Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11902) Grózi válasza Huroq (#11897) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vegyél rá 3 rendes ventit+ledszalagot.Nyersz jó pár fokot és világít is mint a karácsonyfa.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11903) Huroq válasza Grózi (#11902) üzenetére


Huroq
senior tag

Találtam most egy megoldást a kettő között:
ALPENFÖHN Wing Boost 3 RGB 12cm 3 darabos szett
Elvileg elég jól teljesítenek ezek a ventik.

Bár, hogy így említetted a led szalagot elgondolkoztam, hogy veszek rá ebből 3 db -ot.
Ezt elvileg külön radira ajánlják.
Akasa Viper

(#11904) Grózi válasza Huroq (#11903) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A WB3 jó venti-legalábbis a sima,az rgb-sel nincs tapasztalatom.A Viper felesleges kompaktra,az Apache-l jobban jársz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#11905) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek.

Vettem egy vacsi új, bontatlan Thermaltake Silent Water vízhűtést. Retro de compact. Itt kezdődnek a bajok. Cpu-ra felfogattam hűtést, pumpa molexről kapja az áramot, a venti meg vezérlőről. A borda hideg, a cpu 86+ fokos a cpu-n lévő része a hűtésnek megfoghatatlan. A pumpa megy a venti is a csövek rezonálnak ahogy megy a rendszer, de hűteni nem hűt. Mit nézzek meg? Gondolom a folyadék nem tud elpárologni a zárt rendszerből az állás alatt.

[ Szerkesztve ]

(#11906) laskr99 válasza laskr99 (#11905) üzenetére


laskr99
addikt

Megnéztem a vizet, ami már nem az. Mit ajánlotok bele? Desztvíz+alkohol jó? A szivattyút rá kötöm tápra és öntöm bele a vizet úgy ki tudom tisztítani?

(#11907) sittes79 válasza laskr99 (#11906) üzenetére


sittes79
addikt

Uh ez kemény na ezért maradok én a jó öreg hangos levegős ventiknél inkább...még jó hogy megnézted

(#11908) bandika0626 válasza laskr99 (#11906) üzenetére


bandika0626
senior tag

Lehet kapni direkt vízhűtésbe való folyadékot.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#11909) laskr99 válasza bandika0626 (#11908) üzenetére


laskr99
addikt

Az kicsit drága. Elvileg desztvíz+alkohol is jó.

sittes79: ez egy lassan 20 éves hűtő ami soha nem volt használva. Gondolom azért száradt ki.

[ Szerkesztve ]

(#11910) bandika0626 válasza laskr99 (#11909) üzenetére


bandika0626
senior tag

Mindegy csak ne vezesse az áramot.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#11911) Huroq válasza Huroq (#11894) üzenetére


Huroq
senior tag

Hozzátennék annyit ehhez a hozzászólásomhoz, hogy írtam CM supportnak és elküldtem mellé a ventik hangját (magas búgó motorhang) és azonnal azt a választ kaptam, hogy postáznak egy teljesen új venti szettet. Lehet ez is ugyan ezt fogja produkálni, de a support rész max. pontot érdemel.

(#11912) HIJ válasza Huroq (#11911) üzenetére


HIJ
őstag

Hmm. Ez tényleg szép tőlük. Nekem ennél kicsit másabb zaja van, lehet hogy majd én is bepróbálkozom. Magyar supportra küldted?

(#11913) Huroq válasza HIJ (#11912) üzenetére


Huroq
senior tag

Nem a coolermaster.com Support oldalán regeltem a terméket és ott írtam ticketet. Írták, ha esetleg így se oldódik meg keresünk rá más megoldást. Külföldről postázzák ezért 1-2 hetet írtak amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#11914) mihione válasza Huroq (#11913) üzenetére


mihione
őstag

Le a kalappal a cm elött!Ez szép gesztus.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11915) Tybyerseptim


Tybyerseptim
újonc

Sziasztok!

Van egy NZXT Kraken X52 vízhűtésem AM4-es foglalathoz használom. A mai nap folyamán végeztem egy újrapasztázást a procin, de szerencsétlen módon letört a csavar túlhúzásnak köszönhetően..... Az alábbi képeken láthatjátok mire lenne szükségem.

