Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Cobrusz válasza Speed® (#12500) üzenetére


Cobrusz
senior tag

2017-ben vásároltam én is, akkor 2év volt.....
Na majd rákérdezek én is hátha :B

(#12502) Land válasza snecy20 (#12494) üzenetére


Land
veterán

Kérdés ez garis hiba-e. Nekem 10 év garim van rá.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#12503) jilian


jilian
addikt

Helló,

jól logikázom ki, hogy a legjobb hütés/szellőzés a házamban a következő: ????

- a cpu hőjét 3 db 12 cm -es venti tolja kifelé a radiátoron keresztűl felül (aio)
- elöl a házba befelé szívja 3 db 14 cm-es venti a friss levegőt
- hátul a házból egy 12 cm szivja ki a levegőt
- a tápot is úgy fordítom, hogy a venti kifelé fújjon

(#12504) koko52 válasza jilian (#12503) üzenetére


koko52
veterán

A tápventi hogy tud befelé fújni? Esetleg ha szétszeded és megfordítod a ventit benne. Én csak olyanokkal találkoztam ami a bentről szív és kifújja a hátulján. Nekem alsó tápos a ház, így az is mindig friss levegőt kap a padlóról. Az AIO top és 2*12 kifelé, elől 2*12 befelé a hátsó 12cm nem üzemel, azt csak szórakozásból néha kapcsolgatom a ház tetején lévő potival, mint hülye gyerek a mikor először ül a helikopterben. A VGA a meleg nagy részét kifelé tolja. A 22C-os szobában ~28C van a gépházban. Nekem bejön :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12505) jilian válasza koko52 (#12504) üzenetére


jilian
addikt

Tehát akkor jó a szisztémám...
A tápot nem tudom miért írtam egyáltalán, főleg így. :))

(#12506) Kolbi_30 válasza koko52 (#12504) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Pl fordítva szereli be a tápot. Így bentről szív

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#12507) koko52 válasza Kolbi_30 (#12506) üzenetére


koko52
veterán

Ezt írta (tévedésből): a tápot is úgy fordítom, hogy a venti kifelé fújjon

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12508) Dragon3000 válasza koko52 (#12507) üzenetére


Dragon3000
veterán

Félre érthető, de ott tuti arra gondolt, hogy alapjáraton a ház alól szívja a levegőt a táp, de megfordítva már a házból.

(#12509) jilian


jilian
addikt

Igen. Azért írtam, hogy kifelé fújjon, mert a házat tudom úgy alakítani, ha a tápot fordítva rakom akkor a vidkariról szívja a levegőt.
De ez habár lehetséges szerelés szempontjából, a tápra tekintve hülyeség lenne.

De ne ezen akarjunk fent hanem maradjunk a 12503-as hsznél.... a tápos dolgot nem figyelembe véve. ;)

(#12510) Sztyepadzso válasza jilian (#12509) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Meg lehet benne fordítani a táp rögzítési pontjait? Csak mert az nem szimmetrikus.

De egyébként, valahogy így, és akkor az aktívan beterelt levegő elvileg több, mint amit aktívan kivezetsz , azaz az összes többi lyukon kifelé megy(nem a poros levegő jön be-feltéve, ha van szűrőd a befelé oldalon).

(#12511) Grózi válasza jilian (#12509) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A hátsó 120-s teljesen felesleges annál a felállásnál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12512) jilian


jilian
addikt

Sztyepadzso

Nem nem lehet, most néztem, de a táp marad normálisan az aljában, alulról szív- hátra fúj.
Luk az van bőven hátul...

Grózi

Nemáár, oda is akartam egy szép világítosat... ;]
Mostkomoly? Gondolod, hogy a három első turbina fog annyit betolni, hogy a lukakon távozzon a "fölös levegő"?

Egyéként a cpu-ra egy CASTLE 360EX megy. Lehet ott is lecserélem a ventiket egy 120mm Wing Boost 3 -ra.

(#12513) Grózi válasza jilian (#12512) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vegyél oda is rgb-st ha akarsz,de olyat ami porba szabályozható.A te általad vázolt felállásnál a hátsó ventinek maximum akkor lenne haszna ha befele fújna.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12514) jilian válasza Grózi (#12513) üzenetére


jilian
addikt

Hát ha lesz valami akció akkor talán erre neveznék be.
Ezt raknám a radiátorra is.

Tényleg fújjon a hátsó is befelé?
Eddig ugye ami van 3x14cm be 4x12cm ki.
Ha azt is befelé fordítom nem lesz az "rossz" hatással a fenti radiátor keringetésére?
Nem lesz túl nagy a nyomás bent?
Jó ha úgy veszem akkor persze jó lenne aradiátornak a friss levegő... :U

(#12515) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Sikerült Alzánál lecsapnom egy Corsair H150i Pro RGB-re. 45k lett a vége, egy kis kuponozás után :D

Vélemények róla ?

