Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) Speed® válasza koko52 (#11400) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha van hozzá humorod és a hőmérsékletek igénylik..

(#11402) MILON12 válasza koko52 (#11398) üzenetére


MILON12
tag

Én Antec 920 at poliroztam fel az is ilyen szál csiszolt volt kb 4-5 fok javulás lett

(#11403) oneal1


oneal1
senior tag

adott egy:

NZXT Kraken X42

Ugye ez a kisebb radiátoros megoldás.

Mennyivel lenne hatékonyabb a hűtés ha nem csak a radiátor egyik oldalán lenne venti?
érdemes a másik oldalra is tenni?

Előre is köszönöm!

(#11404) Orbb


Orbb
aktív tag

Jó Reggelt Urak!

Erősen fontolóra vettem, hogy a Ryzen 1700es gyári hűtőjét cserélem.
Jelenleg egy Zalman Z1-es házzal rendelkezem, és sehol nem találok leírást, hogy a Cooler Master ML240L beszerelhető, vagy sem...
jelenleg csak a ház elülső oldalán tudom elképzelni a radiátort, mert a ház tetején jelenleg nincs lyuggatott felület.
Ha maradnék a légnél, akkor dark rock 4, ott legalább kitudom mérni. :)
Tehát a kérdésem az, hogy vannak esetleg olyan házak amiknél ez plug & play opció, vagy nincs, és ha nincs, akkor mérjem ki, ha befér befér, ha nem nem. :DDD
Köszönöm előre is. :R

The Practise make perfect...

(#11405) Speed® válasza Orbb (#11404) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sem felül, sem elől nincs hely..nem AIOra van kitalálva. Egy jó lég kell rá, 160mm alatt (Fortis 3, Mugen 5 Rev.B. és társai), ha kimaxolnád csendben az OCt is.

(#11406) Orbb válasza Speed® (#11405) üzenetére


Orbb
aktív tag

Na végre, köszönöm, most már vágom, milyen tipusú ház kell a vizhet. :R
Király, a héten lehet meglövöm! :) Igen, kiszeretném! ;) :B

The Practise make perfect...

(#11407) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Lenne egy LEPA vízhűtésem120-as radival, nem akarja lehűteni a procit, túlmelegszik. Elvileg pörög a szivattyú, mutat a bios fordulatot, meg hallatszik is, de mégis túlmelegszik
A cső az elején alig melegszik, sztem folyadék van benne, mert nem látok folyást.Der a végén már meleg volt.
Levegős lehet, vagy javítható szerintetek?

A másik kérdés:
Van egy Cooler Master Seidon 120V Ver.2
Hiányzik pár csavar hozzá (2011-re 2db alsó csavar, illetve 2db lefogatórögzítő csavar)
Ezeket be lehet olcsón szerezni valahonnan?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11408) Breaker


Breaker
tag

Sziasztok!

Most upgradelek gépet, I5-9600K Thermaltake Core P3 házban.
Gondoltam kompakt vizhutot tennék rá, és nézelődvén megtetszett a Thermaltake Floe Riing RGB.
4.8-5Ghz közé tervezem járatni valoszinuleg 1.3Von. A kérdésem az hogy elég lenne a kétventis 240-es változat vagy mindenképp a 360 szükséges?
75-80 fokot szeretnék maximum a CPU-ra mert a gépben lévő 1080TI is elég meleg lesz, igaz a ház szinte kereszthuzatosan nyitott.

Vagy ha esetleg tudtok ajánlani olcsóbb megoldást ilyen kategóriában, szivesen veszem. A Floe nincs az ajánlottak között, gondolom az ára miatt..?

Köszi
Üdv
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#11409) Milka 78 válasza Breaker (#11408) üzenetére


Milka 78
nagyúr

8700k@4.8ghz@1.298v egy H105-ös (mondjuk ez vastag radis) simán lehűti 4 db agyondzabályzott ventivel, szintén P3-ban. Elég egy 240-es is, (igaz ez függ a procitól is) és ahogy látom a 360-asok nem vagy csak alig jobbak tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#11410) Breaker válasza Milka 78 (#11409) üzenetére


Breaker
tag

Okés, köszi a tippet.

Üdv
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#11411) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok! Soha nem használtam vízhűtést, de most fontolóra vettem és ehhez kérnék infókat, segítséget! :R Kompakt vízhűtést szeretnék, 12/14cm méretű ventivel - de a általánostól eltérően nem CPU hanem GPU hűtésére .
Ehhez egy NZXT Kraken G12 alapra gondoltam, és az érdekelne, hogy a gyártó oldalán felsorolt kompakt vízhűtés típusokon kívül mivel kompatibilis, mivel használható még?

