Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) koko52 válasza Razor18 (#12800) üzenetére


koko52
veterán

Fontosabb a radi vastagsága, mint az hogy 240 vagy 280mm.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12802) mihione válasza Razor18 (#12800) üzenetére


mihione
őstag

Mi az oka amiert vizre szeretnel valtani?Amekkora a radi akkora ventit kell ratenni kulonben nem arra megy a levego amerre kellene neki.
240mm-tol felfele valoszinuleg nyernel kb 10 fokot tehat nem lenne visszalepes,amit en irtam az 120 mm es tuningolt kartya ami eleg rendesen meg van dolgoztatva.

En a helyedben nem varialnek azon a kartyan,ez a 65 fok egyaltalan nem sok nem is vesz vissza szerintem egy lepcsot sem a boostbol.Hangban se hiszem h sokkal elorebb lennel egy 240-es aioval.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12803) mihione válasza koko52 (#12801) üzenetére


mihione
őstag

Ez is igaz,de a legtobb aio ugyis 25-27mm vastag,foleg amiket a g12 fogad.Ezzel inkabb epitett viznel lehet jatszani.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12804) Razor18 válasza mihione (#12802) üzenetére


Razor18
tag

Akkor ezt megbeszéltük, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12805) koko52 válasza Razor18 (#12804) üzenetére


koko52
veterán

All In One. Minden egyben/kompakt

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12806) Razor18 válasza koko52 (#12805) üzenetére


Razor18
tag

Köszi, közben kigoogliztam... :DD :R

(#12807) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!

Az NZXT Kraken X62 mennyire megbízható?
Hozzám került egy garancia nélküli példány és gondolkodom,hogy lecserélem a régebbi Corsair H110-emet.

06-3o/9759I39

(#12808) Floyd80 válasza Találtgyerek (#12807) üzenetére


Floyd80
addikt

Kettő megy a gépben lassan fél éve, egyelőre nincs probléma velük, ha levegős, fel kell rázni, a pumpa csendes, a ventik közepesnél jobb minőség. A szoftver elég sok RAM-ot eszik (160 körül), meg sokan nem szeretik, hogy infókat gyűjtöget.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12809) zalman90


zalman90
őstag

sziasztok.

Van itt már egy második Corsair H115i mert , az elsőt vissza vittem hogy hangos.. és ez szintén az.. quiet módban csörög. (nem tudtam hol a telefon mikrofonja de hallható a videón) Extreme modban (icue) elhagyja a hangot majd ismét quiet-ben borzalmasan csörög.

Kis googlizás után kiderült, az összes ilyen s van akinek idő után megszűnik a hang, vagy az esetemben nem.

Nincs rá valami megoldás? RMA-t kihagynám mert gyanus kapok még 1 ilyet.. valami házi megoldás amivel a gari sem ugrik?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12810) ftamas0201 válasza zalman90 (#12809) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Helló.

Én is vettem egyet, két nap után elállás a vásárlástól és pénzvisszafizetés lett a vége. Ugyanezt produkálta amit mondasz, szoftveresen borzalmas, firmware frissítés fagyott, nagyon egy elcseszett hűtés lett, nem is értem hogy sikerült összehozni a corsairnek ezt, többnyire jó dolgokat csinálnak, hát ez nem lett az. Külföldi fórumokon is végig szidják. Szerintem ne barkácsolj, ha 14 napon belüli online vásárlás akkor küldd vissza és válassz mást.

(#12811) PitLee válasza zalman90 (#12809) üzenetére


PitLee
őstag

PWM/DC vezérlés nem keverhet bele ?
Ha egy PWM-es ventit DC-vel vezérelsz akkor van, hogy "morognak".

Négy pines csatlakozó és kizárólag PWM-es szabályozásra képes
1. GND
2. +12V
3. sense/speed/fan in
4. PWM/speed control

Négy pines csatlakozó és kizárólag feszültségalapú szabályozásra képes
1. GND
2. speed control/voltage control/fan power
3. sense/speed/fan in
4. NC/+5V/VCC/GND

Négy pines csatlakozó és hibrid (PWM vagy feszültségalapú) szabályozásra képes
1. GND
2. speed control/voltage control/fan power
3. sense/speed/fan in
4. PWM/speed control

A PWM alapú szabályozás azt jelenti, hogy a második lábon fixen 12 volt megy, és a negyedik lábon a szabályozást végző x%-os kitöltöttségű PWM jel. . . ....Abból, hogy a második lábon fixen 12 volt megy, következik az is, hogy a 3 pines ventilátorok PWM-es szabályozású csatlakozóban maximális fordulatszámon működnek. Fordítva is igaz ez, azaz a PWM-es ventilátor fixen 12 voltot vár a második lábon, arra van felkészítve a motor és a vezérlés is, így előfordulhat kellemetlen mellékhatás (morgó motorhang), ha feszültséggel szabályozná valaki.
https://prohardver.hu/tema/haz_ventilatorok/hsz_21307-21307.html

(#12812) Alwares válasza zalman90 (#12790) üzenetére


Alwares
aktív tag

Megoldottam, a radiátor elől maradt mert ilyen széles nem fér el felül a ramok miatt, de a ventiket megfordítottam és olyan 15 fokot simán lement a cpu hőmérséklete.