Jelenleg egy EVGA CLC 240 fut a gépben, de a Ryzen 5 3600 igen csak meleg vele még alap órajelen is. Már újrapasztáztam, leszedtem, feltettem, de csak eléri terheléssel a 70-80 fokot is olykor.

(#12516) Speed® válasza XuChi (#12515) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagy változásra nem számítanék, lévén nem a wattok miatt melegszik ennyire elsősorban. De majd kiderül, ha átépíted ')

(#12517) XuChi válasza Speed® (#12516) üzenetére


XuChi
addikt

Nem tudom mit b@szott el az AMD, de nagyon elb@szta. Elvileg forrasztott kupakos. Mi lenne ha gyári hűtővel hajtanám, .... 150 Fokos ??? :W

(#12518) Devid_81 válasza XuChi (#12517) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A problema ott kezdodik, hogy hiaba 360mm radis, kb 2-3 foknal tobbet nem fog hozni egy 240/280-rol valtva.
A pumpa altalaban ugyan az a fik@ a 360-asokon mint a kisebbeken.Nehany liter per perc.Tisztelet a kivetelnek de ez van sajnos. :K
Masik meg, hogy az 1 CPU die+I/O procik eleg hulyen melegednek, nem a IHS kozepen van a hot spot, igy a legtobb huto kevesbe hatekony ezeken sajnos.

...

(#12520) koko52 válasza XuChi (#12515) üzenetére


koko52
veterán

Nekem 1 órás folyamatos cpu stressz alatt all core 4.2 és fix 1.35v-al is 70 Ca maxom. Mindezt félgőzön járatott 18K-s CM 240 hűtővel. :K
Játékok alatt 55 C körül vagyok. Ryzen 3600

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12521) Sztyepadzso válasza koko52 (#12520) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nekem CM ML240 L, 3600X-el szintén itt van(akcióban kaptam az AiO-t). A gyári venti konstans, terhelés nélküli fordulatszám-ugrálása viszont terrror.
A radiátoron a ventik 65°C-ig 950-1000 körül forognak(itt még alig hallhatóak, de már úton van a Nanoxia), a pumpa meg 600-ra van állítva, gyakorlatilag teljesítményfüggetlenül.

(#12523) Gyuri27 válasza XuChi (#12522) üzenetére


Gyuri27
félisten

Arra akart rávilágitani, hogy feltételezhetően nem az amd sara. Mert másnál nincs ilyen. Én is néztem néhány videót közelébe se volt a proci hőmérséklete a tiednek. De látod tulajok is mit irnak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12525) eszakas válasza jilian (#12514) üzenetére


eszakas
senior tag

Nem azt írja hogy fordítsd befelé a hátsó ventit. Hanem hogy az általad leírt modban a "hátsó ventinek csak úgy van értelme". A tápot szerintem hagyd ki a csicsából mert annak külön lelkivilága van, annak pont úgy jó ha más nem zavar bele a hűtésébe. Általában nyomott légterű hűtések a legelterjedtebbek. Számolj egy kicsit. A ventik többet nyomjanak be mint amennyit kiviszel. És NEM ne fújjon befelé a hátsó venti mert az turbulenciát fog kelteni és nem lesz megfelelő áramlás a házban. Ez pedig jobb választás a gyárinál szerintem mert több levegőt is szállít.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#12526) Speed® válasza XuChi (#12517) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A CCXek elhelyezkedése és a 7nmrel járó kis felület hoz rossz esetben ilyen eredményt. Sok mindent nem tudsz kezdeni vele, max. cseréled a procit.

(#12527) XuChi válasza Speed® (#12526) üzenetére


XuChi
addikt

Végül csak kiderült, hogy a nyomoronc AIDA64 írt baromságokat. OCCT alatt full terhelve sem megy 58 fok fölé. Ráadásúl tudtam csökkentetni a CPU Core feszt is. A korábbi írásom ezennel tárgytalan :R

[ Szerkesztve ]

(#12528) Speed® válasza XuChi (#12527) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a "nyomoronc" régi verzió volt..? Mert havernak pl. az 5.56 HWiNFO reportolt forráspont közeli értékeket, aztán a friss már tudta mi a dörgés..ez ilyen. Az A64 egyébként jól mutatja a kezdetektől, ha frissen van tartva.

