyon találkozni az elmult 5 évben hardver szinten. AMD Vga is inkább a driverek miatt instabil. Az Amd proci meg egy nagyon jol összetákolt cucc,eddig nem volt kék halál,lag vagy drop vagy teljesítmény lassulás. Persze a komponenseket kiválogattam,sok esetben olyat amiről próbáltak lebeszélni,mint pl az alaplapomrol,mert hogy a TUF lapok sz@rok. Sajna meg van mindenben a kockázat,előfordulhat gyártási,szoftveres,hardveres, tömeg vagy egyedi hiba. Ezért jok a forumok,tesztek,videok.

(#12608) #11083776 válasza Dragon3000 (#12606) üzenetére


#11083776
törölt tag

Nekem is csak Inteles lap halt meg igaz amd -em mèg nem volt :)
Sőt procim is 1 hónappal a gari utána mondjuk ott a táp volt a a ludas.

(#12609) #11083776 válasza frelife (#12607) üzenetére


#11083776
törölt tag

Szimpatikus márka nekem is van is tőlűk egy accelero twin turbo 2 (már van 3 -as is), hangtalan, legalábbis a 7 V-oson azon hasznaltam van rajta 12v is.
tuti én is ezt venném én is vízhűtésbe.
Az a kis venti mindig forog?és nincs hangja illetve a pumpának se?
Van egy termalright machom ha már meg van megnézem az amd végét rendeltem egy am4 kittet az aliexpresszről...nem mostanában
lesz mire ideér.

[ Szerkesztve ]

(#12610) frelife válasza #11083776 (#12609) üzenetére


frelife
aktív tag

a kis venti kajak megy,lényegében arra találták ki hogy lefujja a levegőt a lapon található VRM-ről de nincs hangja, más itt írta hogy neki van,pár hónap használat miatt, remélem nem jön ki,bár a házam miatt szerintem nem is fogom hallani, a pumpa első futásnál bugyborékolt,nyilván mert megforgatta a vizet, a levegő meg felkerült, de lényegében ennyi, hangja nincs,szépen dolgozik és nagyon nagyon jo a hütésí teljesítménye. Kicsit féltem hogy a radin lévő ventik gyengék lesznek de amugy kajak ventik vannak rajta. A ventik is és a pumpa is PWM vezérelt igy boostolja magát, de jo venti görbe beállítása ajánlott.

(#12611) Lajos.P


Lajos.P
csendes tag

Sziasztok van egy NZXT X62 vízhűtésem ami valamiért nem világít tud rá valaki megoldást?

(#12612) Floyd80 válasza Lajos.P (#12611) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia, melyik szoftver van fenn?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12613) EncinoMan


EncinoMan
csendes újonc

Sziasztok.

Van egy Lepa exclussion 240-esem ami az elmúlt 1,5 évben gond nélkül teljesített egy i7 8700K-n /4,7Ghz/ (szinte gond nélkül mert folyadékszint azért meg-megcsappant, utánatöltöttem de látható nyomát nem láttam hogy szivárogna és hogy hol, néha igencsak alulról súrolta a minimum szintet de a hűtéssel nem volt gond) most esett át egy teljes takarításon (szétszedtem, a radiátor citromsavas deszt-víz, átmosás desztvizzel majd magával az új folyadékkal is átöblítettem, ahol szivárgott a blokk tetején ott kapott epoxit) a gyárilag mellé adott folyadék már nem futotta volna ki az utántöltést így EKW Blood Red folyadék került bele (ezt ajánlották alternatívaként) újra lett pasztázva (első körben Thermal Grizzly Kryonauttal, előtte is ez volt rajta) alap hőmérséklettel semmi gond nem volt (30fok körül, 57C-re van beállítva a venti szabályozó program hogy elkezdje emelni a pumpa és a hűtőventik sebességét) mikor ezt pl Photoshop megnyitással sikerült elérnem (felugrik 1-2 másodpercre majd visszább is hűl, tény hogy a proci terhelés alatt van a feladatkezelő szerint de azelőtt ilyet nem csinált) újra lett pasztázva (Hydronaut-al) a kezdeti jobb eredmények után ismételten ugyanezt produkálta.
Van valami tippetek mi lehet a baj?
Amik eszembe jutottak:
1.Pasztázás... a 2.-at már más csinálta (ezt talán ki is húzhatom)
2. A másfél éves windows, /4 nappal előtte jó volt mostmeg nem.. .így ezt kihúznám/
3, Kezdi megadni magát a pumpa (olyan látványosan és szépen nem lehetett légteleníteni mint a promo videójában is van hanem csak komótosan vánszorgott a levegő buborék, igazából eddig is a blokkban lévő kis levegő buborék alig láthatóan rezgett innen tudtam hogy megy)
4. Az új folyadékkal van valami baja
5. Túltöltöttem a folyadékot (itt azért van légrés rendesen /most néztem/)
[link] és emiatt nem tudja megfelelő sebességgel keringetni és ezért adja át lassabban a hőt?

