Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Floyd80 válasza balintka (#18998) üzenetére


Floyd80
addikt

Ha ez van hozzá, rá fog az menni, csak óvatosan. :)

Cable3-Copy-980x735.jpg (980×735) (exactdn.com)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19002) balintka válasza Floyd80 (#19001) üzenetére


balintka
addikt

Igen, ez van, ráment szerencsére.

(#19003) Floyd80 válasza KAMELOT (#18999) üzenetére


Floyd80
addikt

Mármint mennyiből, következő gépben lehet én is kipróbálom majd.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19004) Floyd80 válasza Floyd80 (#18771) üzenetére


Floyd80
addikt

Na kb. egy hónap alatt kitalálta az NZXT, hogy ez a zaj szerintük normális, szóval a cserét már nem akaródzik cserélni. Tegyem tönkre ezt vagy a régit és akkor visszautalják a pénzt.

The noise we are hearing is well within specifications, pumps make more noise when pumping liquid around faster.

Csináltam nekik egy rakás videót 60-tól 100-ig, összehasonlítva a két pumpa hangját, a VGA-n lévő semmilyen terhelést nem kapott, nem tudom milyen pumping liquid around faster-ről beszélnek. Szerintem a hülyék továbbra is azt hiszik, hogy egy AIO-nak növeltem a hangját folyamatosan, mert múlt héten ezt írta az egyik gyerek, pedig leírtam, hogy 30 mp az egyik, 30 mp a másik fix fordulaton.

Upon viewing the videos attached I noticed the cooler seems to be operating as normal. Since your CPU works harder, it also produces more heat. And in turn, your AIO has to work harder: fans spin faster, and pump speed goes up, to provide enough cooling for the CPU. And with faster rotation speeds, there is louder noise. This is completely normal. Would you be able to stop the fans by pressing lightly on the center of each fan so we may ensure the culprit would not be a bearing?

Mindegy, a régit visszatettem azóta, sőt a technikus gyereket meg is ihlette a VGA, mert kérdezte, hogy a G12 milyen kártyára van téve. :)

Még azon gondolkodom, hogy eladom így, hátha valakit nem zavar, van hozzá LGA1700 is, de mondjuk az 159 USD vissza az több, mintha feltenném 45-50 körül.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19005) szasanyi válasza KAMELOT (#18999) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt mire alapozod? Tudod mennyiért vette, és tudsz jobb és olcsóbb egyedi, 240-es folyadékhűtési rendszert? Csak érdekelne, mert én még nem láttam olyat, hogy 100k alatt lenne elérhető bármilyen.

(#19006) KAMELOT válasza szasanyi (#19005) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha az új árát veszem, akkor HA-n össze tudsz rakni egy rendszert. Meg lehet oldani. Első vizem (7 éve) is használt cuccokból volt és még máig azt használom.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19007) szasanyi válasza KAMELOT (#19006) üzenetére


szasanyi
félisten

Új hw és használt hw szinte semmiben sem (állapot. ár, garancia) egyezik meg, ezért 1:1 össze sem hasonlíthatók. És ha ezt az "apróságot" figyelmen kívül hagyjuk, akkor is nagy kérdés tudna-e és akarna-e egyedi vízhűtést építeni, a háza megfelelő-e hozzá, és vállalja-e az azzal járó kockázatokat. És mivel ez a kompakt vízhűtés topik, jó eséllyel nem a válasz.
Jobban megvizsgálva a 240-es AIO-kat (ár, zajszint és teljesítmény) valóban kevés van amit érdemes megvenni (mondjuk ez CPU függő is, de a ZEN 4 Ryzenekre biztosan igaz).
Mondjuk az általa birtokol AIO pont a jobban közzé tartozik, és korábban linkeltem is egy olyannal készült CB23 / 7600X teszt eredményt.