(#12529) XuChi válasza Speed® (#12528) üzenetére


XuChi
addikt

A korábbi verziószámot nem tudom, jelenleg 6.2 a legfrissebb, és a hőfokokat is rendesen jelzi :D

(#12530) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,

Kerdesem fele ide tartozik, a custom loop reszert remelem nem koveztek majd meg :D
Doglodik a pumpa a Alphacool 360mm Eisbaer Modular AIO-mon, pontosan ugyan ilyen hangot ad ki, es egyre zavarobban.
Hazat forgattam, jelenleg a levego buborek a pumpaban van, eddig ismeretlen helyen tartozkodott, de allitolag a pumpaban a helye :D
Szoval ugyanugy trakor hangja van a draganak, avagy nem a levego bubi okozta a gondot.
Visszakuldom, de nyilvan arra az idore nem lesz procihutom.
Azon gondolkodtam, hogy lehet dobnek egy upgrade-et erre a Alphacool 360mm Eissturm Gaming kitre, majd amikor a regi visszajon garibol, lehetoleg cserelve, akkor azt eladom a francba.
Nem tudom ez mennyire lenne elorelepes a mostanihoz kepest, illetve ez a pumpa eleg lenne-e egy kesobbi VGA kor bekotesre+280mm extra radiatorral...
Lenne meg ez a Alphacool 360mm Eissturm Hurricane verzio is, csak azt nem tudom hogy a zsakba fogom berakni az NZXT H700-as hazamba :U
Eppen a vastag radi mehetne az elejebe, csak akkor a VGA-m mostani Corsair H110-eset hova rakom, mert annak aztan a csove nem lesz eleg, hogy felrakjam a gephaz tetejebe :U

Igazsag szerint nem akarok masik AIO-t, ezek mind egy kategoria, par fok elteres ide oda, de ugy igazan egyik se kepes 180-200W feletti fogyasztasu CPU hutesere rendesen :U

Jelenleg igy nez ki a drone-om :B

Barmi info, otlet johet :R

...

(#12531) IceSanyi


IceSanyi
csendes tag

Sziasztok Help PLS.

Vettem egy Corsair H100X vízhűtést. A pumpából kijön egy kábel ami elágazik.

A bekötési rajz szerint az egyik dugót a táp sata csatijára kell dugni. A másikat a CPU Fan, alaplapi csatira. Elméletileg működik...

Az lenne a kérdésem, hogy a BIOS szerint a "CPU FAN" Vagyis jelen esetben a pumpa 4200 RPM-en forog. Alap terhelésen és full terhelésen is.

Létezik, nem sok ez?
Nem terhelés függő a pumpa fordulatszáma?
Köszi

(#12532) frelife válasza IceSanyi (#12531) üzenetére


frelife
aktív tag

Szia.
Elsö körben egy bi9s default-ot csinálnék,mivel uj a cuccod,mármint a viz igy nem jol mérhet. Utána meg biosban dc-ről pwmre kapcsold át..amennyiben 4 pines és engedi a szabályzást.

(#12533) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem volna, hogy melyiket lenne érdemes választani? 3700X-es procihoz?
Tuning nem lesz, Ryzennél sok értelmét nem látom, az AUTO OC bőven megfelelő.
Enermax Liqmax II 240
Vagy
Cooler Master MasterLiquid ML240L :R

(#12534) frelife válasza Walter_White (#12533) üzenetére


frelife
aktív tag

Én inkább ezt ajánlom [link]
ARCTIC Liquid Freezer II 240

Itt már irtam véleményt rola,sőt többen is használjuk. Egy jó hűtés itt kezdődik. Nincs csillámpóni viszont jol hűt.

[ Szerkesztve ]

(#12535) Sztyepadzso válasza Walter_White (#12533) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én egy 3600x-en, ami elvileg 95W-os, hasznalom a Masterliquidet, kaptam az MSI laphoz, (570 Gaming Edge Wi-Fi).

A ventik fordulatszámát Biosban lehúztam, 65°C-ig 1000 körül forognak, addig nem zavaró(nem emlékszem, hogy hallotam volna őket)e fölött viszont idegesített. A pumpát nem hallom, az valahol szintén itt dolgozik, hőmérsékletfüggetlenül.
A héten megjön a Nanoxia 1500 RPM, azokat fogom felaggatni az elöl lévő radiátorra, azzal szeritnem abbahagyom az átépítgetést. A ház egy bQ PB600.

Ha ez neked számít (nálam a a gyerekek nézik néha), akkor a ventiken van RGB.

(#12536) rodder76


rodder76
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

R5 3600-ot szeretnék AIO-val hűteni egy Fractal Design Meshify C Mini házban.
Előre befér 280-as hűtő, fölülre 240-es. Hatékonyság szempontjából melyik az ideálisabb?

