Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Speed® válasza Levwi (#3998) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hozzáteszed a kompakt árát a 280Xhez és veszel egy halkabb VGAt..de ez csak a privát véleményem.

(#4002) mihione


mihione
őstag

Erdemes lehet macho rev b.-t venni kompakt helyett?
Nagyon gondolkozok rajta mert annyira nincs kedvem meg rafizetni az aquas cserere...

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#4003) abridabri válasza mihione (#4002) üzenetére


abridabri
veterán

Erdemes ha csendet akarsz akkor Macho , kompakt hozna par fokot a macsohoz kepest, cserebe hangosabb.

(#4004) Speed® válasza mihione (#4002) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A te célodhoz szvsz nem. Abban a tartományban a 2500K már csúnyán fűt. Ha hajlandó vagy a csendet előtérbe helyezni a MHzeknél, akkor lenne helyes döntés. Nomeg ha elfér kényelmesen és optimális a környezet. Egyébként az LF120al nincs tapasztalatom, de a hasonló 920v4el igen, én merem ajánlani..van benne potenciál és a 240es verzióból kiindulva nem hiszem, hogy hangos lenne :U

(#4005) abridabri válasza mihione (#4002) üzenetére


abridabri
veterán

Talaltam egy ilyen tesztet , eleg sok levego es vizhuto van tesztelve minden szempontbol ( temp / hang /ar-teljesimeny)

(#4006) PaltisMese


PaltisMese
csendes újonc

Sziasztok!
Fractal Design Kelvin S36 vagy Corsair H110i GTX? Melyik a jobb?

(#4007) Outblast


Outblast
tag

Hi!
Alairasban levo konfighoz szeretnek betenni egy Lepa AquaChanger 240-et egy NZXT H440 hazba.
van esetleg olyan akinek ezek vannak, esetleg tapasztalatok? belefer rendesen? stb stb
ty

(#4008) Grózi válasza Outblast (#4007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Abban használtam-keress rá topicban,leírtam!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4009) Outblast válasza Grózi (#4008) üzenetére


Outblast
tag

Megtalaltam koszi, azt viszont nem lattam leirva hogy vegulis fentre tetted a radit vagy elore? bar gondolom fentre, csak ugye ott nincs sok hely a levegonek a szigeteles miatt. Azt lattam hogy egy Apache ventire megeri lecserelni a gyariakat :)
esetleg keped nem maradt rola beepites utan ? :)
ty

(#4010) Grózi válasza Outblast (#4009) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fentre tettem,képem csak ez van:

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4011) hszilard666 válasza Grózi (#4010) üzenetére


hszilard666
veterán

Már kint vannak az új láthatatlan NVidia kártyák? ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#4012) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Ti mivel szigetelitek a pumpát? Mert sokféle anyag van...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#4013) Dr. Gonzο válasza Rottweiler89 (#4012) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Pumpát szigetelni?
Mi ellen?
Járt már nálam egy pár kompakt, de sosem szigeteltem őket! :DDD

(#4014) #16729600 válasza Rottweiler89 (#4012) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mixerkocsiból a minőségi beton a legjobb rá ( nem szabad spórolni vele ) :D

(#4015) Rottweiler89 válasza Dr. Gonzο (#4013) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Hangszigetelésre gondoltam, nyilván... :)

szunya1
Na igen, de túl sokba van már a gép, igy kihagynám, mint megoldási lehetőséget. :)

És ha már itt tartunk... A Corsair Static Pressure ventijei mennyire jók?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#4016) Grózi válasza hszilard666 (#4011) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Befizettem Aleskára+ válság van tudod... :D ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4017) hszilard666 válasza Grózi (#4016) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor azért nem jött tegnap! Mindent értek! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#4018) Milka 78 válasza Rottweiler89 (#4015) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én pl hangtalan pumpákat használok (3 is aktív használatban van).Ha márhangszigetelni akarsz egy pumpát az már rég rossz.Esetleg a fordulatszám csökkentést tudom javasolni.

A Corsair ventik esetén nem kell pl.hangszigetelned.Mást se fogsz hallgatni,csak a rohadt nagy szélzajt,viszont lehalkítva béget a motor mint egy birka.