(#19008) Grózi válasza KAMELOT (#19006) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon karcsún tudnál annyiból normális használt rendszert összerakni apróról,már más világ van mint 7 éve..
És újonnan egy normális pumpa+radi+fitting+cső+ blokk sehogy nem áll meg 130-150K alatt és személyes véleményem szerint csak cpu-ra felesleges vizet építeni.
Nagyon jól tudod hogy vizes topikban is jelen vagyok és a szívem csücske az épített víz.
Viszont megvan a kompakt létjogosultsága is.
És a drágább kompaktok áránál beírni állandóan,hogy annyiból már majdnem épitett is kijönne az már a flame kategóriát súrolja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19009) balintka válasza szasanyi (#19007) üzenetére


balintka
addikt

Nem is értettem, hogy egy konkrét kérdésemre olyan választ kapok, eltérve a témától, hogy építsek ennyiből rendszert. Sem kedvem, sem pénzem, sem időm, sem idegrendszerem sincs ahhoz, hogy ilyennel foglalkozzak. Ahogy elnézem, amit vettem, tökéletesen ki fogja a kis i5-ömet szolgálni. Ha majd besz.rik, veszek másik AIO-t. Elég volt erre is a 40 ezer Ft-ot kiadni. Új gépbe meg nem fogok használt hw-ből építeni.

[ Szerkesztve ]

(#19010) RVR400 válasza KAMELOT (#19006) üzenetére


RVR400
veterán

És ugyanolyan hűtési teljesítménye is lesz, vagy még ugyanolyan sem. De legalább épített... :W

[ Szerkesztve ]

(#19011) Grózi válasza RVR400 (#19010) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na ebben mondjuk nincs igazad,igaz hogy nem egy árkategóriában van de egy jól megépített rendszer nagyságrendekkel jobb mint egy kompakt hűtési teljesítményben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19012) abridabri válasza Grózi (#19011) üzenetére


abridabri
veterán

Ezzel a nagyságrendekkel jobban azért én vitatkoznék . Egy 140 ezres víz ( csak CPU nyilván ) csak pár fokkal jobb mint egy 40-50 ezres 280/ 360 as AIO . Ha nincs a VGA vizezve én sem látom ,már értelmét only CPU loopnak. Max a 13900k nál ,ami sokat zabál ,meg ott úgyis van pénz mindenre .
AMD oldalon meg nincs CPU ami igényelné a custom loopot.

(#19013) RVR400 válasza Grózi (#19011) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk pont az egy árkategóriáról beszéltünk eddig is...

(#19014) KAMELOT válasza abridabri (#19012) üzenetére


KAMELOT
titán

5820k
AIO...82C
Custom víz...65C
Tényleg csak pár fok :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19015) MaddeNNNN válasza KAMELOT (#19014) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

csak kíváncsiságból, árban mennyi a különbség?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#19016) abridabri válasza KAMELOT (#19014) üzenetére


abridabri
veterán

Az milyen AIO volt ?
Nekem léghűtéssel az 5820k 4,55 ghzen ( több mint dupla fogyasztása volt a mai CPUkhoz képest ) is megállt 80Cn egy nem valami jól szellőző Corsair 460X házban :

(#19017) jokeph válasza abridabri (#19016) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azt se felejtsük el, hogy az 5820k egy rendesen összerakott CPU, hatalmas hőátadó felülettel. :D
s1366-os Xeon X5690-et AC 4,4 GHZ-en én sem tudtam 80 fok fölé terelni, BQ DRP 3 PRO léghűtéssel. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19018) KAMELOT válasza MaddeNNNN (#19015) üzenetére


KAMELOT
titán

Pumpa 15.000Ft
Radi 15.000Ft
ventik 5x 1000Ft
Cső 3000Ft
Blokk az tiszta újat vettem 24.000Ft
Fittingek 6x 1000Ft
A 7 év alatt 1x cseréltem rotort 5000Ft

Abridabri: CM 240
Jelenleg a 10980XE is ezzel megy. ALLCORE 80C max. 3-4ó játék után 40-45C

jokeph: Ott a pont :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19019) RVR400 válasza KAMELOT (#19018) üzenetére


RVR400
veterán

Ha ezt ma vennéd, akkor mennyi lenne? ;)

(#19020) Grózi


Grózi
Topikgazda

Na lépjünk túl a témán,az továbbra is Kompakt topic!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19021) fatal` válasza torma1981 (#18969) üzenetére


fatal`
titán

iPonban most van 360, 48k
FirstShopnál is van, ott 46,6k
Alzaban is, de ott nagyon drága, 61k

Bluechipnél (49e) és Alzánál (69e) 420 is van.

