Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Zsolty20 válasza Hauptmann (#16000) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Köszi, rákötöttem. Bár nekem fura, hogy a pumpa ilyenkor automatán üzemel?
Egyébként ilyen lett. :)

(#16002) Hauptmann válasza Zsolty20 (#16001) üzenetére


Hauptmann
addikt

Szinkronban megy a ventilátorokkal. Valaki említette itt a topic-ban, hogy a yt-bon van videó, hogyan lehet megcsinálni olyanra, ahol lehet külön szabályozni a pumpa fordulatszámát, ha nagyon át szeretnéd alakítani.

(#16003) steewcv65 válasza Hauptmann (#16002) üzenetére


steewcv65
őstag

En emlitettem, de nem nehez.Ventiknek van a radin egy csatlakozasuk, arra kotod a pumpat es a ventiket meg a cpu fanra.Persze szukseg van egy 4pin toldora es egy 4pines 3-as elosztora vagy pst ventikre.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#16004) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok :R
Az NZXT Z63-Z73 mennyire ajánlott hűtők?

Pixel 7 Pro Hazel

(#16005) Zsolty20 válasza Hauptmann (#16002) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Köszönöm szépen, de azt hiszem maradok a jelenlegi megoldásnál. Így is kiválóan teszi a dolgát. :)

(#16006) Floyd80 válasza oroszLajos (#16004) üzenetére


Floyd80
addikt

Az LCD miatt nagyon sok a felár, nem elég az X-es? Tesztekben láthatod, hogy élmezőny, de van akinek túl csicsás, traktor a venti, stb, stb. Nálam kettő megy egymás alatt, teljesen rendben vannak zaj szempontjából, vagyis nincs.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16007) oroszLajos válasza Floyd80 (#16006) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Épp az LCD tetszik :DD De fontosabb, hogy csendes legyen :DDD Gondolom a traktor venti nem pont azt jelenti, hogy csendes :(

Pixel 7 Pro Hazel

(#16008) Floyd80 válasza oroszLajos (#16007) üzenetére


Floyd80
addikt

Egy másik topicba írta valaki a traktort, vagy rossz példányt fogott ki vagy maxon járatta vagy csak fanboy, hater. :) Nálam a 4 radiátoron lévő AER-nek nincs hangja (+ a hátsó ház venti is AER meg a VGA-n is az van egy kicsi), fix 600-800-on megy játék alatt is mindegyik.

1000-nél kezd hangosabb lenni, de az is csak szélzaj, motorzúgás csak 1300 körül jön elő, de minek akkora fordulat.

NZXT AER RGB120 and AER RGB140 - Test and Review - (dvtests.com)

Amúgy van itthon Arctic P14-es szett is tartaléknak, max. veszel olyat rá, használtam azzal is, valamivel csendesebb, meg talán jobb a lapát kialakítása, de nagyobb fordulaton annak is van hangja.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16009) oroszLajos válasza Floyd80 (#16008) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Köszönöm a hasznos infót, utána nézek kicsit jobban :R

Pixel 7 Pro Hazel

(#16010) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok!
egy kis segítséget kérnék: Egy Jonsbo A4-es házba, egy ryzen 5600x (nem lesz tuningolva maradok a 65 w tdp-nél) hűtésére keresek minél csendesebb 240-es hűtőt.

Amik eddig tetszettek: ALPHACOOL Eisbaer LT240 - vegyes véleményeket olvastam róla
EK-AIO Basic 240 - Magyarországon nem forgalmazzák, viszont nekem számla kéne róla, így sajnos kiesik
ARCTIC Liquid Freezer II 240 - vastag a radi, nem fér a házba
Enermax Aquafusion 240 - sok tapasztalatot nem találtam róla

Tudtok esetleg valami mester tippet ami esetleg elkerülte eddig a figyelmem? max 40-45-öt szánnék rá. A utólagos venti cserétől se riadok vissza, van elfekvőben artic p12-m, a pumpa legyen inkább hangtalan.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#16011) boogie84 válasza huszar90 (#16010) üzenetére


boogie84
veterán

Szia,
merlinhardveren van EK 240 RGB, EK280 RGB. Viszont ezek ugye dragabbak a szivarvanyok miatt.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16012) huszar90 válasza boogie84 (#16011) üzenetére


huszar90
aktív tag

Köszi! igen ez már nekem sok, plussz az rgb nekem inkább hátrány :(

(#16013) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Fractal Celsius és a Celsius+ szériáról mik a tapasztalatok? Mekkora hangja van, van-e oda nem illő hang a pumpa felől, autonóm mód működik frankón?

