Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Speed® válasza Kupszi (#12850) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Liquid Freezer II 120, 38mm vastag a radija, picit jobb, mint a klasszikus virsliradis típusok.
Más kérdés, hogy a házban van 165mm hely a CPU hűtőnek, amibe beleférne egy jobb/halkabb lég is :U

(#12852) Kupszi válasza Speed® (#12851) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Köszi, ezt a tipust néztem ki én is, csak nem gondoltam hogy ajánlott is.

Léghűtést nem szeretnék, köszi a segítséget ezügyben.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#12853) Speed® válasza Kupszi (#12852) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Részemről előbb venném az első változatát (49mm radi) és rá egy jó statikus nyomású ventit, de sajnos már EOL, úgyhogy ez marad, vagy a többi gyártó hasonló termékei közt szemezgess, lényeg, hogy ne 27mm radis legyen, mert annál még egy közepes lég is jobb :S

Léget nem feltétlenül vetném el, ha csendet is akarsz, ill. akár topflow is lehetne, a VRM/FET/M.2 részlegnek jó dolga lenne. Természetesen ha AIO mellett is figyelsz a jó szellőzésre, nem lesz gond, ill. konkrétan fenti típus a VRMet is szellőzteti ugye (kérdés meddig teszi ezt hibátlanul, hasonló megoldással már anno is meggyűlt a gyártó baja az F13Pro idején. Persze meghibásodás esetén ott a gari, ami viszont sajnos ebben a szériában csak 2 év :S

(#12854) Kupszi válasza Speed® (#12853) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Bár nem ide tartozik de topflow-ok közül melyikre lehet azt mondani hogy hatékonyan végzi a dolgát?
[link]

[ Szerkesztve ]

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#12855) Speed® válasza Kupszi (#12854) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amennyiben nem indokolt a low profile kivitel (márpedig nálad nem az), a combosabb darabokat érdemes keresgélni, amik tower szinten teljesítenek, pl. Noctua C12P(&SE14), C14(S), Dark/Shadow Rock TF(2/4), nálam az első kettő szolgált idáig, maximálisan elégedett voltam velük (házcsere miatt váltottam csak le őket). Az egyetlen dolog, amire kiemelten kell figyelni ITXnél a PCIe slot, azon kívül általában nem interferálnak mással. Aorus B450 I Pro Wifi és Strix B450-I lap volt/van nálam, nem volt gond egyikkel sem.

[ Szerkesztve ]

(#12856) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Szeretném push pullba átépíteni az nzxt x52-es aio-t.
Sajnos a dobozban csak a gyári 2 veni hosszú csavarjai vannak.
Hol lehet kapni ilyen hosszú csavart, amivel a radiátorhoz rögzíthetem a ventiket?
Metrikus csavarjaim vannak otthon M4x30, M3x30, de ránézésre nem tudom egyáltalán sima metrikus csavarok-e ezek.
Köszzi!

(#12857) Floyd80 válasza llacee (#12856) üzenetére


Floyd80
addikt

Biztos nincs a csomagban több csavar? Úgy emlékszem duplát adtak mindenből.

De itt is van: https://merlinhardver.hu/termek-reszletek/alphacool-nexxxos-ventilator-rogzitocsavar-m3-x-37-mm-4-db-37364

Megnéztem, alátét, meg hosszú csavarból 2x mennyiség van a csomagban.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12858) llacee válasza Floyd80 (#12857) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm, feltúrtam a padlást és megvan a doboz.Abban nem volt viszont H55-ös dobozában megtaláltam, oda tettem vissza, köszönöm!

Most költöztem át egy H400i házba elöl az x52-es van push módba a gyári ventilátoraival és megy egy 2080@NZXT g12-re.A hátsó ventilátor helyett beszívó H55-ös a CPU-t hűti és a házhoz adott két 12cm a tetején szívja ki a meleg levegőt.
Ez így jó, vagy inkább a h55 kifelé fújjon a házból?
A x52-es pull részére inkább nagy légszállítású fan kell nem statikus nyomásban jó, jól gondolom?
Már csak a VRM rész kéne valahogy megoldanom, mert azt csak a g12 fan-ha hűti.
Bordák vannak, amit feltehetnék csak nincs síkban a hűtendő felület.
Gondolom nem csak a "nagy szürkéket" kell hűteni, hanem az előtte és utána lévő sort is.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12859) Strezi válasza llacee (#12858) üzenetére