[ Szerkesztve ]

(#19022) Benhill válasza fatal` (#19021) üzenetére


Benhill
senior tag

Éppen azt nézegetem én is, nem tudom eldönteni, hogy cseréljem-e a 280-ast vagy ne.

Részben azért akarnám, mert a 280-as csak elől fér el kényelmesen a ramok miatt, az viszont nem ér le a gépház aljáig teljesen és az SSD-k nem kapnak huzatot, jó 10 fokkal mind melegebb. Sufni módszerrel fel lehetne fogtani 80-as ventit a 280as radi aljához, de az milyen már... :D

Most éppen felül van a 280-as, de csak 120as ventikkel, ezzel valószínű annyit veszt a hatékonyságán a hűtő, mintha a 360-assal házba fújnám a meleg levegőt...

(#19023) szasanyi


szasanyi
félisten

Erre valaki?

(#19024) KraX


KraX
őstag

Udv urak! Lenne egy kicsit komplexebb kerdesem. Adott egy gigabyte aorus rtx 4080 waterforce extreme kartya aio vizhutessel, 360-as radiatorral, amirol le fogom applikalni a harom rgb-es ventit (nem hagyomanyos, harom v negy tus csatlakozojuk van). A kartya bios vezerli a harom ventit amiknek 30% a minimuma, ez ala sehogy sem lehet allitani. Rendeltem hozza normal pwm csatlakozos ventiket amik eleg halk mukodesuek. Sorba lehet oket kotni. A kerdesem az, hogy hogy tudnam a gpu hofok alapjan szabalyozni oket? Az alaplapon van pump header, az jo ha arra dugom ra oket (sorba kotve) vagy vegyek pwm controllert kulon? Gepem az adatlapomon uptodate. :R

For the God Emperor!

(#19025) #65537792 válasza KraX (#19024) üzenetére


#65537792
törölt tag

Normálisabb alaplapoknál, sőt lehet már a legtöbb a BIOSban lehet szenzort állítani, hogy melyikhez mérten szabályozza a fordulatot.
Vagy megjegyzed, hogy melyik FAN header-re teszed a sorba kötött ventiket és BIOSban állítasz neki egy manual profilt.

(#19026) szasanyi válasza KraX (#19024) üzenetére


szasanyi
félisten

Az alaplap BIOS nem érzékeli a GPU hőfokot és terhelést. Alaplapra kötve egyedi ventiprofilt kell kikísérletezned IDLE és LOAD állapotok figyelembe vételével, és annak görbéjét beállítani - majd tesztelni, és szükség szerint módosítani. De a BIOS helyett egyszerűbb a lapod FAN Controll-ját használni Win alatt.

(#19027) torma1981 válasza fatal` (#19021) üzenetére


torma1981
veterán

Igen most több helyre jött. Tuti lett készlet.

(#19028) KraX válasza szasanyi (#19026) üzenetére


KraX
őstag

koszonom az infokat sracok :R

For the God Emperor!

(#19029) Hakami


Hakami
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy pc-t, és mivel még nem csináltam ilyet, szeretném a segítségeteket kérni. Ma megrendeltem a házat, ami egy Fractal Design North. Ebbe a házba felülre csak 240mm-es AIO fér bele és nem tudom mi lenne jobb választás a 13700K proci hűtéséhez. Egy Noctua NH-D15S Chromax Black vagy a Deepcool LT520? Természetesen más ajánlatok is jöhetnek. Előre is köszönöm a segítséget!