(#12813) Sztyepadzso válasza Tom456 (#12633) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi az infót!

(#12814) loloko90


loloko90
csendes tag

sziasztok most rakok össze gépet és szeretnek megfelelő hűtést a gépbe
AMD Ryzen 7 3700X Proci lenne egy NZXT Midi H510 CA-H510B házikóban .
Halk megbízható processzor hűtést szeretnék (mellette nekem tetszik is és hajlandó vagyok kicsit többet fizetni )
NZXT Kraken X52 V2 RL-KRX52-02 vízhűtésre esett a választásom ...Sose volt dolgom vizhutessel , mennyire karbantartás igényes (?)vagy csak megy és nem kell vele foglalkoznom?

tap hozzá :Seasonic Focus+ SSR-750FX 750W 80+ Gold

koszi elore is srácok :)

(#12815) Kolbi_30 válasza loloko90 (#12814) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Az X62 jobb a radiatora miatt. De az X52 sem rossz

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12816) ΞΔGLΞ válasza ribizly (#12799) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó lett szerintem. Felesleges pénzkidobás lett volna emiatt új házat venni, ráadásul ilyen nagyot, mint a HAF X. Fent a radiator előtt még ott a két böhöm nagy húszas is, húzzák is ki meleget segítve ezzel arctic-ot.
3900X 4300-ra húzva (összes mag), terhelés alatt max 68 fok, idle 30 fok körül egy 24-25 fokos szobában. Pedig ez a cpu nem arról híres, hogy olyan hűvös lenne, ha számoltatva van rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#12817) ribizly válasza ΞΔGLΞ (#12816) üzenetére


ribizly
veterán

Szép! :C
A 3900x meg egy igen b@szó CPU.

Én csak azért cseréltem le, mert jött egy jó ajánlat pont arra, amit kerestem (H500p Mesh, 9900k) és könnyen tudtam váltani. Egyébként a HAF X még mindig az egyik (,ha nem a) legjobb hűtésű ház, aminél én anno az 5,25"-ös helyekre én anno még egy visszafogott 14-es centis bepattintottam, amivel még több lett a betölt friss levegő. Annyi, hogy lezártam azokat a front paneleket (belfóliáztam), ahol nem akartam levegőt bevinni, meg lent a HDD case után lezártam egy lappal, hogy ne menjen arra feleslegesen semmi sem (hiszen a táp saját magát úgyis hűti).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#12818) ΞΔGLΞ válasza ribizly (#12817) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi :R , egyébként azt én is megcsináltam még akkor mikor meghozták, rögtön betettem egy ventit. Bőven van ott hely. Sőt ebben a dögben csak az van. :D
Persze nem olyan rég, kicseréltem 14-es minőségi ventikre mindenhol, csak felül hagytam meg a gyári 20 centiseket. És az oldalára vágattam üveget, majd nyáron felteszem a gyári oldalát a szintén rajta lévő 20 centis ventivel.

(#12819) ribizly válasza ΞΔGLΞ (#12818) üzenetére


ribizly
veterán

Csak ennyit rá:

Hányszor kaptam meg itthon, hogy úgy néz ki, mint egy "kandalló".
Na az lóf@sz sem volt ehhez képest. :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#12820) ΞΔGLΞ válasza ribizly (#12819) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mondjuk a kép csal, ennyire nem világos, inkább ilyen sejtelmesen lehet látni a piros köröket, ez túlzás amit a pro max művelt villanó nélkül. :R

(#12821) zalman90 válasza ribizly (#12817) üzenetére


zalman90
őstag

A HAF X-es mondatoddal egyet értek. Nekem egy HAF 932 teljesített szolgálatot de, mindenképp valami plexiset akartam na meg, ott döntöttemel hogy csere , a 280-as radiátort nem tudtam rendesen fel fogatni mert max 240-est kezel :U Egyébként mai napig legjobb hűtésű széria a HAF

Végülis Phanteks P600s-re cseréltem , meg vagyok elégedve vele, de közel se tudja ugyan azt :DDD De mondjuk halkabb :)

(#12819) ribizly: Mai napig nem felejtem el, Lanparty-n kérdik tőlem.. Mikor kezd el végre fűteni a radiátorom? mert fáznak :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#12822) Strezi


Strezi
őstag

Dual AIO-s kreálmányom, ITX házban, érdekesség képpen:




Corsair H80iV2 + G12 került a VGAra, igencsak megküzdöttem a böszme vastag és fix csöveivel. A Kraken X62 beműtése sem volt triviális (magán a blokkján fekszik).