(#16014) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok. i7 10700k-ra keresnék folyadékhűtést. Legfontosabb, hogy csendes legyen, aztán pedig hogy RGB-s mert tetszik :DD
Enthoo Pro M a ház, CPU húzást is valószínűleg ki próbálom.
Ki néztem egy Cooler Master MasterLiquid ML360 Illusion-t. Vélemenyék róla? Mennyire bírná hűteni ezt a procit? :R

Pixel 7 Pro Hazel

(#16015) Lacielvtárs válasza PsycHo88 (#15862) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, én is a ház csere mellett teszem le a voksom :K
nagyon össze vannak zsúfolva és nincs "hely" a megfelelő légáramlatnak, én is ezért cseréltem nem rég házat :K
nálam pedig RTX 3090 van, képzelheted :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16016) Lacielvtárs válasza oroszLajos (#16014) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, én csakis Be Quiet! ventilátorokat és vízhűtés használok :K
igaz ezeknél nincs nagy mértékékű diszkó ;] bár néha a kevesebb néha több szerintem
sok félét kipróbáltam már, de ennél csendesebbet nem nagyon találtam...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16017) palwolf válasza oroszLajos (#16014) üzenetére


palwolf
tag

Nekem NZXT Kraken X73 van, és tényleg nagyon csendes, csak ha jobban felpörögnek a ventik, akkor lehet hallani valamit.
Szerintem minőségi cucc, nálam szépen teszi a dolgát, és egyébként van belőle rgb-s verzió is.

(#16018) oroszLajos válasza Lacielvtárs (#16016) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Néztem a BQ hűtőket is, jelenleg is azt használok csak nem vizet :C
Csakhogy tetszik ez a diszkó dolog azért is estek ki az elején :))

Pixel 7 Pro Hazel

(#16019) Lacielvtárs válasza oroszLajos (#16018) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát pedig szerintem így is szépek :C
[kép]
pedig volt előtte nekem is diszkó lámpám ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16020) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,

Fú kemény dolog ez a vízhűtő nézegetés, egy brocken 3 helyett szeretnék valamit, ami nem takarja ki a nvme slotomat, illetve a vga tartó kis pöcköt. (halál kivenni a kártyát a brocken alól) A véleményetekre lennék kíváncsi ezek közül melyik lehet a csendesség/teljesítmény arányban a jobb:

bequiet pure loop 280
evga clc280

Mindkét márkát nagyon szeretem, kinézetre is ezek jönnek be, nem akarok semmi túl fancyt, a lefogatása jobban tetszik az evga-nak, mert az kézzel tekerhetős, azt imádom, a bequietnek viszont a entilátorai szerintem jobbak lehetnek és jobban is néznek ki.

[ Szerkesztve ]

(#16021) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16020) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a elsőnek :K
bár a másodikat én magam még nem próbáltam, szóval erősen szubjektív a véleményem...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16022) Yodamest válasza Lacielvtárs (#16021) üzenetére


Yodamest
addikt

mondjuk a bequietnél még pobléma lehet, hogy én mindenképp frontra tenném és mivel ott a pumpa a kábelen helyezkedik el, lehet magasan lenne és levegőt kapna... így raknám fel, ez mennyire lehet egészségtelen?

(#16023) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16022) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nálam kb pontosan vagyis hasonlóan de így áll....
[kép]
szerkesztés, jaaa azt nem tudom sajnos mivel nekem a silent loop van, azon a csöveken nincsen pumpa

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16024) Yodamest válasza Lacielvtárs (#16023) üzenetére


Yodamest
addikt

lian li 011 házad van?

(#16025) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16024) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16026) Yodamest válasza Lacielvtárs (#16025) üzenetére


Yodamest
addikt

azt is nagyon nézegettem (ház+hűtőcsere van tervben) a 011 air verziót, az kicsit zártabb, mert nekem nem kellene annyi üveg rá, jók ezek a 2 kamrás megoldások, csak még a bequiet 601- ház is nagyon bejön, ez sem könnyű választás (én hónapokig tudok agyalni ilyeneken)

(#16027) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

megtudlak érteni mert én is hónapok óta agyaltam a házcserén :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16028) Yodamest válasza Lacielvtárs (#16027) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem írtam de nyilván a ARCTIC Liquid Freezer 280 II is játszik még, olcsó, hatékony, legvastagabb radiátor, csak elképesztő igénytelen a pumpa része és a felszerelő keret nem minden alaplappal kompatibilis, belelóg az nvme slotba, vagy láttam olyat, akinél a kondikra rálógott, szóval még ez sem olyan egyértelmű, bár nagyon sztárolják most. :U