(#19030) szasanyi válasza Hakami (#19029) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom mennyire forrófejű a 13700K de jobb ha tudod: a 240-es AIO-k között árban (sokkal) nagyobb a különbség mint hűtési teljesítményben.
Corsair iCUE H100i PRO XT-t nem ajánlom: nagyon hangosak a ventik és közepes hűtés, és még drága is (pumpa elviselhető, bár magas fordulaton számomra irritáló hanga volt).
Amit ajánlok az a ID-Cooling Dashflow 240 Black Basic (legalább kipróbálásra, nálam 7600X-en járt, de nem volt annyival jobb a jelenlegi hűtésemnél amiért érdemes lett volna megtartanom) A gyári ventik ott is nagyon hangosak, de az cserélhető és csupán 6-7k 2db nagyon jó venti (egyébként a legjöbb AIO gyári ventivel hangos, legalábbis szerintem). A hűtő pumpája viszont hangtalan (!) mert szó szerint semmi hangja nem volt, pedig a fülemhez tartva hallgattam (elsőre azt hittem nem is megy). Az ára baráti ~26k, a minősége jó, igaz csak 2év grival adják és nem világít mint egy karácsonyfa. ;)

(#19031) Angie™ válasza szasanyi (#19030) üzenetére


Angie™
addikt

Prime95-el beterhelve a hőmérséklete nálam 90-91C, NZXT X72 AIO-val, 3 pull gyári és 2 push arctic slim ventivel.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#19032) szasanyi válasza Angie™ (#19031) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, akkor az is egy forrófejű CPU, így a Dashflow 240 Black Basic AIO kevés lesz oda. Mondjuk játékok alatt annak csak kb. a 2/3-a hőfok.

(#19033) Angie™ válasza szasanyi (#19032) üzenetére


Angie™
addikt

Így van, játékok alatt azért jóval alacsonyabb a hőmérséklet

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#19034) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, sikerült végre beüzemelni az új gépet, a Deepcool Castle 240EX A-RGB fényei is rendben mennek. Az áramellátás és LED-ek hub-ja rögzíthető kétoldalú ragasztószalaggal. Hova lenne érdemes felragasztani őket? Ti hová szoktátok az ilyeneket?

Úgy gondoltam, hogy legalább az egyiket a fent lévő radiátor elé, a gépház tetejébe ragasztanám, ahol kevésbé látszik. Nem tudom, a másik ide elférne-e.

Kösz előre is az ötleteket.

(#19035) Angie™ válasza balintka (#19034) üzenetére


Angie™
addikt

Én az ilyen RGB vezérlőket, stb el szoktam tüntetni. De volt olyan, hogy a távirányítós verzió ezt nem szerette, nem lehetett kapcsolgatni, mert takarásban volt. :DDD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#19036) abridabri


abridabri
veterán

SilentiumPC / Endorfy 360 AIO teszt : [Kitguru -YT]
Saját pumpa ( nem Asetek )/0 RGB / 120as pwmes [csodaventik]

(#19037) ScomComputer válasza abridabri (#19036) üzenetére


ScomComputer
veterán

A "Saját pumpa"-t, hogy érted ? Már a "SilentiumPC" is gyárt pumpát ?
Szerintem ez egy normál "COOL IT" pumpa,amit a pl. a be-quiet vagy a corsair is használ,az aio-k hoz...

(#19038) Benhill


Benhill
senior tag

ACFRE00068B vs. ACFRE00068A

Mi a különbség a kettő között? Nem találok értelmes infót. Annyi hogy egyik újabb másik régebbi típusú?

Egyik pár 1000rel olcsóbb mint a másik.

(#19039) abridabri válasza ScomComputer (#19037) üzenetére


abridabri
veterán

Nem tudom ,lehet hogy tényleg Coolit . Az adatlapon nekem ebből az jön le ,hogy saját gyártás lehet : "Type of pump Navis F "

(#19040) fatal` válasza Benhill (#19038) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg a B újabb revision, de sok infót nem találni erről.

(#19041) Benhill válasza fatal` (#19040) üzenetére


Benhill
senior tag

Erkedes mindenesetre ha B verzió újabb, az csökkenő ár tendenciát mutat.