Előre is köszönöm a segítséget

(#12614) BMS


BMS
őstag

Hali
Egy 3600X ryzen proci mellé milyen kompakt hűtést tennétek( csak játékra,elég a full hd)?
Egy ilyen 15-20000Ft kategóriában már lehet megfelelőt találni(min 2 ventis)?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#12615) frelife válasza BMS (#12614) üzenetére


frelife
aktív tag

Én aio-t 15-20k ért semmiképp nem ajánlok. Azért a pénzért profi léghűtésed lehetne.

(#12616) BMS válasza frelife (#12615) üzenetére


BMS
őstag

Értem.
Mennyi az az összes amiért már megéri venni egy ilyen aio-t?
Nekem valamiért nem szimpi az a bazi nagy léghűtés :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#12617) frelife válasza BMS (#12616) üzenetére


frelife
aktív tag

Leginkább 35-40ezer,onnan meg már majdnem mindegy melyiket veszed. Sajna az aio ami jo az nem olcso. A 20ezresek az rgb meg az argb-vel csili vilik,szerintem parasztvakitás.

(#12618) Speed® válasza BMS (#12616) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kell egy jó alap és 2 értelmes venti külön, így érdemes számolni. Ha a csicsa nem számít, már egy ML240L is oké, a pumpa leszabályozva halk, csak a ventik kukásak csendigény esetén (is), normális statikus nyomással bíró kell rá (Bionixtől felfelé). Vagy veszel egy Liquid Freezer 2t..a kis VRM ventit meg leoffolod, ha hangoskodik.

[ Szerkesztve ]

(#12619) BMS


BMS
őstag

Csicsa abszolút nem. Lehet belefér egy drágább is a keretbe ha az áfát vissza tudom igényeltetni.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#12620) GypsFulvus2 válasza frelife (#12610) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Szia!
Annak a kis ventinek a feszültsége/sebessége nem szabályozható? Mert én is nagyon szemezek ezzel a hűtővel, vagy esetleg a nagyobb 280-as változatával, de ha kihangosodik, az nem öröm.
Másik kérdésem, hogy ebben a tesztben ezt írják a 280-ról: "The auxiliary cooling fan on the CPU pump unit can be oriented in whichever direction you choose, as it’s designed to provide a spread-focus blast of air over the components you wish to benefit."
Jól értem, hogy többféleképpen is felszerelhető, tehát a kis venti bármelyik irányba nézhet?
Elnézést a láma kérdésekért, de eddig csak léghűtésem volt, nincs tapasztalatom AIO-kkal

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12621) BMS


BMS
őstag

https://www.pcx.hu/arctic-liquid-freezer-ii-280-acfre00066a-vizhutes-394497
Ez sem tűnik rossznak.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#12622) frelife válasza GypsFulvus2 (#12620) üzenetére


frelife
aktív tag

Hülyeséget nem akarok irni,de szerintem nem teker az maxon, a pumpa is szabályozva megy és gyártó oldalon írva Is van 1000-3000Rpm. Tehát PWM szabályozható.Persze akinek van itt az azt írta maxon megy. Felszerelni meg tök mindegy hogy van,mert nincs akkora lényege annak a kis ventinek. Nekem felfele van a kis radi,de láttam olyan építettet ami jobbra állt,tehát a VRM-el nem is találkozott :D
Lényegében mindegy merre néz,hisz a foglalaton is el kell férnie. Arra számíts hogy a csövek elég merevek ami jo,de nehezen pakolászható,igy kell neki bizonyos távolság, itt nem is mertem a radiátort fordítva feltenni vagy közelebb tenni a hátsó ventihez.
A 240-es nekem 3700x rayzenre bőven elég. A 240-es 56.3 CFM míg a 280-as 72.8 azaz kb 122 m3/h levegőt mozgat ami nagyon jó!
Egy jo venti görbével közepes állandó RPM-en tartva tökéletes cucc lehet,halk és egyenletesen nagyon jol hűt. Szerintem az jelenleg bármire elég. Ez az én véleményem.
De cáfoljon meg valaki.