(#16029) Yodamest válasza Yodamest (#16028) üzenetére


Yodamest
addikt

lehet, hogy világbajnok teljesítményben, de én úgy vagyok ezzel, hogy inkább veszítsek 2 fokot, viszont legyen igényes, szép, esztétikus, amire jó ránézni

(#16030) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16028) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

azzal kapcsolatosan nincs konkrét tapasztalom, a ventilátorai egész jók, de a hangja ami nekem a legfontosabb, és persze a hatékonysága, ami még nagyon fontos, és eddig nem igazán találtam jobbat.
igaz drága, de mint a méreg :D viszont garantáltan csendes.
arról nem is beszélve amit te is mondasz hogy nagyon jól és kényelmesen szerelhető, persze ha az ember nem cserélget alkatrészt, akkor majdnem mindegy, csak hogy én nem vagyok olyan aki nem cserélget ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16031) Yodamest válasza Lacielvtárs (#16030) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát én is szeretek cserélgetni, nálam alap szempont, hogy ha bármi történne könnyen szerelhető legyen minden a gépben, házválasztásnál is ez az egyik fő szempont. Most mondok valamit, pl. az ilyen régimódi előlap-letépős házaktól herótom van, jelenlegim még ilyen (define c), de a következőnél már nem akarom ezt eljátszani. Ezért is tetszik a bequiet ott nagyon okosan megoldották, hogy nem kitéped az előlapot, hanem csak könnyedén felfelé elhúzod, sokkal elegánsabb. :B

(#16032) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16031) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát ezek fényében akkor javaslom inkább a be quiet cuccot, szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16033) Yodamest válasza Lacielvtárs (#16032) üzenetére


Yodamest
addikt

Arra hajlok én is elég erősen, ha a ház is az lenne, akkor szépek lennének úgy együtt. :K
Még azt kell majd megálmodni, hogy +10K-t mennyire érné meg a pure loophoz képest a silent loop, elvileg nagy zajszint/hűtőteljesítmény különbség nincs közöttük. (inkább talán az a jó a silentben, hogy nem kábelen van a pumpa, biztonságosabb frontra tenni)

A silent loopon egyébként te használod a hozzáadott kis rgb vezérlőt? az milyen?

(#16034) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16033) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az RGB vezérlőt korábban használtam, de most már egyesítve van a lappal a vezérlés, így nem kell mindig levenni a gép oldalát ha váltani akarom a színeket
szerintem semmi különbség nincs teljesítménybe, nekem csak azért esett a másikra a választás, mert itt már állítható az RGB a másikon csak a fehér szín van, ami ki és bekapcsolható.
no és igen a pumpa, ami még változás, bár nekem mindkettő tetszett, viszont a silent loop-ot "könnyebb" elhelyezni véleményem szerint :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16035) Yodamest válasza Lacielvtárs (#16034) üzenetére


Yodamest
addikt

Néztem a konfigodról a képet, de nem értem, neked a vga-n is van egy silent loop hűtő + annak is van saját vízhűtése? A VGA tetején az mit hűt? nem láttam még ilyet :)

(#16036) Teasüti válasza Yodamest (#16035) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A hátlapot. De mi fűti fel a hátlapot 94 fokra, az az igazi kérdés. :F

(#16037) Lacielvtárs válasza Yodamest (#16035) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen a hátlapot, mert anélkül lenne vagy 100 fok körüli játék alatt is.
itt írok is róla :K [link]
sajnos a nyák mindkét oldalán van VRAM, de a hátsó oldalán semmi nem hűti a VRAM-okat

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16038) Lacielvtárs válasza Teasüti (#16036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát ha hiszed ha nem, a meleg levegő a plusz AIO hűtő radiátorából is áramlik becsületesen, igaz nem annyira, értelemszerűen mint a gyári hűtő radiátorból, de meglepően meleg levegő jön ott is ki :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16039) Teasüti válasza Lacielvtárs (#16037) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Durva. Gondolom csak a 24 gigás kártyákon van a hátoldalon vram. De mivel ott semmilyen kártyán nincs aktív hűtés, ezért gondolom ezt így jónak látták tervezéskor. :F
Persze érthető, hogy tojást lehetne sütni rajta, de ha gyárilag ezt tudja és vállal rá garanciát a gyártó, akkor én se zavartatnám magam miatta nagyon. :B

[ Szerkesztve ]

(#16040) Lacielvtárs válasza Teasüti (#16039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nem tudom hogy jónak látták e vagy sem, de tény hogy forró fejűek a RAM-ok...
de igen minden 24 GB-os kártya ebben a betegségben szenved, és gondolom elbírja mivel pont most írták a vga topikban hogy elvileg a 110 fok-ot is bírja, és akkor veszi vissza a kártya a teljesítményt, de az azért nagyon durva, milyen hőfokok vannak, de tény hogy 4k játék alatt, oda csavar a teljesítménynek :B

szerkesztésedre, igen igazad van, maximálisan, csak tudod ilyen vga árak mellett, én inkább a biztosra megyek :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16041) CyberDude


CyberDude
lelkes újonc

Sziasztok!