Strezi
őstag

A G12 ventillátora bőven elég. Az a légmozgás legalább annyira hatásos mint bármilyen borda, sőt! Ugyanakkor a G12 alá nem is igen fér be semmi, nem?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#12860) mihione válasza llacee (#12858) üzenetére


mihione
őstag

Befer a g12 ala kis ramsuni,de elvileg anelkul is jol tudja huteni.A szurkekre nem kell csak ami utana van.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#12861) Speed® válasza llacee (#12858) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Stabkockákra nem kell, csak a FETekre, oda viszont nem süniket raknék, ha már, hanem valami egyedileg szétfaragott nagyobb bordát (ilyen projectek miatt nem dobom ki évek óta a döglött lapokról lebontott ilyen-olyan bordákat..valamire mindig kell valami :)

(#12862) Drenadar


Drenadar
veterán

sziasztok!

még alig egy éve használok egy kraken x62-őt és egy ideje az egyik gyári ventillátor eléggé hangos :\ ha megütögetem a venti közepét, akkor kis ideig nyugton van, de aztán zajong tovább.

milyen ventillátort érdemes hozzá venni ami ugyanolyan csatlakozós is? :D (ha minden igaz 4-pin PWM)

bocsi ha rossz topicba teszem fel a kérdést

(#12863) Grózi válasza Drenadar (#12862) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Arctic P12
Akasa Apache
Lepa Bol.Quiet(ledes,kék vagy piros)
NoiseBlocker eLoop B12PS
Be Quiet Silent Wings 3

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12864) Drenadar válasza Grózi (#12863) üzenetére


Drenadar
veterán

és ezeknek a 14 centis változatai is jók? halkak? :) asszem nekem 14 centis venti kell :\

(#12865) llacee válasza Strezi (#12859) üzenetére


llacee
őstag

Pont vannak olyan kis bordáim, amit selejtezett szerverből guberáltam, dremel-el ki lehetne alakítani, csak mindig bizonytalan vagyok, ha egyszer a kétoldalú thermal pad elenged, abból nagy baj lehet.
Eddig bíztam benne, hogy elég a venti a vezérlését a radiátor ventijére tettem, így párhuzamosan növeli csökkenti a teljesítményt igénybevételnek megfelelően.
Csak a 2080 topicban egyszer nagyon leszóltak, hogy nem véletlenül van a gyári bordán is külőn rész a vrm felett, tönkreteszem a g12-vel borda nélkül.

(#12866) Grózi válasza Drenadar (#12864) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,nem figyeltem hogy neked 140 kell.A Lepa nincs 140-sben,de a többi igen és jó választás abban a méretben is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12867) Karex


Karex
senior tag

Sziasztok!

Kraken x72 -t szereztem be egy Ryzen 3900x lehűtésére, de egyelőre nekem valami nem kerek.. CPU default beállításokkal megy, tuning, egyéb piszkálás nélkül.
Viszont teljes terhelés alatt 88 (folding@home), most idle-ben pedig 61 fokos.
Megnéztem több monitor progival is, és lejjebb nem megy. Az NZXT CAM szerint 37 fokos a víz (terhelés alatt 45-ig elment).
Előtte egy Dark Rock 4 -es volt rajta, az is hozta ezeket az értékeket...
Hja, és egy be Quiet! Silent Base 601-be szereltem, felülre.

És akkor ezek után kérdés, hogy ez így normális?

Néhány dolog eszembejutott:
- Elképzelhető, hogy túl zárt a ház ehhez a konfighoz? Nem sok helyet látok, ahol tudna távozni a radiátorról a meleg levegő...
- Elbénáztam volna a felrakást, és nem fekszik fel rendesen? Alapból készen vettem át a gépet, úgy kellett újra előtúrni a gyári AM4 lefogatót, és arra visszaállni a be Quiet-es megoldás helyett.
- Érdemes a gyári paszta helyett jobbat használni?

(#12868) Speed® válasza Karex (#12867) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A DR4 alig marad el teljesítményben az AIOtól, hiába 360as, slim radi, egy jobb 240essel ugyanott lettél volna, ha elengeded a csicsát.
Maga a ház egyébként nagyon tré szellőzésre, felül lefojtod vele a radit, akkor már inkább tedd frontra, hogy friss ájert szívjon be rá :U
Persze ekkor a front intake miatt hátul-felül kell erősíteni a kidolgozott levegő mennyiségen, különben légkeveréses sütő lesz belőle kb.
Gyári paszta helyett mindig érdemes jobbat használni, ha van. Thermal Grizzly Hydronaut, hozhat még pár °Ct, csak véknyan terüljön.