BMS

Bocsi,ezt ajánlom,vagyis ez legyen a minimális Arctic Luquid freezer II 240 vagy 280. Bocsi,én még drágábban vettem.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12623) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

Sziasztok lenne egy kérdésem felétek!
Következő proci 8700k lesz és ithon van egy akasa a20 víz ( minimális tuning a 8700k)
Érdemes lenne lecserélni egy Corsair h115i re?
Vagy kb mennyivel lehet jobb? Ha egyáltalán az hűtés szempontjából?
Vagy fölösleges? 2-3 fokert nem szívesen cserélném le... köszönöm a segítséget :R

(#12624) GypsFulvus2 válasza frelife (#12622) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszönöm szépen a választ és a képet is, utóbbi különösen jól jött! :R Ha jól látom, lefelé fordítva nem férne el az SSD-től? Nekem Ryzen 3800X-hez kéne, egy Giga X570 Aorus Elite lappal. A 280-as a BMS által linkelt áron teljesen jó vételnek tűnik.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12625) frelife válasza GypsFulvus2 (#12624) üzenetére


frelife
aktív tag

Hát... nálad se férne fel más pozícióba,csak ugy mint nálam van. A pumpa nérete:98 mm x 78 mm x 53 mm. Tehát q0x8 centis. Nem nagyon van mozgástered.
3800xhez meg a 280-as szerintem nagyon jo,megkockáztatom a 240 is elég lenne max idle 40 game 65 fokok lennének. Stresztesz tolná fel 70-75 fokra,max 80.
Alapból 105W terhelés alatt 175-180W a procin amit könnyen lehűt ez az aio. Egy corsair h115i láttam tesztelni ennél a procinál,ott azért ennél magasabb értékek jöttek ki. [link]

Ha a 280as radiátor be fér a házadba és költesz rá ennyit,akkor jo vétel,bár nincs csiricsáré mint egy silentium vagy egy nzxt de nagyon jo cucc. Azért egy egy corsairt is kiprobálnék.

(#12626) GypsFulvus2 válasza frelife (#12625) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az lesz akkor; egy 280-as. Csak azért gondolkodtam a lefelé fordításon, mert megy majd bele egy Aorus PCI-Ex 4.0 SSD is, az meg nagyon forrófejű, és remek lett volna, ha ez a kis venti közvetlenül rámozgatta volna a levegőt. De hát nem lehet minden tökéletes... Még egyszer köszönöm a segítséged, nagyon hasznos volt!

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#12627) frelife válasza GypsFulvus2 (#12626) üzenetére


frelife
aktív tag

Hát erre egy lehetőséged van ráprobálod hogy ugy felmegy e,mivel nincs gyári paszta rajta csak a védő folia.Amugyis majd meglátod mert a csövek is merevek,szoval proba cseresznye.

(#12628) Tom456


Tom456
tag

Üdv mindenkinek! Adott egy ilyen pumpa és az lenne a kérdésem, hogy valahogy le lehet pattintani a felső részét? (már kutakodtam a neten de nem találtam semmit..).

Már az alsó hővezető részt is leszedtem de a felső rész nem akar lejönni.

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#12629) Tom456 válasza Tom456 (#12628) üzenetére


Tom456
tag

Közben megoldottam...

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#12630) zalman90


zalman90
őstag

Üdv. Soha nem volt még ezelött vízhűtésem.

Vadi új corsair H115i. Kattogó cicergő hangot hallok a pumpából de csak épphogy... mennyire normális ?

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12631) Sztyepadzso válasza Tom456 (#12629) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ez egy 240L? Miért szedted le?

(#12632) eszakas válasza zalman90 (#12630) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.
Nem normális. Légbuborék lehet a pumpánál jobb esetben. Óvatosan meg kellene dönteni a gépet vagy szétszedni és gépen kívül beüzemelni és ugy elmozgatni a légbuborékot. Ha igy is csinálja akkor gariztatni.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12633) Tom456 válasza Sztyepadzso (#12631) üzenetére


Tom456
tag

Igen, elkezdett bugyogni vagy nem is tudom mintha levegő lett volna benne de semmi nem segített rajta.Most szétbontottam az egészet kapott 2 új csövet új hűtőfolyadékot és a pumpa belsejét is kitakarítottam. Azóta minden tökéletes még a hőfokok is jobbak lettek. :)

[ Szerkesztve ]

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#12634) zalman90 válasza eszakas (#12632) üzenetére


zalman90
őstag

én is erre gondoltam, le vettem a procirol, próbáltam meg rázni, fordítva fel tenni de ugyan az.