Ha előre kerül akkor belülről fújjon kifelé vagy kintről fújjon befelé a venti?

Ha nem lesz OC melyik kompakt hűtő rendszert ajánlanátok?
És ha lenne akkor melyiket?

thx
rodder

(#12537) abridabri válasza rodder76 (#12536) üzenetére


abridabri
veterán

En fentre raknam kifujora, elol meg par intake venti. Igy a cpu kicsit melegebb ,ami kb mindegy ;hogy 62 vagy 65 fokos .A VGA viszont front radival melegebb levegot kapna. Ott meg minden fok szamit a boost orajel miatt

[ Szerkesztve ]

(#12538) Sztyepadzso válasza szasanyi (#12413) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Hát sajnos sosem tudom, meg, hogy milyen a Nanoxia, beQuiet Silent Wing 3 lett belőle.

Megrendeltem a Nanoxiát(11.15), az oldalon a "raktáron" szóval jelezték, hogy van. Kaptam róla levelet, hogy jön(11.18-19) . Közben rátévelyedtem az oldalra megint, akkor már 12.11 környéki szállítást írt.. Szóltam nekik, hogy ez most akkor hogy?! Mondtákl, hogy nem jön a gyártótól. De ekkor még nem sztornóztam, csak akkor, amikor 11.12-én 33 napos szállítást írtak....

Mindenesetre ez egy dimenzióváltás a CM eredeti fanjaihoz képest.... Egyrész semmit nem hallani, másrészt, nem ugrál a fordulatszám: Biosban, ha 90%-ra felhúztam , már 20°C-os CPU mellett, tartott vagy 15 másodpercig, mire elérte a fordulatszámot, de az ég világon nem volt semmi hangja.

(#12539) AMD1975


AMD1975
tag

Srácok, honnan tudom hogy tuti megdöglött a vizhutesemben a pumpa? Aio verzió cooler master liquid lite 240. Gyanus hogy az halt meg mert a i7 4770k hashwell forrófejű ugyan de alap órajelen nem kéne terhelés nélkül 50 fokosnak lennije. Hogy tudnám tesztelni gép nélkül hogy jó e a pumpa?

(#12540) Dragon3000 válasza AMD1975 (#12539) üzenetére


Dragon3000
veterán

Van a pumpának is fordulata, amit az alaplapnak néznie kell, biosban maxra állítod vagy molex to fan-ra rákötöd és akkor 12V-on max fordulattal kell mennie, ilyen esetben oda hajolva kell hallani a hangját.

(#12541) Speed® válasza AMD1975 (#12539) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Simán lehet idle 50°C, ha állóra van szabályozva a pumpa..

(#12542) AMD1975 válasza Dragon3000 (#12540) üzenetére


AMD1975
tag

Ok hétvégén teszt

(#12543) koko52 válasza Dragon3000 (#12540) üzenetére


koko52
veterán

Nem szabályozható, mert 3 pin-es.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12544) Grózi válasza koko52 (#12543) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Attól miért ne lenne szabályozható???

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#12545) AMD1975


AMD1975
tag

Srácok 4 pines.

(#12546) AMD1975


AMD1975
tag

Egyébként ha meghalt ajánlatokat várok. Dupla 12 cm es Ventivel , Az fér a házba, csendes pumpával, nzxt x 52 néztem csak kicsit drága, aki hasonló cipőben jár, i7 4770k relidelt procival, megköszönném az ajánlatait.

(#12547) Dragon3000 válasza koko52 (#12543) üzenetére


Dragon3000
veterán

Legalább ezt a hülyeséget ne terjeszd, szerinted a 3 pines ventilátorok sem szabályozhatóak? Amúgy ugyanolyan hűtésem van és 2300 helyett 1100-ra van leszabályozva a pumpa.

(#12548) koko52 válasza Dragon3000 (#12547) üzenetére


koko52
veterán

Ok, sorry elírtam, bekavartam egy másik témával ahol jelen voltam. (jel és fesz-es szabályozás)
Kicsit feszült vagy így év végére nem? :K
AMD1975: pontosan ilyen hűtőm van és 3 pines a pumpa 4 pinesek a ventik.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12549) koko52 válasza AMD1975 (#12545) üzenetére


koko52
veterán

Adatlapja szerint is a pumpa 3 pines (gondoltam hátha módosították) [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12550) Dragon3000 válasza koko52 (#12548) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem vagyok feszült csak egyre többször olvasom ezt a hülyeséget és sok helyen, ha leírod, hogy nem így van még téged tartanak hülyének :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.