(#12869) Karex válasza Speed® (#12868) üzenetére


Karex
senior tag

Első dolgom volt kikapcsolni a led világítását, nem a csicsa volt a szempont :)
Az viszont igen, hogy a ház leírása alapján a 240-es felül nem fért volna el, előre pedig azért nem terveztem radit rakni, mert ahogy te is írtad, könnyen megfőzi a többi komponenst.
Akkor még a paszta cserével megpróbálkozom, hátha javít valamit. Legalább azt is megnézem, jó volt-e a kontakt eddig.

Szerk: amúgy eléggé sokat túrtam a netet, hogy valami normális AIO-t találjak, egyedi építéssel nem akartam szórakozni, az már régebben megvolt, most már lustább vagyok. Arra nem gondoltam csak, hogy ezeket valószínűleg egy asztalon tesztelik, nem egy komplett belakott, zárt házban... Előbbi esetben meggyőzőbbek a hőfokok is.

[ Szerkesztve ]

(#12870) Strezi válasza llacee (#12865) üzenetére


Strezi
őstag

G12 ventije három tüskés, azaz nem PWM vezérlésű. Az maxon megy folyamatosan. Bőven eléga VRM hűtésre direktben.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#12871) Strezi válasza Karex (#12867) üzenetére


Strezi
őstag

Nem normális. Nekem a lenti konfigban most 72 fok folding alatt (100% proci), és az csak Kraken x62.
Kezdésnek felfekvést ellenőrizd egy pasztacsere során, valamint a CAM progiban állítsd fix maxra a szivattyút(ígyis úgyis hangtalan). Ha már ott vagy nézd meg, hogy ne Silent profilba legyen ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#12872) Floyd80 válasza llacee (#12865) üzenetére


Floyd80
addikt

Én is rátettem pár bordát, ahova ráfért, de igazából az aktív hűtés a ventivel teljesen elég neki, van erről teszt is sztem, de az NZXT is ezt mondja, ha hiszünk a reklámnak. :) "Comes with a 92mm fan, providing active cooling for the VRM and memory on the graphics card."

Neked hosszabb a kártyád, teljesen ráfúj majd a G12 venti, nekem csak a felével hűti.

"Most költöztem át egy H400i házba elöl az x52-es van push módba a gyári ventilátoraival és megy egy 2080@NZXT g12-re.A hátsó ventilátor helyett beszívó H55-ös a CPU-t hűti és a házhoz adott két 12cm a tetején szívja ki a meleg levegőt.
Ez így jó, vagy inkább a h55 kifelé fújjon a házból?
A x52-es pull részére inkább nagy légszállítású fan kell nem statikus nyomásban jó, jól gondolom?"

Múltkor méricsgéltem, hogy hány fokos levegőt fúj tovább a házba a front radiról a pulll venti, nem volt sokkal rosszabb a beszívottnál, nálad kisebb a ház, úgyhogy segíthet a légmozgásban. Én pullba is pressure ventit tettem (pár ezer forintos Arctic economy csomag), sztem mindegy, de lehet kicsit jobban terít az airflowos.

H55 hátul: nekem nem jött be VGA-val, egy kazán volt a radi a ház hátulján, akárhogy volt a venti és a fenti ventikkel kb. áthúztad a melegét a procin. :) Sztem felül is megpróbálhatod a H55-öt, hátul ki, meg fenn egy ki ha elfér.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12873) Floyd80 válasza Strezi (#12870) üzenetére


Floyd80
addikt

Alaplapra kötöttem, ott lehet azért szabályozni, 600-700-as fordulaton járatom még játék alatt is, sztem ez is elég neki, feltekerve 1400-re azért van hangja.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12874) Drenadar válasza Grózi (#12866) üzenetére


Drenadar
veterán

köszönöm! :)

(#12875) Karex válasza Strezi (#12871) üzenetére


Karex
senior tag

Update: levettem, pasztát cseréltem.
Szerintem helyezkedett rendesen, viszont amivel a gyárból jött, leszedés során elég fura állagúnak tűnt nekem. Találtam itthon MX-2 -t még régről, most azzal idle 44-52 között váltakozik (gondolom így ér körbe a víz?)
Szivattyú fixen (köszi a tippet!), illetve csináltam custom profilt a ventikre is, valahol a csend és az elfogadható légszállítás határán. :)