(#19042) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Megbízható és csendes AIO-t keresek 240-280mm közötti méretben a mini-ITX konfigomhoz:

- SSUPD Meshlicious ház
- MSI Z490I Unify alaplap (hűtőbordák és mini ITX méret miatt limitált felület)
- Intel Core i7-10700k (nincs overclocking, maximum 53mm magas lehet a blokk a CPU-n, nagyon hosszú távon elképzelhető egy 12/13. genes i7, bár nem tudom mennyire érdemes hosszú távra tervezni a mostani AIO egységekkel)

Előre is köszi a segítséget! :R

(#19043) Cencike


Cencike
csendes tag

Hali! Gondolkozok hogy veszek egy nzxt kraken Z szériás hűtőt és azt szeretném meg tudni hogy tudok e olyat be állítani hogy mutassa a cpu és gpu hőfokot, de ne mindig azt mutassa, és átvált néha egy GIf-re utána vissza a hőfokokra

(#19044) Floyd80 válasza Cencike (#19043) üzenetére


Floyd80
addikt

Elvileg hozzáadták ezt a funkciót tavaly.

Watch | Facebook

AND ITS PRONOUNCED JIF #nzxt #CAM #kraken #nzxtkraken #gaming | TikTok

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#19045) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

13700K-hoz keresek pár hónapon belül AIO hűtést.
Az alábbi 2 termékkel mik a tapasztalatok vagy tudtok jobbat ajánlani helyettük?
(white buildhez kellene első sorban, de bármit meghallgatok)

- Corsair iCUE H150i Elite Capellix White 360mm
- NZXT Kraken Z73 RGB White 360mm

Ahogy néztem teljesítményben kb azonosak.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#19046) sixpak válasza Kartács (#19045) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem a Corsair van, 2 éve megy, pumpa hangtalan, a ventik viszont full közeli fordulaton már elég hangosak, engem nem zavar, de lehet valakit igen.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19047) magellaner


magellaner
tag

Sziasztok,esetleg Lian li Galahad ra van valakinek felesleges am4 felfogatoja?

(#19048) WZP


WZP
aktív tag

Sziasztok!

Megvettem életem első AIO hűtőjét, és már kezdem megbánni. Kérlek segítsetek.
COOLERMASTER MasterLiquid ML240L RGB V2 került egy 5800X-re. A lap egy GA-X570S UD

Radiátor a ház tetejében van pull konfigurációban.
A pumpát a SYS_FAN4_PUMP csatira dugtam, és voltage módban rögzítettem 100%-on.
Ventillátorokat a kapott Y csatival a CPU_OPT-ra dugtam, és a tesztek idejére szintén 100%-on rögzítettem. Műanyag fóliát levettem a coldplate-ről, és a hűtő mellé kapott pasztával kentem meg a CPU-t.

Ehhez képest, ha ráindítok egy cinebench r23 terhelést, kb 3 másodpercen belül kilő a CPU temp 90 fokra, és el sem mozdul onnan. Mellékelt képen a szitu. Játékok alatt is hajlamos belenyaldosni a 90 fokba, bár akkor nem ragad ott.

Normális ez így ? Mert szerintem nem az. Mi lehet szerintetek a probléma ? Előre is köszi.

[kép]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#19049) Benhill válasza WZP (#19048) üzenetére


Benhill
senior tag

Nincs jól rajta, szinte 100%

Valahol sok a távtartó, esetleg a hátlapi merevítőt fordítva tetted fel.

(#19050) WZP válasza Benhill (#19049) üzenetére


WZP
aktív tag

Ez a blokk az alaplap gyári kampóira akaszkodik, és akárhogy nézem nekem jónak tűnik a szerelés. Le is szedtem és vissza is raktam sajnos jó sokszor hibakeresés miatt, úgy érzem fullosan felfekszik a CPU-ra. Nagyon szorosan rá is csavaroztam, tapodtat sem mozdul. Kontakt is aránylag jónak tűnik, bár nagyon, nagyon nem sima a blokk réz cold plate-je. [kép] [kép]

Inter Arma Enim Silent Leges

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.