Valaki tudna segíteni hogy honnan tudnék ilyet olcsón beszerezni? Csak egy darab csavar és egy távtartó kéne. Nagy szükségem lenne rá, szeretném használni a gépet de addig nem merem nyugodt szívvel bekapcsolni amíg ez a probléma fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#11916) mihione válasza Tybyerseptim (#11915) üzenetére


mihione
őstag

Szerintem irj az nzxtnek,ha jofejek mint a cmnel akkor ingyen kipostazzak.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11917) spect80 válasza Huroq (#11913) üzenetére


spect80
senior tag

Nekem masterliquid lite 240 van, és nekem is azonnal feltűnt a hang amiről beszélsz.
Kb. úgy zúg, mint a stuka. A ventik kinézete és specifikációja alapján csak az rgb-ben tér el a 360R-től, így gyanús, hogy ezek sajnos gyárilag ilyenek.
Gondolkodtam, hogy mit rakjak rá helyette, mert radiátornál nem feltétlenül a CFM, mint inkább a statikus nyomás számít, abban pedig ezek a házhűtők nem annyira acélosak.
Végül 2 ilyet tettem rá helyette, mert ezek elég csendesek nekem pedig az számít: https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/nanoxia/deep-silence-pwm-120mm-1500rpm-ds120pwm1500-p173333185/

Viszont azt nem tudom, hogy mennyit bírhat túlhajtva, mert most éppen egy celeron g3930 van alatta, amit kb. szobaventivel le tudnék hűteni :)

(#11918) mihione válasza spect80 (#11917) üzenetére


mihione
őstag

Nanoxia deep silence is inkabb hazhutonek jo,statikus nyomasra nem tul acelos de legmozgatasra kivalo.Nekem is volt/van ar ertekben best buy szerintem,es tenyleg semmi hangjuk nincs :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11919) Tybyerseptim válasza mihione (#11916) üzenetére


Tybyerseptim
újonc

Sajnos az NZXT oldala valamiért nem tölt be belépés során így nem tudok a supportnak írni :(

(#11920) spect80 válasza mihione (#11914) üzenetére


spect80
senior tag

Nekem a nanoxia is küldött már csere ventit a hibás helyett bemondásra, az arctic pedig szintén vga hűtőt, mert az egyik ventije hibás volt.
Szóval inkább az a szomorú, hogy ami a világ civilizáltabb felén teljesen megszokott eljárás, az nálunk szép gesztusnak tűnik mivel nagyjából elképzelhetetlen egy itthoni forgalmazótól.

(#11921) Huroq válasza spect80 (#11917) üzenetére


Huroq
senior tag

Mostmár ha voltak ilyen rendesek, akkor megvárom és kipróbálom őket. Ha ugyan olyan kellemetlen magas búgó hangjuk lesz, akkor mennek házhűtőnek 800 rpm -en. :)
Helyette pedig nagy valószínűséggel ezek lesznek:

ALPENFÖHN Wing Boost 3 RGB 12cm 3db -os szett

(#11922) spect80 válasza mihione (#11918) üzenetére


spect80
senior tag

igen, tény, hogy nem a legerősebb erre a célra. Előtte egy xeon e2689 volt, azért ott lehetett hallani a hangjukat. core temp app szerint idle-ben olyan 35 fokon tudta tartani, terhelve 65-70 körül volt.
Celeronnal idle 29-30C, terhelve viszont nem megy 45C fölé és hangja sincs. media pc-nek így jó

(#11923) spect80 válasza Huroq (#11921) üzenetére


spect80
senior tag

persze, akkor már érdemes tesztelni.
tyű, ezek elég vadállatnak tűnnek :) Mondjuk az áruk is az, de tuti minőségi ugrás lesz a CM-ek után.

(#11924) Tybyerseptim


Tybyerseptim
újonc

Valakinek nincs esetleg ebből az NZXT X52-es vízhűtő tartozékból? AMD-hez kéne egy darab távtartó és egy csavar. Privátban jelezze kérem akinek van.