(#11413) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Ezeknek a vízhűtőknek nincsen valami teljesítmény mérőjük?

Mint pl a toronyhűtőnél a CFM?
Ott a legtutibb a Noctua duplatoronyhűtő 140CFM-el hozzá képest egy sima 4csöves kb csak a felét tudja 70körüli CFM-el.

Szóval víznél nem vagyok otthon nem volt még ilyenem :F

Amit kinéztem mert van vmi 99CFM érték legalább megadva meg a vízpumpa is jónak tűnik 2900RPM-el.
Thermaltake Water 3.0 Performer 120mm

Ház sajnos kicsi ezért csak 1 ventiseket néztem.

Thermaltake Water 3.0 Performer 120mm (CLW0222) [link]

vagy ez a jó nevü:

NZXT Kraken X42 140mm (RL-KRX42-01) [link]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#11414) szasanyi válasza BerserkGuts (#11413) üzenetére


szasanyi
félisten

Dehogy nincs, csak rossz helyen keresed! Thermaltake Water 3.0 Performer: Max. Air Flow :99 CFM
Másiknál kicsit trükkösebb, mert itt vannak az NZXT Kraken X42 specifikációk amibők csak az derül ki, hogy milyen venti van hozzá, és arra rákeresve található meg: Fan
Aer P140: 27.27~98.17 CFM

(#11415) Speed® válasza BerserkGuts (#11413) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Léghűtésnél sem a venti légszállításán múlik a teljesítmény elsősorban, a CFM érték csak arra vonatkozik, de nyilván a borda dönti el, mit is ér a megmozgatott levegő. Egy jó bordához nem kell orkán, vizes körökben pl. ez különösen igaz, elsősorban légnyomásra van szükség a sűrű radikhoz, nem légmennyiségre. Szóval statikus nyomásban erős ventiket kell keresni, nem üvöltő CFMbajnokokat.

Single radis megoldások közt az LF120 (1 jó ventivel a gyári pushpull helyett) és hasonló vastag radis darabok az értelmesek, a virsliradis dizájnvackokat el kell felejteni, ha nem kifejezetten szükséges a helyigény okán, mert nem túl acélosak.

[ Szerkesztve ]

(#11416) szasanyi


szasanyi
félisten

Sajnos nem érkezett válasz a kérdésemre, de megpróbálkozom egy újabbal: hol lehet megnézni azt, hogy mennyi az AIO vízhűtés pumpájának mérete (az a négyszög vagy kör méret) amely az alapja, ahol a hőátadó felület van? Például ennek az átmérője (Thermaltake Water 3.0 Performer C).

[ Szerkesztve ]

(#11417) laychi válasza szasanyi (#11411) üzenetére


laychi
veterán

Én anno vettem egy g12-t, de sajnos nem ment fel a kártyámra.
Arctic liquid freezer 240-et raktam bele.
Alulról kicsit lazítani kellett a csavarokon a réz résznél(ami kívül van 4 csavar), hogy bele tudjam csavarni a g12-be, mert a műanyag házat ez a 4 csavar szorítja össze és túl feszes volt egyébként, ezért esélytelen volt belerakni.
Átmérőre szerintem az összes kerek pumpa azonos lehet.

(#11418) Kolbi_30 válasza szasanyi (#11416) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Vegyél egy nzxt.kraken VGA modult,aztán szinte minden kompakt rámehet a vgara

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#11419) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Gigabyte z390 master ra és az Intel 9900K ra milyen folyadék hűtőt javasoltok ?
A gépház Phanteks Anthoo Pro http://www.phanteks.com/Enthoo-Pro.html

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11420) szasanyi válasza Core2duo6600 (#11419) üzenetére


szasanyi
félisten

Nézz körül itt, ebből a szempontból az egyik legjobb oldal.

(#11421) Core2duo6600 válasza szasanyi (#11420) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jelen pillanatban egy Corsair H80 i v2 van rajta.
Kb 1-2 perc prime 95 smal fft után 100 fokot mér a real temp, és tűzforró a radiátor azon a részen ahol a csövek csatlakoznak.
Az uefiben minden alapon van, túl melegnek tűnik, úgy hogy nincs rajta tuning.
Itt a cégnél is van egy tucat ilyen proci, itt Asus Z390 Pro Gamingben, és ugyanaz a hűtő 60 -70 fok közt van, egy az enyémtől egy sokkal olcsóbb házban, ami kisebb is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11422) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Akit érdekel, (nem tudom elhangzott-e már), írtam az Arctic Coolingnak Liquid Freezer ügyben, mert egy ideje nem kapni 240-t, az AC weblapról is eltűnt már. A következő választ kaptam:
"We are sorry that Liquid Freezer is sold out and end of life. Next generation Liquid Freezer II is expected to be launched this summer." :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#11423) Puma K válasza Aprósólyom (#11422) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor ezért tűnt el! :))

A 120 és a 360-as variánsai érdekes módon kaphatóak... :U

Remélem tanulnak az előző LF 240 hibáiból és lesz olyan jó az új mint a régi volt... pont a napokban nézegettem, hogy hátha kapni valahol még, mert annak ellenére hogy az enyém megdöglött még garancia időn belül... vettem volna egyet újból, mert hát az a radiátorvastagság/hűtésiteljesítmény-ár tetszetős.