Már csak az a kérdés, mennyit javulna még a Hydronaut-tól, illetve hogyan tudnék szép szellőzőréseket csinálni a még garis, és viszonylag értékes hőszigetelő "dobozra" :D

[ Szerkesztve ]

(#12876) carr válasza carr (#12842) üzenetére


carr
őstag

Valaki? :U

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#12877) Speed® válasza Karex (#12869) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem fogja megfőzni a rendszert, ha hátul-felül megfelelő légszállítású ventikkel operálsz. Ellenben így lenne a legalacsonyabb a CPU hőmérséklet, szóval mérlegelj e szerint. Végső megoldásként egy high airflow házra kell váltani, aztán oda rakod, ahol szimpi.

(#12878) Speed® válasza Karex (#12875) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

MX-2 5W/mK, Hydronaut 11.8W/mK. Ez a gyakorlatban 2-3°Ct hozhat tapasztalatok szerint.
Házat előbb cserélném, mintsem szétfurkáljam :U

(#12879) Strezi válasza Karex (#12875) üzenetére


Strezi
őstag

-15 fok idle nem rosz kezdésnek!
Gyári paszta szerintem mindíg zsákutca. Kemény, nem terül. Én Conductonautot próbáltam, de igen veszélyes tud lenni. Nagyon kritikus az adagolása, pláne ha élén áll az alaplap. Lecsöppenhet alul, és ki tudja hol áll meg. Letakarítani meg szinte lehetetlen pár felületről. Kb. -5 fokot hoz a maximum hőmérsékleten.

Én úgy fordítanám a helyedben az összes AIO-t, hogy kifele tolják a házból a meleg levegőt. A maradék szellőzőn meg küldeném befele a friss levegőt ventillátorral. Nem néztem meg a konkrét házad...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#12880) Karex válasza Speed® (#12878) üzenetére


Karex
senior tag

Csak poén volt, én sem bántanám, tudás sincs meg hozzá. :N A pasztát még kipróbálom, meg a radiátor variálást. Egyelőre házcsere csak nagyon indokolt esetben lenne, megpróbálnám kihozni ebből, amit lehet.

(#12879) Strezi:
Most már jobban látom, így félnap idle után már inkább 50 fok átlag, mint 45. Illetve tegnap a 60 fokkal megviccelt a folding@home is, mert hiába csak a GPU-t számoltatta, amint kiléptem a progiból, a CPU hőmérséklet is visszaesett ~5 fokot...

A házzal az a baj, hogy pont nem alkalmas levegőzésre... Beleválasztottam egy zaj/hanszigetelt be quiet silent base 601-be. Amint több időm lesz, kicsit variálom a radiátor helyzetét. Illetve a múltkor szembejött velem a szekrény aljából néhány változatos 12-14cm -es venti, lehet beleszórom azokat a házba, jó igényesen. :P

(#12881) dSERiES válasza Karex (#12880) üzenetére


dSERiES
senior tag

Sziasztok!

Került hozzám egy ID Cooling Auraflow 120 Snow és tökre menne a fehér SG13 házikómhoz.
Sajnos nincs meg az AMD bracket hozzá. Próbálkoztam már webshopoknál, PC szervizeknél, de eddig senki sem tudott segíteni. Lenne esetleg valakinek ilyenje, vagy hogy honnan lehetne beszerezni, vagy ötlet esetleg hogyan tudom feltenni AM4-re?
Link
Előre is köszi, ha valakinek van ötlete. :R

⊿sff⊿

(#12882) BioNiCMaN válasza dSERiES (#12881) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Írj a gyártónak (idcooling@idcooling.com). Nekem a Corsair küldött. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12883) dSERiES válasza BioNiCMaN (#12882) üzenetére


dSERiES
senior tag

Köszi az ötletet. :R

⊿sff⊿

(#12884) llacee válasza Floyd80 (#12872) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm!
Most fiókban egy megmaradt nzxt Aer F120 van, egy Noctua A12x15PWM valamint egy Noctua NF-S12A FLX. Ezeket tudom pull részre tenni az x52-re
A CPU H55-öt felteszem a "tetőre" kipróbálni kifújóba.
Köszönöm!