[ Szerkesztve ]

(#4019) abridabri válasza Milka 78 (#4018) üzenetére


abridabri
veterán

Melyik tipusu az a pumpa ? Ha esetleg valaki hangtalanra vagyik ,jol jonne az info :R

(#4020) Rottweiler89 válasza Milka 78 (#4018) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Leszabályozva nekem sincs bajom vele(Liqmax II 240), de úgy természetesen veszt a hűtési hatékonyságából. Most, vagyis most még nem, mert platformot váltottam, inkább úgy írom, a régi platformnál sem voltam már megelégedve a ventikkel, hiába cseréltem le a gyáriakat SWiF2 1201-esekre, úgy sem az igazi, még szabályozva sem. Szóval jó lenne 2db másik venti, ami viszonylag halknak mondható. Sajnos allergiás vagyok a gépből kiszűrődő zajokra. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#4021) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Egy Corsair H110GT kompakt vízhűtés jobb lehet mint a mostani Noctua NH-D14 procihűtőm?
Gondolkodok egy cserén, vagy esetleg egy D15-ön de mivel nagyon drága megkérdezem hogy ezek mennyire jó cuccok.
Adatlapon minden, proci 4.7-en megy 1.27V-tal, Akasa ventikkel forgatom a levegőt.

Ha nincs jobb teljesítménye akkor nem cserélek, sőt maradok a nagy bordánál.

Köszi! :R

Paranormal Cocktivity

(#4022) Speed® válasza cyberkind (#4021) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Teljesítménye Akasakkal biztos jobb, de az ára..ennyiből épített víz is lehetne.

(#4023) cyberkind válasza Speed® (#4022) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem akarok épített vizezni, meg szerintem ezt a kompakt vizet is hagyom mert ahogy visszaolvastam jobb nem lenne csak kicsivel rosszabb, és hiába lenne több helyem ha nekem a hőmérséklet számít, szerintem maradok a D15-re váltásnál ha lemegy az ára.

Paranormal Cocktivity

(#4024) Speed® válasza cyberkind (#4023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha csak a hőmérséklet számít..mennyire meleg a procid említett OCval?
Mert ha túlzottan elszállós az érték, azon a jobb hűtés nem fog segíteni..
Amúgy alternatívának merem ajánlani az AC LF240t, Akasakkal korrekt..
Ha nálam megfogta a 4.8G/1.4Vra tekert 2700Kt (~150W), nálad is bírná.
Kérdéses persze, hogy sikerült a proci kupak alatti kencézése..az diktál.

(#4025) cyberkind válasza Speed® (#4024) üzenetére


cyberkind
félisten

Olyan 70fok körül van maximum egy-egy pillanatra a hőmérséklet 1.27V-tal, de a kupak alatti paszta nagyon rossz ezt biztosra mondhatom, szerintem 15 fok simán benne van így.
Egy másik topikban is azt kaptam hogy már csak épített vízzel mehetnék lejjebb, de azt már nem akarok.
De már az is haladás lenne ha ugyanezen az órajelen hidegebb lenne.
Ez amit te is használsz ennyire jó lenne, ezek a drágább Corsair-ek nem jobbak, vagy a 280/360-as radisak?
Erre lenne konkrétan 4 Akasa ventim.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#4026) Milka 78 válasza abridabri (#4019) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Adatlapon minden ott van ;)

(#4027) Grózi válasza cyberkind (#4025) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Véleményem szerint a Korszar semmivel sem jobb mint az Arctic.Az Akasa-k adottak,pár fokot nyerhetsz-de tartom hogy a következő lépés az épített víz.Viszont a te procidnál az első a delid lenne részemről..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#4028) ScomComputer válasza Speed® (#4024) üzenetére


ScomComputer
veterán

"..... AC LF240t......"- igen ha lehetne kapni,de nincs csak igérgetés,még ott is ahol szerepel a webshopban...
:DDD

(#4029) cyberkind válasza Grózi (#4027) üzenetére


cyberkind
félisten

Lehet bepróbálom az AC-ot, az egész olcsó, alig kéne hozzátennem ha eladtam a D14-et, a delidet meg azért nem szeretném mert ugrik a gari és nem hajtanám sokkal nagyobb órajelen mert a 4.8-hoz már 1.3 fölött vagyok.