(#11925) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Rég jártam erre

Azóta megbarátkoztam az X61-es Krakennel, hűvös halk, most valszin hozzájutok egy X62-höz.

A kérdésem, hogy látom van az NZXT-nek ilyen Kraken G12-es VGA mounting kit-e. amivel a GPU-t lehet hűteni, elgondolkodtam rajta, hogy az iszonyat kerregő EVGA hibrid hűtés helyére ráaplikálom a 1080-ra az X61-t :)

Használt már valaki ilyen megoldást? Látom, hogy ezen a mounting kit-en van egy ventilátor, nyilván a vga többi részének hűtésére, de ez elegendő a VRM, RAM etc.-nek? Milyen estra hűtést javasoltok ezekhez?

Másik, az X61-hez kaptam AMD AM4 mounting kitet a gyártól, jó lesz az X62-höz is, vagy ahhoz külön kell majd kérni? :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11926) koko52 válasza spect80 (#11917) üzenetére


koko52
veterán

Szintén CM 240 lite. Nekem csak BOOT-nál hangos (szélzaj) amikor maxon pörög minden 2-3 másodpercig. Terhelés alatt hallani a szélzajt de nem vészes. (CPU 56C)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11927) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

En a hutomon csereltem a ventiket Corsair SP sorozatuakra (static pressure) van beloluk direkt halk alacsonyabb fordulatu. Teljesen letekerve is siman atfujjak a H110 radiatorjat

(#11928) Floyd80 válasza L4mie (#11925) üzenetére


Floyd80
addikt

Van itt pár vizes VGA, én nemrég applikáltam az enyémre a G12-őt, úgy, hogy nem is támogatja a kártyát.

Raktam kis bordákat a VRM részeire, meg a RAM-ra, de több helyen azt írták, hogy igazából az aktív hűtés a ventivel is elég. Meg ezek a felragasztott bordák hajlamosak lepotyogni egy idő után, ha nem tapadnak jól.

X62-höz is van AM4 kit a gyári csomagban, de szerintem jó a régebbi is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11929) L4mie válasza Floyd80 (#11928) üzenetére


L4mie
veterán

oké, köszi, így nyugodtan használom majd az X61-et VGA-hoz :)
Ahogy néztem a G12-t láttam, hogy kompatibilis az X61-el, így viszont biztos azonos az X61-62 foglalata egymással, ennek örülök :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11930) Floyd80 válasza Devid_81 (#11877) üzenetére


Floyd80
addikt

Rájöttem, most volt időm átpasztázni, ez a retention ring a műanyag gyűrű, ami rajta van a pumpán, azt a G12-re is alulról lehet beakasztani négy helyen, így nem kell bűvészkedni, hogy felrakásnál ne essen ki a foglalatból. Ezt így egyből dobtam vissza a dobozba, (meg yt-s videón más is) pedig az user manual is írja, hogy kell a procihoz is. :)

Most 60 fok körül van MX4-gyel újrapasztázva, a ventit kifújásra tettem, sztem ennyi. Mivel a VGA nem kompatibilis a G12-vel, a chip nem a mértani közepén ér hozzá a hűtőtalphoz, kb. fél centivel arrébb, bár ez nem hiszem, hogy nagy különbséget okozna.

Azon gondolkodom, hogy a kintről befújás, ahogy a Corsair javasolta, hátul miért nem működött, elvileg ház tetején megy ki a meleg, a H55 venti nyilván abból is szívott be, de valamiért benn meg egyszerűen túlhevült a radiátor a kártyáról felszálló melegtől. Most fordítva a kártyáról felszálló meleget szívja be és megy a radin át ki és így meg jobb az eredmény.

A ház nyilván ludas, mert tök csupaszon 54-55 fok volt, amint pakoltam rá a tetőt, üveget, úgy lett 60, de ez már így tűrhető.

A push-pull (bentről szív) akkor úgy is menne, hogy akár házon kívülre kiteszek egy 14-est?