Az RGB-t remélem nem erőltetik...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11424) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Csak nem áprilisi tréfa :Y

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#11425) Aprósólyom válasza Puma K (#11423) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Milyen hibái ismertek? Én javasoltnak ismerem és nem halottam még kiugróan negatívat semmilyen tekintetben.

Jevons paradox

(#11426) Puma K válasza Aprósólyom (#11425) üzenetére


Puma K
veterán

A hibái az arra vonatkozóan többes szám, hogy mikor visszavittem az enyémet garanciában, akkor csak ott annál az egy üzletnél mióta forgalmazták 34 darabot vittek vissza. Aztán még mennyit vihettek vissza más helyeken ahol forgalmazták.

Rákerestem a neten és másnak is megállt a pumpa. Az enyémben is 8 hónap után... Találtam olyan videót egy szétszedett LF240-ről, amiben homokhoz hasonlító szemcsés történet volt.

Ár-érték arányban jó kis AIO, mert nincs másik 38-as vastagségú 240-es radival szerelt kompakt ~25k Ft körül. Ez tudott hűteni rendesen.

Ajánlott volt amíg forgalmazták és lehetett kapni... de már jó pár hónapja feltűnően eltűntek az LF240-esek: [link1], [link2]

Tavaly augusztusnál kezdett el emelkedni az ára: lentebb látható. Gondolom ekkor kezdtek kifogyni a készletek, így elkezdték emelni az árát.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11427) Aprósólyom válasza Puma K (#11426) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Akkor remélem úgy sikerül javítaniuk a hűtőn, hogy már ne legyen baja. Tervezezek majd beszerezni egyet, ha nem viszik fel az árát az előzőhöz képest.
Köszi az infókat! :R

Jevons paradox

(#11428) TXT


TXT
őstag

AM4 platformra van ertelmes ar/ertek aranyu kompakt vizhutes, ami jobb, mint barmelyik leghutes? Ki-milyet hasznal es mik a tapasztalatok vele?
Elore is koszi sracok!

(#11429) laychi válasza Puma K (#11423) üzenetére


laychi
veterán

Én 2016-ban vettem, használtam procin és vga-n is, még mindig üzemképes, igaz jóideje a szekrényben van.
Vga-n volt legutóbb, az cserélve lett tavaly,azóta a dobozában pihen.A noctua nh d14 meg a procit hűti azóta is hasonló teljesítménnyel és így a vrm is kap szelet az alaplapon. :D

Am4 keretem is van hozzá, mert ingyen lehetett kérni :)

[ Szerkesztve ]

(#11430) Puma K válasza laychi (#11429) üzenetére


Puma K
veterán

R.I.P. a kép készült: 2018.10.28

Itt még néhány alkatrész a régi, amit azóta cseréltem

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11431) Puma K


Puma K
veterán

Hajajj: Fractal Design Celsius S24 Review and First Custom loop - videó

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11432) juliensorel válasza Puma K (#11431) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ja, ezt jó tudni! Sima G1/4 vajon a menet? (csak belepörgettem hang nélkül)

(#11433) Puma K válasza juliensorel (#11432) üzenetére


Puma K
veterán

Igen, G 1/4" a radiátor felőli részen.
Viszont a pumpa felőli részen nem lehet bontani.

Adatlap: Fractal Design Celsius S24

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11434) juliensorel válasza Puma K (#11433) üzenetére


juliensorel
senior tag

Aha, köszi, az a lényeg! Ismerem a típust rég, de nem tudtam, hogy bontható...így azért elgondolkodtató, áll itthon egy extreme 45-ös aquacomputer radi

(#11435) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! gondolkozom egy " játékvíz " kipróbálásán. Egy i7 4770 et kellene hűteni ( későbbiekben Intel Core i7-9700K vagy Rizen 7 2700 ra lenne váltva ) egy Bitfenix Prodigy házban.
Most egy Noctua NH-U9B SE hűti IBT alatt max 62 fok . Legalább ezt kellene tartani. Valami 240 -es radira gondoltam a ház tetejébe. Mit ajánlanátok , akár apróról is lehet ( költséghatékonyság miatt. Jelen esetben a gép idle alig hallható , ezt nem szeretném feladni.A ház elejében van egy spectre pro 23 cm ( befelé fúj ) a tetejében 2db 120 mm spectre ( kifele fúj ) a hátuljában egy 140 mm spectre pro ( kifele fúj ).