Paranormal Cocktivity

(#4030) ScomComputer válasza cyberkind (#4029) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha látsz valahol tuti rendelést akkor oszd meg velem is légy szíves!
Köszi!
:R

(#4031) Drenadar válasza cyberkind (#4029) üzenetére


Drenadar
veterán

70foknál én se delideltetném... én 100 foknál csináltattam meg, és most a kis játék vízzel 4,4-en járatva 60+ fokos...

Én ha a te helyedben lennék, nem csinálnék semmit sem a géppel :D

(#4032) Milka 78 válasza ScomComputer (#4030) üzenetére


Milka 78
nagyúr

(#4033) cyberkind válasza Drenadar (#4031) üzenetére


cyberkind
félisten

Sose volt még vizem és annyian ajánlgatják más topikokban is hogy gondolkodóba estem vagy 1-1 hozzászólás után változik a véleményem mert valaki évek óta ilyeneket használ és azt mondja hogy bármelyik nagy bordánál jobb, de se a tesztekben se a topikokban nem ennyire egyértelmű, úgyhogy nem tudom.

Paranormal Cocktivity

(#4034) Drenadar válasza cyberkind (#4033) üzenetére


Drenadar
veterán

Én meg mindenütt azt kaptam, hogy egy jó minőségű lég (mint ami neked van most) ha nem számít a hely, akkor olcsóbb, halkabb és jobban hűt is.

Én nem akartam egy nagy batárt rátenni az alaplapra, és én is így voltam vele, hogy ki akartam próbálni a játékvizet, én egy kisebb nzxt x31-et választottam, valószínűleg egy két ventis hatékonyabb lenne.

Nem is a a cpu és tartozékai gázak a házamban, hanem a VGA. Az termeli a hőt és a zajt piszkosul...

(#4035) ScomComputer válasza Milka 78 (#4032) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ebbe hol kell a vizet utántölteni,ha elpárologna és mivel? :DD

[ Szerkesztve ]

(#4036) Milka 78 válasza ScomComputer (#4035) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lennének ötleteim :DDD

(#4037) Speed® válasza cyberkind (#4025) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Már nem használom, mert nem fért el rendesen a kis kecóban, de valóban jóféle. Vastag(abb) radi, erre figyelni kell, mondjuk 4 Akasaval overkill, de próbát megér, amúgy a gyári pushpull is megteszi, vagy 2 Akasa pushban, ha nem akarsz 90mm vastag blokkot.

Delid..ha LinX alatt annyi, hozzá ne nyúlj. Nálam a mostani 3570Kn 30! fokot hozott, de ez más tészta.

(#4038) cyberkind válasza Speed® (#4037) üzenetére


cyberkind
félisten

360-as radival nem járnék jobban, az első hsz-ban ott van a Deepcool például.
De úgyis kérdezhetném hogy az Actic tudná azt hozni mint most a D14?
Erről a pushpull meg társai elrendezésről van valami kép? :D :B

Azt nem tudom hogy LinX alatt mennyi de az Intelburn-t nem merem végigengedni. :D
Játék közben 70 körül van de az átlag olyan 65.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#4039) Speed® válasza cyberkind (#4038) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tesztek alapján nem, azzal legalábbis tuti. Vékony radi + gyenge pumpa, nem valami ütős szett.

Az LF240 szerintem simán jobb a D14nél. Amúgy ott jön ki ezeknek a kompaktoknak az előnye igazán, ahol elszáll a hőmennyiség..150W körül-felett már a batárok sem virgoncok..kivéve a sűrűn bordázott erős legkavaroval szereltek, amik jól skáláznak huzatra..persze a csendnek lőnek olyankor.