Maxon mint egy kávé daráló, alap esetben hallom hogy, halkan kerreg.

Ma megprobalom gariztatni :R

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12635) Tom456 válasza zalman90 (#12634) üzenetére


Tom456
tag

Próbáld meg a pumpa fordulatszámát lejjebb állítani, hátha segít.

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#12636) abridabri válasza Tom456 (#12628) üzenetére


abridabri
veterán

Nem ijesztgetni akarnak, de neki pont ilyen CM 240 AIO ja volt :
My All In One Liquid Cooler Leaked!! 🤢 EEEEWWW!!!

(#12637) Tom456 válasza abridabri (#12636) üzenetére


Tom456
tag

Nekem több mint egy évig tökéletesen működött és szivárgás se volt, viszont havernak két hónap után ilyen volt. :D

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#12638) Sundesz


Sundesz
őstag

Bocsi, hogy ide is beírom:

Sziasztok, nagyon megtetszett az NZXT Kraken AIO család (X42 konkrétan) és mindenütt azt írják hogy jó halk is, de sajnos hallottam az ellenkezőjét is. Jobban járnak egy Be Quiet Dark Rock Slim hűtővel? Akinek van Kraken tapasztalata, tényleg hangtalan szinte?

Ryzen 7 2700 most a gyári Wraith Spire hűtővel van hűtve, az kicsit kerregős. Tuning max alapfeszen lenne.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#12639) XuChi válasza Sundesz (#12638) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem M22 volt Krakenből, és nem volt csörgő-zörgő hangja. Ha CAM szoftverrel beállítod rendesen, nem lesz hangos.

(#12640) d@vee válasza abridabri (#12636) üzenetére


d@vee
őstag

Ilyenem van. Több mint egy éve van meg, de pár hete nekem is kerreg. Elsőnek azthittem valamelyik venti ér bele a házba, egyesével lefogtam mind az 5-öt de semmi. Kiszedtem a radiátort, menet közben mozgattam lassan, a hangja változott. Egyszer így, egyszer amúgy kerreg. Visszaraktam, mozgatás óta csendesebb, de így is zavar ha nincs rajtam a füles. Nincs valami házi gyógymód rá? Gariztatás úgysincs meg 2 nap alatt.

Ja

(#12641) abridabri válasza d@vee (#12640) üzenetére


abridabri
veterán

Ha lejjebb veszed a pumpa fordulatszamat ,akkor valamivel halkabb lesz.

(#12642) Freezee válasza Sundesz (#12638) üzenetére


Freezee
senior tag

Halk, teljesen rendbe van. Nekem most két szett is munkában van. Több mint 1 évesek.

(#12643) d@vee válasza abridabri (#12641) üzenetére


d@vee
őstag

Azt hogyan tudom? Csak összeraktam, azóta sosem nyúltam hozzá.

Ja

(#12644) abridabri válasza d@vee (#12643) üzenetére


abridabri
veterán

Megnezed melyik alaplapi fan header-re dugtad a pumpa csatlakozojat, es azt az adott aljazatot biosban lejjebb veszed mondjuk 60% -ra . Ugyanugy mukodik a dolog mintha egy ventillator lenne.

(#12645) d@vee válasza abridabri (#12644) üzenetére


d@vee
őstag

Áhh, így világos. Köszönöm.

Ja

(#12646) Sundesz válasza Freezee (#12642) üzenetére


Sundesz
őstag

Köszi.

Hörcsög Powa'

(#12647) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Srácok!

Van egy Corsair H100-am, még az első szériás 2011-ből, szipiszupi, tökéletesen működik, de platformot cseréltem (Ryzen5 2600x) és meg szeretném tartani a H100-at, de az új lapra (Ggabyte B450 Gaming X) nem megy fel... VAn valami mód rá, hogy kompatibilis legyen a lapommal? :B

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12648) eszakas válasza BioNiCMaN (#12647) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.
Irhatsz a Corsairnak hátha küld keretet, de kevés az esélye, én is azért cseréltem ki a H100i-t mert már nem támogatja az AM4-et.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12649) BioNiCMaN válasza eszakas (#12648) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! :R Mondjuk H100i-hez találtam a Corsair oldalán kitet, de H100-ról nem tesznek említést és annyira nem vagyok képben, hogy mennyi a különbség az i és sima között.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12650) Dragon3000 válasza BioNiCMaN (#12647) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jól láttam a neten, akkor az amd-s rögzítés a beakasztós (nem tudom a nevét) megoldás, ez a része az am3 és am4-nek ugyanolyan, így rá kell mennie a hűtőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.