Elég jó lett a végeredmény a kiinduláshoz képest(süvítő VGA, meg forróbb proci), 4.2GHz fix-re van húzva a proci 75 fokon, a 2080Ti meg 56 fokon megáll pár óra játék vagy Heaven Extreme alatt is. Elég szűkös a hely, illetve próbáltam más irányokat ventillátorokkal, de ez működik a legjobban.
Nem épp a legegyszerűbb volt "kezdőként" ITX-be építkezni :U

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#12823) Speed® válasza Strezi (#12822) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Álj rá a sorozatgyártásra, ha 4500$ alatt vagy vele ;p

(#12824) #65537792 válasza Strezi (#12822) üzenetére


#65537792
törölt tag

Tetszik! Szép munka! :C

(#12825) Strezi válasza Speed® (#12823) üzenetére


Strezi
őstag

Hehe, Corsair One :DDD
Úgy is mindenki AMDset szeretne abból :K
Igazából vastagon kevesebből kijött. Most hogy már végiszopt@m vele amit kellett, megérné "sorozatgyártani" ;]

cyberwarfare: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#12826) ribizly válasza Strezi (#12822) üzenetére


ribizly
veterán

Rendkívül bejövős! Gratulálok! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#12827) AMD1975 válasza Strezi (#12822) üzenetére


AMD1975
tag

Baszó lett, gratula

(#12828) Strezi


Strezi
őstag

Köszi mindenkinek :R
Még annyi, hogy játék alatt a CPU nem ennyire meleg, 50 fok alatt van kényelmesen. A fenti képen a Furmark GPU+ Furmark CPU max terhelés van.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#12829) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Érdekesnek tűnik ez az In Win vízhűtés

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#12830) R3laX


R3laX
addikt

Hali! Tesóm ICue-ból rányomott egy firmware frissítésre a H100i Platinum RGB kompaktján. Most nem látja az Icue a vizet, sem a CPU RPM-et, sem a pumpát. Mivel nem látszódik a víz az ICue-ban, ezért nem tudjuk mégegyszer lefrissíteni. Volt már bios reset, usb/ventiket is lehúztuk. Most csak úgy indul el a Win, ha tiltva van a cpu hűtés monitor a biosban. Egyébként maxon pörög a rendszer.
Valaki járt már így? Ilyenkor mi lehet a baj?

(#12831) R3laX


R3laX
addikt

Corsair link sem látja. Találtunk firmware-t, de így passz.

(#12832) ballazol


ballazol
senior tag

és az USBDeview is mutatja... :(

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#12833) eszakas válasza R3laX (#12831) üzenetére


eszakas
senior tag

Húzd le az usb-ről inditsd el a lapot . Majd kapcsold ki a gépet. Dugd vissza az usb kábelt inditsd ujra.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12834) R3laX válasza eszakas (#12833) üzenetére


R3laX
addikt

Megpróbáljuk köszi

(#12835) R3laX válasza eszakas (#12833) üzenetére


R3laX
addikt

Ez sem jó sajnos.

(#12836) ballazol válasza eszakas (#12833) üzenetére


ballazol
senior tag

kihúztam az usb-t, újraindítottam a lapot, kikapcsoltam a gépet, visszadugtam az usb-t, újraindítottam a lapot
semmi változás
vagy a pumpáról húzzam le? mert a lapra dugott kábelt húzkodtam le

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#12837) eszakas válasza ballazol (#12836) üzenetére


eszakas
senior tag

Elméletileg mindegy lenne ha működik. Még a teljes driver törlést kellene megpróbálni kézi könyvtár törléssel.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12838) ballazol válasza eszakas (#12837) üzenetére


ballazol
senior tag

https://help.corsair.com/hc/en-us/articles/360025166712-Perform-a-clean-reinstallation-of-the-Corsair-Utility-Engine-iCUE-

ezt lenyomtam, nem segített :( :( :(

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#12839) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, új vagyok a témában, így szeretnék tanácsot, vagy szakember segítségét kérni, aki megoldja nekem a dolgot.