(#12885) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Van egy NZXT Kraken X62 Vízhűtésem és néha hangosabban felpörögnek a ventilátorai a megszokottnál pár másodpercig aztán vissza csendesedik, az lenne a kérdésem hogy ez normális?

(#12886) Drenadar válasza adamcsik (#12885) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem is az van nálam ilyet nem csinálnak. de az első dolgom volt a vezérlőt beállítani, hogy magas hőmérsékletnél pörögjön csak.

(#12887) adamcsik válasza Drenadar (#12886) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Köszönöm!

(#12888) Tufa_ válasza Grózi (#12863) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Passzivan kovetem a forumot csak de van valami oka ami miatt Noctuat nem javasoltal?
A silent wing 3 egy tetszetos opcio, epp rendelni akartam volna Noctuat egy haz es egy radiator ventinek de ezen elgondolkoznek..

Mas,
Van egy EVGA 2080 super hybridem aminek a pumpaja eleg idegesito magas hangot ad ki. Sajnos nem varialhato a sebessege, ket fele megoldast javasolnak ra, az egyik egy eros magnes a pumpara (nem ertem pontosan hogy mukodne), illetve amit en is csinalok az az hogy a pumpat rakotom PWMre es csak 70% korul jaratom. Szerintetek van ennek valami hatulutoje..?

[ Szerkesztve ]

(#12889) Speed® válasza Tufa_ (#12888) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Noctua a horror árazás miatt esik ki a legtöbb esetben, még ha valóban bitang jó is némelyik.

Pumpa szabályzása (ha valóban PWMes) semmi gondot nem okoz, sőt. Amennyiben a teljesítmény nem esik vissza (nem jellemző), az élettartamra csak jó hatással van, ha nem maxon sereg feleslegesen.

(#12890) Grózi válasza Tufa_ (#12888) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kaptál már választ-az árazás a gond.És az SW3 sokkal jobb választás bármelyik Noctua modelnél.
A pumpa miatt ne aggódj,vedd vissza egészen addig míg a teljesítmény nem esik vissza jelentősen.Én megnézném még 60 % körül is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12891) Tufa_ válasza Grózi (#12890) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Koszi mindkettotoknek.
Itt a Noctua amiket vennem, itt most olcsobb mint az SW3. nem sokkal, noctua £18, SW3 £22, de adatok alapjan jobbnak tunik ugyhogy az lesz..

[ Szerkesztve ]

(#12892) Pro!Petya válasza Tufa_ (#12891) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Én személyszerint akkor biztos hogy már a Noctua-t vennék... :U

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#12893) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Srácok, megér egy Deepcool Captain 360 kb 20k használtan? Most akarok egy új gépet, és kb ennyi lenne egy jobb léghűtés is. Csak egy 9600KF-et kellene csendben hűtenie. Látom hogy az ajánlottak között van, de az új árát nem adnám érte.... :B ;)

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12894) Grózi válasza tupacamaru (#12893) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Minimum 1 év bolti garival megérheti,amúgy nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12895) tupacamaru válasza Grózi (#12894) üzenetére


tupacamaru
veterán

Köszi, akkor maradok a léghűtésnél... :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#12898) Iginotus


Iginotus
őstag

Van valakinek tapasztalata GPU 1080 TI FE -re ilyen kompakt hütő szereléssel?

Néztem már sok hirdetést. Sajna már gyárit nem nagyon lehet rá kapni.
Corsairnak HG10 meg NZXT- Kragek G10 nek vannak ilyen rászerelhető rátétek amire elvben utána rá lehet tenni vízhütést, de ezt sem nagyon kapni.
A szerencsém, hogy a FE verzios 1080 TI-m van ennek le lehet venni úgy a fém blokkot, hogy a memória és a többi alkatrész hűtve legyen a beépített venti álltal (vagy lecserélhető) ÉS elvben mellé lehet tenni egy vizes blokkot. Amennyiben a futarttáv megfelelő.
Na itt jön a nagy kérdés, van-e olyan CPU hütő aminek olyan a furattávja, hogy jó GPU-ra is?
Vagy inkább várjam meg míg felkerül apróra egy kompakt VGA hütés? :D

Plug and Pray... :)

(#12899) Floyd80 válasza Iginotus (#12898) üzenetére


Floyd80
addikt

NZXT Kraken G12-re keress, az kapható.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#12900) Iginotus válasza Floyd80 (#12899) üzenetére


Iginotus
őstag

Jogos.
Ezt még mellé?:
Cooler Master Masterliquid ML120L

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.