Vad ötletem volt, hogy az elől lévő X62-es radi, ami teljesen hűvös terhelés alatt is, az aljára valahogy rácsavarom a 120-as Corsairt. Ott is forró lenne a radi? Mert oda nem megy meleg a VGA-ról.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11931) Floyd80 válasza L4mie (#11929) üzenetére


Floyd80
addikt

Kerek, beakasztós ASETEK cuccokkal kompatibilis. :) Irigyellek, lehet nekem is egy nagyobb radi kellett volna a VGA-hoz, de 40 alatt nem nagyon van, annyit meg nem ér. Lehet majd megfordítom, a procihoz elég ez a kicsi Corsair is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11932) L4mie válasza Floyd80 (#11931) üzenetére


L4mie
veterán

X62 38 most az alzaban, új konfigot építek idén és abba ezt tervezem majd megvalósítani, csak majd kell egy ház is amibe elfér két 280as radiátor plussz nem hányon el magam tőle. :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#11933) laychi válasza Floyd80 (#11930) üzenetére


laychi
veterán

Hogyhogy nem központos?

A NYÁK-on lévő furatok és a G12 furatai is központosítva vannak,így a hűtőnek középen kellene lennie.
Inkább a kondik és VRM tekercsei lehetnek pár kártyánál rossz helyen,ami a felhelyezést akadályozzák.(Mint nálam anno az msi gtx 970 gaming-nél)
A GTX 1080-ra tökéletes lett :)
(Csak ennél meg a borda felszerelését kellett megváltoztatni a házamnál,mert a közelebb van az 1080 gpu-ja a ház hátuljához, mint korábban a 970-nél esett/ vagy a hűtésem csöve rövid (Arctic Liquid Freezer 240))

(#11934) Floyd80 válasza laychi (#11933) üzenetére


Floyd80
addikt

Most nem szedem le, majd este ha megint bepöccenek. :) De tegnap mikor pasztáztam nem középen volt, pedig ránézésre úgy tűnik, hogy a távolságok egyformák.

Aztán megnéztem a referencia videót, ami alapján feltettem, itt sincs középen: De nem értem mert a mag kezepe szerintem pont a kör közepe, pár mm ide vagy oda.

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11935) laychi válasza Floyd80 (#11934) üzenetére


laychi
veterán

Rákerestem a videóra.

Ja hogy itt moddolni kell a g12-t... megváltozott az rtx széria furattávolsága. Ezt nem tudtam.

(#11936) Floyd80 válasza laychi (#11935) üzenetére


Floyd80
addikt

A 2080 meg TI továbbra is jó, de az AMD-s felfogatóval :) illetve a hosszú nyákos Giga, MSI 2060, 2070 is kompatibilis elvileg.

A 2070, 2060 referencia nyákok már nem okék, mert a felfogató bal oldalt a DVI portba, jobb oldalt meg a VRM-be lóg ahol magas, ahol alacsony, mint nálam ott csak a bal oldalt kell megvágni. Az Arctic Accelero IV-gyel is megszívtam, még jó hogy visszavették, pedig lehet jobb lett volna, mint a vízzel tökölni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11937) KatiNéni


KatiNéni
csendes tag

Hali!

Kinek milyen proci hűtője van? Én CM 240-est használok... De nem igazán vagyok megelégedve vele! 2600x et Aida stress tesztbe 70 sőtt 80 fokra is elengedi 4200MHZ (110w körüli vesz fel) booston ami szerintem sok!! (jelenleg a boost 3800 (95w körül vesz fel) így 60-65 fokig engedi)Kinek van tapasztalata 2600x el kapcsolatba víhűtés terén? ja és az normális hogy ugrál a hőfok ilyen 5-10 fokokat is néha? Nem pedig szép egyenletes...

Válaszokat, tapasztalatokat köszönöm!! :R

Norbi

[ Szerkesztve ]

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#11938) Speed® válasza KatiNéni (#11937) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

TCTL vagy TDIE érték? Utóbbi a valós, előbbi X prociknál +offsetelt.

(#11939) koko52 válasza Floyd80 (#11934) üzenetére


koko52
veterán

Első ránézésre a vasember energiaforrása.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11940) KatiNéni válasza Speed® (#11938) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Ott is ugyan annyi mint aida stress tesztbe... néha 1-2 fok elérssel... offset az mit jelent?