A Projekt:

- találtam nagyon baráti árban egy corsair one pro-t, i7 7700, gtx 1070el, és a mostani (g20 rog i7 6700 rtx2060 customom) helyett a corsairt tartanám meg, de a vga-t cserélném rtx 2070re.
- a feladat tehát adott, miképp tudom ezt megoldani, vagy aki már csinált(szedett szét) ilyet, meg tudná e nekem oldani. Arra sztem kevés az esély, hogy a 1070es vizes blokk passzolna a 2070re, de lehet, hogy egy kis mókolással ez megoldható lenne. Ha nem passzol, akkor esetleg elég lenne csak a gpu vízhűtés blokkját cserélni? hogy a radi maradhasson, vagy vmi hasonló aio-t kellene belerakni, ami passzol hozzá?

próbálnám ktsg hatékonyan megoldani a dolgot, ha 1 mód van rá, így sztem a gyárival kellene kezdeni vmit első körben.

1.kép egy 1080as hűtője

2.egy random one pro gpu hűtője szemléltetésképpen

ps. láttam, hogy fentebb egy kollega pont ilyen masinával foglalkozott, majd dobok egy privátot oda is ;)

ps2. amint nálam lesz a masina /kb 1 hét/, csinálok képeket, de addig is össze kéne rakni a megoldást, hogy akkor már ne kelljen agyalni rajta. :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#12840) ballazol


ballazol
senior tag

... én meg visszaküldtem tesóm bnőjével az Oázisba
írok, ha van fejlemény... :O

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#12841) mihione válasza LÁZ (#12839) üzenetére


mihione
őstag

Minden megoldhato csak akarat kerdese ;]
Ha szeretsz es valamilyen szinten ertesz a barkacsolashoz biztosan at lehet mokolni a gyarit is ra,de legrosszabb esetben g12-vel osszemokolhato a gyari pumpa+radi szerintem,de ha kezben van mar ugyis kiderul.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12842) carr


carr
őstag

Sziasztok.
Barátkozom a gondolattal ha a meglévő öreg Thermaltake tide water nevű banda énekese nem válik be, akkor milyen lehetőségeim állnak fenn egy Xbox 360 slim vizesítésére.
Az összefoglaló részben próbáltam szétnézni, de a linkek fele már halott sajna.
Valakinek van ezzel tapasztalata ?
Köszönöm.
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#12843) goodluck


goodluck
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Liquid Freezer II 280-at.
A leírás szerint cpu_fan-ra kell csatlakoztatni, de az alaplapon van aio_pump csati is. Kérdésem, hogy mindenképp cpu_fan csatlakozás?
Lap: Rog Strix Z390-E Gaming

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#12844) Floyd80 válasza goodluck (#12843) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia, javasolt, ha úgyis az van közel a pumpához, de az én Giga lapomon pl. teljesen mindegy melyik fan-header-ről megy, mert mindegyik szabályozható.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12845) frelife válasza goodluck (#12843) üzenetére


frelife
aktív tag

Ajánlott a cpu fan,gyártó is ezt ajánlja. Nekem 240es van.cpu fanon. :)

[ Szerkesztve ]

(#12846) mihione válasza goodluck (#12843) üzenetére


mihione
őstag

Cpu fanra en inkabb a radis ventiket tennem,pumpa mehet neked tetszo fix fordulaton is.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12847) goodluck válasza Floyd80 (#12844) üzenetére


goodluck
tag

Köszönöm a segítségeteket! :R :R

MSI GV72 8RE =+= ASUS PG248Q ROG SWIFT =+= IphX

(#12849) mihione


mihione
őstag

Epitett kompakt viz in progress :DDD
Cryorig a40 ultimate 240-es radija eleg b*szo :C

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12850) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Keresnék a konfigomra egy 12-es Radi-s AIO-t. Azért éppen 12-esre esett a választás mert szeretném kompaktabbá tenni a gépet. Jelenleg egy 3800X , egy Aorus x570 ITX és egy NZXT H200i társaságában vagyok, mit érdemes? Számtalan kínálat van jelenleg a piacon.
A tunningot egyelőre mellőzném tehát a CPU, alulfeszelve kicsikét, gyári órajel + PBO-n hajtom. 105watt elviekben.
Azért fontos nekem az egyradis rendszer mert eléggé zsúfolt is és szeretném hogy jobban elférjen minden. Jelenlegi H105 Corsair-el egy baj van, nagyon hosszú így alulra a HDD emiatt nem fér be. Tehát amit keresek az egy max 12-es Radis AIO.

Köszönöm előre is az ajánlatokat :) :R

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.