Pushpull..egyik oldalon tolnak a ventik, másikon szívnak: =>I=>

(#4040) cyberkind válasza Speed® (#4039) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi a segítséget neked is, akkor szerintem hamarosan benevezek egy ilyenre! :R

Paranormal Cocktivity

(#4041) Drenadar válasza cyberkind (#4040) üzenetére


Drenadar
veterán

Nyugodtan végig engedhetsz bármilyen tesztet. Max 100 fokig megy el a proci utána korlátoz/visszavesz. Semmi baja nem lesz a pricidnak akkor se ha egy teszt erejéig eleri a 100 at. Ez egy nagyon nagy baromság hogy egyesek úgy féltik a procit a hőtől.

(#4042) Yany


Yany
addikt

Skacok, légyszi' adjatok egy gyors látképet, hogy mi ma a helyzet SuperCooler vs. kompakt vízhűtés témában. kb 2 évvel ezelőtt legtöbben még a léghűtést sokkal jobban javasolták, a kompakt hűtések hatékonysága és zajszintje miatt.

Változott ez mára valamit? Egy csúcs Noctua, vagy Thermalright (pl. HR-22) viszonylatában van versenyképes kompakt vízhűtés, ami árban/zajban és teljesítményben is hasonló, vagy jobb? Vagy ezekhez mérten mindenképp valami custom-made szett kell, hogy jobb eredményt kapjunk?

Egy sima 120-as radi szembe tud szálni ezekkel, vagy még a 240-esek is neccesek?

Előre is köszi, ha kapok egy kis helyzetképet, minden infót szívesen befogadok. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4043) cyberkind


cyberkind
félisten

Az Arctic Cooling Liquid Freezer 240-re csak 120-as ventik mennek, a 140-es felejtős?

Paranormal Cocktivity

(#4044) bombibmw válasza cyberkind (#4043) üzenetére


bombibmw
veterán

Felejtős.

(#4045) cyberkind:
Ha Corsair, akkor csakis a H110 szvsz.
Nincs Link progi, ami bekavarhat és semmi felesleges cucc, csak rákötöd az alaplapra és megy.

[ Szerkesztve ]

(#4045) cyberkind válasza bombibmw (#4044) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez így nekem nem jó, kár érte, annyira jónak tűnt minden téren de akkor így Corsair, ezekről kell valami ajánlott dolgot tudni?

Manuálisan szabályzom a ventiket.
A 110 és a 115 között ez a különbség csak?
És melyik 110 mert van egy pár.
110i?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#4046) abridabri válasza cyberkind (#4045) üzenetére


abridabri
veterán

Minden tovabbi nelkul fel lehet fogni 240 es radikra 2db 140 es ventit csak egy kis kezugyesseg kell meg par kabelkotegelo-sparga , hozzakotod a teto racsos reszehez a ventiket oszt kesz.
Szar minosegu kep , de azert a lenyeg latszik.

2db 14es Apache volt a Lepa240 -en. 1csavar becsavarva , a tobbi meg kabelkotegelovel a tetohoz fogatva.
A regi NZXT hazban 2db 18xm es Enermax TB Apollish venti volt a hazteton , es ez alatt mokolva a 240es lepa :

(#4047) ScomComputer válasza abridabri (#4046) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mi az a szigetelő anyag a házban,nekem is ilyen kellene? :R

(#4048) abridabri válasza ScomComputer (#4047) üzenetére


abridabri
veterán

BQ Noise Absorber
Csak vigyazz vele , ha 1x felragasztod nagyon nehezen fog lejonni, foleg a vastagabb panel, a 4db vekonyabb siman lejon. A vastaghoz amit alulra raktam ,kellett vennem ragasztooldot, annyira megfogta xd
A mostani hazamban sima haromszog szivacs van ,na ez megjobban odaragad ,ilyet senki se rakjon a gepbe, kiveve ha azt szeretne hogy orokre odaragadjon :)

[ Szerkesztve ]

(#4049) cyberkind válasza abridabri (#4046) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem akarok ilyennel szórakozni, inkább akkor Corsair-t veszek, vagy megvárom még bombi visszaír hogy milyenek a gyári ventik és kiderül. :D

Paranormal Cocktivity

(#4050) Speed® válasza cyberkind (#4049) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha elférnek és szabályozod őket, rendben vannak teljesen. Teszteltem.
.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.