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#11436) snecy20 válasza viperabácsi (#11435) üzenetére


snecy20
veterán

Kell a kompakt víz feltétlen? Csak amiatt kérdezem, mert jó eséllyel nem lesznek jobbak majd a hőmérsékletek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11437) viperabácsi válasza snecy20 (#11436) üzenetére


viperabácsi
addikt

Erre voltam kiváncsi ! Köszi a korrekt infót , akkor elengedem ezt a projektet ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#11438) szasanyi


szasanyi
félisten

Speciális igényem van, ehhez kérnék segítséget! Adott egy RTX 2080 VGA amire AIO hűtéstszeretnék, de csak azt mást nem. A kártya teljes méretű passzív hűtése kell, azt nem szeretném eltávolítani tehát olyan AIO hűtés kellene, amelynek a fejrészén a hőátadó felület nem sík hanem kiemelkedik min. 2mm vastagságban (mivel lentebb a GPU a passzív lemez síkjától) és a mérete max. 49x49mm (vagy kör esetén max. 49mm átmérőjű). A környező méretek tulajdonképpen már lényegtelenek.
A linken lévő képről jól látható miről beszélek, ez a kép szemlélteti mi lenne a lényeg.

(#11439) laychi válasza szasanyi (#11438) üzenetére


laychi
veterán

Egy darab rézlemez és nem kell annyit bajlódnod.
Ettől a paneltől fel tudod majd szerelni a g12-t???

(#11440) mihione válasza szasanyi (#11438) üzenetére


mihione
őstag

CM ML széria sztem jó lenne neked.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11441) szasanyi válasza laychi (#11439) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs e célra megfelelő rézlemezem, illetve az a +közbetét darab rontaná a hőátadást. És nem, csak a csupaszt nyákra szerelhető fel a G12 konzol (pont ezért nem jó mert a teljes méretű, passzív lemezt nem akarom leszedni a VRAM és a VRM hűtés miatt).

mihione: a "szerintem" kevés, arra nem alapozhatok vásárlást. De ha lenne konkrét típus és/vagy adat ami ezt alátámasztja a jó lenne!

(#11442) mihione válasza szasanyi (#11441) üzenetére


mihione
őstag

Nekem ilyen hűtésem van de nem kapom szét most emiatt,CM ML 120L RGB,CM ML 240L RGB képen látszik van bőven kiemelkedése a réz lemeznek+már a kerete is ki van emelve egy kis átmenettel.Azt azért vedd figyelembe hogy nem egészen passzív a hűtése a karid vrm részének mivel a ventiről jut huzat rá.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11443) szasanyi válasza mihione (#11442) üzenetére


szasanyi
félisten

De a mérete is fontos, az pedig - ha jól láttam a gyári oldalon - jóval nagyobb.

(#11444) szasanyi


szasanyi
félisten

Ráleltem egy megfelelő kialakításúra [link] ráadásul nem is drága. Sajnos sehol sem találok infót arról, hogy a lesarkazott négyzet alapú felület mekkora. Ha valaki találna ilyen infót (akár más típusról) az legyen kedves betenni ide!

(#11445) laychi válasza szasanyi (#11441) üzenetére


laychi
veterán

És helyette mi lesz? Kábelkötegelő?

(#11446) szasanyi válasza laychi (#11445) üzenetére


szasanyi
félisten

Mi helyett lesz mi? :F

(#11447) MILON12


MILON12
tag

Sziasztok Corsair h100 v1 ről van véleményetek?tapasztalat?

(#11448) mihione válasza szasanyi (#11446) üzenetére


mihione
őstag

Szerintem arra gondolt a forumtars hogy mivel fogod rogziteni :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11449) VTom válasza snecy20 (#11436) üzenetére


VTom
veterán

Azért egy 4770 meg egy 9700K között óriási különbség lesz hőmérsékletekben.
Ha ITX prodigy, akkor a kis noctua kevés lesz, de még egy nagyobb léghűtés is.

Nekem mATX-ben van 9600K, és tele kellett pakolnom ventivel a házat.

Én a tetejébe tennék egy 240-es vagy 280-as aio-t (ha jól emlékszem mindkettő befér) az ajánlottak közül.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#11450) laychi válasza szasanyi (#11446) üzenetére


laychi
veterán

G12 helyett,ha így nem felszerelhető.
Emlékeim szerint az volt a terv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.