Próbáltam keresni infót, de lehet hiányosak a képességeim ugyanis sehol nem látok arról adatot, hogy a NZXT X53 milyen TDP értékig használható?
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Köszi :R

(#16042) Teasüti válasza CyberDude (#16041) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem közölnek TDP-t. Tesztet kell keresni hozzá. Teszt azért is lényeges, mert mint én is megtudtam a CPU TDP értéke is csak porhintés csupán és pl. a 125 W TDP-s Intel procik vígan felvesznek közel 200 wattot is. Egy kis 240-es AIO-t én vmi szerényebb AMD-re tennék csak fel max.

[ Szerkesztve ]

(#16043) CyberDude válasza Teasüti (#16042) üzenetére


CyberDude
lelkes újonc

Köszi.

Ezt próbáltam én is keresgélni.
Amit a coretemp kiír mint épp aktuális fogyasztás az mennyire valós? Mert az alapján akkor azért lehetne következtetni.
A TDP keret az alaplapon 250W-ra van állítva, cinebench alatt 140W-ot ír a coretemp.
Intel proci, 10700 (nem k-s modell).

(#16044) Hauptmann válasza Teasüti (#16042) üzenetére


Hauptmann
addikt

Bizony, a 95 W TDP-s 9900K simán felszop akár 180-200-at is.

(#16045) Teasüti válasza CyberDude (#16043) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ha lehet hinni a grafikonnak, akkor gyári órajellel a 100 wattot elvileg illene elszállítania egy 240-es AIO-nak is. De ha megcibálod a bajszát, akkor a 200 watthoz kevés lesz a 240-es radi. Szerintem.
Az iGPU hiánya nem sokat oszt-szoroz.

Nemtom, nem használok monitorozó programokat.
De úgy tűnik általánosan bevett szokás manapság, hogy ezekből az értékekből indulnak ki a tesztelők. Nem láttam már konnektoros mérőeszközt tesztben jó ideje.

[ Szerkesztve ]

(#16046) CyberDude válasza Teasüti (#16045) üzenetére


CyberDude
lelkes újonc

ÉRtem.

Ami érdekes, hogy az Aerocool Mirage L240-re 400W TDP határt írnak az oldalukon.
Megnéztem a gyári adatait, mint például a pumpa motorjának fordulatszáma, hűtőborda méret, az azt hűtő ventilátorok teljesítménye, stb. Ezek szerint a Kraken is kb azt tudná.
Persze sok apró dologban térhet el... De akkor is ha kissebb teljesítményű is a kraken a 300W-ot tudnia kellene.
Miért nincs hivatalos infó erről????? :W

(#16047) Teasüti válasza CyberDude (#16046) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, ha 3000 rpm-es venti dolgozik rajta, akkor lehet elbírja. :D
Ugye a hőcserélő akkor a leghatékonyabb, ha minél nagyobb a delta T. Meg minél jobban át van szellőztetve.
Viszont ahogy letekered a ventiket minimumra, máris csak a töredékét kapod annak a teljesítménynek.

Ezért szokták inkább hőleadó felülettel kompenzálni a kisebb fordulatot. Vmi brutális szellőztetéssel ennyi erővel egy 140-es radi is elbír sok mindent. De ki akar egy porszívót a gépébe? :D

[ Szerkesztve ]

(#16048) Grózi válasza Teasüti (#16047) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Megsúgom neked,hogy a kompaktoknál 240-től felfelé mindig is a szivattyú és a folyadék mennyisége lesz a szűk keresztmetszet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16049) CyberDude válasza Teasüti (#16047) üzenetére


CyberDude
lelkes újonc

Értem én, de mivel hasonló adottságúak a hűtők akkor a TDP kapacitásnak is hasonlónak kellene lennie.

Grózi: Ebben van valami. De egy jó minőségű 240-es AIO-nak szerintem 250W TDP-ig jónak kellene lennie.

(#16050) Teasüti válasza CyberDude (#16049) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Néztél már tesztet? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.