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#11941) Huroq válasza KatiNéni (#11937) üzenetére


Huroq
senior tag

Ugyan csak egy R5 2400G -m van, de a hőfok ugrálástól kihullik a maradék hajam is.
Idle hőmérsékletre kiírja: 32C, majd felmegy 41C - 38C - 36C - 34C - 32C - 41C stb.
Tehát nincs egy konstans állandó hőfok (1-2C ingadozás) hanem 9 - 10C -os, ami nem hinném hogy bármennyire is valós érték lenne. Ez valami AMD sajátosság lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11942) KatiNéni válasza Huroq (#11941) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Nálam is van ilyen és majd megőrülök hogy mitől... a léghűtést vízre cseréltem... ugyan úgy ugrál ... nemrég váltottam fx-8350ről és szokatlan nagyon ez az ingadozás! :)) Igen szerintem se nagyon valós...

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#11943) mihione válasza Huroq (#11941) üzenetére


mihione
őstag

Nalam is ezt csinalja idleben a 2600,ne vegyetek rola tudomast azt ennyi :D
Nem tudom en sem hogy mitol van ez de ez ilyen oszt kesz.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#11944) Speed® válasza KatiNéni (#11940) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt jelenti, hogy a valós értékhez (TDIE) képest eltolással jelzi a TCTLt, ami alapján a hűtést vezérli, emiatt jobban pörgeti és hűvösebb, végeredményben pedig magasabb órajelre boostol emiatt. Lényeg: ha a TDIE ennyi, az sok, ha a TCTL, nem gond.

(#11945) KatiNéni válasza Speed® (#11944) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Honnan tudom megállapítani melyik melyik? Mert 1 sorba van a hwinfoba..

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#11946) Speed® válasza KatiNéni (#11945) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sry, 2600Xnél nincs ez az offset, igazodjon ki rajtuk az ember..1st gennél +20°C volt az X variánsoknál, 2nd gennél pl. 2700X esetén +10°C, de ha stimmel az infó, amit leltem, a 2600Xnél nincs eltolás, azért is látod 1 sorban.

Mennyi feszültséget kap 4.2Gn? Az ML240 azért elbír egy 2700Xel is OC mellett, nem hiszem, hogy a 2600X kifogna rajta..pumpa/ventik fordulatszáma, paszta típusa/kenés ideje/módja?

(#11947) KatiNéni válasza Speed® (#11946) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

4.2Gn 110w körül mozog a fesz... paszta az Cooler master V1 hővezető paszta... ráadásul azért cseéltem le egy Deep Cool GammaxxGT hűtőt mert azt hittem nem bírja el... De ezek szerint valami más lehet a baj... pumpa az nem állítható az full fordulaton megy (2260 körül) Ventik 60foktól full fordulattal üzemelnek!!
Amit észrevettem... a proci nem valami hű de csinos... az írás alig látszódott rajta amikor megláttam... teszek fel képet! Gyerek thermal gryzlivel használta vagy mi a bánat az...

[ Szerkesztve ]

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#11948) KatiNéni válasza KatiNéni (#11947) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Na erről mi a vélemény? Mert szerintem elég trágár gány munka.... azóta már szebbé varázsoltam!

[ Szerkesztve ]

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

(#11949) Floyd80


Floyd80
addikt

NZXT tulajoktól kérdezném, hogy az USB kábel kell a működéshez vagy az csak a ledet irányítja? Szereztem még egy X62-őt, de az alaplapi header-ek tele vannak, és úgy néz ki az egyiket nem látja a gép, pedig a folyadék áramlik a csőben.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11950) KatiNéni válasza KatiNéni (#11948) üzenetére


KatiNéni
csendes tag

Most pl 4.2g re be se tudom állítani hogy amikor boost van annyival tolja neki... Aidába, hwinfoba is 3792 őt mutat a CPU clock... amikor Ezeknek akkor kéne enyin menni ha sterss teszt alatt van... (ja és 22-25w körül vesz fel jelenleg) Lehet én állítottam el valamit :DDD

YEAH BUDDY..... LIGHT WEIGHT BAAAABY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.